2024, 03 19, 10:21:21

Szerző Téma: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on  (Megtekintve 110628 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sárkányölő

  • Vendég
Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Dátum: 2009, 08 20, 12:34:33 »
A már megjelent navi megoldásokról essen itt szó mint például az IGO Amigo, Navigon, TomTom, és ami még lesz. Csak fizetös megoldásokban gondolkodunk.

Nem elérhető stemplar

  • Hozzászólások: 300
  • Navigáció / Navigation: iGO Nextgen , Sygic
  • PDA: Lg-V10 , H961N 64GB/4 dual SIM(v20c 6.0) (Ipad Air)Fiio E10K , Audio-Technica ATH-AD900x ,Audio-Technica ATH-MSR7 ,
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #1 Dátum: 2009, 10 13, 15:41:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A már megjelent navi megoldásokról essen itt szó mint például az IGO Amigo, Navigon, TomTom, és ami még lesz. Csak fizetös megoldásokban gondolkodunk.

Én megvettem az iGo (Amigo)-t ..hát röviden .. nem biztos,hogy nekivágnék ezzel mint navigációval Európának.. a Winmo-s werziótól ,,kicsit,, távol van még , a multitaskról nem is beszélek  >:( remélem jön valami up. hozzá mert ez így harmatós ló.....,,pikula..
Amúgy szép folyamatosan megy a 3gs-el , 3g-n kicsit lassabb ahogy láttam.. viszont az Ndrive állítólag jó, és ugyancsak TM-es térképre épül ..(?)..
Sygic .. TA-s térképek .. mindhárom fut az Omnis II-n , ott egyértelműen az iGO a legjobb..

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #2 Dátum: 2009, 10 13, 19:38:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én megvettem az iGo (Amigo)-t ..hát röviden .. nem biztos,hogy nekivágnék ezzel mint navigációval Európának.. a Winmo-s werziótól ,,kicsit,, távol van még , a multitaskról nem is beszélek  >:( remélem jön valami up. hozzá mert ez így harmatós ló.....,,pikula..
Amúgy szép folyamatosan megy a 3gs-el , 3g-n kicsit lassabb ahogy láttam.. viszont az Ndrive állítólag jó, és ugyancsak TM-es térképre épül ..(?)..
Sygic .. TA-s térképek .. mindhárom fut az Omnis II-n , ott egyértelműen az iGO a legjobb..
Az Ndriverben bízom, csak nem tudom MO mennyire lefedett. Egyedülálló megoldásokat tartalmaz. Pl. 15-18 képkocka / mp, ezáltal a haladás filmszerű.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #3 Dátum: 2009, 10 17, 11:30:29 »
VAn valami mremény arra, h végre frissítség az IGO-t. Én is megvettem

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #4 Dátum: 2009, 10 17, 13:17:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én megvettem az iGo (Amigo)-t ..hát röviden .. nem biztos,hogy nekivágnék ezzel mint navigációval Európának.. a Winmo-s werziótól ,,kicsit,, távol van még , a multitaskról nem is beszélek  >:( remélem jön valami up. hozzá mert ez így harmatós ló.....,,pikula..
Amúgy szép folyamatosan megy a 3gs-el , 3g-n kicsit lassabb ahogy láttam.. viszont az Ndrive állítólag jó, és ugyancsak TM-es térképre épül ..(?)..
Sygic .. TA-s térképek .. mindhárom fut az Omnis II-n , ott egyértelműen az iGO a legjobb..

IPhone per pillanat csak a Navigon a jó választás, a több szoftver készítői még csak tanulják az iPhone-ra fejlesztést és ez igencsak meglátszik a produktumokon.
Az iGO egy kalap trágya, eltekintve a folyamatos késétől amit előzékenyen a készülékre fognak (érdekes módon a Navigon és az nDrive nem késik), folyamatosan terheli az egész készüléket, még álló helyzetben is 35-40%-on járatja a procit ezzel tele pofával zabálja az aksit (iGO-val képtelenség aksiról végignavigálni egy 4 órás utat, Navigon-nal ugyanez az út felére csökkenti csak az aksit).

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #5 Dátum: 2009, 10 17, 13:21:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
IPhone per pillanat csak a Navigon a jó választás, a több szoftver készítői még csak tanulják az iPhone-ra fejlesztést és ez igencsak meglátszik a produktumokon.
Az iGO egy kalap trágya, eltekintve a folyamatos késétől amit előzékenyen a készülékre fognak (érdekes módon a Navigon és az nDrive nem késik), folyamatosan terheli az egész készüléket, még álló helyzetben is 35-40%-on járatja a procit ezzel tele pofával zabálja az aksit (iGO-val képtelenség aksiról végignavigálni egy 4 órás utat, Navigon-nal ugyanez az út felére csökkenti csak az aksit).

Attól függ, hol navigálsz. Városban egyik se ér semmit, mert bejövő híváskor kilép a programból. :(
Kelet-Közép-Európában a Navigon a térképeken bukik el, errefelé csak a TopMap ad kielégítő részletességet, azt pedig a NNG kínosan megtartja magának, illetve a nagy pénzt legombolóknak (Garmin).

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #6 Dátum: 2009, 10 17, 16:07:51 »
NDrive

Az NDrive (az utam) 2001 óta működik Portigáliában. Winmon, Symbianon, Linuxon, Android és az ADI MP4 Blackfin rendszereken fut. POI pontok: (-hoz) címek telefonszámok fényképek, hangutasítások, időjárás stb. POI-t  mi is létrehozhatunk, amit elküldhetünk emailben, feltehetjük honlapra, vagy a Google mapsra  KML formátumban. TMC nincs benne. Háztól házig navigál. 6-10 szer frissíti a képet másodpercenként, tehát nincs akadozás. Real navigációs madárszem technológia, 3D légi fotók a nagyvárosok ismertebb helyeiről. Gyalogosan nagyon jó. Azokban az országokban ahol rendelkezésre áll légiforgalmi szolgáltatás, ott még jobban kihasználható az útvonaltervezés. (Ahol több reptér van, és el akarod érni a járatot.) Traffipaxot támogat.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #7 Dátum: 2009, 10 18, 19:39:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Attól függ, hol navigálsz. Városban egyik se ér semmit, mert bejövő híváskor kilép a programból. :(
Kelet-Közép-Európában a Navigon a térképeken bukik el, errefelé csak a TopMap ad kielégítő részletességet, azt pedig a NNG kínosan megtartja magának, illetve a nagy pénzt legombolóknak (Garmin).

Nem lép ki bejövő hívásnál sem, ha jailbreak van (már pedig aki rendszeresen használja az megcsinálja a jailbreak-et).
A Navigon nálam elsősorban pont a térképe miatt a no1 nálam, mert olyan körforgalmakat és új lakóparkokat is ismer, amiről az iGO még csak nem is hallott :D

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #8 Dátum: 2009, 10 18, 23:22:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem lép ki bejövő hívásnál sem, ha jailbreak van (már pedig aki rendszeresen használja az megcsinálja a jailbreak-et).
A Navigon nálam elsősorban pont a térképe miatt a no1 nálam, mert olyan körforgalmakat és új lakóparkokat is ismer, amiről az iGO még csak nem is hallott :D

Kezdek én is kiöregedni az állandó készülék barkácsolásból. Valami olyat szeretnék, ami minden számomra fontos dolgot tud, amikor kiveszem a dobozból (pl. a telefon közbeni navigálást + a beszélgetés automatikus rögzítését). A JB egyébként is kockázat hosszabb távon, lásd az új bootROM-ot. Könnyen jöhet még rosszabb.

A térkép részletessége szerencsére nem bemondásos alapon dől el, meg lehet találni a lefedett utak hosszát. A TopMap csomag még mindig sokkal jobb Közép-Kelet-Európában. Emiatt 2-3 navigációs szoftverre korlátozódik a skála, és a Navigon éppen nincs köztük.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #9 Dátum: 2009, 10 19, 12:28:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kezdek én is kiöregedni az állandó készülék barkácsolásból. Valami olyat szeretnék, ami minden számomra fontos dolgot tud, amikor kiveszem a dobozból (pl. a telefon közbeni navigálást + a beszélgetés automatikus rögzítését). A JB egyébként is kockázat hosszabb távon, lásd az új bootROM-ot. Könnyen jöhet még rosszabb.

A térkép részletessége szerencsére nem bemondásos alapon dől el, meg lehet találni a lefedett utak hosszát. A TopMap csomag még mindig sokkal jobb Közép-Kelet-Európában. Emiatt 2-3 navigációs szoftverre korlátozódik a skála, és a Navigon éppen nincs köztük.

Olyan készülék, ami out of the box mindenkinek minden igényét kielégíti nem létezik. Az új iboot is meg lett már törve, és nem valószínű, hogy az Apple valaha is teljesen bezárná a platformot, mert ha akarná már rég megtette volna.
Engem egyelőre nem Közép-Kelet-Európa érdekel, hanem csak Magyarország és amíg a közvetlen környezetemben a Navigon jobb térképet tud biztosítani, addig számomra minden más érv érdektelen.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #10 Dátum: 2009, 10 19, 12:51:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Engem egyelőre nem Közép-Kelet-Európa érdekel, hanem csak Magyarország és amíg a közvetlen környezetemben a Navigon jobb térképet tud biztosítani, addig számomra minden más érv érdektelen.

Te tudod, én a közvetlen környezetemben nem szorulok navigációra. :ok: :D
Ismeretlen helyen inkább, ott viszont eddig a TopMap vitte el a pálmát, ráadásul elég egyértelműen. Nyugat-Európában már mindegy, a TeleAtlas és a Navteq között nincs komoly eltérés.

Az új, Snapdragon alapú WinMo készülékek sebessége nagyon rendben van, és mind a gyártói (TF3D 2.5), mind a 3rd party felületek sokat fejlődtek az idén.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #11 Dátum: 2009, 10 19, 12:53:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Te tudod, én a közvetlen környezetemben nem szorulok navigációra. :ok: :D
Ismeretlen helyen inkább, ott viszont eddig a TopMap vitte el a pálmát, ráadásul elég egyértelműen. Nyugat-Európában már mindegy, a TeleAtlas és a Navteq között nincs komoly eltérés.

Az új, Snapdragon alapú WinMo készülékek sebessége nagyon rendben van, és mind a gyártói (TF3D 2.5), mind a 3rd party felületek sokat fejlődtek az idén.
az IGO-ról annyit részemről, h JB előtt teljesen jó volt, JB után a fordulóknál picit leakad mielőtt bekanyarodna, mintha gondolkozna

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #12 Dátum: 2009, 10 19, 13:37:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
az IGO-ról annyit részemről, h JB előtt teljesen jó volt, JB után a fordulóknál picit leakad mielőtt bekanyarodna, mintha gondolkozna

Igen, de neked 3G-d van. 3 GS hardverének nem gond a multitasking.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #13 Dátum: 2009, 10 19, 13:40:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, de neked 3G-d van. 3 GS hardverének nem gond a multitasking.
Az okés, de ez a fejlesztők részéről nem indok, mert ez még 3g-re lett kitalálva. És a legborzasztóbb, hogy több hónapja nem jön a javítás. Egy ilyen hardvernek bőven kellene simán kezelnie. Anno az MDA3-on: mp3 lejátszás + navigáció + bluetooth telefonálás együtt simán ment 2-3-4 évvel ezelőtt

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #14 Dátum: 2009, 10 19, 15:14:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Te tudod, én a közvetlen környezetemben nem szorulok navigációra. :ok: :D
Ismeretlen helyen inkább, ott viszont eddig a TopMap vitte el a pálmát, ráadásul elég egyértelműen. Nyugat-Európában már mindegy, a TeleAtlas és a Navteq között nincs komoly eltérés.

Az új, Snapdragon alapú WinMo készülékek sebessége nagyon rendben van, és mind a gyártói (TF3D 2.5), mind a 3rd party felületek sokat fejlődtek az idén.

Én közvetlen környezeten kis hazánkat értettem, jó neked, ha itthon mindenhol elvagy térkép nélkül, én nem :D

A WinMo Snapdragon hardveren is csak WinMo. A rendszer korlátait nem tudja átlépni attól, hogy erősebb hardverre rakod.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #15 Dátum: 2009, 10 19, 15:22:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A WinMo Snapdragon hardveren is csak WinMo. A rendszer korlátait nem tudja átlépni attól, hogy erősebb hardverre rakod.
ez most hogy jött ide? A naviról beszéltünk! Annak futtatása pedig nem okozott gondot még a középkategóriás winmonak sem. Ha valaminek vannak korlátai akkor az az ájfón, hiába az erősebb 3gs hardver. Pont az előbb írtam, hogyan használtam navit az őskövület MDA3-on.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #16 Dátum: 2009, 10 19, 17:28:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A WinMo Snapdragon hardveren is csak WinMo. A rendszer korlátait nem tudja átlépni attól, hogy erősebb hardverre rakod.


