2024, 03 28, 09:58:46

Szerző Téma: iTunes: kérdések és válaszok  (Megtekintve 129006 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sárkányölő

  • Vendég
iTunes: kérdések és válaszok
« Dátum: 2009, 08 20, 00:10:13 »
Akkor kezdjük

Ez egy konvertáló program iPhone-hoz HandBrake kötelező darab.

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #1 Dátum: 2009, 08 23, 22:01:28 »
"Leírnád itt You are not allowed to view links. Register or Login filmeket hogyan teszel fel?"

640x480-as felbontásig az iTunes-al, a másik topicban emlegetett HD filmeket viszont SFTP-n keresztül.

Lejátszani legegyszerűbb az yxflash lejátszóprogrammal lehet, ami teljes fájlrendszerben tud tallózni.

A gyári lejátszóprogrammal trükközni kell, mert az nem támogatja az iTunes-on kívüli feltöltést.
- Csinálni kell egy pár másodperces videót a készülékkel
(ez létrehoz a private/var/mobile/Media/DCIM/100APPLE mappában egy
IMG_00xx.MOV fájlt)
- a feltöltendő HD videót át kell nevezni erre a névre és felülírni vele vele
- a .MISC mappában törölni az eredeti videóhoz tartozó .BTH kiterjesztésű fájlt

Ezután ha megnyitod a készüléken a Photos alkalmazást, akkor ott lesz a FullHD-s film amit 30 FPS-el lejátszik és valós időben enged beletekerni oda-vissza és a szerkesztés funkciók is élni fognak.

"ahogy látom, Te értesz hozzá a legjobban"

Sajnos a videózáshoz nem értek annyira, de érdekel a téma :D

" Én is kipróbáltam az Apple oldalát, meg a Te álltál javasolt videókat. Érdekes konklúziót vontam le."

Kíváncsi vagyok mire jutottál.
Én arra, hogy az Apple rövidesen válaszlépést fog tenni a MS ZuneHD projektje ellen.
Gyakorlatilag mindene megvan hozzá, megfelelő hardver és szoftver (a gyári lejátszó még vágni is tudja ezeket a méretes jószágokat) no meg a leglényegesebb dolog is megvan hozzá mégpedig a filmek. Az iTunes Store-ban közel egy éve lehet vásárolni, vagy kölcsönözni HD filmeket.
Az Apple-nek elég piacra dobni egy kábelt, vagy dokkot, aminek a végén egy HDMI kimenet ücsörög és kész a hordozható HD lejátszó.
A legszebb az egészben, hogy míg a MS a saját HD formátumát favorizálja, addig az Apple a H.264 mellett tette le a voksát, ami a legelterjedtebb HD-s kodek formátum (a bluray és az mkv konténerek is ezt használják), így aránylag kis idő és cpu-erő ráfordítással áttölthető lesz az iPhone-ra egy bluray film.
Bár azt sem tartom kizártnak, hogy a következő készülék az iPhone HD lesz :D

"milyen konvertáló progit használsz, formátumok"

Az itt is említett Handbreak-et használom a DVD-k konvertálásához, egyéb formátumokhoz a Toast Titanium-ot használom.
You are not allowed to view links. Register or Login


Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #2 Dátum: 2009, 08 23, 22:12:43 »
Super. Mindjárt átolvasom. egy kérdés, JB meg volt már, mert hogy a fájlrendszerről beszélsz?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #3 Dátum: 2009, 08 23, 22:19:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Super. Mindjárt átolvasom. egy kérdés, JB meg volt már, mert hogy a fájlrendszerről beszélsz?

A kinai is így csinálta szerintem. Virágnyelven:tudnál egy programot írni erre. Plug-in? :taps: :taps:

Csinálok képernyőmetéseket, a szőveghez, az fél óra legalább :)

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #4 Dátum: 2009, 08 23, 22:24:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Super. Mindjárt átolvasom. egy kérdés, JB meg volt már, mert hogy a fájlrendszerről beszélsz?

