Samsung Galaxy S Advance teszt – Sötét ív a Galaxy családban

Szerző:

altA Galaxy család újabb tagja. Sokan mosolyognak, sokan kérdőjelekkel a fejükben állnak, hogy minek még egy altípus? Galaxy S, Galaxy SII, Galaxy SIII, Galaxy Beam, Galaxy Mini, Galaxy Nexus, Galaxy R. Kihagytam még valamit? Elképzelhető! Nekem úgy tűnt mindvégig, hogy az S2 kissé lebutított változatát szerették volna elkészíteni. Vagy talán azoknak szánták, akiknek már az első S túl elavult, és szeretnének ütősebb hardvert, de megmaradnának a 4″-os kijelzőnél…(?). A másik fura idegen, a 4,2″-os Galaxy R mellett tehát Itt a Samsung Galaxy S Advance is, és születésének ténye ennél is megoldásra vár. Valamint, hogy mitől, illetve mihez képest “advance“, azaz fejlett, korszerűsített. A készülékért köszönet a SAMSUNG Magyarországnak!

Tesztünkben a készülék bemutatása mellett némi összehasonlítást is végzünk a két oldalsó szomszéddal, az S2-vel és a Galaxy R-rel, megkönnyítve, hogy mi mellett törünk végül lándzsát. Az összehasonlító adatokat kiemelem, hogy megkönnyítsem a tájékozódást a Kedves Olvasó számára. Természetesen, a végső döntés előtt – ha valóban ezek közt válogatunk – olvassuk el a másik PDA-król szóló részletes tesztjeinket is!

A nálam járt tesztalany egy bemutató készülék volt, a maga összes hátrányával. 2.3.6-os Gingerbread OS-sel érkezett, és bár folyamatosan követelte a frissítést, azt a távoli szerver visszautasította, így néhány próbálkozás – fenyegetés, könyörgés, ráolvasás, ütlegelés, vízbefojtás és beolvasztás – után feladtam. Így sajnos a Cortex A9 processzor dupla magja közül az egyik kihasználatlanul maradt, mivel a Gingerbread operációs rendszer nem támogatja a többmagos processzorral rendelkező PDA-kat.
A “bemutató státusz” sajnos hordoz szoftveres problémákat is, például a Quadrant teljesítménymérés sem tudott egyszer sem lefutni, valamint némi laggolás, leakadás és egyéb butáskodások is előfordultak.
Természetesen ezek a hibák, kényelmetlenségek nem találhatók meg a boltokba került készülékekben, így akinek a teszt után megjött a kedve, nyugodtan vásároljon S Advance-t. Bevallom nekem nagyon tetszett a “kicsike”.

alt

 

Szokásos módon nézzük először az okostelefonnak és tartozékainak fizikai jellemzőit. Maga az egész gép enyhén ívelt, és a fenékrésze kissé vastagított a jobb egyensúly biztosítása végett. Ez okos dolog a Samsungtól!

alt

A készülék 120g tömegű és 123.2 x 63 x 9.7 mm méretekkel bír. Nem a pehelysúlyú mezőnybe tartozik, de azért 120g-ot könnyedén elbírunk. Galaxy S2: 116g/125.3 x 66.1 x 8.5 mm, Galaxy R: 135g/125 x 66 x 9.5 mm.
 

alt

Az előlapon nagy részben természetesen a Gorilla Glass védelemmel rendelkező Super AMOLED kapacitív érintőképernyőt látjuk, ami 16 millió szín megjelenítésére képes 480 x 800 pixel felbontással, 4.0 hüvelyk mérettel (~233 ppi pixel-sűrűség). Galaxy S2: Super AMOLED Plus, 480 x 800 pixel, 4.3″ (~217 ppi pixel-sűrűség), Galaxy R: SC-LCD, 480 x 800 pixel, 4.2″ (~222 ppi pixel-sűrűség). A kijelző a legerősebb nyári napsütésben is viszonylag jól teljesít, tehát használható.

alt

Ezenkívül az előlapon helyezkednek el a szenzorok (gyorsulásmérő, távolságmérő, fényerősségmérő), valamint az 1.3 MP-es előlapi kamera. Persze ne felejtsük ki az időközben meghonosodott iPhone koppintást, az egyetlen Home gombot. Ezen kívül fel van szerelve a “vas” iránytűvel is.

alt

Az előlapi részhez tartozik a Samsung felirat és a felette húzódó hangszóró.

alt

A hátoldala egy egyben levehető műanyag lap…

alt

… melyen szintén a Samsung feliratot találjuk. Emellett a főkamera és a LED vaku is itt leledzik. 5 MP, 2592 x 1944 pixel maximum felbontású képet tud készíteni, autófókusszal, Geo-tagginggal, érintő fókusszal, arc és mosoly felismeréssel rendelkezik a kamera szoftveres és hardveres tudástára. Galaxy S2: 8 MP, 3264×2448 pixel, Galaxy R: 5 MP, 2560х1920 pixel.

alt

Természetesen a hátoldalon találjuk a második hangszórót is (kihangosító), ami hozza a kötelezőt, és a kamera kidomborodása miatt nem halkul el.
A hátoldali kamera és a hozzá legközelebb eső (hátulról a bal felső) sarok kissé “fáradtra” sikerült. A kamera körül idétlenül emelkedik ki a hátlap, és a kamera és az említett sarok közt illesztési probléma van, azaz a hátlap mozog és recseg. Mintha elfelejtették volna azon a részen alábélelni a gépet.

alt
A porszemeket, apróbb piszkokat ez is szereti begyűjteni

Járjuk körbe a négy oldalát, lássuk, mit találhatunk!

