Gyakran kerülünk távol a hálózati töltés lehetőségétől, ilyenkor kénytelenek vagyunk bekapcsolni az összes energiaspóroló lehetőséget, különben nem húzzuk ki a napot egy akksival. Erre kínál megoldást a Samsung akkumulátor kit, amely tartalmaz egy külső töltőt is.
A jelen készülékei fejlett multimédiás szolgáltatásaik révén rengeteg energiát képesek elfogyasztani. A gyártók részéről hiábavaló minden energiatakarékossági megoldás, kemény használat mellett az egy napos üzemidőt szinte egyetlen készülék sem bírja ki. A probléma orvoslására az egyik legjobb megoldás a pótakkumulátor, mivel nem növeli a telefon súlyát, és azonnal teljes töltéssel rendelkezik. Egyetlen hátránya az állandó hátlap feltépkedés, amely hatással van a belső bepattanó fülek élettartamára, minél többször szedjük le, annál könnyebben lötyög majd később. A hátlap levételek számát csökkenthetjük egy külső töltővel, mivel a kimerült akksi újra töltése miatt nem kell leszedni a készülék hátlapját.
Csomagolás:
A doboz tartalmazza az akkumulátort, egy akksi tartó tokot, amelyben meg tudjuk védeni a külső behatásoktól, és egy külső töltőt.
Külső:
A következő animáció segítségével felnyithatjuk a doboz fedelét és bekukkanthatunk belsejébe, csak az egeret kell a képen vízszintesen mozgatni.
Anyagminősége kiváló, a kis doboz nagyon egyben van. Sajnos nem jár hozzá külön töltőkábel, és hálózati töltő, így a készülékünkhöz kapott tartozékokat kell használnunk erre a célra.
Összehasonlításképpen itt egy olcsó külső töltő a maga életveszélyes (a hálózati dugó lejár a helyéről) hálózati csatlakozójával. Azért van különbség a két kialakítás között.
Ha kivonjuk az akkumulátor árát (6668 Ft) az akkumulátor kit (9220 Ft) teljes árából, akkor kb. azonos összegre jön ki a Samsung külső töltője, mint olcsó társa.
A Note 3 esetében nem a hátlapba, hanem az akkumulátorba építették be az NFC antennát, így ezt a szolgáltatást sem kell nélkülöznünk használatakor. Röntgennel megkukkantottam az akkumulátor antennáját, a röntgen rudat megragadva, balra mozgatva láthatóvá válnak a belsőségek.
Kíváncsi lennék, az olcsó, utángyártott akksikba bele került-e, ez a néhány antenna vezeték.
Még egy érdekességet figyeltem meg a Samsung akkumulátor gyártásával kapcsolatban. A Note 1 és a 3 esetében is nagy a szórás az akku gyárak változatosságában. Egyik országban gyártották a cellákat a másikban, pedig összeszerelték azokat. Sajnos az sem mindegy hol szerelik össze, mivel a Kínában szerelt változatokkal nekem pl. problémáim voltak. Az egyik utólag rendelt akkumulátort azért kellett visszaküldenem a boltnak, mert nem fért bele a készülékbe, a másikat, pedig azért mert fél éven belül zárlatos lett. Nem érdemes ezen a tartozékon spórolni, mivel a gyáricsomagolás nélküli termék (zacskós), sokszor gyenge minőségű. A következő képen látható mennyire nagy a szórás a gyártás és összeszerelési helyek tekintetében. Van itt Japán és koreai akkumulátor cella, és ezeket szerelik Kínában, Vietnámban, sőt még Koreába is jutott összeszerelő üzem.
Töltés:
A 15 százalékra lemerült akkumulátort két óra alatt teljesen feltöltötte, ami nem olyan vészes egy 3200 mAh-ás energiatárolónál.
Zárszó:
Azok számára praktikus tartozék, akik már fél nap alatt is képesek lemeríteni telefonjukat, hiszen így rendelkezésükre áll a pót akksi, és amíg azt használják, addig fel is tölthetik az eredeti tartozék akkumulátort. A kilenc ezer forintos ár megéri az extra energiát, és a hozzá tartozó töltőt.
A tesztkészüléket a biztosította számunkra. Köszönjük.
Legutóbbi hozzászólások