LG G2 teszt – Dupla vagy semmi

Szerző:

kicsiIsmét sikerült egy LG-t kaparintanom a kezeim közé, köszönhetően az LG hazai képviseletének. A telefont a hazai bemutató napján már kipróbálhattam és megnézhettem. Hosszas várakozás után végül hozzánk is eljutott ez a csúcs készülék is. Voltak pozitív és negatív tapasztalataim vele kapcsolatban.

Külső

Az egyszerű, de igényes fehér dobozban a készüléken kívül a szokásos töltőt, USB kábelt, Stereo headset-et és egy SIM nyitó segédeszközt találunk. A telefon alapvetően műanyagból készült, de ettől függetlenül minőségi az összeszerelés. Továbbra se levehető a hátlap (szép mintázata van), erre azért volt szükség, hogy minél kisebb méret mellett minél nagyobb kijelző és akkumulátor férjen a telefonba. A kijelzőt továbbra is Gorilla Glass 3 védi. Érdekessége még, hogy a kijelző üvege és a panel között nincs semennyi hézag, ezzel is javítva a képminőséget és csökkentve a tükröződést. Méreteit tekintve 138,5*70,9*8,9 mm-el és 143 grammos súllyal rendelkezik, ami nem semmi teljesítmény, tekintve, hogy 5,2 colos kijelző terpeszkedik rajta. Összehasonlítás képen, nem sokkal nagyobb, mint egy Samsung Galaxy S3.

front_ KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Az elején a kijelző felett találjuk az előlapi kamerát (2,1 Mp), pár érzékelőt és a visszajelző LED-et. Alulra került a Micro USB port, az elsődleges mikrofon és a hangszóró. Újításként a hangerő és a bekapcsoló gombok nem a készülék oldalán találhatóak, hanem a hátulján. Érdekes elgondolás, de pár nap alatt könnyen megszokható.

A G2 Micro SIM kártyát képes fogadni.

Az akkumulátora 3000 mAh Li-Po, ami erős használat mellet is bőven elegendő legalább egy napi használatra.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Kijelző

Az 5,2 colos kijelző egy True HD IPS+ panelre épül, aminek a felbontása 1920*1080 vagyis Full HD. Szép színeket és nagy betekintési szöget kínál, és napsütésben is kitűnően használható. Ez az egyik legjobb kijelző az AMOLED után, amit eddig láttam. Az érintő felület és a kijelző között nincs semennyi rés, ezáltal jobb a kép minősége.

Screen

Hang

A beépített hangszóró hangereje és minősége jónak mondható még letéve is jól szól, mert semmi nem takarja el. Oldalra fektetve film nézés közben lehet esetleg zavaró, hogy csak az egyik oldalon van hangszóró.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Belső

Az LG G2-t a mostanság elég nagy népszerűségnek örvendő 4 magos Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 processzor hajtja meg, magonként 2,26 GHz-en. A grafikus mag szerepét egy Andreno 330 látja el. Teljesítményét tekintve az egyik csúcsot képviseli. A szoftver is megfelelő optimalizációt kapott, használat közben gördülékeny és gyors volt.

A készülékben 2 GB RAM teljesít szolgálatot. Bekapcsolás után valamivel 1 GB feletti memória áll rendelkezésünkre. Használat közben ez rohamosan csökken. Szerencsére van feladatkezelő, amivel bezárhatjuk a feleslegesen futó programokat.

Ram

A hozzám érkezett készülék 16 GB belső tárhellyel rendelkezett. A 16 GB-ból kb. 10,62 GB-ot használhatunk fel. Erre telepíthetünk programokat is vagy használhatjuk más egyéb hasznos vagy haszontalan fájlok tárolására. Sajnos Micro SD kártyával nem bővíthető tovább.

Storage

Kommunikáció

Az internet sebessége maximálisan 42 Mbs letöltést és 21 Mbs föltöltést érhet el HSDPA+ hálózaton. Készülék kezeli az LTE hálózatot is, ahol 150 Mbs a letöltési és 50 Mbs a feltöltési sebesség. A WI-FI terén B/G/N/AC szabványt kapjuk.

Kapunk még DLNA-t és Bluetooth 4.0 is. A szokásos kütyüket itt is megtalálhatjuk, mint a gyorsulásmérő, fényérzékelő, távolságérzékelő, barométer és digitális iránytű.

Android

A készülék Android 4.2.2-vel érkezett. Ellentétben a gyári Android sorozattal előnyösen átszabták a felületet az LG mérnökei.

Version

Egyik kellemes meglepetés az volt, hogy a képernyőn megjelenő vezérlőgombok sorrendjét testre szabhatjuk. Így aki már megszokta ezeket egy másik készüléken, azoknak nem kell egy másik kiosztás megtanulni.

