2024, 03 28, 09:52:20

Szerző Téma: Operációs rendszeren innen és túl  (Megtekintve 102124 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #50 Dátum: 2009, 08 29, 17:08:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azt írod novemberben jön ki az elsö SamsungOS alapú készülék és még neve sincs! Ez nekem nagyon gyanus, de legyen igazad. Remélem a WinMonál jobb lesz ;)

Már miért ne lenne neve? GT-i8320 és GT-I6410. :)

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #51 Dátum: 2009, 08 29, 18:09:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már miért ne lenne neve? GT-i8320 és GT-I6410. :)
Plusz a Blue Earth-öt is rebesgetik, nem tudni milyen OS-szal. Az biztos, hogy widget van rajta.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #52 Dátum: 2009, 08 30, 01:40:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
" Az Omnia a 2.x szoftveres 3G ellenfele (volt), és elég jó alternatívát kínált a béna hiányosságokkal küzdő szifonra."

Nem volt ellenfele, a 3G-n is elérhető mindaz amit az előbb leírtam, és már 2.x-en is.

Véleményed szerint a JB gyengíti a bíztonságot? IPhone-ra létezik vírusírtó? Alapból a legtöbb bízonsági megoldásokat tartalmazza a konkurenciához képest.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #53 Dátum: 2009, 08 31, 13:59:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Véleményed szerint a JB gyengíti a bíztonságot? IPhone-ra létezik vírusírtó? Alapból a legtöbb bízonsági megoldásokat tartalmazza a konkurenciához képest.

Igen, természetesen gyengíti a biztonságot, hisz megnyitja a fájlrendszert és ha SSH-t is telepítesz és nem változtatod meg a jelszót, akkor bárki hozzáférhet a készülékedhez és bármit megtehet vele.
Vírusirtó nincs, mivel nem lenne mit írtani :D
Alapból jóval biztonságosabb, mint a konkurens rendszerek, ami főként a nagyfokú zártságnak köszönhető.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #54 Dátum: 2009, 08 31, 14:10:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, természetesen gyengíti a biztonságot, hisz megnyitja a fájlrendszert és ha SSH-t is telepítesz és nem változtatod meg a jelszót, akkor bárki hozzáférhet a készülékedhez és bármit megtehet vele.
Vírusirtó nincs, mivel nem lenne mit írtani :D
Alapból jóval biztonságosabb, mint a konkurens rendszerek, ami főként a nagyfokú zártságnak köszönhető.

Köszi erre számítottam. MÁS.
A Safari alapból nem kezeli a wap-ot (mivel ma már elavulnat számító protokol) de van valami megoldás rá? Az APN buhera esetleg?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #55 Dátum: 2009, 08 31, 14:33:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi erre számítottam. MÁS.
A Safari alapból nem kezeli a wap-ot (mivel ma már elavulnat számító protokol) de van valami megoldás rá? Az APN buhera esetleg?

Én nem tudok rá megoldást.
Az iPhone alapból amerikai készülék és ott nem nagyon létezik olyan mint WAP, az MMS-t is most vezették be az AT&T-nél kizárólag az iPhone userek kedvéért :D, hogy minek azt nem tudom, mert én is lazán kikapcsoltam az MMS szolgáltatást a készüléken, hogy ne fogyasszon feleslegesen erőforrásokat olyasmi, amit soha nem használok.

Nem elérhető xaxa

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 133
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: E1
  • Skype: xaxahun
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #56 Dátum: 2009, 09 05, 00:37:45 »
sziasztok!

leküzdhetetlen vágyat éreztem, hogy hozzászóljak a témához. előre leszögezném, hogy nem szeretnék átcsapni értelmetlen, egyoldalú és elvakult fikázásba, de kicsit felmegy a pumpa, amikor az iphone fanok "nem engednek 48ból", és képtelenek elismerni, felismerni, hogy az ő készülékük sem tökéletes, viszont más készülékeknél még a kákán is csomót keresnek és mindenbe belekötnek. jelenleg omnia 2re váró ex-omnia felhasználó vagyok, viszont volt már iphone 3gm is, amitől rövid úton megszabadultam. nem mondhatnám, hogy bármelyik készülékhez is különösképpen értenék, vagy bármelyikhez is elköteleztem volna magam a vásárlás előtt, így, akkor még objektív tapasztalataimat osztanám meg. ha bármit is rosszul tudnék, előre is elnézést, biztos van rá vmi jb/romfrissítés megoldás.
felhoztatok itt, pl a kijelző pontosságát és érzékenységét. az omnia "ujjbarátsága" tényleg hagy maga után némi kívánni valót, de szerintem hacsak az illetőnek nincsenek tövig vágva a körmei, nagyon jól használható lehet. ezzel szemben nem értem, hogy lehet egy olyan készüléknél precizitásról beszélni, amit ujjbeggyel (ami ugye viszonylag nagy felületű), vagy egy ujjra húzott kotonnal lehet csak böködni.

"- A készülék csatlakozója sérülékeny"

hát ez elég relatív, gyakorlatilag semmilyen bíróságon sem állná meg a helyét, hogy úgy mondjam...

