2024, 03 19, 07:15:24

Szerző Téma: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on  (Megtekintve 110621 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #25 Dátum: 2009, 10 20, 09:41:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Ájfón komoly munkára nem jó. Játszani tökéletes."

Ezt kifejthetnéd, mert én kizárólag munkára használom és azért, mert a Symbian és a WinMo nem felelt meg.
Tényleg nagyon kíváncsi vagyok, mi az a "komoly munka" amire a WinMo alkalmas, az iPhone meg nem. Nekem semmi nem jut eszembe.
jelen esetben "nekem nem jut semmi eszembe=nem értek a winmohoz". Kognitív disszonancia: meggyőzésük lehetetlen és mivel én hiszek a tapasztaltabbaknak így a véget nem érő vitánkat most zárom  ;). Ti elvetemült ájfónosok még azzal is vitatkoztok akinek mindkét készüléke van  :D :D :D Nyugi, nem rossz az ájfón, de akárhogy is erőlködsz nem jobb annyival a winmonál  :D Ja és a 4 sornál több hozzászólásokat időhiány miatt ignorálom, mellesleg fogadok fejből elmondom a 90%-át annak amit leírtál  :D Nem a winmosok baja, h kidobtál rengeteg pénzt és nem vált be az elképzelésed, így tkp magaddal vitatkozol, ezért nem kívánok többet hozzászólni  ;) Örülj, h jó és tetszik és örülj, h másnak a winmo jobb és tetszik nekik. Ja és még egy pszichés jellemzés: érdekes, h az összes ájfón-vitafan úgy válaszol, ahogyan Te, kiszedi a sorokat és hozzá ír kommenteket. Majd ennek is utánanézek a pszichológiában. Addig: beszív-kifúj és mondogat: "nem rossz az ájfón, van jobb is, de ez nekem nem okoz lelki sérülést"  :D :D :D :taps: :taps: :taps:
Remélem nincs sértődés  :ok:

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #26 Dátum: 2009, 10 20, 09:45:33 »
Mindenesetre szeretnék én is ájfónon dolgozni. Ez milyen munkahely?  :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #27 Dátum: 2009, 10 20, 10:05:46 »
Valahogy mintha elkennéd a választ, lehet, hogy rájöttél, hogy nem tudsz mit írni? :D

" Ti elvetemült ájfónosok még azzal is vitatkoztok akinek mindkét készüléke van "

Bocs, ha van itt a fiókomban egy Diamond, egy Touch HD és egy e71, akkor én vitatkozhatok?

"Nem a winmosok baja, h kidobtál rengeteg pénzt és nem vált be az elképzelésed"

Nem dobtam ki semmit, nekem ez hobby, de napi használatra már nem elég nekem a WinMo, pepecselni vele, játékra alkalmas, de megbízható munkatársnak nem.

"Mindenesetre szeretnék én is ájfónon dolgozni. Ez milyen munkahely?"

Miért Te hol dolgozol "komoly munkát" WinMo-n? :D

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #28 Dátum: 2009, 10 20, 10:07:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valahogy mintha elkennéd a választ, lehet, hogy rájöttél, hogy nem tudsz mit írni? :D

" Ti elvetemült ájfónosok még azzal is vitatkoztok akinek mindkét készüléke van "

Bocs, ha van itt a fiókomban egy Diamond, egy Touch HD és egy e71, akkor én vitatkozhatok?

"Nem a winmosok baja, h kidobtál rengeteg pénzt és nem vált be az elképzelésed"

Nem dobtam ki semmit, nekem ez hobby, de napi használatra már nem elég nekem a WinMo, pepecselni vele, játékra alkalmas, de megbízható munkatársnak nem.

"Mindenesetre szeretnék én is ájfónon dolgozni. Ez milyen munkahely?"

Miért Te hol dolgozol "komoly munkát" WinMo-n? :D
beszív-kifúj+mondogat

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #29 Dátum: 2009, 10 20, 10:16:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valahogy mintha elkennéd a választ, lehet, hogy rájöttél, hogy nem tudsz mit írni? :D

" Ti elvetemült ájfónosok még azzal is vitatkoztok akinek mindkét készüléke van "

Bocs, ha van itt a fiókomban egy Diamond, egy Touch HD és egy e71, akkor én vitatkozhatok?

