2024, 03 28, 23:19:07

Szerző Téma: Operációs rendszeren innen és túl  (Megtekintve 102134 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #75 Dátum: 2009, 09 07, 14:55:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hmmmmmmmmm... Azért majd az első benyomásaidat léccci karmold be a kedvemért. (Mi a valós különbég pro-és kontra)
Amit az elején írtam, azt tapasztalatból tudom, mert kipróbáltam a készüléket. Meg is lepődtem, hogy ilyenek vannak benne. Természetesen fogok írni az első benyomásokról... :)

Nem elérhető vertex

  • Hozzászólások: 2192
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Waze
  • PDA: Note8 SM-N950F
  • PDA ROM: Stock 8.0.0
  • Skype: vertex0011
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #76 Dátum: 2009, 09 08, 09:41:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amit az elején írtam, azt tapasztalatból tudom, mert kipróbáltam a készüléket. Meg is lepődtem, hogy ilyenek vannak benne. Természetesen fogok írni az első benyomásokról... :)

Nagyon örülök, hogy a navi témát is felvetettétek, de itt folytassátok légyzsi You are not allowed to view links. Register or Login
SÖ.


Kösz!
Megkérdeztem az egyik ájfonos kollégámat, hogy nála miként müxik az iGO. Azt mondta, hogy nem csak arról van szó, hogy ha telefont kap közben, akkor a telefon felülete látszik, hanem ki is lép az iGO és a telefonálás után újra be kell lépnie, a nav.-nak újra fel kell álnia...stb. :(
Az, hogy mennyire szabható testre, nyilván egy kérdés, bár a guruknak elhiszem, hogy most már minden formázható. Ha a platform olyan a winmo-hoz képest, mint a MAC a Windowshoz képest, akkor persze nincs kérdésem. Design, ergonómia és grafika szempontjából az iPhone verhetetlen a mai napig, ezt el kell ismernem, viszont a felbontás, multimédiás lépességek.....stb., ...de majd ugye leírod! :)

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #77 Dátum: 2009, 09 08, 13:08:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nagyon örülök, hogy a navi témát is felvetettétek, de itt folytassátok légyzsi You are not allowed to view links. Register or Login
SÖ.


Kösz!
Megkérdeztem az egyik ájfonos kollégámat, hogy nála miként müxik az iGO. Azt mondta, hogy nem csak arról van szó, hogy ha telefont kap közben, akkor a telefon felülete látszik, hanem ki is lép az iGO és a telefonálás után újra be kell lépnie, a nav.-nak újra fel kell álnia...stb. :(
Az, hogy mennyire szabható testre, nyilván egy kérdés, bár a guruknak elhiszem, hogy most már minden formázható. Ha a platform olyan a winmo-hoz képest, mint a MAC a Windowshoz képest, akkor persze nincs kérdésem. Design, ergonómia és grafika szempontjából az iPhone verhetetlen a mai napig, ezt el kell ismernem, viszont a felbontás, multimédiás lépességek.....stb., ...de majd ugye leírod! :)

Navim van külön, mert így sokkal jobb.
Egyébként a multimédiás képességek egyáltalán nem érdekelnek, mert munkára kell nekem a készülék. A HD-n sem hallgattam zenét, persze azért filmet néztem rajta kíváncsiságból, de azért majd ezekre is kitérek. Elvégre jönnek a hűvös idők, a kinti munkák csökkennek, lesz majd időm rá. :)
Egy biztos számomra: az a kicsi idő is meggyőzött, amíg a T-mobile-nál nyomkodni tudtam a bemutató készüléket és megtaláltam minden számomra fontos programot az Appstore-ban (azon kívül meg még sokkal több minden is elérhető). Pedig nemrég még én is kicsit ferde szemmel néztem az iPhone-ra, mindezt úgy, hogy nem ismertem egyáltalán... Még az Android-ra is kíváncsi vagyok, de az még eléggé gyerekcipőben jár, persze attól még lehet jó és ezt is írják róla.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #78 Dátum: 2009, 09 08, 14:47:03 »
"Megkérdeztem az egyik ájfonos kollégámat, hogy nála miként müxik az iGO. Azt mondta, hogy nem csak arról van szó, hogy ha telefont kap közben, akkor a telefon felülete látszik, hanem ki is lép az iGO és a telefonálás után újra be kell lépnie, a nav.-nak újra fel kell álnia...stb. :("

Ez igaz a gyári állapotú készülékre, de ha jailbreak-elt, akkor a Backgrounder telepítése után és az iGO háttérben futtatásának engedélyezése után már nem lép ki, hanem csak háttérbe húzódik, majd a hívás után visszatér.

