2024, 03 28, 11:22:25

Szerző Téma: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on  (Megtekintve 110916 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sárkányölő

  • Vendég
Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Dátum: 2009, 08 20, 12:34:33 »
A már megjelent navi megoldásokról essen itt szó mint például az IGO Amigo, Navigon, TomTom, és ami még lesz. Csak fizetös megoldásokban gondolkodunk.

Nem elérhető stemplar

  • Hozzászólások: 300
  • Navigáció / Navigation: iGO Nextgen , Sygic
  • PDA: Lg-V10 , H961N 64GB/4 dual SIM(v20c 6.0) (Ipad Air)Fiio E10K , Audio-Technica ATH-AD900x ,Audio-Technica ATH-MSR7 ,
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #1 Dátum: 2009, 10 13, 15:41:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A már megjelent navi megoldásokról essen itt szó mint például az IGO Amigo, Navigon, TomTom, és ami még lesz. Csak fizetös megoldásokban gondolkodunk.

Én megvettem az iGo (Amigo)-t ..hát röviden .. nem biztos,hogy nekivágnék ezzel mint navigációval Európának.. a Winmo-s werziótól ,,kicsit,, távol van még , a multitaskról nem is beszélek  >:( remélem jön valami up. hozzá mert ez így harmatós ló.....,,pikula..
Amúgy szép folyamatosan megy a 3gs-el , 3g-n kicsit lassabb ahogy láttam.. viszont az Ndrive állítólag jó, és ugyancsak TM-es térképre épül ..(?)..
Sygic .. TA-s térképek .. mindhárom fut az Omnis II-n , ott egyértelműen az iGO a legjobb..

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #2 Dátum: 2009, 10 13, 19:38:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én megvettem az iGo (Amigo)-t ..hát röviden .. nem biztos,hogy nekivágnék ezzel mint navigációval Európának.. a Winmo-s werziótól ,,kicsit,, távol van még , a multitaskról nem is beszélek  >:( remélem jön valami up. hozzá mert ez így harmatós ló.....,,pikula..
Amúgy szép folyamatosan megy a 3gs-el , 3g-n kicsit lassabb ahogy láttam.. viszont az Ndrive állítólag jó, és ugyancsak TM-es térképre épül ..(?)..
Sygic .. TA-s térképek .. mindhárom fut az Omnis II-n , ott egyértelműen az iGO a legjobb..
Az Ndriverben bízom, csak nem tudom MO mennyire lefedett. Egyedülálló megoldásokat tartalmaz. Pl. 15-18 képkocka / mp, ezáltal a haladás filmszerű.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #3 Dátum: 2009, 10 17, 11:30:29 »
VAn valami mremény arra, h végre frissítség az IGO-t. Én is megvettem

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #4 Dátum: 2009, 10 17, 13:17:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én megvettem az iGo (Amigo)-t ..hát röviden .. nem biztos,hogy nekivágnék ezzel mint navigációval Európának.. a Winmo-s werziótól ,,kicsit,, távol van még , a multitaskról nem is beszélek  >:( remélem jön valami up. hozzá mert ez így harmatós ló.....,,pikula..
Amúgy szép folyamatosan megy a 3gs-el , 3g-n kicsit lassabb ahogy láttam.. viszont az Ndrive állítólag jó, és ugyancsak TM-es térképre épül ..(?)..
Sygic .. TA-s térképek .. mindhárom fut az Omnis II-n , ott egyértelműen az iGO a legjobb..

IPhone per pillanat csak a Navigon a jó választás, a több szoftver készítői még csak tanulják az iPhone-ra fejlesztést és ez igencsak meglátszik a produktumokon.
Az iGO egy kalap trágya, eltekintve a folyamatos késétől amit előzékenyen a készülékre fognak (érdekes módon a Navigon és az nDrive nem késik), folyamatosan terheli az egész készüléket, még álló helyzetben is 35-40%-on járatja a procit ezzel tele pofával zabálja az aksit (iGO-val képtelenség aksiról végignavigálni egy 4 órás utat, Navigon-nal ugyanez az út felére csökkenti csak az aksit).

