2024, 03 19, 08:06:03

Szerző Téma: Operációs rendszeren innen és túl  (Megtekintve 101932 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sárkányölő

  • Vendég
Operációs rendszeren innen és túl
« Dátum: 2009, 08 26, 20:00:54 »
Android OS, iPhone OS, Winows Mobile operációs rendszerek összehasonlítása felhasználói szemmel.

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #1 Dátum: 2009, 08 26, 21:24:45 »
Mielőtt elszabadulnak az indulatok, hogy ha ez a topik köpködésről, a másik készülékének fikázásáról, stb. fog szólni, az indulatot keltőket max. 2x fogjuk figyelmeztetni, harmadszor már nem. Gondoltam szólok, jó beszélgetést :)
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Adrenalin
« Reply #2 Dátum: 2009, 08 26, 21:31:38 »
Válasz Erdőke levelére

A zárójeles kérdések meg ugyebár fel se merülnek a szifonnál,
"nincs cserélhető és bővíthető memória,
"

Jelenkezzen aki az Omniában 32GB háttértárnál nagyobb memóriával rendelkezik.

"nincs másik böngésző,"

Mutas a Safarinál jobb gyorsabb teljesértékü böngészőt a WinMon. Operánál is jobb ha ezt akartad volna írni.

"(pl., Snapdragon alapon) erősebb, mint a szifon"

1Ghz-es procit összehasonlitani egy 600Mhz iPhonnal, hát nem tudom, de utána nézek.

"a hívást pedig nem is tudja rögzíteni"

Nem tudom elképzelni, hogy a Cydiánban ne lenne rá program, de szerintem az iTunsban is van. Alapól a legtöbb Winmós készülék sem tudja, egy diktafont külön kell letőltei és kész.

"navigálás közben telefonálok BT headseten, és a beszélgetést automatikusan rögzíti egy alkalmazás. Közben kilépek valamit megnézni a naptárban vagy a levelezőben, fut az automatikus profilozóm, ami csatlakoztatott hardvertől, időtől vagy éppen találkozótól függően váltja a profilokat, stb.
Ha ez mind menne egyszerre a szifonon, vajon milyen stabil és gyors lenne?'


Az iPhone a bezárt programokat újra megnyitáskor ott folytattja ahol abbahagyta, és mindezt gyorsabban teszi mint ahogy Te feléleszted a háttérben futó programjaidat. Jb után ez a megoldás is a rendelkezésre áll (háttérben futó programok) de ezügyben Thebike tudna többet mondani, én is kiváncsi lennék rá. Mindig 3GS-ről beszélek, ha nem hozzáteszem hogy 3G. Nagyon kiváncsi vagyok mivel lehetne megfogni az iPhone-t





Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #3 Dátum: 2009, 08 26, 21:38:04 »
Na, és hogy legyen benne tartalom is: én azért használok winmo-t, mert egyszer besokalltam, hogy az akkor kb. 500 névjegy között nem tudtam keresni. SonyEricssonom volt, szerettem is, de elegem lett. Akkor fogalmazódott meg bennem a PDA ötlete. Nem is, előbb. Ugyanis GPS miatt vettem egy Yakumo DeltaX-et, majdnem a legelsők között voltam iGO tulaj vele :) És mivel PDA-t már használtam, adta magát, hogy a névjegyzék miatt jó lenne, ha lenne benne telefon is. A T-nél akkor volt akciós a HTC Artemis (ott MDA akármi a neve), de eredetileg Mio A701 lett volna, mert az csinos. Na, az Artemis maga volt a kánaán, ott ismertem meg igazából a winmo-t, tetszett, hogy mindenhez egy kütyüt tudok cipelni, nem kell külön GPS, határidőnapló, telefon, MP3 lejátszó, stb. A winmo esetében elég jó a szoftverellátottság, viszont megadja azt a fajta buherálási lehetőséget, amit az összes többi Op rendszer nem szívesen, turkálhatok a registryben, stb. Mint az asztali gépemen.
Kicsit kontra: tetszik a szifon kijelzője, elfogadom, hogy cenzúráznak dolgokat a userek védelmében, mivel egy átlag user-t még magától is védeni kell. Viszont nem tetszik, hogy cenzúráznak dolgokat. Mennyivel jobb lenne a dolog, ha úgy működne, mint mondjuk az iGO, hogy megkérdezi, mennyire vagy expert. Ha nem, kapsz egy egyszerűsített felületet, ha igen, akkor tégy amit akarsz. Nem tetszik, hogy mások döntenek helyettem.
Én is kacérkodom a gondolattal, hogy szifonom legyen, de mindig rájövök, ezt inkább az a vágyam kelti, hogy venni kéne már megint valami kütyüt. Omnia 2-őbe nem szerettem bele, valaki súgott is, hogy érdemes várni még kicsit, így hát, nekem jó az Omnia. Most azon gondolkozom, rendeljek-e új kijelzőt hozzá, vajon tényleg annyival megjavul-e az érintésérzékenysége.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Adrenalin
« Reply #4 Dátum: 2009, 08 26, 22:09:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login

"a hívást pedig nem is tudja rögzíteni"

Nem tudom elképzelni, hogy a Cydiánban ne lenne rá program, de szerintem az iTunsban is van. Alapól a legtöbb Winmós készülék sem tudja, egy diktafont külön kell letőltei és kész.


Most szivatsz? >:(

A hsz-ed alapján, mármint, hogy
"Nem volna egyszeübb a Cydiából letőlteni egy ingyen Voice Recordert? Na jó ez sokkal érdekesebb."
arra következtettem, hogy Te rendszeresen használsz egy ilyen programot, de legalább is bírtokában vagy. Már szégyeltem magam, hogy nem néztem elégé utána a dolgoknak, mielőtt kiratam az írást.
 Egész du. a neten kutakodtam utána, hogy kijavíthasam a cikket, bár nem értettem, hogy tőlünk nyugatra miért nem ismerik ezt az egyszerű lehetőséget és miért barkácsolnak bumszli, primitív dobozokat az iPhonehoz egy egyébként más operációs rendszerek által kisujjból kezelt funkcióhoz.
Megkérnélek, hogy a jövőben Te se dobálózz "jópofa" megjegyzésekkel védve a mundér becsületét és lecikizve más munkáját!

Remélve a továbbra is virágzó munkakapcsolatunkat, Köszönöm!

frici
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Adrenalin
« Reply #5 Dátum: 2009, 08 26, 22:13:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A hsz-ed alapján, mármint, hogy
"Nem volna egyszeübb a Cydiából letőlteni egy ingyen Voice Recordert? Na jó ez sokkal érdekesebb."
arra következtettem, hogy Te rendszeresen használsz egy ilyen programot, de legalább is bírtokában vagy. Már szégyeltem magam, hogy nem néztem elégé utána a dolgoknak, mielőtt kiratam az írást.
Megjegyzem én is azt hittem, frici igazad van. Megsimogatnálak, de asszem jobb, ha nem :)
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Adrenalin
« Reply #6 Dátum: 2009, 08 26, 22:30:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most szivatsz? >:(

A hsz-ed alapján, mármint, hogy
"Nem volna egyszeübb a Cydiából letőlteni egy ingyen Voice Recordert? Na jó ez sokkal érdekesebb."
arra következtettem, hogy Te rendszeresen használsz egy ilyen programot, de legalább is bírtokában vagy. Már szégyeltem magam, hogy nem néztem elégé utána a dolgoknak, mielőtt kiratam az írást.
 Egész du. a neten kutakodtam utána, hogy kijavíthasam a cikket, bár nem értettem, hogy tőlünk nyugatra miért nem ismerik ezt az egyszerű lehetőséget és miért barkácsolnak bumszli, primitív dobozokat az iPhonehoz egy egyébként más operációs rendszerek által kisujjból kezelt funkcióhoz.
Megkérnélek, hogy a jövőben Te se dobálózz "jópofa" megjegyzésekkel védve a mundér becsületét és lecikizve más munkáját!

Remélve a továbbra is virágzó munkakapcsolatunkat, Köszönöm!

frici

Szerintem meg Te szivatod az iPhone tulajdonosokat azzal, hogy csak a rosszat írod meg a készülékről zsinórban. Ez a cikk is erősen irónikus, csoda, hogy beleírtad az EISA díjat. Más. Nem akarom elhinni, hogy nincs valamilyen szoftvert a hangrögzítésre, ha máshol nem a Cydiánban. Ha ez neked akkora probléma utánanézek.

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Adrenalin
« Reply #7 Dátum: 2009, 08 26, 22:53:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem meg Te szivatod az iPhone tulajdonosokat azzal, hogy csak a rosszat írod meg a készülékről zsinórban. Ez a cikk is erősen irónikus, csoda, hogy beleírtad az EISA díjat. Más. Nem akarom elhinni, hogy nincs valamilyen szoftvert a hangrögzítésre, ha máshol nem a Cydiánban. Ha ez neked akkora probléma utánanézek.

De szerencsére Te itt vagy, hogy megírd a jó dolgokat. Várom a keresés eredményét.

Talán egyszer be kellene látni, hogy egy készülék, egy oprendszer sem tökéletes. Egyik sem tudhat mindent. És mégha én a szifonnal kapcsolatban a problémákat vetettem is fel, valótlanságot egyszer sem írtam. Ha bármikor is így lenne, Te legyél az első, aki erre figyelmeztet.
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Adrenalin
« Reply #8 Dátum: 2009, 08 26, 23:25:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Jelenkezzen aki az Omniában 32GB háttértárnál nagyobb memóriával rendelkezik.

A lehetőség megvan egy Omnia II-ben pl. ami 8-16 GB belső flash-sel rendelkezik, és bővíthető 32-vel. Nem a méret érdekes számomra, hanem a bővíthetőség és cserélhetőség. Ha akarom, van 3 db 32 GB-os kártyám, vagy a meglévő 8 helyett vehetek bele 16-ost, stb. Ugyanez az akkumulátorral, most is kettőt használok, és tudom is tölteni egyszerre a kettőt.

Idézetet írta: sárkányölő
Mutas a Safarinál jobb gyorsabb teljesértékü böngészőt a WinMon. Operánál is jobb ha ezt akartad volna írni.

Talán jobb, de ha holnap kijön a végleges Opera 9.7 és a Skyfire 1.2 és a Fennec 1, és akármelyik jobb a mostaninál, vagy akár a Safarinál, vagy jelentősen másabb valamiben, nekem ott a lehetőség, hogy fent legyen mindkettő, vagy csak az, amelyik jobban tetszik.
Egyébként meg mitől lenne teljes értékű a Safari? Flash támogatás? Én az Opera Mobile-ban ugyanúgy nézhetem pl. a YouTube videókat beágyazva, mintha asztali böngészőt használnék.

Idézetet írta: sárkányölő
1Ghz-es procit összehasonlitani egy 600Mhz iPhonnal, hát nem tudom, de utána nézek.

Ugyanaz a proci (ARM Cortex-A8), csak nem 600, hanem 1000 MHz-en. Persze a körítés változik.

Idézetet írta: sárkányölő
Nem tudom elképzelni, hogy a Cydiánban ne lenne rá program, de szerintem az iTunsban is van. Alapól a legtöbb Winmós készülék sem tudja, egy diktafont külön kell letőltei és kész.

Én még nem láttam olyan progit, amivel tökéletes működésről számoltak volna be, ahogy az automatikus profilozásra sem.


Idézetet írta: sárkányölő
Az iPhone a bezárt programokat újra megnyitáskor ott folytattja ahol abbahagyta, és mindezt gyorsabban teszi mint ahogy Te feléleszted a háttérben futó programjaidat. Jb után ez a megoldás is a rendelkezésre áll (háttérben futó programok) de ezügyben Thebike tudna többet mondani, én is kiváncsi lennék rá. Mindig 3GS-ről beszélek, ha nem hozzáteszem hogy 3G. Nagyon kiváncsi vagyok mivel lehetne megfogni az iPhone-t


Nem kell élesztgetni semmit, pl. a hívások automatikus felvétele is megy beavatkozás nélkül, akárcsak a navigáció beszélgetés alatt.
JB egy másik történet, bizonyos ROM-okkal egy Omniát is lehet 624 MHz helyett 833-on futtatni, de kérdéses, mennyire lenne fair így összevetni készülékeket.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #9 Dátum: 2009, 08 27, 09:02:37 »
Nekem ehhez a témához a következő a hozzászólásom: eddig Winmo-s voltam, vagyok. Ráadásul eléggé kihasználtam-kihasználom a készülék lehetőségeit. Mára meguntam azt, hogy nekem kell az alap oprendszert buherálnom, hogy elfogadhatóan működjön. Ennek ellenére sokszor előfordul az, hogy bár ugyanazok a programok futnak a háttérben, néha pl. telefonálás után 2-3 másodpercig belassul a készülék vagy egyéb helyzetben várni kell, stb. Valóban nagy előny a sokféle program, ami beszerezhető a Winmo-ra, de a mag, az oprendszer sajnos olyan amilyen.Kb. egy héttel ezelőttig én is beleestem abba a hibába mint sokan mások, hogy úgy értékeltem egy készüléket (iPhone), hogy egyszer sem volt a kezemben, mások által beírt (valószínűleg ő sem használtam még) kommentek alapján. Elszántam magam, bementem a T-mobile-hoz és kipróbáltam az iPhone-t. Az a készülék úgy működik, ahogy kell. Nem akad, azonnal reagál mindenre. Döntöttem, váltok. Nyilván szoftveres oldalról pár dolog nem megoldott. Engem a hívások rögzítése nem érdekel, bár van rá több szoftver is, láttam erről vitáztatok (kár volt, mert pl. a Touch HD-n sem lehetett alapból hívást felvenni, csak külső programmal), meg kell nézni az App Store-t, ott van, a felvétel minőségét nem tudom milyen. Nem találtam még hozzá telefon profil kezelőt, de korábban is megvoltam nélküle, az ilyen programoktól is csak ellustul az ember (tapasztalat). Ugyanakkor pl. találtam sokkal jobb teendő kezelőt, pénzügyi programot, stb.Az App Store meg szerintem egy nagyon jó dolog (ne a fizetős oldalást nézzük, bár a programok nagy részének az ára töredéke a Winmo-s programokénak), mert egy helyen meg lehet találni mindent, míg Winmo alatt vadásznom kellett a jó, megbízható programokat.Mindkettő rendszernek meg vannak az előnyei és hátrányai, viszont én jelenleg azt látom, hogy az iPhone magja, a rendszer sokkal jobban működik. Talán ha a Winmo-s rendszer eljut az asztali pc Windows 7 szintjére (talán a wm7?), akkor változhat a helyzet, de addig az iPhone fejlesztései sem állnak le. Szóval én egyik rendszert sem szidom, nem bánom, ha az iPhone zártabb (bár nyitható), mert ha meg lesz a készülékem, akkor azzal sokkal kevesebbet kell majd foglalkoznom, hogy rendesen működjön és több időt tudok lenni pl. a lányommal, aki sokkal fontosabb, mint az a rengeteg kütyünyomkodás a stabilabb, gyorsabb működésért, ami a végén mégsem olyan gyors és stabil, mint szeretném...Nem normális az, hogy egy felhasználó gyártson magának romot, turkájon a registry-ben, írja át a cache tartalmakat, próbálkozzon, mert a gyártó nem foglalkozik ezzel úgy, ahogy kellene. Ennyi erővel akkor autót is gyárthatnék vagy legalábbis állandóan piszkálhatnám a motorját, meg annak szoftverét, mert olykor jól működik, olykor meg nem...
Egy szó mint száz: akkor írjon vélemény bárki bármiről vagy bárkiről, ha már találkozott azzal és megismerte...  :ok:

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #10 Dátum: 2009, 08 27, 09:37:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egy szó mint száz: akkor írjon vélemény bárki bármiről vagy bárkiről, ha már találkozott azzal és megismerte...  :ok:

Ez vicces tőled, mert ha jól értem, amit írtál, én már többet nyomkodtam iPhone-t, mint te, ráadásul mindegyik verzióját. :D
Volt egy gyenge hardverrel megvert WM készüléked, amiről nyilván nem a WM tehet. Persze, hogy belassulgat erős használatnál az az 528 MHz-es ARM11, fele sebességet tud, mint a 600-as Cortex-A8, ami a szifon 3GS-ben dolgozik. Próbálj ki egyszer egy T-Omniát 806 MHz-es XScale-lel, vagy egy Snapdragon (= iPhone-féle CPU 1000 MHz-en) alapú TG01-et (szigorúan csak sebesség szempontjából, másban az utóbbi több sebből vérzik).