"- Az előlapi kamerához semmilyen szoftver nincs, amivel használhatnád."

de van! amúgy megjegyezném, hogy az egyik ok, ami miatt megváltam az iphonetól az, hogy nevetségesnek tartottam, hogy egy 150ezres készüléken nincs egy elfogadható minőségű kamera (videófelvétel? vaku? egy 5e forintos telefonon is alapfelszereltség), ami megyjegyzem majdhogynem szoros versenyben áll az omnia "előlapi kamerájával".

böngészést illetően, azt kell hogy mondjam, az iphonenál a pont. az omniában való böngészés, legyen az opera, ie, skyfire, egy kicsit nehézkes, sokszor rosszul reagál.

"- A beállítási képességei igen korlátozottak"

ez így egy kicsit erős kijelentés, egy olyan készülék rajongójától, amiben gyárilag korlátozott számtalan lehetőség. ezzel szemben az omniában bármiféle buhera nélkül moddolható a rendszer.

"- Micsoda eszelős dolog, hogy egy készülék akkor működik megfelelő sebességgel, ha a gyári romot kicseréli az ember valami másra,"

az iphone hanyadik frissítésre jutott el odáig, hogy lehet szöveget másolni? hangosan fölnevettem, amikor olvastam a frissítések listáját, és ilyen alapvető dolgoknak kellett volna örülni. sztem rom, ill. szoftverfrissítéses témát itt zárjuk le... nyilván a cikk írója sem használja alap gyári szoftverrel a készülékét, ha frissítheti jobbra. az omniánál is megvan a lehetőség gyári honlapról való frissítésre. az, hogy valaki főzött romot használ-e, vagy sem, az a saját szíve joga.

ne feledkezzünk meg az ilyen apróságokról sem, mint a bluetooth használhatatlansága, ill. az itunes. milyen elvetélt ötlet az, hogy ha én fel szeretnék tenni valamit a készülékemre, pl. egy filmet, ahoz át kell nyomnom ezen a bugyuta programon. ezzel szemben wimmobileon csak felmásolok bármilyen tömörítetlen divxet, és lám, lejátssza.



bizonyos, hogy az iphone egy jól működő, és alapjába véve használható kütyü (irreálisan magas áron), de egy percig sem bántam meg, hogy az omniát és winmobilet választottam. a befektetett utánajárás, és pofozgatás nem elfecsérelt idő, annyival többet is ér egy ilyen készülék. az iphone nagy közkedveltségében valószínűleg nagy szerepet játszott a jó marketing és a divat. ha mindezeket figyelmen kívül hagyom, az iphone nekem csak egy kar nélküli óriás... rengeteg hiányossággal.


Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #57 Dátum: 2009, 09 05, 08:26:26 »
"amúgy megjegyezném, hogy az egyik ok, ami miatt megváltam az iphonetól az, hogy nevetségesnek tartottam, hogy egy 150ezres készüléken nincs egy elfogadható minőségű kamera"

Most telefont, vagy fényképezőgépet akartál vásárolni?
Egyik mobilban sincs olyan kamera, ami akár egy 10 eFt-os Tesco gazdaságos digitális gép tudásával felérne, akkor meg mi a fenének tekinti bárki is fontosnak ezt?

"egy 5e forintos telefonon is alapfelszereltség"

Parasztvakítás rulez.

"ez így egy kicsit erős kijelentés, egy olyan készülék rajongójától, amiben gyárilag korlátozott számtalan lehetőség. ezzel szemben az omniában bármiféle buhera nélkül moddolható a rendszer."

Tényleg?
Mondjuk nincs a közelben PC, csak az Omniád van, mit tudsz rajta moddolni?
Lecseréled a háttérképet és passz, vagy letöltesz egy új widgetet, ami azon a kijelzőn kb. a vicc kategória. Óriási.
Minden egyéb módosításhoz PC kapcsolat és buherálás kell. Ja, iPhone-on is (bár, ha jailbreak-elt akkor nem, mert simán letöltök bármilyen témát Cydiából és már megy is.)

"az iphone hanyadik frissítésre jutott el odáig, hogy lehet szöveget másolni? "

Cerka nélkül vajon hogy tudsz szöveget másolni az Omnián?
Hanyadik próbálkozásra sikerülne egy 3-4 pontos szövegrész kijelölése? :D

"hangosan fölnevettem, amikor olvastam a frissítések listáját, és ilyen alapvető dolgoknak kellett volna örülni."

Nálam alapvetőbb dolog a rendszer stabilitása, sebessége, megbízhatósága. Hisz egy telefonról beszélünk. Majd ha tamagotchit akarok ismét, akkor megint WinMo-s készüléket veszek, de amióta elvárás nálam az, hogy ne kelljen újraindítgatni, registry-t moddolni ahhoz, hogy működőképes és elfogadható sebességű készülékem legyen, azóta fel sem merül bennem, hogy WinMo-t használjak a mindennapokban.

"az, hogy valaki főzött romot használ-e, vagy sem, az a saját szíve joga."

Meg az, hogy mennyi ideig bír együtt élni a gyári rom hibáival. Ugyebár :D

"ne feledkezzünk meg az ilyen apróságokról sem, mint a bluetooth használhatatlansága"

Most akkor kérdezzek vissza, hogy miért használhatatlan a Wifi az Omniádban?
Én egy DVD-t átmásolok a gépre, mire te egy mp3-at átszüttyögsz BT-on.
Köszi, de nincs rá szükségem, akinek meg van, az képes rá, hogy letöltsön egy programot Cydiából.

"milyen elvetélt ötlet az, hogy ha én fel szeretnék tenni valamit a készülékemre, pl. egy filmet, ahoz át kell nyomnom ezen a bugyuta programon."

