Szeretem követni a telefonok öregedésének folyamatát, így időnként újra górcső alá kerülnek tesztem múltbéli alanyai. Ilyenkor kíváncsian figyelem, milyen károsodást szenvedtek napi használatuk során. E rövidke cikk egy SGS4 fél éves állapotát mutatja be.
Sokan háklisak telefonjuk kinézetére és mindent megtesznek azért, hogy eredeti állapotában őrizzék azt meg. De van olyan tulajdonos is, aki használati tárgynak tekinti a telefont, és így is használja. Nem védi tokkal, fóliával, bárhová bátran leteszi nem törődve a hajszálkarcok szaporodásával. Mindenkinek szíve joga eldönteni melyik utat választja, bár eladáskor előnyös a szép állapot, mivel érdekes módon a vevő mindig originális állapotban szeretne használt készülékhez jutni.
Használat:
Életútja folyamán ez az SGS4 hordta a gyári hátlapot, kapott flipes tokot, most pedig gyári hátlapját zsugorfóliázták. Előlapját megvétele óta vastag képernyőfólia védi, amely teszi is a dolgát. Tökéletesen megvédi a kijelzőt a karcolódástól. Védőtokban sosem volt, zsebben hordja tulajdonosa.
A készülék beavatása megvétele után néhány nappal meg is történt. Derékmagasságból kőre esett, és jó nagy darabon lepattant keretéről a felfuttatott fém bevonat. A következő képen a szürke körre kattintva, nagyítva szemlélhető meg a sérülés.
A fémes keret széles felülete jóval többet elbír, mint az alján és tetején lévő műanyag. Ezen csak apró hajszálkarcok láthatóak. A készülék felső szélén, egy kisebb darabon el is kenődött ez a puha műanyag.
A kijelző gyönyörű állapotban van, a vastag fólia minden erősebb behatástól megóvta, így nem sok értelme lett volna a sérülések keresgélésének. A gyári hátlapot csúszóssága miatt fekete karbonfóliával vonták be, amely így védelmet is nyújt a sérülések ellen.
Az optikát védő üveg szerzett néhány hajszálkarcot, de szerencsére egyik sem olyan mély, ami zavarhatná a fotózást.
Érdemes közelről is megnézni a következő képen az optikát körülölelő keretet, majdnem összefüggő karchálózat fedi be. Ehhez képest, alig néhány karc került az üveg felületére.
Véleményem szerint eddig jól tartja magát a készülékház, zsebkopás nem található rajta, fémes keretén sem kerekedett felül az idő vasfoga, csak a gravitáció tudott kárt tenni benne, leesés formájában.
A Note 3 féléves állapotáról már írtam egy cikket amit itt olvashattok. Ezzel még nem fejeztem be a sorozatot, igyekszem még több készüléket mikroszkóp alá tenni.
Igazából eggyik ismerősöm telefonjára rádobta a lámpáját és a lámpa sarka találta el a kijelzőt és a vastag eredeti kijelzővédőn látszik a nyoma de a kijelző meg sem sérült az S4 tisztára olyan mint az S1 nekem S1-em volt és az repült bele lett rúgva minden és csak a keret sérült..
4 éve van S, S2 és most S3am. Soha nem fóliáztam, gyülölöm. Csak zsebben hordom, egyiknek sem volt még csak hajszálkarca sem. Az első két teleladáskor el sem hitték, hogy nem volt fóliázva. A műanyag hátlap més tészta, karcolódik mint a nyavaja. Ez alól az S2 volt kivétel, a legjobb hátlapja volt az S sorozatban. Nem értem egyszerűen miért hagyta el a Samu a későbbi szériáknál…nem látszott a karc, és tapintásra,fogásra is a legjobb volt.
A Note 3 hátlapja is jól bírja nálam, eddig csak néhány apró felületi karc van rajta és nem is gyűjti túlzottan az ujjlenyomatokat.
Az enyém fél év után elgörbült. Az is a gravitáció műve volt, na meg az aszfalt. Így a másodikat gyűröm :). Az még bírja :).
Helyesbítenem kell a cikket, valóban itt is inkább a kő okozta a hibát a gravitáció csak éppen ott volt amikor történt. 🙂
Milyen eszközzel készültek ezek a szenzációs mikroszkopikus felvételek?
Ipari mikroszkóppal. 🙂