"viszont a felbontás, multimédiás lépességek.....stb."

3,2"-on nincs értelme a nagyobb felbontásnak, multimédiás képességek terén meg azért eléggé élen jár, végül is ez egy iPod is. Ha meg a jailbreak megvolt, akkor a konvertálás nélküli videólejátszás is megvan. Szóval nincs hátrányban e-téren, főleg nem a WinMo-s készülékekhez képest.

Nem elérhető vertex

  • Hozzászólások: 2192
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Waze
  • PDA: Note8 SM-N950F
  • PDA ROM: Stock 8.0.0
  • Skype: vertex0011
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #79 Dátum: 2009, 09 08, 15:42:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Megkérdeztem az egyik ájfonos kollégámat, hogy nála miként müxik az iGO. Azt mondta, hogy nem csak arról van szó, hogy ha telefont kap közben, akkor a telefon felülete látszik, hanem ki is lép az iGO és a telefonálás után újra be kell lépnie, a nav.-nak újra fel kell álnia...stb. :("

Ez igaz a gyári állapotú készülékre, de ha jailbreak-elt, akkor a Backgrounder telepítése után és az iGO háttérben futtatásának engedélyezése után már nem lép ki, hanem csak háttérbe húzódik, majd a hívás után visszatér.

"viszont a felbontás, multimédiás lépességek.....stb."

3,2"-on nincs értelme a nagyobb felbontásnak, multimédiás képességek terén meg azért eléggé élen jár, végül is ez egy iPod is. Ha meg a jailbreak megvolt, akkor a konvertálás nélküli videólejátszás is megvan. Szóval nincs hátrányban e-téren, főleg nem a WinMo-s készülékekhez képest.

Persze, nem akadékoskodok média téren (sem), csak érdeklődtem. Egyébként a HD-n is Sharp segített megoldani a filmnézés kérdését a chipset-mizériák miatt, bár itt ez (iPhone) ugye indiferens. :)  Na, jó nyomkodást Nektek!

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #80 Dátum: 2009, 09 08, 15:43:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Áprilisban lesz béta és novemberre tervezik a megjelenést.

A te dolgod, ha a minden harmadik hírt közlő, annak felét is jól félrefordító hazai online médiát olvasod...
You are not allowed to view links. Register or Login

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #81 Dátum: 2009, 09 08, 22:48:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Navim van külön, mert így sokkal jobb.
Egyébként a multimédiás képességek egyáltalán nem érdekelnek, mert munkára kell nekem a készülék. A HD-n sem hallgattam zenét, persze azért filmet néztem rajta kíváncsiságból, de azért majd ezekre is kitérek. Elvégre jönnek a hűvös idők, a kinti munkák csökkennek, lesz majd időm rá. :)
Egy biztos számomra: az a kicsi idő is meggyőzött, amíg a T-mobile-nál nyomkodni tudtam a bemutató készüléket és megtaláltam minden számomra fontos programot az Appstore-ban (azon kívül meg még sokkal több minden is elérhető). Pedig nemrég még én is kicsit ferde szemmel néztem az iPhone-ra, mindezt úgy, hogy nem ismertem egyáltalán... Még az Android-ra is kíváncsi vagyok, de az még eléggé gyerekcipőben jár, persze attól még lehet jó és ezt is írják róla.

Ma voltam Debrecenben, és az úton csináltam pár videó. Valamelyik nap felteszem, és talán megváltozik a véleményed.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #82 Dátum: 2009, 09 08, 22:59:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ma voltam Debrecenben, és az úton csináltam pár videó. Valamelyik nap felteszem, és talán megváltozik a véleményed.

Hogy érted, hogy megváltozik a véleményem? Nekem nincs rossz véleményem az iPhone-ról. Szerinted akkor vennék?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #83 Dátum: 2009, 09 09, 00:12:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hogy érted, hogy megváltozik a véleményem? Nekem nincs rossz véleményem az iPhone-ról. Szerinted akkor vennék?

