Az LG Magyarország jóvoltából lehetőségem nyílt egy hétig tesztelni az Optimus család G Pro tagját. Első ránézésre a készülék igen megnyerőnek tűnik, hátlapja műanyag, oldala fém, elől pedig szintén egy műanyag keret, melybe a kijelző illeszkedik bele…
Az illesztésekkel nincs baj sem oldalt, sem hátul, és habár a minőségi megjelenésén enyhén ront az a bizonyos hátlap (papírvékony tejfölös pohár minőség, mintha a Samsung találta volna ki), az szépen, hézagmentesen illeszkedik a helyére, ráadásul vezeték nélküli töltésre alkalmas.
Hardver
A motorháztető, pontosabban a fent aposztrofált hátlap alatt egy 3140 mAh-s akkumulátor teljesít szolgálatot, mellette található a microSIM kártya helye, illetve a microSD kártya slot-ja, mellyel maximum +32 GB-nyi extra tárhelyre tehetünk szert. Emellett a készülékben egy 1.7 GHz-es Snapdragon 600-as processzor ketyeg 2 GB RAM-mal, Adreno 320 grafikus gyorsítóval és 16 GB belső tárhellyel, amiből 10 GB szabadon felhasználható. Kijelzője 5.5 colos FullHD IPS kapacitív, mely mérethez aránylag hamar hozzászokik az ember, amint elfogadja, hogy egy kézzel nem lehet azt teljesen átérni.
Színei szépek és természetesek, még nappali fényviszonyok között is. Utóbbi esetben a betekintési szöge azonban érezhetően romlik.
Fényképezés tekintetében az elsődleges kameramodul 13 MP, az előlapi pedig 2,1 MP, melyek közül a specifikációk szerint mindkettő képes fullHD felvétel készítésére. Említésre méltó még, hogy a készülék rendelkezik NFC, LTE, bluetooth 4.0-val illetve Infra porttal.
Kiegészítők
A telefon mellett a dobozban megtalálhatjuk az alap kiegészítőket, egy töltő/adatkábel kombót, egy agyba dugós fülhallgatót, ahhoz tartalék párnákat és végül nem gyári tartozékként, hanem szintén teszt célzattal egy Quickcover néven futó spéci tokot.
Szoftver, appok
A készülék gyárilag 4.1.2-es Androiddal érkezik, erre húzta rá az LG saját grafikus felületét, illetve belekerült még jó pár extra szoftveres „fícsör” is. Ezek közé tartozik az LG saját szoftverboltja a Smartworld, melyben ugyan a régiótámogatásban nem lehet Magyarországot kiválasztani, de cserébe egy második Play Store-ként funkcionál, jóval szűkebb tartalommal.
Fényképező alkalmazásában igen sok mindent állíthatunk a manuális(!) fókusztól kezdve a fehéregyensúlyon át a millió féle effektig, azonban ha nem akarunk ezekkel bajlódni, megadhatjuk, hogy a szoftver automatikusan állítsa be magát a környezeti viszonyoknak megfelelően. A készült képek habár nem épp csúcsminőségük, egy telefontól elvárt szintet mindenképp hoznak.
Amit igazán kiemelnék az előtelepített alkalmazások között az a Quickremote app, mely az infraportot használva a telefont kvázi távirányítóvá alakítja. Ez a funkció igen hasznos tud lenni, hiszen az újabb TV-k közül azonnal rátalál a megfelelő frekvenciára, de kisebb gondolkodás után megtalált egy öreg Yamaha, illetve egy még öregebb Aiwa hifit, ezen kívül gond nélkül irányítható és párosítható volt egy UPC Setboxxal is.
Az infraport, és a hozzá tartozó távirányító alkalmazás mellett még újdonság egy extra hardvergomb a telefon bal oldalán, melyre gyárilag a gyártó saját jegyzet alkalmazása van hozzákötve, azonban ezt a beállítások között pillanatok alatt megváltoztathatjuk a saját szájízünk szerint.