Természetesen, anélkül nem tudnál szabadon matatni a készüléken :D

"tudnál egy programot írni erre. Plug-in? "

Nem, ennyire nem vagyok expert :D
De nincs is rá szükség, ha már jailbreak-elt a készülék, akkor bárhova felmásolhatod a videókat és a yxflash-el le tudod játszani.
(Elég sok formátumot ismer, még a wmv-t is és stream-elni is tud. Sajna a feliratokat még nem ismeri.)

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #5 Dátum: 2009, 08 23, 23:06:09 »
Egy kicsit felkavart, amit írtál, mert van valóságalapja és elhiszem, hogy HD anyagot lejátszik. Ez egy kicsit warez, úgy, hogy innentől megy a privi.
Nekem nincs JB, mert félek tőle. Most nagyon stabil, gyors és ezt féltem, de nagyon felcsigázott, amit írtál. Tehát az Apple videót lejátszotta gond nélkül, nem szaggatott, de a kép kissé elmosódót volt. A Te videóidnak meg ez lett a vége. (lent a képek) Persze ez gyári készülék még. Olaszországi, gyári független, a 3.0.1-t már én tettem rá, a saját megnyugtatásomra.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #6 Dátum: 2009, 08 23, 23:19:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Természetesen, anélkül nem tudnál szabadon matatni a készüléken :D

"tudnál egy programot írni erre. Plug-in? "

Nem, ennyire nem vagyok expert :D
De nincs is rá szükség, ha már jailbreak-elt a készülék, akkor bárhova felmásolhatod a videókat és a yxflash-el le tudod játszani.
(Elég sok formátumot ismer, még a wmv-t is és stream-elni is tud. Sajna a feliratokat még nem ismeri.)

Pont az a hozzászólásod tünt el amire válaszólni akartam. Ez a Karácsonyi 4G csak tipp, vagy van valami infod ezzel kapcsolatban. Most vettem a GS-t és pár hónap mulva cserélhetem le? De van egy tippem hova tünt :D (a hoz.szollás)
Ez is el fog tünni úgy hogy gyorsan olvasd el. Az élettartamot úgy tunák rövidíteni, ha beletesznek egy zsenge aksít, és jó szokás szerint leheggesztik >:(

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #7 Dátum: 2009, 08 24, 00:24:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Természetesen, anélkül nem tudnál szabadon matatni a készüléken :D

"tudnál egy programot írni erre. Plug-in? "

Nem, ennyire nem vagyok expert :D
De nincs is rá szükség, ha már jailbreak-elt a készülék, akkor bárhova felmásolhatod a videókat és a yxflash-el le tudod játszani.
(Elég sok formátumot ismer, még a wmv-t is és stream-elni is tud. Sajna a feliratokat még nem ismeri.)

Elhatároztam, hogy én is megcsinálon a JB-t a HD videók miatt. Arra gondoltam, hogy egy teljes Blue-Ray filmet kéne berippelni. Jó lenne ha meglenne az Event Hovizon-t.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #8 Dátum: 2009, 08 24, 08:20:26 »
A panás videót nem tudod direktben lejátszani, mert azt előbb konvertálni kell.
Ugyanis a készülék saját formátumban rögzít, ami végülis egy módosított mpeg2, de alapból nem sok mindent lehet vele kezdeni.
Én odaadtam a Toast-nak és a video eredeti paramétereit megtartva mp4-es konténerbe h.264-es kodekkel átkonvertáltam.
Az Engadgetes srácok is valami ilyet csinálhattak, mert az eredeti formátumot nem kezeli az iPhone (mint ahogy te is láttad).

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #9 Dátum: 2009, 09 07, 00:48:15 »
Így küldök át zenénket, és filmeket iTune-on keresztül az iPhone-ra. USB kapcsolat szükséges. Legvégül a synkronilzál gomb megnyomásával kerülnek fel a tartalmak a gépre.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #10 Dátum: 2009, 09 09, 00:15:01 »
Ide pár videót teszek fel amit 3GS-el készítettem.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=suGEKPHUU6I [/youtube]

Van jobb is, itt nagyon rossz volt az út, a Hortobágyhoz közel.