Eddig kétszer futottam bele a 32 processzes korlátba, minimális odafigyeléssel ez nem valós gond. A 32 MB RAM/process inkább csodás játékoknál okozhatna gondot, ez engem megint nem érint. Más korlátokról, ami a sebességen kívül gondot okozhatna, nem tudok. VIszont egy iPhone-nal naponta küzdenék pl. a multitasking hiánya miatt, de sorolhatnám a butított iGO-t vagy éppen bizonyos komplexebb üzleti szoftverek hiányát is (persze megoldható, ha felteszek helyette 15 kis vackot az AppStore-ból). A legjobban mégis a magas fokú MS Exchange integráció hiányozna, a teljes körű biztonsági támogatással egyetemben.
Nameg rövidesen azt is hozzá kell majd tennem, hogy kis méretű, gyatra felbontású kijelző is visszatartó erő. :D

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #17 Dátum: 2009, 10 19, 22:04:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ez most hogy jött ide? A naviról beszéltünk! Annak futtatása pedig nem okozott gondot még a középkategóriás winmonak sem. Ha valaminek vannak korlátai akkor az az ájfón, hiába az erősebb 3gs hardver. Pont az előbb írtam, hogyan használtam navit az őskövület MDA3-on.

"A WinMo Snapdragon hardveren is csak WinMo. A rendszer korlátait nem tudja átlépni attól, hogy erősebb hardverre rakod."

Mordon szabadfordításban - elemzés :D

Itt a szerző a WinMo rendszer struktúrájából adódó végállomásra utalt, amit a nagyteljesítményű processzorok sem tudnak orvosolni. ;)




Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #18 Dátum: 2009, 10 19, 22:49:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"A WinMo Snapdragon hardveren is csak WinMo. A rendszer korlátait nem tudja átlépni attól, hogy erősebb hardverre rakod."

Mordon szabadfordításban - elemzés :D

Itt a szerző a WinMo rendszer struktúrájából adódó végállomásra utalt, amit a nagyteljesítményű processzorok sem tudnak orvosolni. ;)

Mindkét mondat blabla... :hmm:

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #19 Dátum: 2009, 10 19, 23:08:30 »
"Eddig kétszer futottam bele a 32 processzes korlátba, minimális odafigyeléssel ez nem valós gond."

Eleve miért van korlát? Ha van erőforrás, akkor használja ki, ha nincs, akkor addig nyújtózkodjon amíg bír, egy kicsit is értelmes rendszer esetén ez nem okoz problémát.

"A 32 MB RAM/process inkább csodás játékoknál okozhatna gondot, ez engem megint nem érint."

Nem csak játékok, hanem komplexebb alkalmazásoknál is komoly korlát, amit te maximum onnan veszel észre, hogy néhány alkalmazás bivaly hardveren is lassú és homokórázik.
Egyébként adott platform mozgatórugója a színvonalas játékok száma, ha nincs, vagy kevés van, akkor az a platform kevésbé lesz elterjedt, kevesebben fejlesztenek rá.
Az iPhone is azért terjedt el ilyen robbanásszerűen, mert kiváló játékplatform is. Gyakorlatilag 2 év alatt a háttérbe szorította a közel 15 éve piacon lévő Microsoft platformot.
De ugyanígy látszik, hogy mivel a konzolok teret hódítottak a PC ipar is keményen csökkenni kezdett és csak az olcsó szinte csak célfeladatokra szánt eszközök (netbook-ok) fogytak.
Szóval aki lebecsüli a játékok jelentőségét, az nincs tisztában a dolgokkal, ha meg egy gyártó teszi ezt, akkor rövid időn belül megy a terméke a süllyesztőbe.


"Más korlátokról, ami a sebességen kívül gondot okozhatna, nem tudok."

A rendszer ostoba felépítése, a registry fregmentálódása, a rendszer teleszemetelődése igaz nem korlát, csak gondot és gyorsan belassuló rendszert okoz, szerintem önmagában is elég probléma.

"VIszont egy iPhone-nal naponta küzdenék pl. a multitasking hiánya miatt"

Nálam telepítve van a backgrounder, de ha egy héten ötször használom, akkor sokat mondok, a rendszer úgy van felépítve, hogy gyakorlatilag nincs multitaszkra szükség.
(Egyetlen kivétel a navigáció.)

"bizonyos komplexebb üzleti szoftverek hiányát is"

Ezt elmesélhetnéd, mert én mindenre találtam több alkalmazást is.

"A legjobban mégis a magas fokú MS Exchange integráció hiányozna"

Ezt is leírhatnád, hogy mire gondolsz.

"a teljes körű biztonsági támogatással egyetemben."

No meg ezt is. :)

"Nameg rövidesen azt is hozzá kell majd tennem, hogy kis méretű, gyatra felbontású kijelző is visszatartó erő. :D"

Hát akinek a 3,5"-os kijelző kicsi……
Ekkora fizikai mérethez nagyobb felbontás csak technológiai demó, semmi több. Jól hangzik, de napi használatnál nem látod a különbséget.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #20 Dátum: 2009, 10 20, 00:09:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Eleve miért van korlát? Ha van erőforrás, akkor használja ki, ha nincs, akkor addig nyújtózkodjon amíg bír, egy kicsit is értelmes rendszer esetén ez nem okoz problémát.

Talán azért van korlát, mert ezt már akkor tudta, amikor az Apple még nagyot álmodni sem mert egy okostelefonról, és a 32 process, illetve 32 MB RAM egy processnek (a max. 64-ből) még a távoli jövőnek tűnt. Az újabb meg még nincs kész, de a Zune HD már csekkolható az iPod Touch-csal szemben.
Vicces a korlátozásokat firtatni iPhone tulajként. Miért van BT korlát? Miért van multitasking korlát? Miért van kijelző felbontás korlát? Miért van akkumulátor korlát? Miért van memóriakártya korlát? Miért van Google Voice korlát? Stb. ;)

Idézetet írta: Mordon
Nem csak játékok, hanem komplexebb alkalmazásoknál is komoly korlát, amit te maximum onnan veszel észre, hogy néhány alkalmazás bivaly hardveren is lassú és homokórázik.

Elfelejtettél példát hozni. Talán csak nem azért, mert nem nagyon van? A 3D-s épületekkel navigálás közben operáló iGO8 se foglal 32 MB-nál többet, más ezt meg se közelíti, csak a csicsás játékok. A nem túl távoli jövőben persze túl fogunk ezen lépni, hogy ne menjek messzire, jön a kamera élő képére vetített navigáció, de azzal már nem a WinCE 5.2 kernelnek kell megbirkóznia.

Idézetet írta: Mordon
Az iPhone is azért terjedt el ilyen robbanásszerűen, mert kiváló játékplatform is. Gyakorlatilag 2 év alatt a háttérbe szorította a közel 15 éve piacon lévő Microsoft platformot.

Ez a játék nem itt kezdődött, és butaság úgy beállítani, hogy már véget is ért. Az tény, hogy a MS elaludt, és sokáig nem értette meg, hogy az üzleti felhasználóknak is lehetnek szélesebb igényeik, illetve a készülékek felhasználása tolódik a laptopok irányába.
Ettől függetlenül a 3D-s játékok sokakat már PC-n se érdekelnek, PDA-n is csak nyűgnek tartják az egészet. Akinek fontos, vegyen iPhone-t, vagy még inkább valami célszerszámot (PSP?).

Idézetet írta: Mordon
De ugyanígy látszik, hogy mivel a konzolok teret hódítottak a PC ipar is keményen csökkenni kezdett és csak az olcsó szinte csak célfeladatokra szánt eszközök (netbook-ok) fogytak.

Aha, az üzleti notebook piac el is tűnt a süllyesztőben, mert sok netbook fogyott. Értem én, logikus. Vagy mégse? Ja, hogy egy 4-500e Ft-os üzleti notebookon 10-szer annyi haszon van, mint a túltelített netbook piacon eladott 90e Ft-os gépszörnyön?
Különböző felhasználói igények vannak, és eddig nem volt az igényeknek megfelelően szegmentált a kínálat. Kb. ennyi, ettől még nem kell temetni más szegmenseket. Ugyanígy szegmentálódhatna a piac az okostelefonoknál is, bár egyelőre a tendencia inkább még a mindent bele. Így volt ez anno a notebookok első nagy térhódításánál is, aztán a valós felhasználói igények szétterítették a piacot.

Idézetet írta: Mordon
A rendszer ostoba felépítése, a registry fregmentálódása, a rendszer teleszemetelődése igaz nem korlát, csak gondot és gyorsan belassuló rendszert okoz, szerintem önmagában is elég probléma.

Ezek nem valós problémák, inkább lehetnek WM2003-ra alapozott sztereotípiák. Kb. mintha azt mondanám, hogy az iPhone nem tud 3G-t. Rég volt, megváltozott a helyzet. Én legalábbis ilyesmivel nem találkoztam az elmúlt 2,5 évben (Smartphone, PPC, WM5-6.x).

Idézetet írta: Mordon
Nálam telepítve van a backgrounder, de ha egy héten ötször használom, akkor sokat mondok, a rendszer úgy van felépítve, hogy gyakorlatilag nincs multitaszkra szükség.

Folyamatosan hivatkozni egy, a gyártó által kinyilvánítottan illegális tevékenységre elég érdekes érvelési módszer... A készülék nem tudja, és JB-ket a statisztikák szerint valami 8 % csinál a szifonján.
A "nincs szükség" mindig előkerül végső érvként, de gondold át, hogy a gagyi Push Notifications éppenséggel mit próbál helyettesíteni. ;) Anand cikke a 3GS-ről kiválóan rávilágít erre is.

Idézetet írta: Mordon
Ezt elmesélhetnéd, mert én mindenre találtam több alkalmazást is.

Egyszer összeszámoltam, hogy pl. egy Spb Travelert hány alkalmazással tudnék kiváltani iPhone-on, és valami 14 jött ki. :D

Idézetet írta: Mordon
Ezt is leírhatnád, hogy mire gondolsz.

Arra gondoltam, hogy minél inkább úgy működjön a PDA-m, mint az Outlook-om. Az Out of Office értesítésektől kezdve a találkozók szervezésén át a levelező csoportok kezeléséig mindenben.

Idézetet írta: Mordon
"a teljes körű biztonsági támogatással egyetemben."

No meg ezt is. :)

Szerintem nem elég, ha azt hazudja egy készülék, hogy kompatibilis az Exchange Server által támasztott 8-10 biztonsági elvárásból kettővel. :p

Idézetet írta: Mordon
Hát akinek a 3,5"-os kijelző kicsi……
Ekkora fizikai mérethez nagyobb felbontás csak technológiai demó, semmi több. Jól hangzik, de napi használatnál nem látod a különbséget.

Úgy 4-5 éve kb ezt mondtuk a 2,8" QVGA kijelzőre is, aztán túllépett rajta az idő. Van valahol egy videó, ahol a HD2 4,3" WVGA kijelzőjét az iPhone mellé teszik, egyértelmű a helyzet. Minél nagyobb, annál jobb, csak a használhatóság szab határt a méretnek. Előbb-utóbb eljön majd a széthajtható OLED kijelző korszaka, és akkor a 4,3" WVGA-n is csak mosolyogni fogunk.
Biztosan azért ad ki szinte minden gyártó HVGA, WVGA és WVGA+ felbontású kijelzőket, mert senki nem látja a különbséget a QVGA-hoz és a 320x480-hoz képest. :)

Könnyű gyorsnak lenni menüben is, amikor 320x480-on 5x4-es rácsba rendezett, tök egyforma méretű ikonokat kell megjeleníteni/mozgatni . Ezen is túllépett az idő, ha megkérdezel 100 embert, hogy az animált óra és élő időjárás a pofásabb, vagy a rács, 90 az előbbire fog szavazni, akármennyire is kevéssé hasznos. Ha bírja a vas, legyen nagy felbontás és animált időjárás, szimplán mert jobb ránézni.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #21 Dátum: 2009, 10 20, 06:21:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"A WinMo Snapdragon hardveren is csak WinMo. A rendszer korlátait nem tudja átlépni attól, hogy erősebb hardverre rakod."

Mordon szabadfordításban - elemzés :D

Itt a szerző a WinMo rendszer struktúrájából adódó végállomásra utalt, amit a nagyteljesítményű processzorok sem tudnak orvosolni. ;)
Szóval a piros azért piros mert piros  :D Értem én ;) De akkor ezek szerint az ájfón korlátlan?

