2024, 03 19, 06:03:42

Szerző Téma: Operációs rendszeren innen és túl  (Megtekintve 101931 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sárkányölő

  • Vendég
Operációs rendszeren innen és túl
« Dátum: 2009, 08 26, 20:00:54 »
Android OS, iPhone OS, Winows Mobile operációs rendszerek összehasonlítása felhasználói szemmel.

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #1 Dátum: 2009, 08 26, 21:24:45 »
Mielőtt elszabadulnak az indulatok, hogy ha ez a topik köpködésről, a másik készülékének fikázásáról, stb. fog szólni, az indulatot keltőket max. 2x fogjuk figyelmeztetni, harmadszor már nem. Gondoltam szólok, jó beszélgetést :)
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Adrenalin
« Reply #2 Dátum: 2009, 08 26, 21:31:38 »
Válasz Erdőke levelére

A zárójeles kérdések meg ugyebár fel se merülnek a szifonnál,
"nincs cserélhető és bővíthető memória,
"

Jelenkezzen aki az Omniában 32GB háttértárnál nagyobb memóriával rendelkezik.

"nincs másik böngésző,"

Mutas a Safarinál jobb gyorsabb teljesértékü böngészőt a WinMon. Operánál is jobb ha ezt akartad volna írni.

"(pl., Snapdragon alapon) erősebb, mint a szifon"

1Ghz-es procit összehasonlitani egy 600Mhz iPhonnal, hát nem tudom, de utána nézek.

"a hívást pedig nem is tudja rögzíteni"

Nem tudom elképzelni, hogy a Cydiánban ne lenne rá program, de szerintem az iTunsban is van. Alapól a legtöbb Winmós készülék sem tudja, egy diktafont külön kell letőltei és kész.

"navigálás közben telefonálok BT headseten, és a beszélgetést automatikusan rögzíti egy alkalmazás. Közben kilépek valamit megnézni a naptárban vagy a levelezőben, fut az automatikus profilozóm, ami csatlakoztatott hardvertől, időtől vagy éppen találkozótól függően váltja a profilokat, stb.
Ha ez mind menne egyszerre a szifonon, vajon milyen stabil és gyors lenne?'


Az iPhone a bezárt programokat újra megnyitáskor ott folytattja ahol abbahagyta, és mindezt gyorsabban teszi mint ahogy Te feléleszted a háttérben futó programjaidat. Jb után ez a megoldás is a rendelkezésre áll (háttérben futó programok) de ezügyben Thebike tudna többet mondani, én is kiváncsi lennék rá. Mindig 3GS-ről beszélek, ha nem hozzáteszem hogy 3G. Nagyon kiváncsi vagyok mivel lehetne megfogni az iPhone-t





Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #3 Dátum: 2009, 08 26, 21:38:04 »
Na, és hogy legyen benne tartalom is: én azért használok winmo-t, mert egyszer besokalltam, hogy az akkor kb. 500 névjegy között nem tudtam keresni. SonyEricssonom volt, szerettem is, de elegem lett. Akkor fogalmazódott meg bennem a PDA ötlete. Nem is, előbb. Ugyanis GPS miatt vettem egy Yakumo DeltaX-et, majdnem a legelsők között voltam iGO tulaj vele :) És mivel PDA-t már használtam, adta magát, hogy a névjegyzék miatt jó lenne, ha lenne benne telefon is. A T-nél akkor volt akciós a HTC Artemis (ott MDA akármi a neve), de eredetileg Mio A701 lett volna, mert az csinos. Na, az Artemis maga volt a kánaán, ott ismertem meg igazából a winmo-t, tetszett, hogy mindenhez egy kütyüt tudok cipelni, nem kell külön GPS, határidőnapló, telefon, MP3 lejátszó, stb. A winmo esetében elég jó a szoftverellátottság, viszont megadja azt a fajta buherálási lehetőséget, amit az összes többi Op rendszer nem szívesen, turkálhatok a registryben, stb. Mint az asztali gépemen.
Kicsit kontra: tetszik a szifon kijelzője, elfogadom, hogy cenzúráznak dolgokat a userek védelmében, mivel egy átlag user-t még magától is védeni kell. Viszont nem tetszik, hogy cenzúráznak dolgokat. Mennyivel jobb lenne a dolog, ha úgy működne, mint mondjuk az iGO, hogy megkérdezi, mennyire vagy expert. Ha nem, kapsz egy egyszerűsített felületet, ha igen, akkor tégy amit akarsz. Nem tetszik, hogy mások döntenek helyettem.
Én is kacérkodom a gondolattal, hogy szifonom legyen, de mindig rájövök, ezt inkább az a vágyam kelti, hogy venni kéne már megint valami kütyüt. Omnia 2-őbe nem szerettem bele, valaki súgott is, hogy érdemes várni még kicsit, így hát, nekem jó az Omnia. Most azon gondolkozom, rendeljek-e új kijelzőt hozzá, vajon tényleg annyival megjavul-e az érintésérzékenysége.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Adrenalin
« Reply #4 Dátum: 2009, 08 26, 22:09:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login

