Eddig azt hittem, hogy a gyári ROM-mal biztonságban vagyok, de most megdőlni látszik az elképzelésem, hisz még a legolajozottabb gépezetbe is kerülhet por. Általában a gyári ROM ül legtöbbet a Note-om belsejében, persze néha azért teszek egy kis kirándulást a „konyhába” is.
Az eset egy rendszerüzenettel kezdődött, amely szerint újabb frissítés érkezett a Samsung Galaxy Note-omra. Nagy örömmel konstatáltam, és engedélyeztem is a letöltését. Szépen lefutott a frissítés, úgy ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Bootolás után, viszont kérte a hálózati zár kódját, na itt már tudtam, bajban vagyok. Olvastam, hogy a ROM-ok között elterjedt néhány lezáró változat, amely törli a készülék identitását, IMEI számát, ország azonosítóját, és még rengeteg fontos információt, amelyek nélkül a készülék elveszíti telefonos funkcióit. A tapasztalt ROM buherátoroknak ez nem jelent problémát, hiszen egy rootolás után, elmentik az efs mappát, amely e fontos adatokat tartalmazza, és az eredeti sérülése esetén visszamásolható.
Akkor van baj, ha nincsen ilyen mentőövünk, ilyenkor köt ki szervizben a készülék, mert csak ott tudják életre kelteni a telefonos funkciókat. Jó jó, mondhatják erre a gyári ROM-mal élők, nem kell főzött, és ellenőrizetlen forrásból beszerzett főzelékekkel bajlódni, inkább a jól bevált, hiteles gyári ROM-ot részesítsük előnyben.
Itt jön az én kálváriám, a Note-on egy jó kis gyári 4.03-as ROM figyelt, amikor megérkezett a 4.0.4-es frissítés, és a hálózati zár életbe lépett. Persze mindenki arra gondol, hogy valami megbuherált készülékről van szó, amit valami kis zug GSM boltból vásároltam, és biztosan valami trükkel lett függetlenítve. Nem így van, az ország egyik legnagyobb PDA forgalmazójától vásároltam, és megkaptam mellé a tökéletes Samsung garancia papírt is. A forgalmazó is tájékoztatott, hogy nem kell aggódnom, teljesen hiteles forrásból származik a készülékem.
Akkor mi is van most? Független, gyári garanciás készülék, hivatalos gyári ROM, és mégis lezár? Na ezen igazodjon el valaki! Itt állok egy telefonnal, amivel éppen csak telefonálni nem lehet!- így készült el életem legdrágább multimédiás lejátszója. Szerencsére, a PDA már volt rootolva, az efs mappám pedig várakozott a bevetésre, így azért vissza lehetett volna állítani az eredeti állapotot. Mégis úgy gondoltam, kipróbálom a Samsung prémium kategóriás termékeihez járó helyszíni javítást. Legalább sikerül megtudom, milyen módon orvosolja ez a giga cég az egyszerű felhasználók problémáit, s képet kaphatok arról, hogyan működik a helyszíni javítás.
Felmentem a Samsung hivatalos magyarországi oldalára, bejelentkeztem a mySamsung szolgáltatásba, és ott megigényeltem a helyszíni javítást. Javaslom, ide mindenféleképpen érdemes beregelni, mivel két hónap plus garanciát kapunk érte.
Néhány óra múlva csörgött a telefon, és egy kellemes női hang tájékoztatott a szerviz javítási terveiről.
Általában a délután háromig leadott javítási igényeket, már a következő napon tudják teljesíteni, de most mivel el vannak havazva, csak néhány nap múlva tudnak jönni.
A szervizes szakember a megbeszélt időpontban érkezett, nagy pakkot szorongatva a hóna alatt. A csomag a laptopot és egy kis kék dobozt tartalmazott, aminek a segítségével kötötte össze a készüléket és a számítógépet. A laptopra telepített speciális szoftver segítségével felcsatlakozott a Samsung szerverére, és az ottani adatbázis alapján visszaírta az IMEI számot a készülékbe. A művelet nem volt több mint öt perc, és végre visszatért a telefonos világba a kedvencem. Információim szerint több mint ezer eset fordult elő a gyári ROM frissítéses „IMEI gyilkosságból”. Pontos okát nem lehet tudni, de valószínűleg a Note forgalomba hozatalakor a nevezett mennyiséget a Telenor készletéből csoportosították át a független kereskedőkhöz.Az előző IceCream frissítéskor még figyelembe vette a ROM ezt a kis malőrt, a 4.04-es ROM viszont tarolt. Telenoros Note tulajok észre sem vették a problémát, mivel náluk tökéletesen működött minden tovább.Mindig kíváncsi voltam, hogyan működik a helyszíni javítás, most végre volt alkalmam megtekinteni egy ilyen műveletet. A szaki elmondása szerint, majdnem mindent képesek javítani a helyszínen, kicserélik a kijelzőt, vagy akár az alaplapot is, sőt hőlégfúvós forrasztópákájukkal kisebb forrasztási műveleteket is el tudnak végezni.
A szolgáltatással nagyon elégedett voltam, gyorsan és precízen dolgozott a szervizes, és ami a legfontosabb, egy percre sem kellett megválnom készülékemtől. A Samsung is dicséretet érdemel, hiszen zokszó nélkül, garanciában levezényelte az egész műveletet.Bármelyik cég követhet el hibát, de abban már lehetnek különbségek milyen módon orvosolja azt. Manapság már a sikerhez nem elég csak műszaki terméket árulni, ahhoz széleskörű szolgáltatást (garancia, termékjavítás, ROM frissítést, alkatrészellátás stb.) is illik nyújtani.
Legutóbbi hozzászólások