"Nem a winmosok baja, h kidobtál rengeteg pénzt és nem vált be az elképzelésed"

Nem dobtam ki semmit, nekem ez hobby, de napi használatra már nem elég nekem a WinMo, pepecselni vele, játékra alkalmas, de megbízható munkatársnak nem.

"Mindenesetre szeretnék én is ájfónon dolgozni. Ez milyen munkahely?"

Miért Te hol dolgozol "komoly munkát" WinMo-n? :D
mellesleg látom átvetted a stílusom  :D imádom, ha majmolnak  :D Mindig nagy hatással voltam az emberekre, ezt cigány nagyanyám is megmondta

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #30 Dátum: 2009, 10 20, 10:44:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van egy kis különbség. Én az iPhone korlátait ledönthetem, vagy megkerülhetem, nekeda WinMo korlátaival muszáj együtt élned (hacsak nem kezdtél tutokban a rendszer alapjaitól való újraírásába :D).

A korlátokat már megbeszéltük, és nyilván azért használok ilyen készülékeket, mert könnyebben együtt tudok élni a korlátaival, mint a sokkal számosabb iPhone korláttal.

Idézetet írta: Mordon
Minek hozzak példát?
Kapcsolj be egy mai WinMo PDA-telefont és csodálkozz rá, hogy milyen lassú és akadozó a működése, ennél több példa nem kell szerintem.

Azért hozz példát, hogy hiteles legyen a mondanivalód, és ne a levegőbe beszélj, mint ahogy a második mondatod jól mutatja. Ha egyszer egy hasonló vason futó WinMo-t vagy Androidot vagy bármit hasonlítasz a 3GS-hez, meglepve tapasztalod majd, hogy szó sincs akadozó működésről. A 3G meg ugyanúgy belassul a tetű hardverével, ha intenzíven használod. Ez is olyan dolog, amit az iPhone 3G tulajok többsége beismer, ha éppen nem véreres szemmel hadakozik valami fórumon.

Idézetet írta: Mordon
Sokkal többet foglal, csak folyamatosan lapoznia kell ki-be a memóriából, hogy ezt a problémát megkerülje, de ezzel rendesen leterheli az egész gépet.
Én iPhone-on az iGO mellett még vidáman futtatok 30-40 másik alkalmazást is, Te WinMo-n max. 2-3-at, de már akkor is folyamatosan fogod látni a szivárványkereket.

Nálam ugyanúgy fut minden a háttérben, amikor navigálok, és nem látok szivárványkereket, pedig csak egy Omniám van, aminek fele memóriája és sokkal lassabb processzora van. Megint valami rosszul optimalizált, csiga hardveres készüléket hozol elő a legmodernebb iPhone ellen. Nézz meg egy Omnia II-t (még mindig gyengébb HW), egy TG01-et vagy egy HD2-t.

Idézetet írta: Mordon
Lessed csak meg a mostani negyedéves pénzügyi eredményeket, az Apple szárnyal, a WinMo-t forgalmazó cégek és a Nokia meg veszteséggel zárt.

Én meglestem mindet, te viszont elfelejtetted megnézni, kik a WinMo-s készülékeket gyártó legnagyobb cégek, és a frissen bejelentett stratégiai partnerek. A Samsung, az LG, az Acer és a HTC is fényévekre van a veszteségességtől, némelyikük ugyanúgy szárnyal, mint az Apple.


Idézetet írta: Mordon
Én olvasgatok WinMo-s fórumokat, majd beírom oda is, hogy ne sírjanak, ez nem probléma, hisz Te megmondtad :D
Sajna probléma, de téged is kihívhatlak az installálós versenyre, mint ismerősöm. Csak 100 alkalmazást kell felrakni és törölni, majd megnézni, hogy mennyit lassult a készülék. (Megsúgom az övé annyit, hogy hardreset lett a vége :D).

Vegyenek olyan készüléket, amit nem 2005-ös vasra építettek. Az ARM11-et 2003-ban jelentette be az ARM, tipikusan 2 év, mire eszközök épülnek rá. Ma meg 2009 vége van ugyebár. Aki megvett az idén egy Touch Diamond 2-t vagy Pro2-t, az magára vessen. (Mellesleg az utóbbi [az első iPhone-hoz hasonlóan] az optimalizálás csodája, majd egyszer nézd meg, hogyan fut egy WM6.5-ös új ROM-mal azon az őskövület hardveren).