"a hívást pedig nem is tudja rögzíteni"

Nem tudom elképzelni, hogy a Cydiánban ne lenne rá program, de szerintem az iTunsban is van. Alapól a legtöbb Winmós készülék sem tudja, egy diktafont külön kell letőltei és kész.


Most szivatsz? >:(

A hsz-ed alapján, mármint, hogy
"Nem volna egyszeübb a Cydiából letőlteni egy ingyen Voice Recordert? Na jó ez sokkal érdekesebb."
arra következtettem, hogy Te rendszeresen használsz egy ilyen programot, de legalább is bírtokában vagy. Már szégyeltem magam, hogy nem néztem elégé utána a dolgoknak, mielőtt kiratam az írást.
 Egész du. a neten kutakodtam utána, hogy kijavíthasam a cikket, bár nem értettem, hogy tőlünk nyugatra miért nem ismerik ezt az egyszerű lehetőséget és miért barkácsolnak bumszli, primitív dobozokat az iPhonehoz egy egyébként más operációs rendszerek által kisujjból kezelt funkcióhoz.
Megkérnélek, hogy a jövőben Te se dobálózz "jópofa" megjegyzésekkel védve a mundér becsületét és lecikizve más munkáját!

Remélve a továbbra is virágzó munkakapcsolatunkat, Köszönöm!

frici
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Adrenalin
« Reply #5 Dátum: 2009, 08 26, 22:13:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A hsz-ed alapján, mármint, hogy
"Nem volna egyszeübb a Cydiából letőlteni egy ingyen Voice Recordert? Na jó ez sokkal érdekesebb."
arra következtettem, hogy Te rendszeresen használsz egy ilyen programot, de legalább is bírtokában vagy. Már szégyeltem magam, hogy nem néztem elégé utána a dolgoknak, mielőtt kiratam az írást.
Megjegyzem én is azt hittem, frici igazad van. Megsimogatnálak, de asszem jobb, ha nem :)
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Adrenalin
« Reply #6 Dátum: 2009, 08 26, 22:30:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most szivatsz? >:(

A hsz-ed alapján, mármint, hogy
"Nem volna egyszeübb a Cydiából letőlteni egy ingyen Voice Recordert? Na jó ez sokkal érdekesebb."
arra következtettem, hogy Te rendszeresen használsz egy ilyen programot, de legalább is bírtokában vagy. Már szégyeltem magam, hogy nem néztem elégé utána a dolgoknak, mielőtt kiratam az írást.
 Egész du. a neten kutakodtam utána, hogy kijavíthasam a cikket, bár nem értettem, hogy tőlünk nyugatra miért nem ismerik ezt az egyszerű lehetőséget és miért barkácsolnak bumszli, primitív dobozokat az iPhonehoz egy egyébként más operációs rendszerek által kisujjból kezelt funkcióhoz.
Megkérnélek, hogy a jövőben Te se dobálózz "jópofa" megjegyzésekkel védve a mundér becsületét és lecikizve más munkáját!

Remélve a továbbra is virágzó munkakapcsolatunkat, Köszönöm!

frici

Szerintem meg Te szivatod az iPhone tulajdonosokat azzal, hogy csak a rosszat írod meg a készülékről zsinórban. Ez a cikk is erősen irónikus, csoda, hogy beleírtad az EISA díjat. Más. Nem akarom elhinni, hogy nincs valamilyen szoftvert a hangrögzítésre, ha máshol nem a Cydiánban. Ha ez neked akkora probléma utánanézek.

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Adrenalin
« Reply #7 Dátum: 2009, 08 26, 22:53:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem meg Te szivatod az iPhone tulajdonosokat azzal, hogy csak a rosszat írod meg a készülékről zsinórban. Ez a cikk is erősen irónikus, csoda, hogy beleírtad az EISA díjat. Más. Nem akarom elhinni, hogy nincs valamilyen szoftvert a hangrögzítésre, ha máshol nem a Cydiánban. Ha ez neked akkora probléma utánanézek.

De szerencsére Te itt vagy, hogy megírd a jó dolgokat. Várom a keresés eredményét.