Több másik gyártóhoz hasonlóan az LG is bevezette a többablakos alkalmazáskezelést újabb készülékeire. A legördülő menüben megtalálhatjuk a hozzá tartozó gyorselérési sávot, illetve szerkeszthetjük annak tartalmát is, azonban ez csupán néhány beépített alkalmazást támogat.
Az Optimus G Pro igen szépen szerepelt a különböző benchmark programok tesztjein, ezért is volt számomra meglepő, hogy hétköznapi használat során bizony meg-megakadt a launcher, illetve a bluetooth + zenehallgatás + egyéb műveletek kombinációja esetén komolyabb szaggatás hullámok is felléptek (összehasonlításképpen a jelenlegi saját készülékem gyengébb hardvere, ugyanúgy 4.1.2-es Androiddal ugyanezeket a műveleteket gond nélkül megoldotta, miközben teszteken jóval a G Pro mögött maradt).
Szerencsére a hardverigényesebb játékokkal a fentebb emlegetett problémák nem jöttek elő (a teljesség igénye nélkül: Real Racing 3, Soulcraft, Mass Effect Infiltrator, stb…), habár néhány esetben hosszabb betöltési idővel kellett számolni,maga a játék akadás-, szaggatásmentesen futott.
A készülék mellé kaptam még egy Quickcover fedőnéven futó kiegészítőt. Ez kvázi kijelző védő, billentyűzár, és hátlapként funkcionál (a hátlapi része szintén alkalmas a vezeték nélküli töltésre). Előnyei vitathatatlanok, hátránya azonban, hogy a fényképezés folyamatát igencsak megnehezíti, illetve a hangerő és a programozható hardvergombokhoz kényelmetlenebbé teszi a hozzáférést.
Üzemidő tekintetében egy nagyon jól optimalizált készülékről beszélünk. Egy teljes töltés nagyjából egy-másfél óra a gyári töltővel, ezért cserébe pedig a telefon aktív használat mellett (folyamatos mobilnet, esetenként wifi, böngészés, zenehallgatás, bluetooth, stb…) egy napot simán kibírt.
Apropó bluetooth. Mint ahogy korábban említettem, a rendszer nemigen kultiválta, ha bluetooth fülhallgatón keresztül ment a zenelejátszás, azonban most hadd dicsérjem egy kicsit. Sony Ericsson MW600-as headsetemmel minden probléma nélkül megtalálták egymást, tisztán, szépen veszteség nélkül képes volt folyamatosan kiadni a jelet. Más készülékek esetén sajnos tapasztaltam, hogy a belvárosban bizony be-bezavart a sok szabadon bóklászó rádióhullám, azonban az LG-t ezek nem zavarták, interferenciával még csak nem is találkoztam.
A dobozban hozzá járó fülhallgató habár a megfelelő hangszín beállítások mellett megközelíti SE fülesem hangminőségét, néhány előbeállítás mellett már recsegett. Ezt leszámítva gyári tartozék létére szépen, tisztán szólt (csak az a fránya equalizer).
Egy negatívumot még hozzáfűznék: A kijelző a tesztidőszak alatt befogadott egy karcot. A legbántalmazóbb dolog, ami a közelébe kerülhetett, az a Motorola Razr. Ez még a quick cover felhelyezése előtt történt, tehát erősen ajánlott hozzá vásárolni ilyen hátlapot.
Összességében egy hardveresen jól összerakott telefonról beszélhetünk, érdekes és hasznos extra fícsörökkel, sajnos azonban a rendszere erőteljesen optimalizálásra szorul. Az ajánlott fogyasztói ára jelenleg a vásárlás helyétől függően 110.000 és 130.000 Ft között mozog, melyet személy szerint egy kicsit sokallok érte a fent említett hiányosságok miatt, azonban egy jövőben kiadott frissítéssel remélhetőleg ezek a problémák megszűnnek.
A teszt megírását Rakast kolléga követte el így azt neki köszönjük, a tesztkészüléket pedig az LG Magyarországnak.
Legutóbbi hozzászólások