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #5 Dátum: 2009, 10 17, 13:21:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
IPhone per pillanat csak a Navigon a jó választás, a több szoftver készítői még csak tanulják az iPhone-ra fejlesztést és ez igencsak meglátszik a produktumokon.
Az iGO egy kalap trágya, eltekintve a folyamatos késétől amit előzékenyen a készülékre fognak (érdekes módon a Navigon és az nDrive nem késik), folyamatosan terheli az egész készüléket, még álló helyzetben is 35-40%-on járatja a procit ezzel tele pofával zabálja az aksit (iGO-val képtelenség aksiról végignavigálni egy 4 órás utat, Navigon-nal ugyanez az út felére csökkenti csak az aksit).

Attól függ, hol navigálsz. Városban egyik se ér semmit, mert bejövő híváskor kilép a programból. :(
Kelet-Közép-Európában a Navigon a térképeken bukik el, errefelé csak a TopMap ad kielégítő részletességet, azt pedig a NNG kínosan megtartja magának, illetve a nagy pénzt legombolóknak (Garmin).

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #6 Dátum: 2009, 10 17, 16:07:51 »
NDrive

Az NDrive (az utam) 2001 óta működik Portigáliában. Winmon, Symbianon, Linuxon, Android és az ADI MP4 Blackfin rendszereken fut. POI pontok: (-hoz) címek telefonszámok fényképek, hangutasítások, időjárás stb. POI-t  mi is létrehozhatunk, amit elküldhetünk emailben, feltehetjük honlapra, vagy a Google mapsra  KML formátumban. TMC nincs benne. Háztól házig navigál. 6-10 szer frissíti a képet másodpercenként, tehát nincs akadozás. Real navigációs madárszem technológia, 3D légi fotók a nagyvárosok ismertebb helyeiről. Gyalogosan nagyon jó. Azokban az országokban ahol rendelkezésre áll légiforgalmi szolgáltatás, ott még jobban kihasználható az útvonaltervezés. (Ahol több reptér van, és el akarod érni a járatot.) Traffipaxot támogat.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #7 Dátum: 2009, 10 18, 19:39:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Attól függ, hol navigálsz. Városban egyik se ér semmit, mert bejövő híváskor kilép a programból. :(
Kelet-Közép-Európában a Navigon a térképeken bukik el, errefelé csak a TopMap ad kielégítő részletességet, azt pedig a NNG kínosan megtartja magának, illetve a nagy pénzt legombolóknak (Garmin).

Nem lép ki bejövő hívásnál sem, ha jailbreak van (már pedig aki rendszeresen használja az megcsinálja a jailbreak-et).
A Navigon nálam elsősorban pont a térképe miatt a no1 nálam, mert olyan körforgalmakat és új lakóparkokat is ismer, amiről az iGO még csak nem is hallott :D

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #8 Dátum: 2009, 10 18, 23:22:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem lép ki bejövő hívásnál sem, ha jailbreak van (már pedig aki rendszeresen használja az megcsinálja a jailbreak-et).
A Navigon nálam elsősorban pont a térképe miatt a no1 nálam, mert olyan körforgalmakat és új lakóparkokat is ismer, amiről az iGO még csak nem is hallott :D

Kezdek én is kiöregedni az állandó készülék barkácsolásból. Valami olyat szeretnék, ami minden számomra fontos dolgot tud, amikor kiveszem a dobozból (pl. a telefon közbeni navigálást + a beszélgetés automatikus rögzítését). A JB egyébként is kockázat hosszabb távon, lásd az új bootROM-ot. Könnyen jöhet még rosszabb.

A térkép részletessége szerencsére nem bemondásos alapon dől el, meg lehet találni a lefedett utak hosszát. A TopMap csomag még mindig sokkal jobb Közép-Kelet-Európában. Emiatt 2-3 navigációs szoftverre korlátozódik a skála, és a Navigon éppen nincs köztük.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #9 Dátum: 2009, 10 19, 12:28:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kezdek én is kiöregedni az állandó készülék barkácsolásból. Valami olyat szeretnék, ami minden számomra fontos dolgot tud, amikor kiveszem a dobozból (pl. a telefon közbeni navigálást + a beszélgetés automatikus rögzítését). A JB egyébként is kockázat hosszabb távon, lásd az új bootROM-ot. Könnyen jöhet még rosszabb.

A térkép részletessége szerencsére nem bemondásos alapon dől el, meg lehet találni a lefedett utak hosszát. A TopMap csomag még mindig sokkal jobb Közép-Kelet-Európában. Emiatt 2-3 navigációs szoftverre korlátozódik a skála, és a Navigon éppen nincs köztük.

