2024, 04 19, 02:57:19

Szerző Téma: Magyarított android programok (7 alkalmazás) 05.30  (Megtekintve 36773 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Magyarított android programok (7 alkalmazás) 05.30
« Reply #100 Dátum: 2011, 02 21, 18:37:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na ezt én nem értem !!
meg akartam a mulkor én is csinálni de nekem is azt irja nem telepithető
Egy kicsit részletesebben letudnád irni ??
üdv
Lássuk!
Nem hivatalos, amatőr vagyok, így a leírás is amatőr:
A szoftver radioból, romból, és kernelből áll. Ezeket a reroveryből tesszük fel. A recoveryt a bootloadreből (PDA bootloader mód). Bootloaderben többféle parancsot is kiadhatunk a pc-n keresztül. Ez csak egy kis kitérő, ezen Neked megvannak!

A ROM-ot bontsuk ketté alap romra, szoftverekkel, beállítással, mindennel, a google alkalmazásokat leszámítva. A google alkalmazások telepítőcsomagját hívák (többek közt) GAPPS-nak, vagy google addon-nak.
Van, aki a kész ROM-ba beleteszi a GAPPS-t is, de van, aki nem. Ilyenkor külön felhívják erre a figelmet, hogy a GAPPS-t is fel kell flashelni recoveryből, a ROM után, ha valakinek kellenek a google alkalmazások.
Na ezt kell megnézned, hogy Nálad egyben van, vagy külön. Tedd fel először a ROM-ot, és nézd meg, ogy van e benne pl. gmail, maps, talk. Ha nincs akkor kell mellé GAPPS, de ennek ott kell lennie, ahonnan a ROM-ot leszedted (max majd linkeld be). Ha felvarázsoltad a GAPPS-t és megvan a gmail, maps, talk, akkor nyertél. Ezeket nem szabad marketből és egyedileg sem frissíteni! Majd frissíti a rommer a következő ROM verzióban (mindig megteszik), vagy, ha külön kellett a GAPPS_t flashelni, akkor a rommer frissíti nekünk a GAPPS-t, ha van új gmail, maps, talk, stb... Mi csak így tudjuk ezeket frissíteni.

Persze egyes romokban az első bootkor kérdezi, h mit telepítsen, de ebbe ne menjünk bele.
Persze a romok mindig tartalmaznak kernelt és némely esetben radio-t is, ha kiadtak újabb radio-t és az új ROM-hoz már az a követelmény.
Recovery-t bootloader módban tudunk frissíteni, radio-t romot, kernelt, gappsot, és egyéb nyalánkságokat pedig recoveryből. (Persze asszem mindent lehet bootloaderből is, de ezt hagyjuk!)

Remélem tudtam segíteni! :ima:

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Magyarított android programok (7 alkalmazás) 05.30
« Reply #101 Dátum: 2011, 02 21, 18:38:32 »
A leírásom is arra enged gyanakodni, amit Pati írt! ;)

Nem elérhető cenzi

  • Hozzászólások: 5
  • Navigáció / Navigation: Google Navigáció
  • PDA: HTC Desire
  • PDA ROM: LeeDroid 2.0
Re: Magyarított android programok (7 alkalmazás) 05.30
« Reply #102 Dátum: 2011, 02 21, 22:42:23 »
A Cyanogenmod fejlesztői nyitottak az újabb nyelvek felé, így a magyar felé is - You are not allowed to view links. Register or Login. Én nem értek ehhez a rendszerhez, de jó lenne a Gingerbread-re felhozni a jelenlegi fordítást és review-be küldeni.

Nem elérhető Neo70

  • Hozzászólások: 1406
  • Navigáció / Navigation: Igo Nextgen
  • PDA: SAMU Galaxi Note 5
  • PDA ROM: Egy ütös kütyü
  • Skype: neosamuja
Re: Magyarított android programok (7 alkalmazás) 05.30
« Reply #103 Dátum: 2011, 02 22, 06:36:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lássuk!
Nem hivatalos, amatőr vagyok, így a leírás is amatőr:
A szoftver radioból, romból, és kernelből áll. Ezeket a reroveryből tesszük fel. A recoveryt a bootloadreből (PDA bootloader mód). Bootloaderben többféle parancsot is kiadhatunk a pc-n keresztül. Ez csak egy kis kitérő, ezen Neked megvannak!

A ROM-ot bontsuk ketté alap romra, szoftverekkel, beállítással, mindennel, a google alkalmazásokat leszámítva. A google alkalmazások telepítőcsomagját hívák (többek közt) GAPPS-nak, vagy google addon-nak.
Van, aki a kész ROM-ba beleteszi a GAPPS-t is, de van, aki nem. Ilyenkor külön felhívják erre a figelmet, hogy a GAPPS-t is fel kell flashelni recoveryből, a ROM után, ha valakinek kellenek a google alkalmazások.
Na ezt kell megnézned, hogy Nálad egyben van, vagy külön. Tedd fel először a ROM-ot, és nézd meg, ogy van e benne pl. gmail, maps, talk. Ha nincs akkor kell mellé GAPPS, de ennek ott kell lennie, ahonnan a ROM-ot leszedted (max majd linkeld be). Ha felvarázsoltad a GAPPS-t és megvan a gmail, maps, talk, akkor nyertél. Ezeket nem szabad marketből és egyedileg sem frissíteni! Majd frissíti a rommer a következő ROM verzióban (mindig megteszik), vagy, ha külön kellett a GAPPS_t flashelni, akkor a rommer frissíti nekünk a GAPPS-t, ha van új gmail, maps, talk, stb... Mi csak így tudjuk ezeket frissíteni.

Persze egyes romokban az első bootkor kérdezi, h mit telepítsen, de ebbe ne menjünk bele.
Persze a romok mindig tartalmaznak kernelt és némely esetben radio-t is, ha kiadtak újabb radio-t és az új ROM-hoz már az a követelmény.
Recovery-t bootloader módban tudunk frissíteni, radio-t romot, kernelt, gappsot, és egyéb nyalánkságokat pedig recoveryből. (Persze asszem mindent lehet bootloaderből is, de ezt hagyjuk!)

Remélem tudtam segíteni! :ima:

Köszönjük a magyarazatot!!
Ne vitatkozz bolondokkal, mert lesüllyedsz a szintjükre ők meg legyőznek a rutinjukkal!!

Nem elérhető TAR

  • Hozzászólások: 109
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic/Navigon
  • PDA: GT-P1000
  • PDA ROM: Overcome v4.1
Re: Magyarított android programok (7 alkalmazás) 05.30
« Reply #104 Dátum: 2012, 01 24, 12:01:33 »
Hááááát!

Mit mondjak? Kissé rossz ezt látni.
Egy másik topikban már feltettem a kérdést, hogy hogyan lehet honosítani programokat.
De ez a topik úgy el van dugva, hogy nem emlékezett rá senki.
Ha áll még a lehetőség, akkor a fordítás részébe nagyon szívesen beszállnék.
WinMora volt egy kevés honosításom, így tudom, hogy nem egyszerű a feladat.

Mikor kezdünk? :)