2024, 03 19, 11:22:02

Szerző Téma: iTunes: kérdések és válaszok  (Megtekintve 128739 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sárkányölő

  • Vendég
iTunes: kérdések és válaszok
« Dátum: 2009, 08 20, 00:10:13 »
Akkor kezdjük

Ez egy konvertáló program iPhone-hoz HandBrake kötelező darab.

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #1 Dátum: 2009, 08 23, 22:01:28 »
"Leírnád itt You are not allowed to view links. Register or Login filmeket hogyan teszel fel?"

640x480-as felbontásig az iTunes-al, a másik topicban emlegetett HD filmeket viszont SFTP-n keresztül.

Lejátszani legegyszerűbb az yxflash lejátszóprogrammal lehet, ami teljes fájlrendszerben tud tallózni.

A gyári lejátszóprogrammal trükközni kell, mert az nem támogatja az iTunes-on kívüli feltöltést.
- Csinálni kell egy pár másodperces videót a készülékkel
(ez létrehoz a private/var/mobile/Media/DCIM/100APPLE mappában egy
IMG_00xx.MOV fájlt)
- a feltöltendő HD videót át kell nevezni erre a névre és felülírni vele vele
- a .MISC mappában törölni az eredeti videóhoz tartozó .BTH kiterjesztésű fájlt

Ezután ha megnyitod a készüléken a Photos alkalmazást, akkor ott lesz a FullHD-s film amit 30 FPS-el lejátszik és valós időben enged beletekerni oda-vissza és a szerkesztés funkciók is élni fognak.

"ahogy látom, Te értesz hozzá a legjobban"

Sajnos a videózáshoz nem értek annyira, de érdekel a téma :D

" Én is kipróbáltam az Apple oldalát, meg a Te álltál javasolt videókat. Érdekes konklúziót vontam le."

Kíváncsi vagyok mire jutottál.
Én arra, hogy az Apple rövidesen válaszlépést fog tenni a MS ZuneHD projektje ellen.
Gyakorlatilag mindene megvan hozzá, megfelelő hardver és szoftver (a gyári lejátszó még vágni is tudja ezeket a méretes jószágokat) no meg a leglényegesebb dolog is megvan hozzá mégpedig a filmek. Az iTunes Store-ban közel egy éve lehet vásárolni, vagy kölcsönözni HD filmeket.
Az Apple-nek elég piacra dobni egy kábelt, vagy dokkot, aminek a végén egy HDMI kimenet ücsörög és kész a hordozható HD lejátszó.
A legszebb az egészben, hogy míg a MS a saját HD formátumát favorizálja, addig az Apple a H.264 mellett tette le a voksát, ami a legelterjedtebb HD-s kodek formátum (a bluray és az mkv konténerek is ezt használják), így aránylag kis idő és cpu-erő ráfordítással áttölthető lesz az iPhone-ra egy bluray film.
Bár azt sem tartom kizártnak, hogy a következő készülék az iPhone HD lesz :D

"milyen konvertáló progit használsz, formátumok"

Az itt is említett Handbreak-et használom a DVD-k konvertálásához, egyéb formátumokhoz a Toast Titanium-ot használom.
You are not allowed to view links. Register or Login


Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #2 Dátum: 2009, 08 23, 22:12:43 »
Super. Mindjárt átolvasom. egy kérdés, JB meg volt már, mert hogy a fájlrendszerről beszélsz?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #3 Dátum: 2009, 08 23, 22:19:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Super. Mindjárt átolvasom. egy kérdés, JB meg volt már, mert hogy a fájlrendszerről beszélsz?

A kinai is így csinálta szerintem. Virágnyelven:tudnál egy programot írni erre. Plug-in? :taps: :taps:

Csinálok képernyőmetéseket, a szőveghez, az fél óra legalább :)

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #4 Dátum: 2009, 08 23, 22:24:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Super. Mindjárt átolvasom. egy kérdés, JB meg volt már, mert hogy a fájlrendszerről beszélsz?

Természetesen, anélkül nem tudnál szabadon matatni a készüléken :D

"tudnál egy programot írni erre. Plug-in? "

Nem, ennyire nem vagyok expert :D
De nincs is rá szükség, ha már jailbreak-elt a készülék, akkor bárhova felmásolhatod a videókat és a yxflash-el le tudod játszani.
(Elég sok formátumot ismer, még a wmv-t is és stream-elni is tud. Sajna a feliratokat még nem ismeri.)

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #5 Dátum: 2009, 08 23, 23:06:09 »
Egy kicsit felkavart, amit írtál, mert van valóságalapja és elhiszem, hogy HD anyagot lejátszik. Ez egy kicsit warez, úgy, hogy innentől megy a privi.
Nekem nincs JB, mert félek tőle. Most nagyon stabil, gyors és ezt féltem, de nagyon felcsigázott, amit írtál. Tehát az Apple videót lejátszotta gond nélkül, nem szaggatott, de a kép kissé elmosódót volt. A Te videóidnak meg ez lett a vége. (lent a képek) Persze ez gyári készülék még. Olaszországi, gyári független, a 3.0.1-t már én tettem rá, a saját megnyugtatásomra.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #6 Dátum: 2009, 08 23, 23:19:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Természetesen, anélkül nem tudnál szabadon matatni a készüléken :D

"tudnál egy programot írni erre. Plug-in? "

Nem, ennyire nem vagyok expert :D
De nincs is rá szükség, ha már jailbreak-elt a készülék, akkor bárhova felmásolhatod a videókat és a yxflash-el le tudod játszani.
(Elég sok formátumot ismer, még a wmv-t is és stream-elni is tud. Sajna a feliratokat még nem ismeri.)

Pont az a hozzászólásod tünt el amire válaszólni akartam. Ez a Karácsonyi 4G csak tipp, vagy van valami infod ezzel kapcsolatban. Most vettem a GS-t és pár hónap mulva cserélhetem le? De van egy tippem hova tünt :D (a hoz.szollás)
Ez is el fog tünni úgy hogy gyorsan olvasd el. Az élettartamot úgy tunák rövidíteni, ha beletesznek egy zsenge aksít, és jó szokás szerint leheggesztik >:(

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #7 Dátum: 2009, 08 24, 00:24:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Természetesen, anélkül nem tudnál szabadon matatni a készüléken :D

"tudnál egy programot írni erre. Plug-in? "

Nem, ennyire nem vagyok expert :D
De nincs is rá szükség, ha már jailbreak-elt a készülék, akkor bárhova felmásolhatod a videókat és a yxflash-el le tudod játszani.
(Elég sok formátumot ismer, még a wmv-t is és stream-elni is tud. Sajna a feliratokat még nem ismeri.)

Elhatároztam, hogy én is megcsinálon a JB-t a HD videók miatt. Arra gondoltam, hogy egy teljes Blue-Ray filmet kéne berippelni. Jó lenne ha meglenne az Event Hovizon-t.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #8 Dátum: 2009, 08 24, 08:20:26 »
A panás videót nem tudod direktben lejátszani, mert azt előbb konvertálni kell.
Ugyanis a készülék saját formátumban rögzít, ami végülis egy módosított mpeg2, de alapból nem sok mindent lehet vele kezdeni.
Én odaadtam a Toast-nak és a video eredeti paramétereit megtartva mp4-es konténerbe h.264-es kodekkel átkonvertáltam.
Az Engadgetes srácok is valami ilyet csinálhattak, mert az eredeti formátumot nem kezeli az iPhone (mint ahogy te is láttad).

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #9 Dátum: 2009, 09 07, 00:48:15 »
Így küldök át zenénket, és filmeket iTune-on keresztül az iPhone-ra. USB kapcsolat szükséges. Legvégül a synkronilzál gomb megnyomásával kerülnek fel a tartalmak a gépre.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #10 Dátum: 2009, 09 09, 00:15:01 »
Ide pár videót teszek fel amit 3GS-el készítettem.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=suGEKPHUU6I [/youtube]

Van jobb is, itt nagyon rossz volt az út, a Hortobágyhoz közel.


Nem elérhető vertex

  • Hozzászólások: 2192
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Waze
  • PDA: Note8 SM-N950F
  • PDA ROM: Stock 8.0.0
  • Skype: vertex0011
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #11 Dátum: 2009, 09 09, 08:38:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ide pár videót teszek fel amit 3GS-el készítettem.



Van jobb is, itt nagyon rossz volt az út, a Hortobágyhoz közel.

Tényleg jó! (Még jobb lett volna, ha a vasat elfordítod 90°-kal, de ez csak csomó a kákán)   :taps:  Nem szedtem le, de azért majd megnézem kinagyítva is, mit mutat a dolog.  :D

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #12 Dátum: 2009, 09 09, 08:41:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ide pár videót teszek fel amit 3GS-el készítettem.



Van jobb is, itt nagyon rossz volt az út, a Hortobágyhoz közel.

Nekem egyedül a hanggal van bajom, ha pc-n nézem a felvételt. Nincsenek mély hangok... :(

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #13 Dátum: 2009, 09 09, 12:52:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem egyedül a hanggal van bajom, ha pc-n nézem a felvételt. Nincsenek mély hangok... :(
Autórádiónak ha nincs hozzá mélynyomó csak kopogós hangja lesz. DVD minőségű hangot ne várj.Talán van rá program az iTunson ami garantálja a hifi stereó hangot is de csatlakozratott stereo mikrofon kell hozzá. Alapból nem tudom miben codolja, és mekkora rátával, MOV kiterjesztésű álományt készít ennek az összetevöit kéne megvizsgálni, de ahoz JB kellene.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #14 Dátum: 2009, 09 09, 21:36:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Autórádiónak ha nincs hozzá mélynyomó csak kopogós hangja lesz. DVD minőségű hangot ne várj.Talán van rá program az iTunson ami garantálja a hifi stereó hangot is de csatlakozratott stereo mikrofon kell hozzá. Alapból nem tudom miben codolja, és mekkora rátával, MOV kiterjesztésű álományt készít ennek az összetevöit kéne megvizsgálni, de ahoz JB kellene.