Vannak olyan emberek akik szeretik a rendet és _alapból_ iTunes-t használnak, mert kényelmes és hasznos dolog.
Meg vannak a világnak olyan részei is, ahol természetes dolog az, hogy a filmet és zenét nem lopjuk, hanem vásároljuk, így fel sem merül az igény olyanra, hogy a warezolt film miért nem tölthető át direktben a készülékre.

Bár gondolom az ActiveSync csodálatos világa neked jobban megfelel, de én inkább maradnék az iTunes-nál.
Az már csak apróság, hogy ha akarom, akkor én is csak simán felmásolom a divx filmet a készülékre direktbe és megnézhetem, nem nagy ügy.

"ezzel szemben wimmobileon csak felmásolok bármilyen tömörítetlen divxet, és lám, lejátssza."

Nem mondod, hiszed, vagy sem, iPhone-on ugyanez, ugyanígy működik. Sőt akár a tömörítetlen FullHD filmet is felmásolhatom és azt is lejátssza. Az Omnia is?

"bizonyos, hogy az iphone egy jól működő, és alapjába véve használható kütyü (irreálisan magas áron)"

Nézted már az Omnia II árát?
És azt meg sem veheted egyelőre szolgáltatótól olcsóbban.

"de egy percig sem bántam meg, hogy az omniát és winmobilet választottam."

Ízlések és pofonok, engem egyszerűen irritált az Omnia.

" a befektetett utánajárás, és pofozgatás nem elfecsérelt idő"

Nem bizony, de sajna iPhone esetében sajnáltál rá időt szakítani, így kissé értelmetlen volt ez a hozzászólásod.

"az iphone nagy közkedveltségében valószínűleg nagy szerepet játszott a jó marketing és a divat."

Az iPhone közkedveltségét a könnyű kezelhetőség, megbízhatóság és gyorsaság adja.
Ha meg jailbreak-eled, akkor a piac legjobban alakítható és legnagyobb tudású készülékét kapod meg. A WinMo már 6 éve is elavult rendszer, egyszerűen értelmetlen összehasonlítani a mai modern rendszerekkel (Mobile OSX, Android), mert minden téren vesztes.

"az iphone nekem csak egy kar nélküli óriás... rengeteg hiányossággal."

Az a kar nélküli óriás elég jól kirugdossa a piacról a kedvenc WinMo-dat éppen :D

Nem elérhető xaxa

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 133
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: E1
  • Skype: xaxahun
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #58 Dátum: 2009, 09 05, 10:12:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"amúgy megjegyezném, hogy az egyik ok, ami miatt megváltam az iphonetól az, hogy nevetségesnek tartottam, hogy egy 150ezres készüléken nincs egy elfogadható minőségű kamera"

Most telefont, vagy fényképezőgépet akartál vásárolni?
Egyik mobilban sincs olyan kamera, ami akár egy 10 eFt-os Tesco gazdaságos digitális gép tudásával felérne, akkor meg mi a fenének tekinti bárki is fontosnak ezt?

"egy 5e forintos telefonon is alapfelszereltség"

Parasztvakítás rulez.

ha már az iphoneosok is előszednek minden apró hülyeséget a winmo ellen, akkor az a min. , hogy megemlítem, hogy az a kamera labdába sem rúghat egy közép-, felsőkategóriás telefonéval szemben.

You are not allowed to view links. Register or Login
"ez így egy kicsit erős kijelentés, egy olyan készülék rajongójától, amiben gyárilag korlátozott számtalan lehetőség. ezzel szemben az omniában bármiféle buhera nélkül moddolható a rendszer."

Tényleg?
Mondjuk nincs a közelben PC, csak az Omniád van, mit tudsz rajta moddolni?
Lecseréled a háttérképet és passz, vagy letöltesz egy új widgetet, ami azon a kijelzőn kb. a vicc kategória. Óriási.
Minden egyéb módosításhoz PC kapcsolat és buherálás kell. Ja, iPhone-on is (bár, ha jailbreak-elt akkor nem, mert simán letöltök bármilyen témát Cydiából és már megy is.)

hagy kérdezzem már meg, te mit tudsz kezdeni netelőfizetés és pc nélkül?

You are not allowed to view links. Register or Login
"az iphone hanyadik frissítésre jutott el odáig, hogy lehet szöveget másolni? "

Cerka nélkül vajon hogy tudsz szöveget másolni az Omnián?
Hanyadik próbálkozásra sikerülne egy 3-4 pontos szövegrész kijelölése? :D

kézügyesség kérdése. nem erre szerettem volna rávilágítani.

You are not allowed to view links. Register or Login
"az, hogy valaki főzött romot használ-e, vagy sem, az a saját szíve joga."

Meg az, hogy mennyi ideig bír együtt élni a gyári rom hibáival. Ugyebár :D

te nyilván még a kőkorszaki iphone szoftvert használod! vagy talán a legfrissebbet?? na látod! nem is olyan rossz dolog a frissítés! akkor én miért ne frissíthetnék? vagy ha te frissítessz az természetes, ha meg én akkor buhera?

You are not allowed to view links. Register or Login
"ne feledkezzünk meg az ilyen apróságokról sem, mint a bluetooth használhatatlansága"

Most akkor kérdezzek vissza, hogy miért használhatatlan a Wifi az Omniádban?
Én egy DVD-t átmásolok a gépre, mire te egy mp3-at átszüttyögsz BT-on.
Köszi, de nincs rá szükségem, akinek meg van, az képes rá, hogy letöltsön egy programot Cydiából.

egy jó rommal gond nélkül működik a wifi.