Visszatérve a hívás rögzítéséhez: Lehet, hogy van rá alkalmazás, de több helyen is olvastam, hogy csak az egyik fél hangját rögzíti, úgy meg nem sokat ér. Automata profilozás nélkül meg már baromira nehezen tudnék meglenni, annyira megszoktam, hogy éjszakára magától halkra vált és bekapcsolja a hívásszűrést, hogy meeting esetén automatikusan némít, hogy BT füles vagy autós kihangosító csatlakoztatásakor hangosabbra állítja magát és leveszi a rezgést, stb. A cserélhető memóriakártyáról és akksiról se szívesen mondanék le, a BT fájlküldés hiánya ezekhez képest nagyon apró kellemetlenség.

BTW, ha igazán hiányzott volna, találhattál volna készülékről működő program boltot, létezik már legalább kettő WinMo-ra is (You are not allowed to view links. Register or Login pl.). Mivel nem hiányzott, a szifonnál meg rá vagy kényszerítve, most hirtelen húde hasznos lett? :shock:

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #11 Dátum: 2009, 08 27, 10:57:12 »
Stefan

Ezekbe az "iphone-on is müködik" kijelentések után megfigyeltem, mindig van olyan hogy "csak", "de", …
És ami nem küködik arrol lemond a tulaj és savanyún mondja hogy ugy sincs rá szüksége.


Ezt úgy írod mintha fordítva nem lenne igaz. Ti konkrétan egy készüléket sem neveztek meg soha, a WinMo egy tág fogalom amivel szembeállítjátok az iPhont. Az Omnia le tudja játszani a HD videókat? Nem. Akkor nincs is rá szükség.

Ha csak simán feltelepited a programokat, attól még nem lassulnak a készülékek. A háttérben kéne futtatni öket, csak hát ugye az iphone gyárilag erre nem képes ugyhogy ezt vessük el.

A ROM fözés sem külömb a JB-nél. Úgy hogy ez gyenge érv a meghátrálás mellett. Az iPhone nem fog belassúlni, mert jobban meg van írva az operációs rendszere. Pl. egy nagy exel fáljt mennyi idő alatt nyit meg a két rendszer? Itt a WinMo biztos, hogy elvérzik.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #12 Dátum: 2009, 08 27, 14:23:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez vicces tőled, mert ha jól értem, amit írtál, én már többet nyomkodtam iPhone-t, mint te, ráadásul mindegyik verzióját. :D ...

Írtam én olyat, hogy neked nem volt kezedben iPhone? Nyilván azokra vonatkozott az a mondat, akiknek még nem volt és úgy alkotnak véleményt.Egyébként nem tudom miért kötözködsz, én csak leírtam a véleményemet, tapasztalataimat, észrevételeimet. Én teljesen elfogadom azt, hogy neked az iPhone a hiányosságai miatt nem jó, talán ha nem lennének azok a hiányosságok, akkor azt használnád. No de az is fejlődik (ld. kivágás, másolás, belillesztés  :D ) és mindig többet fog tudni idővel. Van ami ott megtalálható és a Winmo-nál nem és fordítva.Szerintem mindkét platformot felesleges hasonlítgatni egymáshoz, mert mindkettő teljesen más szemszögből közelíti meg a dolgokat teljesen más hardverrel. Ennyi erővel akkor lehetne hasonlítgatni egymáshoz a pc-t és a macbook-ot, pedig ezt nem szokták...Mindenkinek más az igénye, nekem pl. nem szükséges a meetinges profil, egyébként is iPhonon ott van a kapcsoló és máris nincs hangja. Én is eddig használtam az Inesoft Phone profil részét, hogy este kapcsolja ki, reggel meg be a telefont, illetve állítsa a hangerőket, de korábban is megvoltam nélküle és valljuk be azért az a plusz 3-4 nyomás már nem akkora probléma, ráadásul nem terheli egy plusz program a készüléket. Na meg reggel legalább a telefon kézi bekapcsolása miatt kénytelen leszek hamarabb észhez térni...  :D Tudtam a Handago-ról, de azért ott egy kicsit más árak vannak, meg nem is biztos, hogy minden program megtalálható ott, az való igaz, hogy teljesen nem néztem ott szét.A cserélhető sd kártyát valamelyest megértem, viszont nekem amióta pda-m van egyszer sem vettem ki belőle, tehát akár beépített is lehetett volna. Ugyanez a helyzet az aksival. A kártyán ráadásul nekem a 8 gigából legalább 3 szabad...Egyébként csak mosolyogni szoktam azokon, akik istenítik a saját készüléküket (most is találtam egy cikket, amelyben "AZ Omnia" kifejezés szerepel... :taps:  Nekem jelenleg Touch HD-m van. Meg is vagyok vele elégedve, meg nem is (ez utóbbi jelenleg a winmo-nak köszönhető). Tisztában vagyok az előnyeivel és hátrányaival, viszont nem istenítem, ha valaki negatívat ír róla és az igaz, akkor azt elismerem, hiszen semmi sem tökéletes. :)

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #13 Dátum: 2009, 08 27, 14:52:33 »
Tudom, hogy a WinMo-s táborban is sokan vannak, akik elvből támadják a többit, de valahogy ez a térítős móka sokkal inkább jellemzőnek tűnik a szifonosokra, és ez az, ami baromira idegesítő tud lenni.
Már bő egy éve szemezgetek a szifonnal, mert tényleg nem rossz készülék, és most a 3GS-sel, a 3.x szoftverrel és a beindult navigációs program áradattal még vonzóbb lett. Ám ha előveszem a saját rendszeres felhasználói szokásaimat, még mindig túl sok dolgot találok, amit valamiféle értelmetlennek tűnő korlátozás miatt nem tudnék megoldani. Az lenne az első, hogy fel kellene törnöm a készülék szoftverét, amit nem érzek egyenértékűnek a főzött ROM-ok használatával, mert ott nem a gyártó szándékával homlokegyenest szemben álló tevékenység megvalósítása a cél, hanem egy jobban optimalizált változat létrehozása. Sose használtam pl. Omnián M2D-s ROM-okat, vagy olyat, ami előtelepített, előregisztrált, és ezáltal illegális cuccot tartalmazott.
Aztán a JB után jönne több dolog, ami még mindig (egyelőre?) nem működik rendesen az iPhone-on, de nekem fontos. Talán a gyári multitasking támogatással megint nagyot változik ahelyzet, bár lassan én a kijelző váltást is megalapozott elvárásnak tartom, lévén még ebben az évben jönnek WVGA+ készülékek (pl. SE Xperia X3 Android 2-vel és 4" WVGA+ kijelzővel, Snapdragon alapon).

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #14 Dátum: 2009, 08 27, 20:08:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tudom, hogy a WinMo-s táborban is sokan vannak, akik elvből támadják a többit, de valahogy ez a térítős móka sokkal inkább jellemzőnek tűnik a szifonosokra, és ez az, ami baromira idegesítő tud lenni.
Már bő egy éve szemezgetek a szifonnal, mert tényleg nem rossz készülék, és most a 3GS-sel, a 3.x szoftverrel és a beindult navigációs program áradattal még vonzóbb lett. Ám ha előveszem a saját rendszeres felhasználói szokásaimat, még mindig túl sok dolgot találok, amit valamiféle értelmetlennek tűnő korlátozás miatt nem tudnék megoldani. Az lenne az első, hogy fel kellene törnöm a készülék szoftverét, amit nem érzek egyenértékűnek a főzött ROM-ok használatával, mert ott nem a gyártó szándékával homlokegyenest szemben álló tevékenység megvalósítása a cél, hanem egy jobban optimalizált változat létrehozása. Sose használtam pl. Omnián M2D-s ROM-okat, vagy olyat, ami előtelepített, előregisztrált, és ezáltal illegális cuccot tartalmazott.
Aztán a JB után jönne több dolog, ami még mindig (egyelőre?) nem működik rendesen az iPhone-on, de nekem fontos. Talán a gyári multitasking támogatással megint nagyot változik ahelyzet, bár lassan én a kijelző váltást is megalapozott elvárásnak tartom, lévén még ebben az évben jönnek WVGA+ készülékek (pl. SE Xperia X3 Android 2-vel és 4" WVGA+ kijelzővel, Snapdragon alapon).
Egyetértünk abban, hogy nem szimpatikus lefikázni a másikat csak azért mert...  :ok: Neked még nem jött el az idő a váltásra az igényeid miatt, lehet, hogy nem is fog. Nekem viszont jó lesz, találtam olyan programokat, amikre szökségem van és nincs benne alapból, ráadásul pl. a teendőkre használható sokkal jobb is számomra. Én még reménykedek a WM7-ben, de az még messze van. Számomra pl. a hangprofilozás helyett bőven megteszi az a kis kapcsoló az iPhone oldalán, amiről eddig nem is tudtam, hogy létezik. Lekapcsolja a hangot, nagyrészt eddig is csak ennyit tettem a készülékkel. Az esti telefon ki- és a reggeli bekapcsolást pedig megcsinálom kézzel. Ennyi bajom legyen egész életemben. :DEgyébként olvastam a 4G-ről előzetes infókat és azon már amoled kijelző lesz, fém ház, stb. Aztán meglátjuk mit tud majd.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #15 Dátum: 2009, 08 27, 22:30:11 »
Most olvasom, hogy Omniát használsz.
Ne haragudj, de Omnia mögül nem mernék még egy halvány rossz szót sem mondani az iPhone-ra.
Nálam 1 hétig volt kölcsön, de 1 nap használat után a fiókban landolt. Kevés ócskább hardvert láttam még mint az.

Ezt nem én írtam és semmi közöm hozzá, de remekül összefoglalta, hogy milyen érzéseim voltak nekem is ezzel a technológiai hulladékkal szemben:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #16 Dátum: 2009, 08 27, 22:34:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most olvasom, hogy Omniát használsz.
Ne haragudj, de Omnia mögül nem mernék még egy halvány rossz szót sem mondani az iPhone-ra.
Nálam 1 hétig volt kölcsön, de 1 nap használat után a fiókban landolt. Kevés ócskább hardvert láttam még mint az.

Ezt nem én írtam és semmi közöm hozzá, de remekül összefoglalta, hogy milyen érzéseim voltak nekem is ezzel a technológiai hulladékkal szemben:
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt most ne vegyem fikázásnak? Örülnék, ha az ilyes fajta megnyilvánulások maradnának a fiókban az Omnia mellett... Köszönöm.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #17 Dátum: 2009, 08 27, 23:15:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egyetértünk abban, hogy nem szimpatikus lefikázni a másikat csak azért mert...  :ok: Neked még nem jött el az idő a váltásra az igényeid miatt, lehet, hogy nem is fog. Nekem viszont jó lesz, találtam olyan programokat, amikre szökségem van és nincs benne alapból, ráadásul pl. a teendőkre használható sokkal jobb is számomra. Én még reménykedek a WM7-ben, de az még messze van. Számomra pl. a hangprofilozás helyett bőven megteszi az a kis kapcsoló az iPhone oldalán, amiről eddig nem is tudtam, hogy létezik. Lekapcsolja a hangot, nagyrészt eddig is csak ennyit tettem a készülékkel. Az esti telefon ki- és a reggeli bekapcsolást pedig megcsinálom kézzel. Ennyi bajom legyen egész életemben. :DEgyébként olvastam a 4G-ről előzetes infókat és azon már amoled kijelző lesz, fém ház, stb. Aztán meglátjuk mit tud majd.

Az iPhone-t nem szokás kikapcsolni, hacsak nincs éjszakai titkos hódolód :D

Nem elérhető Stefun

  • Hozzászólások: 59
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: CM 7.1
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #18 Dátum: 2009, 08 27, 23:15:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most olvasom, hogy Omniát használsz.
Ne haragudj, de Omnia mögül nem mernék még egy halvány rossz szót sem mondani az iPhone-ra.
Nálam 1 hétig volt kölcsön, de 1 nap használat után a fiókban landolt. Kevés ócskább hardvert láttam még mint az.

Ezt nem én írtam és semmi közöm hozzá, de remekül összefoglalta, hogy milyen érzéseim voltak nekem is ezzel a technológiai hulladékkal szemben:
You are not allowed to view links. Register or Login

Aki irta ezt a szép hosszu nyavajgást, speciel ma 11 ora körül, már törölt tag vagy mi?
Szerintem ne alakits mert csak rosszabb lesz!  :)

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #19 Dátum: 2009, 08 27, 23:46:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most olvasom, hogy Omniát használsz.
Ne haragudj, de Omnia mögül nem mernék még egy halvány rossz szót sem mondani az iPhone-ra.
Nálam 1 hétig volt kölcsön, de 1 nap használat után a fiókban landolt. Kevés ócskább hardvert láttam még mint az.