Nem elérhető vertex

  • Hozzászólások: 2192
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Waze
  • PDA: Note8 SM-N950F
  • PDA ROM: Stock 8.0.0
  • Skype: vertex0011
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #11 Dátum: 2009, 09 09, 08:38:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ide pár videót teszek fel amit 3GS-el készítettem.



Van jobb is, itt nagyon rossz volt az út, a Hortobágyhoz közel.

Tényleg jó! (Még jobb lett volna, ha a vasat elfordítod 90°-kal, de ez csak csomó a kákán)   :taps:  Nem szedtem le, de azért majd megnézem kinagyítva is, mit mutat a dolog.  :D

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #12 Dátum: 2009, 09 09, 08:41:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ide pár videót teszek fel amit 3GS-el készítettem.



Van jobb is, itt nagyon rossz volt az út, a Hortobágyhoz közel.

Nekem egyedül a hanggal van bajom, ha pc-n nézem a felvételt. Nincsenek mély hangok... :(

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #13 Dátum: 2009, 09 09, 12:52:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem egyedül a hanggal van bajom, ha pc-n nézem a felvételt. Nincsenek mély hangok... :(
Autórádiónak ha nincs hozzá mélynyomó csak kopogós hangja lesz. DVD minőségű hangot ne várj.Talán van rá program az iTunson ami garantálja a hifi stereó hangot is de csatlakozratott stereo mikrofon kell hozzá. Alapból nem tudom miben codolja, és mekkora rátával, MOV kiterjesztésű álományt készít ennek az összetevöit kéne megvizsgálni, de ahoz JB kellene.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #14 Dátum: 2009, 09 09, 21:36:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Autórádiónak ha nincs hozzá mélynyomó csak kopogós hangja lesz. DVD minőségű hangot ne várj.Talán van rá program az iTunson ami garantálja a hifi stereó hangot is de csatlakozratott stereo mikrofon kell hozzá. Alapból nem tudom miben codolja, és mekkora rátával, MOV kiterjesztésű álományt készít ennek az összetevöit kéne megvizsgálni, de ahoz JB kellene.

Ja akkor már értem. A MOV általában gyenge hanggal rendelkezik, legalábbis a volt Konica-Minolta Z3-as készülékkel is ugyanilyen hangú felvételek készültek. Nem igazán probléma, mivel úgyis csak magán a készüléken játssza le általában mindenki. Azon meg nincs mélynyomó... :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #15 Dátum: 2009, 09 10, 07:18:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja akkor már értem. A MOV általában gyenge hanggal rendelkezik, legalábbis a volt Konica-Minolta Z3-as készülékkel is ugyanilyen hangú felvételek készültek. Nem igazán probléma, mivel úgyis csak magán a készüléken játssza le általában mindenki. Azon meg nincs mélynyomó... :D

A mov ugyanolyan konténer, mint az avi, vagy mkv, a hangminőségnek semmi köze hozzá, azt a konténerben tárolt audio stream minősége/milyensége határozza meg.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #16 Dátum: 2009, 09 10, 07:30:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A mov ugyanolyan konténer, mint az avi, vagy mkv, a hangminőségnek semmi köze hozzá, azt a konténerben tárolt audio stream minősége/milyensége határozza meg.

Gondoltam, hogy ez így van, de még nem találkoztam szuper minőségű mov-val, persze ez nem jelenti azt, hogy nincs. Gondolom az iPhone mikrofonja is jobb minőséget tud, mint ami a felvételen hallható, nyilván szoftver kérdése. Persze a jobb minőség nagyobb fájl eredményez...

