A 2013-as 2,5% után idén becslések szerint mintegy 3-4% lehet az online kereskedelem részesedése a teljes kiskereskedelmi forgalomban. Habár a növekedés mértéke jelentős, még mindig jelentősen elmarad az olyan fejlett nyugat-európai piacok eredményétől, mint például Anglia, ahol a kiskereskedelmi forgalom egytizede már az interneten zajlik. Az online vásárlás népszerűsítése érdekében Magyarországon először az Extreme Digital vezeti be a tengerentúlon már ismert és nagy sikert aratott Black Friday napot.
„2013 vége mérföldkő volt a hazai online kereskedelemben: az előző karácsonyi szezonban ért el olyan részesedést az elektronikus kereskedelem a teljes kiskereskedelemből, amelynek révén már elmondható, hogy játékszerből tömegek választásává vált. Célunk az, hogy ezt a 2,5%-ot idén előbb 4% közelébe, majd pedig néhány év alatt a nyugat-európai szintre, körülbelül 10%-ra tornázzuk fel. Ezért döntöttünk úgy, hogy utat mutatunk a hazai online és offline kiskereskedelmi piacnak, és Magyarországon mi vezetjük be elsőként az Egyesült Államokban már nagy sikert arató Black Fridayt, amelynek keretében ügyfeleink soha nem látott kedvezményekkel vásárolhatnak‟ ̶ mondta el Várkonyi Balázs, az Extreme Digital ügyvezető igazgatója.
Az Extreme Digital célja a Black Friday bevezetésével az, hogy olyan felhasználók számára is vonzóvá tegye az internetes vásárlást, akik korábban még sohasem, vagy csak nagyon ritkán éltek ezzel a lehetőséggel. Ennek érdekében a cég amellett, hogy hatalmas, 20, 30, sőt 70%-os kedvezményeket kínál körülbelül 300-350 termékére, a szállítást is ingyenessé teszi november 21-én pénteken, a Black Friday magyarországi debütálásának napján.
Remélem nem csak az öt ezer forintos termékeket fogják leárazni, ugyanis az igazán nagy marketing az lenne, ha telefonokat, laptopokat és hasonlóan, magasabb értéket képviselő termékeket adnának haszon nélkül – ahogy ugyebár a szokás előírja. Hamarosan kiderül.
„Számításunk szerint a mobileszközök, azaz az okostelefonok, táblagépek és notebookok lehetnek mind a Black Friday, mind a karácsonyi szezon legnagyobb slágerei. Azonban emellett megjelentek olyan, korábban gyakorlatilag nem létező termékek is, amelyek népszerűsége szélsebesen nő. Ezek közül az olyan, mobilalkalmazásokkal kompatibilis okos eszközök előretörése várható leginkább, amilyen például az okos mérleg vagy hangszóró. A titkos favoritom pedig a selfie-mániát meglovagoló selfie-állvány, amellyel sokkal jobb önarcképek készíthetők‟ ̶ tette hozzá Várkonyi Balázs.
Nos ez remek hír. Így sincs eléggé letaszítva a nép, tömjük rá a selfie-botot. Egy jó könyv mit számít, ha az árából vehetünk egomaster pálcikát. Az én koromban még tuningolható ramra gyűjtöttünk, hogy jobban hasítson a CS. Abból lehet tanulni. A selfizésből nem. Mi lenne, ha inkább e-book lenne a “titkos fegyver”. Vagy Glettvas, az is jobb.
A tavaly karácsonyi növekedés megtartása és fokozása volt 2014-ben az Extreme Digital fő célja. A vállalat, amelynek sikerét olyan külső tényezők is segítették, mint a labdarúgó világbajnokság miatt megnövekvő vásárlási kedv, a 14 napos elállási jog bevezetése miatti magasabb bizalom az internetes vásárlás iránt, valamint a bankkártyahasználati-kedv emelkedése, idén várhatóan a piaci átlag fölött, 40%-kal növeli online forgalmát.
Ez ám a jó hír emberek. Személyes tapasztalatom, hogy akár külföldről, akár belföldről – mégis inkább külföldről -, de jobban megéri interneten rendelni. Én átlagosan havi 8-15 rendelést adok le, lassan egy éve, inkább külföldre és ennek csupán a 10%-a, ami nem úgy zajlik, ahogy reméltem. Ha a termékkel van problémám gond nélkül kárpótolnak, és ha elveszik útközben a csomag: “Nem gond! feladnak egy újat!”. Apró megjegyzés, hogy ha csomag veszik el, az a magyar postán történik. Az átlagos szállítási idő a magyarországi reptérre például Kínából, a feladástól számítva 3-8 nap. Magyarországon belül további 5-10 nap amíg elkerül hozzám. Innen is látszik, hogy minden rendben működik, amíg a határon kívül történik az. Az eladóktól pedig itthon is ezt a morált várnom el, hisz lehet fogni az adókra, vagy a törvényekre, itthon mégis sokkal nagyobb a haszonkulcs, mint külföldön mind kis és nagykereskedőkre nézve.
Az internetes sikerben szerepet játszik az Extreme Digital külföldi webshopjainak előretörése is, hiszen a romániai, horvátországi, csehországi és szlovákiai webáruháza idén összességében közel megduplázza forgalmát a 2013-ashoz képest. A vállalat a legnagyobb potenciált a román és horvát piacban látja, ezért 2015-ben erőforrásait elsősorban erre a két területre összpontosítja, míg a többi országban az óvatosabb, lépésről lépésre történő fejlesztés stratégiáját követi. A Black Friday idén Magyarország mellett Romániában, Csehországban és Szlovákiában is elindul.
Mi pedig várjuk sok szeretettel és izgalommal, hogy mit hoz a magyarországi követség. Igaz, hogy sokan boldogabbak lennének most, ha ezt már nyár közepén tudják és lett volna idejük félretenni, de ez vagy figyelmetlenség volt a marketingesek részéről, így nem fog akkora ütemben kiürülni a raktáruk, vagy pedig szándékos malőr, hogy minél kevesebbet bukjanak a bizniszen, de azért a híre elterjedjen, hogy ők a királyok. Egyébként mivel ezt ők kezdték itthon, akárhogy nézzük, ők a királyok. És ez nem reklám. Én sose rendelnék tőlük. Drága. Majd talán pénteken.
Naháát. Csak nem összeomlott az ED oldala…. Az a szánalmas hogy nem készültek fel, vagy az, hogy direkt kevés létszámot szolgál ki a szerver a mai napon. 🙂