A Samsung Magyarország Zrt. meglepett minket egy kicsiny illetve egy óriási hangfal szettel. Ízelítőt kaptunk a Samsung MX-H730 és az MX-HS8000 készülékek, mondhatni brutális erejéből és látványából. Továbbítva az élményt, megosztjuk veletek a tapasztaltakat.
MX-H730
Rövid jellemzés: 600W teljesítmény, CD lejátszó, 1db USB és RCA csatlakoztathatóság
Egyszerű sztenderd hifi. Nincs benne semmi különleges, vagy olyan extra amitől kimagaslana a tömegből. Rendelkezik a már jól szokott hangbeállítási lehetőségekkel (EQ), és egy úgynevezett GIGA SOUND BLAST funkcióval, ami nagytesójával ellenben itt annyira nem hallványos – mert ugye ha valami lehet „lát”ványos, miért ne lehetne „hall”ványos. Viccet félretéve, tényleg nincs semmi extra benne. Használni mindenképp kell, hogy jó/jobb hangzást érjünk el, de nem ad olyan élményt, amire hivatott. Például a Sony saját termékcsaládjában más szavakkal illetett, hasonló funkciója az olcsóbb és a drágább szériáknál is egyaránt sokkal többet nyúlt. A nálam járt példánynál, továbbá egy érdekes problémát tapasztaltam. Az aux csatlakozásnál cirka fél másodperces hang késés érzékelhető, ami zenehallgatásnál nem para, de például filmnézés vagy játék, esetleg film/hang vágás közben már igen zavaró sőt nagy probléma.
Összességében azonban a hangja Samsunghoz képest jó volt. Minden esetre a 70.000 forint körüli árat kissé sokallom, de az is tény, hogy sohasem voltam híve a hifiknek és az ilyen „minden egyben” készülékeknek. Ezt azért emelem ki, mert alapvetően kevés tapasztalatom van, ilyen kategóriájú hifikkel kapcsolatban.
MX-HS8000
Rövid jellemzés: 2300W teljesítmény, FM rádió, CD lejátszó, 2db USB, RCA és bluetooth csatlakoztathatóság
Brutálisan jól néz ki! Hatalmas, alig fért be a lakásba Egészen konkrétan ki kellett bontani az előtérben, mert a dobozával nem tudtunk fordulni a bejáratot követő első szobasarkon. (Ott a szekrényeket korábban gond nélkül vittük be.) Persze megpróbáltuk bevinni, de nem sikerült. Megérte a szenvedést, mivel olyan élménnyel gazdagodtam, amit nem mindenki mondhat el magáról. A bitang mérete és súlya miatt olyan combos hangzást vártam, amit meglepetésemre meg is kaptam. Nem torzít, nem búg és ami a legjobb, hogy tényleg szépen szól akkor is ha muzsikát hallgatok, de akkor is ha üvölttetem. Mindenképpen ki kell emelnem, hogy ez nem kis lakásba, vagy kis szobába való. 15 négyzetméteres légtér alatt kizárt, hogy ki lehetne használni. Akár klubokat, vagy kisebb szórakozóhelyeket is bőven kiszolgálna.
Ebben is ugyanúgy megtalálhatók azok az alap funkciók, mint a kistestvérében, így arra nem is térnék ki. Az egyik képessége azonban sok ámulást és nevetést eredményezett. A két darab USB közül az egyik képes az éppen hallható hang rögzítésére. Ez az ötlet visszahozta gyerekkorom kazettás magnóinak érzését, amikor a rádióban szóló aktuális számot kazira másoltuk és nyúztuk egész nap. Ebben az esetben annyi változik, hogy kazetta helyett pendrive-ra kerül a ‘trekk’. Nem tudom ki találta ki, de hatalmas ötlet volt, aminek egyébként értelme is van.