You are not allowed to view links. Register or Login
"milyen elvetélt ötlet az, hogy ha én fel szeretnék tenni valamit a készülékemre, pl. egy filmet, ahoz át kell nyomnom ezen a bugyuta programon."

Vannak olyan emberek akik szeretik a rendet és _alapból_ iTunes-t használnak, mert kényelmes és hasznos dolog.
Meg vannak a világnak olyan részei is, ahol természetes dolog az, hogy a filmet és zenét nem lopjuk, hanem vásároljuk, így fel sem merül az igény olyanra, hogy a warezolt film miért nem tölthető át direktben a készülékre.

Bár gondolom az ActiveSync csodálatos világa neked jobban megfelel, de én inkább maradnék az iTunes-nál.
Az már csak apróság, hogy ha akarom, akkor én is csak simán felmásolom a divx filmet a készülékre direktbe és megnézhetem, nem nagy ügy.

"ezzel szemben wimmobileon csak felmásolok bármilyen tömörítetlen divxet, és lám, lejátssza."

Nem mondod, hiszed, vagy sem, iPhone-on ugyanez, ugyanígy működik. Sőt akár a tömörítetlen FullHD filmet is felmásolhatom és azt is lejátssza. Az Omnia is?

itt csak a te hozzászólásaidat idézném az itunes topikból:
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login
"az iphone nagy közkedveltségében valószínűleg nagy szerepet játszott a jó marketing és a divat."

Az iPhone közkedveltségét a könnyű kezelhetőség, megbízhatóság és gyorsaság adja.
Ha meg jailbreak-eled, akkor a piac legjobban alakítható és legnagyobb tudású készülékét kapod meg. A WinMo már 6 éve is elavult rendszer, egyszerűen értelmetlen összehasonlítani a mai modern rendszerekkel (Mobile OSX, Android), mert minden téren vesztes.

"az iphone nekem csak egy kar nélküli óriás... rengeteg hiányossággal."

Az a kar nélküli óriás elég jól kirugdossa a piacról a kedvenc WinMo-dat éppen :D

ez ellen nem is vitatkoztam. mindössze megállapítottam mint tényt, hogy ebben nagy szerepe van az apple képviselte parasztvakító marketingnek.

Nem elérhető Cornetto72

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 1771
  • Nem: Férfi
  • Néha be-be néző...
    • PDA fórum
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Samsung S1,S2,S6,S7dual,S8,DEX+Gear S1+VR2017,Gear 360, iphone4s,5SE,iPod 6G , iPad PRO 9,7 4G, Nexus7 II Gen.
  • Skype: maxximus19720315
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #59 Dátum: 2009, 09 05, 11:14:54 »
Én csak annyit tennék hozzá,hogy ha a boltból hazahozván a két telefont kibontom és beüzemelem akkor az omnia 1 hét használat után káromkodna repülne (annyira gyökér módon adják ki gyárilag) az iphone 1 hét használat után pedig nagy becsben lenne. És ez a lényeg, mert most jön a marketing.
Mi van 1 hét múlva?
A userek 90%-a kukázza az omniát, mert nem kezdi építeni nem akarja,nincs tehetsége nem érdekli. Az iphone -ra a 90% megelékszik a tudással és ha kell valami hulla egyszerűen leszedi az appstore-ból. Egyszerűen az emberek zömének nem kell egy számára komlikált WINMO. Pedig ha túl jutnának az első hét döbbenetén hogy hogyan vették meg az omniát a második héten itt a PFC-n olvasgatva már nem is érdekelné Őket az Iphone (jómagam mióta megvan az omniám még csak nem is olvasgattam az iphone-ról, mert nem érdekelt). ROM DXID1,kijelzőcsere 12dodóért,MS3,Inesoft5,Vito audio touch,IGO..stb ha ezeket cseréli az ember annyira jó készüléke lesz, hogy még az omnia2 sem hozza nagy lázba :D
Én azt látom, hogy én aki foglalkoztam vele egy használható készüléket tartok a kezembe amit nagyon szeretek, de a húgom aki még az általam feltuningolt omniájának a70%-át sem használja ki a haveromnál dettó, szóval Ők az IPHONE tábort erősítenék. És az Apple erre érzett rá nagyon okosan, hogy az emberek állandó időhiányából, kényelméből tudták , hogy pénzt tudnak csinálni. Nagyon okosan, nagyon jó marketingel és ebben nincs semmi kivetnivaló.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #60 Dátum: 2009, 09 05, 21:40:00 »
"megemlítem, hogy az a kamera labdába sem rúghat egy közép-, felsőkategóriás telefonéval szemben."

Ennek kissé ellentmond, hogy az iPhone kameráját használják ki legtöbben a mobil felhasználok, legalábbis a Flickr és a többi képmegosztó szolgáltatás statisztikája szerint.
Engem hidegen hagy a dolog, mert 2 év alatt, ha 4-5 képet készítettem vele (de ugyanígy nem használtam a régebbi készülékeim kameráját sem).

"hagy kérdezzem már meg, te mit tudsz kezdeni netelőfizetés és pc nélkül?"

Wifi nálunk szinte az egész belvárosban van :D

"kézügyesség kérdése. nem erre szerettem volna rávilágítani."