Talán egyszer be kellene látni, hogy egy készülék, egy oprendszer sem tökéletes. Egyik sem tudhat mindent. És mégha én a szifonnal kapcsolatban a problémákat vetettem is fel, valótlanságot egyszer sem írtam. Ha bármikor is így lenne, Te legyél az első, aki erre figyelmeztet.
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Adrenalin
« Reply #8 Dátum: 2009, 08 26, 23:25:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Jelenkezzen aki az Omniában 32GB háttértárnál nagyobb memóriával rendelkezik.

A lehetőség megvan egy Omnia II-ben pl. ami 8-16 GB belső flash-sel rendelkezik, és bővíthető 32-vel. Nem a méret érdekes számomra, hanem a bővíthetőség és cserélhetőség. Ha akarom, van 3 db 32 GB-os kártyám, vagy a meglévő 8 helyett vehetek bele 16-ost, stb. Ugyanez az akkumulátorral, most is kettőt használok, és tudom is tölteni egyszerre a kettőt.

Idézetet írta: sárkányölő
Mutas a Safarinál jobb gyorsabb teljesértékü böngészőt a WinMon. Operánál is jobb ha ezt akartad volna írni.

Talán jobb, de ha holnap kijön a végleges Opera 9.7 és a Skyfire 1.2 és a Fennec 1, és akármelyik jobb a mostaninál, vagy akár a Safarinál, vagy jelentősen másabb valamiben, nekem ott a lehetőség, hogy fent legyen mindkettő, vagy csak az, amelyik jobban tetszik.
Egyébként meg mitől lenne teljes értékű a Safari? Flash támogatás? Én az Opera Mobile-ban ugyanúgy nézhetem pl. a YouTube videókat beágyazva, mintha asztali böngészőt használnék.

Idézetet írta: sárkányölő
1Ghz-es procit összehasonlitani egy 600Mhz iPhonnal, hát nem tudom, de utána nézek.

Ugyanaz a proci (ARM Cortex-A8), csak nem 600, hanem 1000 MHz-en. Persze a körítés változik.

Idézetet írta: sárkányölő
Nem tudom elképzelni, hogy a Cydiánban ne lenne rá program, de szerintem az iTunsban is van. Alapól a legtöbb Winmós készülék sem tudja, egy diktafont külön kell letőltei és kész.

Én még nem láttam olyan progit, amivel tökéletes működésről számoltak volna be, ahogy az automatikus profilozásra sem.


Idézetet írta: sárkányölő
Az iPhone a bezárt programokat újra megnyitáskor ott folytattja ahol abbahagyta, és mindezt gyorsabban teszi mint ahogy Te feléleszted a háttérben futó programjaidat. Jb után ez a megoldás is a rendelkezésre áll (háttérben futó programok) de ezügyben Thebike tudna többet mondani, én is kiváncsi lennék rá. Mindig 3GS-ről beszélek, ha nem hozzáteszem hogy 3G. Nagyon kiváncsi vagyok mivel lehetne megfogni az iPhone-t