Lehetőségünk nyílik virtuális effektezésre (peremezés, tremoló, hullám stb.) bár ezeknek nem igen láttam hasznát. Ami viszont kifejezetten tetszett, hogy van focimód – az egyik lehetőség, hogy stadionhangzást kapunk, illetve a másik pedig leszűri a környezeti zajokat és kiemeli a kommentárt. Bónuszként találunk egy GÓL gombot is, amit megnyomva pár másodpercig a meccseken hallható síp dob fütyülés és éljenzés kombináció csendül fel. Megtalálható benne a karaoke funkció is bár ezt nem állt módomban kipróbálni. Rendelkezik bluethooth csatlakozási lehetőséggel is, amit minden közkedvelt telefonmárkával sikerült összehozni.
A rendszer sajátossága, hogy mind a fejegység mind a hangfalak ütemre villognak. A hangfal több színben, míg a fejegység, a kijelzője illetve a hangerőszabályzó körül kéken bling-blingel. Nagyon látványos és nekem tetszett is, csupán két szépséghibája van – nem kikapcsolható és általában köze nincs a tényleges ritmushoz. Ami még szintén zavaró, azaz úgynevezett booting sound, egy pár másodperces taktus, ami minden bekapcsolásnál felzendül. Nagyon király dolog volt az első bekapcsolásnál (igazi VakuljParasztSystem) de a második, harmadik és a többi alkalommal már egyre zavaróbbá vált. Természetesen nem lehet kikapcsolni.
Sajnos nem sok időt töltött itt, így ennél sokkal aktívabban és részletesebben nem tudtam/tudtuk kivesézni, pedig lehetett volna még mit. Igaz, ami igaz, az élmény így is megvolt! Az viszont biztos, hogy a látványosnak mondható funkcióit illetve a jelenlegi átlag 230.000 forintos árát figyelembe véve ez az a bizonyos luxus kategória, ami nem is olyan drága. Van olyan felhasználói réteg, aki ezeket a jelentéktelen funkciókat igényli, viszont a hangeffektek és a villogás nélkül lehet, hogy én is megvenném, ha lenne szükségem gyárban összerakott szerkezetekre. Ugyanennyi pénzből, egy pici keresgélés és olvasgatás után azért kapunk ilyen teljesítményt. Nem okosat vagy csilli-villit, de egy ilyen árba belefér egy tükörgömb, ritmusra villogó lámpa és egy stroboszkóp is, a fejegységen, az erősítőn és a két hangfalon kívül. A gyerek pedig sokkal szívesebben hangeffektezik egy szintetizátorral havi 10-ért (annyit amúgy is elkér nem?). Marhulást félretéve, szerintem megéri ezt az árat, ha nem adja meg magát 1 éven belül. Főleg kisebb szórakozóhelyeken (megnézném az embereket mikor egy Prodigy szám közepén valaki megtalálná a GÓL gombot), vagy nagyobb pubokban tudnám elképzelni. Lakásban csak ezek a csillogó effektek nélkül.
Összegzés
Általános felhasználásra mind a két gép tökéletesen megfelel. Értem ezalatt a sztenderd zene-, rádióhallgatást. Dizájnra nekem mind a kettő kifejezetten tetszett, könnyen kezelhetőek, távirányítón megtalálható minden, ami kell. Igényesen-szépen szólnak, ami azért a Samsung hangrendszereire nem igazán jellemző. A kisebbik (H730) mély terén nem duruzsolt olyan jól a GIGA SOUND BLAST ellenére sem. Nagy testvérével (HS8000) kapcsolatban nem volt semmi kifogásolható, szépen tisztán masszírozta a tüdőmet még max hangerőn is torzításmentesen. Azonban ezt tényleg pazarlás lenne focimeccsek alkalmával üvölttetni. Ennek kihívás kell, nem esti mese.
Örültem, hogy Önöket szolgálhattam, remélem adtam némi hasznos információt.
Kellemes napokat kívánok!
Legutóbbi hozzászólások