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #22 Dátum: 2009, 10 20, 06:30:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Eddig kétszer futottam bele a 32 processzes korlátba, minimális odafigyeléssel ez nem valós gond."

Eleve miért van korlát? Ha van erőforrás, akkor használja ki, ha nincs, akkor addig nyújtózkodjon amíg bír, egy kicsit is értelmes rendszer esetén ez nem okoz problémát.
...
Kedves Mordon! Ezt a vitát már annyiszor végigjátszottam más fórumokon. Ami megegyező. Minden ájfónos védekezése tipikus. Nem a konkrét példákkal jöttök, hanem globális számadatokkal dobálóztok. "Kiszorította a Microsoftot, stb..." Mások olyan számadatokkal jönnek, h kettéáll a fülem, de konkrét napi felhasználói szinten nem nyilatkoznak. Konkért példák abszolút hiánya a jellemző. És ezért vettem -részben- egy ájfónt, h kiderüljön kinek van igaza. Nos: Ájfón komoly munkára nem jó. Játszani tökéletes. Én erdokének adok most igazat, ott a pont. Egy haverom a másik fórumon tökéleteset írt: Az elvakult ájfón védelmezőkre jellemző a kognitív disszonancia. Tényleg gáz megvenni 150.000-200.000-ért egy olyan készüléket, ami-bár a maga nemében zseniális- de nem mossa le a winmo-t, bőven nem mossa le. És ebből fakad az ájfón társadalom elvadulása a fórumokon. A winmosok meg csak mulatnak. Nekem azért marad egyelőre az iphone, mert én telefonáláson és navin kívül csak szórakozni használom a pda-mat és arra ez jobb!

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #23 Dátum: 2009, 10 20, 09:27:01 »
"Talán azért van korlát, mert ezt már akkor tudta, amikor az Apple még nagyot álmodni sem mert"

No igen, csak azóta eltelt 15 év, a lustaság és a komoly fejlesztés teljes hiánya szerintem nem érdem, hanem hiba.

"Vicces a korlátozásokat firtatni iPhone tulajként."

Van egy kis különbség. Én az iPhone korlátait ledönthetem, vagy megkerülhetem, nekeda WinMo korlátaival muszáj együtt élned (hacsak nem kezdtél tutokban a rendszer alapjaitól való újraírásába :D).

"Elfelejtettél példát hozni. Talán csak nem azért, mert nem nagyon van?"

Minek hozzak példát?
Kapcsolj be egy mai WinMo PDA-telefont és csodálkozz rá, hogy milyen lassú és akadozó a működése, ennél több példa nem kell szerintem.

"A 3D-s épületekkel navigálás közben operáló iGO8 se foglal 32 MB-nál többet"

Sokkal többet foglal, csak folyamatosan lapoznia kell ki-be a memóriából, hogy ezt a problémát megkerülje, de ezzel rendesen leterheli az egész gépet.
Én iPhone-on az iGO mellett még vidáman futtatok 30-40 másik alkalmazást is, Te WinMo-n max. 2-3-at, de már akkor is folyamatosan fogod látni a szivárványkereket.

"jön a kamera élő képére vetített navigáció, de azzal már nem a WinCE 5.2 kernelnek kell megbirkóznia."

Hát igen, mivel ilyen feladattal jelenleg csak a Mobile OSX és az Android tud megbirkózni, mivel WinMo alatt nincsen meg az egységes szoftver-hardver háttér hozzá.

"Ettől függetlenül a 3D-s játékok sokakat már PC-n se érdekelnek, PDA-n is csak nyűgnek tartják az egészet. Akinek fontos, vegyen iPhone-t, vagy még inkább valami célszerszámot (PSP?)."

Teljesen igazad van, ezért is szárnyalnak az iPhone eladások, mert a sok okos gyártó így gondolkodik és közben elveszti a vásárlóit. Lessed csak meg a mostani negyedéves pénzügyi eredményeket, az Apple szárnyal, a WinMo-t forgalmazó cégek és a Nokia meg veszteséggel zárt.

"Aha, az üzleti notebook piac el is tűnt a süllyesztőben, mert sok netbook fogyott. Értem én, logikus. Vagy mégse?"

Bocsi, de majd az összes gyártó vagy veszteséges volt, vagy 0-val jött ki és ezt úgy úszták meg, hogy a netbook szegmensre fókuszáltak, anélkül mostanra a legtöbben bezárhattak volna.
Érdekes módon az Apple ez időben is képes volt nyereséget felmutatni (rekordnyereséget, ami a karácsonyi szezonokat is felülmúlta).

"Ezek nem valós problémák, inkább lehetnek WM2003-ra alapozott sztereotípiák."

Én olvasgatok WinMo-s fórumokat, majd beírom oda is, hogy ne sírjanak, ez nem probléma, hisz Te megmondtad :D
Sajna probléma, de téged is kihívhatlak az installálós versenyre, mint ismerősöm. Csak 100 alkalmazást kell felrakni és törölni, majd megnézni, hogy mennyit lassult a készülék. (Megsúgom az övé annyit, hogy hardreset lett a vége :D).

"Folyamatosan hivatkozni egy, a gyártó által kinyilvánítottan illegális tevékenységre elég érdekes érvelési módszer..."

A ROM-főzés is illegális, mégis szinte minden WinMo tulaj él vele, akkor innentől okafogyott az ellenkezésed a jailbreak használata ellen.

"A készülék nem tudja, és JB-ket a statisztikák szerint valami 8 % csinál a szifonján.
A "nincs szükség" mindig előkerül végső érvként"

Tökéletesen megis indokoltad helyettem is.
Eladtak közel 80 millió készüléket, aminek kb 8%-át jailbreak-elték csak, ez azt bizonyítja, hogy a többieknek nem volt szükségük a jailbreak által nyújtott többlet tudásra. Ennek ellenére az iPhone tulajdonosok a legelégedettebbek a készülékükkel. No erre mit mondasz? :)

"de gondold át, hogy a gagyi Push Notifications éppenséggel mit próbál helyettesíteni. ;)"

Nem helyettesít semmit, hanem jobb megoldást nyújt.
Megnézném, hogy a WinMo-s készüléked napi 24 órában képes lenne-e MSN és Skype kapcsolatot fenntartani úgy, hogy egy klienst állandóan a háttérben futtat és folyamatos adatkapcsolatot tart fent.

"Egyszer összeszámoltam, hogy pl. egy Spb Travelert hány alkalmazással tudnék kiváltani iPhone-on, és valami 14 jött ki. :D"

Nekem csak 1.
Fizz Traveler :D

"Szerintem nem elég, ha azt hazudja egy készülék, hogy kompatibilis az Exchange Server által támasztott 8-10 biztonsági elvárásból kettővel. :p"

Több ismerősöm használja nagyvállalati környezetben Exchange-en keresztül és maximálisan elégedettek vele (ellentétben a WinMo és Symbian eszközökkel, amiket leváltottak vele).

"Van valahol egy videó, ahol a HD2 4,3" WVGA kijelzőjét az iPhone mellé teszik, egyértelmű a helyzet."

A fizikai méret egyértelmű, a felbontás nem.
You are not allowed to view links. Register or Login

De az már más kérdés, hogy egy annyivel nagyobb eszköz mennyire használható a mindennapokban. (Ki fogom próbálni, úgyhogy majd meglátjuk :D))

"Előbb-utóbb eljön majd a széthajtható OLED kijelző korszaka, és akkor a 4,3" WVGA-n is csak mosolyogni fogunk."

Csak OLED-et NE!!!
Kell a francnak egy túlvezérelt (marketingesek álma, vibrant color :D) szabad téren alig használható kijelző.

"Biztosan azért ad ki szinte minden gyártó HVGA, WVGA és WVGA+ felbontású kijelzőket, mert senki nem látja a különbséget a QVGA-hoz és a 320x480-hoz képest. :)"

Azért ad ki, mert jól hangzik a feature listában, cserébe látványban semmi különbség és többet fogyaszt.

"Könnyű gyorsnak lenni menüben is, amikor 320x480-on 5x4-es rácsba rendezett, tök egyforma méretű ikonokat kell megjeleníteni/mozgatni ."

Ne haragudj, de engem az alkalmazások sebessége fontosabb és azok is jóval lassabban reagálnak és működnek WinMo-n.

"Ha bírja a vas, legyen nagy felbontás és animált időjárás, szimplán mert jobb ránézni."

Ja, rakjunk alá bivaly vasat, majd ezek a csodák szépen lelassítják, hogy ne legyen még véletlenül sem gyors :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #24 Dátum: 2009, 10 20, 09:28:47 »
"Ájfón komoly munkára nem jó. Játszani tökéletes."

Ezt kifejthetnéd, mert én kizárólag munkára használom és azért, mert a Symbian és a WinMo nem felelt meg.
Tényleg nagyon kíváncsi vagyok, mi az a "komoly munka" amire a WinMo alkalmas, az iPhone meg nem. Nekem semmi nem jut eszembe.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #25 Dátum: 2009, 10 20, 09:41:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Ájfón komoly munkára nem jó. Játszani tökéletes."

Ezt kifejthetnéd, mert én kizárólag munkára használom és azért, mert a Symbian és a WinMo nem felelt meg.
Tényleg nagyon kíváncsi vagyok, mi az a "komoly munka" amire a WinMo alkalmas, az iPhone meg nem. Nekem semmi nem jut eszembe.
jelen esetben "nekem nem jut semmi eszembe=nem értek a winmohoz". Kognitív disszonancia: meggyőzésük lehetetlen és mivel én hiszek a tapasztaltabbaknak így a véget nem érő vitánkat most zárom  ;). Ti elvetemült ájfónosok még azzal is vitatkoztok akinek mindkét készüléke van  :D :D :D Nyugi, nem rossz az ájfón, de akárhogy is erőlködsz nem jobb annyival a winmonál  :D Ja és a 4 sornál több hozzászólásokat időhiány miatt ignorálom, mellesleg fogadok fejből elmondom a 90%-át annak amit leírtál  :D Nem a winmosok baja, h kidobtál rengeteg pénzt és nem vált be az elképzelésed, így tkp magaddal vitatkozol, ezért nem kívánok többet hozzászólni  ;) Örülj, h jó és tetszik és örülj, h másnak a winmo jobb és tetszik nekik. Ja és még egy pszichés jellemzés: érdekes, h az összes ájfón-vitafan úgy válaszol, ahogyan Te, kiszedi a sorokat és hozzá ír kommenteket. Majd ennek is utánanézek a pszichológiában. Addig: beszív-kifúj és mondogat: "nem rossz az ájfón, van jobb is, de ez nekem nem okoz lelki sérülést"  :D :D :D :taps: :taps: :taps:
Remélem nincs sértődés  :ok:

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #26 Dátum: 2009, 10 20, 09:45:33 »
Mindenesetre szeretnék én is ájfónon dolgozni. Ez milyen munkahely?  :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #27 Dátum: 2009, 10 20, 10:05:46 »
Valahogy mintha elkennéd a választ, lehet, hogy rájöttél, hogy nem tudsz mit írni? :D

" Ti elvetemült ájfónosok még azzal is vitatkoztok akinek mindkét készüléke van "

Bocs, ha van itt a fiókomban egy Diamond, egy Touch HD és egy e71, akkor én vitatkozhatok?

"Nem a winmosok baja, h kidobtál rengeteg pénzt és nem vált be az elképzelésed"

Nem dobtam ki semmit, nekem ez hobby, de napi használatra már nem elég nekem a WinMo, pepecselni vele, játékra alkalmas, de megbízható munkatársnak nem.

"Mindenesetre szeretnék én is ájfónon dolgozni. Ez milyen munkahely?"

Miért Te hol dolgozol "komoly munkát" WinMo-n? :D

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #28 Dátum: 2009, 10 20, 10:07:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valahogy mintha elkennéd a választ, lehet, hogy rájöttél, hogy nem tudsz mit írni? :D

" Ti elvetemült ájfónosok még azzal is vitatkoztok akinek mindkét készüléke van "

Bocs, ha van itt a fiókomban egy Diamond, egy Touch HD és egy e71, akkor én vitatkozhatok?

"Nem a winmosok baja, h kidobtál rengeteg pénzt és nem vált be az elképzelésed"

Nem dobtam ki semmit, nekem ez hobby, de napi használatra már nem elég nekem a WinMo, pepecselni vele, játékra alkalmas, de megbízható munkatársnak nem.

"Mindenesetre szeretnék én is ájfónon dolgozni. Ez milyen munkahely?"