Idézetet írta: Mordon
A ROM-főzés is illegális, mégis szinte minden WinMo tulaj él vele, akkor innentől okafogyott az ellenkezésed a jailbreak használata ellen.

Én még nem láttam olyat, hogy bármelyik PDA gyártó kinyilatkoztatta volna, hogy illegális a ROM főzés, és jogilag fel fog lépni ellene, ellentétben az Apple-lel.
Ettől függetlenül a főzött ROM-ok leginkább nem új funkcionalitást adnak a készüléknek, hiszen az alap helyzetben is hozzáadható, nem úgy, mint a szifonnál. A főzött ROM-ot használó PDA-sok aránya egyébként kb. hasonló lehet a JB-elt iPhone-t használókéhoz.

Idézetet írta: Mordon
Ennek ellenére az iPhone tulajdonosok a legelégedettebbek a készülékükkel. No erre mit mondasz? :)

Egyszerű lelkű embereknek egyszerű lelkű telefon... :p

Idézetet írta: Mordon
Nem helyettesít semmit, hanem jobb megoldást nyújt.
Megnézném, hogy a WinMo-s készüléked napi 24 órában képes lenne-e MSN és Skype kapcsolatot fenntartani úgy, hogy egy klienst állandóan a háttérben futtat és folyamatos adatkapcsolatot tart fent.

Most kénytelen vagyok a tipikus iPhone-osok utoló érvét előhozni: Nincs rá szükség. De tényleg, PC-n is akkor nyitom meg a Skype-ot, ha csevegni akarok. Mi a francnak 24 órás adatkapcsolat chat programoknak? Egyébként biztosan megoldható lenne, hiszen emaillel működik.

Idézetet írta: Mordon
Több ismerősöm használja nagyvállalati környezetben Exchange-en keresztül és maximálisan elégedettek vele (ellentétben a WinMo és Symbian eszközökkel, amiket leváltottak vele).

Na ja, népszerű nálunk is, csak a rendszergazdák arcát nézted volna meg, amikor kiderült a 3G-ről a 3-as OS és a 3GS megjelenésekor, hogy addig csak hazudta a biztonsági megfelelőséget. Komolyabb cégeknél ez óriási baklövés volt, azóta is sunnyognak és imádkoznak a rendszergizdák, hogy a vezetőknek ne tűnjön fel a rés a pajzson. :D

Idézetet írta: Mordon
A fizikai méret egyértelmű, a felbontás nem.

Persze, másfél méterről az Omniámnak és a Touch2-nek is csodás a felbontása...

Idézetet írta: Mordon
De az már más kérdés, hogy egy annyivel nagyobb eszköz mennyire használható a mindennapokban. (Ki fogom próbálni, úgyhogy majd meglátjuk :D))

Mindösze 4 mm-rel szélesebb az iPhone-nál, ennyi fantáziád csak van. ;) Azt rebesgetik, hogy a Toshiba K01 (Snapdragon @1 GHz, 4,1" kapacitív WVGA, kicsúsztatható QWERTY, 15 mm vastagság) csak 65 mm széles lesz (iPhone + 2 mm).

Idézetet írta: Mordon
Csak OLED-et NE!!!
Kell a francnak egy túlvezérelt (marketingesek álma, vibrant color :D) szabad téren alig használható kijelző.

Ugyan már, az OLED még csak második generációját éli, míg a TFT ezer éves technológia. A színhőmérséklet nyilván itt is állítható (ahogy az Apple is állított rajta többször menet közben), a szabad téri láthatóság pedig máris jobb a TFT-k jó részénél. Folyamatosan fog javulni, és rövidesen abszolút nem lesz kérdés, hogy az előnyei messze túlszárnyalják a hátrányokat. A te hozzáállásoddal még mindig monokróm kijlezőket néznénk...

Idézetet írta: Mordon
Azért ad ki, mert jól hangzik a feature listában, cserébe látványban semmi különbség és többet fogyaszt.

Magyarul minden felhasználó konzumidióta, csak aki elavult felbontású iPhone-t vesz, az nem? Hehe, igen sokan pont fordítva látják ezt. :)

Idézetet írta: Mordon
Ne haragudj, de engem az alkalmazások sebessége fontosabb és azok is jóval lassabban reagálnak és működnek WinMo-n.