Olyan készülék, ami out of the box mindenkinek minden igényét kielégíti nem létezik. Az új iboot is meg lett már törve, és nem valószínű, hogy az Apple valaha is teljesen bezárná a platformot, mert ha akarná már rég megtette volna.
Engem egyelőre nem Közép-Kelet-Európa érdekel, hanem csak Magyarország és amíg a közvetlen környezetemben a Navigon jobb térképet tud biztosítani, addig számomra minden más érv érdektelen.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #10 Dátum: 2009, 10 19, 12:51:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Engem egyelőre nem Közép-Kelet-Európa érdekel, hanem csak Magyarország és amíg a közvetlen környezetemben a Navigon jobb térképet tud biztosítani, addig számomra minden más érv érdektelen.

Te tudod, én a közvetlen környezetemben nem szorulok navigációra. :ok: :D
Ismeretlen helyen inkább, ott viszont eddig a TopMap vitte el a pálmát, ráadásul elég egyértelműen. Nyugat-Európában már mindegy, a TeleAtlas és a Navteq között nincs komoly eltérés.

Az új, Snapdragon alapú WinMo készülékek sebessége nagyon rendben van, és mind a gyártói (TF3D 2.5), mind a 3rd party felületek sokat fejlődtek az idén.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #11 Dátum: 2009, 10 19, 12:53:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Te tudod, én a közvetlen környezetemben nem szorulok navigációra. :ok: :D
Ismeretlen helyen inkább, ott viszont eddig a TopMap vitte el a pálmát, ráadásul elég egyértelműen. Nyugat-Európában már mindegy, a TeleAtlas és a Navteq között nincs komoly eltérés.

Az új, Snapdragon alapú WinMo készülékek sebessége nagyon rendben van, és mind a gyártói (TF3D 2.5), mind a 3rd party felületek sokat fejlődtek az idén.
az IGO-ról annyit részemről, h JB előtt teljesen jó volt, JB után a fordulóknál picit leakad mielőtt bekanyarodna, mintha gondolkozna

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #12 Dátum: 2009, 10 19, 13:37:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
az IGO-ról annyit részemről, h JB előtt teljesen jó volt, JB után a fordulóknál picit leakad mielőtt bekanyarodna, mintha gondolkozna

Igen, de neked 3G-d van. 3 GS hardverének nem gond a multitasking.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #13 Dátum: 2009, 10 19, 13:40:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, de neked 3G-d van. 3 GS hardverének nem gond a multitasking.
Az okés, de ez a fejlesztők részéről nem indok, mert ez még 3g-re lett kitalálva. És a legborzasztóbb, hogy több hónapja nem jön a javítás. Egy ilyen hardvernek bőven kellene simán kezelnie. Anno az MDA3-on: mp3 lejátszás + navigáció + bluetooth telefonálás együtt simán ment 2-3-4 évvel ezelőtt

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #14 Dátum: 2009, 10 19, 15:14:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Te tudod, én a közvetlen környezetemben nem szorulok navigációra. :ok: :D
Ismeretlen helyen inkább, ott viszont eddig a TopMap vitte el a pálmát, ráadásul elég egyértelműen. Nyugat-Európában már mindegy, a TeleAtlas és a Navteq között nincs komoly eltérés.

Az új, Snapdragon alapú WinMo készülékek sebessége nagyon rendben van, és mind a gyártói (TF3D 2.5), mind a 3rd party felületek sokat fejlődtek az idén.

Én közvetlen környezeten kis hazánkat értettem, jó neked, ha itthon mindenhol elvagy térkép nélkül, én nem :D

A WinMo Snapdragon hardveren is csak WinMo. A rendszer korlátait nem tudja átlépni attól, hogy erősebb hardverre rakod.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #15 Dátum: 2009, 10 19, 15:22:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A WinMo Snapdragon hardveren is csak WinMo. A rendszer korlátait nem tudja átlépni attól, hogy erősebb hardverre rakod.
ez most hogy jött ide? A naviról beszéltünk! Annak futtatása pedig nem okozott gondot még a középkategóriás winmonak sem. Ha valaminek vannak korlátai akkor az az ájfón, hiába az erősebb 3gs hardver. Pont az előbb írtam, hogyan használtam navit az őskövület MDA3-on.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #16 Dátum: 2009, 10 19, 17:28:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A WinMo Snapdragon hardveren is csak WinMo. A rendszer korlátait nem tudja átlépni attól, hogy erősebb hardverre rakod.


