Felbukkant a Samsung Galaxy Ace széria legújabb, azaz negyedik tagja, ami meglepetésemre, még az én tetszésemet is elnyerte. A nagy Galaxy szériából kivált kisebb sorozat, leginkább árának köszönhetően időről időre hódítja a mit sem sejtő vásárlók szívét. Most sincs másképp, ezúttal viszont kapunk is valamit a pénzünkért.
Jóformán bárkit kérdezünk, az Ace szériát szinte mindenki ismeri. Ez első sorban azért van így, mert bárhol is nézzük az árait – függő vagy függetlenként egyaránt – mindenképpen a legolcsóbbak közé sorolódik.
Lássuk az alapokat
Kijelző | 4,3 col, 480×800 SAmoled kijelző |
Processzor | Qualcomm Snapdragon 410 4×1,2 GHz |
Oprendszer | Android 4.4.4 Kit Kat |
RAM | 1GB DDR3 |
ROM | 5GB, 3GB használható, microSD-vel bővíthető |
Kamera | előlapi: 1,2 megapixel (1280×960), Hátlapi: 5 megapixel (2560×1920) |
Akkumulátor | 1900mAh |
Egyéb | Wifi (v802.11b/g/n), Bluetooth v4.0, GPS, 3G/4G LTE, G-szenzor, fényérzékelő |
Méretek | 128,80×65,80×9,10 mm |
Súly | 126g |
Külső
A tesztkészülék egy fehér példányát nyúzhatom, ránézésre majdnem olyan, mint az összes S3 korabeli Samsung.
Szép lekerekített, kényelmes fogású ház, nem recseg ropog sehol, az illesztések pedig mindenhol szépen passzolnak. A tipikus fémcsíkot imitáló műanyag keret is rajta van, bár én ezt nagyon nem szeretem, hisz hacsak nem tartjuk fix tokban, hetek alatt megkopik és elővillan mögüle a műanyag.
A hátlap egy része sima, középen pedig csíkozott, érdes, aminek nem látom túl sok értelmét. A dizájnt feldobja, ez tény. Az átlagos Samsung hátlapokhoz képest elég merev.
A készülék jobb oldalán található a kikapcsoló gomb, bal oldalán a hangerőszabályzó. Felül a 3,5mm Jack bemenet, alul meg a micro USB csatlakozó várja a behatolást.
Hátulra került az 5MP-es kamera melytől balra fekszik a ledes villanó, jobbra pedig hangszóró. Az előlapi kamera, illetve az érintőgombok az eddig megszokott helyen találhatóak.
Belső
Az alsó-középkategória alapját szolgáló Qualcomm Snapdragon 410 4×1,2 GHz proci hajtja meg ezt a gépezetet is. Ennek köszönhetően gyorsan reagál a készülék minden pillanatban. Meglepő, hogy ezúttal a folytonosság is jellemző a Samsung kis üdvöskéjére. Ettől a gyártótól én a felső kategóriában is ritkán látok ilyet. Asphalt 8 szaggatás nélkül gyönyörű szépen futott rajta és a pályák betöltési ideje sem volt 20 perc. Ezért taps a Samsungnak.
A telefon hangszórója – hát nem a legjobb, de legalább hangos és nem torzít. A füles viszont kinézete ellenére nagyon jó, ilyet kéne minden közép-alsókategóriás készülékhez adni.
Elindítva a kamera szoftvert, a szokásos fényképező módok találhatóak meg benne: Auto, éjszakai, Szép arc, Sport, Legjobb fénykép, Panoráma, Sorozatfelvétel.
Effektusoknál négy módot találhatunk: Normál, Szürke, Szépia, Negatív. Két fókuszmód közül lehet választani: Makró és Autófókusz
Fénykép felbontás lehetőségek: 5MP 2560×1920 (4:3), 4MP 2560×1536 (5:3), 3,2MP 2048×1536 (4:3), 2MP 1600×1200 (4:3)
Videó felbontás lehetőségek: 1280×720 (16:9), 720×480 (3:2), 640×480 (4:3), 320×240 (4:3)
A következő képeket és videót lőttem, azt hiszem mindent elárul a telefon kamerájának képességeiről. Sajnos ez a végére maradt és mielőtt elvitte volna a futár úgy lőttem pár képet sietve. Nem egy csúcs minőség, de ne feledjük, hogy ilyen áron, ne akarjunk stúdiófotókat. Normál fényviszonyok között jó képet készít.
Belső tárhelye 5GB, amiből csak 3GB használható fel, de szerencsére bővíthető. Az viszont sajnálatos, hogy egy telefon, aminek a belső memóriája ilyen kevés, megkapja a kitkat-et. Hiába teszünk bele SD-t írni nem tudunk rá, mivel a kitkat nem támogatja ezt. Éljen a fejlődés. Akkor miért nem kapott jellybean-t? Semmi különbség, sőt az még jobb is.
A kijelző 480×800-as felbontású Super Amoled, ami szokás szerint minden szögből viszonylag jó képet ad. Napfényben is jól látható.
A telefon nagy különlegessége az „Ultratakarékos” üzemmód, amivel akár 7-8 napig is használhatjuk telefonunkat. Nyilván, akár csak S5 esetében itt is csökkentett erővel áll csak rendelkezésre a telefon. A fekete fehér képernyőmód a samoled miatt itt is rengeteget segít az akksiidőnek, ami tényleg számít. Ezúttal tényleg egy olyan készüléket lőttek a középkategóriába, ami leszámítva a kamerát, gond nélkül viszi a díjat.
Csak megjegyzésképpen írom, hogy 2 évvel ezelőtt Motorola Razr is megkapta costum romban a „fekete-fehér” módot és már ott is majdnem duplázta az akksiidőt. Az Atrixon pedig volt ujjlenyomat olvasó és hátlapi gomb is. Lássunk is, ne csak nézzünk. Amit világszenzációnak mutatnak be, az valóban már régen létezett, csak más, hazánkban nem honos gyártó, vagy egy ismeretlen fejlesztő kreálta azt meg. Az esetek többségében sokkal jobb minőségben. Aki teheti, hasonlítsa össze egy atrix és egy S5 ujjlenyomat olvasó képességét. Nem súgom meg, hogy melyik a jobb, de nem az S5. Hopp. Na most már mindegy.
A lényeg, hogy a mai készülékek közül 60ezer forintos áron – ha a MotoG-t nem számolom – minden szempontból nyert a Samsung Galaxy Ace 4 LTE a rajta futkorászó 4.4.4 rendszerrel, ami betekintést enged a felsőkategóriás tudásarzenálba.
Legutóbbi hozzászólások