Felül semmi …

alt

… aminek örülnénk, ha nem egy PDA-ról lenne szó, hanem máshol látnánk kiírva … Szóval… hát nem tudom, mindenki döntse el a körüljárás után, hogy mit hová helyezett volna. Természetesen pár nap és rááll a kéz, az ujjak a gombok helyére.

Szemből jobbra került a POWER, balra pedig a hangerő szabályozó dupla-billenő gombja, melyek rendkívül szerencsétlenül helyezkednek el, ugyanis éppen a támasztási pontok helyére kerültek, így ha nem vigyázunk, akkor a POWER gomb nyomkodási kísérlete közben az ellentétes oldalon a hangerő szabályozókon támaszkodunk, vagy nyomkodjuk. Fordítva is érvényes.

alt

alt

A fenékrészen a nem HDMI képes microUSB helyét találjuk, ami a adat-kommunikáció mellett a töltésért is felel, valamint az újabb – számomra citromdíjas – megoldás: ide került a 3,5mm-es jack is. Ha zsebben hordva zenét hallgatunk, akkor fordíthatjuk fejjel lefelé a gépet (vagy törjük a fülhallgató kábelt), ha a kocsiban AUX csatlakozón keresztül (vagy más módon) használni szeretnénk a jack kimenetet, akkor is bajban vagyunk az autós tartó miatt. Ügyes! 🙂 A mikrofon nyílása is felfedezhető a jack és a microUSB között.

alt

Feltételezhetően a “kössük össze a kellemest a haszontalannal” elv dominált a perifériák elhelyezésében, mivel, ha már ilyen vastag az alja és vékony a teteje, akkor adott, hogy a “réseket” hová pakoljuk. Valamit valamiért.

Az áram ellátásért egy cserélhető Li-Ion 1500 mAh-es akkumulátor felel, közepes használat mellett másfél-két napot is kibír, de ha a sokat használjuk, akkor szigorúan “reggel töltőről le, este még van benne szufla, hogy hazajussunk” 🙂

 

Jellemzők

Egy Dual-core 1 GHz Cortex-A9-es processzor került bele, nyilván kissé emelhető az órajele, de ehhez ROOT és megfelelő kernel szükséges. a GPU Mali-400MP, és mindez STE U8500 chipseten.

768 MB RAMot kapott, és van 2 GB-nyi tárhelyünk az alkalmazások telepítésére (ROM). Tárhelyként kaptunk egy kb. 4 GB-os merevlemezt, de szerencsére bővíthető microSD-vel 32 GB-ig. Ez mondjuk kötelező. Az alábbi képeken látszik, hogy a 768 MB RAM-ból 555 MB-áll rendelkezésünkre, még pontosabban – mivel az operációs rendszernek és a többi nyalánkságnak kell RAM – így kb. 300-400 MB valódi FREE RAM-unk van. Nem javaslom, hogy taskmanagerekhez kapkodjunk!

alt   alt

alt

Szoftverellátottságra három ok miatt nem térek rá:

1. Mint írtam, ezen még 2.3.6-van és nem frissíthető eme szép példány

2. Az ICS már többször darabokra lett szedve sok-sok cikkben

3. Már a JB a sláger

 

Multimédia

A fő kamera jellemzői: 5 MP, 2592 x 1944 pixel, autófókusz, LED flash. Videó felvétel: 720p@30fps A minőségért beszéljenek a képek:

alt

alt

alt

alt
Felhívnám az állatvédők figyelmét, hogy a macsek csak aluszik 🙂

alt

Videó beszélgetéshez az elülső 1,3 MP-es kamera javasolt.
Mint említettem a 2.3.6 OS nem kezeli a dupla magot, de az S Advance könnyedén elbírt egy 720p HD filmmel, úgyhogy emiatt sem kell aggódnunk.

Végeztem egy mulitouch tesztet, 10 ujjat képes külön érzékelni, úgyhogy a lábunknak már nem jut hely, így kénytelenek vagyunk a megszokott “kézi” módszerrel használni a készüléket 🙂

alt   alt

 

Főbb jellemzők:

Hálózat: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
             HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
Méret, tömeg: 123.2 x 63 x 9.7 mm/120g
Kijelző: Super AMOLED, 16 millió szín, 480×800, 233 ppi
Memória: microSD, max. 32GB, 4GB tárhely a bemutató példányban, de hivatalosan 8/16GB; 768 MB RAM, 2 GB ROM
Adatforgalom: HSDPA, 14.4 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
                     Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
                     Bluetooth v3.0 with A2DP, HS
                     microUSB v2.0
Kamera: hátsó: 5 MP, 2592 x 1944 pixel, autófókusz, LED flash, Geo-tagging, érintő fókusz, arc és mosoly felismerés, 720p@30fps videó készítés
              elülső: 1,3 MP
Chipset: STE U8500
CPU: Dual-core 1 GHz Cortex-A9
GPU: Mali-400MP
Szenzorok: Accelerometer, gyro, proximity, iránytű
Akkumulátor: Li-Ion 1500 mAh
Rádió: Sztereó FM rádió, RDS-sel

 

alt
alt
alt
alt
alt

 

Szubjektív véleményem: csak jalavsolni tudom a készüléket!

 

PDA Fan Club

Vélemény, hozzászólás?