Én meg igen, ugyanis tipikus WinMo-s dolog, benne van egy csomó szolgáltatás és lehetőség, csak éppen használni nem lehet, vagy annyira kényelmetlen, hogy pár próbálkozás után az életben többet nem fogod használni az adott funkciót.
Inkább vártunk 1 évet a hivatalos copy/paste megjelenésére, de egy minden helyzetben jól használható funkciót kaptunk (azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy jó egy évvel a hivatalos megoldás előtt már volt jól használható alternatíva erre a kérdésre).

Ha már itt tartunk és sokan büszkék a WinMo alakíthatóságára, akkor miként tudnák lecserélni a gyári inkompetens copy/paste megoldást egy kézzel is könnyen használható változatra? Mert ugyebár iPhone-on ez megoldható :D

"te nyilván még a kőkorszaki iphone szoftvert használod! vagy talán a legfrissebbet?? na látod! nem is olyan rossz dolog a frissítés! akkor én miért ne frissíthetnék? vagy ha te frissítessz az természetes, ha meg én akkor buhera?"

A legfrissebb gyári rom is eléggé gáz, ezt te is tudod, a főzött ROM meg messze nem számít legális frissítésnek.
Ha meg elfogadjuk a ROM-főzést, akkor ugyanúgy fogadjuk el a jailbreak-et is, csak akkor sajna a WinMo igencsak hátrányba kerül minden téren :D

"egy jó rommal gond nélkül működik a wifi."

Igen? És hogy oldod meg, hogy SSH-n keresztül Wifin kezeld a fájlrendszert és akár Terminálon keresztül rendszerparancsokat adjál ki? Ja bocsi, ilyen WinMo-n nincs.

"itt csak a te hozzászólásaidat idézném az itunes topikból:"

És ez mire válasz??

"ez ellen nem is vitatkoztam. mindössze megállapítottam mint tényt, hogy ebben nagy szerepe van az apple képviselte parasztvakító marketingnek."

Mármint?
Egyrészt szinte semmilyen reklámja nincs az iPhone-nak az Apple részéről (van 5-6 TV-spot a készülék működéséről), másrészt én nem láttam semmi parasztvakítást a részükről.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #61 Dátum: 2009, 09 05, 21:42:39 »
"Pedig ha túl jutnának az első hét döbbenetén hogy hogyan vették meg az omniát a második héten itt a PFC-n olvasgatva már nem is érdekelné Őket az Iphone"

Elfelejted azt a kis apróságot, hogy az iPhone-t is lehet tuningolni.

A helyzet az, hogy az Omnia tuningolásával el tudod érni amit az iPhone alapból tud (ez sajna persze nem igaz), de az iPhone az alaphelyzethez képest jócskán továbbfejleszthető hasonló tuninggal, amit WinMo alapú készülékkel az életbe nem tudsz utolérni :D

Nem elérhető Cornetto72

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 1771
  • Nem: Férfi
  • Néha be-be néző...
    • PDA fórum
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Samsung S1,S2,S6,S7dual,S8,DEX+Gear S1+VR2017,Gear 360, iphone4s,5SE,iPod 6G , iPad PRO 9,7 4G, Nexus7 II Gen.
  • Skype: maxximus19720315
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #62 Dátum: 2009, 09 05, 23:53:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Pedig ha túl jutnának az első hét döbbenetén hogy hogyan vették meg az omniát a második héten itt a PFC-n olvasgatva már nem is érdekelné Őket az Iphone"

Elfelejted azt a kis apróságot, hogy az iPhone-t is lehet tuningolni.

A helyzet az, hogy az Omnia tuningolásával el tudod érni amit az iPhone alapból tud (ez sajna persze nem igaz), de az iPhone az alaphelyzethez képest jócskán továbbfejleszthető hasonló tuninggal, amit WinMo alapú készülékkel az életbe nem tudsz utolérni :D
Nem kötekedek, mert tényleg nem izgatott az IPHONE és nem merültem bele ezért nem ismerem. Csak az appstore-ból lehet tuningolni vagy "okosba" is? Nem mindegy.

Szolgáltatónál szimpla hűségnyilatkozattal (nem a nyakadba vett különböző csomaggal) 60.000 -ért lehetett venni tavaly októberben Iphone-t? (Ráadásul ha nem éppen T-Mobilos vagy? Szerintem pl Vodánál soha nem is volt.)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető franco

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 178
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: HTC P3700
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #63 Dátum: 2009, 09 06, 00:11:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem kötekedek, mert tényleg nem izgatott az IPHONE és nem merültem bele ezért nem ismerem. Csak az appstore-ból lehet tuningolni vagy "okosba" is? Nem mindegy.

Szolgáltatónál szimpla hűségnyilatkozattal (nem a nyakadba vett különböző csomaggal) 60.000 -ért lehetett venni tavaly októberben Iphone-t? (Ráadásul ha nem éppen T-Mobilos vagy? Szerintem pl Vodánál soha nem is volt.)

85000 forint volt ilyen konstrukcióban a 3G 8GB akkor. Annyit szerintem meg is ért. A szomorú az, hogy ma ennél drágábban kapod meg. Vicc .
Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Nem elérhető franco

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 178
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: HTC P3700
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #64 Dátum: 2009, 09 06, 00:20:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"megemlítem, hogy az a kamera labdába sem rúghat egy közép-, felsőkategóriás telefonéval szemben."

