2024, 03 19, 05:34:54

Szerző Téma: Operációs rendszeren innen és túl  (Megtekintve 101930 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #25 Dátum: 2009, 08 28, 08:12:17 »
"hogy a GSM modul, a kamera és a GPS leválasztása után lényegében kapunk egy PDA-t és egy iPod Touch-ot."

Egy iPod Touch-ot, ami gyakorlatilag egy GSM modul nélküli PDA, fejlett multimédia képességekkel :D

" amikor kézbe vette az én példányomat, elismerően hümmögött."

Engem nem tudnál meggyőzni. Egyszerűen azért mert nem a szoftveres rész az ami legjobban irritál ebben a készülékben (nem kell bemutatnod mit lehet kihozni WinMo-ból szoftveresen, 10 év PDA használat után eléggé képben vagyok :D ), hanem a hardveres és ez leginkább a kijelzőre korlátozódik, ami egy ilyen készülék alapvető fontosságú része.

- érzéketlen rezisztív kijelző
- ostoba cerka
- ma már nevetséges felbontás
- kis fizikai méret (kézzel szinte lehetetlen kezelni, ha átvált a hagyományos GUI-ra)

Rakhatsz rá bármilyen szoftveres shell-t ezeken nem tudsz változtatni, innentől bukott a mutatvány.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #26 Dátum: 2009, 08 28, 08:18:59 »
Én nem értem a felesleges fikázásokat. Miért nem tudják többen elfogadni, hogy mindenkinek más tetszik, más felel meg az elvárásainak. Annyira felesleges bármit is lehúzni vagy magasztalni. Persze szabad a vélemény nyilvánítás, de azt is elő lehet adni kultúrált formában (pl. nekem ez a tapasztalatom), amire másoknak nem kellene támadóan fellépni.Legyen már ez a topic egy normális beszélgetős és kultúrált!  :ok:

Nem elérhető Zombie

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1826
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Iphone SE
  • PDA ROM: 10.3
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #27 Dátum: 2009, 08 28, 08:20:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Óriási tévedés. Nem kellene olyan témában szakérteni, ahol magas fokú a tájékozatlanság... Még az általad linkelt cikkben is írták, mennyit javított a kijelző érzékenységén a szofverfrissítés, és vannak még egyéb trükkök is. Valahogy felületesre sikerült az olvasgatás..."

Kb. 1 hónapja volt nálam az említett készülék, az akkori legfrissebb szoftverrel. Tudtommal nem jött ki azóta újabb.

De mentségére legyen mondva az 5800-as képernyőjét sem találtam sokkal használhatóbbnak. No igen ezen a téren is igen magasra tette a lécet az iPhone.
Ne idézz, használd a "válasz erre" gombot, mikor valakinek válaszolsz.
Köszi.


Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #28 Dátum: 2009, 08 28, 08:30:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
De mentségére legyen mondva az 5800-as képernyőjét sem találtam sokkal használhatóbbnak. No igen ezen a téren is igen magasra tette a lécet az iPhone.
Ha egy 5800-ashoz hasonló élményed volt Omnia terén, akkor megértem a kijelzőről alkotott véleményed. Basszus, oda kell ütni az 5800-nak, hogy érzékeljen végre valamit! Ha ilyen Omnia került a kezedbe, az szerintem kijelző cserére szorul.  :ok:
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #29 Dátum: 2009, 08 28, 11:07:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kb. 1 hónapja volt nálam az említett készülék, az akkori legfrissebb szoftverrel. Tudtommal nem jött ki azóta újabb.


Ha a legfrissebb magyar szoftveres készülék járt nálad, akkor valóban nem. És ha vodás vagy T-s készülék volt, akkor tavaly augusztusban készült, ha pannonos vagy független (és valóban a legfrissebb szoftverrel), akkor tavaly novemberi ROM volt rajta...
Ezektől föggetlenül registry-ben is állítható a kijelző érzékenysége, ha valakit komolyan zavar, és nem akar ROM-ot cserélni, akkor talán utánajár (2 perc keresni egy fórumot, és begépelni 2 sort), mielőtt eladná, vagy földhöz vágná.

Nem elérhető Stefun

  • Hozzászólások: 59
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: CM 7.1
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #30 Dátum: 2009, 08 28, 12:14:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Engem nem tudnál meggyőzni. Egyszerűen azért mert nem a szoftveres rész az ami legjobban irritál ebben a készülékben (nem kell bemutatnod mit lehet kihozni WinMo-ból szoftveresen, 10 év PDA használat után eléggé képben vagyok :D ), hanem a hardveres és ez leginkább a kijelzőre korlátozódik, ami egy ilyen készülék alapvető fontosságú része.