Csúsztatsz, ha úgy állítod be, az egyik a másik rovására létezik. Egyrészt mert nem egyszerre nézel egy alkalmazást és a menüt, másrészt mert a 3GS vasa kifejezetten jól bírná. Egyszerűen arról van szó, hogy a piacon tartott 3G akadozna, mint állat, és ezt nem szeretné az Apple. A túl egyszerű (viszont ezzel jó nagy nyereséget termelő) termékpaletta átka a 3GS tulajokra nézve, hogy ugyanazt az elavult felületet kell bámulniuk. Itt már nem segít a "nincs rá szükség" emlegetése, a nagyobb profit megakadályozza, hogy te tetszetősebb menüt nézz a drágább készülékeden. :ok:
Sokadszor mondom, hogy azonos hardveren futó WinMo-n nem reagálnak lassan az alkalmazások. Nézz meg egy HD2 vagy akár egy TG01 WM6.5 videót.

Idézetet írta: Mordon
Ja, rakjunk alá bivaly vasat, majd ezek a csodák szépen lelassítják, hogy ne legyen még véletlenül sem gyors :D

Kérlek szépen, a bivaly vasad ugyebár már megvan, és amikor éppen nem játszol, mint egy óvodás (tekintve az akkumulátoros üzemidőt játékok alatt, és a cserélhetetlen akkumulátort, max. egy-másfél órát egy nap alatt), akkor kihasználatlanul pihen a 4x5-ös rács alatt. ;) Biztosan megéri 180-210e Ft-ot kiadni napi 30-40 perc játék miatt az erős vasra, de én jobban érzem magam, ha sűrűbben kapok visszaigazolást az ilyen horderejű döntéseimről. :ok:

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #31 Dátum: 2009, 10 20, 10:57:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mellesleg látom átvetted a stílusom  :D imádom, ha majmolnak  :D Mindig nagy hatással voltam az emberekre, ezt cigány nagyanyám is megmondta

Ilyen az, mikor nincs mit mondani, mert konkrétumot, érvet írni nem tudsz. Gratulálok.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #32 Dátum: 2009, 10 20, 10:57:10 »
Részemről ha össze kell hasonlítani az ájfón sokkal akadozóbb mint az Omnia, főleg JB után (mnia főzött rommal, tehát ebbe ne kössünk bele). Bakker most látom, h offolunk bőven  :oops:

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #33 Dátum: 2009, 10 20, 10:59:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ilyen az, mikor nincs mit mondani, mert konkrétumot, érvet írni nem tudsz. Gratulálok.
Ebben én majmoltam az elvakult ájfón fanokat  :taps: :taps: :taps: :D :D :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #34 Dátum: 2009, 10 20, 11:21:04 »
"A korlátokat már megbeszéltük, és nyilván azért használok ilyen készülékeket, mert könnyebben együtt tudok élni a korlátaival, mint a sokkal számosabb iPhone korláttal."

Ilyeneket én is írogattam, aztán fogadásból vettem egy iPhone-t, hogy élesben is kipróbálom, nem csak a levegőbe szidom. A végeredményt gondolom látod :D

"Ha egyszer egy hasonló vason futó WinMo-t vagy Androidot vagy bármit hasonlítasz a 3GS-hez, meglepve tapasztalod majd, hogy szó sincs akadozó működésről."

A HD2 videóján is láttam már szivárványkereket, szóval hagyjuk a dumát.

"A 3G meg ugyanúgy belassul a tetű hardverével, ha intenzíven használod."

2G-t használtam a 3GS előtt, de az sem volt olyan lassú, mint a Touch HD.

"Nálam ugyanúgy fut minden a háttérben, amikor navigálok, és nem látok szivárványkereket"

Ezt majd a legközelebbi találkozón prezentálhatod, csak ha megmutatom, hogy én milyen tempót várok el egy készüléktől, akkor nagyon meg fogsz lepődni.
Rendszeresen kapok ilyen válaszokat, aztán személyes találkozón, mikor kézbe veszem a "soha nem lassuló" WinMo-s jószágot, akkor hirtelen mégis lassú lesz, hirtelen nem tudja követni a tempómat, jönnek a szivárványkerekezések, esetleges lefagyások, no meg a szabadkozás, hogy ilyen nem szokott nála előfordulni és biztos az előző nap felrakott főzött rom a hibás, mert az bugos......