Mennyi időt töltöttél a szifon testreszabásával, és mennyit az Omniával? Szerinted jogos az összehasonlítás?
Egyébként az Omnia az iPhone 3G-vel egy időben került piacra, és annál hardveresen sokkal erősebb. Innentől pedig már csak a finomhangolás marad, amivel a gyári vackok többségét kilőve testre szabod a szoftvert. Soha nem vitattam, hogy a dobozból kivéve az Omniánál sokkal felhasználóbarátabb telefon az iPhone 3G.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #20 Dátum: 2009, 08 27, 23:52:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mennyi időt töltöttél a szifon testreszabásával, és mennyit az Omniával? Szerinted jogos az összehasonlítás?

Én az érzéketlen gyíkfingnyi kijelzőn sokaltam be végleg és raktam el, mielőtt olyat műveltem volna vele amit megbánok, mivel nem az enyém volt.
Azt meg szabhatod, ahogy akarod, akkor is olyan amilyen. A szoftveres bolondságait tudom, hogy ki lehet küszöbölni, de annyira nem tudott izgatni már, hogy meg sem próbáltam.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #21 Dátum: 2009, 08 28, 00:24:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én az érzéketlen gyíkfingnyi kijelzőn sokaltam be végleg és raktam el, mielőtt olyat műveltem volna vele amit megbánok, mivel nem az enyém volt.
Azt meg szabhatod, ahogy akarod, akkor is olyan amilyen.

Óriási tévedés. Nem kellene olyan témában szakérteni, ahol magas fokú a tájékozatlanság... Még az általad linkelt cikkben is írták, mennyit javított a kijelző érzékenységén a szofverfrissítés, és vannak még egyéb trükkök is. Valahogy felületesre sikerült az olvasgatás...

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #22 Dátum: 2009, 08 28, 00:46:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Aki irta ezt a szép hosszu nyavajgást, speciel ma 11 ora körül, már törölt tag vagy mi?
Szerintem ne alakits mert csak rosszabb lesz!  :)

Monjuk azt csak az oldalt minősiti, hogy ezért törőlték. Ez is egy vélemény. Persze az is lehet, hogy a kínai cenzura keze van a dologban. :D

Nem elérhető franco

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 178
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: HTC P3700
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #23 Dátum: 2009, 08 28, 01:15:32 »
Hát emberek, én még nem láttam olyan fórumot ahol ez a tematika nem fordult személyeskedésbe, de reménykedjünk :)

Egyébként teljesen parttalan a vita, mert egyénfüggő a választás. Én azzal szoktam leszerelni a témában kevésbé jártas delikvenseket (itt ilyenek nincsenek ugye:), hogy a GSM modul, a kamera és a GPS leválasztása után lényegében kapunk egy PDA-t és egy iPod Touch-ot. Így jobban látszik hogy baromira nem ugyanarra a célra készültek. (TUDOM hogy nem csak ennyi a difi, de ez a lényeg).

Most jöjjön a szubjektív rész. Racionális embernek tartom magam, és azt a terméket veszem meg ami az igényeimet a legjobban kielégíti. Így esett meg, hogy MacBook és i900 tulaj vagyok, ergo elfogultsággal nemigazán lehet vádolni. Ismerem az iPhone-t is elég jól. Öcsémnem már akkor volt amikor itthon azt se tudták mi az, és hát kütyü censored mivoltomból eredően szerintem én többet nyomkodom mint ő :) Most nem akarok a részletekkel senkit sem untatni, de amire én használom arra az Omnia jobban megfelel. Az iPhone-os navi programok megjelenését egyébként kíváncsian vártam, mert ez volt az EGYIK legfontosabb ellenérvem ellene. Rá kellett jönnöm, hogy az iGO8-on kívül én mást nem fogok használni az biztos. Ergo marad a WM.
Itt felmerülhet a kérdés, akkor miért nem veszek egy PNA-t a kocsiba és csá. Ennek egyik oka hogy nem csak autós navigációra használom a telefont, a másik hogy tartó kell neki. Namost én nem vagyok hajlandó minden be- és kiszállásnál elővenni és eldugni a tartót. Pedig erre szükség van sajnos, mert egyes embereket egy üres autós tartó látványa is a vezetőoldali ablak betörésére sarkall haszonszerzés reményében. Gondolom mindenkinek van ilyen sztorija. Az Omnia pont passzol az autóm műszerfalába tartó nélkül is. A HTC Diamond és az iPhone nem, próbáltam.

Akik az Omnia kezelhetőségét kritizálják, némileg igazuk van. Ahhoz hogy tényleg nagyon jó legyen, kell egy kis kütyü censored ság, vagy egy kütyü censored ismerős :) Egy Apple-mániás barátom (félmilliós MBP aminek a felét se használja ki + iPhone 3G) amikor kézbe vette az én példányomat, elismerően hümmögött. Ekkor jelen volt egy ex SE K750 tulaj is (szóval laikus), aki párhuzamosan tesztelte kettönk gadget-jét. Ma Omnia tulaj. Úgyhogy ne fikázzuk a WM-t ha kérhetem. Persze out of the box, az más kérdés.

Az iPhone legszimpatikusabb vonása számomra is az AppStore. De azért van bennem egy kettős érzés, amikor találok egy jó progit a Store-ban, és már írom is a büngészőbe hogy MOD: :warez:  és társai. Netezésben tényleg verhetetlen az iPhone, de kis túlzással össze vagyok nőve a laptopommal, szóval ez nekem nem nagy plusz.

De azt el kell ismernem, hogy eszembe jutott egy iPod Touch vásárlása. Amitől az iPhone jó (jobb), azt tudja a Touch is. iPod-om úgy sincs még, ráadásul USA-ban tudom megvenni, ami nem mindegy. Kíváncsian várom a szeptember eleji keynote-ot és az új iPod-okat.

Aki ideáig eljutott, annak gratulálok.

ISMO ha olvasod: igen, vedd meg az új touchpanelt, nagyon-nagyon jó!
Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #24 Dátum: 2009, 08 28, 08:06:17 »
"Óriási tévedés. Nem kellene olyan témában szakérteni, ahol magas fokú a tájékozatlanság... Még az általad linkelt cikkben is írták, mennyit javított a kijelző érzékenységén a szofverfrissítés, és vannak még egyéb trükkök is. Valahogy felületesre sikerült az olvasgatás..."

Kb. 1 hónapja volt nálam az említett készülék, az akkori legfrissebb szoftverrel. Tudtommal nem jött ki azóta újabb.

De mentségére legyen mondva az 5800-as képernyőjét sem találtam sokkal használhatóbbnak. No igen ezen a téren is igen magasra tette a lécet az iPhone.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #25 Dátum: 2009, 08 28, 08:12:17 »
"hogy a GSM modul, a kamera és a GPS leválasztása után lényegében kapunk egy PDA-t és egy iPod Touch-ot."

Egy iPod Touch-ot, ami gyakorlatilag egy GSM modul nélküli PDA, fejlett multimédia képességekkel :D

" amikor kézbe vette az én példányomat, elismerően hümmögött."

Engem nem tudnál meggyőzni. Egyszerűen azért mert nem a szoftveres rész az ami legjobban irritál ebben a készülékben (nem kell bemutatnod mit lehet kihozni WinMo-ból szoftveresen, 10 év PDA használat után eléggé képben vagyok :D ), hanem a hardveres és ez leginkább a kijelzőre korlátozódik, ami egy ilyen készülék alapvető fontosságú része.

- érzéketlen rezisztív kijelző
- ostoba cerka
- ma már nevetséges felbontás
- kis fizikai méret (kézzel szinte lehetetlen kezelni, ha átvált a hagyományos GUI-ra)

Rakhatsz rá bármilyen szoftveres shell-t ezeken nem tudsz változtatni, innentől bukott a mutatvány.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #26 Dátum: 2009, 08 28, 08:18:59 »
Én nem értem a felesleges fikázásokat. Miért nem tudják többen elfogadni, hogy mindenkinek más tetszik, más felel meg az elvárásainak. Annyira felesleges bármit is lehúzni vagy magasztalni. Persze szabad a vélemény nyilvánítás, de azt is elő lehet adni kultúrált formában (pl. nekem ez a tapasztalatom), amire másoknak nem kellene támadóan fellépni.Legyen már ez a topic egy normális beszélgetős és kultúrált!  :ok:

Nem elérhető Zombie

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1826
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Iphone SE
  • PDA ROM: 10.3
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #27 Dátum: 2009, 08 28, 08:20:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Óriási tévedés. Nem kellene olyan témában szakérteni, ahol magas fokú a tájékozatlanság... Még az általad linkelt cikkben is írták, mennyit javított a kijelző érzékenységén a szofverfrissítés, és vannak még egyéb trükkök is. Valahogy felületesre sikerült az olvasgatás..."

Kb. 1 hónapja volt nálam az említett készülék, az akkori legfrissebb szoftverrel. Tudtommal nem jött ki azóta újabb.

De mentségére legyen mondva az 5800-as képernyőjét sem találtam sokkal használhatóbbnak. No igen ezen a téren is igen magasra tette a lécet az iPhone.
Ne idézz, használd a "válasz erre" gombot, mikor valakinek válaszolsz.
Köszi.


Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #28 Dátum: 2009, 08 28, 08:30:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
De mentségére legyen mondva az 5800-as képernyőjét sem találtam sokkal használhatóbbnak. No igen ezen a téren is igen magasra tette a lécet az iPhone.
Ha egy 5800-ashoz hasonló élményed volt Omnia terén, akkor megértem a kijelzőről alkotott véleményed. Basszus, oda kell ütni az 5800-nak, hogy érzékeljen végre valamit! Ha ilyen Omnia került a kezedbe, az szerintem kijelző cserére szorul.  :ok:
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #29 Dátum: 2009, 08 28, 11:07:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kb. 1 hónapja volt nálam az említett készülék, az akkori legfrissebb szoftverrel. Tudtommal nem jött ki azóta újabb.


Ha a legfrissebb magyar szoftveres készülék járt nálad, akkor valóban nem. És ha vodás vagy T-s készülék volt, akkor tavaly augusztusban készült, ha pannonos vagy független (és valóban a legfrissebb szoftverrel), akkor tavaly novemberi ROM volt rajta...
Ezektől föggetlenül registry-ben is állítható a kijelző érzékenysége, ha valakit komolyan zavar, és nem akar ROM-ot cserélni, akkor talán utánajár (2 perc keresni egy fórumot, és begépelni 2 sort), mielőtt eladná, vagy földhöz vágná.

Nem elérhető Stefun

  • Hozzászólások: 59
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: CM 7.1
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #30 Dátum: 2009, 08 28, 12:14:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Engem nem tudnál meggyőzni. Egyszerűen azért mert nem a szoftveres rész az ami legjobban irritál ebben a készülékben (nem kell bemutatnod mit lehet kihozni WinMo-ból szoftveresen, 10 év PDA használat után eléggé képben vagyok :D ), hanem a hardveres és ez leginkább a kijelzőre korlátozódik, ami egy ilyen készülék alapvető fontosságú része.

- érzéketlen rezisztív kijelző
- ostoba cerka
- ma már nevetséges felbontás
- kis fizikai méret (kézzel szinte lehetetlen kezelni, ha átvált a hagyományos GUI-ra)

Rakhatsz rá bármilyen szoftveres shell-t ezeken nem tudsz változtatni, innentől bukott a mutatvány.


(Hátha a saját stilusoddal irva gondolkodsz egy picit) Ha igyse megy, akkor te vagy Hófehérke  és várjuk az ébredést ;)

Nem elérhető Stefun

  • Hozzászólások: 59
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: CM 7.1
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #31 Dátum: 2009, 08 28, 13:31:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login

(Hátha a saját stilusoddal irva gondolkodsz egy picit) Ha igyse megy, akkor te vagy Hófehérke  és várjuk az ébredést ;)

Engem nem tudnál meggyőzni. Egyszerűen azért mert nem a kijelzö rész az ami legjobban irritál ebben a készülékben (nem kell bemutatnod mit lehet kihozni az iphone-ból szoftveresen, 10 év iphone használat után eléggé képben vagyok :D ), hanem az OS és ez leginkább aszoftverekre korlátozódik, ami egy ilyen készülék alapvető fontosságú része.

- buta, korlátozott rendszer
- hiába a nagy memoria, adathordozásra képtelen
- ma már nevetséges hogy se cserélhetö akksi,se memoriakártya
- ilyen nagy kijelzöt, és nem lehet hasznosan kihasználni se naptár bejegyzés, teendök, se emlékeztetöt nem lehet a today felületen megjeleniteni.

Rakhatsz rá bármilyen szoftveres shell-t ezeken nem tudsz változtatni, JB nélkül, de még azzal sem.Innentől bukott a mutatvány.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #32 Dátum: 2009, 08 28, 14:39:40 »
Stefan itt megint benéztél valami! Ha már tíz éve lenne iPhone, nem lenne most miről beszélgetnünk. Tudod, hogy én nem
vagyok elfogult :D

Nem elérhető Stefun

  • Hozzászólások: 59
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: CM 7.1
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #33 Dátum: 2009, 08 28, 16:18:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Stefan itt megint benéztél valami! Ha már tíz éve lenne iPhone, nem lenne most miről beszélgetnünk. Tudod, hogy én nem
vagyok elfogult :D

Psszt...Direkt hagytam bent a 10 évet.  ;)  Iphone-om csak kb. 1 hétig volt nagyon könnyü kiismerni mert nagggyon eccccerü ami a hátránya is.

Eccerü szerkezet eccerü embereknek.  :-X  (Mivel komolyságrol ebben a témában má nem beszélhetünk)

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #34 Dátum: 2009, 08 28, 19:36:53 »
Stefun:

Az a probléma, hogy bár vicces amit írtál, de abszolút butaság.

"- buta, korlátozott rendszer"

A legsokrétűbb és jelenleg legjobban hozzáférhető és módosítható rendszer a piacon.
A Nokia Maemo valószínű ebben le fogja hagyni, mert ott jailbreak nélkül hozzá lehet férni a teljes fájlrendszerhez. De egy jailbreak után korlátozások nélkül módosítható minden az iPhone-on is, ami egy WinMo, vagy Symbian készülékről messze nem mondható el.