Ja akkor már értem. A MOV általában gyenge hanggal rendelkezik, legalábbis a volt Konica-Minolta Z3-as készülékkel is ugyanilyen hangú felvételek készültek. Nem igazán probléma, mivel úgyis csak magán a készüléken játssza le általában mindenki. Azon meg nincs mélynyomó... :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #15 Dátum: 2009, 09 10, 07:18:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja akkor már értem. A MOV általában gyenge hanggal rendelkezik, legalábbis a volt Konica-Minolta Z3-as készülékkel is ugyanilyen hangú felvételek készültek. Nem igazán probléma, mivel úgyis csak magán a készüléken játssza le általában mindenki. Azon meg nincs mélynyomó... :D

A mov ugyanolyan konténer, mint az avi, vagy mkv, a hangminőségnek semmi köze hozzá, azt a konténerben tárolt audio stream minősége/milyensége határozza meg.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #16 Dátum: 2009, 09 10, 07:30:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A mov ugyanolyan konténer, mint az avi, vagy mkv, a hangminőségnek semmi köze hozzá, azt a konténerben tárolt audio stream minősége/milyensége határozza meg.

Gondoltam, hogy ez így van, de még nem találkoztam szuper minőségű mov-val, persze ez nem jelenti azt, hogy nincs. Gondolom az iPhone mikrofonja is jobb minőséget tud, mint ami a felvételen hallható, nyilván szoftver kérdése. Persze a jobb minőség nagyobb fájl eredményez...

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #17 Dátum: 2009, 09 10, 12:33:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gondoltam, hogy ez így van, de még nem találkoztam szuper minőségű mov-val, persze ez nem jelenti azt, hogy nincs. Gondolom az iPhone mikrofonja is jobb minőséget tud, mint ami a felvételen hallható, nyilván szoftver kérdése. Persze a jobb minőség nagyobb fájl eredményez...
Na jólvan akkor elárulom, hogy egy Tranzit Connectben készült a felvétel. Eleve vízhangos doboz hangja van, és dísel, 100 Km/ó mororzajjal, ehhez képest szerintem nagyon jól elnyomta a háttérzajt. A felvételen szinte csak a zene hallható.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #18 Dátum: 2009, 09 10, 20:40:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gondoltam, hogy ez így van, de még nem találkoztam szuper minőségű mov-val, persze ez nem jelenti azt, hogy nincs. Gondolom az iPhone mikrofonja is jobb minőséget tud, mint ami a felvételen hallható, nyilván szoftver kérdése. Persze a jobb minőség nagyobb fájl eredményez...

Töltsél le pár HD-s mozielőzetest az Apple oldaláról, majd akkor találkozol jó hangminőségű mov-al :D

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #19 Dátum: 2009, 09 11, 17:18:21 »
Csengőhangokat hogyan tudok varázsolni a készülékre. Van jó pár kedvencem a HD-ről. Ugyebár azok nem az iTunes Store-ból származnak, így nem engedi a csengőhang létrehozást...

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #20 Dátum: 2009, 09 11, 17:31:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csengőhangokat hogyan tudok varázsolni a készülékre. Van jó pár kedvencem a HD-ről. Ugyebár azok nem az iTunes Store-ból származnak, így nem engedi a csengőhang létrehozást...

Van már RIngtone Store is, amiben 36000 csengőhang van, sokkal több, mint bármelyik másik készülék gyári boltjában. ;) Szinte ingyen mérik őket. :taps:

Nem elérhető Zombie

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1826
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Iphone SE
  • PDA ROM: 10.3
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #21 Dátum: 2009, 09 11, 17:34:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van már RIngtone Store is, amiben 36000 csengőhang van, sokkal több, mint bármelyik másik készülék gyári boltjában. ;) Szinte ingyen mérik őket. :taps:
Ja,pl: "Küldd el a CICA szót a 178X-re..." :D

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #22 Dátum: 2009, 09 11, 18:19:39 »
Tehát saját csengőhang létrehozása:
Az a legjobb, ha a kiválasztott hangot átkonvertáljuk wav-ba, mert pl. a vbr kódolásúak nem jók ide. Ezután az iTunes-ban a File menüben levő Add File / Folder to Library-val hozzáadjuk a hangokat. A hangon jobb egérgomb, majd Create AAC version. A létrejött AAC-t (m4a) kihúzzuk az asztalra, majd átnevezzük m4r-re. Ez mehet vissza az iTunes-ba és már látható is a csengőhangok között.

 Sokkal egyszerűbb ha tudja a konvertáló az aac-t, akkor a kiválasztott hangból egyből aac formátumot kell csinálni (m4a) síma kódolással mondjuk 128k-val, majd átírni a kiterjesztést m4r-re és mehet az iTunesba.  :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #23 Dátum: 2009, 09 11, 22:17:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csengőhangokat hogyan tudok varázsolni a készülékre. Van jó pár kedvencem a HD-ről. Ugyebár azok nem az iTunes Store-ból származnak, így nem engedi a csengőhang létrehozást...

You are not allowed to view links. Register or Login
Ezzel könnyedén, vagy
You are not allowed to view links. Register or Login ezen keresztül.


Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #24 Dátum: 2009, 09 11, 22:19:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van már RIngtone Store is, amiben 36000 csengőhang van, sokkal több, mint bármelyik másik készülék gyári boltjában. ;) Szinte ingyen mérik őket. :taps:

Jól van na, néha az Apple is utánozza a másikat, a Nokia OVI Store-ban szinte csak csengőhangok vannak :D

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #25 Dátum: 2009, 09 11, 22:28:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezzel könnyedén, vagy
You are not allowed to view links. Register or Login ezen keresztül.

Jó az az iRinger, ezt is köszönöm! :)

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #26 Dátum: 2009, 09 17, 18:05:11 »
Az iPhone 3GS tetején levő jack aljzatba akármilyen fülest bele lehet dugni átalakító nélkül?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #27 Dátum: 2009, 09 18, 09:16:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az iPhone 3GS tetején levő jack aljzatba akármilyen fülest bele lehet dugni átalakító nélkül?

Igen, sőt az a csatlakozó egyben a videó kimenet, ha TV-n akarnád megnézni a fotóidat, vagy a Dark Water-t. Valamitől való félelem indittatott ennek a kérdésnek a feltevésében. Mi az?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #28 Dátum: 2009, 10 05, 22:48:31 »
A felvétel naplemente alatt készült, árnyékból fotózva iPhone 3GS. Mennyit adnának a MÉH-ben érte?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zuZegr23FF8 [/youtube]

Az iPhone-al ilyen éjszakaifelvételt készítettem segédfények nélkül.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G3xY1GZI7qY [/youtube]

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #29 Dátum: 2009, 10 09, 21:22:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, sőt az a csatlakozó egyben a videó kimenet, ha TV-n akarnád megnézni a fotóidat, vagy a Dark Water-t. Valamitől való félelem indittatott ennek a kérdésnek a feltevésében. Mi az?
Van olyan, hogy nem szereti a készülék a rövidzárat, ha 4 pólusú a kimenet. Ezért kérdeztem, de azóta már kipróbáltam és rendben működött. Azt mondod, hogy ez egyben videó kimenet is? Tehát ha beletolok egy 4 polusúpólusú csatlakozót, akkor a videó jelet is megkapom? Úgy tudtam, hogy csak az alsó csatlakozón jön ki videó jel.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #30 Dátum: 2009, 10 10, 00:08:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van olyan, hogy nem szereti a készülék a rövidzárat, ha 4 pólusú a kimenet. Ezért kérdeztem, de azóta már kipróbáltam és rendben működött. Azt mondod, hogy ez egyben videó kimenet is? Tehát ha beletolok egy 4 polusúpólusú csatlakozót, akkor a videó jelet is megkapom? Úgy tudtam, hogy csak az alsó csatlakozón jön ki videó jel.

A GS-nél audio/videó jel jön ki ott úgy tudom :olvass:. Még nem próbáltam, mert kábel is kéne hozzá.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #31 Dátum: 2009, 10 10, 19:41:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A GS-nél audio/videó jel jön ki ott úgy tudom :olvass: . Még nem próbáltam, mert kábel is kéne hozzá.

Na akkor azt megnézem, van olyan kábelem, amin egy 4 pólusú jack van, a másik felén meg a sárga (kép), piros és fehér (hang) rca-k. :)

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #32 Dátum: 2009, 10 10, 22:15:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na akkor azt megnézem, van olyan kábelem, amin egy 4 pólusú jack van, a másik felén meg a sárga (kép), piros és fehér (hang) rca-k. :)

Ma pakoltam, és meg is találtam, az egész nincs 10 cm, valami monítorhoz kaphattam valamikor, de még be van csomagolva, ki sem bontottam. Nem gondoltam volna hogy használni tudom valamikor is, és tessék. Holnap felrakok róla egy képet. Négy pontos 3,5jack, és a három RCA csati az alapszineknek RGB. :D

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #33 Dátum: 2009, 10 11, 08:31:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ma pakoltam, és meg is találtam, az egész nincs 10 cm, valami monítorhoz kaphattam valamikor, de még be van csomagolva, ki sem bontottam. Nem gondoltam volna hogy használni tudom valamikor is, és tessék. Holnap felrakok róla egy képet. Négy pontos 3,5jack, és a három RCA csati az alapszineknek RGB. :D

Azok nem az alapszínek lesznek jelen esetben, hanem egy composit videó és sztereó hang. Szerintem...

