Mindig azt hisszük, hogy a fejlesztők már nem tudnak több újdonsággal meglepni minket 1-1 új készülék piacra dobásakor. Aztán jönnek az érdekes, bár a mindennapi használat szempontjából megkérdőjelezhető szenzorok. Hol egy pulzusmérőre, hogy egy ujjlenyomat olvasóra csodálkozhatunk rá a végleges specifikációk napfényre kerülésekor. Ja, hogy napfény!!! A legfrissebb hír szerint a Galaxy Note 4-ben egy UV sugárzás érzékelő lesz, mely 5 fokozatban mutatja majd meg, hogy mennyi káros sugárzás éri a földet a környezetünkben. Én, aki egyébkén nagyon gyorsan leégek a napon, úgy gondolom, hogy a Samsung végre egy hasznos tudással vértezi fel az új phabletjét.
Nem egész egy hete már szóba hoztuk a Galaxy Note 4-t, annak kapcsán, hogy felröppent egy hír, hogy a Samsung az adatbiztonság fokozása érdekében retina szkennert épít a szeptemberi IFA 2014-en bemutatkozó új készülékébe. Biztos azt is sokan hasznosnak tartják – persze, ha egyáltalán megvalósul – de egy UV sugárzás érzékelő egy megfelelő applikációval szerintem sok embert kímélhet meg a tűző napon leégéstől strandolás közben vagy hosszabb távon a korai ráncosodás és a különféle súlyos bőrbetegségek kialakulásától.
Szomorú diagram a bőrrákos megbetegedések növekedéséről és azt most hagyjuk, hogy ez miért van |
Napjainkban, mikor szinte naponta halljuk az időjárás jelentésekben az UV riasztásokat, az emberek már 50-es meg még erősebb faktorú napolajakkal járnak strandolni, ha meg nem használsz napvédőt fél óra alatt pecsenyére sülsz, hasznosnak gondolok egy UV sugárzás érzékelőt az okostelefonban. Én úgy tudnám elképzelni a szenzor hasznosítását, hogy ha társul mellé egy olyan alkalmazás, amelyik mondjuk a telefon beépített kamerájával megméri a bőrünk tónusát, aztán ajánlást tesz, hogy mennyi időt tartózkodhatunk a napon az adott UV érték mellett, netán hangos csörömpöléssel figyelmeztet, ha úgy érzékeli, hogy már ideje onnan eltűnnünk.
Az UV érzékelő simán beleillik a Galaxy S4-gyel indított Samsung S Health gondolatmenetbe és az egészséges életvitelért folytatott küzdelembe. Annyit még el kell mondani, hogy az UV érzékelő 5 fokozatba fogja sorolni az UV sugárzás veszélyességét. A 0-2 érték azt jelenti, hogy alacsony a kockázata a bőr károsodásának, 3-5 már közepes kockázatot jelent, 6-7 magas a kockázata a károsodásnak, 8-10 nagyon magas, átlag feletti kockázat, és 11+ UV index extrém kockázatot jelent. Az ilyen magas értékeknél délelőtt 10 és délután 4 óra között nem szabad a napra menni.
Ahogy már említettem a Galaxy Note 4-ben az S Health alkalmazás tudása bővülhet ki az UV érzékelő beépítésével és valószínű, hogy a Galaxy S 5-ben bemutatkozott szenzorok is átplántálódnak a Samsung új phabletjébe.
Forrás: Sammobile
Ez is mekkora samus baromság,már eszem megáll 🙂 aztán amekkora,fejed felé teszed és meg is véd .idiotábbnál idiotább samus marhaságok,meg az egészség mániájuk,kit érdekel,tele tömik minden xarral,és olyan is a rendszer,1 szer optimalizálják már a rendszert,ahoz meg hülyék,Hajrá LG samu meg idiótáknak……
azért egy note3-at próbálj ki ilyen jellegű pocskondiázások előtt. ha te azt akár egy picit is be tudod úgy lassítani, hogy észrevehető legyen, akkor ahhoz gratulálok.
régebben tény, hogy a samu romok iszonyatosan rosszak, lassúak és fagyásra képesek voltak.
ezt a note3-nál már egyáltalán nem tapasztalni, s4-nél is az új kiadások (ami már gyárilag 4.4.2-vel érkezik) nem érezni semmi ilyet.