"- hiába a nagy memoria, adathordozásra képtelen"

Ennek ellentmond, hogy én rendszeresen használom adathordozásra.
Spec én a QuickOffice-t használom ilyen célra, elindítom a webszerverét és bármikor tudok rátölteni, vagy letölteni róla adatot.
(kb. 2 GB-nyi dokumentumom van most is rajta)

"- ma már nevetséges hogy se cserélhetö akksi,se memoriakártya"

Ma már nevetséges, hogy van aki ilyet felhoz, aksit szinte senki nem cserél, max. a fél napig működő WinMo-s készüléktulajok (Omnia rulez ugyebár :D), memóriakártya meg 16/32 GB belső tár mellett egy mobil készülék esetén kb. vicc kategória. 1 TB-os vinyót nem akarsz rádugni? :D

"ilyen nagy kijelzöt, és nem lehet hasznosan kihasználni se naptár bejegyzés, teendök, se emlékeztetöt nem lehet a today felületen megjeleniteni."

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #35 Dátum: 2009, 08 28, 19:39:11 »
Stefun:

Szóval a hozzászólásoddal csak annyit árultál el, hogy nem ismered az iPhone-t.
Tudod szoftveresen bármelyik készüléken lehet érdekes dolgokat művelni, de ha a kijelző gyatra, mint az Ominában is, azzal nem tudsz mit tenni, ha a fejed tetejére állsz akkor sem.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #36 Dátum: 2009, 08 28, 19:40:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A legsokrétűbb és jelenleg legjobban hozzáférhető és módosítható rendszer a piacon.
A Nokia Maemo valószínű ebben le fogja hagyni, mert ott jailbreak nélkül hozzá lehet férni a teljes fájlrendszerhez. De egy jailbreak után korlátozások nélkül módosítható minden az iPhone-on is, ami egy WinMo, vagy Symbian készülékről messze nem mondható el.


Tolmácsoljak magyarra? JB után = a gyártó szándéka ellenére és engedélye nélkül. Pont ezek a kifejezések passzolnak a "legjobban hozzáférhető és módosítható" fordulatokhoz. ;D

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #37 Dátum: 2009, 08 28, 19:44:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szóval a hozzászólásoddal csak annyit árultál el, hogy nem ismered az iPhone-t.
Tudod szoftveresen bármelyik készüléken lehet érdekes dolgokat művelni, de ha a kijelző gyatra, mint az Ominában is, azzal nem tudsz mit tenni, ha a fejed tetejére állsz akkor sem.

Úgy tűnik, csak számodra nem egyértelmű: az iPhone 3GS ellenfele a Samsungtól nem az Omnia, hanem az i8910 HD és az Omnia II (ill. a rövidesen piacra kerülő, a Samsung saját, Linux alapon nyugvó OS-ét használó Omnia II klón). Az Omnia a 2.x szoftveres 3G ellenfele (volt), és elég jó alternatívát kínált a béna hiányosságokkal küzdő szifonra.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #38 Dátum: 2009, 08 28, 20:08:21 »
" Az Omnia a 2.x szoftveres 3G ellenfele (volt), és elég jó alternatívát kínált a béna hiányosságokkal küzdő szifonra."

Nem volt ellenfele, a 3G-n is elérhető mindaz amit az előbb leírtam, és már 2.x-en is.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #39 Dátum: 2009, 08 28, 20:12:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem volt ellenfele, a 3G-n is elérhető mindaz amit az előbb leírtam, és már 2.x-en is.

Gyári szotverrel és legális alkalmazásokkal, frissítésekkel a szifon 3G 2.x olyan buta volt, mint a balfenék.

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #40 Dátum: 2009, 08 28, 20:26:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
" Az Omnia a 2.x szoftveres 3G ellenfele (volt), és elég jó alternatívát kínált a béna hiányosságokkal küzdő szifonra."

Nem volt ellenfele, a 3G-n is elérhető mindaz amit az előbb leírtam, és már 2.x-en is.
Használd már légyszi a "Válasz erre" funkciót... Köszi.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #41 Dátum: 2009, 08 28, 21:25:22 »
Szerintem jó lenne már befejezni ezt a felesleges, gyerekes vitát, hogy kinek mi nem tetszik és emellett a jelenről kellene beszéletni a múlt helyett...

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #42 Dátum: 2009, 08 28, 21:27:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login


You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Ezekhez gondolom kell a JB. Egyébként hol találom ezek a megoldásokat?

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #43 Dátum: 2009, 08 28, 21:41:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tolmácsoljak magyarra? JB után = a gyártó szándéka ellenére és engedélye nélkül. Pont ezek a kifejezések passzolnak a "legjobban hozzáférhető és módosítható" fordulatokhoz. ;D

Szerintem a JB sem különb műfaj a buherált romoktól. Ez utóbbiak sem gyáriak, esetleg elnézi a gyártó, hogy ilyen is van, talán még haszna is van belőle, de nem támogatja.
Nekem voltmár a kezemben többféle Winmo-s készülék, köztük az Omnia is, nemrég toltam fel egy ismerősömnek és annak munkatársának két külöböző WM6.5-öt, nekem annyira nem jön be a készülék, mégsem fikázom. Az meg, hogy vannak szemellenzős emberek, akik csak egy szűk keresztmetszeten hajlandóak látni, az legyen az ő bajuk. Én döntöttem, több év Winmo után iPhonos leszek. Talán majd a WM7... Meglátjuk, most megismerkedek egy másik platformmal is. :)
Én ezennel befejeztem a hozzászólást a fikázásokhoz.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #44 Dátum: 2009, 08 28, 22:52:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezekhez gondolom kell a JB. Egyébként hol találom ezek a megoldásokat?

Előszőr itt olvasgas You are not allowed to view links. Register or Login  azután ugorj az oldalra. :)

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #45 Dátum: 2009, 08 29, 13:39:24 »
Mennyire lehet komolyan venni a Samsung azirányú törekvését, miszerint saját OS-t fejleszt? Ha igaz is éveket kell majd várni rá. Azt egy kicsit erösnek tartom, hogy a mostani rendszerek nem elégitik ki a mai elvárásokat egy olyan gyártó tollából aki soha nem foglalkozott OS rendszerekkel.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #46 Dátum: 2009, 08 29, 15:37:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mennyire lehet komolyan venni a Samsung azirányú törekvését, miszerint saját OS-t fejleszt? Ha igaz is éveket kell majd várni rá. Azt egy kicsit erösnek tartom, hogy a mostani rendszerek nem elégitik ki a mai elvárásokat egy olyan gyártó tollából aki soha nem foglalkozott OS rendszerekkel. Szerintem az Android vagy Linux alapokara akar építeni. A leg elfogathatóbb alternatíva ha nyílat platformban gondolkoznak. :)

Novemberben két készüléken debütál a Samsung új, Linux alapú OS-e. Nem most kezdték a fejlesztést, hanem párhuzamosan a többivel.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #47 Dátum: 2009, 08 29, 16:10:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Novemberben két készüléken debütál a Samsung új, Linux alapú OS-e. Nem most kezdték a fejlesztést, hanem párhuzamosan a többivel.
Nekem ez nem világos "a Samsung saját OS-t fejleszt"
Azt már meg tudnám érteni ha igy lenne írva: a Samsung Linux OS-t fog használni.
Ehhez csak az kell, ahogy minden gyártó elköveti, hogy a kiszemelt OS-re megírja a saját meghajtóit. Ettöl még nem lesz az övé, hogy megírja rá a
szükséges meghajtókat, ahhoz, hogy a saját hardwerén is tudja futtatni a Linuxot.
Vehetjük példának a Garmin Nüvifont ami szintén Linuxot használ, mégse írták le soha, hogy az Asus új OS-t fejlesztete volna, csak az Asus is megírta a saját meghatóit a Nüvifonhoz.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #48 Dátum: 2009, 08 29, 16:32:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem ez nem világos "a Samsung saját OS-t fejleszt"
Azt már meg tudnám érteni ha igy lenne írva: a Samsung Linux OS-t fog használni.
Ehhez csak az kell, ahogy minden gyártó elköveti, hogy a kiszemelt OS-re megírja a saját meghajtóit. Ettöl még nem lesz az övé, hogy megírja rá a
szükséges meghajtókat, ahhoz, hogy a saját hardwerén is tudja futtatni a Linuxot.
Vehetjük példának a Garmin Nüvifont ami szintén Linuxot használ, mégse írták le soha, hogy az Asus új OS-t fejlesztete volna, csak az Asus is megírta a saját meghatóit a Nüvifonhoz.

Az Android is egy Linux alapú mobil OS. Így fogd fel a Samsungét is. EGyszerű lesz portolni a különféle variánsokat, de anélkül nem feltétlenül működnek a másikon. Sőt, ismerve a gyártókat, nem is fognak működni, hacsak eleve nem úgy írják őket (ami nagyobb telepítő méretet eredményez).

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #49 Dátum: 2009, 08 29, 16:48:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az Android is egy Linux alapú mobil OS. Így fogd fel a Samsungét is. EGyszerű lesz portolni a különféle variánsokat, de anélkül nem feltétlenül működnek a másikon. Sőt, ismerve a gyártókat, nem is fognak működni, hacsak eleve nem úgy írják őket (ami nagyobb telepítő méretet eredményez).
Azt írod novemberben jön ki az elsö SamsungOS alapú készülék és még neve sincs! Ez nekem nagyon gyanus, de legyen igazad. Remélem a WinMonál jobb lesz ;)

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #50 Dátum: 2009, 08 29, 17:08:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azt írod novemberben jön ki az elsö SamsungOS alapú készülék és még neve sincs! Ez nekem nagyon gyanus, de legyen igazad. Remélem a WinMonál jobb lesz ;)

Már miért ne lenne neve? GT-i8320 és GT-I6410. :)

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #51 Dátum: 2009, 08 29, 18:09:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már miért ne lenne neve? GT-i8320 és GT-I6410. :)
Plusz a Blue Earth-öt is rebesgetik, nem tudni milyen OS-szal. Az biztos, hogy widget van rajta.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #52 Dátum: 2009, 08 30, 01:40:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
" Az Omnia a 2.x szoftveres 3G ellenfele (volt), és elég jó alternatívát kínált a béna hiányosságokkal küzdő szifonra."

Nem volt ellenfele, a 3G-n is elérhető mindaz amit az előbb leírtam, és már 2.x-en is.

Véleményed szerint a JB gyengíti a bíztonságot? IPhone-ra létezik vírusírtó? Alapból a legtöbb bízonsági megoldásokat tartalmazza a konkurenciához képest.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #53 Dátum: 2009, 08 31, 13:59:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Véleményed szerint a JB gyengíti a bíztonságot? IPhone-ra létezik vírusírtó? Alapból a legtöbb bízonsági megoldásokat tartalmazza a konkurenciához képest.

Igen, természetesen gyengíti a biztonságot, hisz megnyitja a fájlrendszert és ha SSH-t is telepítesz és nem változtatod meg a jelszót, akkor bárki hozzáférhet a készülékedhez és bármit megtehet vele.
Vírusirtó nincs, mivel nem lenne mit írtani :D
Alapból jóval biztonságosabb, mint a konkurens rendszerek, ami főként a nagyfokú zártságnak köszönhető.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #54 Dátum: 2009, 08 31, 14:10:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, természetesen gyengíti a biztonságot, hisz megnyitja a fájlrendszert és ha SSH-t is telepítesz és nem változtatod meg a jelszót, akkor bárki hozzáférhet a készülékedhez és bármit megtehet vele.
Vírusirtó nincs, mivel nem lenne mit írtani :D
Alapból jóval biztonságosabb, mint a konkurens rendszerek, ami főként a nagyfokú zártságnak köszönhető.

Köszi erre számítottam. MÁS.
A Safari alapból nem kezeli a wap-ot (mivel ma már elavulnat számító protokol) de van valami megoldás rá? Az APN buhera esetleg?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #55 Dátum: 2009, 08 31, 14:33:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi erre számítottam. MÁS.
A Safari alapból nem kezeli a wap-ot (mivel ma már elavulnat számító protokol) de van valami megoldás rá? Az APN buhera esetleg?

Én nem tudok rá megoldást.
Az iPhone alapból amerikai készülék és ott nem nagyon létezik olyan mint WAP, az MMS-t is most vezették be az AT&T-nél kizárólag az iPhone userek kedvéért :D, hogy minek azt nem tudom, mert én is lazán kikapcsoltam az MMS szolgáltatást a készüléken, hogy ne fogyasszon feleslegesen erőforrásokat olyasmi, amit soha nem használok.

Nem elérhető xaxa

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 133
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: E1
  • Skype: xaxahun
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #56 Dátum: 2009, 09 05, 00:37:45 »
sziasztok!

leküzdhetetlen vágyat éreztem, hogy hozzászóljak a témához. előre leszögezném, hogy nem szeretnék átcsapni értelmetlen, egyoldalú és elvakult fikázásba, de kicsit felmegy a pumpa, amikor az iphone fanok "nem engednek 48ból", és képtelenek elismerni, felismerni, hogy az ő készülékük sem tökéletes, viszont más készülékeknél még a kákán is csomót keresnek és mindenbe belekötnek. jelenleg omnia 2re váró ex-omnia felhasználó vagyok, viszont volt már iphone 3gm is, amitől rövid úton megszabadultam. nem mondhatnám, hogy bármelyik készülékhez is különösképpen értenék, vagy bármelyikhez is elköteleztem volna magam a vásárlás előtt, így, akkor még objektív tapasztalataimat osztanám meg. ha bármit is rosszul tudnék, előre is elnézést, biztos van rá vmi jb/romfrissítés megoldás.
felhoztatok itt, pl a kijelző pontosságát és érzékenységét. az omnia "ujjbarátsága" tényleg hagy maga után némi kívánni valót, de szerintem hacsak az illetőnek nincsenek tövig vágva a körmei, nagyon jól használható lehet. ezzel szemben nem értem, hogy lehet egy olyan készüléknél precizitásról beszélni, amit ujjbeggyel (ami ugye viszonylag nagy felületű), vagy egy ujjra húzott kotonnal lehet csak böködni.

"- A készülék csatlakozója sérülékeny"

hát ez elég relatív, gyakorlatilag semmilyen bíróságon sem állná meg a helyét, hogy úgy mondjam...

