Huawei P60 Pro teszt (külcsín) – változatos egyediség

Szerző:

A Huawei P60 Pro megérkezett hozzánk, és részletesen felülvizsgáltuk az új készüléket. Ahogy azt megszokhattátok tőlem, körbe mértem, mikroszkóppal megvizsgáltam és röntgennel is átvilágítottam a készülékházat, így érdekes „belső” titkokat tudhatunk meg a telefonról.

 

 

 

 

A Huawei nagymértékben járult hozzá, hogy az okostelefonok piacán komoly verseny alakuljon ki, amely a többi gyártót is az innováció folytatására ösztönözte, ahelyett hogy babérjaikon pihentek volna. A P sorozata sikeres szériának mondható, belerakták a minőségi kamerát és az erős hardvert és mindezt kedvező áron. Aztán jött a tiltólista és a P-s telefonok iránti kereslet rohamosan csökkent, pedig a telefonok hardvere csúcsminőséget képviselt, ám a hiányzó Google környzet elriasztotta a vevőket.

 

Külcsín:

A Huawei P60 Pro dizájnja és anyaghasználata minden szempontból megfelel a zászlóshajókkal szembeni elvárásoknak. A telefon minden egyes millimétere prémium minőségű, polírozott acélváz keretezi, a kijelzőjét saját fejlesztésű Kunlun üveg borítja. Az üveg elkészítésekor 24 órán át tartó magas hőmérsékleten nanokristályokat növesztenek, ezután 108 mikrokristályos nyersanyagból, panelfeldolgozó és 1600 fokos platina nemesfém olvasztási eljárással véglegesítik a Kunlun üvegét, ami így rendkívüli keménységet kap. Kétféle színben érkezik a telefon a Rococo Pearl és Black, a fehér változat gyöngyházfényben ragyog a fekete mintázatoktól mentes. A Rococo Pearl textúrájának különlegessége az egyediség, nincs két egyforma hátlapú telefon a piacon, minden egyes hátlap más és más. Ezt le is ellenőriztem, körbe néztem az interneten és a rengeteg P60 Pro hátlap között nem találtam két azonosat.

A következő ábrán külső méreteit összehasonlíthatjuk néhány másik telefonéval.

A Huawei P60 Pro követi elődjei dizájnját, lehajlították kijelzőjének jobb és bal oldalát, bár kisebb mértékben, viszont különbözik is elődjeitől, mivel a felső és alsó kijelző felületét is legörbítették egy kicsit. A lehajlított kijelző továbbra is keskeny kávát feltételez, amit igazolt annak mérése is. A Huawei P60 Pro kávája alig több mint, két millimétert széles, ami nem rossz érték, de a tavalyi P50 Pro valamivel, vékonyabb kávával dicsekedhet.

Táblázatba szedtem a telefonok kávaszélességét, amelyből kiderült, hogy a P60 Pro már nem tudott az élmezőnybe jutni, tavalyi elődje jelentősen jobban teljesített.

Az oldalsó kávák után nézzük meg az alsót és a felsőt is.  Vékonyra tervezték ezt is, de nem sikerültek egyformára, viszont olyan kicsi az eltérés hogy szemmel észre sem vehető. Így megmarad a telefon szimmetriája, szemre egyenletesen keretezi a káva a telefont.

 

Az előlapi felület és a kijelző méretét figyelembe véve megismerhetitek Huawei P60 Pro kijelző-előlap arányát a következő táblázatból.

Elődje a P50 Pro ebben a versenyben az élmezőnybe került, több mint 91 százalékban töltötte ki megjelenítője az előlapot, amely eredmény a második helyre volt akkor elég. A P60 Pro nem tudta hozni ezt a szintet, most a gyártó inkább a körben egyenletes keret szélességet részesítette előnyben.  Járjuk körbe a P60 Pro készülékházát és nézzük meg mit is találunk rajta.  A telefon bal oldalán nincs sok látnivaló konkrétan semmi sem került ide.

Jobb oldalra jutott a bekapcsoló gomb és a hangerő állítók.