Miért Te hol dolgozol "komoly munkát" WinMo-n? :D
beszív-kifúj+mondogat

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #29 Dátum: 2009, 10 20, 10:16:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valahogy mintha elkennéd a választ, lehet, hogy rájöttél, hogy nem tudsz mit írni? :D

" Ti elvetemült ájfónosok még azzal is vitatkoztok akinek mindkét készüléke van "

Bocs, ha van itt a fiókomban egy Diamond, egy Touch HD és egy e71, akkor én vitatkozhatok?

"Nem a winmosok baja, h kidobtál rengeteg pénzt és nem vált be az elképzelésed"

Nem dobtam ki semmit, nekem ez hobby, de napi használatra már nem elég nekem a WinMo, pepecselni vele, játékra alkalmas, de megbízható munkatársnak nem.

"Mindenesetre szeretnék én is ájfónon dolgozni. Ez milyen munkahely?"

Miért Te hol dolgozol "komoly munkát" WinMo-n? :D
mellesleg látom átvetted a stílusom  :D imádom, ha majmolnak  :D Mindig nagy hatással voltam az emberekre, ezt cigány nagyanyám is megmondta

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #30 Dátum: 2009, 10 20, 10:44:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van egy kis különbség. Én az iPhone korlátait ledönthetem, vagy megkerülhetem, nekeda WinMo korlátaival muszáj együtt élned (hacsak nem kezdtél tutokban a rendszer alapjaitól való újraírásába :D).

A korlátokat már megbeszéltük, és nyilván azért használok ilyen készülékeket, mert könnyebben együtt tudok élni a korlátaival, mint a sokkal számosabb iPhone korláttal.

Idézetet írta: Mordon
Minek hozzak példát?
Kapcsolj be egy mai WinMo PDA-telefont és csodálkozz rá, hogy milyen lassú és akadozó a működése, ennél több példa nem kell szerintem.

Azért hozz példát, hogy hiteles legyen a mondanivalód, és ne a levegőbe beszélj, mint ahogy a második mondatod jól mutatja. Ha egyszer egy hasonló vason futó WinMo-t vagy Androidot vagy bármit hasonlítasz a 3GS-hez, meglepve tapasztalod majd, hogy szó sincs akadozó működésről. A 3G meg ugyanúgy belassul a tetű hardverével, ha intenzíven használod. Ez is olyan dolog, amit az iPhone 3G tulajok többsége beismer, ha éppen nem véreres szemmel hadakozik valami fórumon.

Idézetet írta: Mordon
Sokkal többet foglal, csak folyamatosan lapoznia kell ki-be a memóriából, hogy ezt a problémát megkerülje, de ezzel rendesen leterheli az egész gépet.
Én iPhone-on az iGO mellett még vidáman futtatok 30-40 másik alkalmazást is, Te WinMo-n max. 2-3-at, de már akkor is folyamatosan fogod látni a szivárványkereket.

Nálam ugyanúgy fut minden a háttérben, amikor navigálok, és nem látok szivárványkereket, pedig csak egy Omniám van, aminek fele memóriája és sokkal lassabb processzora van. Megint valami rosszul optimalizált, csiga hardveres készüléket hozol elő a legmodernebb iPhone ellen. Nézz meg egy Omnia II-t (még mindig gyengébb HW), egy TG01-et vagy egy HD2-t.

Idézetet írta: Mordon
Lessed csak meg a mostani negyedéves pénzügyi eredményeket, az Apple szárnyal, a WinMo-t forgalmazó cégek és a Nokia meg veszteséggel zárt.

Én meglestem mindet, te viszont elfelejtetted megnézni, kik a WinMo-s készülékeket gyártó legnagyobb cégek, és a frissen bejelentett stratégiai partnerek. A Samsung, az LG, az Acer és a HTC is fényévekre van a veszteségességtől, némelyikük ugyanúgy szárnyal, mint az Apple.


Idézetet írta: Mordon
Én olvasgatok WinMo-s fórumokat, majd beírom oda is, hogy ne sírjanak, ez nem probléma, hisz Te megmondtad :D
Sajna probléma, de téged is kihívhatlak az installálós versenyre, mint ismerősöm. Csak 100 alkalmazást kell felrakni és törölni, majd megnézni, hogy mennyit lassult a készülék. (Megsúgom az övé annyit, hogy hardreset lett a vége :D).

Vegyenek olyan készüléket, amit nem 2005-ös vasra építettek. Az ARM11-et 2003-ban jelentette be az ARM, tipikusan 2 év, mire eszközök épülnek rá. Ma meg 2009 vége van ugyebár. Aki megvett az idén egy Touch Diamond 2-t vagy Pro2-t, az magára vessen. (Mellesleg az utóbbi [az első iPhone-hoz hasonlóan] az optimalizálás csodája, majd egyszer nézd meg, hogyan fut egy WM6.5-ös új ROM-mal azon az őskövület hardveren).

Idézetet írta: Mordon
A ROM-főzés is illegális, mégis szinte minden WinMo tulaj él vele, akkor innentől okafogyott az ellenkezésed a jailbreak használata ellen.

Én még nem láttam olyat, hogy bármelyik PDA gyártó kinyilatkoztatta volna, hogy illegális a ROM főzés, és jogilag fel fog lépni ellene, ellentétben az Apple-lel.
Ettől függetlenül a főzött ROM-ok leginkább nem új funkcionalitást adnak a készüléknek, hiszen az alap helyzetben is hozzáadható, nem úgy, mint a szifonnál. A főzött ROM-ot használó PDA-sok aránya egyébként kb. hasonló lehet a JB-elt iPhone-t használókéhoz.

Idézetet írta: Mordon
Ennek ellenére az iPhone tulajdonosok a legelégedettebbek a készülékükkel. No erre mit mondasz? :)

Egyszerű lelkű embereknek egyszerű lelkű telefon... :p

Idézetet írta: Mordon
Nem helyettesít semmit, hanem jobb megoldást nyújt.
Megnézném, hogy a WinMo-s készüléked napi 24 órában képes lenne-e MSN és Skype kapcsolatot fenntartani úgy, hogy egy klienst állandóan a háttérben futtat és folyamatos adatkapcsolatot tart fent.

Most kénytelen vagyok a tipikus iPhone-osok utoló érvét előhozni: Nincs rá szükség. De tényleg, PC-n is akkor nyitom meg a Skype-ot, ha csevegni akarok. Mi a francnak 24 órás adatkapcsolat chat programoknak? Egyébként biztosan megoldható lenne, hiszen emaillel működik.

Idézetet írta: Mordon
Több ismerősöm használja nagyvállalati környezetben Exchange-en keresztül és maximálisan elégedettek vele (ellentétben a WinMo és Symbian eszközökkel, amiket leváltottak vele).

Na ja, népszerű nálunk is, csak a rendszergazdák arcát nézted volna meg, amikor kiderült a 3G-ről a 3-as OS és a 3GS megjelenésekor, hogy addig csak hazudta a biztonsági megfelelőséget. Komolyabb cégeknél ez óriási baklövés volt, azóta is sunnyognak és imádkoznak a rendszergizdák, hogy a vezetőknek ne tűnjön fel a rés a pajzson. :D

Idézetet írta: Mordon
A fizikai méret egyértelmű, a felbontás nem.

Persze, másfél méterről az Omniámnak és a Touch2-nek is csodás a felbontása...

Idézetet írta: Mordon
De az már más kérdés, hogy egy annyivel nagyobb eszköz mennyire használható a mindennapokban. (Ki fogom próbálni, úgyhogy majd meglátjuk :D))

Mindösze 4 mm-rel szélesebb az iPhone-nál, ennyi fantáziád csak van. ;) Azt rebesgetik, hogy a Toshiba K01 (Snapdragon @1 GHz, 4,1" kapacitív WVGA, kicsúsztatható QWERTY, 15 mm vastagság) csak 65 mm széles lesz (iPhone + 2 mm).

Idézetet írta: Mordon
Csak OLED-et NE!!!
Kell a francnak egy túlvezérelt (marketingesek álma, vibrant color :D) szabad téren alig használható kijelző.

Ugyan már, az OLED még csak második generációját éli, míg a TFT ezer éves technológia. A színhőmérséklet nyilván itt is állítható (ahogy az Apple is állított rajta többször menet közben), a szabad téri láthatóság pedig máris jobb a TFT-k jó részénél. Folyamatosan fog javulni, és rövidesen abszolút nem lesz kérdés, hogy az előnyei messze túlszárnyalják a hátrányokat. A te hozzáállásoddal még mindig monokróm kijlezőket néznénk...

Idézetet írta: Mordon
Azért ad ki, mert jól hangzik a feature listában, cserébe látványban semmi különbség és többet fogyaszt.

Magyarul minden felhasználó konzumidióta, csak aki elavult felbontású iPhone-t vesz, az nem? Hehe, igen sokan pont fordítva látják ezt. :)

Idézetet írta: Mordon
Ne haragudj, de engem az alkalmazások sebessége fontosabb és azok is jóval lassabban reagálnak és működnek WinMo-n.

Csúsztatsz, ha úgy állítod be, az egyik a másik rovására létezik. Egyrészt mert nem egyszerre nézel egy alkalmazást és a menüt, másrészt mert a 3GS vasa kifejezetten jól bírná. Egyszerűen arról van szó, hogy a piacon tartott 3G akadozna, mint állat, és ezt nem szeretné az Apple. A túl egyszerű (viszont ezzel jó nagy nyereséget termelő) termékpaletta átka a 3GS tulajokra nézve, hogy ugyanazt az elavult felületet kell bámulniuk. Itt már nem segít a "nincs rá szükség" emlegetése, a nagyobb profit megakadályozza, hogy te tetszetősebb menüt nézz a drágább készülékeden. :ok:
Sokadszor mondom, hogy azonos hardveren futó WinMo-n nem reagálnak lassan az alkalmazások. Nézz meg egy HD2 vagy akár egy TG01 WM6.5 videót.

Idézetet írta: Mordon
Ja, rakjunk alá bivaly vasat, majd ezek a csodák szépen lelassítják, hogy ne legyen még véletlenül sem gyors :D

Kérlek szépen, a bivaly vasad ugyebár már megvan, és amikor éppen nem játszol, mint egy óvodás (tekintve az akkumulátoros üzemidőt játékok alatt, és a cserélhetetlen akkumulátort, max. egy-másfél órát egy nap alatt), akkor kihasználatlanul pihen a 4x5-ös rács alatt. ;) Biztosan megéri 180-210e Ft-ot kiadni napi 30-40 perc játék miatt az erős vasra, de én jobban érzem magam, ha sűrűbben kapok visszaigazolást az ilyen horderejű döntéseimről. :ok:

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #31 Dátum: 2009, 10 20, 10:57:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mellesleg látom átvetted a stílusom  :D imádom, ha majmolnak  :D Mindig nagy hatással voltam az emberekre, ezt cigány nagyanyám is megmondta

Ilyen az, mikor nincs mit mondani, mert konkrétumot, érvet írni nem tudsz. Gratulálok.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #32 Dátum: 2009, 10 20, 10:57:10 »
Részemről ha össze kell hasonlítani az ájfón sokkal akadozóbb mint az Omnia, főleg JB után (mnia főzött rommal, tehát ebbe ne kössünk bele). Bakker most látom, h offolunk bőven  :oops:

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #33 Dátum: 2009, 10 20, 10:59:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ilyen az, mikor nincs mit mondani, mert konkrétumot, érvet írni nem tudsz. Gratulálok.
Ebben én majmoltam az elvakult ájfón fanokat  :taps: :taps: :taps: :D :D :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #34 Dátum: 2009, 10 20, 11:21:04 »
"A korlátokat már megbeszéltük, és nyilván azért használok ilyen készülékeket, mert könnyebben együtt tudok élni a korlátaival, mint a sokkal számosabb iPhone korláttal."

Ilyeneket én is írogattam, aztán fogadásból vettem egy iPhone-t, hogy élesben is kipróbálom, nem csak a levegőbe szidom. A végeredményt gondolom látod :D

"Ha egyszer egy hasonló vason futó WinMo-t vagy Androidot vagy bármit hasonlítasz a 3GS-hez, meglepve tapasztalod majd, hogy szó sincs akadozó működésről."

A HD2 videóján is láttam már szivárványkereket, szóval hagyjuk a dumát.

"A 3G meg ugyanúgy belassul a tetű hardverével, ha intenzíven használod."

2G-t használtam a 3GS előtt, de az sem volt olyan lassú, mint a Touch HD.