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #34 Dátum: 2009, 10 11, 09:54:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tehát saját csengőhang létrehozása:
Az a legjobb, ha a kiválasztott hangot átkonvertáljuk wav-ba, mert pl. a vbr kódolásúak nem jók ide. Ezután az iTunes-ban a File menüben levő Add File / Folder to Library-val hozzáadjuk a hangokat. A hangon jobb egérgomb, majd Create AAC version. A létrejött AAC-t (m4a) kihúzzuk az asztalra, majd átnevezzük m4r-re. Ez mehet vissza az iTunes-ba és már látható is a csengőhangok között.

 Sokkal egyszerűbb ha tudja a konvertáló az aac-t, akkor a kiválasztott hangból egyből aac formátumot kell csinálni (m4a) síma kódolással mondjuk 128k-val, majd átírni a kiterjesztést m4r-re és mehet az iTunesba.  :D

Nekem csak a 30mp hosszú hangok látszanak.  Ez így jó vagy én cseszek el valamit? A ennél hosszabb az nm jelenik meg a csengőhangok közt a készüléknél.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #35 Dátum: 2009, 10 11, 10:33:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem csak a 30mp hosszú hangok látszanak.  Ez így jó vagy én cseszek el valamit? A ennél hosszabb az nm jelenik meg a csengőhangok közt a készüléknél.

Próbáltad már az iRinger-rel is? Nekem nincs olyan hosszú csengőhangom...
You are not allowed to view links. Register or Login

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #36 Dátum: 2009, 10 11, 11:36:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azok nem az alapszínek lesznek jelen esetben, hanem egy composit videó és sztereó hang. Szerintem...

Igazad van össuekevertem, de találtam hozzá egy átalakítót is, amivel AV csatlakozóba lehet dugni ami jobb képet ad.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #37 Dátum: 2009, 10 11, 13:49:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igazad van össuekevertem, de találtam hozzá egy átalakítót is, amivel AV csatlakozóba lehet dugni ami jobb képet ad.

Kipróbáltad már? Tehát a jack-en kijön a videó jel is?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #38 Dátum: 2009, 10 11, 19:54:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kipróbáltad már? Tehát a jack-en kijön a videó jel is?

Még nem.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #39 Dátum: 2009, 10 12, 21:48:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még nem.

Csak hang jön ki rajta. Túl szép lenne, ha ott is kijönne videó jel...

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #40 Dátum: 2009, 10 13, 14:27:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak hang jön ki rajta. Túl szép lenne, ha ott is kijönne videó jel...

Ezek szerint próbáltad? Ezt valahol olvastam,  megkeresem hol.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #41 Dátum: 2009, 10 13, 17:59:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezek szerint próbáltad? Ezt valahol olvastam,  megkeresem hol.

Reája-beléje gyugtam a 4 pólusú kábelt, a másik felén a 3 csatit az lcd tv-be és semmi... Bár találtam olyan alkalmazást a Cydia-ban, amivel elvileg mindent ki lehet rakatni a tv-re, majd megpróbálom azzal is. Viszont nagyon valószínű az, hogy itt nincs tv kimenet, csak a több, mint 15e Ft-os kábelen alulról...

Nem elérhető imi1024

  • Hozzászólások: 133
  • PDA: Samsung i5700 Galaxy Spica
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #42 Dátum: 2009, 10 15, 17:46:35 »
Sziasztok!

Gondolkodom 1 iPhone 3 GS megvételén és szeretnék segítséget kérni.Semmit nem tudok az iphone kezelésről.Lenne 1 pár kérdésem.Lehet csak simán usb módban összekötni a pc-vel?A windows 7 tudja kezelni?Pontosan mi az itunes?Nehéz megcsinálni a jailbreaket?Egyáltalán mi az a JB?A szoftverfrissítés mennyire nehéz?A JB-t minden iPhone-nál meg lehet csinálni?Tudja kezelni az office dokumentumokat és a pdf fájlokat?Jó a böngészője?Van benne magyar billentyűzet?Az igo megy rajta rendesen?Milyen a kamerája?
Bocsi a sok kérdésért,de lécci válaszoljatok.
Köszi!

irmes

  • Vendég
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #43 Dátum: 2009, 10 15, 18:16:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Gondolkodom 1 iPhone 3 GS megvételén és szeretnék segítséget kérni.Semmit nem tudok az iphone kezelésről.Lenne 1 pár kérdésem.Lehet csak simán usb módban összekötni a pc-vel?A windows 7 tudja kezelni?Pontosan mi az itunes?Nehéz megcsinálni a jailbreaket?Egyáltalán mi az a JB?A szoftverfrissítés mennyire nehéz?A JB-t minden iPhone-nál meg lehet csinálni?Tudja kezelni az office dokumentumokat és a pdf fájlokat?Jó a böngészője?Van benne magyar billentyűzet?Az igo megy rajta rendesen?Milyen a kamerája?
Bocsi a sok kérdésért,de lécci válaszoljatok.
Köszi!

Nos szerintem ez a cikk választ ad neked a JB-s kérdésekre:
You are not allowed to view links. Register or Login


A többit majd késöbb ha lesz időm, megválaszolom. ;)

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #44 Dátum: 2009, 10 15, 18:39:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Gondolkodom 1 iPhone 3 GS megvételén és szeretnék segítséget kérni.Semmit nem tudok az iphone kezelésről.Lenne 1 pár kérdésem.Lehet csak simán usb módban összekötni a pc-vel?A windows 7 tudja kezelni?Pontosan mi az itunes?Nehéz megcsinálni a jailbreaket?Egyáltalán mi az a JB?A szoftverfrissítés mennyire nehéz?A JB-t minden iPhone-nál meg lehet csinálni?Tudja kezelni az office dokumentumokat és a pdf fájlokat?Jó a böngészője?Van benne magyar billentyűzet?Az igo megy rajta rendesen?Milyen a kamerája?
Bocsi a sok kérdésért,de lécci válaszoljatok.
Köszi!

Huhh... Hahhh... Ennyi kérdést... :D
Nos ha már olvastál volna egy kicsit, akkor szinte minden kérdésre tudnád a választ, de akkor íme:

El lehet érni a készüléket csak símán usb-n keresztül is, viszont ennek több módja van, több szoftver van erre (pl. a Total Commanderből is elérheted Tpot-tal), de ha van otthon wifi-s routered, akkor azon keresztül még könnyebb, bár ehhez viszont már kell a JB. Egyébként van hivatalosan megvásárolható szoftver is, aminek segítségével ugyan kicsit lassabban, de szinténn tudod az egész készüléket böngészni (csak óvatosan!!!). Egyébként erre nem nagyon lesz szükséged, bár jó lenne tudni, hogy mire is fogod használni az iPhone-t.

Én Windows 7-et használok már jó ideje, minden probléma nélkül működik.

Az iTunes egy médiacenter, összeköttetés a PC és az iPhone között, illetve egy webáruház is egyben. Töltsd le az apple.com-ról és telepítsd fel, ezt már most is megteheted. Nyilván mivel még nincs készüléked, azt a részt nem fogod látni, de egyébként mindent. Csinálhatsz is egy US Store-t, ahol nem kell megadni bankkártyát (később megteheted ha fizetős programokat töltenél le), de ott akkor nyilván csak az ingyenes programokat töltheted le.

A JB segítségével a készüléket teljesen el tudod érni, minden részét, illetve lehetőséged nyílik jobban kiaknázni a hardver tudását, amiket még nem engedélyeztek vagy ha úgy jobban tetszik még tiltanak az alap rendszerben.
A JB-t könnyű megcsinálni, feltéve hogy ha meg tudod csinálni. Ugyanis már vannak olyan készülékek, amelynél változott a boot rész, így azokat egyelőre egyáltalán nem lehet JB-zni, a többinél lehetséges. Nem biztos, hogy szükséged lesz rá, mint már írtam jó lenne tudni, hogy mire is használnád, mik az igényeid.

Az office doksikat tudja kezelni, ha vásárolsz hozzá ingyenes vagy fizetős programokat, van belőlük egy adaggal, ugyanez a helyzet a pdf-vel. Alap esetben ha csak az e-mail-ben levő mellékletek megtekintésére van szükséged, akkor nem kell külön program, mert a levelezőből egy rakás típusú fájl-t meg tudsz nézni.

A böngészője nagyon jó. Használhatósága erősen közelít egy laptop-éhoz a képernyő nagyságát kivéve, de ez függ az internet kapcsolat sebességétől is. Persze azért a sebessége valamelyest lassabb, mint egy laptopon, de sokkal gyorsabb, mint egy Winmo-s készüléken. A Flash tartalmak nem jelennek meg, ez az Adobe bénaságának köszönhető...

Az igo megy rajta a szokásos betegségével, de ezen nem ugyanaz az igo van, mint Winmo-n. Ezen az igo amigo átirata van, de annak is egy erősen butított változata (amerikaiaknak írták...).

