Huawei Ascend Mate 7 teszt (külcsín) – a vékony káva királya

Szerző:

kiskepAz ünnepek alatt sem pihent szerkesztőségünk, így tesztelés alá vontuk a Huawei Ascend Mate7 phabletet, amelynek készülékháza kiválóan teljesített. Néhány jellemzőjével sikerült legyőznie vetélytársait is, ami nem kis meglepetést okozott számomra.

A Huawei a világ telefongyártói élbolyához tartozik, erősen szorongatja a piac többi résztvevőjét, mindent megtesznek az előbbre jutásért. Újabb márkát (Honor) jelentettek be Európában, mivel szeretnének az olcsó, jó minőségű kategóriából a minőségi prémium terméket gyártókhoz tartozni. A Huawei név itt Magyarországon még nem tartozik az erős minőséget sugárzó brandbe, annak ellenére sem, hogy egyre több csúcs minőségű készülékkel (pl. Ascend P7) jelennek meg a piacon. Pedig portfóliójukban a prémium minőséget képviseli tesztem alanya is, a Huawei Ascend Mate7, amely készülékházának több tulajdonságával is elkápráztatott.

Külcsín:

Kézbe fogva a telefont azonnal érezhető rajta a különleges minőség, erős fém keret veszi körül a kijelzőt, de jutott az alumíniumból még a hátlapra is. Forgassuk meg a készülékházat az egér segítségével.

Videó is készült külsejéről.

A következő képen kézben fogva látható, melynek segítségével összehasonlíthatjuk a Samsung Galaxy Note 4-gyel.

kez_05Valamivel nagyobb a készülékháza, mint a Note 4-é, ám óriási 6 inches kijelzője szépen kitölti előlapi felületét. Súlya 185 gramm, ami alig nagyobb, mint a 172 grammos Note 4 vagy az iPhone 6 Plus 172 grammos tömege.

Bekapcsoló gombja a hangerő gombbal egyetemben jobb oldalra került, hüvelykujjal könnyen elérhető magasságba.

power_gombBal oldalán található a SIM és a mikroSD kártya fiókja, amelyet a hozzá adott aprócska célszerszámmal nyithatunk ki.

sim_talcaA tálcák fémből készültek, így elég erősek, nyitómechanizmusa is tökéletesen teszi a dolgát. A következő képen röntgennel átvilágítottuk a készüléket, így bepillantást nyerhetünk belső titkaiba.

rontgenSajnos a hátlapot nem lehet eltávolítani, így akkumulátorát cserélni nem tudjuk, bár 4000 mAh-ás telepe nagyon erős üzemidővel szolgál. Hátlapján található egyik különlegessége az ujjlenyomat olvasó, amelynek minősége már vetekszik az Apple féle változattal. Nem kell rajta ujjunkat húzogatni, elég csak rátenni és felismeri azt. Nagyon jó a hatásfoka, szinte minden érintés után bekapcsolja a készüléket, talán a felismerés sebességén javíthattak volna még egy kicsit. A legfontosabb, hogy képes a telefon bekapcsolására, nem kell a power gombbal bajlódni. Sajnos a Samsungos ujjlenyomat olvasó nem ebből a családból származik, remélhetőleg belátják Koreában, hogy megérett a kidobásra az általuk használt technológia.

hatlapA hátlap alján a hangszóró árválkodik, amelyből sajnos csak egy van így marad a mono hangzás. Hangminősége nem rossz, de a Note 4 hangszórójánál szegényesebb a hangképe. A készülékház méretei a következő képen összehasonlíthatóak néhány phablettel.

kulmeret_osszehasMár ezen a képen is jól látható mennyire kihasználja az előlapi felületet a Mate7, a Sony phabletjének alig néhány tizeddel nagyobb a kijelzője, ennek ellenére méretes készülékház tartozik hozzá. Az óriások csapatában még a Note 4 is normálméretű telefonnak látszik. Megmértem a Huawei Ascend Mate7 káváját, a következő képen két vetélytárssal hasonlítható össze a mért érték.

kava_kepPhablet vetélytársait magasan lekörözte alig több mint hárommilliméteres kávájával. A következő diagramon már több telefonnal is meg kell küzdenie, lássuk az eredményt.

kava_tablazatA Mate7-nek sikerült vékony kávaszélességével az eddigi győztest (LG G3) letaszítania trónjáról. Ezzel megtörte az LG hegemóniát, mivel eddig csak a kisebbik koreai gyártó telefonjai tartózkodtak az élbolyban. A Huawei bőszen hirdeti, hogy kijelzője több mint 78 százalékban tölti ki az előlapi felületet, ennek utána is jártam néhány méréssel. A következő táblázatban már látható, hogy valóban sikerült-e a bravúr.

kijelzo_keszulekhaz_01Egy fenomenális 78,44 százalékos eredménnyel lealázta az egész mezőnyt, figyeljük meg az iPhone 6 plus siralmas 68,86 százalékát, amiért nem jár dicséret az almás cég mérnökeinek. Kedvet kaptam további mérésekre is, mert azt vettem észre, hogy a Samsung Galaxy Note 4 felső és alsó kávái is jelentősen nagyobbak, mint a Mate7-é. A mérési eredmények a következő képen láthatóak.

