Újra itt az USB Host, ami elég hosszú időre feledésbe merült a gyártók emlékezetében. Az ősrégi Fujitsu-Siemens PDA-k is használták ezt a szolgáltatást, mostanában pedig a Nokia porolta le N8-as készülékével a régi jól bevált megoldást. Mindig szerettem volna egy olyan készüléket, amelyre rádughatok egy pendrive-ot, esetleg billentyűzetet. Most elérkezett az ideje, mivel a Samsung Galaxy Note támogatja az On-The-Go szabványt.
Az USB Host lényege, hogy különféle perifériákat tudjunk rádugni a PDA-ra. Nagy hasznát vehetjük pl. egy billentyűzetnek, vagy a belső memóriát kibővíthetjük egy pendrive-val, esetleg egérrel is vezérelhetjük kedvencünket. Ehhez nem kell más csak egy USB Host kábel, amit egyszerűen beszerezhetünk, vagy akár össze is fabrikálhatunk egyet.
Amint megkaptam a Note-ot, azonnal végigtúrtam a kacatos dobozom, remélvén hogy találok a Host kábel elkészítéséhez alkatrészeket. Hamar meg is lettek a hozzávalók, egy USB A aljzat, és egy mini-micro USB átalakító személyében.
Ezután felugrottam a netre, és információkat kerestem elkészítéséhez, meg is találtam a hozzá való kapcsolási rajzot. Ezt egy kicsit átgyúrtam, hogy szemléletesebb legyen, íme a bekötési rajz.
A rajzon pontosan követhető, hogy milyen módon kell összeforrasztani a két csatlakozót. A Host kábel elkészítését, egy ügyes kezű forrasztásban jártas ismerősömre bíztam, akiben nem is csalatkoztam, rövid időn belül elkészítette „vágyaim tárgyát".
Izgatottan dugtam rá a Note-ra, és csodák-csodája működött. Azonnal rácsatlakoztattam egy Asus USB-s egeret, majd a megjelenő kurzor nyíllal beszáguldoztam a képernyőt. Kattintgattam mindenhová, megnyomtam az összes létező ikont, a jobb gombbal pedig vissza is tudtam menni a menübe.
A következő kiszemeltem egy Logitech billentyűzet volt, nagyon élveztem a gombok püfölését addig, amíg szükségem nem lett magyar karakterre.
Amint leütöttem az é betűt sajnos nem az, hanem az angol billentyűzet kiosztás karaktere jelent meg helyette. Hiába töltöttem le újabb és újabb magyar virtuális billentyűzetet a Note-ra, sajnos nem sikerült a hardveres billentyűzettel felismertetnem kis hazánk speciális karaktereit. A legjobb eredmény, amit elértem pl. az é előcsalogatására, hogy az e betű többszöri megnyomására megjelent. Ez a módszer viszont nem alkalmas kétkezes gépelésre, remélem valaki tud egy jó kis megoldást ennek a hibának az elhárítására.
Ezután következett a Pendrive, ez is kapcsolatra lépett a Note-tal, és tökéletesen beolvasta a rajta lévő filmet, majd akadozás nélkül le is játszotta. A billentyűzet elégtelen működése miatt érzett elkeseredésem egy kissé alább hagyott ettől a sikerélménytől.
A külső merevlemezek közül a Note csak azokat ismeri fel, amelyeknek saját tápellátása van. Ezért egy Western Digital 1TB-os winyót választottam tesztem alanyának, ami NTFS-re volt formázva. Amikor rádugtam a host kábelre biztató búgó hangot adott, de sajnos hibaüzenettel jelezte, nem tud csatlakozni a PDA-ra.
A kapcsolási rajzról, és a Host kábel kipróbálásáról készítettem egy rövidke videót is.
Remélem ti is kedvet kaptatok az USB Host kipróbálására.
A kábel elkészítésébe csak akkor fogjatok bele, ha a megfelelő szaktudás birtokában vagytok, mivel könnyen tönkre tehetitek a PDA-t egy hibás forrasztással.
Legutóbbi hozzászólások