A kamerája tűrhető, mivel nincs rajta vaku, ezért sötétben nem használható, egyébként szerintem kategóriájához mérten egész normális képeket lehet vele készíteni. Arra jó, hogy mindig ott van nálam ha hirtelen kell... A videó felvétel korrekt, nem akad, a hang is rendben van. Sárkányölő kollega rakott is fel ide párat, keresd meg.

Én eddig nem bántam meg, hogy váltottam, azóta sokkal jobban haladok az ügyfeleknél is, a netezés meg élvezet a winmo-hoz képest. :)

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #45 Dátum: 2009, 10 15, 18:41:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nos szerintem ez a cikk választ ad neked a JB-s kérdésekre:
You are not allowed to view links. Register or Login


A többit majd késöbb ha lesz időm, megválaszolom. ;)

Ez valami battlefield videó... :D
Egyébként megelőztelek, de azért ha úgy gondolod egészítsd ki légyszíves a saját meglátásaiddal.

irmes

  • Vendég
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #46 Dátum: 2009, 10 15, 20:05:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez valami battlefield videó... :D
Egyébként megelőztelek, de azért ha úgy gondolod egészítsd ki légyszíves a saját meglátásaiddal.
  Backi, nem ezt akartam linkelni... :shock: :D  Valamit negyon elszúrtam.... Szégyen és gyalázat.... :'( :D

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #47 Dátum: 2009, 10 15, 20:08:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
  Backi, nem ezt akartam linkelni... :shock: :D  Valamit negyon elszúrtam.... Szégyen és gyalázat.... :'( :D


Tudsz módosítani, akkor hajrá! :D
Különben is csak az tud hibázni aki dolgozik. Aki semmit sem csinál, az hibát sem vét.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #48 Dátum: 2009, 10 15, 20:33:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Huhh... Hahhh... Ennyi kérdést... :D
Nos ha már olvastál volna egy kicsit, akkor szinte minden kérdésre tudnád a választ, de akkor íme:

El lehet érni a készüléket csak símán usb-n keresztül is, viszont ennek több módja van, több szoftver van erre (pl. a Total Commanderből is elérheted Tpot-tal), de ha van otthon wifi-s routered, akkor azon keresztül még könnyebb, bár ehhez viszont már kell a JB. Egyébként van hivatalosan megvásárolható szoftver is, aminek segítségével ugyan kicsit lassabban, de szinténn tudod az egész készüléket böngészni (csak óvatosan!!!). Egyébként erre nem nagyon lesz szükséged, bár jó lenne tudni, hogy mire is fogod használni az iPhone-t.

Én Windows 7-et használok már jó ideje, minden probléma nélkül működik.

Az iTunes egy médiacenter, összeköttetés a PC és az iPhone között, illetve egy webáruház is egyben. Töltsd le az apple.com-ról és telepítsd fel, ezt már most is megteheted. Nyilván mivel még nincs készüléked, azt a részt nem fogod látni, de egyébként mindent. Csinálhatsz is egy US Store-t, ahol nem kell megadni bankkártyát (később megteheted ha fizetős programokat töltenél le), de ott akkor nyilván csak az ingyenes programokat töltheted le.

A JB segítségével a készüléket teljesen el tudod érni, minden részét, illetve lehetőséged nyílik jobban kiaknázni a hardver tudását, amiket még nem engedélyeztek vagy ha úgy jobban tetszik még tiltanak az alap rendszerben.
A JB-t könnyű megcsinálni, feltéve hogy ha meg tudod csinálni. Ugyanis már vannak olyan készülékek, amelynél változott a boot rész, így azokat egyelőre egyáltalán nem lehet JB-zni, a többinél lehetséges. Nem biztos, hogy szükséged lesz rá, mint már írtam jó lenne tudni, hogy mire is használnád, mik az igényeid.

Az office doksikat tudja kezelni, ha vásárolsz hozzá ingyenes vagy fizetős programokat, van belőlük egy adaggal, ugyanez a helyzet a pdf-vel. Alap esetben ha csak az e-mail-ben levő mellékletek megtekintésére van szükséged, akkor nem kell külön program, mert a levelezőből egy rakás típusú fájl-t meg tudsz nézni.

A böngészője nagyon jó. Használhatósága erősen közelít egy laptop-éhoz a képernyő nagyságát kivéve, de ez függ az internet kapcsolat sebességétől is. Persze azért a sebessége valamelyest lassabb, mint egy laptopon, de sokkal gyorsabb, mint egy Winmo-s készüléken. A Flash tartalmak nem jelennek meg, ez az Adobe bénaságának köszönhető...

Az igo megy rajta a szokásos betegségével, de ezen nem ugyanaz az igo van, mint Winmo-n. Ezen az igo amigo átirata van, de annak is egy erősen butított változata (amerikaiaknak írták...).

A kamerája tűrhető, mivel nincs rajta vaku, ezért sötétben nem használható, egyébként szerintem kategóriájához mérten egész normális képeket lehet vele készíteni. Arra jó, hogy mindig ott van nálam ha hirtelen kell... A videó felvétel korrekt, nem akad, a hang is rendben van. Sárkányölő kollega rakott is fel ide párat, keresd meg.

Én eddig nem bántam meg, hogy váltottam, azóta sokkal jobban haladok az ügyfeleknél is, a netezés meg élvezet a winmo-hoz képest. :)

Csak annyít, hogy az iTunes szinkronizácios központ is egyben. Winmo Activesync, Synbián PC Suite, tulajdonságokkal is bír. Innen szinkronizlhatod a névjegyzékedet az Outloocból, kapcsolódhatsz az AppStorhoz, ahonnan filmeket zenéket alkalmazásokat játékokat csengőhangokat tölthetsz le, frissítheted a telefon szoftverét, csinálhatsz mentéseket. Nekem most a 3.1.2 kinálgatja :D
Telefonon is van AppStore ahonnan levadászhatod a kereset progikat, de az Appstornál van egy jobb megoldás, a PANDORABOX ami ha akarod, csak ingyenes progikat keres neked a témádban.  ...És még sokat lehetne mondani az iTuneről, nem véletlen hogy másolják >:(

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #49 Dátum: 2009, 10 15, 21:14:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak annyít, hogy az iTunes szinkronizácios központ is egyben. Winmo Activesync, Synbián PC Suite, tulajdonságokkal is bír. Innen szinkronizlhatod a névjegyzékedet az Outloocból, kapcsolódhatsz az AppStorhoz, ahonnan filmeket zenéket alkalmazásokat játékokat csengőhangokat tölthetsz le, frissítheted a telefon szoftverét, csinálhatsz mentéseket. Nekem most a 3.1.2 kinálgatja :D
Telefonon is van AppStore ahonnan levadászhatod a kereset progikat, de az Appstornál van egy jobb megoldás, a PANDORABOX ami ha akarod, csak ingyenes progikat keres neked a témádban.  ...És még sokat lehetne mondani az iTuneről, nem véletlen hogy másolják >:(

Nekem is kínálgatta a 3.1.2-őt, de kikapcsoltam, persze azért letöltöttem a 3.0, 3.0.1 és 3.1 mellé. :D

Hmm ezt a Pandorabox-ot nem ismerem. Meg is nézem milyen. :)

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #50 Dátum: 2009, 10 17, 11:54:00 »
Olvasom a rigtone részt. Gondoltam bekapcsolom az iTunesban a rigtone sync részt erre ezt írja ki (lsd kép). Miért kell MInden zenémet és videomat kinyírnia csak, hogy csengőhangot szinkronizáljon?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #51 Dátum: 2009, 10 17, 13:11:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Olvasom a rigtone részt. Gondoltam bekapcsolom az iTunesban a rigtone sync részt erre ezt írja ki (lsd kép). Miért kell MInden zenémet és videomat kinyírnia csak, hogy csengőhangot szinkronizáljon?

Mert a zenéidet és videóidat másik géppel, vagy másik account-tal szinkronizáltad, ha ugyanazzal akarnád a csengőhangokat is, akkor nem szólna.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #52 Dátum: 2009, 10 17, 13:14:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mert a zenéidet és videóidat másik géppel, vagy másik account-tal szinkronizáltad, ha ugyanazzal akarnád a csengőhangokat is, akkor nem szólna.
köszi. Viszont érdekes, hogy csak a PC-n és egy accounttal csináltam. iTunes még nincs a laptopomon :shock:

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #53 Dátum: 2009, 10 17, 13:24:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
köszi. Viszont érdekes, hogy csak a PC-n és egy accounttal csináltam. iTunes még nincs a laptopomon :shock:
megvan, magamnak válaszolok. HA bepipálod a ringtones syncet, akkor átáll manuális zene és videovezérlésből automatára és ezért nyírja ki a "kézi" zenéket nem a több acc vagy több gép miatt nálam

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #54 Dátum: 2009, 10 17, 13:40:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
megvan, magamnak válaszolok. HA bepipálod a ringtones syncet, akkor átáll manuális zene és videovezérlésből automatára és ezért nyírja ki a "kézi" zenéket nem a több acc vagy több gép miatt nálam

Na igen. Ezt megcsinálhatták volna úgy is, hogy megkérdezi az iTunes, hogy a jelenlegi anyagok maradjanak-e az iPhone-on. Én is így jártam, miután másik pc-ről gondoltam rátöltök pár csengőhangot, erre letörölt minden mást... Agyatlan találmány.  >:(

