Kedvenc Androidos programjaim (II. rész)

Szerző:

kiskep

Előző írásomban kedvenc multimédiás és olvasó programjaim mutattam be, most következzenek a felhasználói szoftverek. Ezek is fontosak a mindennapjainkban, mivel hasznos kényelmi funkcióikkal segítenek bennünket. Jóval időállóbbak, mint pl. a játékok, amelyek használat után süllyesztőbe kerülnek. Egy jól megválasztott felhasználói szoftver több Android generáción keresztül is képes a felhasználókat kiszolgálni.

Legkülönlegesebb közülük a Tasker, amellyel valóban képesek vagyunk telefonunkat felokosítani. Időzíthetjük vele a bluetooth vagy a wifi bekapcsolását, időbeosztásunkhoz szabhatjuk a fényerőt, hangerőt. Hangos üzeneteket kaphatunk előre beállított időpontban, magam is készítettem ilyet, Mariska kedd reggelenként felszólít, hogy a kukát tegyem ki elszállításra.  Szoftvereink programozott időben és feltételek mellett indulnak el. Egyszerű programocskákat írhatunk vele, amelyek időzítve lefutnak, és helyettünk feladatokat végeznek el. Képes, automatikus névnapi üdvözlő SMS-t küldeni, vagy éppen napszaknak megfelelően háttérképet cserél, csak képzeletünk szabhat határt annak, mire is használjuk.

tasker

Másik segítségem a Helium, amely rootolás nélkül is le tudja menteni programjaink beállításait, játékállásainkat, majd ezeket vissza is tudja állítani. Erről a programról már írtam egy összefoglalót (itt), akkor Carbon volt a neve, most átnevezték Heliumnak, de a kiváló tulajdonságai megmaradtak.

Több, kijelző-vezérléssel foglalkozó szoftvert is használok, a Screen Filtert és a Wakeyt. Az első akkor praktikus, ha este vakít a kijelzőnk, mert nem elég gyenge a gyári legkisebb fényerő beállítás. A kijelzőn látható csúszkát lefelé húzva elérhetjük sötét környezetben az optimális háttérvilágítást. A Wakey widgetet lenyomva végtelenre növelhetjük a képernyő bekapcsolva tartásának idejét, vagyis nem alszik el a telefon addig, amíg újra rá nem koppintunk.

screenfil_wakey

Az AppMonster is fontos szerepet tölt be telefonomon, szeretem, ha programjaim telepítő fájljai is ott figyelnek az SD kártyán. Programfrissítés esetén nem árt, ha megvan a régi változat is, az sem hátrány, hogy függetlenek maradunk a mobilnettől telepítéskor. Az AppMonster elvégzi ezt a munkát, telepítéskor félre teszi nekünk az .apk fájlt, valamint menedzselhetjük programjainkat, törölhetünk, vagy éppen telepíthetünk is vele.

appmonster

Kedvenc böngészőm az UC Browser, amely képes megbuherált flashplayerrel minden flash tartalmat megjeleníteni. A Flash-re épülő weboldalakat is gond nélkül működteti. A tesztjeimbe rakott flash animációkat is lejátssza, így telefonról is ellenőrizhetem működőképességüket. A megjelenő szövegeket képernyőre tördeli, és sebessége is kiváló.

ucs_browser

A felhasználói szoftverek után következzenek hobbi programjaim, az emulátorok, amelyeket úgy gyűjtögetek, mint filatelista a bélyeget. Ebből általában négy is telepítve van, a Marvin (ZX Specturm), a Stoid (Atari), FPse (PS1) és a PPSSPP (Sony PSP). Időutazásra kiválóak, könnyen visszacsöppenhetünk ifjú korunkba, amikor még ezek voltak a menő hardverek. Háromról készítettem már beszámolót és videót is.

Marvin cikk itt olvasható.

FPse (PS1 emulátor) cikk itt olvasható.

PPSSPP (Sony PSP emulátor) cikk itt olvasható.

Ezzel végére is értem kedvenc programjaim bemutatásának, remélem kedvet kaptatok néhány kipróbálásához, és ti is olyan megelégedettséggel használjátok majd azokat, amennyire én.

4 hozzászólás a cikkhez

  1. Tóth Sándor szerint:

    A kedvenc progid neve error 404 not found ? 🙂 🙂

Vélemény, hozzászólás?