"Nálam ugyanúgy fut minden a háttérben, amikor navigálok, és nem látok szivárványkereket"

Ezt majd a legközelebbi találkozón prezentálhatod, csak ha megmutatom, hogy én milyen tempót várok el egy készüléktől, akkor nagyon meg fogsz lepődni.
Rendszeresen kapok ilyen válaszokat, aztán személyes találkozón, mikor kézbe veszem a "soha nem lassuló" WinMo-s jószágot, akkor hirtelen mégis lassú lesz, hirtelen nem tudja követni a tempómat, jönnek a szivárványkerekezések, esetleges lefagyások, no meg a szabadkozás, hogy ilyen nem szokott nála előfordulni és biztos az előző nap felrakott főzött rom a hibás, mert az bugos......

"Nézz meg egy Omnia II-t (még mindig gyengébb HW), egy TG01-et vagy egy HD2-t."

Omnia II-t már láttam, lassú. HD2-t lehet, hogy veszek is, de sokat nem várok attól sem.

"A Samsung, az LG, az Acer és a HTC is fényévekre van a veszteségességtől, némelyikük ugyanúgy szárnyal, mint az Apple."

Te valami másik univerzumban élsz.
A HTC masszivan veszteséges (nem véletlenül kezdett el nyitni az Android fele), a koreai gyártók meg ha nem is veszteségesek de 0-ra jöttek ki az utolsó 2 pénzügyi negyedévben és ezt nem a mobil üzletáguknak köszönhetik.
Az Acer meg szinte jelentéktelen szereplője a mobil piacnak, a pénzügyi eredményeihez a PDA eszközeinek semmi köze (egyébként szintén nem könyveltek el nyereséget).

"Én még nem láttam olyat, hogy bármelyik PDA gyártó kinyilatkoztatta volna, hogy illegális a ROM főzés, és jogilag fel fog lépni ellene, ellentétben az Apple-lel."

Akkor csukott szemmel jársz.
A Microsoft az XDA-Developers oldalát még bezárással is fenyegette.

"Ettől függetlenül a főzött ROM-ok leginkább nem új funkcionalitást adnak a készüléknek, hiszen az alap helyzetben is hozzáadható, nem úgy, mint a szifonnál."

Dehogynem, legtöbb esetben plusz funkcionalitzást ad, vagy a stabilitáson és sebességen javít (van mit).

"Most kénytelen vagyok a tipikus iPhone-osok utoló érvét előhozni: Nincs rá szükség. De tényleg, PC-n is akkor nyitom meg a Skype-ot, ha csevegni akarok. Mi a francnak 24 órás adatkapcsolat chat programoknak? Egyébként biztosan megoldható lenne, hiszen emaillel működik."

Mi a francnak 24 órás mobilkapcsolat, hogy megkapd az SMS-eseidet?
Az e-mail-ed nem nonstop kapcsolódik a hálóhoz.

"Na ja, népszerű nálunk is, csak a rendszergazdák arcát nézted volna meg, amikor kiderült a 3G-ről a 3-as OS és a 3GS megjelenésekor, hogy addig csak hazudta a biztonsági megfelelőséget. Komolyabb cégeknél ez óriási baklövés volt, azóta is sunnyognak és imádkoznak a rendszergizdák, hogy a vezetőknek ne tűnjön fel a rés a pajzson. :D"

Erről írhatnál bővebben, mert nem tiszta.
Én kérdeztem erről ismerősöket, de náluk semmit nem kellett a szerver oldalon állítgatni, hogy iPhone-al csatlakozzanak, a rendszergazdáknak közük nem volt hozzá.

"Mindösze 4 mm-rel szélesebb az iPhone-nál, ennyi fantáziád csak van."

Nem fantázia, mellékeltem képet.

"A színhőmérséklet nyilván itt is állítható"

Nem a színhőmérséklet a probléma, hanem a színtér. Azon meg nincs mit állítgatni.
Igaz egy PDA esetén nem lényeg a színhűség, de engem zavar, ha a látott képnek köze nincs a valósághoz.

"Magyarul minden felhasználó konzumidióta, csak aki elavult felbontású iPhone-t vesz, az nem? Hehe, igen sokan pont fordítva látják ezt. :)"

Nem, eszed, nem eszed nem kapsz mást. Egyszerűen lenyomják a torkodon a feleslegesen nagyobb felbontást ezzel indokolva a magasabb árat.

"Itt már nem segít a "nincs rá szükség" emlegetése, a nagyobb profit megakadályozza, hogy te tetszetősebb menüt nézz a drágább készülékeden. :ok:"

Nem akadályozza semmi, jailbreak-elt a készülékem, olyan menüt látok amilyet akarok.

"Sokadszor mondom, hogy azonos hardveren futó WinMo-n nem reagálnak lassan az alkalmazások. Nézz meg egy HD2 vagy akár egy TG01 WM6.5 videót."

Én élőben szeretném megnézni a HD2-t, a videók nem jelentenek semmit, főleg, hogy videón már láttam akadozást HD2-n is.

"Kérlek szépen, a bivaly vasad ugyebár már megvan, és amikor éppen nem játszol, mint egy óvodás (tekintve az akkumulátoros üzemidőt játékok alatt, és a cserélhetetlen akkumulátort, max. egy-másfél órát egy nap alatt), akkor kihasználatlanul pihen a 4x5-ös rács alatt."

Én jobban szeretem, mikor a 3-4 ezer bejegyzést tartalmazó naptáram valós időben reagál (és nem akadozik, meg esik szét, mint WinMo-n), amikor egy alkalmazás azonnal elindul és nem kell másodpercekig várnom rá stb.
Számítógépem alatt is erős vas van (Core i7), de nem rakok ki minden idióta animációs vackot a desktopra, hogy önigazolásom legyen a teljesítményéről, mert engem az adott alkalmazások minősége és teljesítménye maximálisan elégedetté tesz.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #35 Dátum: 2009, 10 20, 11:29:20 »
MÁS

A TomTom valoban olyan jó, mint amennyivel drágább a többi Appstorban találhato naviszofthoz képest?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #36 Dátum: 2009, 10 20, 11:30:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ebben én majmoltam az elvakult ájfón fanokat  :taps: :taps: :taps: :D :D :D

:D
Maradjunk döntetlenben :D

-----

Egyébként tényleg vártam véleményt arról, hogy mik azok az alkalmazások, amikkel WinMo-n dolgoztál és iPhone-on hiányoznak. Erre írtam, hogy nem igen jut eszembe semmi.
Szóval komolyan leírhatnád.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #37 Dátum: 2009, 10 20, 11:32:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
MÁS

A TomTom valoban olyan jó, mint amennyivel drágább a többi Appstorban találhato naviszofthoz képest?

Én két perc után töröltem :D
Az első teszt útvonalnál szépen visszafordított volna záróvonalon és beirányított volna egy egyirányú utcába forgalommal szemben :D

Ami érdekesebb lehet, az az nDrive.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #38 Dátum: 2009, 10 20, 11:44:18 »
Most olvasom az elemzéseket és elég durvák:
"Rekordot döntöttek az Apple papírjai, miután a cég közzétette negyedéves jelentését. A tőzsdén kívüli kereskedésben a részvények közel 8 százalékot ugrottak a cég eredményeinek és kilátásának hatására. Az Apple a jelenleg többet ér a HP-nál, IBM-nél, Dellnél vagy az Intelnél is."

Szóval ne gyere nekem holmi Acer-rel :D

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #39 Dátum: 2009, 10 20, 11:49:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
:D
Maradjunk döntetlenben :D

-----

Egyébként tényleg vártam véleményt arról, hogy mik azok az alkalmazások, amikkel WinMo-n dolgoztál és iPhone-on hiányoznak. Erre írtam, hogy nem igen jut eszembe semmi.
Szóval komolyan leírhatnád.
megegyeztünk :taps:. Ha sértő voltam elnézést kérek! :ok: :ima:
Okés ezt leírom, hátha van rá valami javaslatod.  Viszont csak késő délután tudom leírni.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #40 Dátum: 2009, 10 20, 11:50:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
MÁS

A TomTom valoban olyan jó, mint amennyivel drágább a többi Appstorban találhato naviszofthoz képest?
nekem is szólt egy-két haverom a tomtomról, szóval én is azt hallottam, h elég jó. Kipróbálom, ha tudom

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #41 Dátum: 2009, 10 20, 12:07:55 »
Nincs most időm mindenre válaszolni Mordonnak, és egyébként is át kellene mozgatni ezt a megbeszélést egy általánosabb topikba.

Röviden csak ennyit:
Ha valakinek You are not allowed to view links. Register or Login az előző év azonos időszakához képest, az miért "masszívan veszteséges"? Nem is emlékszek olyan időszakra az elmúlt évekből, amikor a HTC egyáltalán veszteséges lett volna.
A koreai gyártók mobil üzletágai rekord nyereségeket riportoltak, talán hírt is olvass, mielőtt tényeket próbálsz előadni. És még én élek másik univerzumban... :D

A HD2 videóján nem láthatsz szivárványkereket, mert WM6.5 alatt default más homokóra van. Az meg, hogy a szifon nem mutat semmiféle animációt várakozás közben, még nem jelenti azt, hogy nincs várakozás. Lásd 10+ másodperces renderelési idők még 3GS-en is (Anand tesztje vs. Pre), na oda is simán beférne bármilyen szivárványkerék.

Exchange Sync-em folyamatos kapcsolatban van (ha kérsz egy screenshotot a "Connected" állapotról, szívesen küldök).

Exchange szinkronizálással kapcsolatos hazudozásról egyszerűen találsz Google-ben infót: iPhone 3G Exhange security

Most jöttem rá, milyen szerencsétlen vagyok, lenyomják a torkomon a nagyobb felbontást. :'( :taps:

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #42 Dátum: 2009, 10 20, 12:08:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szóval ne gyere nekem holmi Acer-rel :D

Lehet, hogy viccesnek találod, de az Acer már globálisan a második PC szállító a HP mögött.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #43 Dátum: 2009, 10 20, 12:33:22 »
"Lásd 10+ másodperces renderelési idők még 3GS-en is (Anand tesztje vs. Pre), na oda is simán beférne bármilyen szivárványkerék."

No ezt megnézném.
Nem láttam még 1-2 másodpercnél több várakozást 3GS-en. De még az is ritka.
Mondjuk van iPhone-ra raytrace alkalmazás, lehet, hogy az renderelt 10 másodpercig? :D

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #44 Dátum: 2009, 10 20, 12:57:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
No ezt megnézném.
Nem láttam még 1-2 másodpercnél több várakozást 3GS-en. De még az is ritka.
Mondjuk van iPhone-ra raytrace alkalmazás, lehet, hogy az renderelt 10 másodpercig? :D

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #45 Dátum: 2009, 10 20, 13:11:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Te most viccelsz?
Ez adott oldalak betöltődése Wifi-vel a böngészőbe.
Mielőtt ebből akarsz kiindulni töldsd be az asztali géped böngészőjébe az adott oldalakat és stopperrel mérjed, nem lesz sok különbség. Akkor most az iPhone van olyan gyors, mint egy PC, a PC olyan lassú, mint az iPhone, vagy az egész teszt hülyeség?

Főleg, hogy az adott oldal teljes letöltődését adja meg másodpercben, de 1 másodpercen belül már van látható kép és akár olvashatod is a már megjelent infót, nincs homokóra és látványos várakoztatás.
Kár, hogy WinMo-s gép nincs a táblázatban, az lett volna vicces összehasonlítás, mikor a Mobile IE igencsak szutyok szegényke.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #46 Dátum: 2009, 10 20, 13:18:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kár, hogy WinMo-s gép nincs a táblázatban, az lett volna vicces összehasonlítás, mikor a Mobile IE igencsak szutyok szegényke.


A router mellett ülve igen nehéz azt hinni, hogy a net sebessége lenne a szűk keresztmetszet, arra kéne néha 15-16 mp-et várni 3GS-en, és 34-et 3G-n... Egy 25 Mbps neten 15 s alatt 375 Mbit, azaz közel 48 MB jönne át. Ezzel szemben a digg.com kevesebb, mint 400 KB, a pcper.com pedig kb. 700 KB, miközben az iPhone a Flash reklámokkal nem is foglalkozik, ellentétben az én Opera Mobile-ommal.

Kevés olyan PDA van, amin nincs a régebbi IE-n kívül más böngésző. Az Opera 9.5 és 9.7 friss buildjei pedig nehezen hasonlíthatók a mobil IE-hez. Ezeken kívül is van még pár böngésző WinMo-ra, neked mégis sikerült az IE-vel példálóznod...

