A múlthét eleji előzetesben egy kis ízelítőt kaphattunk a Concorde legújabb belépő szintű telefonjából, a SmartPhone 4300-ból, most nézzünk egy kicsit mélyebben a motorháztető alá!
Hardver
Belépő szintű telefonról beszélve a masina fél giga RAM-mal érkezik csupán, azonban öröm az ürömben, hogy emellé egy 2 magos processzor társul. Ennek köszönhetően a telefon ugyan kissé „lassú felfogású”, néha meg-megakad, azonban meglepően jól teljesít bizonyos feladatok elvégzése során.
Ahogy azt a cégtől megszokhattuk ez a telefon is DUAL-SIM támogatással érkezik, a slotok ezúttal függőlegesen lettek egymásra helyezve, az akkumulátor kivétele után hozzájuk is férhetünk. Mellettük található a memória kártya helye, ide maximum 32 GB-os modult tehetünk.
Doboz tartalma
A készülék mellé tartozékként jár a szokásos töltő/USB kábel kettős, egy közepes hangminőségű fülhallgató, éééééés egy microHDMI kábel. Bizony, a Concorde gyárilag biztosítja a telefon mellé a megfelelő extra tartozékot is (mivel ugye a masinán van a fent aposztrofált csatlakozás), ami valljuk be nem sűrűn fordul elő az elektronikai piacon, ezért hatalmas pirospont nekik.
Szoftver
A telefonnal érkező android habár egy kicsit öregnek számít (4.0.4), az elég korrekten optimalizált.
Habár a bootidő viszonylag rövid, a rendszernek még utána kell egy pár perc mire magára talál, azonban a szaggatások minimalizálódnak. Számomra kifejezetten pozitív élmény volt, hogy azután se tértek vissza, hogy letöltöttem pár appot a Google Play-ről, majd a háttérben hagytam, megnyitogattam azokat, böngésztem, egyszóval azt a fél giga memóriát pikk-pakk teletöltöttem, és mégis erőteljesebb szaggatáshullám nélkül megoldott minden problémát. A rendszerbe integrálva lett a több SIM kártyás kezelés szoftveres része, ezt a beállítások menü főkönyvtárából érhetjük el.
Érdekesség még, hogy „A telefonról” menüpontba bekerült a „Reboot Recovery” funkció, azonban ennek kipróbálásakor csupán a sárga felkiáltójeles android logó jelenik meg újraindulás után.
Kíváncsiságból lefuttattam pár benchmark tesztet a telefonon, és meglepően jó eredményeket ért el, mind az Antutu, mind a Quadrant esetében, 3DMark-ot sajnos nem lehetett futtatni, mivel ahhoz már kevés volt a memória.
Antutu:
Quadrant:
Kamera
Képminőség tekintetében habár nem szabad túl nagy elvárásokat támasztani a készülékkel szemben egy alap szintet mindenképp hoz.
A szoftver itt is kissé komótosan dolgozik, nehezen fókuszál bizonyos környezeti viszonyok között. Plusz pont viszont, hogy dupla segédfényt kaptunk erejük így együttesen már egészen baráti.
Ki kell még emelnem, hogy a telefon egyik gyengéje sajnos a gps vevő, nehezen talál jelet mobilnetes támogatás mellett is, ha pedig sikerült is kapcsolódni, hajlamos igen könnyen megválni tőle.
Anyagminősége kissé „olcsónak” mondható, minimálisan recseg ha tekerem, viszont az összeszerelése elég masszív. A hátlap ugyanis, mintegy bölcső, erősen kapaszkodik a készülékházra.
Összességében kategóriájában erősen szereplő telefont köszönthetünk a SmartPhone 4300 szerepében, áráért cserébe azonban kompromisszumokra kell számítani. Hátrányai mellett előnyei kétségkívül vonzóvá tehetik ezt a telefont azok számára, akik nem akarnak sokat költeni egy telefonra, azonban a mindennapokban kihasználják azokat az extrákat, amivel ez a készülék rendelkezik.
Köszönjük mind a lehetőséget, mind pedig a készüléket a Concorde-nak!
Legutóbbi hozzászólások