"- Az előlapi kamerához semmilyen szoftver nincs, amivel használhatnád."

de van! amúgy megjegyezném, hogy az egyik ok, ami miatt megváltam az iphonetól az, hogy nevetségesnek tartottam, hogy egy 150ezres készüléken nincs egy elfogadható minőségű kamera (videófelvétel? vaku? egy 5e forintos telefonon is alapfelszereltség), ami megyjegyzem majdhogynem szoros versenyben áll az omnia "előlapi kamerájával".

böngészést illetően, azt kell hogy mondjam, az iphonenál a pont. az omniában való böngészés, legyen az opera, ie, skyfire, egy kicsit nehézkes, sokszor rosszul reagál.

"- A beállítási képességei igen korlátozottak"

ez így egy kicsit erős kijelentés, egy olyan készülék rajongójától, amiben gyárilag korlátozott számtalan lehetőség. ezzel szemben az omniában bármiféle buhera nélkül moddolható a rendszer.

"- Micsoda eszelős dolog, hogy egy készülék akkor működik megfelelő sebességgel, ha a gyári romot kicseréli az ember valami másra,"

az iphone hanyadik frissítésre jutott el odáig, hogy lehet szöveget másolni? hangosan fölnevettem, amikor olvastam a frissítések listáját, és ilyen alapvető dolgoknak kellett volna örülni. sztem rom, ill. szoftverfrissítéses témát itt zárjuk le... nyilván a cikk írója sem használja alap gyári szoftverrel a készülékét, ha frissítheti jobbra. az omniánál is megvan a lehetőség gyári honlapról való frissítésre. az, hogy valaki főzött romot használ-e, vagy sem, az a saját szíve joga.

ne feledkezzünk meg az ilyen apróságokról sem, mint a bluetooth használhatatlansága, ill. az itunes. milyen elvetélt ötlet az, hogy ha én fel szeretnék tenni valamit a készülékemre, pl. egy filmet, ahoz át kell nyomnom ezen a bugyuta programon. ezzel szemben wimmobileon csak felmásolok bármilyen tömörítetlen divxet, és lám, lejátssza.



bizonyos, hogy az iphone egy jól működő, és alapjába véve használható kütyü (irreálisan magas áron), de egy percig sem bántam meg, hogy az omniát és winmobilet választottam. a befektetett utánajárás, és pofozgatás nem elfecsérelt idő, annyival többet is ér egy ilyen készülék. az iphone nagy közkedveltségében valószínűleg nagy szerepet játszott a jó marketing és a divat. ha mindezeket figyelmen kívül hagyom, az iphone nekem csak egy kar nélküli óriás... rengeteg hiányossággal.


Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #57 Dátum: 2009, 09 05, 08:26:26 »
"amúgy megjegyezném, hogy az egyik ok, ami miatt megváltam az iphonetól az, hogy nevetségesnek tartottam, hogy egy 150ezres készüléken nincs egy elfogadható minőségű kamera"

Most telefont, vagy fényképezőgépet akartál vásárolni?
Egyik mobilban sincs olyan kamera, ami akár egy 10 eFt-os Tesco gazdaságos digitális gép tudásával felérne, akkor meg mi a fenének tekinti bárki is fontosnak ezt?

"egy 5e forintos telefonon is alapfelszereltség"

Parasztvakítás rulez.

"ez így egy kicsit erős kijelentés, egy olyan készülék rajongójától, amiben gyárilag korlátozott számtalan lehetőség. ezzel szemben az omniában bármiféle buhera nélkül moddolható a rendszer."

Tényleg?
Mondjuk nincs a közelben PC, csak az Omniád van, mit tudsz rajta moddolni?
Lecseréled a háttérképet és passz, vagy letöltesz egy új widgetet, ami azon a kijelzőn kb. a vicc kategória. Óriási.
Minden egyéb módosításhoz PC kapcsolat és buherálás kell. Ja, iPhone-on is (bár, ha jailbreak-elt akkor nem, mert simán letöltök bármilyen témát Cydiából és már megy is.)

"az iphone hanyadik frissítésre jutott el odáig, hogy lehet szöveget másolni? "

Cerka nélkül vajon hogy tudsz szöveget másolni az Omnián?
Hanyadik próbálkozásra sikerülne egy 3-4 pontos szövegrész kijelölése? :D

"hangosan fölnevettem, amikor olvastam a frissítések listáját, és ilyen alapvető dolgoknak kellett volna örülni."

Nálam alapvetőbb dolog a rendszer stabilitása, sebessége, megbízhatósága. Hisz egy telefonról beszélünk. Majd ha tamagotchit akarok ismét, akkor megint WinMo-s készüléket veszek, de amióta elvárás nálam az, hogy ne kelljen újraindítgatni, registry-t moddolni ahhoz, hogy működőképes és elfogadható sebességű készülékem legyen, azóta fel sem merül bennem, hogy WinMo-t használjak a mindennapokban.

"az, hogy valaki főzött romot használ-e, vagy sem, az a saját szíve joga."

Meg az, hogy mennyi ideig bír együtt élni a gyári rom hibáival. Ugyebár :D

"ne feledkezzünk meg az ilyen apróságokról sem, mint a bluetooth használhatatlansága"

Most akkor kérdezzek vissza, hogy miért használhatatlan a Wifi az Omniádban?
Én egy DVD-t átmásolok a gépre, mire te egy mp3-at átszüttyögsz BT-on.
Köszi, de nincs rá szükségem, akinek meg van, az képes rá, hogy letöltsön egy programot Cydiából.

"milyen elvetélt ötlet az, hogy ha én fel szeretnék tenni valamit a készülékemre, pl. egy filmet, ahoz át kell nyomnom ezen a bugyuta programon."

Vannak olyan emberek akik szeretik a rendet és _alapból_ iTunes-t használnak, mert kényelmes és hasznos dolog.
Meg vannak a világnak olyan részei is, ahol természetes dolog az, hogy a filmet és zenét nem lopjuk, hanem vásároljuk, így fel sem merül az igény olyanra, hogy a warezolt film miért nem tölthető át direktben a készülékre.

Bár gondolom az ActiveSync csodálatos világa neked jobban megfelel, de én inkább maradnék az iTunes-nál.
Az már csak apróság, hogy ha akarom, akkor én is csak simán felmásolom a divx filmet a készülékre direktbe és megnézhetem, nem nagy ügy.

"ezzel szemben wimmobileon csak felmásolok bármilyen tömörítetlen divxet, és lám, lejátssza."

Nem mondod, hiszed, vagy sem, iPhone-on ugyanez, ugyanígy működik. Sőt akár a tömörítetlen FullHD filmet is felmásolhatom és azt is lejátssza. Az Omnia is?

"bizonyos, hogy az iphone egy jól működő, és alapjába véve használható kütyü (irreálisan magas áron)"

Nézted már az Omnia II árát?
És azt meg sem veheted egyelőre szolgáltatótól olcsóbban.

"de egy percig sem bántam meg, hogy az omniát és winmobilet választottam."

Ízlések és pofonok, engem egyszerűen irritált az Omnia.

" a befektetett utánajárás, és pofozgatás nem elfecsérelt idő"

Nem bizony, de sajna iPhone esetében sajnáltál rá időt szakítani, így kissé értelmetlen volt ez a hozzászólásod.

"az iphone nagy közkedveltségében valószínűleg nagy szerepet játszott a jó marketing és a divat."

Az iPhone közkedveltségét a könnyű kezelhetőség, megbízhatóság és gyorsaság adja.
Ha meg jailbreak-eled, akkor a piac legjobban alakítható és legnagyobb tudású készülékét kapod meg. A WinMo már 6 éve is elavult rendszer, egyszerűen értelmetlen összehasonlítani a mai modern rendszerekkel (Mobile OSX, Android), mert minden téren vesztes.

"az iphone nekem csak egy kar nélküli óriás... rengeteg hiányossággal."

Az a kar nélküli óriás elég jól kirugdossa a piacról a kedvenc WinMo-dat éppen :D

Nem elérhető xaxa

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 133
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: E1
  • Skype: xaxahun
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #58 Dátum: 2009, 09 05, 10:12:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"amúgy megjegyezném, hogy az egyik ok, ami miatt megváltam az iphonetól az, hogy nevetségesnek tartottam, hogy egy 150ezres készüléken nincs egy elfogadható minőségű kamera"

Most telefont, vagy fényképezőgépet akartál vásárolni?
Egyik mobilban sincs olyan kamera, ami akár egy 10 eFt-os Tesco gazdaságos digitális gép tudásával felérne, akkor meg mi a fenének tekinti bárki is fontosnak ezt?

"egy 5e forintos telefonon is alapfelszereltség"

Parasztvakítás rulez.

ha már az iphoneosok is előszednek minden apró hülyeséget a winmo ellen, akkor az a min. , hogy megemlítem, hogy az a kamera labdába sem rúghat egy közép-, felsőkategóriás telefonéval szemben.

You are not allowed to view links. Register or Login
"ez így egy kicsit erős kijelentés, egy olyan készülék rajongójától, amiben gyárilag korlátozott számtalan lehetőség. ezzel szemben az omniában bármiféle buhera nélkül moddolható a rendszer."

Tényleg?
Mondjuk nincs a közelben PC, csak az Omniád van, mit tudsz rajta moddolni?
Lecseréled a háttérképet és passz, vagy letöltesz egy új widgetet, ami azon a kijelzőn kb. a vicc kategória. Óriási.
Minden egyéb módosításhoz PC kapcsolat és buherálás kell. Ja, iPhone-on is (bár, ha jailbreak-elt akkor nem, mert simán letöltök bármilyen témát Cydiából és már megy is.)

hagy kérdezzem már meg, te mit tudsz kezdeni netelőfizetés és pc nélkül?

You are not allowed to view links. Register or Login
"az iphone hanyadik frissítésre jutott el odáig, hogy lehet szöveget másolni? "

Cerka nélkül vajon hogy tudsz szöveget másolni az Omnián?
Hanyadik próbálkozásra sikerülne egy 3-4 pontos szövegrész kijelölése? :D

kézügyesség kérdése. nem erre szerettem volna rávilágítani.

You are not allowed to view links. Register or Login
"az, hogy valaki főzött romot használ-e, vagy sem, az a saját szíve joga."

Meg az, hogy mennyi ideig bír együtt élni a gyári rom hibáival. Ugyebár :D

te nyilván még a kőkorszaki iphone szoftvert használod! vagy talán a legfrissebbet?? na látod! nem is olyan rossz dolog a frissítés! akkor én miért ne frissíthetnék? vagy ha te frissítessz az természetes, ha meg én akkor buhera?

You are not allowed to view links. Register or Login
"ne feledkezzünk meg az ilyen apróságokról sem, mint a bluetooth használhatatlansága"

Most akkor kérdezzek vissza, hogy miért használhatatlan a Wifi az Omniádban?
Én egy DVD-t átmásolok a gépre, mire te egy mp3-at átszüttyögsz BT-on.
Köszi, de nincs rá szükségem, akinek meg van, az képes rá, hogy letöltsön egy programot Cydiából.

egy jó rommal gond nélkül működik a wifi.

You are not allowed to view links. Register or Login
"milyen elvetélt ötlet az, hogy ha én fel szeretnék tenni valamit a készülékemre, pl. egy filmet, ahoz át kell nyomnom ezen a bugyuta programon."

Vannak olyan emberek akik szeretik a rendet és _alapból_ iTunes-t használnak, mert kényelmes és hasznos dolog.
Meg vannak a világnak olyan részei is, ahol természetes dolog az, hogy a filmet és zenét nem lopjuk, hanem vásároljuk, így fel sem merül az igény olyanra, hogy a warezolt film miért nem tölthető át direktben a készülékre.

Bár gondolom az ActiveSync csodálatos világa neked jobban megfelel, de én inkább maradnék az iTunes-nál.
Az már csak apróság, hogy ha akarom, akkor én is csak simán felmásolom a divx filmet a készülékre direktbe és megnézhetem, nem nagy ügy.

"ezzel szemben wimmobileon csak felmásolok bármilyen tömörítetlen divxet, és lám, lejátssza."

Nem mondod, hiszed, vagy sem, iPhone-on ugyanez, ugyanígy működik. Sőt akár a tömörítetlen FullHD filmet is felmásolhatom és azt is lejátssza. Az Omnia is?

itt csak a te hozzászólásaidat idézném az itunes topikból:
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login
"az iphone nagy közkedveltségében valószínűleg nagy szerepet játszott a jó marketing és a divat."

Az iPhone közkedveltségét a könnyű kezelhetőség, megbízhatóság és gyorsaság adja.
Ha meg jailbreak-eled, akkor a piac legjobban alakítható és legnagyobb tudású készülékét kapod meg. A WinMo már 6 éve is elavult rendszer, egyszerűen értelmetlen összehasonlítani a mai modern rendszerekkel (Mobile OSX, Android), mert minden téren vesztes.

"az iphone nekem csak egy kar nélküli óriás... rengeteg hiányossággal."

Az a kar nélküli óriás elég jól kirugdossa a piacról a kedvenc WinMo-dat éppen :D

ez ellen nem is vitatkoztam. mindössze megállapítottam mint tényt, hogy ebben nagy szerepe van az apple képviselte parasztvakító marketingnek.

Nem elérhető Cornetto72

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 1771
  • Nem: Férfi
  • Néha be-be néző...
    • PDA fórum
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Samsung S1,S2,S6,S7dual,S8,DEX+Gear S1+VR2017,Gear 360, iphone4s,5SE,iPod 6G , iPad PRO 9,7 4G, Nexus7 II Gen.
  • Skype: maxximus19720315
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #59 Dátum: 2009, 09 05, 11:14:54 »
Én csak annyit tennék hozzá,hogy ha a boltból hazahozván a két telefont kibontom és beüzemelem akkor az omnia 1 hét használat után káromkodna repülne (annyira gyökér módon adják ki gyárilag) az iphone 1 hét használat után pedig nagy becsben lenne. És ez a lényeg, mert most jön a marketing.
Mi van 1 hét múlva?
A userek 90%-a kukázza az omniát, mert nem kezdi építeni nem akarja,nincs tehetsége nem érdekli. Az iphone -ra a 90% megelékszik a tudással és ha kell valami hulla egyszerűen leszedi az appstore-ból. Egyszerűen az emberek zömének nem kell egy számára komlikált WINMO. Pedig ha túl jutnának az első hét döbbenetén hogy hogyan vették meg az omniát a második héten itt a PFC-n olvasgatva már nem is érdekelné Őket az Iphone (jómagam mióta megvan az omniám még csak nem is olvasgattam az iphone-ról, mert nem érdekelt). ROM DXID1,kijelzőcsere 12dodóért,MS3,Inesoft5,Vito audio touch,IGO..stb ha ezeket cseréli az ember annyira jó készüléke lesz, hogy még az omnia2 sem hozza nagy lázba :D
Én azt látom, hogy én aki foglalkoztam vele egy használható készüléket tartok a kezembe amit nagyon szeretek, de a húgom aki még az általam feltuningolt omniájának a70%-át sem használja ki a haveromnál dettó, szóval Ők az IPHONE tábort erősítenék. És az Apple erre érzett rá nagyon okosan, hogy az emberek állandó időhiányából, kényelméből tudták , hogy pénzt tudnak csinálni. Nagyon okosan, nagyon jó marketingel és ebben nincs semmi kivetnivaló.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #60 Dátum: 2009, 09 05, 21:40:00 »
"megemlítem, hogy az a kamera labdába sem rúghat egy közép-, felsőkategóriás telefonéval szemben."