A bekapcsoló gomb távolsága a telefon végétől, fontos paraméter, mivel ez dönti el, hogy a mindennapokban mennyire kényelmes bekapcsolni azt.  A Huawei P60 Pro-n megfelelő távolságra tették ezt a gombot, könnyedén elérhető, bár elődjéhez képest 5 milliméterrel feljebb csúsztatták.

A telefon tetejére kerültek a mikrofonok és a hangszóró nyílása, valamint a gyártó jó szokása szerint, beépítésre került egy infra adó is, amellyel kiválthatjuk távvezérlőinket.

A telefon alján még ott az USB -C csatlakozó, valamint a SIM tálca is.

A telefon SIM tálcája, nem csak SIM-et fogad, a Huawei saját márkás NanoMemory kártyáját is használhatjuk hozzá, plusz tárhelyet szerezve ezzel. Ez is jó döntés volt a tervezőktől, mivel ebben a kategóriában senki sem nyújt cserélhető tárhelyet. A NanoMemory kártya hátránya a magas ár és a nehéz beszerezhetőség.

A telefon Huawei SuperCharge gyorstöltési rendszert kapott, ami az USB-C porton, 88 Wattnyi energiát tud fogadni, ehhez kapunk kábelt és töltőfejet is, amivel 10 perc alatt kb. félig tudjuk feltölteni a 4815 mAh-ás  akksit.  A töltőfej különlegessége, hogy kétféle aljzatot is szereltek bele, így hagyományos USB-A kábellel ellátott termékeket is tölthetünk vele, viszont egyszerre csak egy készüléket.  Kiváló ötlet, remélem más gyártók is átveszik ezt az újdonságot. A vezeték nélküli töltés sem marad ki, Huawei P60 Pro, 50 Wattot tud fogadni, a dedikált töltőtől.

A Huawei és a Leica útjai elváltak, így a gyártó az XMAGE fantázianevet adta kameráinak. A telefon kameráit elődjéhez képest teljesen átrendezték, a két nagy kör helyett inkább egy nagy méretű objektívre hajazó kamerát és két kisebbet építettek be. Került az üveg alá két 48MP-es kamera, amelyből az egyik 3,5x optika zoommal rendelkezik, valamint egy 13 MP-es ultraszéles látószögű kamera is.

A 48 megapixeles felbontású, széles látószögű főkamera, intelligens, automatikus rekeszérték-beállítással rendelkezik, amelyet f/1,4 és f/4,0 között képes változtatni. Ezen kívül optikai képstabilizáció is rendelkezésre áll. A következő képen beleshetünk a burkolat alá, hogyan is lettek elrendezve a kamerák.

Az aprócska teleobjektív is rendelkezik 48 megapixeles felbontással és háromtengelyű optikai képstabilizációval. Ez a kamera fix f/2,1-es rekeszt használ, és képes mozgatni lencséit is, amelyek 3,5-szeres veszteségmentes optikai nagyítást tesznek lehetővé. Készítettem röntgenfelvételt a tavalyi és az idei zoom kameráról, amely szépen mutatja, hogy rengeteget fejlesztettek az újoncon, már csak a jelentős méretnövelés is mutatja, hogy igyekeztek minél nagyobb lencséket és tükröket használni.

Az aprócska teleobjektív is rendelkezik 48 megapixeles felbontással és háromtengelyű optikai képstabilizációval. Ez a kamera fix f/2,1-es rekeszt használ, és képes mozgatni lencséit is, amelyek 3,5-szeres veszteségmentes optikai nagyítást tesznek lehetővé. Készítettem röntgenfelvételt a tavalyi és az idei zoom kameráról, amely szépen mutatja, hogy rengeteget fejlesztettek az újoncon, már csak a jelentős méretnövelés is mutatja, hogy igyekeztek minél nagyobb lencséket és tükröket használni.

Az alatta található nagy méretű hardverelemek kiváló minőséget garantálnak. Ezt bizonyítja, hogy a Huawei P60 Pro készülék a telefonos kamerákat tesztelő DxOMark szerint a legjobb kamera címet nyerte el. Ez jó hír, mert azt mutatja, hogy a készülék kamerái kimagasló teljesítményt nyújtanak. A telefon hátlapját a rokokó mintás gyöngyházfényű burkolat díszíti, ami valóban figyelemre méltó megoldás.