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #47 Dátum: 2009, 10 21, 09:03:20 »
a szifon.com-on leírt magyar új IGO skint kipróbáltam ma 3g 16GB-s készülékemen. Nos pár perc használat után megeszi a memóriát és vagy bezárja a progit vagy újraindítja a készüléket

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #48 Dátum: 2009, 10 21, 09:05:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
a szifon.com-on leírt magyar új IGO skint kipróbáltam ma 3g 16GB-s készülékemen. Nos pár perc használat után megeszi a memóriát és vagy bezárja a progit vagy újraindítja a készüléket
Ez csak tévedés lehet szifon ilyet nem csinál! :D
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #49 Dátum: 2009, 10 21, 09:06:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez csak tévedés lehet szifon ilyet nem csinál! :D
Gabeskám húzzá' vissza a Samung fórumba, ne itt offolgassál  :D Itt csak mi offolgatunk  ;)

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #50 Dátum: 2009, 10 21, 09:08:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gabeskám húzzá' vissza a Samung fórumba, ne itt offolgassál  :D Itt csak mi offolgatunk  ;)
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #51 Dátum: 2009, 10 21, 09:09:42 »
Ja igen. A GPS vevő frissítését átállítottam 1-re, tényleg megoldás a késésre, abszolút tökéletesen működött (abban a pár percben, amíg nem indult újra).

TomTom is átment a teszten, teljesen rendben van: 1.0 v 8.150 (339085)
Map: "Western Europe" v835.24250

Nem tévedés a közép-kelet eu térképnek ez a neve (nálam)

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #52 Dátum: 2009, 10 23, 11:25:48 »
az 1.1-es tomtomnak nem találom a magyar térképét, sztem nem adták ki (még?). Az NDrive-t feltettem magyar térképpel, offlineban nem rossz, még nem próbáltam élesben. Valaki használja?

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #53 Dátum: 2009, 10 23, 14:11:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ennek ellenére az iPhone tulajdonosok a legelégedettebbek a készülékükkel. No erre mit mondasz? :)

Ne haragudj, nem is állnék le vitatkozni veletek de ezt honnan szedted? Csak nem egy szifon statisztikákkal dobálózó fórumról?
Egy közeli hozzátartozóm dolgozik egy nagy cégnél ahol is a főnökség és az informatikusok kaphattak (vehettek) ájfónt! Érdekes módon 10-ből 9-en bánták meg a választásukat!
Volt még egy készülék a választható listában amit elérhetővé tettek a dolgozóknak is!
Akik ezt választották azoktól hallottam,hogy nem válnának meg tőle az iphone-ért cserében sem! Ez volt az i900 omnia.
Köszönöm,hogy meghalgattatok imádok itt olvasgatni, az egyik legviccesebb topik!! :ok: :D
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #54 Dátum: 2009, 10 23, 15:36:06 »
Több ismerősöm meg Omniáról váltott iPhone-ra és nincs az a pénz amiért visszacserélnék.
Ne haragudj, de két készüléket nem nagyon lehet összehasonlítani, nálam csak rövid ideig volt egy, de azt az utcára sem vittem már ki, annyira utáltam a gagyi kijelzőjét és lassú, instabil szoftverét.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #55 Dátum: 2009, 10 23, 16:08:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Több ismerősöm meg Omniáról váltott iPhone-ra és nincs az a pénz amiért visszacserélnék.
Ne haragudj, de két készüléket nem nagyon lehet összehasonlítani, nálam csak rövid ideig volt egy, de azt az utcára sem vittem már ki, annyira utáltam a gagyi kijelzőjét és lassú, instabil szoftverét.
Megsúgom, h az omnia rongyá veri sajnos az ájfónt. CSak érteni kell a winmohoz, de aki számtech analfabéta vegyen ájfónt. Mennyire igaz még mindig ez a mondás  :taps: :taps: :taps:

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #56 Dátum: 2009, 10 23, 19:25:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Több ismerősöm meg Omniáról váltott iPhone-ra és nincs az a pénz amiért visszacserélnék.
Ne haragudj, de két készüléket nem nagyon lehet összehasonlítani, nálam csak rövid ideig volt egy, de azt az utcára sem vittem már ki, annyira utáltam a gagyi kijelzőjét és lassú, instabil szoftverét.
Ebben tökéletesen igazad van!Mintha egy autót hasonlítanék egy vonathoz. A vonat gyors,szabad útja van stb(iphone) viszont kötött a pályája! De az autóval viszont arra megyek amerre csak akarok! ;)
Nekem is tetszik a szifon, isteni a kijelzője,jó kis játékplatform ennyi! De ebben zseniális! :ok:
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #57 Dátum: 2009, 10 23, 19:33:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ebben tökéletesen igazad van!Mintha egy autót hasonlítanék egy vonathoz. A vonat gyors,szabad útja van stb(iphone) viszont kötött a pályája! De az autóval viszont arra megyek amerre csak akarok! ;)
Nekem is tetszik a szifon, isteni a kijelzője,jó kis játékplatform ennyi! De ebben zseniális! :ok:
azért az omnia 2 kijelzőjét nem nagyon lehet legagyizni  :D

Na jó részemről befejeztem ebben a topicban az offolást

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #58 Dátum: 2009, 10 23, 21:25:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megsúgom, h az omnia rongyá veri sajnos az ájfónt. CSak érteni kell a winmohoz, de aki számtech analfabéta vegyen ájfónt. Mennyire igaz még mindig ez a mondás  :taps: :taps: :taps:

És mégis miben veri rommá? :D

Persze, aki számítástechnikai analfabéta, annak egy BSD Unix már keményebb falat, mint a bóvli Windows Mobile. Lehet, hogy kicsit le kéne porolni az ismereteidet, meg picit tanulni/olvasni, aztán rájönnél, hogy mekkora tévedésben vagy :)

--

Adós vagy egy hozzászólással egyébként (mik azok az alkalmazások, amiket WinMo-n naponta munkára használtál, de iPhone-ra nincs).

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #59 Dátum: 2009, 10 23, 21:31:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És mégis miben veri rommá? :D

Persze, aki számítástechnikai analfabéta, annak egy BSD Unix már keményebb falat, mint a bóvli Windows Mobile. Lehet, hogy kicsit le kéne porolni az ismereteidet, meg picit tanulni/olvasni, aztán rájönnél, hogy mekkora tévedésben vagy :)

--

Adós vagy egy hozzászólással egyébként (mik azok az alkalmazások, amiket WinMo-n naponta munkára használtál, de iPhone-ra nincs).
Nem a bonyolultság minősít, hanem a használhatóság.
Én nem vitázom, bizonyított tény, h az omnia jobb, az omnia kettő még durvább, a HTC leo valószínűleg behozhatatlan lesz. Ez olyan mintha meg akarnál győzni, hogy a naphoz eső legközelebb bolygó a Jupiter. Hozhatsz érveket, de a tény tény marad: a Merkúr van a legközelebb. Te kicsit olyan vagy mint az utolsó cserkész vagy valami hibernált munkásőr (bocsánat, nem személyeskedni akarok :) ) aki felébredt a kómából és még mindig azt hiszi, h 2006 van  :D. Ezért fáraszt már ez a dolog. De tény, h a kognitív disszonancia nagy úr. Sajnos az aránytalanul drága az ájfón a tudásához képest, így tény, h aki drágán vette és csalódott az meggyőzhetetlen.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #60 Dátum: 2009, 10 23, 21:37:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ebben tökéletesen igazad van!Mintha egy autót hasonlítanék egy vonathoz. A vonat gyors,szabad útja van stb(iphone) viszont kötött a pályája! De az autóval viszont arra megyek amerre csak akarok! ;)
Nekem is tetszik a szifon, isteni a kijelzője,jó kis játékplatform ennyi! De ebben zseniális! :ok:

Az iPhone-t inkább repülőgéphez hasonlítanám, a WinMo meg legyen autó.
Az Apple alapból nem ad felszállási engedélyt, csak a kifutópályán száguldozhatsz, de ha megcsinálod a jailbreak-et és felszállsz, akkor bárhova eljuthatsz töredékidő alatt, mint autóval :D

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #61 Dátum: 2009, 10 23, 22:45:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az iPhone-t inkább repülőgéphez hasonlítanám, a WinMo meg legyen autó.
Az Apple alapból nem ad felszállási engedélyt, csak a kifutópályán száguldozhatsz, de ha megcsinálod a jailbreak-et és felszállsz, akkor bárhova eljuthatsz töredékidő alatt, mint autóval :D
Itt a kognitív disszonancia példa! :geek:
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #62 Dátum: 2009, 10 23, 22:52:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Itt a kognitív disszonancia példa! :geek:

Hibás következtetés...

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #63 Dátum: 2009, 10 23, 23:20:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hibás következtetés...
Az iphone-hoz adnak valami tablettát ami megakadájozza az objektív véleményalkotást? :shock:
Miért repülő? Akkor már legyen űrhajó................elvégre korlátlanok a lehetőségei!Vagy tévednék? ::)
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #64 Dátum: 2009, 10 23, 23:22:33 »
Próbáljatok tényekre alapozva vitatkozni, amennyire lehetséges. Köszönöm! :ok:
Mindkét rendszernek vannak gyengeségei és erősségei, és a felhasználói szokások döntik el egy objektív világban, hogy melyik jobb az adott embernek. A szubjektív világban persze az érzelmek is erősen befolyásolnak, és ebben mostanában az iPhone erősebb.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #65 Dátum: 2009, 10 23, 23:41:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az iphone-hoz adnak valami tablettát ami megakadájozza az objektív véleményalkotást? :shock:
Miért repülő? Akkor már legyen űrhajó................elvégre korlátlanok a lehetőségei!Vagy tévednék? ::)

Most komolyan, egy jailbreak-elt iPhone körberöhögi az Omniát mindenestől, ezen mit nem lehet megérteni?
Eléggé objektív vélemény, a jobb hardver, a jobb operációs rendszer, a nagyobb szoftverválaszték tükrében.

Komolyan csodálkozom, mikor a tipikus WinMo lúzer kiszabadul a saját topic-jából és hirtelen meg tudná váltani a világot azzal az elavult technikatörténeti rendszerrel, amiről fél perce még siránkozott a saját topicjában, hogy miért fagy, miért lassú és melyik az aktuális főzött ROM, amivel nem merül le az aksi fél nap alatt és nem fagy óránként. A gond az, hogy évekig használtam ezeket a rendszereket (és még ma is itt figyel pár a fiókomban), szóval ha objektivitás kell, akkor az itt megvan, vajon Te mennyire értesz az Mobile OSX-hez, hogy objektív véleményt egyáltalán szóba hozod?????!!

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #66 Dátum: 2009, 10 24, 08:30:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most komolyan, egy jailbreak-elt iPhone körberöhögi az Omniát mindenestől, ezen mit nem lehet megérteni?
Eléggé objektív vélemény, a jobb hardver, a jobb operációs rendszer, a nagyobb szoftverválaszték tükrében.

Komolyan csodálkozom, mikor a tipikus WinMo lúzer kiszabadul a saját topic-jából és hirtelen meg tudná váltani a világot azzal az elavult technikatörténeti rendszerrel, amiről fél perce még siránkozott a saját topicjában, hogy miért fagy, miért lassú és melyik az aktuális főzött ROM, amivel nem merül le az aksi fél nap alatt és nem fagy óránként. A gond az, hogy évekig használtam ezeket a rendszereket (és még ma is itt figyel pár a fiókomban), szóval ha objektivitás kell, akkor az itt megvan, vajon Te mennyire értesz az Mobile OSX-hez, hogy objektív véleményt egyáltalán szóba hozod?????!!
Uhh végre, köszi. Ezzel belátod, h nekem van igazam  :taps:
Gabes nem ért az ájfónhoz, Te nem értesz az omniához/winmohoz -ahogy céloztál rá, tehát ezzel elárultad, h nincs vitaalapod. Te ezek szerint csak FELTÉTELEZED, hogy jobb, hűen a kognitív disszonanciához. Most esett le, h Te nem minket győzködsz hanem magadat. Én mindkettőt vágom, nekem volt sokáig omniám éps most ájfónom van! Ez olyan mintha én úgy akarnék egy Ferrari tulajt meggyőzni arról, h az M5 jobb, hogy soha nem ültem Ferrariban, illetve egy olyanban amiben nem volt motor (lsd a Te 2 perces Omniás tapasztalatod)  :D :D :D. Na mind1, amúgy is sok ellentmondás volt az írásaidban  :taps: :taps: :taps:

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #67 Dátum: 2009, 10 24, 11:36:23 »
"Gabes nem ért az ájfónhoz, Te nem értesz az omniához/winmohoz -ahogy céloztál rá, tehát ezzel elárultad, h nincs vitaalapod."

Valóban nem értek hozzá, végül is, csak 14-15 éve foglalkozom smart eszközökkel és WindowsCE, PocketPC és WinMo alapú készülékem is csak 30-40 darab volt eddig.
Tényleg nincs vitaalapom és totál elfogult vagyok az iPhone-al, mikor itt porosodik a fiókban egy Trinity egy Dia és egy HD is (egy e71 szomszédságában).