Eddig kétszer futottam bele a 32 processzes korlátba, minimális odafigyeléssel ez nem valós gond. A 32 MB RAM/process inkább csodás játékoknál okozhatna gondot, ez engem megint nem érint. Más korlátokról, ami a sebességen kívül gondot okozhatna, nem tudok. VIszont egy iPhone-nal naponta küzdenék pl. a multitasking hiánya miatt, de sorolhatnám a butított iGO-t vagy éppen bizonyos komplexebb üzleti szoftverek hiányát is (persze megoldható, ha felteszek helyette 15 kis vackot az AppStore-ból). A legjobban mégis a magas fokú MS Exchange integráció hiányozna, a teljes körű biztonsági támogatással egyetemben.
Nameg rövidesen azt is hozzá kell majd tennem, hogy kis méretű, gyatra felbontású kijelző is visszatartó erő. :D

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #17 Dátum: 2009, 10 19, 22:04:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ez most hogy jött ide? A naviról beszéltünk! Annak futtatása pedig nem okozott gondot még a középkategóriás winmonak sem. Ha valaminek vannak korlátai akkor az az ájfón, hiába az erősebb 3gs hardver. Pont az előbb írtam, hogyan használtam navit az őskövület MDA3-on.

"A WinMo Snapdragon hardveren is csak WinMo. A rendszer korlátait nem tudja átlépni attól, hogy erősebb hardverre rakod."

Mordon szabadfordításban - elemzés :D

Itt a szerző a WinMo rendszer struktúrájából adódó végállomásra utalt, amit a nagyteljesítményű processzorok sem tudnak orvosolni. ;)




Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #18 Dátum: 2009, 10 19, 22:49:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"A WinMo Snapdragon hardveren is csak WinMo. A rendszer korlátait nem tudja átlépni attól, hogy erősebb hardverre rakod."

Mordon szabadfordításban - elemzés :D

Itt a szerző a WinMo rendszer struktúrájából adódó végállomásra utalt, amit a nagyteljesítményű processzorok sem tudnak orvosolni. ;)

Mindkét mondat blabla... :hmm:

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #19 Dátum: 2009, 10 19, 23:08:30 »
"Eddig kétszer futottam bele a 32 processzes korlátba, minimális odafigyeléssel ez nem valós gond."

Eleve miért van korlát? Ha van erőforrás, akkor használja ki, ha nincs, akkor addig nyújtózkodjon amíg bír, egy kicsit is értelmes rendszer esetén ez nem okoz problémát.

"A 32 MB RAM/process inkább csodás játékoknál okozhatna gondot, ez engem megint nem érint."

Nem csak játékok, hanem komplexebb alkalmazásoknál is komoly korlát, amit te maximum onnan veszel észre, hogy néhány alkalmazás bivaly hardveren is lassú és homokórázik.
Egyébként adott platform mozgatórugója a színvonalas játékok száma, ha nincs, vagy kevés van, akkor az a platform kevésbé lesz elterjedt, kevesebben fejlesztenek rá.
Az iPhone is azért terjedt el ilyen robbanásszerűen, mert kiváló játékplatform is. Gyakorlatilag 2 év alatt a háttérbe szorította a közel 15 éve piacon lévő Microsoft platformot.
De ugyanígy látszik, hogy mivel a konzolok teret hódítottak a PC ipar is keményen csökkenni kezdett és csak az olcsó szinte csak célfeladatokra szánt eszközök (netbook-ok) fogytak.
Szóval aki lebecsüli a játékok jelentőségét, az nincs tisztában a dolgokkal, ha meg egy gyártó teszi ezt, akkor rövid időn belül megy a terméke a süllyesztőbe.


"Más korlátokról, ami a sebességen kívül gondot okozhatna, nem tudok."

A rendszer ostoba felépítése, a registry fregmentálódása, a rendszer teleszemetelődése igaz nem korlát, csak gondot és gyorsan belassuló rendszert okoz, szerintem önmagában is elég probléma.

"VIszont egy iPhone-nal naponta küzdenék pl. a multitasking hiánya miatt"

Nálam telepítve van a backgrounder, de ha egy héten ötször használom, akkor sokat mondok, a rendszer úgy van felépítve, hogy gyakorlatilag nincs multitaszkra szükség.
(Egyetlen kivétel a navigáció.)