Ennek kissé ellentmond, hogy az iPhone kameráját használják ki legtöbben a mobil felhasználok, legalábbis a Flickr és a többi képmegosztó szolgáltatás statisztikája szerint.
 
"ez ellen nem is vitatkoztam. mindössze megállapítottam mint tényt, hogy ebben nagy szerepe van az apple képviselte parasztvakító marketingnek."

Mármint?
Egyrészt szinte semmilyen reklámja nincs az iPhone-nak az Apple részéről (van 5-6 TV-spot a készülék működéséről), másrészt én nem láttam semmi parasztvakítást a részükről.

Egyáltalán semmi köze sincs egymáshoz a kamera minőségének és a flickr statisztikáknak.

Másrészt, sok-sok éve már hogy a marketing nem egyenlő a tv spotokkal.
Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Nem elérhető xaxa

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 133
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: E1
  • Skype: xaxahun
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #65 Dátum: 2009, 09 06, 02:09:00 »
mordon itt szeretném befejezni a vitát. az érveléseid gyakran logikai kártyavárra épülnek. kezd meddővé válni ez az egész. bármilyen észérvet hozok fel az iphone ellen, te visszakézből vagy a winmot kezded el szidni, vagy az egész telibe**** zodiákus hülye, akkor is az iphone a tuti taktikával jössz. ami érdekes, hogy ezen nem lepődöm meg. az a pár iphone tulaj akivel beszélgettem hasonló témában szinte ugyan ilyen hozzáállást mutatott. amikor finoman rávilágít az ember, hogy az iphonenak is vannak hiányosságai, akkor mint az anyatigris a nyakadnak ugranak. egyszerű tényekre építve kijelentettem (most csak 1 dolgot kiragadok), hogy az omnia kamerája jobb mint az iphoneé. PONT! és akkor jön a válasz: kamerát vettem-e vagy telefont. lehetetlen elismerni egy ekkora evidenciát??? komolyabb optika, nagyobb felbontás, vaku. erre jössz ilyen-olyan statisztikákkal, aminek semmi köze a száraz tényekhez. akkor most ki nem lát a rózsaszín ködtől???  azt hiszem, ahol megérdemelte, ott 1értelműen megadtam az iphonenak a pontot. elismerem, hogy sokmindenben jobb mint egy omnia, de már megbocsáss, hogy felvetettem, hogy vannak esetleges hiányosságai.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #66 Dátum: 2009, 09 06, 09:22:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mordon itt szeretném befejezni a vitát. az érveléseid gyakran logikai kártyavárra épülnek. kezd meddővé válni ez az egész. bármilyen észérvet hozok fel az iphone ellen, te visszakézből vagy a winmot kezded el szidni, vagy az egész telibe**** zodiákus hülye, akkor is az iphone a tuti taktikával jössz. ami érdekes, hogy ezen nem lepődöm meg. az a pár iphone tulaj akivel beszélgettem hasonló témában szinte ugyan ilyen hozzáállást mutatott. amikor finoman rávilágít az ember, hogy az iphonenak is vannak hiányosságai, akkor mint az anyatigris a nyakadnak ugranak. egyszerű tényekre építve kijelentettem (most csak 1 dolgot kiragadok), hogy az omnia kamerája jobb mint az iphoneé. PONT! és akkor jön a válasz: kamerát vettem-e vagy telefont. lehetetlen elismerni egy ekkora evidenciát??? komolyabb optika, nagyobb felbontás, vaku. erre jössz ilyen-olyan statisztikákkal, aminek semmi köze a száraz tényekhez. akkor most ki nem lát a rózsaszín ködtől???  azt hiszem, ahol megérdemelte, ott 1értelműen megadtam az iphonenak a pontot. elismerem, hogy sokmindenben jobb mint egy omnia, de már megbocsáss, hogy felvetettem, hogy vannak esetleges hiányosságai.

Ez teljesen igaz, viszont sokakat nem érdekel (pl. engem sem), mert nem használják a kamerát, amolyan csak jó ha van bizonyos helyzetekben...
Egyértelmű számomra is, hogy ha a teljes testreszabhatóságot nézzük, akkor előnyben van a Winmo. Viszont az alapoknál kellene kezdeni az elemzést. Jelenleg nekem egy HTC Touch HD-m van, ami ugyebár Winmo-s. Nagyon sok mindent meg tudok csinálni rajta. Viszont sajnos maga az alap, a rendszer eléggé gyenge lábakon áll, havonta, két hetente egyszer kell neki egy soft reset, különben különbőző problémákkal találom szembe magamat (pedig természetesen már régen nem a gyári rom van rajta).
Ezzel szemben az iPhone-on bizonyos dolgok még, mondom még nem megoldhatóak, viszont az alap, az oprendszer számomra fényévekkel stabilabbnak és problémamentesebbnek, átgondoltabbnak látszik. Na és ha már a Winmo-n engedjük a nem gyári romok használatát, akkor az iPhone-on is engedjük meg a JB-t (bár én egyelőre nem fogom használni, csak ha nagyon muszáj lesz), aminek segítségével viszont már nagyon sok mindent meg lehet csinálni ezen a készüléken is. Könnyen lehet, hogy ha a Winmo-n is elsősorban a biztonságra, a sebességre és a stabilitásra törekedtek volna, akkor más lenne a helyzet (ez igaz az asztali pc-s Windows-okra is a Mac OS-el szemben)
Végül nézzük meg az árakat. Én még 180e körül vettem a HD-t 8GB-os kártyával, a 16GB-os iPhone 3GS jelenleg dominoval 160e + 20e a hivatalos függetlenítés. Nem látok árkülönbséget, ráadául kétszer akkora a tárhely, a jelenlegiből is legalább a fele üres. Azt most hagyjuk, hogy nem kivehető, hiszen az elmúlt majdnem egy év alatt nem vettem ki a kártyát a HD-ből (és az aksit sem, illetve dehogynem: amikor kellett softreset és a képernyőn nem reagált semmire sem és nem volt kedvem elővenni a cerkát a reset gombhoz), nem is értem, hogy erre miért szoktak hivatkozni. Van olyan, aki cserélgeti a kártyákat?
Szóval vannak itt bőven szubjektív dolgok és emiatt is értem meg Mordon válaszait, mert számára szinte használaton kívüli lényegtelen dolog (pl. a kamera), azonban lehet, hogy neked meg fontos. Bár ha összevetem a HD kamerájával, akkor lehet, hogy egyforma a két készüléké, mert ugyebár a HD kamerája sem valami nagy szám...