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #55 Dátum: 2009, 10 17, 13:49:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na igen. Ezt megcsinálhatták volna úgy is, hogy megkérdezi az iTunes, hogy a jelenlegi anyagok maradjanak-e az iPhone-on. Én is így jártam, miután másik pc-ről gondoltam rátöltök pár csengőhangot, erre letörölt minden mást... Agyatlan találmány.  >:(
Hát az, mint ez a túlrejtett fáljrendszer. Hiába van JB-zve, mindent fel kell tölteni. Még könyvet is csak így tudok olvasni, hogy regisztráltam ide: You are not allowed to view links. Register or Login ide feltöltöm a könyvet, majd az iphonen letöltöm és így lesz olvasható  :shock:

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #56 Dátum: 2009, 10 17, 13:53:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát az, mint ez a túlrejtett fáljrendszer. Hiába van JB-zve, mindent fel kell tölteni. Még könyvet is csak így tudok olvasni, hogy regisztráltam ide: You are not allowed to view links. Register or Login ide feltöltöm a könyvet, majd az iphonen letöltöm és így lesz olvasható  :shock:

Miért? Lehet símán pc-ről is átmásolni a készülékre wifin keresztül. Illetve ott van Total Commanderben a Tpot, ha meg JB-s a készüléked, akkor usb-n keresztül is tudsz közvetlenül bárhová. Illetve javítok, mert usb-n keresztül van hivatalos fizetős program is: DiskAid a PC-re az iPhone-ra meg a FileAid kell.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #57 Dátum: 2009, 10 17, 13:56:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Miért? Lehet símán pc-ről is átmásolni a készülékre wifin keresztül. Illetve ott van Total Commanderben a Tpot, ha meg JB-s a készüléked, akkor usb-n keresztül is tudsz közvetlenül bárhová. Illetve javítok, mert usb-n keresztül van hivatalos fizetős program is: DiskAid a PC-re az iPhone-ra meg a FileAid kell.
vágom, de sima txt-ben a bookreader nem tudja olvasni, muszáj "feltöltenie" magának, amolyan iTunes szerűen. Tehát úgy nem megy, h felmásolom és betallózom neki, át kell alakítania magának. Amúgy winscp-t és openssh-t használok, csak gáz, h keresni nem lehett ill még nem találtam meg. Hiába a JB t-pottal ugyan azt látom, mint JB előtt

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #58 Dátum: 2009, 10 17, 15:56:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
vágom, de sima txt-ben a bookreader nem tudja olvasni, muszáj "feltöltenie" magának, amolyan iTunes szerűen. Tehát úgy nem megy, h felmásolom és betallózom neki, át kell alakítania magának. Amúgy winscp-t és openssh-t használok, csak gáz, h keresni nem lehett ill még nem találtam meg. Hiába a JB t-pottal ugyan azt látom, mint JB előtt

Rendben van, én nem használok bookreadert, így nem tudtam, hogy nem elég a txt. Egyébként miket lehet olvasni egy bookreaderben? Mindenféle könyvnek vagy ilyen kiadása vagy valami oktató anyagokat vagy szinte mindent? Van ezeknek valami gyűjtőhelye, ahol meg lehet találni és letölteni?

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #59 Dátum: 2009, 10 17, 18:42:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Rendben van, én nem használok bookreadert, így nem tudtam, hogy nem elég a txt. Egyébként miket lehet olvasni egy bookreaderben? Mindenféle könyvnek vagy ilyen kiadása vagy valami oktató anyagokat vagy szinte mindent? Van ezeknek valami gyűjtőhelye, ahol meg lehet találni és letölteni?
ír valami gyűjtőhelyet, de én a sajátjaimat olvasom. Szinte minden formátumot beolvas. Nekem főleg txt-s könyveim vannak, mert winmo-n a mobipocket reader ezt tudta kezelni

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #60 Dátum: 2009, 10 17, 21:20:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ír valami gyűjtőhelyet, de én a sajátjaimat olvasom. Szinte minden formátumot beolvas. Nekem főleg txt-s könyveim vannak, mert winmo-n a mobipocket reader ezt tudta kezelni

Akkor használj Stanzát. Az csak TXT-ben hajlandó beolvasni a magyarékezetes betűket.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #61 Dátum: 2009, 10 18, 13:59:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor használj Stanzát. Az csak TXT-ben hajlandó beolvasni a magyarékezetes betűket.
ok, köszi megnézem!

Az lenne a kérdésem, hogy bár az iTunes minden syncnél backuppol, de nem találom, hogy hová menti. Az AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates\ mappában ez van: iPhone1,2_3.1.2_7D11_Restore.ipsw és ez 2009.10.12-es dátummal ellátott. Viszont most 2 perce volt sync és backup.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #62 Dátum: 2009, 10 18, 21:26:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ok, köszi megnézem!

Az lenne a kérdésem, hogy bár az iTunes minden syncnél backuppol, de nem találom, hogy hová menti. Az AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates\ mappában ez van: iPhone1,2_3.1.2_7D11_Restore.ipsw és ez 2009.10.12-es dátummal ellátott. Viszont most 2 perce volt sync és backup.

A restore nem ugyan az mint a back up.

Vistán ide teszi, a képen láthatod. Ha a keresőbe beírod, hogy backup akkor neked is kidobja, hová tette a géped, és kattints a fájl helyének megynyítására, és már ott is vagy.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #63 Dátum: 2009, 10 19, 05:15:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A restore nem ugyan az mint a back up.

Vistán ide teszi, a képen láthatod. Ha a keresőbe beírod, hogy backup akkor neked is kidobja, hová tette a géped, és kattints a fájl helyének megynyítására, és már ott is vagy.
köszi. Nekem a backup könyvtárban két ilyesmi alkönyvtáram van: 00b5311a5058b5ee8944a5c6d739eac064629568, benne mddata fájlok. A sima ipsw-t vágom, hogy állítom vissza, de ezeket a backupokat nem

irmes

  • Vendég
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #64 Dátum: 2009, 10 26, 21:43:23 »
SEGÍTSÉG!


Feltettem a windows 7-et és én hüle elfelejtettem az iTunes künyvtárat backup-olni így eltűnt mindenem.  :'(  De talán van egy utólsó mentőövem, hogy az iPhone-on megvan mindenem. Nincs valami mód, hogy az iPhoneról ráőtegyem a dolgokat az iTunesra?


Baromi fontos lenne, előre is köszi.  :( :ima:

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #65 Dátum: 2009, 10 27, 22:21:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
SEGÍTSÉG!


Feltettem a windows 7-et és én hüle elfelejtettem az iTunes künyvtárat backup-olni így eltűnt mindenem.  :'(  De talán van egy utólsó mentőövem, hogy az iPhone-on megvan mindenem. Nincs valami mód, hogy az iPhoneról ráőtegyem a dolgokat az iTunesra?


Baromi fontos lenne, előre is köszi.  :( :ima:

Az első szinkronizálásnál elvileg mentést csinál a telefon tartalmáról. Egysze már be lett regisztrálva nem? Az a lényeg, hogy fekismerje az iTunes. A szinkronizálás előtt nézd át a beállításokat. Csak azt nyered vissza ami a telefonon van. Volt róla szó, hogy az Apple is csinál bizonyos dolgokról mentést a szerverén, de ezt elvetették.
Egyébként nagyon jó lett a Win7. sok jót olvastam róla. Ráaásul a Lenovoval csinálta a Widows, ami azt jelenti, hogy a Lenovókkal a leg gyorsabb, sabillabb stb. Csak azért írom mert nekem is Lenovóm van, és erősen gondolkodom rajat a Vista után.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #66 Dátum: 2009, 10 27, 22:53:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az első szinkronizálásnál elvileg mentést csinál a telefon tartalmáról. Egysze már be lett regisztrálva nem? Az a lényeg, hogy fekismerje az iTunes. A szinkronizálás előtt nézd át a beállításokat. Csak azt nyered vissza ami a telefonon van. Volt róla szó, hogy az Apple is csinál bizonyos dolgokról mentést a szerverén, de ezt elvetették.
Egyébként nagyon jó lett a Win7. sok jót olvastam róla. Ráaásul a Lenovoval csinálta a Widows, ami azt jelenti, hogy a Lenovókkal a leg gyorsabb, sabillabb stb. Csak azért írom mert nekem is Lenovóm van, és erősen gondolkodom rajat a Vista után.

Akkor ne gondolkozz! Én éppen most raktam fel egy dobozos Ultimate-ot, amit az Amazon.UK-től rendeltem (kb. ugyanannyiért, amennyiért itthon az oem kapható  :hmm: ). Magyarítás is lejött azonnal a netről, bár meglennék nélküle is, na de mégiscsak magyar vagyok... :D

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #67 Dátum: 2009, 10 27, 22:54:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
SEGÍTSÉG!


Feltettem a windows 7-et és én hüle elfelejtettem az iTunes künyvtárat backup-olni így eltűnt mindenem.  :'(  De talán van egy utólsó mentőövem, hogy az iPhone-on megvan mindenem. Nincs valami mód, hogy az iPhoneról ráőtegyem a dolgokat az iTunesra?


Baromi fontos lenne, előre is köszi.  :( :ima:

Szerintem is az iPhonon levő cucc a mérvadó, tehát rá fogja másolni a gépedre. Hacsak nem párosítottad másik pc-vel...