"bizonyos komplexebb üzleti szoftverek hiányát is"

Ezt elmesélhetnéd, mert én mindenre találtam több alkalmazást is.

"A legjobban mégis a magas fokú MS Exchange integráció hiányozna"

Ezt is leírhatnád, hogy mire gondolsz.

"a teljes körű biztonsági támogatással egyetemben."

No meg ezt is. :)

"Nameg rövidesen azt is hozzá kell majd tennem, hogy kis méretű, gyatra felbontású kijelző is visszatartó erő. :D"

Hát akinek a 3,5"-os kijelző kicsi……
Ekkora fizikai mérethez nagyobb felbontás csak technológiai demó, semmi több. Jól hangzik, de napi használatnál nem látod a különbséget.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #20 Dátum: 2009, 10 20, 00:09:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Eleve miért van korlát? Ha van erőforrás, akkor használja ki, ha nincs, akkor addig nyújtózkodjon amíg bír, egy kicsit is értelmes rendszer esetén ez nem okoz problémát.

Talán azért van korlát, mert ezt már akkor tudta, amikor az Apple még nagyot álmodni sem mert egy okostelefonról, és a 32 process, illetve 32 MB RAM egy processnek (a max. 64-ből) még a távoli jövőnek tűnt. Az újabb meg még nincs kész, de a Zune HD már csekkolható az iPod Touch-csal szemben.
Vicces a korlátozásokat firtatni iPhone tulajként. Miért van BT korlát? Miért van multitasking korlát? Miért van kijelző felbontás korlát? Miért van akkumulátor korlát? Miért van memóriakártya korlát? Miért van Google Voice korlát? Stb. ;)

Idézetet írta: Mordon
Nem csak játékok, hanem komplexebb alkalmazásoknál is komoly korlát, amit te maximum onnan veszel észre, hogy néhány alkalmazás bivaly hardveren is lassú és homokórázik.

Elfelejtettél példát hozni. Talán csak nem azért, mert nem nagyon van? A 3D-s épületekkel navigálás közben operáló iGO8 se foglal 32 MB-nál többet, más ezt meg se közelíti, csak a csicsás játékok. A nem túl távoli jövőben persze túl fogunk ezen lépni, hogy ne menjek messzire, jön a kamera élő képére vetített navigáció, de azzal már nem a WinCE 5.2 kernelnek kell megbirkóznia.

Idézetet írta: Mordon
Az iPhone is azért terjedt el ilyen robbanásszerűen, mert kiváló játékplatform is. Gyakorlatilag 2 év alatt a háttérbe szorította a közel 15 éve piacon lévő Microsoft platformot.

Ez a játék nem itt kezdődött, és butaság úgy beállítani, hogy már véget is ért. Az tény, hogy a MS elaludt, és sokáig nem értette meg, hogy az üzleti felhasználóknak is lehetnek szélesebb igényeik, illetve a készülékek felhasználása tolódik a laptopok irányába.
Ettől függetlenül a 3D-s játékok sokakat már PC-n se érdekelnek, PDA-n is csak nyűgnek tartják az egészet. Akinek fontos, vegyen iPhone-t, vagy még inkább valami célszerszámot (PSP?).

Idézetet írta: Mordon
De ugyanígy látszik, hogy mivel a konzolok teret hódítottak a PC ipar is keményen csökkenni kezdett és csak az olcsó szinte csak célfeladatokra szánt eszközök (netbook-ok) fogytak.

Aha, az üzleti notebook piac el is tűnt a süllyesztőben, mert sok netbook fogyott. Értem én, logikus. Vagy mégse? Ja, hogy egy 4-500e Ft-os üzleti notebookon 10-szer annyi haszon van, mint a túltelített netbook piacon eladott 90e Ft-os gépszörnyön?
Különböző felhasználói igények vannak, és eddig nem volt az igényeknek megfelelően szegmentált a kínálat. Kb. ennyi, ettől még nem kell temetni más szegmenseket. Ugyanígy szegmentálódhatna a piac az okostelefonoknál is, bár egyelőre a tendencia inkább még a mindent bele. Így volt ez anno a notebookok első nagy térhódításánál is, aztán a valós felhasználói igények szétterítették a piacot.

Idézetet írta: Mordon
A rendszer ostoba felépítése, a registry fregmentálódása, a rendszer teleszemetelődése igaz nem korlát, csak gondot és gyorsan belassuló rendszert okoz, szerintem önmagában is elég probléma.