"Te ezek szerint csak FELTÉTELEZED, hogy jobb, hűen a kognitív disszonanciához."

Teljesen légből-kapottan feltételezem, valóban :D

"lsd a Te 2 perces Omniás tapasztalatod"

Valójában 2 hónapig volt nálam Omnia (i900), de lakáson kívül sose került, mert annyira vacaknak tartottam, hogy napi használatra egyszer sem vettem igénybe.

---

De ezt az általad is beidézett hozzászólásban is leírtam, szerintem komoly gond van a szövegértési tudományoddal :D

"A gond az, hogy évekig használtam ezeket a rendszereket (és még ma is itt figyel pár a fiókomban), szóval ha objektivitás kell, akkor az itt megvan, vajon Te mennyire értesz a Mobile OSX-hez, hogy az objektív véleményt egyáltalán szóba hozod??!!"

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #68 Dátum: 2009, 10 24, 12:07:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Gabes nem ért az ájfónhoz, Te nem értesz az omniához/winmohoz -ahogy céloztál rá, tehát ezzel elárultad, h nincs vitaalapod."

Valóban nem értek hozzá, végül is, csak 14-15 éve foglalkozom smart eszközökkel és WindowsCE, PocketPC és WinMo alapú készülékem is csak 30-40 darab volt eddig.
Tényleg nincs vitaalapom és totál elfogult vagyok az iPhone-al, mikor itt porosodik a fiókban egy Trinity egy Dia és egy HD is (egy e71 szomszédságában).

"Te ezek szerint csak FELTÉTELEZED, hogy jobb, hűen a kognitív disszonanciához."

Teljesen légből-kapottan feltételezem, valóban :D

"lsd a Te 2 perces Omniás tapasztalatod"

Valójában 2 hónapig volt nálam Omnia (i900), de lakáson kívül sose került, mert annyira vacaknak tartottam, hogy napi használatra egyszer sem vettem igénybe.

---

De ezt az általad is beidézett hozzászólásban is leírtam, szerintem komoly gond van a szövegértési tudományoddal :D

"A gond az, hogy évekig használtam ezeket a rendszereket (és még ma is itt figyel pár a fiókomban), szóval ha objektivitás kell, akkor az itt megvan, vajon Te mennyire értesz a Mobile OSX-hez, hogy az objektív véleményt egyáltalán szóba hozod??!!"
én 40 éve programozok winmot, windowst és osx-et is és kb 1300 PDA és 3000 laptopfajta ment át a kezem közt

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #69 Dátum: 2009, 10 24, 12:56:03 »
Mikor hagyjátok már abba ezt a gyerekes vitát?  :hmm:
Kinek a pap, kinek a papné. Miért nem képesek elfogadni az emberek a másik véleményét. Mindenkinek más tetszik. Nekem tetszik a Winmo is és az iPhone is.  Mindkettőnek meg van az előnye és a hátránya.

Nekem jelenleg egyedül a sebessége és a megbízhatósága miatt van iPhone-om, amint a Winmo eljut erre a szintre, akkor visszatérek, hacsak nem nyitják ki hivatalosan jobban az iPhone-t.

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #70 Dátum: 2009, 10 24, 13:06:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mikor hagyjátok már abba ezt a gyerekes vitát?  :hmm:
Kinek a pap, kinek a papné. Miért nem képesek elfogadni az emberek a másik véleményét. Mindenkinek más tetszik. Nekem tetszik a Winmo is és az iPhone is.  Mindkettőnek meg van az előnye és a hátránya.

Nekem jelenleg egyedül a sebessége és a megbízhatósága miatt van iPhone-om, amint a Winmo eljut erre a szintre, akkor visszatérek, hacsak nem nyitják ki hivatalosan jobban az iPhone-t.
Igazad van én is erről beszélek! Egy pillanatra sem szóltam le az iphone-t csak nem jön be ez az elvakult és elfogult véleményezés sok i tulajtól (tisztelet a kivételnek)!
És,hogy személyes sértésnek vesznek  bármily kis megjegyzést,véleményt ami a ipone hátrányára netán hiányosságára utalna! Részemről lezárom a vitát!
Mészi, teljesen igazad volt! :ok:
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #71 Dátum: 2009, 10 24, 13:54:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
én 40 éve programozok winmot, windowst és osx-et is és kb 1300 PDA és 3000 laptopfajta ment át a kezem közt

Hát ha a kezeim közt átment készülékeket kéne számba vennem komoly gondban lennék :D
(Pár évig kereskedtem PDA, mobil, navi, notebook vonalon.)

Egyébként halkan megjegyzem, hogy mi nem itt találkoztunk először a virtuális térben ;)

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #72 Dátum: 2009, 10 24, 14:01:12 »
"Nekem jelenleg egyedül a sebessége és a megbízhatósága miatt van iPhone-om, amint a Winmo eljut erre a szintre, akkor visszatérek, hacsak nem nyitják ki hivatalosan jobban az iPhone-t."

Bár nem ez tűnik ki a hozzászólásaimból, de én is várok már egy megfelelő alternatívát a továbblépéshez. Én a Maemo6-ban és egy kicsit továbbfejlesztett Android-ban látom ezt a lehetőséget (a WebOS-ből is lehet még valami, de a Palm esetében nagyon erősen rezeg a léc, közel állnak a teljes csődhöz).
A WinMo-nak minimális esélye van arra, hogy ilyen szintű fejlődésen menjen át, vagy ha igen, akkor hasonlóan a Symbian^4-hez az alapoktól újra kell írniuk a rendszert és fel kell rúgniuk a kompatibilitást a régebbi rendszerükkel.

Én az iPhone előtt 1-2 havonta új készülékre váltottam, az iPhone óta 2 éve ez a tendencia megállt és nekem is hiányzik, de minden próbálkozásom kudarc lett, a HD és az e71 azóta fiókba került, mert messze nem hozzák azt a pörgős, de ezzel együtt stabil és megbízható működést, amit az iPhone után elvár az ember. (Valószínű a HD2 kap még egy esélyt erről a platformról aztán hosszú időre el fogjuk felejteni egymást a WinMo-val, ha nem jön be).

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #73 Dátum: 2009, 10 24, 14:56:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Nekem jelenleg egyedül a sebessége és a megbízhatósága miatt van iPhone-om, amint a Winmo eljut erre a szintre, akkor visszatérek, hacsak nem nyitják ki hivatalosan jobban az iPhone-t."

Bár nem ez tűnik ki a hozzászólásaimból, de én is várok már egy megfelelő alternatívát a továbblépéshez. Én a Maemo6-ban és egy kicsit továbbfejlesztett Android-ban látom ezt a lehetőséget (a WebOS-ből is lehet még valami, de a Palm esetében nagyon erősen rezeg a léc, közel állnak a teljes csődhöz).
A WinMo-nak minimális esélye van arra, hogy ilyen szintű fejlődésen menjen át, vagy ha igen, akkor hasonlóan a Symbian^4-hez az alapoktól újra kell írniuk a rendszert és fel kell rúgniuk a kompatibilitást a régebbi rendszerükkel.

Én az iPhone előtt 1-2 havonta új készülékre váltottam, az iPhone óta 2 éve ez a tendencia megállt és nekem is hiányzik, de minden próbálkozásom kudarc lett, a HD és az e71 azóta fiókba került, mert messze nem hozzák azt a pörgős, de ezzel együtt stabil és megbízható működést, amit az iPhone után elvár az ember. (Valószínű a HD2 kap még egy esélyt erről a platformról aztán hosszú időre el fogjuk felejteni egymást a WinMo-val, ha nem jön be).

Na én azért nem veszek HD2-t, de ki fogom próbálni, mert azért azzal a hardverrel lehet számítani némi pörgésre... Egyébként gyűjtöd a készülékeket, hogy a fiókban hevernek? Miért nem adod el? Van aki örülne neki. Vagy netán múzeumba fogod rakni 30 év múlva? :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #74 Dátum: 2009, 10 24, 15:15:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na én azért nem veszek HD2-t, de ki fogom próbálni, mert azért azzal a hardverrel lehet számítani némi pörgésre... Egyébként gyűjtöd a készülékeket, hogy a fiókban hevernek? Miért nem adod el? Van aki örülne neki. Vagy netán múzeumba fogod rakni 30 év múlva? :D

Nem gyűjtöm, csak szeretek néha vacakolni velük.
Egyébként csak a HD és az e71 használható, a Trinity és a Dia döglött és ezeknek már pár alkatrésze is elvándorolt haverokhoz :D

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #75 Dátum: 2009, 10 29, 13:46:07 »
JB nélkül nem támogat külső GPS vevőt, a Tomtom autostartója meg csak jelet erősít dekoder nincs benne. Ha műholdvevő lenne, külön le kéne tölteni a meghajtóját a Szifonra, amiről nem tudok. Azt a frekvenciát erösíti amin sugároznak a holdak. Tehát nem GPS vevő. Olyan mint egy szobaantenne erősítő, ugye ott is kell egy TV a  benne lévő demodulátorral, több körös hangolo egységgel stb. mire kép megshületik a kép.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #76 Dátum: 2009, 10 29, 16:26:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
JB nélkül nem támogat külső GPS vevőt, a Tomtom autostartója meg csak jelet erősít dekoder nincs benne. Ha műholdvevő lenne, külön le kéne tölteni a meghajtóját a Szifonra, amiről nem tudok. Azt a frekvenciát erösíti amin sugároznak a holdak. Tehát nem GPS vevő. Olyan mint egy szobaantenne erősítő, ugye ott is kell egy TV a  benne lévő demodulátorral, több körös hangolo egységgel stb. mire kép megshületik a kép.

Lehet, hogy meg is csak van benne GPS chip, a bukta ott van, hogy csak az adat csatlakozón jut el az iPhonra. Azt meg hogy a beépített, vagy külső GPS-nek van priolitása, a Tomtom naviszoftja dönti el. Ebbőlnaz következik, hogy pl. Igo-nak, Navitecnek nem ad jelet. Kenje a hajára a Tomtom az autós tartóját ha így van.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #77 Dátum: 2009, 10 29, 18:39:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
JB nélkül nem támogat külső GPS vevőt, a Tomtom autostartója meg csak jelet erősít dekoder nincs benne. Ha műholdvevő lenne, külön le kéne tölteni a meghajtóját a Szifonra, amiről nem tudok. Azt a frekvenciát erösíti amin sugároznak a holdak. Tehát nem GPS vevő. Olyan mint egy szobaantenne erősítő, ugye ott is kell egy TV a  benne lévő demodulátorral, több körös hangolo egységgel stb. mire kép megshületik a kép.
JB-vel simán párosítani lehet bluetooth vevőt vagy kell hozzá még valami trükk?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #78 Dátum: 2009, 10 29, 20:27:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
JB-vel simán párosítani lehet bluetooth vevőt vagy kell hozzá még valami trükk?

Ha JB-ve van akkor a BT-t ugyan úgy használhatod mint Winmon. A külső vevő kódját beviszed az iPhonba és kész.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #79 Dátum: 2009, 10 30, 04:26:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha JB-ve van akkor a BT-t ugyan úgy használhatod mint Winmon. A külső vevő kódját beviszed az iPhonba és kész.
végre egy jó hír! Köszi

Használt már valaki külső vevőt? Mert sem az IGO-ban sem az NDrive-ban nem találtam external GPS beállítást.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #80 Dátum: 2009, 10 30, 09:44:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
végre egy jó hír! Köszi

Használt már valaki külső vevőt? Mert sem az IGO-ban sem az NDrive-ban nem találtam external GPS beállítást.