- érzéketlen rezisztív kijelző
- ostoba cerka
- ma már nevetséges felbontás
- kis fizikai méret (kézzel szinte lehetetlen kezelni, ha átvált a hagyományos GUI-ra)

Rakhatsz rá bármilyen szoftveres shell-t ezeken nem tudsz változtatni, innentől bukott a mutatvány.


(Hátha a saját stilusoddal irva gondolkodsz egy picit) Ha igyse megy, akkor te vagy Hófehérke  és várjuk az ébredést ;)

Nem elérhető Stefun

  • Hozzászólások: 59
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: CM 7.1
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #31 Dátum: 2009, 08 28, 13:31:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login

(Hátha a saját stilusoddal irva gondolkodsz egy picit) Ha igyse megy, akkor te vagy Hófehérke  és várjuk az ébredést ;)

Engem nem tudnál meggyőzni. Egyszerűen azért mert nem a kijelzö rész az ami legjobban irritál ebben a készülékben (nem kell bemutatnod mit lehet kihozni az iphone-ból szoftveresen, 10 év iphone használat után eléggé képben vagyok :D ), hanem az OS és ez leginkább aszoftverekre korlátozódik, ami egy ilyen készülék alapvető fontosságú része.

- buta, korlátozott rendszer
- hiába a nagy memoria, adathordozásra képtelen
- ma már nevetséges hogy se cserélhetö akksi,se memoriakártya
- ilyen nagy kijelzöt, és nem lehet hasznosan kihasználni se naptár bejegyzés, teendök, se emlékeztetöt nem lehet a today felületen megjeleniteni.

Rakhatsz rá bármilyen szoftveres shell-t ezeken nem tudsz változtatni, JB nélkül, de még azzal sem.Innentől bukott a mutatvány.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #32 Dátum: 2009, 08 28, 14:39:40 »
Stefan itt megint benéztél valami! Ha már tíz éve lenne iPhone, nem lenne most miről beszélgetnünk. Tudod, hogy én nem
vagyok elfogult :D

Nem elérhető Stefun

  • Hozzászólások: 59
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC Legend
  • PDA ROM: CM 7.1
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #33 Dátum: 2009, 08 28, 16:18:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Stefan itt megint benéztél valami! Ha már tíz éve lenne iPhone, nem lenne most miről beszélgetnünk. Tudod, hogy én nem
vagyok elfogult :D

Psszt...Direkt hagytam bent a 10 évet.  ;)  Iphone-om csak kb. 1 hétig volt nagyon könnyü kiismerni mert nagggyon eccccerü ami a hátránya is.

Eccerü szerkezet eccerü embereknek.  :-X  (Mivel komolyságrol ebben a témában má nem beszélhetünk)

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #34 Dátum: 2009, 08 28, 19:36:53 »
Stefun:

Az a probléma, hogy bár vicces amit írtál, de abszolút butaság.

"- buta, korlátozott rendszer"

A legsokrétűbb és jelenleg legjobban hozzáférhető és módosítható rendszer a piacon.
A Nokia Maemo valószínű ebben le fogja hagyni, mert ott jailbreak nélkül hozzá lehet férni a teljes fájlrendszerhez. De egy jailbreak után korlátozások nélkül módosítható minden az iPhone-on is, ami egy WinMo, vagy Symbian készülékről messze nem mondható el.

"- hiába a nagy memoria, adathordozásra képtelen"

Ennek ellentmond, hogy én rendszeresen használom adathordozásra.
Spec én a QuickOffice-t használom ilyen célra, elindítom a webszerverét és bármikor tudok rátölteni, vagy letölteni róla adatot.
(kb. 2 GB-nyi dokumentumom van most is rajta)

"- ma már nevetséges hogy se cserélhetö akksi,se memoriakártya"

Ma már nevetséges, hogy van aki ilyet felhoz, aksit szinte senki nem cserél, max. a fél napig működő WinMo-s készüléktulajok (Omnia rulez ugyebár :D), memóriakártya meg 16/32 GB belső tár mellett egy mobil készülék esetén kb. vicc kategória. 1 TB-os vinyót nem akarsz rádugni? :D

"ilyen nagy kijelzöt, és nem lehet hasznosan kihasználni se naptár bejegyzés, teendök, se emlékeztetöt nem lehet a today felületen megjeleniteni."

