Bár nem kapott akkora hátszelet az Asus csúcstelefonja, azért a ZenFone 2 igenis ott van az elsők között.
Rögtön az elején leszögezem, hogy ebből a készülékből kettő típus létezik. Az egyik 1,8GHz processzorral és 2GB LPDDR3-mal a másik pedig 2,3GHz processzorral és 4GB LPDDR3-mal lett szerelve. Egyéb tekintetben a két típus megegyezik. Nálunk az erősebik járt. A részletes adatlapot lentebb megtekinthetitek, de előtte néhány szó. Úgy gondolom, hogy – legalábbis a magyar piacon – elég ritkán látunk intel chipsettel szerelt okostelefont. Hogy ez miért van azt nem taglalnám, de igenis érdemes példával dobálózni, hiszen az Asus, többek között elkövette ezt a lépést és szemmel láthatóan jól jött ki a bizniszből.
Oprendszer | Android 5.0 ZenUI |
Méretek | 77.2 x 152.5 x 3.9 ~ 10.9 mm, 170g |
Processzor | Intel® Atom™ Quad Core Z3580 (2.3GHz), PowerVR G6430, with OpenGL 3.0 support Intel® Atom™ Quad Core Z3560 (1.8GHz), PowerVR G6430, with OpenGL 3.0 support |
RAM/ROM | 2GB/4GB LPDDR3 RAM és 16GB/32GB/64GB/128GB ROM (bővíthető) |
Kijelző | 5,5″, 1080×1920, IPS |
Kamera | Előlapi 5MP, Fix Focus, Wide View, PixelMaster Hátlapi 13MP, Auto Focus, PixelMaster |
Akkumulátor | 3000 mAh Li-Polymer, nem cserélhető |
Egyéb | G-Sensor/E-Compass/Gyroscope/Proximity/Ambient Light Sensor/WiFi ac/Bluetooth 4.0/GPS |
Első rénézésre szerintem ez a telefon csúnya. A power gomb a tetejére került, ami főleg azért gond, mert az ívelt hátlap miatt nehezen elérhető, kényelmetlen a kezelése. Ahátlapra került hangerő gombok egyébként jól el lettek találva. Talán jobban mint az LG üdvöskéinél, azonban számomra érthetetlen, hogy miért kellett ennél a telefonnál is a kamerát tenni arra a területre ahol a készülék legjobban érinti az asztalt/betont/padot vagy bármit amire letesszük.
Az anyaghasználat röviden szólva bőven elégséges, úgymond megszokható. Én konkrétan nem szeretem az Asus által használt müanyagot, de ennél a készüléknél valahogy nem zavart. Amolyan Samsung minőséget megközelítő érzet – ez nem jót jelent nálam -, csak azt nem tudom, hogy alulról, vagy felülről.
Az Asus saját rendszere a ZenUI szerintem szinte mindent leköröz a piacon, az egyszerű, de mégis nagyszerű kialakításával. Szépen és okosan rendezték el. Kinézetre egyébként valahol a MIUI és a TouchWiz (sok pont nulla, nem tudom hol tartunk) közé tehető, igencsak kellemes kombináció. Könnyen és egyszerűen kezelhetjük előre telepített alkalmazásokkal a tárterületet, akkumulátorhasználatot és a futó programok jogosultságait – root nélkül.
Ami külön dicséretet érdemel, hogy eddig az asusnak sikerült a legjobban megoldania a témakezelést. Rengeteg téma érhető el hozzá ingyen és pénzért is, amik szinte minden kategóriát kielégítenek, a rajzolt legó figurás ikon és notif skinektől egészen a minimalista modern dizájnig.
Hogy mást ne is mondjak, a rendszer működése gyakorlatilag hibátlan. Persze ez köszönhető az alá pakolt, 64bites intel hajtóműnek, ami egyébként “tulajdonságok” terén baromira nem tér ki a többi eszköz közül, sőt még le is marad. Elméletben az én telefonom sokkal erősebb ennél a gépnél – leszámítva, hogy csak 3giga ram van benne -, azonban a gyakorlat nem ezt mutatja. A ZenFone 2 rendesen feladja a leckét. Íme néhány képernyőkép és egy videó arról, hogy hogyan is teljesít (túl)aktív használat közben.
OFF
Most nézem a SEO cím sort.. Elég “tipikus címet adtam ezzel a Csízessel, lehet hogy már más is elkövette. Ha igen akkor bocs. 😀
/OFF
Amit külön kiemelnék, hogy kicsit tanulva a huawei és a honor versenytársaktól, a zenui-ban még a kamera alkalmazás és remekül sikerült. Rengeteg az alapértelmezett “okos beállítás”, és a manuális beállítási lehetőségek is adottak. Kaptunk vízszint jelzőt is, ami a személyes kedvencem.
Az elkészült képek nem rosszak. Könnyű vele fotózni és az eredmény is kellemes. Nem mondom hogy kiemelkedően csodás, de a képek élesek és a színekkel sem gondolom, hogy komoly gond lenne. Végül még annyit, hogy ez a készülék függetlenül megáll 130ezer forint környékén ami miatt bekerül a bestbuy kategóriába. Az egyébként sem túl gáz burkolati minőség, látva a teljesítményt és ezt az árat, azonnal elfogadható kategóriába röppen. Ez egy csúcsgép, olcsón, elfogadható, minimális kompromisszumokkal. A búcsúfotók, ZenFone 2-vel.
Egy kis kedvcsináló reggeli mellé, ha eszed a műfajt.
Legutóbbi hozzászólások