Ennek kissé ellentmond, hogy az iPhone kameráját használják ki legtöbben a mobil felhasználok, legalábbis a Flickr és a többi képmegosztó szolgáltatás statisztikája szerint.
Engem hidegen hagy a dolog, mert 2 év alatt, ha 4-5 képet készítettem vele (de ugyanígy nem használtam a régebbi készülékeim kameráját sem).

"hagy kérdezzem már meg, te mit tudsz kezdeni netelőfizetés és pc nélkül?"

Wifi nálunk szinte az egész belvárosban van :D

"kézügyesség kérdése. nem erre szerettem volna rávilágítani."

Én meg igen, ugyanis tipikus WinMo-s dolog, benne van egy csomó szolgáltatás és lehetőség, csak éppen használni nem lehet, vagy annyira kényelmetlen, hogy pár próbálkozás után az életben többet nem fogod használni az adott funkciót.
Inkább vártunk 1 évet a hivatalos copy/paste megjelenésére, de egy minden helyzetben jól használható funkciót kaptunk (azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy jó egy évvel a hivatalos megoldás előtt már volt jól használható alternatíva erre a kérdésre).

Ha már itt tartunk és sokan büszkék a WinMo alakíthatóságára, akkor miként tudnák lecserélni a gyári inkompetens copy/paste megoldást egy kézzel is könnyen használható változatra? Mert ugyebár iPhone-on ez megoldható :D

"te nyilván még a kőkorszaki iphone szoftvert használod! vagy talán a legfrissebbet?? na látod! nem is olyan rossz dolog a frissítés! akkor én miért ne frissíthetnék? vagy ha te frissítessz az természetes, ha meg én akkor buhera?"

A legfrissebb gyári rom is eléggé gáz, ezt te is tudod, a főzött ROM meg messze nem számít legális frissítésnek.
Ha meg elfogadjuk a ROM-főzést, akkor ugyanúgy fogadjuk el a jailbreak-et is, csak akkor sajna a WinMo igencsak hátrányba kerül minden téren :D

"egy jó rommal gond nélkül működik a wifi."

Igen? És hogy oldod meg, hogy SSH-n keresztül Wifin kezeld a fájlrendszert és akár Terminálon keresztül rendszerparancsokat adjál ki? Ja bocsi, ilyen WinMo-n nincs.

"itt csak a te hozzászólásaidat idézném az itunes topikból:"

És ez mire válasz??

"ez ellen nem is vitatkoztam. mindössze megállapítottam mint tényt, hogy ebben nagy szerepe van az apple képviselte parasztvakító marketingnek."

Mármint?
Egyrészt szinte semmilyen reklámja nincs az iPhone-nak az Apple részéről (van 5-6 TV-spot a készülék működéséről), másrészt én nem láttam semmi parasztvakítást a részükről.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #61 Dátum: 2009, 09 05, 21:42:39 »
"Pedig ha túl jutnának az első hét döbbenetén hogy hogyan vették meg az omniát a második héten itt a PFC-n olvasgatva már nem is érdekelné Őket az Iphone"

Elfelejted azt a kis apróságot, hogy az iPhone-t is lehet tuningolni.

A helyzet az, hogy az Omnia tuningolásával el tudod érni amit az iPhone alapból tud (ez sajna persze nem igaz), de az iPhone az alaphelyzethez képest jócskán továbbfejleszthető hasonló tuninggal, amit WinMo alapú készülékkel az életbe nem tudsz utolérni :D

Nem elérhető Cornetto72

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 1771
  • Nem: Férfi
  • Néha be-be néző...
    • PDA fórum
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Samsung S1,S2,S6,S7dual,S8,DEX+Gear S1+VR2017,Gear 360, iphone4s,5SE,iPod 6G , iPad PRO 9,7 4G, Nexus7 II Gen.
  • Skype: maxximus19720315
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #62 Dátum: 2009, 09 05, 23:53:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Pedig ha túl jutnának az első hét döbbenetén hogy hogyan vették meg az omniát a második héten itt a PFC-n olvasgatva már nem is érdekelné Őket az Iphone"

Elfelejted azt a kis apróságot, hogy az iPhone-t is lehet tuningolni.

A helyzet az, hogy az Omnia tuningolásával el tudod érni amit az iPhone alapból tud (ez sajna persze nem igaz), de az iPhone az alaphelyzethez képest jócskán továbbfejleszthető hasonló tuninggal, amit WinMo alapú készülékkel az életbe nem tudsz utolérni :D
Nem kötekedek, mert tényleg nem izgatott az IPHONE és nem merültem bele ezért nem ismerem. Csak az appstore-ból lehet tuningolni vagy "okosba" is? Nem mindegy.

Szolgáltatónál szimpla hűségnyilatkozattal (nem a nyakadba vett különböző csomaggal) 60.000 -ért lehetett venni tavaly októberben Iphone-t? (Ráadásul ha nem éppen T-Mobilos vagy? Szerintem pl Vodánál soha nem is volt.)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető franco

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 178
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: HTC P3700
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #63 Dátum: 2009, 09 06, 00:11:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem kötekedek, mert tényleg nem izgatott az IPHONE és nem merültem bele ezért nem ismerem. Csak az appstore-ból lehet tuningolni vagy "okosba" is? Nem mindegy.

Szolgáltatónál szimpla hűségnyilatkozattal (nem a nyakadba vett különböző csomaggal) 60.000 -ért lehetett venni tavaly októberben Iphone-t? (Ráadásul ha nem éppen T-Mobilos vagy? Szerintem pl Vodánál soha nem is volt.)

85000 forint volt ilyen konstrukcióban a 3G 8GB akkor. Annyit szerintem meg is ért. A szomorú az, hogy ma ennél drágábban kapod meg. Vicc .
Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Nem elérhető franco

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 178
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: HTC P3700
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #64 Dátum: 2009, 09 06, 00:20:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"megemlítem, hogy az a kamera labdába sem rúghat egy közép-, felsőkategóriás telefonéval szemben."

Ennek kissé ellentmond, hogy az iPhone kameráját használják ki legtöbben a mobil felhasználok, legalábbis a Flickr és a többi képmegosztó szolgáltatás statisztikája szerint.
 
"ez ellen nem is vitatkoztam. mindössze megállapítottam mint tényt, hogy ebben nagy szerepe van az apple képviselte parasztvakító marketingnek."

Mármint?
Egyrészt szinte semmilyen reklámja nincs az iPhone-nak az Apple részéről (van 5-6 TV-spot a készülék működéséről), másrészt én nem láttam semmi parasztvakítást a részükről.

Egyáltalán semmi köze sincs egymáshoz a kamera minőségének és a flickr statisztikáknak.

Másrészt, sok-sok éve már hogy a marketing nem egyenlő a tv spotokkal.
Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Nem elérhető xaxa

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 133
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: E1
  • Skype: xaxahun
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #65 Dátum: 2009, 09 06, 02:09:00 »
mordon itt szeretném befejezni a vitát. az érveléseid gyakran logikai kártyavárra épülnek. kezd meddővé válni ez az egész. bármilyen észérvet hozok fel az iphone ellen, te visszakézből vagy a winmot kezded el szidni, vagy az egész telibe**** zodiákus hülye, akkor is az iphone a tuti taktikával jössz. ami érdekes, hogy ezen nem lepődöm meg. az a pár iphone tulaj akivel beszélgettem hasonló témában szinte ugyan ilyen hozzáállást mutatott. amikor finoman rávilágít az ember, hogy az iphonenak is vannak hiányosságai, akkor mint az anyatigris a nyakadnak ugranak. egyszerű tényekre építve kijelentettem (most csak 1 dolgot kiragadok), hogy az omnia kamerája jobb mint az iphoneé. PONT! és akkor jön a válasz: kamerát vettem-e vagy telefont. lehetetlen elismerni egy ekkora evidenciát??? komolyabb optika, nagyobb felbontás, vaku. erre jössz ilyen-olyan statisztikákkal, aminek semmi köze a száraz tényekhez. akkor most ki nem lát a rózsaszín ködtől???  azt hiszem, ahol megérdemelte, ott 1értelműen megadtam az iphonenak a pontot. elismerem, hogy sokmindenben jobb mint egy omnia, de már megbocsáss, hogy felvetettem, hogy vannak esetleges hiányosságai.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #66 Dátum: 2009, 09 06, 09:22:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mordon itt szeretném befejezni a vitát. az érveléseid gyakran logikai kártyavárra épülnek. kezd meddővé válni ez az egész. bármilyen észérvet hozok fel az iphone ellen, te visszakézből vagy a winmot kezded el szidni, vagy az egész telibe**** zodiákus hülye, akkor is az iphone a tuti taktikával jössz. ami érdekes, hogy ezen nem lepődöm meg. az a pár iphone tulaj akivel beszélgettem hasonló témában szinte ugyan ilyen hozzáállást mutatott. amikor finoman rávilágít az ember, hogy az iphonenak is vannak hiányosságai, akkor mint az anyatigris a nyakadnak ugranak. egyszerű tényekre építve kijelentettem (most csak 1 dolgot kiragadok), hogy az omnia kamerája jobb mint az iphoneé. PONT! és akkor jön a válasz: kamerát vettem-e vagy telefont. lehetetlen elismerni egy ekkora evidenciát??? komolyabb optika, nagyobb felbontás, vaku. erre jössz ilyen-olyan statisztikákkal, aminek semmi köze a száraz tényekhez. akkor most ki nem lát a rózsaszín ködtől???  azt hiszem, ahol megérdemelte, ott 1értelműen megadtam az iphonenak a pontot. elismerem, hogy sokmindenben jobb mint egy omnia, de már megbocsáss, hogy felvetettem, hogy vannak esetleges hiányosságai.

Ez teljesen igaz, viszont sokakat nem érdekel (pl. engem sem), mert nem használják a kamerát, amolyan csak jó ha van bizonyos helyzetekben...
Egyértelmű számomra is, hogy ha a teljes testreszabhatóságot nézzük, akkor előnyben van a Winmo. Viszont az alapoknál kellene kezdeni az elemzést. Jelenleg nekem egy HTC Touch HD-m van, ami ugyebár Winmo-s. Nagyon sok mindent meg tudok csinálni rajta. Viszont sajnos maga az alap, a rendszer eléggé gyenge lábakon áll, havonta, két hetente egyszer kell neki egy soft reset, különben különbőző problémákkal találom szembe magamat (pedig természetesen már régen nem a gyári rom van rajta).
Ezzel szemben az iPhone-on bizonyos dolgok még, mondom még nem megoldhatóak, viszont az alap, az oprendszer számomra fényévekkel stabilabbnak és problémamentesebbnek, átgondoltabbnak látszik. Na és ha már a Winmo-n engedjük a nem gyári romok használatát, akkor az iPhone-on is engedjük meg a JB-t (bár én egyelőre nem fogom használni, csak ha nagyon muszáj lesz), aminek segítségével viszont már nagyon sok mindent meg lehet csinálni ezen a készüléken is. Könnyen lehet, hogy ha a Winmo-n is elsősorban a biztonságra, a sebességre és a stabilitásra törekedtek volna, akkor más lenne a helyzet (ez igaz az asztali pc-s Windows-okra is a Mac OS-el szemben)
Végül nézzük meg az árakat. Én még 180e körül vettem a HD-t 8GB-os kártyával, a 16GB-os iPhone 3GS jelenleg dominoval 160e + 20e a hivatalos függetlenítés. Nem látok árkülönbséget, ráadául kétszer akkora a tárhely, a jelenlegiből is legalább a fele üres. Azt most hagyjuk, hogy nem kivehető, hiszen az elmúlt majdnem egy év alatt nem vettem ki a kártyát a HD-ből (és az aksit sem, illetve dehogynem: amikor kellett softreset és a képernyőn nem reagált semmire sem és nem volt kedvem elővenni a cerkát a reset gombhoz), nem is értem, hogy erre miért szoktak hivatkozni. Van olyan, aki cserélgeti a kártyákat?
Szóval vannak itt bőven szubjektív dolgok és emiatt is értem meg Mordon válaszait, mert számára szinte használaton kívüli lényegtelen dolog (pl. a kamera), azonban lehet, hogy neked meg fontos. Bár ha összevetem a HD kamerájával, akkor lehet, hogy egyforma a két készüléké, mert ugyebár a HD kamerája sem valami nagy szám...

Egyébként én nem látok köztetek vitát, mindeketten a saját meglátásaitokat, tapasztalataitokat írtátok le, ráadásul mindkettőben van bőven igazság.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #67 Dátum: 2009, 09 06, 17:56:29 »
Egész jól összefoglaltad a lényeget.

Egyetlen pontba kötnék bele :D

"Egyértelmű számomra is, hogy ha a teljes testreszabhatóságot nézzük, akkor előnyben van a Winmo."

Ha jailbreakelt az iPhone, akkor testre-szabhatóságban is köröket ver a WinMo-ra.
Az, hogy ilyen-olyan témákat tudsz rátölteni, átszabni a UI kinézetét, az csak egy dolog. De olyat WinMo alatt átlag felhasználóként nem tudsz megtenni, hogy fogsz egy akármilyen alkalmazást és átírod a nyelvét, vagy átszerkeszted a kinézetét, lecseréled a hangfájljait stb.
Ha meg van nyitva az iPhone fájlrendszere, akkor szó szerint bármit meg tudsz tenni mind a rendszerrel, mind a telepített alkalmazásokkal.
WinMo-n közel sincs ekkora szabadsága az embernek.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #68 Dátum: 2009, 09 06, 18:28:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egész jól összefoglaltad a lényeget.

Egyetlen pontba kötnék bele :D

"Egyértelmű számomra is, hogy ha a teljes testreszabhatóságot nézzük, akkor előnyben van a Winmo."