A következő képen mikroszkóppal felnagyítottam a hátlapot.

A telefon előlapját szinte teljesen kitölti a kijelző.

A kijelzőbe kör alakú szelfikamerát építettek, amely 12 MP-es felbontással rendelkezik. Ennek átmérőjét is megmértem és összehasonlítottam néhány konkurensével.

A kijelző és a készülékház sarkait lekerekítették, a következő ábrán látható, mekkora a rádiusza, néhány másik telefonéhoz képest.

A telefon kijelzője alá ujjlenyomat olvasó is került, ami rettenetesen gyorsan dolgozik, viszont túlzottan lentre került és csökkent is érzékelő felülete a tavalyi modellhez képest.

A Huawei P60 Pro IP68 minősítést kapott, tehát fél órát, másfél méteres vízben kibír, átvészel egy kisebb esőt vagy túléli, ha vízbe pottyan esetleg. A következő képen a P50 Pro és P60 Pro teljes röntgenképét egymás mellé tettem, így összehasonlíthatóak a belső változtatások a hardveren.

A fenti kép jól mutatja, hogy mindkét telefon a klasszikus hármas osztású megoldást használja. A P60 Pro esetében az alsó harmad szélességét sikerült csökkenteni, amire szükség is volt, mivel a zoom kamera szélessége megnövekedett.

 

Kijelző:

A Huawei P50 Pro kijelzője 6,67 hüvelykes 1220×2700 pixel felbontású, 120 Hz-es LTPO OLED panel,  ami  300 Hz-es érintéses mintavételezési értékkel bír. A kijelző teljes P3 színskálát átfogja, ez valósághű megjelenítést eredményez.  A P60 Pro kijelzőjét gyémánt alpixel elrendezéssel látták el, véleményem szerint ezt a kijelzőt a Samsung szállítja a gyártónak.

A következő képen kijelzőjéről mikroszkóppal készült képeket összehasonlíthatjátok néhány másik telefonéval.

A kijelző minősége kiváló, fényereje elegendő még kinti használatkor is. Beállítási lehetőségei is bővelkednek, szemvédelem mód is került bele, amelyet akár időzíthetünk is, több színmód közül választhatunk, de akár magunk is létrehozhatunk egy sajátot.

 

Összegzés:

Kezdeném a fekete levessel, nincs a telefonon a Google keretrendszere, így bizonyos szolgáltatások és appok telepítése körülményes és kényelmetlen, bár a gyártó sok ügyes szoftveres trükköt kínál ennek elkerülésére (Gspace, Gbox). Ha úgy érzed, hogy szívesen kísérleteznél, segítségül itt egy videó, ami bemutatja a Gspace-t.

  A tiltások miatt, sajnos az 5G csip is kimaradt a telefonból, ám ez jelenleg nem olyan túl fontos tényező. Most pedig jöjjenek az előnyök. A Huawei idén is egy kiváló minőségű telefont készített, készülékháza az erős acél kerettel és edzett üveggel a prémium szegmensbe kormányozza a zászlóshajót. A kijelző négyirányú lekerekítése egyedi arculatot kölcsönöz a telefonnak. Kijelzőjébe nem lehet belekötni, minden paramétere a felső kategóriába sorolja. Az IP68-as minősítés sem marad ki, így bátran használhatjuk nedves, poros környezetben is. A hátlapjára került kamerarendszer jelenleg a legjobb minőséget hozza. A töltési rendszere is erős alapokon nyugszik, 88 Watt-tal ha nem is a leggyorsabb a piacon, de bőven a felső élmezőnyben van, emellett a töltőfejre szerelt kétféle csatlakozó nyílás is praktikus megoldás. Ha nem zavar bennünket a szoftveres mókolás, de kiváló kamerát és kijelzőt szeretnénk, akkor jó választás lehet számunkra a Huawei P60 Pro.

 

 

 

Vélemény, hozzászólás?