Gondolom nem vagyok azzal egyedül, hogy néha elfelejtek megcsinálni bizonyos dolgokat. Nem csupán azért, mert nincs kedvem hozzá – egyszerűen csak megfeledkezek róla. Persze, beállítom a naptárban a figyelmeztetést, de tudjuk, hogy az mindig akkor szólal meg, amikor éppen mást csinálunk – így egy könnyed mozdulattal elhallgattatjuk és általában meg is feledkezünk róla. Ha sok feladatot kell észben tartanod vagy sok elfoglaltságod van, akkor ez a pofás ki alkalmazás segít rendet tartani a káoszban is!
Amikor néhány héttel ezelőtt munkába álltam, azzal a naiv hozzáállással tettem, hogy majd én mindent megcsinálok időben és észben tartok minden feladatot. Nem jött össze. Ekkor ajánlotta egyik ismerősöm a wunderlist nevű alkalmazást, amelyet ő már jó ideje használ iPhone-n valamint MacBook-on is. Az első gondolatom az volt, hogy ezért nem veszek iPhone-t 😀 aztán rájöttem, hogy minden bizonnyal létezik már Androidra is – természetesen nem csalódtam; és ami a legjobb, teljesen ingyenes.
Ami leginkább megfogott benne, az egyszerű, de elegáns felhasználói felület, valamint sokoldalúsága: van webes felülete, Windows/OSX/Linux/iOS/Android platformokon is elérhető és szinkronban tartható.
Az alkalmazás, miután elindítottuk, azonnal végig vezet bennünket az első lépéseket, részletesen elmagyarázva a program használatát. Ezután azonnal a listáinknál találjuk magunkat. Ezek a listák segítenek az elvégzendő feladatok kategorizálásában. Alapból is kapunk néhány kategóriát, de tetszés szerint állíthatunk korlátlan számban, ahogyan ízlésünk kívánja. A listákon láthatjuk feltüntetve, hogy hány elvégzendő feladatunk van még az adott kategóriában.
Ha rábökünk egy listára, akkor az elvégzendő feladatok sorakoznak elénk. Új feladat hozzáadásához egyszerűen kattintsunk az üres sorba, gépeljük be a kívánt szöveget, majd nyomjuk meg az Entert.
Az egyes feladatokra kattintva további opciókat kapunk; nem sok, de a lényeget tartalmazza. Adhatunk hozzá leírást, beállíthatjuk az esedékesség napját, hogy jelezzen-e vagy sem, ha közben meggondoltuk magunkat, akkor áthelyezhetjük egy másik listába, vagy ha fontos feladatról van szó, akkor csillaggal is elláthatjuk.
A főképernyő alsó sorában 5 ikon sorakozik elénk, amelyekkel válthatunk a különböző feladatok között; kiválaszthatjuk, hogy az összes, csak a mai, a késésben lévő/elmaradt vagy a csillagozott teendőket szeretnénk látni.
A „More” gombra kattintva további csoportosítások között válogathatunk: összes, teljesített, holnapi, következő 7 nap, későbbiek, teljesítési dátum nélküliek, valamint utolsóként a beállítások opció szerepel.
A menü akár szegényesnek is mondható, de a leglényegesebb beállításokat tartalmazza. Amint azt már a cikk bevezetőjében említettem, egy nagyon dizájnos, mondhatni elegáns alkalmazással van dolgunk (sőt, nekem kissé iOS beütést kelt), így beépített hátterek közül is válogathatunk.
Az androidos alkalmazásban sajnos még nem szerepel a magyar nyelv, de a fejlesztők megígérték, hogy hamarosan pótolják a hiányosságot. Ezen kívül csak a dátumformátumot állíthatjuk be, illetve az automatikus szinkronizálást. Van még egy beállítási lehetőség, ami számomra kissé érthetetlen: ha már a kezünkben van a készülék, van pc és webes felülete is, akkor miért küldenék emailben feladatot a listára? Biztosan velem van a probléma, és nem értem a Berlini fejlesztők észjárását…
Itt azonban még nincs vége a történetnek, mert amint azt már említettem, van asztali kliense is a wunderlistnek.
Ehhez már megérkezett a magyar nyelvi támogatás is, valamint szinte teljes mértékben megegyező a kezelőfelülete a webes és androidos felülettel. Itt is láthatjuk a szinkronizált listáinkat, ami viszont pozitívuma az asztali gépekre írt alkalmazásnak, hogy -az androidos alkalmazásban erre nincs lehetőségünk, de – itt már rendezhetjük is a listáinkat. A listáinkat jobb oldalon találjuk (kereshetünk is bennük), a kezelőfelület gombjai pedig az alsó sorban sorakoznak előttünk. Funkciójukat tekintve szinte teljes mértékben megegyeznek az androidos alkalmazással, így erről fölösleges külön is szót ejtenünk.
Egy nagyon jól kidolgozott „feladat kezelő” rendszerrel van tehát dolgunk. Titka leginkább az egyszerűségében, valamint a „multiplatform” működésében rejlik. Több hasonló alkalmazást kipróbáltam már, de általában ezt a funkciót hiányoltam. A wunderlisttel könnyedén kezelhetjük a feladatainkat, akárhol, akármikor – hiszen szinkronizálás után minden platformon ugyanazok az elvégzendő feladatok fogadnak bennünket. Az alkalmazás előnye, hogy nem felejtünk el semmi lényegeset – hátránya pedig:
hogy mindig lesz valami elvégzendő feladatunk…
A (http://www.6wunderkinder.com/wunderlist/) oldalon megtalálhatjuk a letöltő linkeket, valamint a marketből is elérhető az alkalmazás.
szerző: g.janosh
Legutóbbi hozzászólások