"Nézz meg egy Omnia II-t (még mindig gyengébb HW), egy TG01-et vagy egy HD2-t."

Omnia II-t már láttam, lassú. HD2-t lehet, hogy veszek is, de sokat nem várok attól sem.

"A Samsung, az LG, az Acer és a HTC is fényévekre van a veszteségességtől, némelyikük ugyanúgy szárnyal, mint az Apple."

Te valami másik univerzumban élsz.
A HTC masszivan veszteséges (nem véletlenül kezdett el nyitni az Android fele), a koreai gyártók meg ha nem is veszteségesek de 0-ra jöttek ki az utolsó 2 pénzügyi negyedévben és ezt nem a mobil üzletáguknak köszönhetik.
Az Acer meg szinte jelentéktelen szereplője a mobil piacnak, a pénzügyi eredményeihez a PDA eszközeinek semmi köze (egyébként szintén nem könyveltek el nyereséget).

"Én még nem láttam olyat, hogy bármelyik PDA gyártó kinyilatkoztatta volna, hogy illegális a ROM főzés, és jogilag fel fog lépni ellene, ellentétben az Apple-lel."

Akkor csukott szemmel jársz.
A Microsoft az XDA-Developers oldalát még bezárással is fenyegette.

"Ettől függetlenül a főzött ROM-ok leginkább nem új funkcionalitást adnak a készüléknek, hiszen az alap helyzetben is hozzáadható, nem úgy, mint a szifonnál."

Dehogynem, legtöbb esetben plusz funkcionalitzást ad, vagy a stabilitáson és sebességen javít (van mit).

"Most kénytelen vagyok a tipikus iPhone-osok utoló érvét előhozni: Nincs rá szükség. De tényleg, PC-n is akkor nyitom meg a Skype-ot, ha csevegni akarok. Mi a francnak 24 órás adatkapcsolat chat programoknak? Egyébként biztosan megoldható lenne, hiszen emaillel működik."

Mi a francnak 24 órás mobilkapcsolat, hogy megkapd az SMS-eseidet?
Az e-mail-ed nem nonstop kapcsolódik a hálóhoz.

"Na ja, népszerű nálunk is, csak a rendszergazdák arcát nézted volna meg, amikor kiderült a 3G-ről a 3-as OS és a 3GS megjelenésekor, hogy addig csak hazudta a biztonsági megfelelőséget. Komolyabb cégeknél ez óriási baklövés volt, azóta is sunnyognak és imádkoznak a rendszergizdák, hogy a vezetőknek ne tűnjön fel a rés a pajzson. :D"

Erről írhatnál bővebben, mert nem tiszta.
Én kérdeztem erről ismerősöket, de náluk semmit nem kellett a szerver oldalon állítgatni, hogy iPhone-al csatlakozzanak, a rendszergazdáknak közük nem volt hozzá.

"Mindösze 4 mm-rel szélesebb az iPhone-nál, ennyi fantáziád csak van."

Nem fantázia, mellékeltem képet.

"A színhőmérséklet nyilván itt is állítható"

Nem a színhőmérséklet a probléma, hanem a színtér. Azon meg nincs mit állítgatni.
Igaz egy PDA esetén nem lényeg a színhűség, de engem zavar, ha a látott képnek köze nincs a valósághoz.

"Magyarul minden felhasználó konzumidióta, csak aki elavult felbontású iPhone-t vesz, az nem? Hehe, igen sokan pont fordítva látják ezt. :)"

Nem, eszed, nem eszed nem kapsz mást. Egyszerűen lenyomják a torkodon a feleslegesen nagyobb felbontást ezzel indokolva a magasabb árat.

"Itt már nem segít a "nincs rá szükség" emlegetése, a nagyobb profit megakadályozza, hogy te tetszetősebb menüt nézz a drágább készülékeden. :ok:"

Nem akadályozza semmi, jailbreak-elt a készülékem, olyan menüt látok amilyet akarok.

"Sokadszor mondom, hogy azonos hardveren futó WinMo-n nem reagálnak lassan az alkalmazások. Nézz meg egy HD2 vagy akár egy TG01 WM6.5 videót."

Én élőben szeretném megnézni a HD2-t, a videók nem jelentenek semmit, főleg, hogy videón már láttam akadozást HD2-n is.