Ha jailbreakelt az iPhone, akkor testre-szabhatóságban is köröket ver a WinMo-ra.
Az, hogy ilyen-olyan témákat tudsz rátölteni, átszabni a UI kinézetét, az csak egy dolog. De olyat WinMo alatt átlag felhasználóként nem tudsz megtenni, hogy fogsz egy akármilyen alkalmazást és átírod a nyelvét, vagy átszerkeszted a kinézetét, lecseréled a hangfájljait stb.
Ha meg van nyitva az iPhone fájlrendszere, akkor szó szerint bármit meg tudsz tenni mind a rendszerrel, mind a telepített alkalmazásokkal.
WinMo-n közel sincs ekkora szabadsága az embernek.

Na jó, én ezt a részét még nem ismerem. Remélem csütörtökön megkapom végre a 3GS-t. Én itt pl. arra gondoltam, hogy még nincs megoldva a telefon automatikus ki- és bekapcsolása kívánság szerint, miközben a hangerőket is átállítja. Viszont gondolom ez is lesz előbb-utóbb és talán sokkal profibb módon a Copy-Cut-Paste-hoz hasonlóan. Mert ahogy azt megcsinálták az iPhone-ra, az bizony bőven használható ujjal, míg Winmo-n nem igazán sikerül csak cerkával, illetve ha jó nagyot nagyítok a szövegen. Szoktam is emiatt szentségelni. Ugyanezt tudom elmondani a kurzor adott helyre mozgatásáról...

Jelenleg azt mondom, hogy ha a Winmo-s rendszeren fejlesztenek annyit, mint a PC-s rendszeren az XP-ről a Win7-re, akkor lesz esélye a piacon. Ez a WM6.5 nekem csak erőlködésnek tűnik, bár elvileg a WM7 párhuzamosan fejlesztés alatt van. Viszont addig más rendszerek is fejlődnek...

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #69 Dátum: 2009, 09 06, 21:32:27 »
"Én itt pl. arra gondoltam, hogy még nincs megoldva a telefon automatikus ki- és bekapcsolása kívánság szerint, miközben a hangerőket is átállítja."

Van Cydiás alkalmazás ami megadott időben Flight mode-ba rakja a készüléket és megadott időre visszakapcsolja.
Valamiért nem nagyon vannak profilváltó alkalmazások, szerintem azért, mert a felhasználók zömének bőven elegendő két profil és a köztük való hardvergombos kapcsolás lehetősége (nekem sincs rá igényem, persze biztos van akinek ez fontos).

"Ez a WM6.5 nekem csak erőlködésnek tűnik, bár elvileg a WM7 párhuzamosan fejlesztés alatt van. "

A WM6.5 csak időhúzás, mert a WM7-el csúnyán meg vannak csúszva. A jelenlegi álláspont szerint 2010 év végén lesz piacképes termék, ezzel szerintem meg is ássák a platform sírját, mert az új, modernebb rendszerek (Mobile OSX, Android, Maemo) teret hódítanak és még a Microsoft is kevés lesz ahhoz, hogy visszahódítson vásárlókat egy kétes múltú rendszerhez.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #70 Dátum: 2009, 09 06, 22:28:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
az elmúlt majdnem egy év alatt nem vettem ki a kártyát a HD-ből (és az aksit sem, illetve dehogynem: amikor kellett softreset és a képernyőn nem reagált semmire sem és nem volt kedvem elővenni a cerkát a reset gombhoz), nem is értem, hogy erre miért szoktak hivatkozni. Van olyan, aki cserélgeti a kártyákat?

Spórkasszás HTC-kben muszáj, ha nem warezolt iGO-t használsz (full EU-s iGO8 kevés tuninggal 1,2 GiB az 1,9 GiB-os kártyán). Elkérnek 180e Ft-ot egy új PDA-ért, miközben a nekik kb. 1000 Ft-ba kerülő 4 GB belső flash-t már kispórolják, és az elvárható minimumot kb. 20-30 %-kal alulmúló, ezeréves technológiával készült, filléres procit tesznek bele. Addig nem veszek HTC-t, amíg az 528-as Qualcommnál legalább 30 %-kal gyorsabb proci, és minimum 2 GB belső flash, vagy ajándék 8 GB kártya nem lesz benne.

Idézetet írta: Mordon
Valamiért nem nagyon vannak profilváltó alkalmazások, szerintem azért, mert a felhasználók zömének bőven elegendő két profil és a köztük való hardvergombos kapcsolás lehetősége.

Vagy azért, mert az SDK-ban nincs teljes hozzáférés ehhez a részhez?

Idézetet írta: Mordon
A WM6.5 csak időhúzás, mert a WM7-el csúnyán meg vannak csúszva. A jelenlegi álláspont szerint 2010 év végén lesz piacképes termék

Még az ősszel lesz fejlesztői béta, a végleges pedig áprilisban (pontosan fél évvel a 6.5, és kb. 3 hónappal a 6.5.1 után) jelenik meg. A 6.5 csak a fapados PDA-k, vagy a gyártói UI-val elégedetlen felhasználók felülete lesz. Hosszabb távon inkább csak az előzőeké.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #71 Dátum: 2009, 09 06, 23:16:15 »
"Vagy azért, mert az SDK-ban nincs teljes hozzáférés ehhez a részhez?"

Az ilyen jellegű alkalmazások nem az App Store részére készülnek :D és tényleg nincs semmi akadálya a dolognak, egyszerűen ilyet még nem írt senki.

"Még az ősszel lesz fejlesztői béta, a végleges pedig áprilisban"

Pár hete volt hír, hogy a Microsoft csúsztatta a megjelenést 2010 végére.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #72 Dátum: 2009, 09 07, 07:38:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Spórkasszás HTC-kben muszáj, ha nem warezolt iGO-t használsz (full EU-s iGO8 kevés tuninggal 1,2 GiB az 1,9 GiB-os kártyán)...

Na látod én pontosan ezért nem vettem még meg az iGO-t. Igaz, hogy keveset használom, de had legyen már olyan kártyán, amin elférek. Amíg ilyen szűklátókörűen adják 2GB-os kártyán, addig nem támogatom őket. Ez számomra olyan, mintha pl. az Office-t csak egy 2GB-os vinyón lehetne megvenni és üzemeltetni...  >:(

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #73 Dátum: 2009, 09 07, 09:54:24 »
"Még az ősszel lesz fejlesztői béta"

You are not allowed to view links. Register or Login

Áprilisban lesz béta és novemberre tervezik a megjelenést.

Nem elérhető vertex

  • Hozzászólások: 2192
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Waze
  • PDA: Note8 SM-N950F
  • PDA ROM: Stock 8.0.0
  • Skype: vertex0011
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #74 Dátum: 2009, 09 07, 10:20:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na jó, én ezt a részét még nem ismerem. Remélem csütörtökön megkapom végre a 3GS-t. Én itt pl. arra gondoltam, hogy még nincs megoldva a telefon automatikus ki- és bekapcsolása kívánság szerint, miközben a hangerőket is átállítja. Viszont gondolom ez is lesz előbb-utóbb és talán sokkal profibb módon a Copy-Cut-Paste-hoz hasonlóan. Mert ahogy azt megcsinálták az iPhone-ra, az bizony bőven használható ujjal, míg Winmo-n nem igazán sikerül csak cerkával, illetve ha jó nagyot nagyítok a szövegen. Szoktam is emiatt szentségelni. Ugyanezt tudom elmondani a kurzor adott helyre mozgatásáról...

Jelenleg azt mondom, hogy ha a Winmo-s rendszeren fejlesztenek annyit, mint a PC-s rendszeren az XP-ről a Win7-re, akkor lesz esélye a piacon. Ez a WM6.5 nekem csak erőlködésnek tűnik, bár elvileg a WM7 párhuzamosan fejlesztés alatt van. Viszont addig más rendszerek is fejlődnek...

Hmmmmmmmmm... Azért majd az első benyomásaidat léccci karmold be a kedvemért. (Mi a valós különbég pro-és kontra)

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #75 Dátum: 2009, 09 07, 14:55:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hmmmmmmmmm... Azért majd az első benyomásaidat léccci karmold be a kedvemért. (Mi a valós különbég pro-és kontra)
Amit az elején írtam, azt tapasztalatból tudom, mert kipróbáltam a készüléket. Meg is lepődtem, hogy ilyenek vannak benne. Természetesen fogok írni az első benyomásokról... :)

Nem elérhető vertex

  • Hozzászólások: 2192
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Waze
  • PDA: Note8 SM-N950F
  • PDA ROM: Stock 8.0.0
  • Skype: vertex0011
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #76 Dátum: 2009, 09 08, 09:41:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amit az elején írtam, azt tapasztalatból tudom, mert kipróbáltam a készüléket. Meg is lepődtem, hogy ilyenek vannak benne. Természetesen fogok írni az első benyomásokról... :)

Nagyon örülök, hogy a navi témát is felvetettétek, de itt folytassátok légyzsi You are not allowed to view links. Register or Login
SÖ.


Kösz!
Megkérdeztem az egyik ájfonos kollégámat, hogy nála miként müxik az iGO. Azt mondta, hogy nem csak arról van szó, hogy ha telefont kap közben, akkor a telefon felülete látszik, hanem ki is lép az iGO és a telefonálás után újra be kell lépnie, a nav.-nak újra fel kell álnia...stb. :(
Az, hogy mennyire szabható testre, nyilván egy kérdés, bár a guruknak elhiszem, hogy most már minden formázható. Ha a platform olyan a winmo-hoz képest, mint a MAC a Windowshoz képest, akkor persze nincs kérdésem. Design, ergonómia és grafika szempontjából az iPhone verhetetlen a mai napig, ezt el kell ismernem, viszont a felbontás, multimédiás lépességek.....stb., ...de majd ugye leírod! :)

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #77 Dátum: 2009, 09 08, 13:08:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nagyon örülök, hogy a navi témát is felvetettétek, de itt folytassátok légyzsi You are not allowed to view links. Register or Login
SÖ.


Kösz!
Megkérdeztem az egyik ájfonos kollégámat, hogy nála miként müxik az iGO. Azt mondta, hogy nem csak arról van szó, hogy ha telefont kap közben, akkor a telefon felülete látszik, hanem ki is lép az iGO és a telefonálás után újra be kell lépnie, a nav.-nak újra fel kell álnia...stb. :(
Az, hogy mennyire szabható testre, nyilván egy kérdés, bár a guruknak elhiszem, hogy most már minden formázható. Ha a platform olyan a winmo-hoz képest, mint a MAC a Windowshoz képest, akkor persze nincs kérdésem. Design, ergonómia és grafika szempontjából az iPhone verhetetlen a mai napig, ezt el kell ismernem, viszont a felbontás, multimédiás lépességek.....stb., ...de majd ugye leírod! :)

Navim van külön, mert így sokkal jobb.
Egyébként a multimédiás képességek egyáltalán nem érdekelnek, mert munkára kell nekem a készülék. A HD-n sem hallgattam zenét, persze azért filmet néztem rajta kíváncsiságból, de azért majd ezekre is kitérek. Elvégre jönnek a hűvös idők, a kinti munkák csökkennek, lesz majd időm rá. :)
Egy biztos számomra: az a kicsi idő is meggyőzött, amíg a T-mobile-nál nyomkodni tudtam a bemutató készüléket és megtaláltam minden számomra fontos programot az Appstore-ban (azon kívül meg még sokkal több minden is elérhető). Pedig nemrég még én is kicsit ferde szemmel néztem az iPhone-ra, mindezt úgy, hogy nem ismertem egyáltalán... Még az Android-ra is kíváncsi vagyok, de az még eléggé gyerekcipőben jár, persze attól még lehet jó és ezt is írják róla.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #78 Dátum: 2009, 09 08, 14:47:03 »
"Megkérdeztem az egyik ájfonos kollégámat, hogy nála miként müxik az iGO. Azt mondta, hogy nem csak arról van szó, hogy ha telefont kap közben, akkor a telefon felülete látszik, hanem ki is lép az iGO és a telefonálás után újra be kell lépnie, a nav.-nak újra fel kell álnia...stb. :("

Ez igaz a gyári állapotú készülékre, de ha jailbreak-elt, akkor a Backgrounder telepítése után és az iGO háttérben futtatásának engedélyezése után már nem lép ki, hanem csak háttérbe húzódik, majd a hívás után visszatér.

"viszont a felbontás, multimédiás lépességek.....stb."

3,2"-on nincs értelme a nagyobb felbontásnak, multimédiás képességek terén meg azért eléggé élen jár, végül is ez egy iPod is. Ha meg a jailbreak megvolt, akkor a konvertálás nélküli videólejátszás is megvan. Szóval nincs hátrányban e-téren, főleg nem a WinMo-s készülékekhez képest.

Nem elérhető vertex

  • Hozzászólások: 2192
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Waze
  • PDA: Note8 SM-N950F
  • PDA ROM: Stock 8.0.0
  • Skype: vertex0011
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #79 Dátum: 2009, 09 08, 15:42:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Megkérdeztem az egyik ájfonos kollégámat, hogy nála miként müxik az iGO. Azt mondta, hogy nem csak arról van szó, hogy ha telefont kap közben, akkor a telefon felülete látszik, hanem ki is lép az iGO és a telefonálás után újra be kell lépnie, a nav.-nak újra fel kell álnia...stb. :("

Ez igaz a gyári állapotú készülékre, de ha jailbreak-elt, akkor a Backgrounder telepítése után és az iGO háttérben futtatásának engedélyezése után már nem lép ki, hanem csak háttérbe húzódik, majd a hívás után visszatér.

"viszont a felbontás, multimédiás lépességek.....stb."

3,2"-on nincs értelme a nagyobb felbontásnak, multimédiás képességek terén meg azért eléggé élen jár, végül is ez egy iPod is. Ha meg a jailbreak megvolt, akkor a konvertálás nélküli videólejátszás is megvan. Szóval nincs hátrányban e-téren, főleg nem a WinMo-s készülékekhez képest.

Persze, nem akadékoskodok média téren (sem), csak érdeklődtem. Egyébként a HD-n is Sharp segített megoldani a filmnézés kérdését a chipset-mizériák miatt, bár itt ez (iPhone) ugye indiferens. :)  Na, jó nyomkodást Nektek!

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #80 Dátum: 2009, 09 08, 15:43:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Áprilisban lesz béta és novemberre tervezik a megjelenést.

