Kedvenc Androidos programjaim (I. rész)

Szerző:

kiskep

Évekkel ezelőtt amikor Androidra váltottam, elkeserített, hogy az addig összegyűjtött kedvenc programjaimról le kell mondanom. Akkor még nem volt minden Windows Mobile szoftvernek kompatibilis változata a robotos oprendszerre. Az idők folyamán változott a helyzet, szinte minden megjelent erre a platformra is, ebben a cikkben szeretném megmutatni, milyen programokat is használok manapság.

Először kedvenc videó lejátszó programom szeretném bemutatni. A Samsung, a Note 3-nál kitiltotta a médialejátszójából az AC3-as kodekek kezelését, így filmjeim nagy része némaságba burkolózik. El kellett gondolkodnom egy jó alternatíván, így esett a választásom az MX Playerre. Ez a program minden létező formátumot kezel, hangban és videóban egyaránt, a megfelelő kodek letöltése esetén még a DTS hangokat is képes lejátszani. A kodek letöltését a program beállításokból tehetjük meg. Beállítási lehetőségből kazalnyi van, felirat kezelése tökéletes, rendben vannak a kényelmi funkciói is.

mx_player

Zenelejátszóként a ProPlayert használom, mivel hangminősége és szolgáltatásai kiválóak. Széleskörűen lehet vele rendezni kedvenceinket, megadhatjuk számára kedvenc zenei könyvtárainkat, tölthetünk le hozzá kiváló hangszínszabályzót, mélyhang kiemelőt, és szabadon bőrözhetjük is.

player_pro

Képnézegetésre is van favoritom, a QuickPic , mivel rettenetesen gyors, kezelése könnyű, és beállítható mely könyvtárakból olvassa be a képeket. Így nem kell végignézem egy kép keresésekor az összes mp3-as zenei borítót, vagy bármely érdektelen fotót. Ismeri a felhő tárhelyeket, ha kell még a videókkal is megbirkózik. Előfordult olyan is, amikor 16000 képet tároltam egyszerre a telefonomon, és gond nélkül megbirkózott e hatalmas állománnyal.

quick_pic

Olvasásra három programot is használok, mert mindegyiknek van valami előnye. A .pdf kiterjesztésű olvasmányaim megjelenítéséhez EzPDF Readert használok.

ez_pdf

Kifejezetten gyorsan tölti be az állományokat, rengeteg szolgáltatást nyújt, legfontosabb tulajdonsága, hogy képernyőre tördeli a szöveget, s így kényelmesebb vele az olvasás. Képes felolvasni magyarul, bár kissé gépies hangon, ez kiküszöbölhető, ha feltelepítünk egy másik felolvasó motort. Erre a célra, a jelenleg legjobb felolvasó rendszert használom, a SVOX Classsic keret programot, és a hozzá tartozó magyar hangot, Mariskát. Vicces neve ellenére sincs tájszólása, egész szépen beszéli a magyart.

mariska

Érdemes megvásárolni a beépülő felolvasót, mert bármely erre alkalmas programmal együtt működik. Elmondhatja a pontos időt, olvashat fel SMS-t, a Speak programmal még weboldalak felolvasására is képessé válik. Az oldal linkjét bemásoljuk a programba, megnyomjuk a speak gombot és Mariska már mesél is. A szöveget későbbi hallgatásra el tudjuk tárolni mp3 formátumban.

speak

Olvasáshoz, használom még az ingyenes Cool Readert, amely sok ekönyv-formátumot ismer, szép grafikai felülettel rendelkezik, tudja a magyar elválasztási szabályokat, kezeli a hangos felolvasás funkciót is.

cool

A biztonság kedvéért tartok még egy olvasó progit a telefonomon, a Moon+ Readert, amely sok dolgot tud, hasonló módon a Cool Readerhez, de ez még a .pdf kiterjesztésű könyveket is kezeli. Sajnos nem ez a fő profilja, így még nem tudja kiváltani az EZpdf Readert. Szerencsére ez is ismeri a magyar elválasztási szabályokat, beállítási lehetőségéből pedig szintén rengeteget van. Calibre szerverhez is képes csatlakozni, így a „felhőkönyvtárakba” is bejáratos.

moon_reader

A Note 3 különleges S-Penjének képességeit, az Autodesk Sketch Book Mobiljával tudjuk legjobban kihasználni. Ez egy kiváló rajzoló program, amelyben ott a létező összes grafikai segédeszköz, kezeli a rétegeket is. A programot ajándékba kapjuk a Note 3-hoz, de bárki megvásárolhatja a Google Playen. Inkább az ujjal rajzolásra van kihegyezve, így az S-Pen nélkül is lehet vele nagyokat alkotni. A következő rajzot ujjal készítette a fiam, egész jól elboldogult az S-Pen mentes világban.

sketch_book

Képregényeimhez a Comic Reader Mobit használom, erről már régebben írtam egy rövidke cikket:  itt.

Első körben ennyi programot szerettem volna bemutatni, következő írásomban, kedvenc felhasználói programjaimat és emulátoraimat mutatom be.

4 hozzászólás a cikkhez

  1. […] Előző írásomban kedvenc multimédiás és olvasó programjaim mutattam be, most következzenek a felhasználói szoftverek. Ezek is fontosak a mindennapjainkban, mivel hasznos kényelmi funkcióikkal segítenek bennünket. Jóval időállóbbak, mint pl. a játékok, amelyek használat után süllyesztőbe kerülnek. Egy jól megválasztott felhasználói szoftver több Android generáción keresztül is képes a felhasználókat kiszolgálni. […]

  2. Alexno1 szerint:

    Szuper… Nagyo jó ötlet…

Vélemény, hozzászólás?