Nem kell élesztgetni semmit, pl. a hívások automatikus felvétele is megy beavatkozás nélkül, akárcsak a navigáció beszélgetés alatt.
JB egy másik történet, bizonyos ROM-okkal egy Omniát is lehet 624 MHz helyett 833-on futtatni, de kérdéses, mennyire lenne fair így összevetni készülékeket.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #9 Dátum: 2009, 08 27, 09:02:37 »
Nekem ehhez a témához a következő a hozzászólásom: eddig Winmo-s voltam, vagyok. Ráadásul eléggé kihasználtam-kihasználom a készülék lehetőségeit. Mára meguntam azt, hogy nekem kell az alap oprendszert buherálnom, hogy elfogadhatóan működjön. Ennek ellenére sokszor előfordul az, hogy bár ugyanazok a programok futnak a háttérben, néha pl. telefonálás után 2-3 másodpercig belassul a készülék vagy egyéb helyzetben várni kell, stb. Valóban nagy előny a sokféle program, ami beszerezhető a Winmo-ra, de a mag, az oprendszer sajnos olyan amilyen.Kb. egy héttel ezelőttig én is beleestem abba a hibába mint sokan mások, hogy úgy értékeltem egy készüléket (iPhone), hogy egyszer sem volt a kezemben, mások által beírt (valószínűleg ő sem használtam még) kommentek alapján. Elszántam magam, bementem a T-mobile-hoz és kipróbáltam az iPhone-t. Az a készülék úgy működik, ahogy kell. Nem akad, azonnal reagál mindenre. Döntöttem, váltok. Nyilván szoftveres oldalról pár dolog nem megoldott. Engem a hívások rögzítése nem érdekel, bár van rá több szoftver is, láttam erről vitáztatok (kár volt, mert pl. a Touch HD-n sem lehetett alapból hívást felvenni, csak külső programmal), meg kell nézni az App Store-t, ott van, a felvétel minőségét nem tudom milyen. Nem találtam még hozzá telefon profil kezelőt, de korábban is megvoltam nélküle, az ilyen programoktól is csak ellustul az ember (tapasztalat). Ugyanakkor pl. találtam sokkal jobb teendő kezelőt, pénzügyi programot, stb.Az App Store meg szerintem egy nagyon jó dolog (ne a fizetős oldalást nézzük, bár a programok nagy részének az ára töredéke a Winmo-s programokénak), mert egy helyen meg lehet találni mindent, míg Winmo alatt vadásznom kellett a jó, megbízható programokat.Mindkettő rendszernek meg vannak az előnyei és hátrányai, viszont én jelenleg azt látom, hogy az iPhone magja, a rendszer sokkal jobban működik. Talán ha a Winmo-s rendszer eljut az asztali pc Windows 7 szintjére (talán a wm7?), akkor változhat a helyzet, de addig az iPhone fejlesztései sem állnak le. Szóval én egyik rendszert sem szidom, nem bánom, ha az iPhone zártabb (bár nyitható), mert ha meg lesz a készülékem, akkor azzal sokkal kevesebbet kell majd foglalkoznom, hogy rendesen működjön és több időt tudok lenni pl. a lányommal, aki sokkal fontosabb, mint az a rengeteg kütyünyomkodás a stabilabb, gyorsabb működésért, ami a végén mégsem olyan gyors és stabil, mint szeretném...Nem normális az, hogy egy felhasználó gyártson magának romot, turkájon a registry-ben, írja át a cache tartalmakat, próbálkozzon, mert a gyártó nem foglalkozik ezzel úgy, ahogy kellene. Ennyi erővel akkor autót is gyárthatnék vagy legalábbis állandóan piszkálhatnám a motorját, meg annak szoftverét, mert olykor jól működik, olykor meg nem...
Egy szó mint száz: akkor írjon vélemény bárki bármiről vagy bárkiről, ha már találkozott azzal és megismerte...  :ok:

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #10 Dátum: 2009, 08 27, 09:37:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egy szó mint száz: akkor írjon vélemény bárki bármiről vagy bárkiről, ha már találkozott azzal és megismerte...  :ok:

Ez vicces tőled, mert ha jól értem, amit írtál, én már többet nyomkodtam iPhone-t, mint te, ráadásul mindegyik verzióját. :D
Volt egy gyenge hardverrel megvert WM készüléked, amiről nyilván nem a WM tehet. Persze, hogy belassulgat erős használatnál az az 528 MHz-es ARM11, fele sebességet tud, mint a 600-as Cortex-A8, ami a szifon 3GS-ben dolgozik. Próbálj ki egyszer egy T-Omniát 806 MHz-es XScale-lel, vagy egy Snapdragon (= iPhone-féle CPU 1000 MHz-en) alapú TG01-et (szigorúan csak sebesség szempontjából, másban az utóbbi több sebből vérzik).

Visszatérve a hívás rögzítéséhez: Lehet, hogy van rá alkalmazás, de több helyen is olvastam, hogy csak az egyik fél hangját rögzíti, úgy meg nem sokat ér. Automata profilozás nélkül meg már baromira nehezen tudnék meglenni, annyira megszoktam, hogy éjszakára magától halkra vált és bekapcsolja a hívásszűrést, hogy meeting esetén automatikusan némít, hogy BT füles vagy autós kihangosító csatlakoztatásakor hangosabbra állítja magát és leveszi a rezgést, stb. A cserélhető memóriakártyáról és akksiról se szívesen mondanék le, a BT fájlküldés hiánya ezekhez képest nagyon apró kellemetlenség.

BTW, ha igazán hiányzott volna, találhattál volna készülékről működő program boltot, létezik már legalább kettő WinMo-ra is (You are not allowed to view links. Register or Login pl.). Mivel nem hiányzott, a szifonnál meg rá vagy kényszerítve, most hirtelen húde hasznos lett? :shock:

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #11 Dátum: 2009, 08 27, 10:57:12 »
Stefan

Ezekbe az "iphone-on is müködik" kijelentések után megfigyeltem, mindig van olyan hogy "csak", "de", …
És ami nem küködik arrol lemond a tulaj és savanyún mondja hogy ugy sincs rá szüksége.