Ezek nem valós problémák, inkább lehetnek WM2003-ra alapozott sztereotípiák. Kb. mintha azt mondanám, hogy az iPhone nem tud 3G-t. Rég volt, megváltozott a helyzet. Én legalábbis ilyesmivel nem találkoztam az elmúlt 2,5 évben (Smartphone, PPC, WM5-6.x).

Idézetet írta: Mordon
Nálam telepítve van a backgrounder, de ha egy héten ötször használom, akkor sokat mondok, a rendszer úgy van felépítve, hogy gyakorlatilag nincs multitaszkra szükség.

Folyamatosan hivatkozni egy, a gyártó által kinyilvánítottan illegális tevékenységre elég érdekes érvelési módszer... A készülék nem tudja, és JB-ket a statisztikák szerint valami 8 % csinál a szifonján.
A "nincs szükség" mindig előkerül végső érvként, de gondold át, hogy a gagyi Push Notifications éppenséggel mit próbál helyettesíteni. ;) Anand cikke a 3GS-ről kiválóan rávilágít erre is.

Idézetet írta: Mordon
Ezt elmesélhetnéd, mert én mindenre találtam több alkalmazást is.

Egyszer összeszámoltam, hogy pl. egy Spb Travelert hány alkalmazással tudnék kiváltani iPhone-on, és valami 14 jött ki. :D

Idézetet írta: Mordon
Ezt is leírhatnád, hogy mire gondolsz.

Arra gondoltam, hogy minél inkább úgy működjön a PDA-m, mint az Outlook-om. Az Out of Office értesítésektől kezdve a találkozók szervezésén át a levelező csoportok kezeléséig mindenben.

Idézetet írta: Mordon
"a teljes körű biztonsági támogatással egyetemben."

No meg ezt is. :)

Szerintem nem elég, ha azt hazudja egy készülék, hogy kompatibilis az Exchange Server által támasztott 8-10 biztonsági elvárásból kettővel. :p

Idézetet írta: Mordon
Hát akinek a 3,5"-os kijelző kicsi……
Ekkora fizikai mérethez nagyobb felbontás csak technológiai demó, semmi több. Jól hangzik, de napi használatnál nem látod a különbséget.

Úgy 4-5 éve kb ezt mondtuk a 2,8" QVGA kijelzőre is, aztán túllépett rajta az idő. Van valahol egy videó, ahol a HD2 4,3" WVGA kijelzőjét az iPhone mellé teszik, egyértelmű a helyzet. Minél nagyobb, annál jobb, csak a használhatóság szab határt a méretnek. Előbb-utóbb eljön majd a széthajtható OLED kijelző korszaka, és akkor a 4,3" WVGA-n is csak mosolyogni fogunk.
Biztosan azért ad ki szinte minden gyártó HVGA, WVGA és WVGA+ felbontású kijelzőket, mert senki nem látja a különbséget a QVGA-hoz és a 320x480-hoz képest. :)

Könnyű gyorsnak lenni menüben is, amikor 320x480-on 5x4-es rácsba rendezett, tök egyforma méretű ikonokat kell megjeleníteni/mozgatni . Ezen is túllépett az idő, ha megkérdezel 100 embert, hogy az animált óra és élő időjárás a pofásabb, vagy a rács, 90 az előbbire fog szavazni, akármennyire is kevéssé hasznos. Ha bírja a vas, legyen nagy felbontás és animált időjárás, szimplán mert jobb ránézni.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #21 Dátum: 2009, 10 20, 06:21:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"A WinMo Snapdragon hardveren is csak WinMo. A rendszer korlátait nem tudja átlépni attól, hogy erősebb hardverre rakod."

Mordon szabadfordításban - elemzés :D

Itt a szerző a WinMo rendszer struktúrájából adódó végállomásra utalt, amit a nagyteljesítményű processzorok sem tudnak orvosolni. ;)
Szóval a piros azért piros mert piros  :D Értem én ;) De akkor ezek szerint az ájfón korlátlan?

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #22 Dátum: 2009, 10 20, 06:30:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Eddig kétszer futottam bele a 32 processzes korlátba, minimális odafigyeléssel ez nem valós gond."