Egyébként én nem látok köztetek vitát, mindeketten a saját meglátásaitokat, tapasztalataitokat írtátok le, ráadásul mindkettőben van bőven igazság.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #67 Dátum: 2009, 09 06, 17:56:29 »
Egész jól összefoglaltad a lényeget.

Egyetlen pontba kötnék bele :D

"Egyértelmű számomra is, hogy ha a teljes testreszabhatóságot nézzük, akkor előnyben van a Winmo."

Ha jailbreakelt az iPhone, akkor testre-szabhatóságban is köröket ver a WinMo-ra.
Az, hogy ilyen-olyan témákat tudsz rátölteni, átszabni a UI kinézetét, az csak egy dolog. De olyat WinMo alatt átlag felhasználóként nem tudsz megtenni, hogy fogsz egy akármilyen alkalmazást és átírod a nyelvét, vagy átszerkeszted a kinézetét, lecseréled a hangfájljait stb.
Ha meg van nyitva az iPhone fájlrendszere, akkor szó szerint bármit meg tudsz tenni mind a rendszerrel, mind a telepített alkalmazásokkal.
WinMo-n közel sincs ekkora szabadsága az embernek.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #68 Dátum: 2009, 09 06, 18:28:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egész jól összefoglaltad a lényeget.

Egyetlen pontba kötnék bele :D

"Egyértelmű számomra is, hogy ha a teljes testreszabhatóságot nézzük, akkor előnyben van a Winmo."

Ha jailbreakelt az iPhone, akkor testre-szabhatóságban is köröket ver a WinMo-ra.
Az, hogy ilyen-olyan témákat tudsz rátölteni, átszabni a UI kinézetét, az csak egy dolog. De olyat WinMo alatt átlag felhasználóként nem tudsz megtenni, hogy fogsz egy akármilyen alkalmazást és átírod a nyelvét, vagy átszerkeszted a kinézetét, lecseréled a hangfájljait stb.
Ha meg van nyitva az iPhone fájlrendszere, akkor szó szerint bármit meg tudsz tenni mind a rendszerrel, mind a telepített alkalmazásokkal.
WinMo-n közel sincs ekkora szabadsága az embernek.

Na jó, én ezt a részét még nem ismerem. Remélem csütörtökön megkapom végre a 3GS-t. Én itt pl. arra gondoltam, hogy még nincs megoldva a telefon automatikus ki- és bekapcsolása kívánság szerint, miközben a hangerőket is átállítja. Viszont gondolom ez is lesz előbb-utóbb és talán sokkal profibb módon a Copy-Cut-Paste-hoz hasonlóan. Mert ahogy azt megcsinálták az iPhone-ra, az bizony bőven használható ujjal, míg Winmo-n nem igazán sikerül csak cerkával, illetve ha jó nagyot nagyítok a szövegen. Szoktam is emiatt szentségelni. Ugyanezt tudom elmondani a kurzor adott helyre mozgatásáról...

Jelenleg azt mondom, hogy ha a Winmo-s rendszeren fejlesztenek annyit, mint a PC-s rendszeren az XP-ről a Win7-re, akkor lesz esélye a piacon. Ez a WM6.5 nekem csak erőlködésnek tűnik, bár elvileg a WM7 párhuzamosan fejlesztés alatt van. Viszont addig más rendszerek is fejlődnek...

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #69 Dátum: 2009, 09 06, 21:32:27 »
"Én itt pl. arra gondoltam, hogy még nincs megoldva a telefon automatikus ki- és bekapcsolása kívánság szerint, miközben a hangerőket is átállítja."

Van Cydiás alkalmazás ami megadott időben Flight mode-ba rakja a készüléket és megadott időre visszakapcsolja.
Valamiért nem nagyon vannak profilváltó alkalmazások, szerintem azért, mert a felhasználók zömének bőven elegendő két profil és a köztük való hardvergombos kapcsolás lehetősége (nekem sincs rá igényem, persze biztos van akinek ez fontos).

