Kipróbáltam azt a Samsung által üzleti szektorba szánt monitort, ami végre nem a hagyományos FullHD, hanem egyenesen 2560 x 1440 pixelmennyiséggel vetítette elém a fórumhegyeket.
Habár nem idei típus, azért számomra érdekességnek minősül. Nem annyira a felbontás, inkább a csatlakozóhegyek, a dönthető, álló módba csavarható kijelző, és a különböző magasságállítást biztosító nyak az ami együttesen megvolt ebben a készülékben. Nem annyira gyakori, hogy – kategóriától függetlenül – egy készülék a már ismert technológiákat együttesen tartalmazza. Általában csak abban jó egy kiadott cucc, amilyen új tulajdonsággal felruházták. Az én monitorom ugyan nem mai darab és “csak” FullHD-t tud, de mégis tele van pakolva minden földi jóval, emelhető-csavarható össze meg vissza – és bizony mondom ennél lejjebb már nem is adok. Éppen ezért örültem, hogy végre olyan készüléket látok ami felveszi a versenyt. Valljuk be ritkán pakolnak ki áruházak ilyesmit a polcra.
Ahogy a képek is tanúskodnak róla ez a monitor szögletes. Na jó csak viccelek, igazából arra céloztam, hogy meglehetősen morci, de mégis elegáns a megjelenése. Csak hogy a kötelezőn is átessünk, a specifikációkat – de szép magyar szó – tartalmazó táblázat a következő elemekből áll:
Kijelző mérete | 32″ (71x39cm) |
Felbontása | 2560 x 1440 (WQHD), 16:9-es arány |
Panel típusa | VA, LED |
Csatlakozók | DVI, HDMI, DP, 1db USB 3.0 be és 4db kimenet, hang be és kimenet (3,5-ös jack dugó) |
Képességek | Eco Energy Saving, Samsung MagicBright három, időzítő kikapcsoláshoz, különböző színprofilok, PIP |
A gyártó külön kiemeli az oldalán, hogy kompatibilis Windows és Mac oprendszerekkel is, ami a monitor menürendszerén is látszik, hiszem van normál és Mac mód is – ez utóbbinál hirtelen ránézésre a fehér fehérebb és kissé keményíti a színeket.
A képe egyébként – kell mondanom? – nagyon éles és kifejezetten kényelmes nézni. Be kell vallanom nem érzek robbanásszerű különbséget egy fullhd-hoz képest, de tény, hogy szebb minden WQHD felbontással. Próba alapon rákötöttem egy settopboxot is párhuzamosan, természetesen HDMI-vel, hogy lássam a hanganyagot kiadja e a kimeneti csatlakozón. Szinte egyértelmű, hogy igen, de azért ellenőriztem: Tényleg!
Annak ellenére, hogy a válaszidő csupán 5ms (GTG) halálian jó volt rajta játszani. Nem szoktam amúgy ilyesmire vetemedni, de ez alkalommal rászántam néhány órát és bizony ilyen felbontáson, ekkora képernyőméret mellett gyönyörűen futkorászik rajta a BF 4. Elképesztően feldobja a látványt, főleg, hogy a színek is gyönyörűek rajta. Az is a méretéből adódik, hogy két böngészőablak egymás mellett lazán elfér és nem is kell egyikben sem oldalra görgetni, így lehet párhuzamosan olvasni egy szájtot és közben fórumon darálni a betűket mindenféle alt+tab és társai nélkül.
Már az elején tudtam, hogy tetszeni fog, de azt nem sejtettem, hogy sajnálni fogom, mikor vissza kell dobozolnom. Az egyetlen igencsak erős érv, ami miatt nem akarom megvenni, az a 170.000 forintos bolti ár, amit mindentől függetlenül nagyon, de nagyon soknak tartok érte. Ki vagyok én, hogy ilyet megszabjak, de tényleg nem gondolom, hogy plafon 100.000 forintnál többet érjen egy monitor – eleve nem szívesen költök többet 70-nél semmilyen monitorra 32″ körül. Azt hiszem ennyivel ki is veséztem a témát. Szép, és nagyon tetszik, hogy mindent belepakoltak, de az árát nem kicsit sokallom. De ugye kinek mi.
LS32D85KTSN – A monitor, ami WQHD http://t.co/R7qYU39TCb