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #35 Dátum: 2009, 08 28, 19:39:11 »
Stefun:

Szóval a hozzászólásoddal csak annyit árultál el, hogy nem ismered az iPhone-t.
Tudod szoftveresen bármelyik készüléken lehet érdekes dolgokat művelni, de ha a kijelző gyatra, mint az Ominában is, azzal nem tudsz mit tenni, ha a fejed tetejére állsz akkor sem.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #36 Dátum: 2009, 08 28, 19:40:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A legsokrétűbb és jelenleg legjobban hozzáférhető és módosítható rendszer a piacon.
A Nokia Maemo valószínű ebben le fogja hagyni, mert ott jailbreak nélkül hozzá lehet férni a teljes fájlrendszerhez. De egy jailbreak után korlátozások nélkül módosítható minden az iPhone-on is, ami egy WinMo, vagy Symbian készülékről messze nem mondható el.


Tolmácsoljak magyarra? JB után = a gyártó szándéka ellenére és engedélye nélkül. Pont ezek a kifejezések passzolnak a "legjobban hozzáférhető és módosítható" fordulatokhoz. ;D

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #37 Dátum: 2009, 08 28, 19:44:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szóval a hozzászólásoddal csak annyit árultál el, hogy nem ismered az iPhone-t.
Tudod szoftveresen bármelyik készüléken lehet érdekes dolgokat művelni, de ha a kijelző gyatra, mint az Ominában is, azzal nem tudsz mit tenni, ha a fejed tetejére állsz akkor sem.

Úgy tűnik, csak számodra nem egyértelmű: az iPhone 3GS ellenfele a Samsungtól nem az Omnia, hanem az i8910 HD és az Omnia II (ill. a rövidesen piacra kerülő, a Samsung saját, Linux alapon nyugvó OS-ét használó Omnia II klón). Az Omnia a 2.x szoftveres 3G ellenfele (volt), és elég jó alternatívát kínált a béna hiányosságokkal küzdő szifonra.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #38 Dátum: 2009, 08 28, 20:08:21 »
" Az Omnia a 2.x szoftveres 3G ellenfele (volt), és elég jó alternatívát kínált a béna hiányosságokkal küzdő szifonra."

Nem volt ellenfele, a 3G-n is elérhető mindaz amit az előbb leírtam, és már 2.x-en is.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #39 Dátum: 2009, 08 28, 20:12:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem volt ellenfele, a 3G-n is elérhető mindaz amit az előbb leírtam, és már 2.x-en is.

Gyári szotverrel és legális alkalmazásokkal, frissítésekkel a szifon 3G 2.x olyan buta volt, mint a balfenék.

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #40 Dátum: 2009, 08 28, 20:26:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
" Az Omnia a 2.x szoftveres 3G ellenfele (volt), és elég jó alternatívát kínált a béna hiányosságokkal küzdő szifonra."

Nem volt ellenfele, a 3G-n is elérhető mindaz amit az előbb leírtam, és már 2.x-en is.
Használd már légyszi a "Válasz erre" funkciót... Köszi.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #41 Dátum: 2009, 08 28, 21:25:22 »
Szerintem jó lenne már befejezni ezt a felesleges, gyerekes vitát, hogy kinek mi nem tetszik és emellett a jelenről kellene beszéletni a múlt helyett...

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #42 Dátum: 2009, 08 28, 21:27:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login


You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Ezekhez gondolom kell a JB. Egyébként hol találom ezek a megoldásokat?

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #43 Dátum: 2009, 08 28, 21:41:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tolmácsoljak magyarra? JB után = a gyártó szándéka ellenére és engedélye nélkül. Pont ezek a kifejezések passzolnak a "legjobban hozzáférhető és módosítható" fordulatokhoz. ;D

Szerintem a JB sem különb műfaj a buherált romoktól. Ez utóbbiak sem gyáriak, esetleg elnézi a gyártó, hogy ilyen is van, talán még haszna is van belőle, de nem támogatja.
Nekem voltmár a kezemben többféle Winmo-s készülék, köztük az Omnia is, nemrég toltam fel egy ismerősömnek és annak munkatársának két külöböző WM6.5-öt, nekem annyira nem jön be a készülék, mégsem fikázom. Az meg, hogy vannak szemellenzős emberek, akik csak egy szűk keresztmetszeten hajlandóak látni, az legyen az ő bajuk. Én döntöttem, több év Winmo után iPhonos leszek. Talán majd a WM7... Meglátjuk, most megismerkedek egy másik platformmal is. :)
Én ezennel befejeztem a hozzászólást a fikázásokhoz.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #44 Dátum: 2009, 08 28, 22:52:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezekhez gondolom kell a JB. Egyébként hol találom ezek a megoldásokat?

