Volt alkalmam tesztelni a Huawei eddigi legjobb, mobilpiacra szánt alkotását. A P8 egy ritka jól összerakott készülék, elérhető áron.
Az alapvetőn gyorsan túl is adnék. A Huaweire jellemző rendszer itt is pontosan ugyan olyan app-arzenállal áll a felhasználó rendelkezésére mint a korábbi készülékeknél. Különlegesen jól megírt energiakezelési módok és rendkívül hatékony működés, MIUI jellegű skin alá bújtatva. A kezelése pofon egyszerű, ugyanakkor az utolsó csavarig mindent mi magunk szabhatunk személyre a beállítások menüpontjai alatt. A hardvert is rendkívül jól válogatták össze. Azt kell mondjam, hogy a Huawei tervezőasztalához igazi profik kerültek. Sorra adják ki a jól átgondolt készülékeket, amik gond nélkül tapossák az élmezőnybe vezető utat.
Megjelenés | 2015. Április |
Méretek | 144.9 x 72.1 x 6.4 mm, 144g |
Kijelző | 5,2″, 1080×1920, IPS LCD, 424ppi, Gorilla Glass 3 |
OS | Android 5.0.2 |
Processzor | HiSilicon Kirin 930/935, Quad-core 2 GHz Cortex-A53 & quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 |
GPU | Mali-T628 MP4 |
ROM/RAM | 16/64GB, 3GB |
Kamera | 13MP, OIS, dupla tónusú led villanó, 1080p@30ftps |
Akkumulátor | 2680mAh |
Egyéb | Dupla nanosim, max 128GB Sdkártyával bővíthető |
A csomagolása kifejezetten ötletes. A képek magukért beszélnek, élvezet volt kicsomagolni a fiókos elrendezésű dobozkát.
Magát a készüléket kézbe véve azonnal feltűnik az acélos tekintet. Bizony, ez a készülék nagy százalékban, fém burkolatot visel magán. Természetesen, ahogy azt mostanában megszokhattuk, ez a készülék is úgynevezett unibody, azaz az akkumulátorát normál körülmények között nem tudjuk kivenni. A sim- és sdkártyákat ezúttal is fiókokba helyezve tudjuk bejuttatni a gép belsejébe.
Bekapcsolást követően, mindamellett, hogy gyönyörű kijelző villan fel, azonnal feltűnik hogy a gombok nyomáspontját jól eltalálták. Kifejezetten kényelmes volt használni a bekapcsoló és a hangerőgombokat egyaránt.
Az 5,2 colos kijelző egy olyan méret amit még talán elvisel az átlag felhasználó és hála a készülék kialakításának valamint a keskeny keretnek, ez a gyakorlatban elég jó eséllyel a vásárlók szemében is így jön vissza. Rengeteg alkalommal gondolkodtam azon, hogy nekem vajon az 5 vagy az 5,5 colos kijelző az ami még pont megfelel, de a Huawei gépe után már tudom, hogy a kettő közötti méret a legjobb. Szerencsére “csak” egy FullHD kijelzőt kapunk, ami egyrészt a 424ppi képpontsűrűség mellett bőven elegendő, másrészt nem zabálja úgy az akkumulátort, mint például egy QuadHD tábla. A színei és betekintési szöge totálisan kielégítőek és napfényben sem okoz gondot böngészni rajta.
Azt hamar kiemelném, hogy ugyan a telefon alján található rácsok közül csak az egyik takar hangszórót, ez egyáltalán nem jelent gondot. Totál véletlenül jöttem rá, mikor játék közben pont csak az egyik nyílást fogtam be. Félreértés ne essék, ez a telefon szinte egyedülállóan gyönyörű hangzással bír. Komoly előrelépés történt a Huawei saját chipsetjének gyártása során, ugyanis a hangkeltés régóta a HiSilicon egyik legnagyobb gyengéje volt. Úgy látom hogy ezt olyannyira kiküszöbölték, hogy egyenesen az élmezőnybe lépett vele a gyártó. Nem viccelek, baromi hangos, tiszta és néha ijesztően jók a mélyek. Filmet nézni is élvezet rajta, de főleg játék közben tudja az ember állát letépni a hangzás. A méretéhez és az egy darab mono hangszórójához képest egészen fel tud dobni egy egyszerű lövöldözős, vagy autós játékot a hangjával.
