2024, 03 28, 12:07:33

Szerző Téma: iTunes: kérdések és válaszok  (Megtekintve 129010 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #75 Dátum: 2009, 12 29, 12:46:42 »
Már kérdeztem, de hétha közben rájött valaki: az iTunes calendar szikronizálásnál ki lehet kapcsolni az 5%-os figyelmeztetést?

Nem elérhető Kleno

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Samsung SII
  • Skype: klenozoli
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #76 Dátum: 2010, 01 06, 16:16:27 »
Sziasztok.

Egy kis segítség kellene nekem, olyan gondom van hogy amikor be akarom másolni a zenéket akkor van olyan hogy 1 albumot több darabra szed szét az Itunes és nem engedi hogy egybetegyem. Vagy hogy a számokat 1-vel másoljam egy adot kategoriába. Van erre valami megoldás.?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #77 Dátum: 2010, 01 06, 20:47:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok.

Egy kis segítség kellene nekem, olyan gondom van hogy amikor be akarom másolni a zenéket akkor van olyan hogy 1 albumot több darabra szed szét az Itunes és nem engedi hogy egybetegyem. Vagy hogy a számokat 1-vel másoljam egy adot kategoriába. Van erre valami megoldás.?

Jelöld ki albumon belül az összes számot és jobb gomb/Get Info, majd adj töltsd ki újra az Album mezőt (azért látja több albumnak, mert némelyik számnál valószínű más van megadva).

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #78 Dátum: 2010, 01 07, 09:23:32 »
Az iTunesom nem akarja szinkronizálni a naptárbejegyzéseket. Eddig minden jó volt. Szinkronizálásnál kiírja, hogy sync calendar, de egyik irányban sem másol (engedélyt még most is kér, ha 5% felett van a változtatás), de semilyen irányban nincs összefésülés. Valakinek volt már ilyen?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #79 Dátum: 2010, 01 07, 09:33:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az iTunesom nem akarja szinkronizálni a naptárbejegyzéseket. Eddig minden jó volt. Szinkronizálásnál kiírja, hogy sync calendar, de egyik irányban sem másol (engedélyt még most is kér, ha 5% felett van a változtatás), de semilyen irányban nincs összefésülés. Valakinek volt már ilyen?

Még nem találkoztam ilyennel, de próbáld felülíratni az iPhone naptárát, hátha az megoldja.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #80 Dátum: 2010, 01 07, 09:35:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még nem találkoztam ilyennel, de próbáld felülíratni az iPhone naptárát, hátha az megoldja.
Ezt a variációt még nem próbáltam (advanced), mert előbb át kell néznem az adatokat. Múltkor olyanom volt, hogy a screenlock (csúszkás) képernyőrőn nem akart kikapcsolni. Ott a 6;7;8 icon dock program telepítése volt a felelős. De mostanában semmit nem pakoltam fel, hacsak az NFL nem zavarja meg  :)

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #81 Dátum: 2010, 01 07, 09:43:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt a variációt még nem próbáltam (advanced), mert előbb át kell néznem az adatokat. Múltkor olyanom volt, hogy a screenlock (csúszkás) képernyőrőn nem akart kikapcsolni. Ott a 6;7;8 icon dock program telepítése volt a felelős. De mostanában semmit nem pakoltam fel, hacsak az NFL nem zavarja meg  :)

A private/var/mobile/Library/Calendar mappát mentsed el, így nagy baj nem történhet.
Én megpróbálnám a mentés után felülíratni az iTunes-al, majd visszamásolni és újra teljes jogokat adni neki (777). Előfordulhat, hogy az iTunes a zizis és így ki lehet zökkenteni és összefésüli az adatokat.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #82 Dátum: 2010, 01 07, 09:46:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A private/var/mobile/Library/Calendar mappát mentsed el, így nagy baj nem történhet.
Én megpróbálnám a mentés után felülíratni az iTunes-al, majd visszamásolni és újra teljes jogokat adni neki (777). Előfordulhat, hogy az iTunes a zizis és így ki lehet zökkenteni és összefésüli az adatokat.
ok köszönöm :ok:, nekiesek még ma. Írom a végeredményt

Nem elérhető Kleno

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Samsung SII
  • Skype: klenozoli
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #83 Dátum: 2010, 01 07, 10:51:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jelöld ki albumon belül az összes számot és jobb gomb/Get Info, majd adj töltsd ki újra az Album mezőt (azért látja több albumnak, mert némelyik számnál valószínű más van megadva).

Ok Köszi

Nem elérhető Kleno

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Samsung SII
  • Skype: klenozoli
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #84 Dátum: 2010, 01 07, 10:58:11 »
És ha a számokat 1 ével akarom vetenni. Modjuk egy Vegyes mappába akkor? Mert most minden számot külön vesz.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #85 Dátum: 2010, 01 07, 11:28:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És ha a számokat 1 ével akarom vetenni. Modjuk egy Vegyes mappába akkor? Mert most minden számot külön vesz.