Ezt úgy írod mintha fordítva nem lenne igaz. Ti konkrétan egy készüléket sem neveztek meg soha, a WinMo egy tág fogalom amivel szembeállítjátok az iPhont. Az Omnia le tudja játszani a HD videókat? Nem. Akkor nincs is rá szükség.

Ha csak simán feltelepited a programokat, attól még nem lassulnak a készülékek. A háttérben kéne futtatni öket, csak hát ugye az iphone gyárilag erre nem képes ugyhogy ezt vessük el.

A ROM fözés sem külömb a JB-nél. Úgy hogy ez gyenge érv a meghátrálás mellett. Az iPhone nem fog belassúlni, mert jobban meg van írva az operációs rendszere. Pl. egy nagy exel fáljt mennyi idő alatt nyit meg a két rendszer? Itt a WinMo biztos, hogy elvérzik.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #12 Dátum: 2009, 08 27, 14:23:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez vicces tőled, mert ha jól értem, amit írtál, én már többet nyomkodtam iPhone-t, mint te, ráadásul mindegyik verzióját. :D ...

Írtam én olyat, hogy neked nem volt kezedben iPhone? Nyilván azokra vonatkozott az a mondat, akiknek még nem volt és úgy alkotnak véleményt.Egyébként nem tudom miért kötözködsz, én csak leírtam a véleményemet, tapasztalataimat, észrevételeimet. Én teljesen elfogadom azt, hogy neked az iPhone a hiányosságai miatt nem jó, talán ha nem lennének azok a hiányosságok, akkor azt használnád. No de az is fejlődik (ld. kivágás, másolás, belillesztés  :D ) és mindig többet fog tudni idővel. Van ami ott megtalálható és a Winmo-nál nem és fordítva.Szerintem mindkét platformot felesleges hasonlítgatni egymáshoz, mert mindkettő teljesen más szemszögből közelíti meg a dolgokat teljesen más hardverrel. Ennyi erővel akkor lehetne hasonlítgatni egymáshoz a pc-t és a macbook-ot, pedig ezt nem szokták...Mindenkinek más az igénye, nekem pl. nem szükséges a meetinges profil, egyébként is iPhonon ott van a kapcsoló és máris nincs hangja. Én is eddig használtam az Inesoft Phone profil részét, hogy este kapcsolja ki, reggel meg be a telefont, illetve állítsa a hangerőket, de korábban is megvoltam nélküle és valljuk be azért az a plusz 3-4 nyomás már nem akkora probléma, ráadásul nem terheli egy plusz program a készüléket. Na meg reggel legalább a telefon kézi bekapcsolása miatt kénytelen leszek hamarabb észhez térni...  :D Tudtam a Handago-ról, de azért ott egy kicsit más árak vannak, meg nem is biztos, hogy minden program megtalálható ott, az való igaz, hogy teljesen nem néztem ott szét.A cserélhető sd kártyát valamelyest megértem, viszont nekem amióta pda-m van egyszer sem vettem ki belőle, tehát akár beépített is lehetett volna. Ugyanez a helyzet az aksival. A kártyán ráadásul nekem a 8 gigából legalább 3 szabad...Egyébként csak mosolyogni szoktam azokon, akik istenítik a saját készüléküket (most is találtam egy cikket, amelyben "AZ Omnia" kifejezés szerepel... :taps:  Nekem jelenleg Touch HD-m van. Meg is vagyok vele elégedve, meg nem is (ez utóbbi jelenleg a winmo-nak köszönhető). Tisztában vagyok az előnyeivel és hátrányaival, viszont nem istenítem, ha valaki negatívat ír róla és az igaz, akkor azt elismerem, hiszen semmi sem tökéletes. :)

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #13 Dátum: 2009, 08 27, 14:52:33 »
Tudom, hogy a WinMo-s táborban is sokan vannak, akik elvből támadják a többit, de valahogy ez a térítős móka sokkal inkább jellemzőnek tűnik a szifonosokra, és ez az, ami baromira idegesítő tud lenni.
Már bő egy éve szemezgetek a szifonnal, mert tényleg nem rossz készülék, és most a 3GS-sel, a 3.x szoftverrel és a beindult navigációs program áradattal még vonzóbb lett. Ám ha előveszem a saját rendszeres felhasználói szokásaimat, még mindig túl sok dolgot találok, amit valamiféle értelmetlennek tűnő korlátozás miatt nem tudnék megoldani. Az lenne az első, hogy fel kellene törnöm a készülék szoftverét, amit nem érzek egyenértékűnek a főzött ROM-ok használatával, mert ott nem a gyártó szándékával homlokegyenest szemben álló tevékenység megvalósítása a cél, hanem egy jobban optimalizált változat létrehozása. Sose használtam pl. Omnián M2D-s ROM-okat, vagy olyat, ami előtelepített, előregisztrált, és ezáltal illegális cuccot tartalmazott.
Aztán a JB után jönne több dolog, ami még mindig (egyelőre?) nem működik rendesen az iPhone-on, de nekem fontos. Talán a gyári multitasking támogatással megint nagyot változik ahelyzet, bár lassan én a kijelző váltást is megalapozott elvárásnak tartom, lévén még ebben az évben jönnek WVGA+ készülékek (pl. SE Xperia X3 Android 2-vel és 4" WVGA+ kijelzővel, Snapdragon alapon).