"Kérlek szépen, a bivaly vasad ugyebár már megvan, és amikor éppen nem játszol, mint egy óvodás (tekintve az akkumulátoros üzemidőt játékok alatt, és a cserélhetetlen akkumulátort, max. egy-másfél órát egy nap alatt), akkor kihasználatlanul pihen a 4x5-ös rács alatt."

Én jobban szeretem, mikor a 3-4 ezer bejegyzést tartalmazó naptáram valós időben reagál (és nem akadozik, meg esik szét, mint WinMo-n), amikor egy alkalmazás azonnal elindul és nem kell másodpercekig várnom rá stb.
Számítógépem alatt is erős vas van (Core i7), de nem rakok ki minden idióta animációs vackot a desktopra, hogy önigazolásom legyen a teljesítményéről, mert engem az adott alkalmazások minősége és teljesítménye maximálisan elégedetté tesz.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #35 Dátum: 2009, 10 20, 11:29:20 »
MÁS

A TomTom valoban olyan jó, mint amennyivel drágább a többi Appstorban találhato naviszofthoz képest?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #36 Dátum: 2009, 10 20, 11:30:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ebben én majmoltam az elvakult ájfón fanokat  :taps: :taps: :taps: :D :D :D

:D
Maradjunk döntetlenben :D

-----

Egyébként tényleg vártam véleményt arról, hogy mik azok az alkalmazások, amikkel WinMo-n dolgoztál és iPhone-on hiányoznak. Erre írtam, hogy nem igen jut eszembe semmi.
Szóval komolyan leírhatnád.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #37 Dátum: 2009, 10 20, 11:32:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
MÁS

A TomTom valoban olyan jó, mint amennyivel drágább a többi Appstorban találhato naviszofthoz képest?

Én két perc után töröltem :D
Az első teszt útvonalnál szépen visszafordított volna záróvonalon és beirányított volna egy egyirányú utcába forgalommal szemben :D

Ami érdekesebb lehet, az az nDrive.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #38 Dátum: 2009, 10 20, 11:44:18 »
Most olvasom az elemzéseket és elég durvák:
"Rekordot döntöttek az Apple papírjai, miután a cég közzétette negyedéves jelentését. A tőzsdén kívüli kereskedésben a részvények közel 8 százalékot ugrottak a cég eredményeinek és kilátásának hatására. Az Apple a jelenleg többet ér a HP-nál, IBM-nél, Dellnél vagy az Intelnél is."

Szóval ne gyere nekem holmi Acer-rel :D

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #39 Dátum: 2009, 10 20, 11:49:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
:D
Maradjunk döntetlenben :D

-----

Egyébként tényleg vártam véleményt arról, hogy mik azok az alkalmazások, amikkel WinMo-n dolgoztál és iPhone-on hiányoznak. Erre írtam, hogy nem igen jut eszembe semmi.
Szóval komolyan leírhatnád.
megegyeztünk :taps:. Ha sértő voltam elnézést kérek! :ok: :ima:
Okés ezt leírom, hátha van rá valami javaslatod.  Viszont csak késő délután tudom leírni.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #40 Dátum: 2009, 10 20, 11:50:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
MÁS

A TomTom valoban olyan jó, mint amennyivel drágább a többi Appstorban találhato naviszofthoz képest?
nekem is szólt egy-két haverom a tomtomról, szóval én is azt hallottam, h elég jó. Kipróbálom, ha tudom

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #41 Dátum: 2009, 10 20, 12:07:55 »
Nincs most időm mindenre válaszolni Mordonnak, és egyébként is át kellene mozgatni ezt a megbeszélést egy általánosabb topikba.

Röviden csak ennyit:
Ha valakinek You are not allowed to view links. Register or Login az előző év azonos időszakához képest, az miért "masszívan veszteséges"? Nem is emlékszek olyan időszakra az elmúlt évekből, amikor a HTC egyáltalán veszteséges lett volna.
A koreai gyártók mobil üzletágai rekord nyereségeket riportoltak, talán hírt is olvass, mielőtt tényeket próbálsz előadni. És még én élek másik univerzumban... :D

A HD2 videóján nem láthatsz szivárványkereket, mert WM6.5 alatt default más homokóra van. Az meg, hogy a szifon nem mutat semmiféle animációt várakozás közben, még nem jelenti azt, hogy nincs várakozás. Lásd 10+ másodperces renderelési idők még 3GS-en is (Anand tesztje vs. Pre), na oda is simán beférne bármilyen szivárványkerék.