Eleve miért van korlát? Ha van erőforrás, akkor használja ki, ha nincs, akkor addig nyújtózkodjon amíg bír, egy kicsit is értelmes rendszer esetén ez nem okoz problémát.
...
Kedves Mordon! Ezt a vitát már annyiszor végigjátszottam más fórumokon. Ami megegyező. Minden ájfónos védekezése tipikus. Nem a konkrét példákkal jöttök, hanem globális számadatokkal dobálóztok. "Kiszorította a Microsoftot, stb..." Mások olyan számadatokkal jönnek, h kettéáll a fülem, de konkrét napi felhasználói szinten nem nyilatkoznak. Konkért példák abszolút hiánya a jellemző. És ezért vettem -részben- egy ájfónt, h kiderüljön kinek van igaza. Nos: Ájfón komoly munkára nem jó. Játszani tökéletes. Én erdokének adok most igazat, ott a pont. Egy haverom a másik fórumon tökéleteset írt: Az elvakult ájfón védelmezőkre jellemző a kognitív disszonancia. Tényleg gáz megvenni 150.000-200.000-ért egy olyan készüléket, ami-bár a maga nemében zseniális- de nem mossa le a winmo-t, bőven nem mossa le. És ebből fakad az ájfón társadalom elvadulása a fórumokon. A winmosok meg csak mulatnak. Nekem azért marad egyelőre az iphone, mert én telefonáláson és navin kívül csak szórakozni használom a pda-mat és arra ez jobb!

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #23 Dátum: 2009, 10 20, 09:27:01 »
"Talán azért van korlát, mert ezt már akkor tudta, amikor az Apple még nagyot álmodni sem mert"

No igen, csak azóta eltelt 15 év, a lustaság és a komoly fejlesztés teljes hiánya szerintem nem érdem, hanem hiba.

"Vicces a korlátozásokat firtatni iPhone tulajként."

Van egy kis különbség. Én az iPhone korlátait ledönthetem, vagy megkerülhetem, nekeda WinMo korlátaival muszáj együtt élned (hacsak nem kezdtél tutokban a rendszer alapjaitól való újraírásába :D).

"Elfelejtettél példát hozni. Talán csak nem azért, mert nem nagyon van?"

Minek hozzak példát?
Kapcsolj be egy mai WinMo PDA-telefont és csodálkozz rá, hogy milyen lassú és akadozó a működése, ennél több példa nem kell szerintem.

"A 3D-s épületekkel navigálás közben operáló iGO8 se foglal 32 MB-nál többet"

Sokkal többet foglal, csak folyamatosan lapoznia kell ki-be a memóriából, hogy ezt a problémát megkerülje, de ezzel rendesen leterheli az egész gépet.
Én iPhone-on az iGO mellett még vidáman futtatok 30-40 másik alkalmazást is, Te WinMo-n max. 2-3-at, de már akkor is folyamatosan fogod látni a szivárványkereket.

"jön a kamera élő képére vetített navigáció, de azzal már nem a WinCE 5.2 kernelnek kell megbirkóznia."

Hát igen, mivel ilyen feladattal jelenleg csak a Mobile OSX és az Android tud megbirkózni, mivel WinMo alatt nincsen meg az egységes szoftver-hardver háttér hozzá.

"Ettől függetlenül a 3D-s játékok sokakat már PC-n se érdekelnek, PDA-n is csak nyűgnek tartják az egészet. Akinek fontos, vegyen iPhone-t, vagy még inkább valami célszerszámot (PSP?)."

Teljesen igazad van, ezért is szárnyalnak az iPhone eladások, mert a sok okos gyártó így gondolkodik és közben elveszti a vásárlóit. Lessed csak meg a mostani negyedéves pénzügyi eredményeket, az Apple szárnyal, a WinMo-t forgalmazó cégek és a Nokia meg veszteséggel zárt.

"Aha, az üzleti notebook piac el is tűnt a süllyesztőben, mert sok netbook fogyott. Értem én, logikus. Vagy mégse?"

Bocsi, de majd az összes gyártó vagy veszteséges volt, vagy 0-val jött ki és ezt úgy úszták meg, hogy a netbook szegmensre fókuszáltak, anélkül mostanra a legtöbben bezárhattak volna.
Érdekes módon az Apple ez időben is képes volt nyereséget felmutatni (rekordnyereséget, ami a karácsonyi szezonokat is felülmúlta).

"Ezek nem valós problémák, inkább lehetnek WM2003-ra alapozott sztereotípiák."