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #14 Dátum: 2009, 08 27, 20:08:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tudom, hogy a WinMo-s táborban is sokan vannak, akik elvből támadják a többit, de valahogy ez a térítős móka sokkal inkább jellemzőnek tűnik a szifonosokra, és ez az, ami baromira idegesítő tud lenni.
Már bő egy éve szemezgetek a szifonnal, mert tényleg nem rossz készülék, és most a 3GS-sel, a 3.x szoftverrel és a beindult navigációs program áradattal még vonzóbb lett. Ám ha előveszem a saját rendszeres felhasználói szokásaimat, még mindig túl sok dolgot találok, amit valamiféle értelmetlennek tűnő korlátozás miatt nem tudnék megoldani. Az lenne az első, hogy fel kellene törnöm a készülék szoftverét, amit nem érzek egyenértékűnek a főzött ROM-ok használatával, mert ott nem a gyártó szándékával homlokegyenest szemben álló tevékenység megvalósítása a cél, hanem egy jobban optimalizált változat létrehozása. Sose használtam pl. Omnián M2D-s ROM-okat, vagy olyat, ami előtelepített, előregisztrált, és ezáltal illegális cuccot tartalmazott.
Aztán a JB után jönne több dolog, ami még mindig (egyelőre?) nem működik rendesen az iPhone-on, de nekem fontos. Talán a gyári multitasking támogatással megint nagyot változik ahelyzet, bár lassan én a kijelző váltást is megalapozott elvárásnak tartom, lévén még ebben az évben jönnek WVGA+ készülékek (pl. SE Xperia X3 Android 2-vel és 4" WVGA+ kijelzővel, Snapdragon alapon).
Egyetértünk abban, hogy nem szimpatikus lefikázni a másikat csak azért mert...  :ok: Neked még nem jött el az idő a váltásra az igényeid miatt, lehet, hogy nem is fog. Nekem viszont jó lesz, találtam olyan programokat, amikre szökségem van és nincs benne alapból, ráadásul pl. a teendőkre használható sokkal jobb is számomra. Én még reménykedek a WM7-ben, de az még messze van. Számomra pl. a hangprofilozás helyett bőven megteszi az a kis kapcsoló az iPhone oldalán, amiről eddig nem is tudtam, hogy létezik. Lekapcsolja a hangot, nagyrészt eddig is csak ennyit tettem a készülékkel. Az esti telefon ki- és a reggeli bekapcsolást pedig megcsinálom kézzel. Ennyi bajom legyen egész életemben. :DEgyébként olvastam a 4G-ről előzetes infókat és azon már amoled kijelző lesz, fém ház, stb. Aztán meglátjuk mit tud majd.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #15 Dátum: 2009, 08 27, 22:30:11 »
Most olvasom, hogy Omniát használsz.
Ne haragudj, de Omnia mögül nem mernék még egy halvány rossz szót sem mondani az iPhone-ra.
Nálam 1 hétig volt kölcsön, de 1 nap használat után a fiókban landolt. Kevés ócskább hardvert láttam még mint az.

Ezt nem én írtam és semmi közöm hozzá, de remekül összefoglalta, hogy milyen érzéseim voltak nekem is ezzel a technológiai hulladékkal szemben:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #16 Dátum: 2009, 08 27, 22:34:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most olvasom, hogy Omniát használsz.
Ne haragudj, de Omnia mögül nem mernék még egy halvány rossz szót sem mondani az iPhone-ra.
Nálam 1 hétig volt kölcsön, de 1 nap használat után a fiókban landolt. Kevés ócskább hardvert láttam még mint az.