Exchange Sync-em folyamatos kapcsolatban van (ha kérsz egy screenshotot a "Connected" állapotról, szívesen küldök).

Exchange szinkronizálással kapcsolatos hazudozásról egyszerűen találsz Google-ben infót: iPhone 3G Exhange security

Most jöttem rá, milyen szerencsétlen vagyok, lenyomják a torkomon a nagyobb felbontást. :'( :taps:

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #42 Dátum: 2009, 10 20, 12:08:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szóval ne gyere nekem holmi Acer-rel :D

Lehet, hogy viccesnek találod, de az Acer már globálisan a második PC szállító a HP mögött.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #43 Dátum: 2009, 10 20, 12:33:22 »
"Lásd 10+ másodperces renderelési idők még 3GS-en is (Anand tesztje vs. Pre), na oda is simán beférne bármilyen szivárványkerék."

No ezt megnézném.
Nem láttam még 1-2 másodpercnél több várakozást 3GS-en. De még az is ritka.
Mondjuk van iPhone-ra raytrace alkalmazás, lehet, hogy az renderelt 10 másodpercig? :D

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #44 Dátum: 2009, 10 20, 12:57:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
No ezt megnézném.
Nem láttam még 1-2 másodpercnél több várakozást 3GS-en. De még az is ritka.
Mondjuk van iPhone-ra raytrace alkalmazás, lehet, hogy az renderelt 10 másodpercig? :D

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #45 Dátum: 2009, 10 20, 13:11:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Te most viccelsz?
Ez adott oldalak betöltődése Wifi-vel a böngészőbe.
Mielőtt ebből akarsz kiindulni töldsd be az asztali géped böngészőjébe az adott oldalakat és stopperrel mérjed, nem lesz sok különbség. Akkor most az iPhone van olyan gyors, mint egy PC, a PC olyan lassú, mint az iPhone, vagy az egész teszt hülyeség?

Főleg, hogy az adott oldal teljes letöltődését adja meg másodpercben, de 1 másodpercen belül már van látható kép és akár olvashatod is a már megjelent infót, nincs homokóra és látványos várakoztatás.
Kár, hogy WinMo-s gép nincs a táblázatban, az lett volna vicces összehasonlítás, mikor a Mobile IE igencsak szutyok szegényke.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #46 Dátum: 2009, 10 20, 13:18:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kár, hogy WinMo-s gép nincs a táblázatban, az lett volna vicces összehasonlítás, mikor a Mobile IE igencsak szutyok szegényke.


A router mellett ülve igen nehéz azt hinni, hogy a net sebessége lenne a szűk keresztmetszet, arra kéne néha 15-16 mp-et várni 3GS-en, és 34-et 3G-n... Egy 25 Mbps neten 15 s alatt 375 Mbit, azaz közel 48 MB jönne át. Ezzel szemben a digg.com kevesebb, mint 400 KB, a pcper.com pedig kb. 700 KB, miközben az iPhone a Flash reklámokkal nem is foglalkozik, ellentétben az én Opera Mobile-ommal.

Kevés olyan PDA van, amin nincs a régebbi IE-n kívül más böngésző. Az Opera 9.5 és 9.7 friss buildjei pedig nehezen hasonlíthatók a mobil IE-hez. Ezeken kívül is van még pár böngésző WinMo-ra, neked mégis sikerült az IE-vel példálóznod...

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #47 Dátum: 2009, 10 21, 09:03:20 »
a szifon.com-on leírt magyar új IGO skint kipróbáltam ma 3g 16GB-s készülékemen. Nos pár perc használat után megeszi a memóriát és vagy bezárja a progit vagy újraindítja a készüléket

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #48 Dátum: 2009, 10 21, 09:05:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
a szifon.com-on leírt magyar új IGO skint kipróbáltam ma 3g 16GB-s készülékemen. Nos pár perc használat után megeszi a memóriát és vagy bezárja a progit vagy újraindítja a készüléket
Ez csak tévedés lehet szifon ilyet nem csinál! :D
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Fizetös navigációs szoftverek az iPhone-on
« Reply #49 Dátum: 2009, 10 21, 09:06:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez csak tévedés lehet szifon ilyet nem csinál! :D
Gabeskám húzzá' vissza a Samung fórumba, ne itt offolgassál  :D Itt csak mi offolgatunk  ;)