Teszt programok egyébként elég jó pontszámokat mutatnak, azért azt kiemelném, hogy ezt a készüléket merném egy S5, de mondjunk baromi nagyot, egy S6 mellé tenni. Zökkenőmentesen muzsikál hétköznapi felhasználás során.
Ugyan ha nagyon nekiesek és elkezdem pusztítani a lelkét, érezhetően melegszik, de egyáltalán nem gondolom, hogy a kritikus határt átlépné, vagy akár csak a közelébe kerülne. Teljesen természetes, hogy terhelés alatt a 8mag bizony melegszik. Egy Real Racing 3 sajnos már nem megy vajsimán, ettől függetlenül bármit telepítettem fel rá, minden bőven a játszható határon belül maradt. Azt kell mondjam, hogy 3D-ben nem a legjobb, de abszolút elfogadható szinten van. A rendszer, mint említettem szokásos Huawei kreálmány, attól szinte semmiben nem tér el.
Szinte… Igen. Azért is írtam ezt, mert az egyetlen terület, ahol ez a telefon messzemenően kiemelkedik a tömegből az bizony – az amúgy is remek tervezés és kivitelezésen kívül – a kamera. Nem csak szoftver, hanem hardver szinten is. Ez a telefon b—-g akkor és úgy fotóz amikor és ahogy akarom. Elnézést, hogy olyan szót használtam amit ki kellett “sípolnom”, de tényleg nemtudom mikor láttam utoljára bármilyen kategóriában olyan készüléket, aminek a kamerájára azt mondtam, hogy “na ez igen, ilyet akarok”. Jelen pillanatban ha azt mondanák, hogy ingyen választhaték egy készüléket, de bármit, akkor a P8-ot választanám. Az elegáns kialakítás, a minőségi anyaghasználat, szép kijelző, duplasim, microsd bővíthetőség, jó hangszóró és még ráadásul profi kamera, abszolút meggyőzött – természetesen még nem jött ki a OnePlus Two. 🙂
Mint azt láthattátok a képernyőképeken, a kamera maga viszonylag egyszerűen kezelhető GUI-t kapott. Néhány gomb, pár csúsztatás, némi effektezés és kész. Mégis mindent tud. A lencsenyitvatartás természetesen nem okoz neki gondot, de mint látjátok kapott külön fénycsík, fényrajz, selymes víz és csillag útvonal módot is. Ezek működése majdnem teljesen megegyezik, de mégis eltér egymástól. Fényes nappal és éjjel is rendkívül jól fókuszál és gyakorlatilag azonnal exponál. Nagyon minimális zajt tartalmaznak csak a képek és külön kiemelem, hogy ugyan valamennyire odafigyeltem, hogy jó képet készítsek vele, az ide felkerült képek mindegyike spontán készült, bármiféle betérdelés, vagy színállítgatás nélkül. Mindent automatikusan csinált, én csak a nekem kellő funkciót választottam ki. Ennél többet azt hiszem nem kell mondanom. Nagyon odab–z. Kommentár a képek alatt.
És végül a timelapse mód. Készítettem vele pár rövid timelapset és összevagdostam, remélem nem rontott a videoszerkesztő a minőségén, mindent 100%-ra állítottam. Egyetlen hátránya, hogy timelapse készítés közben nem kapcsolja ki a kijelzőt, így jelentősen megnöveli a fölösleges akkumulátorfogyasztást. A Droid Timelapse Pro valamint az utódja a Framelapse pro nevű alkalmazás például kikapcsolt kijelző mellett rögzít, és érezhetően jobban is bírja vele bármilyen készülék.
Összességében azt kell mondjam, hogy habár a Huawei P8 drágának mondható, 120.000 forintos független áron mozog, ettől függetlenül ebben az árkategóriában nagyon komoly fölényben van. Mint említettem minden apróságra odafigyeltek és hiába a kevésnek mondható akkumulátor, a remek optimalizálásnak köszönhetően könnyedén elnavigálhatunk vele 2, de aktív használattal is simán 1 teljes napig – 16 óra töltés nélkül, aktívan használva. Legyen szép napotok és ne feledjétek el megnézni lefekvés előtt, hogy nincs-e valami szörny az ágyatok alatt.
[…] a készülék már járt nálunk múlt évben. A készülékről akkor Zagor írt tesztet. Már akkor is nagyon tetszett a készülék, de így alkalmam nyílt alaposabban is megismerkedni […]
Vettem ma egy ilyet! Képernyőmentést melyik gombkombinációval lehet készíteni?