"Egyébként a multimédiás képességek egyáltalán nem érdekelnek, mert munkára kell nekem a készülék. "

Erre gondoltam. ;) és akkor most nézd meg ezt a videót You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #84 Dátum: 2009, 09 09, 08:39:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Egyébként a multimédiás képességek egyáltalán nem érdekelnek, mert munkára kell nekem a készülék. "

Erre gondoltam. ;) és akkor most nézd meg ezt a videót You are not allowed to view links. Register or Login

A kép elfogadható, de a hangból hiányzik a mély, így eléggé Sokol rádiósan szól a pc-n nézve. Persze magán a készüléken ez nem tűnik fel. :)
Egyébként azért írtam, hogy nem érdekelnek a multimédiás képességek, mert nincs rájuk szükségem. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem csináltam képeket, videókat pl. a lányomról. Ezt a részét valamennyire használtam eddig is, de pl. zenét sosem hallgattam. Szóval én ebben az esetben filmekre és zenékre gondoltam.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #85 Dátum: 2009, 09 16, 13:27:13 »
A Pinch Media augusztusi felmérése szerint 8,6% a JB-s iPhonok aránya, ami az elöző adatokhoz képest nagy növekedést mutatt.

Nem elérhető vertex

  • Hozzászólások: 2192
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Waze
  • PDA: Note8 SM-N950F
  • PDA ROM: Stock 8.0.0
  • Skype: vertex0011
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #86 Dátum: 2009, 09 17, 08:55:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Pinch Media augusztusi felmérése szerint 8,6% a JB-s iPhonok aránya, ami az elöző adatokhoz képest nagy növekedést mutatt.

...hát ez, az!  :D

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #87 Dátum: 2009, 09 17, 10:29:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...hát ez, az!  :D

JB: az amerikai szerzői jogi hivatal az EEF most már hamarosan kiadja álláspontját, ami felteheti az íre a pontot. Csak megsúgom legalizálni, szeretnék a feltörést.

Nem elérhető vertex

  • Hozzászólások: 2192
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Waze
  • PDA: Note8 SM-N950F
  • PDA ROM: Stock 8.0.0
  • Skype: vertex0011
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #88 Dátum: 2009, 09 17, 13:37:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
JB: az amerikai szerzői jogi hivatal az EEF most már hamarosan kiadja álláspontját, ami felteheti az íre a pontot. Csak megsúgom legalizálni, szeretnék a feltörést.

Az azért érdekes lenne, de drukkolok Nektek. (Egyébként is csak viccből kötekedtem.  :taps: ]

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #89 Dátum: 2009, 10 01, 20:41:29 »
Hali!

Bocsi valószínű rossz helyen kérdezem mert Iphone nagyon nem vagyok otthon. Szóval hozzám olyan kérdésel fordultak, hogy lehet-e magyar menüt tenni rá. 2G-s Iphoneról van szó.   Bocs ha warez nem annak szántam csak információ beszerzés.
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Nem elérhető franco

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 178
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: HTC P3700
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #90 Dátum: 2009, 10 01, 20:47:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali!

Bocsi valószínű rossz helyen kérdezem mert Iphone nagyon nem vagyok otthon. Szóval hozzám olyan kérdésel fordultak, hogy lehet-e magyar menüt tenni rá. 2G-s Iphoneról van szó.   Bocs ha warez nem annak szántam csak információ beszerzés.

Lehet persze.
Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #91 Dátum: 2009, 10 01, 21:56:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lehet persze.
Köszi szépen!  És valami linket tudsz adni vagy máshol keressem a dolgokat mert  :warez: ?
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Nem elérhető franco

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 178
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: HTC P3700
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #92 Dátum: 2009, 10 01, 23:33:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi szépen!  És valami linket tudsz adni vagy máshol keressem a dolgokat mert  :warez: ?

Warez, de a szifon.com-on nézz körül.
Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #93 Dátum: 2009, 10 02, 00:04:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Warez, de a szifon.com-on nézz körül.
Köszi szépen!
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #94 Dátum: 2009, 10 24, 15:06:51 »
Mindenkinek
Akár milyen hihetetlen, de minden topik címe tükrözi (tükrözte) az adott topik témáját. Jó lenne ha figyelembe vennétek.