"Ez a WM6.5 nekem csak erőlködésnek tűnik, bár elvileg a WM7 párhuzamosan fejlesztés alatt van. "

A WM6.5 csak időhúzás, mert a WM7-el csúnyán meg vannak csúszva. A jelenlegi álláspont szerint 2010 év végén lesz piacképes termék, ezzel szerintem meg is ássák a platform sírját, mert az új, modernebb rendszerek (Mobile OSX, Android, Maemo) teret hódítanak és még a Microsoft is kevés lesz ahhoz, hogy visszahódítson vásárlókat egy kétes múltú rendszerhez.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #70 Dátum: 2009, 09 06, 22:28:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
az elmúlt majdnem egy év alatt nem vettem ki a kártyát a HD-ből (és az aksit sem, illetve dehogynem: amikor kellett softreset és a képernyőn nem reagált semmire sem és nem volt kedvem elővenni a cerkát a reset gombhoz), nem is értem, hogy erre miért szoktak hivatkozni. Van olyan, aki cserélgeti a kártyákat?

Spórkasszás HTC-kben muszáj, ha nem warezolt iGO-t használsz (full EU-s iGO8 kevés tuninggal 1,2 GiB az 1,9 GiB-os kártyán). Elkérnek 180e Ft-ot egy új PDA-ért, miközben a nekik kb. 1000 Ft-ba kerülő 4 GB belső flash-t már kispórolják, és az elvárható minimumot kb. 20-30 %-kal alulmúló, ezeréves technológiával készült, filléres procit tesznek bele. Addig nem veszek HTC-t, amíg az 528-as Qualcommnál legalább 30 %-kal gyorsabb proci, és minimum 2 GB belső flash, vagy ajándék 8 GB kártya nem lesz benne.

Idézetet írta: Mordon
Valamiért nem nagyon vannak profilváltó alkalmazások, szerintem azért, mert a felhasználók zömének bőven elegendő két profil és a köztük való hardvergombos kapcsolás lehetősége.

Vagy azért, mert az SDK-ban nincs teljes hozzáférés ehhez a részhez?

Idézetet írta: Mordon
A WM6.5 csak időhúzás, mert a WM7-el csúnyán meg vannak csúszva. A jelenlegi álláspont szerint 2010 év végén lesz piacképes termék

Még az ősszel lesz fejlesztői béta, a végleges pedig áprilisban (pontosan fél évvel a 6.5, és kb. 3 hónappal a 6.5.1 után) jelenik meg. A 6.5 csak a fapados PDA-k, vagy a gyártói UI-val elégedetlen felhasználók felülete lesz. Hosszabb távon inkább csak az előzőeké.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #71 Dátum: 2009, 09 06, 23:16:15 »
"Vagy azért, mert az SDK-ban nincs teljes hozzáférés ehhez a részhez?"

Az ilyen jellegű alkalmazások nem az App Store részére készülnek :D és tényleg nincs semmi akadálya a dolognak, egyszerűen ilyet még nem írt senki.

"Még az ősszel lesz fejlesztői béta, a végleges pedig áprilisban"

Pár hete volt hír, hogy a Microsoft csúsztatta a megjelenést 2010 végére.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #72 Dátum: 2009, 09 07, 07:38:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Spórkasszás HTC-kben muszáj, ha nem warezolt iGO-t használsz (full EU-s iGO8 kevés tuninggal 1,2 GiB az 1,9 GiB-os kártyán)...

Na látod én pontosan ezért nem vettem még meg az iGO-t. Igaz, hogy keveset használom, de had legyen már olyan kártyán, amin elférek. Amíg ilyen szűklátókörűen adják 2GB-os kártyán, addig nem támogatom őket. Ez számomra olyan, mintha pl. az Office-t csak egy 2GB-os vinyón lehetne megvenni és üzemeltetni...  >:(

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #73 Dátum: 2009, 09 07, 09:54:24 »
"Még az ősszel lesz fejlesztői béta"

You are not allowed to view links. Register or Login

Áprilisban lesz béta és novemberre tervezik a megjelenést.

Nem elérhető vertex

  • Hozzászólások: 2192
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Waze
  • PDA: Note8 SM-N950F
  • PDA ROM: Stock 8.0.0
  • Skype: vertex0011
Re: Operációs rendszeren innen és túl
« Reply #74 Dátum: 2009, 09 07, 10:20:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na jó, én ezt a részét még nem ismerem. Remélem csütörtökön megkapom végre a 3GS-t. Én itt pl. arra gondoltam, hogy még nincs megoldva a telefon automatikus ki- és bekapcsolása kívánság szerint, miközben a hangerőket is átállítja. Viszont gondolom ez is lesz előbb-utóbb és talán sokkal profibb módon a Copy-Cut-Paste-hoz hasonlóan. Mert ahogy azt megcsinálták az iPhone-ra, az bizony bőven használható ujjal, míg Winmo-n nem igazán sikerül csak cerkával, illetve ha jó nagyot nagyítok a szövegen. Szoktam is emiatt szentségelni. Ugyanezt tudom elmondani a kurzor adott helyre mozgatásáról...

Jelenleg azt mondom, hogy ha a Winmo-s rendszeren fejlesztenek annyit, mint a PC-s rendszeren az XP-ről a Win7-re, akkor lesz esélye a piacon. Ez a WM6.5 nekem csak erőlködésnek tűnik, bár elvileg a WM7 párhuzamosan fejlesztés alatt van. Viszont addig más rendszerek is fejlődnek...

Hmmmmmmmmm... Azért majd az első benyomásaidat léccci karmold be a kedvemért. (Mi a valós különbég pro-és kontra)