A Concorde ránk bízta az egyik legújabb és legjobb sportkameráját a SportCam W8-at. Természetesen víz, por és ütésálló, 1080p-ben 30, 720p-ben pedig 60fps-el rögzít, ráadásul irányíthatjuk telefonunkról is wifin keresztül. Mindezt 30.000 ropogós magyar forintért.
Egy pofás és masszív kis ketyeréről beszélünk, ami vetélytársaitól ugyan nem sokban tér el, mégis azt az érzetet kelti, hogy egy minőségi cucc van a kezünkben. Ízléses a csomagolás is, ráadásul kibontás után annyi legózható alkatrész esett ki belőle, hogy hirtelen azt sem tudtam mit kezdjek velük.
Az elején kiemelem a lényeget: Ha a teszt olvasása netán kedvet ad a ketyere megvásárlásához, akkor van egy jó hírem a számodra. Amennyiben a ConCorde oldaláról rendeled meg a készüléket és beírod a megjegyzés rovatba, hogy Zagor, az eredeti 29.990 forintos ár helyett 25.400 forintért kapod meg. Megéri, higgyétek el. 🙂 |
Termékjellemzők:
• 30 méter mélységig vízálló tok, amely lehetõvé teszi a vizes sportok közbeni felvételt
• Beépített 1,5” (3,8cm) LCD kijelzõ a könnyû kezelhetõséghez és az elkészült képek, videók visszanézéséhez
• Cserélhetõ akkumulátor
• Töltés alatti felvételkészítés
• 170°-os nagy látószögû lencse
• HDMI kimenet
• Wi-Fi távvezérlés okostelefonos alkalmazással (nem minden eszköz és konfiguráció támogatott, applikáció rendszerkövetelménye:
Apple: iOS 8 rendszer, Android: min. 4.0.x rendszer, min. Quad-Core négymagos processzor, min. 1 GB RAM)
• Micro SDHC memóriakártya támogatás akár 32 GB-ig
• Választható videó felbontás: 1280*720 pixel @ 60 fps (H.264) és 1920*1080 pixel @ 30 fps (H.264)
• Felvételkészítés H.264 MOV formátumban
• Választható fotókészítési mód: egyszerû fénykép, sorozatfelvétel, time-lapse felvétel
• Kompakt, könnyen kezelhetõ készülékház
• Magyar nyelvû menürendszer, Tartozékok: Vízálló ház, biciklis tartó, szorítóbilincsek, különbözõ szerelékek, rögzítõ sisakhoz, bandázsok, gyorskötözõk, kétoldalú matrica, USB kábel, hálózati töltõ adapter, akkumulátor, lencsetisztító kendõ
Távvezérlés
Nagyon egyszerű a kapcsolódás wifi-vel a mobilhoz. A program letöltése után csak bepötyögöm a wifi kódot, a kamerán pedig a le gombot nyomom és már kapcsolódik is. Én csak androidon tudtam tesztelni, de ez elméletileg iPhone-on is ugyan ilyen élménnyel szuperál. A gyors kapcsolódás után rögtön megjelenik a kép amit a sportkamera lát.
Természetesen mobilról is lehet irányítani a felvétel indítást, és a beállításokhoz is hozzáférünk. Kevés alkalommal fordult elő, hogy az élőkép akadozott, de természetesen ez a rögzített videóban nem látszik, hisz azt a kamera menti. Röviden: Jól és könnyen kezelhető telefonról is!
Kép stabilizátor
Mint motoros, csalódtam a képstabilizátor minőségében. Lassú mozgásoknál igaz, kifejezetten jó. Gondolok itt egy békés belvárosi kerékpározásra vagy úszásra – ez utóbbit nem a belvárosban. Van mit rajta finomítani, de ne várjunk csodát, az árkategóriához képest megfelelő, viszont ha terepre megyünk, mindenképpen a sisakra szereljük a kamerát, hogy a testünket lengéscsillapítóként használva javítson a kép remegésén.
Képminőség
A rögzített videók képminősége jó. Ne felejtsük, hogy egy 30.000 forintos ketyeréről beszélünk, nem egy 100ezres gopro-ról. Erről nem is írnék sokat, a videók amiket csatoltam, bemutatja amit leírni nem tudok.
Döntse el mindenki maga, hogy ez a képminőség mire elég, illetve hogy elég-e. Egyébként én úgy gondolom, hogy abszolút. A motoros videót – és persze a teszt egy részét – egy kedves jó barátomnak, Zolinak köszönhetjük. Én ugyan mentem pár kört a bringával és csináltam több fényképet-videót is vele, sajnos azonban a microsd kártya amire mentettem, érthetetlen okoknál fogva kettétört, így csak egy timelapse videó maradt meg, amit szerencsére korábban lementettem. Hozzátenném, hogy normál fullhd videót készítettem és ezt utólag gyorsítottam fel a videó végén reklámozott Microsoft Hyperlapse alkalmazás segítségével (egyébként hasznos app, ajánlom mindenkinek).
Ehhez a következő videóhoz annyit hozzáfűznék, hogy képremegés ide-oda ezek az utak Magyarországon vannak, ennek a világ összes képstabilizátora nem elég. Az viszont biztos, hogy az a 60FPS meglátszik. Tényleg jó a felvétel! Ha nincs kedved 10perc motorozást végignézni, megmondom, hogy hova tekerj. Kötelező: 0:53 tól kb 5 másodperc. Direkt nem sípoltam ki. 😀 Többi: 6:50-nél előzés, 7:17-nél dőőőől a világ (nem, nem esik el) és ennyi. A többi random motorozás. 🙂
Tartozékok
Nagyon sok fajta tartozékot kapunk hozzá, ami hatalmas plusz az árhoz képest. Tudjuk kerékpáron, motoron vázra fogatni és bukósisak tetejére ragasztani. Természetesen kapunk hozzá hámot is, amivel mellkasra rögzíthetjük.
Nagyon örültem, hogy adnak gyorskötözőt is a csomagban, így ezzel senkinek nem kell foglalkoznia.
Tölteni és számítógépre kötni micro usb csatlakozóval lehet, amit természetesen a töltővel együtt kapunk is hozzá. Röviden fogalmazva mindent, sőt több mindent kapunk hozzá, mint a drágább testvéreihez.
Összességében
Az ára pont annyi amennyit egy ilyen kameráért el lehet kérni. Kicsi, praktikus és sok helyre felilleszthető. A kép minősége a célnak megfelelő, lehet akár menetrögzítőként is használni. A tartozékok kárpótolnak a képstabilizátor gyengeségért, mivel rengeteg variációt lehet összerakni belőlük. Plusz mondanom sem kell, hogy manapság pár perc ráfordításával megvághatjuk és javíthatjuk a videó minőségét.
Aki szeretné felvenni sport élményeit, vagy csupán kipróbálná milyen egy kicsi, halszemoptikás kamerával élni az életét, az ne féljen megvenni ezt a készüléket, kellemes élményben lesz része. Pláne, a promo kóddal.
A tesztkészüléket és a hozzá adott akciót köszönjük szépen a ConCorde-nak.
Utóirat: Nem dolgozok a Concordenak és nem kapok semmit azért, mert a nevemmel akciót indítottak. Sem a tesztért. 😀 Csak leírtam, hogy ne értsük félre egymást. Szép napot!
Akció is van hozzá emberek! Beleszerkesztettem a cikkbe is. Ha rendeléskor a megjegyzés rovatba bírjátok, hogy “Zagor”, akkor 29.990 forint helyett 25.400-ért adják! Milyen jószívűek, igaz? 😀