Mordon

Ha a Symbian Alapítványra gondolsz Én nem bízom benne. Azzal, hogy összegyurnak kütönböző felhasználói inerfészeket, és a rendszer bizonyos részeít nyílt forráskóddal látják el, szerintem kevés a forradalomhoz. Amúgy a Symbián alapból is gyors kevés erőforrást igénylö rendszer.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #95 Dátum: 2009, 10 24, 15:19:18 »
"Ha a Symbian Alapítványra gondolsz Én nem bízom benne."

Nem tudom mire gondolok, mert nem tudom, hogy mire válaszoltál :D

"Azzal, hogy összegyurnak kütönböző felhasználói inerfészeket, és a rendszer bizonyos részeít nyílt forráskóddal látják el, szerintem kevés a forradalomhoz."

Azért a Symbian^4 egy alapjaitól újrairt rendszer lesz, hogy mihez lesz elég nem tudom én is inkább a Maemo-ban látom a Nokia smartjainak a jövőjét, de ott is csak a jövőre érkező 6-os verziótól.

"Amúgy a Symbián alapból is gyors kevés erőforrást igénylö rendszer."

Láttál te már N73-ast? :D
A Symbian is megköveteli magának a gyors vasat, és ha nem kapja meg, akkor igencsak bosszantó egy csiga tud lenni.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #96 Dátum: 2009, 10 24, 15:37:32 »
Mordon

Sajna nincs görgetősávom ezért válaszolok így. Mikor lesz az oldal iPhonra optimalizálva? Illetve de jó volna.

A Nokiának sok modellje van a piacon, és nem
mindegyikre fordít kellő figyelmet. Azonos szoftal az egyik fagy, a másik kifogástalan. A fiókodból ved elő az E71-t és meglátod. Pedig az is Nokia.
A Maemo nem újdonság a Nokiánál, csak idáig ugynevezett inernet tábláiban (PDA) használta a Nokia. Szerintem a Maemo6 jövőév második felétől, már nem csak a N920-at fogja erősíteni, hanem az újabb okostelefonjait is.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #97 Dátum: 2009, 10 24, 17:07:28 »
"A fiókodból ved elő az E71-t és meglátod. Pedig az is Nokia."

Az e71 nem mondható gyorsnak még az első generációs iPhone-hoz képest sem, főleg ha raksz rá 20-30 alkalmazást.
Stabilnak meg szintén nem mondanám, mert amíg napi szinten használtam, akkor sem ment el egy hetet fagyás, vagy restart nélkül.

"A Maemo nem újdonság a Nokiánál, csak idáig ugynevezett inernet tábláiban (PDA) használta a Nokia."

Ezt tudom, csak a Maemo5-ben kicsit továbbfejlesztették ezt, bár a mobilos kérdésekre nem nagyon gyúrtak, így szinte kizárólag fektetett üzemmódban használható csak a készülék ami mobilként való használatnál eléggé előnytelen.

"Szerintem a Maemo6 jövőév második felétől, már nem csak a N920-at fogja erősíteni, hanem az újabb okostelefonjait is."

Lesz több is, és láthatunk még onnan érdekes dolgokat, főként, hogy a Nokia felszeletelte a mobil üzletágát és a prémium üzletágat, amibe a Maemo-s eszközök számítanak, egy Apple-től átcsábított emberke fogja vezetni.

Nem elérhető teszter(doke)

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Navigáció / Navigation: NemTomTom
  • PDA: T-OMNIA
  • PDA ROM: DXID3 by tálib
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #98 Dátum: 2009, 10 24, 17:47:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajna nincs görgetősávom ezért válaszolok így. Mikor lesz az oldal iPhonra optimalizálva? Illetve de jó volna.


Ezt asztali Safari alól írom, és van görgetősáv. Opera Mobile alatt is van, úgyhogy valamit az iPhone Safariján kell optimalizálni.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #99 Dátum: 2009, 10 24, 17:49:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt asztali Safari alól írom, és van görgetősáv. Opera Mobile alatt is van, úgyhogy valamit az iPhone Safariján kell optimalizálni.

Én már korábban írtam, hogy minden egyéb fórum jól működik az iPhone-ról, csak ezzel kell kicsit mahinálni, hogy tudjak írni. Ki kellett tapasztalnom, hogy hova bökjek, hogy megkapjam a billentyűzetet és tudjak írni. Nem tudom mi lehet ennek oka.