Probálj meg elszakadni a Wimnmotól. Gondoloma a Sydiánban sok GPS progi van.
Ha lóg egy külső GPS vevő az iPhonon azt veszi alapértelmezetnek. Itt nincs túlbonyolítva, de mondhatnám úgy is hogy okosabb.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #81 Dátum: 2009, 10 30, 09:54:36 »
MotioX naviszoft túrázáshoz, kerékpározáshoz, hegymászáshoz, sárkányrepüléshez, stb.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #82 Dátum: 2009, 10 30, 12:21:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Probálj meg elszakadni a Wimnmotól. Gondoloma a Sydiánban sok GPS progi van.
Ha lóg egy külső GPS vevő az iPhonon azt veszi alapértelmezetnek. Itt nincs túlbonyolítva, de mondhatnám úgy is hogy okosabb.
Próbálok, de 6 év vs 1 hónap  :D Nem olyan egyszerű! Sztem nem okosabb, hanem tudták, h mindenki külső vevőre fog kényszerülni  >:( Óriási, h 2009-ben arra kényszerülök, h vegyek egy külső GPS vevőt. Nem véletlen vettem anno omnia 1-t, LAZÁN és gyönyörűen kezelte az IGO-t és halál pontos volt. Ájfónnak meg nins GPS vevője, mert ez a demo nem neveztehő annak

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #83 Dátum: 2009, 10 30, 12:55:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Próbálok, de 6 év vs 1 hónap  :D Nem olyan egyszerű! Sztem nem okosabb, hanem tudták, h mindenki külső vevőre fog kényszerülni  >:( Óriási, h 2009-ben arra kényszerülök, h vegyek egy külső GPS vevőt. Nem véletlen vettem anno omnia 1-t, LAZÁN és gyönyörűen kezelte az IGO-t és halál pontos volt. Ájfónnak meg nins GPS vevője, mert ez a demo nem neveztehő annak

Ha jól látom neked 3G-d van. Az nem jó. Igy teljesen meg tudlak érteni A másik meg a 3.1.2 nem kellet volna letőlened. Sok dolgot kivettek belőle a feltörések miatt. A GPS-hez nem tudok hozzászólni, mert nincs térképem, de akik próbálták pl. Navigo-n, még csak nem is késik.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #84 Dátum: 2009, 10 30, 14:18:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha jól látom neked 3G-d van. Az nem jó. Igy teljesen meg tudlak érteni A másik meg a 3.1.2 nem kellet volna letőlened. Sok dolgot kivettek belőle a feltörések miatt. A GPS-hez nem tudok hozzászólni, mert nincs térképem, de akik próbálták pl. Navigo-n, még csak nem is késik.
Köszi, akkor lassan képbe kerülünk! Én is úgy emlékeztem, hogy az előző szoftverrel jobb volt a GPS, csak akkor vettem meg és szinte rá 1 hétre jött a frissíttés 3.1.2-re. Azon is filóztam, h így akarnak mindig rákényszeríteni a frissítésre ami ugye a JB ellen jó (és amit írtál most Te is). LAssan 100%-ra merem mondani, hogy szoftveres a hiba. Ezt a gyenge jelet a lakás lebelső pontján az NDrive látja és jelez, h van jel. Akkor várhatjuk a frissítést és a JB-t. Olyant lehet csinálni és szerintetek érdemes, hogy egy custom 3.0-ás FW-t felpakolok? Vagy így sem lehet downgradelni? az én tudásom szerint nem lehet, de én még kezdő vagyok. Navignont mások is dícsérték. Lehet, h abba meg beleteték a szoftveres javítást valahogyan? Brainstorm  :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #85 Dátum: 2009, 10 30, 14:59:14 »
Éppen most értem haza egy hosszabb útról, nem én vezettem, így kedvemre játszogathattam a navigációkkal.
4 nagyobb alkalmazást teszteltem: iGO, Navigon, nDrive, CoPilot

Az iGO minősíthetetlenül  censored , néha több száz métert késik, már rég elhagytuk a kereszteződést, mire odaér, volt rá példa, hogy emiatt újratervezésbe fogott.

nDrive pontos és nem késik, viszont a térképe pontatlan, volt utca amit nem ismert.

Navigon, pontos, gyors és naprakész a térképe, szerintem az iPhone-os naigációk közül a legjobb szoftver.

Copilot szintén nagyon pontos, de érdekes a navigációja, rendre az 1-2 kilométerrel előttünk lévő útvonalról beszélt, míg az előttünk száz méterre lévő elágazásról mélyen hallgatott és csak vizuálisan megtekintve lehetett rájönni, hogy merre is kéne fordulni.

Holdat mindegyik 2-3 másodpercen belül fogott (pedig francia kicsival voltunk, amnek fémgőzölt ablakai vannak), a CoPilot néha elvesztette a jelet, de ez csak onnan derült ki, hogy a kijelzésnél a parabola jel zöldről fehérre váltott, de az útkövetésnél nem jelentkezett késés.

A TomTom nem került bele a tesztbe, mert anno 5 perc után töröltem, miután az első tesztútvonal tervezésénél a házunktól lazán kivezetett balra záróvonalon keresztül, majd beirányított volna egy egyirányú utcába forgalommal szembe. :D

--

iPhone 3GS - 3.1.2-es szoftverrel.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #86 Dátum: 2009, 10 30, 16:29:15 »
Mordon

Én meg még nem értem haza. Nem akarom védeni az nDrive-t de talán az a gond, hogy Teleatlas téréppekkel futtatod, és nem TopMaps-al.

Nem elérhető Shinai

  • Hozzászólások: 21
  • Navigáció / Navigation: Asus A636N, i900
  • PDA: Iphone 3GS 16 Gb.
  • PDA ROM: OS 3.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #87 Dátum: 2009, 10 31, 23:39:08 »
Sziasztok!

Nem akarok offolni mert vegre ugy latszik hogy vegre vege van a winmo kontra osx vitanak. Gondoltam csak leirom hogy mit tapasztaltam a minap. Baratom hazajott skociabol es megmutatta az uj csodakutyujet, 1 nokia n97-est. Kezembe vettem es szetcsusztattam, psr masodpercig sotet kepernyo majd elojott a kep. Vosszecsukom s kinyitom, ismet ez  a jelenseg. Kerdezem a baratomtol hogy ez miert van. Azt mondta hogy ez tipus hibaja az n97nek. Elinditottam pár alkalmazast es meg kell mondani hogy eleg lassan toltotte be es az erintokepernyo erzekenysegevel sem voltam megelegedve az omniamutan, az iphone utan meg foleg. De gondoltam biztos atom stabil a symbian benne. Regebben volt kommunikatorom, eleg lassu volt de nagyon szerettem mert nagyon stabil volt a symbian, pedig nyuztam rendesen. Ma meg akart mutatni valamit es rabok az ikonra, semmi, bokdosi, semmi. Kerdezem mi van vele. Azt mondja hogy biztos fut valami a hatterben azert van belassulva. Osszecsukja, kinyitja, bokdosi, ugyanaz a szitu. Ezutan ki-be kapcsolta es kozben mondta hogy lefagyott de nem ez az elso eset. En erre azt mondtam neki hogy en mar reg a foldhoz vagtam volna ha ilyen lassu kutyu lenne a kezemben az omnia es az iphone utan. Most vette 15-en es nem telepitett ra meg semmit csak a gyari szoft van rajta. En valamikor nagy  nokia fan voltam de mar mondom 1 par eve hogy nagyon gagyi telefonokat gyart mar 1 ideje. Most biztosan meg akarnak kovezni a nokiasok. Ezert elnezest kerek toluk, nem sertegetni akartam oket csak leirtam hogy mekkora csalodas ert ezzel a csucs kutyuvel. Szerintem a mostani gazdasagi versenyben nem szabadna kiadni igy egy keszuleket. De ez a sajat velemenyem.

Bocs az offert, mindenkinek szep napot!  O->-

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #88 Dátum: 2009, 11 01, 09:14:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Baratom hazajott skociabol es megmutatta az uj csodakutyujet, 1 nokia n97-est. Kezembe vettem es szetcsusztattam, psr masodpercig sotet kepernyo majd elojott a kep. Vosszecsukom s kinyitom, ismet ez  a jelenseg. Kerdezem a baratomtol hogy ez miert van. Azt mondta hogy ez tipus hibaja az n97nek. Elinditottam pár alkalmazast es meg kell mondani hogy eleg lassan toltotte be


Tényleg nem ide tartozik, de van már rá új szoftver (2.0), állítólag sokat javított a sebességen és a stabilitáson is, sőt, még kinetikus scrolling is került bele.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #89 Dátum: 2009, 11 01, 11:52:27 »
Nem teljesen értem most már  :shock:
Minden szoftver másként érzékeli a jelet. Az NDrive még lakásban is talál jelet, de kint tiszta égbolton sem erősödik be a jel, marad 1. szinten (poor) viszont szépen navigál és pontosan. A runkeeper kocsiban is GOOD jelerősséget ír, szabadban EXCELLENT, viszont futásom alatt jó 1 km távolságot hozzáadott a megtetthez és időben is csalt és a googlemapson is pontatlanul jelölte, h merre futok (viszont annyival nem, h az +1km-t jelentett volna). Viszont kocsiban meg pontos volt. A sportypal gyenge jelet talál, szakadozik és pontatlan a térképben viszont az időt és a távolságot pontosan méri. Teljes a kavarodás :shock:

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #90 Dátum: 2009, 11 05, 00:53:21 »
Az iPhone GPS jelét megtudom osztani a laptoppal? Pl. Viharvadászathoz. :D

Nem elérhető kolbaszmen

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 150
  • babyfinger
    • Kolbászmen!
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Sony Xperia Z (C6603)
  • PDA ROM: JB 4.2.2
  • Skype: kolbaszmen
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #91 Dátum: 2009, 12 18, 19:13:30 »
Hi Guys!

Én is új vagyok, omnia után. Én egyelőre ragaszkodom az IGO-hoz, bár egy kicsit mintha késne. A Navigont erőltetném, mert úgy hallotam, hogy jó, de Magyarországosat még nem találtam
You are not allowed to view links. Register or Login

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #92 Dátum: 2009, 12 20, 20:34:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hi Guys!

Én is új vagyok, omnia után. Én egyelőre ragaszkodom az IGO-hoz, bár egy kicsit mintha késne. A Navigont erőltetném, mert úgy hallotam, hogy jó, de Magyarországosat még nem találtam

Teljes "Európás" nem jó?  :D A JB-s változatra úgy tudom most készült el a Magyar hang. Szerintem a Navigon sokkal jobban néz ki, de az IGO pontosabb, ráadásul már okosították is.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #93 Dátum: 2010, 02 21, 10:35:37 »
IGO Europe 1.2 frissítést mától le lehet tölteni. Én frissítettem és láss csodát, a Magyar térképet kihagyták! klassz...

de úgy látom már áll a bál...

Nem elérhető kolbaszmen

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 150
  • babyfinger
    • Kolbászmen!
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Sony Xperia Z (C6603)
  • PDA ROM: JB 4.2.2
  • Skype: kolbaszmen
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #94 Dátum: 2010, 02 21, 14:51:44 »
ok, azóta már használom mindkettőt, ez az 1.2 viszont érdekelne.
A Navigonnak frissebb a térképe (szerintem)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #95 Dátum: 2010, 04 01, 09:09:56 »
Navigon 1.5, szifonról idézek:

#  NAVIGON MyRoutes funkció. Személyre szabott ajánlást ad útvonaltervezéskor. Mindig háromféle útvonalat ajánl: egyiknél a sofőr vezetési szokásait, az adott hét napját és vezetés idejét is számításba veszi.

# Kapcsolódhatsz twitterre és Facebookra. Lehetővé teszi az aktuális pozíció, úti cél és az érkezés várható idejének továbbítását a navigáció megszakítása nélkül.

# Panorama View 3D. NASA digitalizált adatait használtja fel, így a sofőr a készüléken is láthatja mi van előtte/mellette. A 3D-s látvány beépítésre került a térképekbe, így nem használ adatforgalmat, viszont alkalmazáson belüli vásárlással lehet csak hozzájutni

Nem elérhető janek

  • Hozzászólások: 17
  • PDA: HTC HD2
  • PDA ROM: HTC WWE EastEurope 1.66.479.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #96 Dátum: 2010, 06 15, 11:09:13 »
Szevasztok!

Mostanában nem született új hozzászólás ebben a témában, ezért szeretném megkérdezni a hozzá értőket, hogy esetleg bekövetkezett-e valamilyen változás az iPhone 3GS és és az iGO viszonyában?

Én amióta PDA-t használok azóta Win Mobilt használok, és a számomra talán a legfontosabb alkalmazás az autós navigáció, amire több programot is kipróbáltam, de Win Mobilra, számomra egyértelműen az iGO-volt a legjobb.

Azonban valami megmagyarázhatatlan oknál fogva  egyre többször üti fel a fejembe magát a gondolat, hogy ki kellene próbálni az iPhone-t.
Azonban ennek az az elengedhetetlen feltétele, hogy az iGO rendben és pontosan fusson az iPhoe-on.
Ha jól olvastam, a pár napja bejelentett új operációs rendszer, már megoldja alapból, hogy fusson a navigáció, és vele párhuzamosan tudjuk kezelni pl a bejövő hívásokat.

Akinek van a témában tapasztalata írja már le legyen szíves, hogy a jelen pillanatban, megoldották-e az iGO problémáit az iPhone-on, vagy az iGO-t továbbra is el kell rajta felejteni.

A választ előre is köszönöm!

Üdv!