also_felso_kavaA Note 4 felső kávája közel 14 milliméteres, a Mate7-é viszont csak 9,072 milliméter, telefonos mértékben a majdnem fél centis eltérés orbitálisan nagynak számít. Az alsó részen is van némi eltérés a két káva között. Az előlap kihasználtságával kiváló tervezési bravúrt hajtottak végre a Huawei mérnökei. Sok gyártó az ilyen mérvű előlapcsökkentést a készülékház vastagításával kompenzálja, így nyer vissza az elvesztett térfogatból. A Mate7 nem él ezzel a módszerrel, vastagsága majdnem egy milliméterrel kisebb, mint a Note 4-é. A következő képeken egymás mellé tettem a két telefont.

hatlap_nezetvegnezetoldalnezetA Huawei Ascend Mate7 készülékházának minősége szinte verhetetlen, anyaghasználata tökéletes, nem spóroltak a fémek használatával. A készülékház arányai, előlapi felületének kihasználtsága. Vékonyka kávája pedig magasan a többi gyártó terméke fölé helyezi.

 

A Kijelző:

A Mate7-nek nem kell kijelzőjével sem szégyenkeznie, 6 hüvelykes FullHD 1920X1080 felbontású IPS panelt építettek be, amelynek minősége kifejezetten jó lett. Szabályos RGB kiosztással készítették, és abból a HTC által is kedvelt ferdén pozícionált alképpont elrendezésűt választották. A következő képen a hasonló felbontású Samsung Galaxy Note 3 mellé tettem nagyított kijelzőjét, amelyen látható milyen szorosan illeszkednek a Mate7 alpixelei a Note 3-hoz képest.

ips_panelTáblázatba szedtem néhány készülék felbontását, képernyőméretét, kijelző-technológiáját és beillesztettem a Huawei telefonját is a sorba.

ppi_tablazatItt 368 ppi-s eredményével nem került dobogóra, de a hat hüvelykes kijelző ellenére is eléri a „retina felbontást”. Két videót is készítettem, az elsőben kijelző tesztelő programot futtatok a Mate7-en és a Note 4-en, valamint néhány nagy felbontású tesztképpel is összehasonlításra kerül kijelzőjük.

A következőben pedig elindítottam egy QHD tesztvideót és egymás mellé illesztettem a két készülék kijelzőjét.

A fenti videók jól mutatják, hogy a Mate7 alapbeállításnál kissé zöldes tónusú képet mutat. Szerencsére a Note 4 AMOLED kijelzőjéhez hasonló módon, állítható a színhőmérséklet, a meleg és hideg tónusok között. Így ízlésünkhöz formálhatjuk a képi hatást, nem kell megelégednünk a gyári alapbeállítással.

szinhomersekletA SuperAMOLED és az IPS kijelző minősége szemből nézve majdnem azonos, ám amint változtatnunk a betekintési szögön, változik a látvány is. A Note 4 kijelzője egy hajszállal részletesebben árnyalja a tulipán szirmait, és lapos szögből nézve sem fehéredik ki a képe.

tulapanA Huawei Ascend Mate7 kijelzőjénél is megtapasztalható az átlós nézetnél a fehér ködfátyol, hasonló módon az LG G3-hoz, ami valószínűleg az új IPS panelek sajátsága lehet. Szerencsére ritkán nézzük telefonunkat átlósan, így nem valószínű, hogy e tulajdonsága bárkit is zavarni fog. (Sajnos a fényképezőgép egy kissé eltúlozta a fehér erősségét, valójában nem ennyire releváns az eltérés.)

kodfatyolA kép jól szemlélteti a Note 4 feketéinek valódi mélységét is, szinte eltűnik a kijelző felső része a fekete háttérben. A Mate7 kijelzőjének háttérvilágítása nem túl homogén, a fény több helyen is erősebben szivárog át a folyadékkristályokon.

fekete_hatterMindezen hiányosságok a napi használat során nem túl gyakran jelennek meg, így elmondható, hogy a Huawei Ascend Mate7-be épített IPS kijelző a legkiválóbb megjelenítők közé tartozik.

 

Összegzés:

Ebben az évben a Huawei Ascend Mate7 az első telefon, amely meglepett készülékházával, s ezzel kivívta csodálatomat. Prémium anyaghasználata, ideális előlapkihasználtsága, vékony kivitele, kiváló kijelzője mind a felső kategória csúcsára emeli a telefont. Abban az esetben, ha adnak mellé egy kiváló tollat, amely kihasználja az elektromágneses rezonancia előnyeit és hozzá igazítják a szoftvert is, verhetetlen phablet születik.

 

 

A tesztkészüléket a huawei_logo  biztosította számunkra. Köszönjük.

 

 

Vélemény, hozzászólás?