Ezt nem én írtam és semmi közöm hozzá, de remekül összefoglalta, hogy milyen érzéseim voltak nekem is ezzel a technológiai hulladékkal szemben:
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt most ne vegyem fikázásnak? Örülnék, ha az ilyes fajta megnyilvánulások maradnának a fiókban az Omnia mellett... Köszönöm.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #17 Dátum: 2009, 08 27, 23:15:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egyetértünk abban, hogy nem szimpatikus lefikázni a másikat csak azért mert...  :ok: Neked még nem jött el az idő a váltásra az igényeid miatt, lehet, hogy nem is fog. Nekem viszont jó lesz, találtam olyan programokat, amikre szökségem van és nincs benne alapból, ráadásul pl. a teendőkre használható sokkal jobb is számomra. Én még reménykedek a WM7-ben, de az még messze van. Számomra pl. a hangprofilozás helyett bőven megteszi az a kis kapcsoló az iPhone oldalán, amiről eddig nem is tudtam, hogy létezik. Lekapcsolja a hangot, nagyrészt eddig is csak ennyit tettem a készülékkel. Az esti telefon ki- és a reggeli bekapcsolást pedig megcsinálom kézzel. Ennyi bajom legyen egész életemben. :DEgyébként olvastam a 4G-ről előzetes infókat és azon már amoled kijelző lesz, fém ház, stb. Aztán meglátjuk mit tud majd.

Az iPhone-t nem szokás kikapcsolni, hacsak nincs éjszakai titkos hódolód :D

Nem elérhető Stefun

  • Hozzászólások: 59
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: CM 7.1
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #18 Dátum: 2009, 08 27, 23:15:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most olvasom, hogy Omniát használsz.
Ne haragudj, de Omnia mögül nem mernék még egy halvány rossz szót sem mondani az iPhone-ra.
Nálam 1 hétig volt kölcsön, de 1 nap használat után a fiókban landolt. Kevés ócskább hardvert láttam még mint az.

Ezt nem én írtam és semmi közöm hozzá, de remekül összefoglalta, hogy milyen érzéseim voltak nekem is ezzel a technológiai hulladékkal szemben:
You are not allowed to view links. Register or Login

Aki irta ezt a szép hosszu nyavajgást, speciel ma 11 ora körül, már törölt tag vagy mi?
Szerintem ne alakits mert csak rosszabb lesz!  :)

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #19 Dátum: 2009, 08 27, 23:46:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most olvasom, hogy Omniát használsz.
Ne haragudj, de Omnia mögül nem mernék még egy halvány rossz szót sem mondani az iPhone-ra.
Nálam 1 hétig volt kölcsön, de 1 nap használat után a fiókban landolt. Kevés ócskább hardvert láttam még mint az.


Mennyi időt töltöttél a szifon testreszabásával, és mennyit az Omniával? Szerinted jogos az összehasonlítás?
Egyébként az Omnia az iPhone 3G-vel egy időben került piacra, és annál hardveresen sokkal erősebb. Innentől pedig már csak a finomhangolás marad, amivel a gyári vackok többségét kilőve testre szabod a szoftvert. Soha nem vitattam, hogy a dobozból kivéve az Omniánál sokkal felhasználóbarátabb telefon az iPhone 3G.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #20 Dátum: 2009, 08 27, 23:52:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mennyi időt töltöttél a szifon testreszabásával, és mennyit az Omniával? Szerinted jogos az összehasonlítás?

Én az érzéketlen gyíkfingnyi kijelzőn sokaltam be végleg és raktam el, mielőtt olyat műveltem volna vele amit megbánok, mivel nem az enyém volt.
Azt meg szabhatod, ahogy akarod, akkor is olyan amilyen. A szoftveres bolondságait tudom, hogy ki lehet küszöbölni, de annyira nem tudott izgatni már, hogy meg sem próbáltam.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #21 Dátum: 2009, 08 28, 00:24:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én az érzéketlen gyíkfingnyi kijelzőn sokaltam be végleg és raktam el, mielőtt olyat műveltem volna vele amit megbánok, mivel nem az enyém volt.
Azt meg szabhatod, ahogy akarod, akkor is olyan amilyen.

Óriási tévedés. Nem kellene olyan témában szakérteni, ahol magas fokú a tájékozatlanság... Még az általad linkelt cikkben is írták, mennyit javított a kijelző érzékenységén a szofverfrissítés, és vannak még egyéb trükkök is. Valahogy felületesre sikerült az olvasgatás...