Attól függően, hogy mi alapján akarod rendezni a számokat töltsd ki az információs panelt, ha minden számot külön akarsz venni, akkor vagy mindegyiknél adjál meg más albumcímet, vagy cím szerint rendezd.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #86 Dátum: 2010, 01 07, 11:46:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És ha a számokat 1 ével akarom vetenni. Modjuk egy Vegyes mappába akkor? Mert most minden számot külön vesz.
vagy állj át full manualba

Nem elérhető Kleno

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Samsung SII
  • Skype: klenozoli
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #87 Dátum: 2010, 01 07, 13:37:23 »
Ok. Köszönöm a segítséget

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #88 Dátum: 2010, 01 08, 08:54:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A private/var/mobile/Library/Calendar mappát mentsed el, így nagy baj nem történhet.
Én megpróbálnám a mentés után felülíratni az iTunes-al, majd visszamásolni és újra teljes jogokat adni neki (777). Előfordulhat, hogy az iTunes a zizis és így ki lehet zökkenteni és összefésüli az adatokat.
Nem jön be semmi:( Szerintem megint összeakadt valamivel. Az hogy lehet, hogy ájfónon kitöröltem a Calendar.sqlitedb fájlt (a fenti mappából, amit írtál) és mégis megvan az ájfónomon az összes naptárbejegyzés?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #89 Dátum: 2010, 01 08, 10:22:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem jön be semmi:( Szerintem megint összeakadt valamivel. Az hogy lehet, hogy ájfónon kitöröltem a Calendar.sqlitedb fájlt (a fenti mappából, amit írtál) és mégis megvan az ájfónomon az összes naptárbejegyzés?

Elvileg nem lehetne, mert normál esetben elég, ha csak átnevezed és máris létrehoz egy új üres adatbázist.

Három dolgot próbálj meg. Az első, hogy csinálsz egy resetet (power+home hosszan, amíg újra nem indul), ilyenkor törli a cache-eket (emiatt jóval lassabban is fog bebootolni), elképzelhető, hogy valami külsős program cache-eli az adatbázist és azért látja még a fő adatbázis törlése után is.
A másik lehetőség, hogy kikapcsolsz minden kiegészítő modult, ami jelenleg telepítve van a készülékre (SBSettings/More/Mobile Substrate Addon/), így ki tudod zárni azt, hogy mivel akadhat össze.
Ha minden kötél szakad, akkor meg még megpróbálhatod iTunes-ból a Restore from Backup-ot, hátha a lementett állás működik.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #90 Dátum: 2010, 01 08, 10:34:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Elvileg nem lehetne, mert normál esetben elég, ha csak átnevezed és máris létrehoz egy új üres adatbázist.

Három dolgot próbálj meg. Az első, hogy csinálsz egy resetet (power+home hosszan, amíg újra nem indul), ilyenkor törli a cache-eket (emiatt jóval lassabban is fog bebootolni), elképzelhető, hogy valami külsős program cache-eli az adatbázist és azért látja még a fő adatbázis törlése után is.
A másik lehetőség, hogy kikapcsolsz minden kiegészítő modult, ami jelenleg telepítve van a készülékre (SBSettings/More/Mobile Substrate Addon/), így ki tudod zárni azt, hogy mivel akadhat össze.
Ha minden kötél szakad, akkor meg még megpróbálhatod iTunes-ból a Restore from Backup-ot, hátha a lementett állás működik.
Köszönöm! Mondjuk gratulálhatok magamnak, hogy a fájl törlése után nem csináltam restartot. Próbálkozom még, köszi

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #91 Dátum: 2010, 01 08, 10:45:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Elvileg nem lehetne, mert normál esetben elég, ha csak átnevezed és máris létrehoz egy új üres adatbázist.