Home Home2
Note Calendar

A Notification-t lehúzva végre elérhetőek itt is a gyors gombok, megkönnyítve a mindennapos használatot. Apró hiba volt, hogy mikor lehúztam a Notifyt, nem mindig húzta fel a vissza gomb megnyomásakor. A beállításokban a kapcsoló gombok teljesen átrajzolásra kerültek, mint apró billenő kapcsolók.

Notify Connections

Érdekesség, hogy kikapcsolt állapotban a kijelzőre duplán koppintva felébred a telefon.

GPS és navigáció

A GPS vétellel különösebb gond nem akadt. Érdemes arra is figyelni, hogy a kijelző felbontása miatt egyes navigációs programokkal meggyűlhet a bajunk.

Videó és fényképező

A 13 megapixeles fényképezővel egészen jó képek készíthetőek, bár minősége kissé elmarad az élmezőnyben lévő készülékektől. Cserébe viszont remekül kezelhető a fényképező szoftvere. Nekem nagyon tetszett, könnyen és logikusan átlátható és kezelhető.

Camera_photo

 

CAM00002CAM00005CAM00006

 

Videót maximálisan 1920*1080/60fps felbontással vehetünk fel. A bitráta 20 Mbps körül volt, ha a képkockák számát 30-ról 60 fps-re növeljük, akkor ez az érték 30 Mbs kúszik fel. A kamera tartalmaz optikai stabilizátort is. Sajnos a fókusz csak automata módban működik, nincs rá lehetőség, hogy fix pontra állítsuk.

Camera_Video

 

Végszó

Ismételten egy csúcs készülék, minden földi jóval megáldva. Nekem hátrányt jelent, hogy nem cserélhető az akksi és nem bővíthető memória kártyával. Előnye, hogy van egy remek minőségű kijelzőnk és gyors telefonunk. Árát tekintve még az elfogadható kategóriába tartozik, vagyis 150 ezer forint alatt van. 





9 hozzászólás a cikkhez

  1. […] A G Flex-ben 2.26GHz-en fog ketyegni a 4 mag, ahogy az LG másik csúcskészülékében, az LG G2-ben is. Másban is hasonlítanak a készülékek, például ugyan úgy 2 GB RAM-mal […]

  2. Megörülten pedig, hogy egy jó kis teszt a G2-ről, de látom csak egy akármilyen oldalról kimásolt specifikációk, mondatba foglalva történő leírásáról van szó. Esetenként 1-2 magánvéleménnyel megspékelve.

    Pár gondolat, ami így hirtelen eszembe jut:

    “…KÜLSŐ…”
    Itt még esetleg említést érdemel a szinte mindenkinél jelen lévő, bár a működést nem befolyásoló probléma: a hátlap recsegése, benyomódása – közvetlen a hátlapi gombok alatt

    “…dobozban a készüléken kívül a szokásos töltőt, USB kábelt és egy SIM nyitó segédeszközt találunk. …”
    + egy stereo headset-et, ami bár iszonyt jól néz ki, nagyon gyengén szól

    “…Ez az egyik legjobb kijelző az AMOLED után, amit eddig láttam….”
    Ezért sokan megköveznek majd. (egyébként számomra is a Samoled az etalon, ez nem jelenti azt, hogy az a legjobb – ugye beégés, túlszaturált színek, ilyesmi – ez sokaknak nem jön be)

    “..Kommunikáció..”
    Ide még beférne az IR led, amely hasznos funkció lehet, illetve nem mellékesen egy nagyon jó szoftvert ad hozzá az LG, ami TANÍTHATÓ!!! (dícséretes)

    “…Android…”
    Esetleg itt még említést érdemel az LG saját UI-ja, amely meglepően jóra sikeredett minden tekintetben: használhatóságban, funkciókban, kinézetben és sebességben is.

    “..egészen jó képek készíthetőek, bár minősége kissé elmarad az élmezőnyben lévő készülékektől….”
    Ez a korai/első szoftververziókra igaz, az újabb szoftverek alatt egyre jobban és jobban muzsikál a kamera.

    • whpgab szerint:

      Igen, valóban nem egy GSMArena teszt. De légyszi vegyétek azt is figyelembe:
      – Itt a legtöbbször hobbiból írnak tesztet az emberek
      – Egy telefont kb. egy hétre kapjuk meg tesztelésre, így nem ugyan olyan, mint amikor a saját telefonodat használod folyamatosan akár heteken, hónapokon keresztül
      – Sajnos nincs mindig időnk arra, hogy átolvassuk az összes fórumos hozzászólást, hogy éppen milyen problémára milyen megoldás van
      Nekem napi szinten Samsungom van, és ahhoz tudok hasonlítani, illetve azokhoz a telefonokhoz, amiket tesztelek. LG-t ritkán szoktam.
      – Nem utolsó sorban én is ember vagyok, tehát hibázhatok 🙂