Nem elérhető Kleno

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Samsung SII
  • Skype: klenozoli
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #68 Dátum: 2009, 12 08, 10:17:43 »
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Itunes-ben szeretném a zenéket rendezni de valahogy minden számot egy külön albumnak vesz. Én viszont azt szeretném hogy saját magam tudjam bepakolni a számokat az adott helyre. Hogyan lehet ez megvalósítani?

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #69 Dátum: 2009, 12 09, 06:06:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Itunes-ben szeretném a zenéket rendezni de valahogy minden számot egy külön albumnak vesz. Én viszont azt szeretném hogy saját magam tudjam bepakolni a számokat az adott helyre. Hogyan lehet ez megvalósítani?
Rádugod a pc-re, itunes, summary, manually manage music and videos.

HA így nem találod akkor:
...dugd rá a pc-re az ájfónt, akkor megjelenik a bal oldali menüsorban a DEVICES menü és ott alatta a Te iphoned. Arra ráállsz ekkor felül megjelennek a fülek és ott az SUMMARY fülben találod

Nem elérhető Kleno

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Samsung SII
  • Skype: klenozoli
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #70 Dátum: 2009, 12 09, 13:50:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Rádugod a pc-re, itunes, summary, manually manage music and videos.

HA így nem találod akkor:
...dugd rá a pc-re az ájfónt, akkor megjelenik a bal oldali menüsorban a DEVICES menü és ott alatta a Te iphoned. Arra ráállsz ekkor felül megjelennek a fülek és ott az SUMMARY fülben találod


Igen ezt megcsináltam, de mégsem müködik a dolog!

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #71 Dátum: 2009, 12 09, 13:53:42 »
sanálom, nem működik a válasz link és ezzel az új stílussal teljesen felborult a fórum nálam. Kilóg a szöveg a szövegdobozból.

Szóval csak húzd bele az MP3-at és kész

Nem elérhető Kleno

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Samsung SII
  • Skype: klenozoli
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #72 Dátum: 2009, 12 16, 11:59:22 »
Sziaasztok egy kis segítségre lenne szükségem, mp3 csengőhangot szeretnék felteni a telefonra. Addig el is jutottam hogy az Itunesban már megvan a csengőhang a Ringtones fül alatt de onnan sehogyan sem akar a telefonra átmenni. Lenne valakinek valami őtlete mit csináljak?

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #73 Dátum: 2009, 12 16, 13:41:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziaasztok egy kis segítségre lenne szükségem, mp3 csengőhangot szeretnék felteni a telefonra. Addig el is jutottam hogy az Itunesban már megvan a csengőhang a Ringtones fül alatt de onnan sehogyan sem akar a telefonra átmenni. Lenne valakinek valami őtlete mit csináljak?

Keress rá az iRinger nevű progira. Azzal könnyebb.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #74 Dátum: 2009, 12 29, 12:45:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Keress rá az iRinger nevű progira. Azzal könnyebb.
ez érdekes, mert én iRingerrel készítettem a fájlt, feltöltötte az iTunes-ba, de ugyan úgy jártam, mint Kleno. Onnan nem töltötte tovább. mondjuk itt ki is töröltem, mert annyira nem érdekelt...

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #75 Dátum: 2009, 12 29, 12:46:42 »
Már kérdeztem, de hétha közben rájött valaki: az iTunes calendar szikronizálásnál ki lehet kapcsolni az 5%-os figyelmeztetést?

Nem elérhető Kleno

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Samsung SII
  • Skype: klenozoli
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #76 Dátum: 2010, 01 06, 16:16:27 »
Sziasztok.

Egy kis segítség kellene nekem, olyan gondom van hogy amikor be akarom másolni a zenéket akkor van olyan hogy 1 albumot több darabra szed szét az Itunes és nem engedi hogy egybetegyem. Vagy hogy a számokat 1-vel másoljam egy adot kategoriába. Van erre valami megoldás.?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #77 Dátum: 2010, 01 06, 20:47:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok.

Egy kis segítség kellene nekem, olyan gondom van hogy amikor be akarom másolni a zenéket akkor van olyan hogy 1 albumot több darabra szed szét az Itunes és nem engedi hogy egybetegyem. Vagy hogy a számokat 1-vel másoljam egy adot kategoriába. Van erre valami megoldás.?

Jelöld ki albumon belül az összes számot és jobb gomb/Get Info, majd adj töltsd ki újra az Album mezőt (azért látja több albumnak, mert némelyik számnál valószínű más van megadva).

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #78 Dátum: 2010, 01 07, 09:23:32 »
Az iTunesom nem akarja szinkronizálni a naptárbejegyzéseket. Eddig minden jó volt. Szinkronizálásnál kiírja, hogy sync calendar, de egyik irányban sem másol (engedélyt még most is kér, ha 5% felett van a változtatás), de semilyen irányban nincs összefésülés. Valakinek volt már ilyen?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #79 Dátum: 2010, 01 07, 09:33:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az iTunesom nem akarja szinkronizálni a naptárbejegyzéseket. Eddig minden jó volt. Szinkronizálásnál kiírja, hogy sync calendar, de egyik irányban sem másol (engedélyt még most is kér, ha 5% felett van a változtatás), de semilyen irányban nincs összefésülés. Valakinek volt már ilyen?

Még nem találkoztam ilyennel, de próbáld felülíratni az iPhone naptárát, hátha az megoldja.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #80 Dátum: 2010, 01 07, 09:35:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még nem találkoztam ilyennel, de próbáld felülíratni az iPhone naptárát, hátha az megoldja.
Ezt a variációt még nem próbáltam (advanced), mert előbb át kell néznem az adatokat. Múltkor olyanom volt, hogy a screenlock (csúszkás) képernyőrőn nem akart kikapcsolni. Ott a 6;7;8 icon dock program telepítése volt a felelős. De mostanában semmit nem pakoltam fel, hacsak az NFL nem zavarja meg  :)

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #81 Dátum: 2010, 01 07, 09:43:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt a variációt még nem próbáltam (advanced), mert előbb át kell néznem az adatokat. Múltkor olyanom volt, hogy a screenlock (csúszkás) képernyőrőn nem akart kikapcsolni. Ott a 6;7;8 icon dock program telepítése volt a felelős. De mostanában semmit nem pakoltam fel, hacsak az NFL nem zavarja meg  :)

A private/var/mobile/Library/Calendar mappát mentsed el, így nagy baj nem történhet.
Én megpróbálnám a mentés után felülíratni az iTunes-al, majd visszamásolni és újra teljes jogokat adni neki (777). Előfordulhat, hogy az iTunes a zizis és így ki lehet zökkenteni és összefésüli az adatokat.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #82 Dátum: 2010, 01 07, 09:46:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A private/var/mobile/Library/Calendar mappát mentsed el, így nagy baj nem történhet.
Én megpróbálnám a mentés után felülíratni az iTunes-al, majd visszamásolni és újra teljes jogokat adni neki (777). Előfordulhat, hogy az iTunes a zizis és így ki lehet zökkenteni és összefésüli az adatokat.
ok köszönöm :ok:, nekiesek még ma. Írom a végeredményt

Nem elérhető Kleno

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Samsung SII
  • Skype: klenozoli
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #83 Dátum: 2010, 01 07, 10:51:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jelöld ki albumon belül az összes számot és jobb gomb/Get Info, majd adj töltsd ki újra az Album mezőt (azért látja több albumnak, mert némelyik számnál valószínű más van megadva).

Ok Köszi

Nem elérhető Kleno

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Samsung SII
  • Skype: klenozoli
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #84 Dátum: 2010, 01 07, 10:58:11 »
És ha a számokat 1 ével akarom vetenni. Modjuk egy Vegyes mappába akkor? Mert most minden számot külön vesz.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #85 Dátum: 2010, 01 07, 11:28:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És ha a számokat 1 ével akarom vetenni. Modjuk egy Vegyes mappába akkor? Mert most minden számot külön vesz.

Attól függően, hogy mi alapján akarod rendezni a számokat töltsd ki az információs panelt, ha minden számot külön akarsz venni, akkor vagy mindegyiknél adjál meg más albumcímet, vagy cím szerint rendezd.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #86 Dátum: 2010, 01 07, 11:46:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És ha a számokat 1 ével akarom vetenni. Modjuk egy Vegyes mappába akkor? Mert most minden számot külön vesz.
vagy állj át full manualba

Nem elérhető Kleno

  • Hozzászólások: 89
  • PDA: Samsung SII
  • Skype: klenozoli
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #87 Dátum: 2010, 01 07, 13:37:23 »
Ok. Köszönöm a segítséget

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #88 Dátum: 2010, 01 08, 08:54:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A private/var/mobile/Library/Calendar mappát mentsed el, így nagy baj nem történhet.
Én megpróbálnám a mentés után felülíratni az iTunes-al, majd visszamásolni és újra teljes jogokat adni neki (777). Előfordulhat, hogy az iTunes a zizis és így ki lehet zökkenteni és összefésüli az adatokat.
Nem jön be semmi:( Szerintem megint összeakadt valamivel. Az hogy lehet, hogy ájfónon kitöröltem a Calendar.sqlitedb fájlt (a fenti mappából, amit írtál) és mégis megvan az ájfónomon az összes naptárbejegyzés?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #89 Dátum: 2010, 01 08, 10:22:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem jön be semmi:( Szerintem megint összeakadt valamivel. Az hogy lehet, hogy ájfónon kitöröltem a Calendar.sqlitedb fájlt (a fenti mappából, amit írtál) és mégis megvan az ájfónomon az összes naptárbejegyzés?