Én olvasgatok WinMo-s fórumokat, majd beírom oda is, hogy ne sírjanak, ez nem probléma, hisz Te megmondtad :D
Sajna probléma, de téged is kihívhatlak az installálós versenyre, mint ismerősöm. Csak 100 alkalmazást kell felrakni és törölni, majd megnézni, hogy mennyit lassult a készülék. (Megsúgom az övé annyit, hogy hardreset lett a vége :D).

"Folyamatosan hivatkozni egy, a gyártó által kinyilvánítottan illegális tevékenységre elég érdekes érvelési módszer..."

A ROM-főzés is illegális, mégis szinte minden WinMo tulaj él vele, akkor innentől okafogyott az ellenkezésed a jailbreak használata ellen.

"A készülék nem tudja, és JB-ket a statisztikák szerint valami 8 % csinál a szifonján.
A "nincs szükség" mindig előkerül végső érvként"

Tökéletesen megis indokoltad helyettem is.
Eladtak közel 80 millió készüléket, aminek kb 8%-át jailbreak-elték csak, ez azt bizonyítja, hogy a többieknek nem volt szükségük a jailbreak által nyújtott többlet tudásra. Ennek ellenére az iPhone tulajdonosok a legelégedettebbek a készülékükkel. No erre mit mondasz? :)

"de gondold át, hogy a gagyi Push Notifications éppenséggel mit próbál helyettesíteni. ;)"

Nem helyettesít semmit, hanem jobb megoldást nyújt.
Megnézném, hogy a WinMo-s készüléked napi 24 órában képes lenne-e MSN és Skype kapcsolatot fenntartani úgy, hogy egy klienst állandóan a háttérben futtat és folyamatos adatkapcsolatot tart fent.

"Egyszer összeszámoltam, hogy pl. egy Spb Travelert hány alkalmazással tudnék kiváltani iPhone-on, és valami 14 jött ki. :D"

Nekem csak 1.
Fizz Traveler :D

"Szerintem nem elég, ha azt hazudja egy készülék, hogy kompatibilis az Exchange Server által támasztott 8-10 biztonsági elvárásból kettővel. :p"

Több ismerősöm használja nagyvállalati környezetben Exchange-en keresztül és maximálisan elégedettek vele (ellentétben a WinMo és Symbian eszközökkel, amiket leváltottak vele).

"Van valahol egy videó, ahol a HD2 4,3" WVGA kijelzőjét az iPhone mellé teszik, egyértelmű a helyzet."

A fizikai méret egyértelmű, a felbontás nem.
You are not allowed to view links. Register or Login

De az már más kérdés, hogy egy annyivel nagyobb eszköz mennyire használható a mindennapokban. (Ki fogom próbálni, úgyhogy majd meglátjuk :D))

"Előbb-utóbb eljön majd a széthajtható OLED kijelző korszaka, és akkor a 4,3" WVGA-n is csak mosolyogni fogunk."

Csak OLED-et NE!!!
Kell a francnak egy túlvezérelt (marketingesek álma, vibrant color :D) szabad téren alig használható kijelző.

"Biztosan azért ad ki szinte minden gyártó HVGA, WVGA és WVGA+ felbontású kijelzőket, mert senki nem látja a különbséget a QVGA-hoz és a 320x480-hoz képest. :)"

Azért ad ki, mert jól hangzik a feature listában, cserébe látványban semmi különbség és többet fogyaszt.

"Könnyű gyorsnak lenni menüben is, amikor 320x480-on 5x4-es rácsba rendezett, tök egyforma méretű ikonokat kell megjeleníteni/mozgatni ."

Ne haragudj, de engem az alkalmazások sebessége fontosabb és azok is jóval lassabban reagálnak és működnek WinMo-n.

"Ha bírja a vas, legyen nagy felbontás és animált időjárás, szimplán mert jobb ránézni."

Ja, rakjunk alá bivaly vasat, majd ezek a csodák szépen lelassítják, hogy ne legyen még véletlenül sem gyors :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #24 Dátum: 2009, 10 20, 09:28:47 »
"Ájfón komoly munkára nem jó. Játszani tökéletes."

Ezt kifejthetnéd, mert én kizárólag munkára használom és azért, mert a Symbian és a WinMo nem felelt meg.
Tényleg nagyon kíváncsi vagyok, mi az a "komoly munka" amire a WinMo alkalmas, az iPhone meg nem. Nekem semmi nem jut eszembe.