Három dolgot próbálj meg. Az első, hogy csinálsz egy resetet (power+home hosszan, amíg újra nem indul), ilyenkor törli a cache-eket (emiatt jóval lassabban is fog bebootolni), elképzelhető, hogy valami külsős program cache-eli az adatbázist és azért látja még a fő adatbázis törlése után is.
A másik lehetőség, hogy kikapcsolsz minden kiegészítő modult, ami jelenleg telepítve van a készülékre (SBSettings/More/Mobile Substrate Addon/), így ki tudod zárni azt, hogy mivel akadhat össze.
Ha minden kötél szakad, akkor meg még megpróbálhatod iTunes-ból a Restore from Backup-ot, hátha a lementett állás működik.
no, kitöröltem a fájlt, restart (power + középső). Advanced sync: Olyan bejegyzések kerültek így az ájfónra, amit már töröltem az outlookból, de az úja bejegyzéseket nem szinkronizálja:( Fura, olyan, mintha az iTunes készítene egy másolatot az outlook naptáráról és abból venné az adatokat. Mert tényleg olyan adatot tesz fel az ájfónra, ami nincs az outlook bejegyzásemben, ma töröltem. Minden cache-ből dolgozik?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #92 Dátum: 2010, 01 08, 10:50:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
no, kitöröltem a fájlt, restart (power + középső). Advanced sync: Olyan bejegyzések kerültek így az ájfónra, amit már töröltem az outlookból, de az úja bejegyzéseket nem szinkronizálja:( Fura, olyan, mintha az iTunes készítene egy másolatot az outlook naptáráról és abból venné az adatokat. Mert tényleg olyan adatot tesz fel az ájfónra, ami nincs az outlook bejegyzásemben, ma töröltem. Minden cache-ből dolgozik?

Sajnos az Outlook - iTunes kapcsolatról nincs sok tapasztalatom, lévén, hogy én Mac-et használok, de lehet, hogy érdemes lenne a User mappádban körülnézni, hogy mit ment oda az iTunes ami valamilyen szinten ehhez a funkcióhoz köthető és annak átnevezésével meglesni mi változik (legvégső esetben teljesen letörölni és újratelepíteni az iTunes-t).

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #93 Dátum: 2010, 01 08, 10:54:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos az Outlook - iTunes kapcsolatról nincs sok tapasztalatom, lévén, hogy én Mac-et használok, de lehet, hogy érdemes lenne a User mappádban körülnézni, hogy mit ment oda az iTunes ami valamilyen szinten ehhez a funkcióhoz köthető és annak átnevezésével meglesni mi változik (legvégső esetben teljesen letörölni és újratelepíteni az iTunes-t).
igen, ezekre is gondoltam. CSak egy kicsit macerás. iTunes uninstall és install már megvolt, nem segített. Lehet hagyom a francba, úgyis előbb utóbb restore-t kell csinálnom ;) Az lenne a szép, ha utána is rossz lenne, ezért kellene megcsinálni az általad javasolt törléseket

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #94 Dátum: 2010, 01 08, 11:00:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
igen, ezekre is gondoltam. CSak egy kicsit macerás. iTunes uninstall és install már megvolt, nem segített. Lehet hagyom a francba, úgyis előbb utóbb restore-t kell csinálnom ;) Az lenne a szép, ha utána is rossz lenne, ezért kellene megcsinálni az általad javasolt törléseket

Az uninstall/install nem elég, mert nem törlődnek le az adatfájlok, hanem ott maradnak az user mappádban, azokat kézzel kell törölnöd.
(Csak halkan jegyzem meg, hogy nem lehet, hogy egy harmadik fél a ludas? Mégpedig az Outlook?)

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #95 Dátum: 2010, 01 08, 11:09:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az uninstall/install nem elég, mert nem törlődnek le az adatfájlok, hanem ott maradnak az user mappádban, azokat kézzel kell törölnöd.
(Csak halkan jegyzem meg, hogy nem lehet, hogy egy harmadik fél a ludas? Mégpedig az Outlook?)
Közben ez is leesett, meg hát a program files-ban csak az iTunes mappa törlődött,a  többi nem.
Outéook is ludas lehet, de nagyobb esélyt látok az apple vonalon, mert a PC-men aztán végképp nem telepítettem semmit.

Nem elérhető Jepy

  • Hozzászólások: 56
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: HTC 10
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #96 Dátum: 2010, 01 08, 18:26:03 »
Sziasztok.
Melyik verziójú iTunes-t érdemes telepíteni? Vagy tökmindegy?
Bocsi ha hüleséget kérdeztem.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #97 Dátum: 2010, 01 08, 18:55:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok.
Melyik verziójú iTunes-t érdemes telepíteni? Vagy tökmindegy?
Bocsi ha hüleséget kérdeztem.
Mindegy, tedd fel a legujabbat
90225

Nem elérhető Jepy

  • Hozzászólások: 56
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: HTC 10
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #98 Dátum: 2010, 01 08, 19:01:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mindegy, tedd fel a legujabbat
90225
Köszönöm szépen.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #99 Dátum: 2010, 01 09, 08:37:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Közben ez is leesett, meg hát a program files-ban csak az iTunes mappa törlődött,a  többi nem.
Outéook is ludas lehet, de nagyobb esélyt látok az apple vonalon, mert a PC-men aztán végképp nem telepítettem semmit.
nos a hiba nincs kijavítva, de a hiba az ájfónban van. Ezt azért merem mondani, mert a pc-men újratelepítettema  windowst és most sem szinkronizálja a calendart