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #22 Dátum: 2009, 08 28, 00:46:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Aki irta ezt a szép hosszu nyavajgást, speciel ma 11 ora körül, már törölt tag vagy mi?
Szerintem ne alakits mert csak rosszabb lesz!  :)

Monjuk azt csak az oldalt minősiti, hogy ezért törőlték. Ez is egy vélemény. Persze az is lehet, hogy a kínai cenzura keze van a dologban. :D

Nem elérhető franco

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 178
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: HTC P3700
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #23 Dátum: 2009, 08 28, 01:15:32 »
Hát emberek, én még nem láttam olyan fórumot ahol ez a tematika nem fordult személyeskedésbe, de reménykedjünk :)

Egyébként teljesen parttalan a vita, mert egyénfüggő a választás. Én azzal szoktam leszerelni a témában kevésbé jártas delikvenseket (itt ilyenek nincsenek ugye:), hogy a GSM modul, a kamera és a GPS leválasztása után lényegében kapunk egy PDA-t és egy iPod Touch-ot. Így jobban látszik hogy baromira nem ugyanarra a célra készültek. (TUDOM hogy nem csak ennyi a difi, de ez a lényeg).

Most jöjjön a szubjektív rész. Racionális embernek tartom magam, és azt a terméket veszem meg ami az igényeimet a legjobban kielégíti. Így esett meg, hogy MacBook és i900 tulaj vagyok, ergo elfogultsággal nemigazán lehet vádolni. Ismerem az iPhone-t is elég jól. Öcsémnem már akkor volt amikor itthon azt se tudták mi az, és hát kütyü censored mivoltomból eredően szerintem én többet nyomkodom mint ő :) Most nem akarok a részletekkel senkit sem untatni, de amire én használom arra az Omnia jobban megfelel. Az iPhone-os navi programok megjelenését egyébként kíváncsian vártam, mert ez volt az EGYIK legfontosabb ellenérvem ellene. Rá kellett jönnöm, hogy az iGO8-on kívül én mást nem fogok használni az biztos. Ergo marad a WM.
Itt felmerülhet a kérdés, akkor miért nem veszek egy PNA-t a kocsiba és csá. Ennek egyik oka hogy nem csak autós navigációra használom a telefont, a másik hogy tartó kell neki. Namost én nem vagyok hajlandó minden be- és kiszállásnál elővenni és eldugni a tartót. Pedig erre szükség van sajnos, mert egyes embereket egy üres autós tartó látványa is a vezetőoldali ablak betörésére sarkall haszonszerzés reményében. Gondolom mindenkinek van ilyen sztorija. Az Omnia pont passzol az autóm műszerfalába tartó nélkül is. A HTC Diamond és az iPhone nem, próbáltam.

Akik az Omnia kezelhetőségét kritizálják, némileg igazuk van. Ahhoz hogy tényleg nagyon jó legyen, kell egy kis kütyü censored ság, vagy egy kütyü censored ismerős :) Egy Apple-mániás barátom (félmilliós MBP aminek a felét se használja ki + iPhone 3G) amikor kézbe vette az én példányomat, elismerően hümmögött. Ekkor jelen volt egy ex SE K750 tulaj is (szóval laikus), aki párhuzamosan tesztelte kettönk gadget-jét. Ma Omnia tulaj. Úgyhogy ne fikázzuk a WM-t ha kérhetem. Persze out of the box, az más kérdés.

Az iPhone legszimpatikusabb vonása számomra is az AppStore. De azért van bennem egy kettős érzés, amikor találok egy jó progit a Store-ban, és már írom is a büngészőbe hogy MOD: :warez:  és társai. Netezésben tényleg verhetetlen az iPhone, de kis túlzással össze vagyok nőve a laptopommal, szóval ez nekem nem nagy plusz.

De azt el kell ismernem, hogy eszembe jutott egy iPod Touch vásárlása. Amitől az iPhone jó (jobb), azt tudja a Touch is. iPod-om úgy sincs még, ráadásul USA-ban tudom megvenni, ami nem mindegy. Kíváncsian várom a szeptember eleji keynote-ot és az új iPod-okat.

Aki ideáig eljutott, annak gratulálok.

ISMO ha olvasod: igen, vedd meg az új touchpanelt, nagyon-nagyon jó!
Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #24 Dátum: 2009, 08 28, 08:06:17 »
"Óriási tévedés. Nem kellene olyan témában szakérteni, ahol magas fokú a tájékozatlanság... Még az általad linkelt cikkben is írták, mennyit javított a kijelző érzékenységén a szofverfrissítés, és vannak még egyéb trükkök is. Valahogy felületesre sikerült az olvasgatás..."

Kb. 1 hónapja volt nálam az említett készülék, az akkori legfrissebb szoftverrel. Tudtommal nem jött ki azóta újabb.

De mentségére legyen mondva az 5800-as képernyőjét sem találtam sokkal használhatóbbnak. No igen ezen a téren is igen magasra tette a lécet az iPhone.