      No, de hogy válaszoljak a felvetett “kritikákra”
      1. Én nem tapasztaltam recsegést, ropogást. (néha a teszt készülékek jobban össze vannak rakva, mint, amit tömeggyártásra szánnak)
      2. A stereo headsetet pótoltam.
      3. Az Amoled kijelzők sokat fejlődtek az évek során. Szinte végig vittem az összes samsung vonalat (Omnia II-től kezdve, S3-ig, de nekem egyiken se éget be a kijelző. Persze lehet, hogy szerencse vagy csak az, hogy nem használom maximum fényerőn) A HTC-knek viszonylag jó kijelző vannak még, a Sony meg felejtős. Másrészt a mondatban ott van, hogy amit eddig én láttam vagyis az én véleményem szerint. Ez nem egy statisztika, szubjektív vélemény 🙂
      4. Valóban az IR led jogos, teljesen kiment a fejemből…
      5. Említettem, hogy jó lett, igaz nem veséztem ki.
      6. Van egy screenshoot a szoftver verzióról, nem tudom, hogy az mennyire korai vagy késői, de amiket csináltam vele képeket, azoknak szólt a kritika. Persze tűző napsütésben mindegyik jó képet és videó készít.

      Köszönöm a kritikákat, igyekszem majd jobban odafigyelni 🙂

  3. Náhó szerint:

    Ár-érték csak 4-es? Akkor mi az ötös? Jóval olcsóbb, mint az SGS4, ami még gyengébb is.

    • whpgab szerint:

      Az ötös az lett volna, ha van benne memóriakártya foglalat pluszban. Az akksi cseréről nem is beszélve.
      Az S4 persze, hogy gyengébb, de ha jól tudom jó pár hónappal előbb is jött ki (majdnem fél évvel). Szóval jogosan a Note3-hoz lehetne hasonlítani.

  4. Rizsi szerint:

    Talan jobb ha ezt a tesztet nem olvassa el az LG. A tavalyi ev egyik legjobb telefonjarol ilyen keveset irni! Az egy dolog, hogy hianyos, de meg pontatlan is. A kamera hiba mar reg javitva lett. November es decemberben 3 frissites is jott a vasra (amirol en tudok). A mernokok nem csak, hogy meghallgatjak a felhasznaloi visszajelzeseket, de eleget is tesznek nekik. Februar korul pedig itt van a KitKat frissites. A 48kHz-es DAC processzor emlitesre sem kerult, pedig a ma letezo legjobb van benne. Ha mar LG adta kolcson a vasat en mint Nexus felhasznalo megkerdeztem volna toluk, hogy mikor ohajtjak itthon forgalmazni a Nexus 5-ot? Egy mondat erejeig meg ez is belefert volna a vegere.

    • whpgab szerint:

      🙂
      Továbbra is fenn tartom a kamerás dolgot, hogy arról írtam véleményt, amit készítettem vele képet. És mivel a teszt idejében nem jött újabb frissítés a telefonra, feltételezhetem, hogy, az utolsó verzió volt rajta. Innentől kezdve tök mindegy, hogy ki lett-e javítva vagy nem, ha egyszer ez volt rajta 🙂 Maga a szoftver meg sokkal jobb, mint ami az új Samsungokon van.
      Ígérem a Note 10.1 2014 edition-ről többet írok, igaz az a sajátom és így jobban ismerem már.
      Ezt hol írják? (48kHz-est)
      Ez van az LG honlapján:
      “A G2 24 bit/192 kHz hifi lejátszást és felvételt tesz lehetővé, reprodukálva a stúdióminőségű hangzást. Ennek a fejlesztésnek köszönhetően olyan valósághű hangélményt nyújt, amire okostelefon korábban nem volt képes.”
      Szóval akkor 192 kHz vagy 48 kHz?
      Nem vagyok Nexus felhasználó 🙂 Eszembe se jutott, örültem, hogy ezt megkaptuk, erre is egy csomót kellett várni…

      • Rizsi szerint:

        Igaz ezt elirtam. Reg volt mar a szeptemberi launch rosszul emlekeztem ra. Ne hasonlitsunk mar egy LG-t egy onmagat lejarato Samsunghoz akik direkt rontjak le a telefonjaik szoftvereit, hogy ezzel kesztessek a felhasznalokat az uj termekek vasarlasara. Az LG igenis figyel a feedback-re, errol viszont Tarsy es Náhó tobbet tudna beszelni mint en.

        • whpgab szerint:

          Valóban, a Samsungnak nem tökéletesek a szoftver részei, de legalább a legtöbbön lehet javítani. Viszont a hardverben, elég jók.(nem a külsőre gondolok). LG-ről nem tudok nyilatkozni, mert még nem volt. Addig viszont nem is lesz, amíg nincs benne memória kártya foglalat és esetleg cserélhető akksi. 🙂

Vélemény, hozzászólás?