Elvileg nem lehetne, mert normál esetben elég, ha csak átnevezed és máris létrehoz egy új üres adatbázist.

Három dolgot próbálj meg. Az első, hogy csinálsz egy resetet (power+home hosszan, amíg újra nem indul), ilyenkor törli a cache-eket (emiatt jóval lassabban is fog bebootolni), elképzelhető, hogy valami külsős program cache-eli az adatbázist és azért látja még a fő adatbázis törlése után is.
A másik lehetőség, hogy kikapcsolsz minden kiegészítő modult, ami jelenleg telepítve van a készülékre (SBSettings/More/Mobile Substrate Addon/), így ki tudod zárni azt, hogy mivel akadhat össze.
Ha minden kötél szakad, akkor meg még megpróbálhatod iTunes-ból a Restore from Backup-ot, hátha a lementett állás működik.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #90 Dátum: 2010, 01 08, 10:34:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Elvileg nem lehetne, mert normál esetben elég, ha csak átnevezed és máris létrehoz egy új üres adatbázist.

Három dolgot próbálj meg. Az első, hogy csinálsz egy resetet (power+home hosszan, amíg újra nem indul), ilyenkor törli a cache-eket (emiatt jóval lassabban is fog bebootolni), elképzelhető, hogy valami külsős program cache-eli az adatbázist és azért látja még a fő adatbázis törlése után is.
A másik lehetőség, hogy kikapcsolsz minden kiegészítő modult, ami jelenleg telepítve van a készülékre (SBSettings/More/Mobile Substrate Addon/), így ki tudod zárni azt, hogy mivel akadhat össze.
Ha minden kötél szakad, akkor meg még megpróbálhatod iTunes-ból a Restore from Backup-ot, hátha a lementett állás működik.
Köszönöm! Mondjuk gratulálhatok magamnak, hogy a fájl törlése után nem csináltam restartot. Próbálkozom még, köszi

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #91 Dátum: 2010, 01 08, 10:45:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Elvileg nem lehetne, mert normál esetben elég, ha csak átnevezed és máris létrehoz egy új üres adatbázist.

Három dolgot próbálj meg. Az első, hogy csinálsz egy resetet (power+home hosszan, amíg újra nem indul), ilyenkor törli a cache-eket (emiatt jóval lassabban is fog bebootolni), elképzelhető, hogy valami külsős program cache-eli az adatbázist és azért látja még a fő adatbázis törlése után is.
A másik lehetőség, hogy kikapcsolsz minden kiegészítő modult, ami jelenleg telepítve van a készülékre (SBSettings/More/Mobile Substrate Addon/), így ki tudod zárni azt, hogy mivel akadhat össze.
Ha minden kötél szakad, akkor meg még megpróbálhatod iTunes-ból a Restore from Backup-ot, hátha a lementett állás működik.
no, kitöröltem a fájlt, restart (power + középső). Advanced sync: Olyan bejegyzések kerültek így az ájfónra, amit már töröltem az outlookból, de az úja bejegyzéseket nem szinkronizálja:( Fura, olyan, mintha az iTunes készítene egy másolatot az outlook naptáráról és abból venné az adatokat. Mert tényleg olyan adatot tesz fel az ájfónra, ami nincs az outlook bejegyzásemben, ma töröltem. Minden cache-ből dolgozik?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #92 Dátum: 2010, 01 08, 10:50:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
no, kitöröltem a fájlt, restart (power + középső). Advanced sync: Olyan bejegyzések kerültek így az ájfónra, amit már töröltem az outlookból, de az úja bejegyzéseket nem szinkronizálja:( Fura, olyan, mintha az iTunes készítene egy másolatot az outlook naptáráról és abból venné az adatokat. Mert tényleg olyan adatot tesz fel az ájfónra, ami nincs az outlook bejegyzásemben, ma töröltem. Minden cache-ből dolgozik?

Sajnos az Outlook - iTunes kapcsolatról nincs sok tapasztalatom, lévén, hogy én Mac-et használok, de lehet, hogy érdemes lenne a User mappádban körülnézni, hogy mit ment oda az iTunes ami valamilyen szinten ehhez a funkcióhoz köthető és annak átnevezésével meglesni mi változik (legvégső esetben teljesen letörölni és újratelepíteni az iTunes-t).

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #93 Dátum: 2010, 01 08, 10:54:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos az Outlook - iTunes kapcsolatról nincs sok tapasztalatom, lévén, hogy én Mac-et használok, de lehet, hogy érdemes lenne a User mappádban körülnézni, hogy mit ment oda az iTunes ami valamilyen szinten ehhez a funkcióhoz köthető és annak átnevezésével meglesni mi változik (legvégső esetben teljesen letörölni és újratelepíteni az iTunes-t).
igen, ezekre is gondoltam. CSak egy kicsit macerás. iTunes uninstall és install már megvolt, nem segített. Lehet hagyom a francba, úgyis előbb utóbb restore-t kell csinálnom ;) Az lenne a szép, ha utána is rossz lenne, ezért kellene megcsinálni az általad javasolt törléseket

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #94 Dátum: 2010, 01 08, 11:00:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
igen, ezekre is gondoltam. CSak egy kicsit macerás. iTunes uninstall és install már megvolt, nem segített. Lehet hagyom a francba, úgyis előbb utóbb restore-t kell csinálnom ;) Az lenne a szép, ha utána is rossz lenne, ezért kellene megcsinálni az általad javasolt törléseket

Az uninstall/install nem elég, mert nem törlődnek le az adatfájlok, hanem ott maradnak az user mappádban, azokat kézzel kell törölnöd.
(Csak halkan jegyzem meg, hogy nem lehet, hogy egy harmadik fél a ludas? Mégpedig az Outlook?)

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #95 Dátum: 2010, 01 08, 11:09:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az uninstall/install nem elég, mert nem törlődnek le az adatfájlok, hanem ott maradnak az user mappádban, azokat kézzel kell törölnöd.
(Csak halkan jegyzem meg, hogy nem lehet, hogy egy harmadik fél a ludas? Mégpedig az Outlook?)
Közben ez is leesett, meg hát a program files-ban csak az iTunes mappa törlődött,a  többi nem.
Outéook is ludas lehet, de nagyobb esélyt látok az apple vonalon, mert a PC-men aztán végképp nem telepítettem semmit.

Nem elérhető Jepy

  • Hozzászólások: 56
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: HTC 10
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #96 Dátum: 2010, 01 08, 18:26:03 »
Sziasztok.
Melyik verziójú iTunes-t érdemes telepíteni? Vagy tökmindegy?
Bocsi ha hüleséget kérdeztem.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #97 Dátum: 2010, 01 08, 18:55:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok.
Melyik verziójú iTunes-t érdemes telepíteni? Vagy tökmindegy?
Bocsi ha hüleséget kérdeztem.
Mindegy, tedd fel a legujabbat
90225

Nem elérhető Jepy

  • Hozzászólások: 56
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: HTC 10
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #98 Dátum: 2010, 01 08, 19:01:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mindegy, tedd fel a legujabbat
90225
Köszönöm szépen.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #99 Dátum: 2010, 01 09, 08:37:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Közben ez is leesett, meg hát a program files-ban csak az iTunes mappa törlődött,a  többi nem.
Outéook is ludas lehet, de nagyobb esélyt látok az apple vonalon, mert a PC-men aztán végképp nem telepítettem semmit.
nos a hiba nincs kijavítva, de a hiba az ájfónban van. Ezt azért merem mondani, mert a pc-men újratelepítettema  windowst és most sem szinkronizálja a calendart

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #100 Dátum: 2010, 01 09, 08:42:15 »
Most ezt írja ki az iTunes: "iTunes could not sync calendars to the iPhone because the iPhone canceled the sync

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #101 Dátum: 2010, 01 09, 09:53:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most ezt írja ki az iTunes: "iTunes could not sync calendars to the iPhone because the iPhone canceled the sync

Hát akkor itt az ideje a telefon újratelepítésének is :D
(Bár előtte egyesével leszedném a telepített Cydiás cuccokat, hátha kiderül mi okozta, mert ha mindent visszaraksz ami most fent van, akkor ugyan ide lyukadhatsz ki.)

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #102 Dátum: 2010, 01 09, 09:58:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát akkor itt az ideje a telefon újratelepítésének is :D
(Bár előtte egyesével leszedném a telepített Cydiás cuccokat, hátha kiderül mi okozta, mert ha mindent visszaraksz ami most fent van, akkor ugyan ide lyukadhatsz ki.)
Mivel annak amúgy is itt lett volna már az ideje, így már kész is. Szűz windows, szűz ájfón és láss csodát nem szinkronizáljaa calendart. illetve csak az ismétlődő eseményeket!!! Ebben mi a logika nem értem, de majd rájövök. A "magánjellegű" nincs bepipálva, így mindent szinkronizál elvileg

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #103 Dátum: 2010, 01 09, 10:13:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mivel annak amúgy is itt lett volna már az ideje, így már kész is. Szűz windows, szűz ájfón és láss csodát nem szinkronizáljaa calendart. illetve csak az ismétlődő eseményeket!!! Ebben mi a logika nem értem, de majd rájövök. A "magánjellegű" nincs bepipálva, így mindent szinkronizál elvileg

Nekem nincs olyan, hogy "magánjellegű" :D

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #104 Dátum: 2010, 01 09, 10:16:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem nincs olyan, hogy "magánjellegű" :D

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Az az outlookban van. Ha bepipálod akkor azt az itemet nem szinkronizálja

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #105 Dátum: 2010, 01 09, 11:21:44 »
Ha jól értelmezem, akkor van egy frissen installált Windows és Outlook, nomeg egy Restore-olt iPhone.