A te dolgod, ha a minden harmadik hírt közlő, annak felét is jól félrefordító hazai online médiát olvasod...
You are not allowed to view links. Register or Login

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #81 Dátum: 2009, 09 08, 22:48:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Navim van külön, mert így sokkal jobb.
Egyébként a multimédiás képességek egyáltalán nem érdekelnek, mert munkára kell nekem a készülék. A HD-n sem hallgattam zenét, persze azért filmet néztem rajta kíváncsiságból, de azért majd ezekre is kitérek. Elvégre jönnek a hűvös idők, a kinti munkák csökkennek, lesz majd időm rá. :)
Egy biztos számomra: az a kicsi idő is meggyőzött, amíg a T-mobile-nál nyomkodni tudtam a bemutató készüléket és megtaláltam minden számomra fontos programot az Appstore-ban (azon kívül meg még sokkal több minden is elérhető). Pedig nemrég még én is kicsit ferde szemmel néztem az iPhone-ra, mindezt úgy, hogy nem ismertem egyáltalán... Még az Android-ra is kíváncsi vagyok, de az még eléggé gyerekcipőben jár, persze attól még lehet jó és ezt is írják róla.

Ma voltam Debrecenben, és az úton csináltam pár videó. Valamelyik nap felteszem, és talán megváltozik a véleményed.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #82 Dátum: 2009, 09 08, 22:59:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ma voltam Debrecenben, és az úton csináltam pár videó. Valamelyik nap felteszem, és talán megváltozik a véleményed.

Hogy érted, hogy megváltozik a véleményem? Nekem nincs rossz véleményem az iPhone-ról. Szerinted akkor vennék?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #83 Dátum: 2009, 09 09, 00:12:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hogy érted, hogy megváltozik a véleményem? Nekem nincs rossz véleményem az iPhone-ról. Szerinted akkor vennék?

"Egyébként a multimédiás képességek egyáltalán nem érdekelnek, mert munkára kell nekem a készülék. "

Erre gondoltam. ;) és akkor most nézd meg ezt a videót You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #84 Dátum: 2009, 09 09, 08:39:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Egyébként a multimédiás képességek egyáltalán nem érdekelnek, mert munkára kell nekem a készülék. "

Erre gondoltam. ;) és akkor most nézd meg ezt a videót You are not allowed to view links. Register or Login

A kép elfogadható, de a hangból hiányzik a mély, így eléggé Sokol rádiósan szól a pc-n nézve. Persze magán a készüléken ez nem tűnik fel. :)
Egyébként azért írtam, hogy nem érdekelnek a multimédiás képességek, mert nincs rájuk szükségem. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem csináltam képeket, videókat pl. a lányomról. Ezt a részét valamennyire használtam eddig is, de pl. zenét sosem hallgattam. Szóval én ebben az esetben filmekre és zenékre gondoltam.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #85 Dátum: 2009, 09 16, 13:27:13 »
A Pinch Media augusztusi felmérése szerint 8,6% a JB-s iPhonok aránya, ami az elöző adatokhoz képest nagy növekedést mutatt.

Nem elérhető vertex

  • Hozzászólások: 2192
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Waze
  • PDA: Note8 SM-N950F
  • PDA ROM: Stock 8.0.0
  • Skype: vertex0011
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #86 Dátum: 2009, 09 17, 08:55:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Pinch Media augusztusi felmérése szerint 8,6% a JB-s iPhonok aránya, ami az elöző adatokhoz képest nagy növekedést mutatt.

...hát ez, az!  :D

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #87 Dátum: 2009, 09 17, 10:29:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...hát ez, az!  :D

JB: az amerikai szerzői jogi hivatal az EEF most már hamarosan kiadja álláspontját, ami felteheti az íre a pontot. Csak megsúgom legalizálni, szeretnék a feltörést.

Nem elérhető vertex

  • Hozzászólások: 2192
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Waze
  • PDA: Note8 SM-N950F
  • PDA ROM: Stock 8.0.0
  • Skype: vertex0011
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #88 Dátum: 2009, 09 17, 13:37:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
JB: az amerikai szerzői jogi hivatal az EEF most már hamarosan kiadja álláspontját, ami felteheti az íre a pontot. Csak megsúgom legalizálni, szeretnék a feltörést.

Az azért érdekes lenne, de drukkolok Nektek. (Egyébként is csak viccből kötekedtem.  :taps: ]

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #89 Dátum: 2009, 10 01, 20:41:29 »
Hali!

Bocsi valószínű rossz helyen kérdezem mert Iphone nagyon nem vagyok otthon. Szóval hozzám olyan kérdésel fordultak, hogy lehet-e magyar menüt tenni rá. 2G-s Iphoneról van szó.   Bocs ha warez nem annak szántam csak információ beszerzés.
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Nem elérhető franco

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 178
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: HTC P3700
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #90 Dátum: 2009, 10 01, 20:47:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali!

Bocsi valószínű rossz helyen kérdezem mert Iphone nagyon nem vagyok otthon. Szóval hozzám olyan kérdésel fordultak, hogy lehet-e magyar menüt tenni rá. 2G-s Iphoneról van szó.   Bocs ha warez nem annak szántam csak információ beszerzés.

Lehet persze.
Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #91 Dátum: 2009, 10 01, 21:56:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lehet persze.
Köszi szépen!  És valami linket tudsz adni vagy máshol keressem a dolgokat mert  :warez: ?
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Nem elérhető franco

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 178
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: HTC P3700
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #92 Dátum: 2009, 10 01, 23:33:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi szépen!  És valami linket tudsz adni vagy máshol keressem a dolgokat mert  :warez: ?

Warez, de a szifon.com-on nézz körül.
Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Nem elérhető djmorphy

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4584
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA: Sony Xperia Z3 Dual
  • PDA ROM: Android 5.0.2
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #93 Dátum: 2009, 10 02, 00:04:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Warez, de a szifon.com-on nézz körül.
Köszi szépen!
Egy off csapattaggal, hogy lehet a legjobban kiszúrni? Ha moderátor lesz by mqmeszi

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #94 Dátum: 2009, 10 24, 15:06:51 »
Mindenkinek
Akár milyen hihetetlen, de minden topik címe tükrözi (tükrözte) az adott topik témáját. Jó lenne ha figyelembe vennétek.

Mordon

Ha a Symbian Alapítványra gondolsz Én nem bízom benne. Azzal, hogy összegyurnak kütönböző felhasználói inerfészeket, és a rendszer bizonyos részeít nyílt forráskóddal látják el, szerintem kevés a forradalomhoz. Amúgy a Symbián alapból is gyors kevés erőforrást igénylö rendszer.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #95 Dátum: 2009, 10 24, 15:19:18 »
"Ha a Symbian Alapítványra gondolsz Én nem bízom benne."

Nem tudom mire gondolok, mert nem tudom, hogy mire válaszoltál :D

"Azzal, hogy összegyurnak kütönböző felhasználói inerfészeket, és a rendszer bizonyos részeít nyílt forráskóddal látják el, szerintem kevés a forradalomhoz."

Azért a Symbian^4 egy alapjaitól újrairt rendszer lesz, hogy mihez lesz elég nem tudom én is inkább a Maemo-ban látom a Nokia smartjainak a jövőjét, de ott is csak a jövőre érkező 6-os verziótól.

"Amúgy a Symbián alapból is gyors kevés erőforrást igénylö rendszer."

Láttál te már N73-ast? :D
A Symbian is megköveteli magának a gyors vasat, és ha nem kapja meg, akkor igencsak bosszantó egy csiga tud lenni.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #96 Dátum: 2009, 10 24, 15:37:32 »
Mordon

Sajna nincs görgetősávom ezért válaszolok így. Mikor lesz az oldal iPhonra optimalizálva? Illetve de jó volna.

A Nokiának sok modellje van a piacon, és nem
mindegyikre fordít kellő figyelmet. Azonos szoftal az egyik fagy, a másik kifogástalan. A fiókodból ved elő az E71-t és meglátod. Pedig az is Nokia.
A Maemo nem újdonság a Nokiánál, csak idáig ugynevezett inernet tábláiban (PDA) használta a Nokia. Szerintem a Maemo6 jövőév második felétől, már nem csak a N920-at fogja erősíteni, hanem az újabb okostelefonjait is.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #97 Dátum: 2009, 10 24, 17:07:28 »
"A fiókodból ved elő az E71-t és meglátod. Pedig az is Nokia."

Az e71 nem mondható gyorsnak még az első generációs iPhone-hoz képest sem, főleg ha raksz rá 20-30 alkalmazást.
Stabilnak meg szintén nem mondanám, mert amíg napi szinten használtam, akkor sem ment el egy hetet fagyás, vagy restart nélkül.

"A Maemo nem újdonság a Nokiánál, csak idáig ugynevezett inernet tábláiban (PDA) használta a Nokia."

Ezt tudom, csak a Maemo5-ben kicsit továbbfejlesztették ezt, bár a mobilos kérdésekre nem nagyon gyúrtak, így szinte kizárólag fektetett üzemmódban használható csak a készülék ami mobilként való használatnál eléggé előnytelen.

"Szerintem a Maemo6 jövőév második felétől, már nem csak a N920-at fogja erősíteni, hanem az újabb okostelefonjait is."

Lesz több is, és láthatunk még onnan érdekes dolgokat, főként, hogy a Nokia felszeletelte a mobil üzletágát és a prémium üzletágat, amibe a Maemo-s eszközök számítanak, egy Apple-től átcsábított emberke fogja vezetni.

Nem elérhető teszter(doke)

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 1
  • Navigáció / Navigation: NemTomTom
  • PDA: T-OMNIA
  • PDA ROM: DXID3 by tálib
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #98 Dátum: 2009, 10 24, 17:47:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajna nincs görgetősávom ezért válaszolok így. Mikor lesz az oldal iPhonra optimalizálva? Illetve de jó volna.


Ezt asztali Safari alól írom, és van görgetősáv. Opera Mobile alatt is van, úgyhogy valamit az iPhone Safariján kell optimalizálni.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #99 Dátum: 2009, 10 24, 17:49:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt asztali Safari alól írom, és van görgetősáv. Opera Mobile alatt is van, úgyhogy valamit az iPhone Safariján kell optimalizálni.

Én már korábban írtam, hogy minden egyéb fórum jól működik az iPhone-ról, csak ezzel kell kicsit mahinálni, hogy tudjak írni. Ki kellett tapasztalnom, hogy hova bökjek, hogy megkapjam a billentyűzetet és tudjak írni. Nem tudom mi lehet ennek oka.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #100 Dátum: 2009, 10 24, 18:43:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én már korábban írtam, hogy minden egyéb fórum jól működik az iPhone-ról, csak ezzel kell kicsit mahinálni, hogy tudjak írni. Ki kellett tapasztalnom, hogy hova bökjek, hogy megkapjam a billentyűzetet és tudjak írni. Nem tudom mi lehet ennek oka.

Nálam az a baj, hogy az ablak tele van, ott bökhetek akár hová, a szöveget szedi szét. Azér ez még mindig jobb, mint más fórumokon, ahol csak egy szám jelzi a válasz tárgyát. Igazából ez sem az sem tökéletes az iPhonosok számára. Nekem az optimalizált oldal sem mindig megfelelő, mivel van olyan blog ahol túl kicsi a betüméret, és nagyítani nem enged. Olyankor visszaváltok normál oldalra.

T.Teszter

PC-n semmi gond kivéve amikor 16:9 arányban jelenik meg néha az oldal. Olyankor a Windows adja a vizszintes eltolás a 4:3 kijelzőkön. Persze egy 16:9-es monitoron biztos jól néz ki.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #101 Dátum: 2009, 10 24, 19:08:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
T.Teszter

PC-n semmi gond kivéve amikor 16:9 arányban jelenik meg néha az oldal. Olyankor a Windows adja a vizszintes eltolás a 4:3 kijelzőkön. Persze egy 16:9-es monitoron biztos jól néz ki.

A teszter is én vagyok, azt hittem, a névből egyértelmű. Azért van rá szükség, mert normál esetben angolul nézem az oldalt, nameg Admin jogokkal. A teszter mindig magyar nyelven fut (ahogy itt a nagy többség), és a jogosultságát az aktuális tesztnek megfelelően tudom állítgatni.

Furcsa, én még sose láttam 16:9-es nézetet az oldalon, pedig négyből 3-on 16:9-es monitoron nézem.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #102 Dátum: 2009, 10 24, 19:10:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"A fiókodból ved elő az E71-t és meglátod. Pedig az is Nokia."

Az e71 nem mondható gyorsnak még az első generációs iPhone-hoz képest sem, főleg ha raksz rá 20-30 alkalmazást.
Stabilnak meg szintén nem mondanám, mert amíg napi szinten használtam, akkor sem ment el egy hetet fagyás, vagy restart nélkül.

"A Maemo nem újdonság a Nokiánál, csak idáig ugynevezett inernet tábláiban (PDA) használta a Nokia."

 

Ezt tudom, csak a Maemo5-ben kicsit továbbfejlesztették ezt, bár a mobilos kérdésekre nem nagyon gyúrtak, így szinte kizárólag fektetett üzemmódban használható csak a készülék ami mobilként való használatnál eléggé előnytelen.

"Szerintem a Maemo6 jövőév második felétől, már nem csak a N920-at fogja erősíteni, hanem az újabb okostelefonjait is."

Lesz több is, és láthatunk még onnan érdekes dolgokat, főként, hogy a Nokia felszeletelte a mobil üzletágát és a prémium üzletágat, amibe a Maemo-s eszközök számítanak, egy Apple-től átcsábított emberke fogja vezetni.

Nekem az Omniá i900 gyári romjához képest sabílabb volt az E71, Garmin navival, sok progival. Azt nem tagadom, hogy néha előfordult az aut. reboobt. Ezzel szemben az iPhone egyszer sem lassult, pedig mindig be van kapcsolva.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #103 Dátum: 2009, 10 24, 19:21:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A teszter is én vagyok, azt hittem, a névből egyértelmű. Azért van rá szükség, mert normál esetben angolul nézem az oldalt, nameg Admin jogokkal. A teszter mindig magyar nyelven fut (ahogy itt a nagy többség), és a jogosultságát az aktuális tesztnek megfelelően tudom állítgatni.

Furcsa, én még sose láttam 16:9-es nézetet az oldalon, pedig négyből 3-on 16:9-es monitoron nézem.

Tudom, azért tettem hozzá a "T.", de Zage-ra gondoltam. :D

A főoldalon néha bejön a vízszites görgető sáv. Tehát meg van nyújtva az oldal (széltében). Ez mobilon nézve lehet zavaró, mert jobb oldalról lecsusznak az infó blokkok. Legközelebb készítek screenshot-ot.