Előszőr itt olvasgas You are not allowed to view links. Register or Login  azután ugorj az oldalra. :)

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #45 Dátum: 2009, 08 29, 13:39:24 »
Mennyire lehet komolyan venni a Samsung azirányú törekvését, miszerint saját OS-t fejleszt? Ha igaz is éveket kell majd várni rá. Azt egy kicsit erösnek tartom, hogy a mostani rendszerek nem elégitik ki a mai elvárásokat egy olyan gyártó tollából aki soha nem foglalkozott OS rendszerekkel.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #46 Dátum: 2009, 08 29, 15:37:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mennyire lehet komolyan venni a Samsung azirányú törekvését, miszerint saját OS-t fejleszt? Ha igaz is éveket kell majd várni rá. Azt egy kicsit erösnek tartom, hogy a mostani rendszerek nem elégitik ki a mai elvárásokat egy olyan gyártó tollából aki soha nem foglalkozott OS rendszerekkel. Szerintem az Android vagy Linux alapokara akar építeni. A leg elfogathatóbb alternatíva ha nyílat platformban gondolkoznak. :)

Novemberben két készüléken debütál a Samsung új, Linux alapú OS-e. Nem most kezdték a fejlesztést, hanem párhuzamosan a többivel.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #47 Dátum: 2009, 08 29, 16:10:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Novemberben két készüléken debütál a Samsung új, Linux alapú OS-e. Nem most kezdték a fejlesztést, hanem párhuzamosan a többivel.
Nekem ez nem világos "a Samsung saját OS-t fejleszt"
Azt már meg tudnám érteni ha igy lenne írva: a Samsung Linux OS-t fog használni.
Ehhez csak az kell, ahogy minden gyártó elköveti, hogy a kiszemelt OS-re megírja a saját meghajtóit. Ettöl még nem lesz az övé, hogy megírja rá a
szükséges meghajtókat, ahhoz, hogy a saját hardwerén is tudja futtatni a Linuxot.
Vehetjük példának a Garmin Nüvifont ami szintén Linuxot használ, mégse írták le soha, hogy az Asus új OS-t fejlesztete volna, csak az Asus is megírta a saját meghatóit a Nüvifonhoz.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #48 Dátum: 2009, 08 29, 16:32:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem ez nem világos "a Samsung saját OS-t fejleszt"
Azt már meg tudnám érteni ha igy lenne írva: a Samsung Linux OS-t fog használni.
Ehhez csak az kell, ahogy minden gyártó elköveti, hogy a kiszemelt OS-re megírja a saját meghajtóit. Ettöl még nem lesz az övé, hogy megírja rá a
szükséges meghajtókat, ahhoz, hogy a saját hardwerén is tudja futtatni a Linuxot.
Vehetjük példának a Garmin Nüvifont ami szintén Linuxot használ, mégse írták le soha, hogy az Asus új OS-t fejlesztete volna, csak az Asus is megírta a saját meghatóit a Nüvifonhoz.

Az Android is egy Linux alapú mobil OS. Így fogd fel a Samsungét is. EGyszerű lesz portolni a különféle variánsokat, de anélkül nem feltétlenül működnek a másikon. Sőt, ismerve a gyártókat, nem is fognak működni, hacsak eleve nem úgy írják őket (ami nagyobb telepítő méretet eredményez).

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #49 Dátum: 2009, 08 29, 16:48:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az Android is egy Linux alapú mobil OS. Így fogd fel a Samsungét is. EGyszerű lesz portolni a különféle variánsokat, de anélkül nem feltétlenül működnek a másikon. Sőt, ismerve a gyártókat, nem is fognak működni, hacsak eleve nem úgy írják őket (ami nagyobb telepítő méretet eredményez).
Azt írod novemberben jön ki az elsö SamsungOS alapú készülék és még neve sincs! Ez nekem nagyon gyanus, de legyen igazad. Remélem a WinMonál jobb lesz ;)