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #17 Dátum: 2009, 09 10, 12:33:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gondoltam, hogy ez így van, de még nem találkoztam szuper minőségű mov-val, persze ez nem jelenti azt, hogy nincs. Gondolom az iPhone mikrofonja is jobb minőséget tud, mint ami a felvételen hallható, nyilván szoftver kérdése. Persze a jobb minőség nagyobb fájl eredményez...
Na jólvan akkor elárulom, hogy egy Tranzit Connectben készült a felvétel. Eleve vízhangos doboz hangja van, és dísel, 100 Km/ó mororzajjal, ehhez képest szerintem nagyon jól elnyomta a háttérzajt. A felvételen szinte csak a zene hallható.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #18 Dátum: 2009, 09 10, 20:40:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gondoltam, hogy ez így van, de még nem találkoztam szuper minőségű mov-val, persze ez nem jelenti azt, hogy nincs. Gondolom az iPhone mikrofonja is jobb minőséget tud, mint ami a felvételen hallható, nyilván szoftver kérdése. Persze a jobb minőség nagyobb fájl eredményez...

Töltsél le pár HD-s mozielőzetest az Apple oldaláról, majd akkor találkozol jó hangminőségű mov-al :D

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #19 Dátum: 2009, 09 11, 17:18:21 »
Csengőhangokat hogyan tudok varázsolni a készülékre. Van jó pár kedvencem a HD-ről. Ugyebár azok nem az iTunes Store-ból származnak, így nem engedi a csengőhang létrehozást...

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #20 Dátum: 2009, 09 11, 17:31:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csengőhangokat hogyan tudok varázsolni a készülékre. Van jó pár kedvencem a HD-ről. Ugyebár azok nem az iTunes Store-ból származnak, így nem engedi a csengőhang létrehozást...

Van már RIngtone Store is, amiben 36000 csengőhang van, sokkal több, mint bármelyik másik készülék gyári boltjában. ;) Szinte ingyen mérik őket. :taps:

Nem elérhető Zombie

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1826
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Iphone SE
  • PDA ROM: 10.3
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #21 Dátum: 2009, 09 11, 17:34:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van már RIngtone Store is, amiben 36000 csengőhang van, sokkal több, mint bármelyik másik készülék gyári boltjában. ;) Szinte ingyen mérik őket. :taps:
Ja,pl: "Küldd el a CICA szót a 178X-re..." :D

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #22 Dátum: 2009, 09 11, 18:19:39 »
Tehát saját csengőhang létrehozása:
Az a legjobb, ha a kiválasztott hangot átkonvertáljuk wav-ba, mert pl. a vbr kódolásúak nem jók ide. Ezután az iTunes-ban a File menüben levő Add File / Folder to Library-val hozzáadjuk a hangokat. A hangon jobb egérgomb, majd Create AAC version. A létrejött AAC-t (m4a) kihúzzuk az asztalra, majd átnevezzük m4r-re. Ez mehet vissza az iTunes-ba és már látható is a csengőhangok között.

 Sokkal egyszerűbb ha tudja a konvertáló az aac-t, akkor a kiválasztott hangból egyből aac formátumot kell csinálni (m4a) síma kódolással mondjuk 128k-val, majd átírni a kiterjesztést m4r-re és mehet az iTunesba.  :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #23 Dátum: 2009, 09 11, 22:17:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csengőhangokat hogyan tudok varázsolni a készülékre. Van jó pár kedvencem a HD-ről. Ugyebár azok nem az iTunes Store-ból származnak, így nem engedi a csengőhang létrehozást...

You are not allowed to view links. Register or Login
Ezzel könnyedén, vagy
You are not allowed to view links. Register or Login ezen keresztül.


Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iTunes: zenék videók kezelése
« Reply #24 Dátum: 2009, 09 11, 22:19:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van már RIngtone Store is, amiben 36000 csengőhang van, sokkal több, mint bármelyik másik készülék gyári boltjában. ;) Szinte ingyen mérik őket. :taps:

Jól van na, néha az Apple is utánozza a másikat, a Nokia OVI Store-ban szinte csak csengőhangok vannak :D