Akkor jelen esetben egyetlen dolog nem változott a felállásban, mégpedig az Outlook adatbázisa (gondolom a régit mentetted és a telepítés után visszamásoltad).

Érdemes lenne megpróbálni, hogy a most használt adatbázist elmozgatva hozzon létre egy üreset és abba felvéve pár eseményt meglesni mi történik.

--

Az iTunes-ed Calendar részéről nem tudnál egy screenshoot-ot belinkelni?

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #106 Dátum: 2010, 01 09, 16:59:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha jól értelmezem, akkor van egy frissen installált Windows és Outlook, nomeg egy Restore-olt iPhone.

Akkor jelen esetben egyetlen dolog nem változott a felállásban, mégpedig az Outlook adatbázisa (gondolom a régit mentetted és a telepítés után visszamásoltad).

Érdemes lenne megpróbálni, hogy a most használt adatbázist elmozgatva hozzon létre egy üreset és abba felvéve pár eseményt meglesni mi történik.

--

Az iTunes-ed Calendar részéről nem tudnál egy screenshoot-ot belinkelni?
A calendarom pont ilyen, mint a Tiéd, csak iCal helyett outlook van. Még egyszer újra kellett telepítenem a windowst, mert a pc autorizációval is gondok voltak már. Most minden jó,c sak a naptár nem  :D. Kipróbálom szűz postafájllal ha lesz energiám

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #107 Dátum: 2010, 01 09, 17:12:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A calendarom pont ilyen, mint a Tiéd, csak iCal helyett outlook van. Még egyszer újra kellett telepítenem a windowst, mert a pc autorizációval is gondok voltak már. Most minden jó,c sak a naptár nem  :D. Kipróbálom szűz postafájllal ha lesz energiám

Ha pont ugyanolyan, akkor fordítva van, mint írtad, ha bepipálod akkor szinkronizálja, ha nincs pipa akkor nem.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #108 Dátum: 2010, 01 09, 17:21:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha pont ugyanolyan, akkor fordítva van, mint írtad, ha bepipálod akkor szinkronizálja, ha nincs pipa akkor nem.
nem, én másról beszéltem. A "magánjellegű"-ről. Nos megvan a hiba. Mindkét adatfájl hibás volt. Az ájfón Calendar.sqlitedb és az outlook.pst is hibás. MOst mókolok, h minden adat átmenjen az új pst-be. Köszi a segítséget, tényleg sokat segítettél!

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #109 Dátum: 2010, 01 10, 10:47:16 »
Amúgy erről beszéltem

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #110 Dátum: 2010, 01 10, 10:54:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amúgy erről beszéltem

Akkor ezért nem értettem :D
Én azt hittem az iTunes Sync részénél van ilyen beállítási lehetőség az Outlook-nál.

Nem elérhető Palika93

  • Hozzászólások: 21
  • PDA: iPhone 4
  • PDA ROM: 4.3.3 gevey JB
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #111 Dátum: 2010, 12 30, 23:54:50 »
Sziasztok új vagyok ideje volt winmorol áttérni iphonera és szokatás képpen az i900 után vettem egy iphone3g-t és őszinte legyek egy pár dolgot már tudok de kezdeném ott hogy az itunesban zenét hogyan tudok szinkronizálni mert már csináltam új mappát húztam bele zenét de egyszerűen nem teszi fel az iphonera

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #112 Dátum: 2010, 12 31, 07:53:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok új vagyok ideje volt winmorol áttérni iphonera és szokatás képpen az i900 után vettem egy iphone3g-t és őszinte legyek egy pár dolgot már tudok de kezdeném ott hogy az itunesban zenét hogyan tudok szinkronizálni mert már csináltam új mappát húztam bele zenét de egyszerűen nem teszi fel az iphonera

Már csak emlékezetből: állítsd be manuális szinkronizálásra. Majd megszokod. Az apple olyan mint a Forma 1-nél a McLaren. A sofőr alkalmazkodik a kocsihoz  ;)

Nem elérhető Palika93

  • Hozzászólások: 21
  • PDA: iPhone 4
  • PDA ROM: 4.3.3 gevey JB
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #113 Dátum: 2010, 12 31, 13:47:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már csak emlékezetből: állítsd be manuális szinkronizálásra. Majd megszokod. Az apple olyan mint a Forma 1-nél a McLaren. A sofőr alkalmazkodik a kocsihoz  ;)

Hát figyelj egyelőre az i900 nyomába sem léphet a vele 1 idős iphone 3g vel amugy már ezt én is hallottam hogy szinte a felhasználónak kel alkalmazkodni a telfonhoz de azért ez nem így van sokkal jobbnak látom mint az i900at ja meg a másik hogy megkérdezik milyen telód van azt mondom hogy omnia erre a válasz hát ühm meg izé áááááá blblbla de ha azt mondom hogy ájfón akkor a válasz úú igen télleg izé milyen kipróbálhatom nekem eddig ezek a tapasztalataim:D

ui.: bár kamerába job volt meg az igo is de sokat kellett a holdakra várni mindig:D

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #114 Dátum: 2010, 12 31, 13:53:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát figyelj egyelőre az i900 nyomába sem léphet a vele 1 idős iphone 3g vel amugy már ezt én is hallottam hogy szinte a felhasználónak kel alkalmazkodni a telfonhoz de azért ez nem így van sokkal jobbnak látom mint az i900at ja meg a másik hogy megkérdezik milyen telód van azt mondom hogy omnia erre a válasz hát ühm meg izé áááááá blblbla de ha azt mondom hogy ájfón akkor a válasz úú igen télleg izé milyen kipróbálhatom nekem eddig ezek a tapasztalataim:D

ui.: bár kamerába job volt meg az igo is de sokat kellett a holdakra várni mindig:D

Nekem is i900-am volt és utána 3g-m  :ok:
Az i900 agyonveri a 3g-t, a 3gs valamivel jobb, abba Sztivike pakolt némi memóriát is.  >:( És hatalmas fejlesztésnek tüntette fel azt a plusz 100 MB-nyi RAM-ot

Nem elérhető Palika93

  • Hozzászólások: 21
  • PDA: iPhone 4
  • PDA ROM: 4.3.3 gevey JB
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #115 Dátum: 2010, 12 31, 14:04:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem is i900-am volt és utána 3g-m  :ok:
Az i900 agyonveri a 3g-t, a 3gs valamivel jobb, abba Sztivike pakolt némi memóriát is.  >:( És hatalmas fejlesztésnek tüntette fel azt a plusz 100 MB-nyi RAM-ot

Hát nem tom nekem sokkal lassabb volt az i900 de ezt csak azért vettem hogy szokassam magamat a rendszerhez jövőre jön az 5.generáció na abból veszek 1et

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #116 Dátum: 2010, 12 31, 14:05:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát nem tom nekem sokkal lassabb volt az i900 de ezt csak azért vettem hogy szokassam magamat a rendszerhez jövőre jön az 5.generáció na abból veszek 1et

Jogos, nekem egy custom rom volt fent. Anzo rommerünké, az hasított, csak hát a kijelző...

És igazad van, érdemes kihagyni egy két generációt, a kamu fejlesztések miatt. De erre Sztivi is rájött, így minden 3. generációban vannak csak jelentősebb fejlesztések. De ez csak az én véleményem

Nem elérhető Palika93

  • Hozzászólások: 21
  • PDA: iPhone 4
  • PDA ROM: 4.3.3 gevey JB
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #117 Dátum: 2010, 12 31, 15:56:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jogos, nekem egy custom rom volt fent. Anzo rommerünké, az hasított, csak hát a kijelző...

És igazad van, érdemes kihagyni egy két generációt, a kamu fejlesztések miatt. De erre Sztivi is rájött, így minden 3. generációban vannak csak jelentősebb fejlesztések. De ez csak az én véleményem
nekem is Anzoé volt fent egy magyar rom de valahogy nem akart menni meg volt is bene pár bug de hát mind1 le a kalappal a másik ahogy írtad na a kijelző kb olyan mint egy nokia 3410 után egy szines kijelzős pl k300i
De leginkább olyan mint egy i900 utáni 3g :D
Boldog új évet!

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #118 Dátum: 2010, 12 31, 16:00:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nekem is Anzoé volt fent egy magyar rom de valahogy nem akart menni meg volt is bene pár bug de hát mind1 le a kalappal a másik ahogy írtad na a kijelző kb olyan mint egy nokia 3410 után egy szines kijelzős pl k300i
De leginkább olyan mint egy i900 utáni 3g :D
Boldog új évet!
Viszont a 3gs az nagyon jo kis gep!
BUEK :ok:

Nem elérhető Beneszarjak

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: fasz
  • PDA ROM: 1.2.5
Re: iTunes: kérdések és válaszok
« Reply #119 Dátum: 2012, 05 04, 13:13:28 »
Az a helyzet,hogy letöltöm az itunes-t az apple honlapjáról és már fel van telepítve de amikor megnyitom kiírja a feltételeket és ott van ,hogy elfogadom/nem fogadom el és itt jön a probléma, rányomom ,hogy elfogadom és kidob a francba én meg várok mint birka ,hogy miért nem tölt be... légyszi akinek volt hasonló problémája az segítsen THX