Vannak olyan készülékek, melyeket szívesen látunk akár több körben is. Egy szerencsétlen véletlen után szükségem volt egy telefonra és akkor jutott eszembe a Huawei P8. Mivel Ők mindig segítőkészek voltak, így szinte borítékolható volt, hogy ki tudnak segíteni pár hónapra egy Huawei P8-cal.
Ez a készülék már járt nálunk múlt évben. A készülékről akkor Zagor írt tesztet. Már akkor is nagyon tetszett a készülék, de így alkalmam nyílt alaposabban is megismerkedni a készülékkel.
Az 5,2 colos full-HD kijelzőt Gorilla Glass 3.0 végi. Erre szükség is volt, mert a tesztalany egy kicsit viseletesen érkezett. A kijelzője ép volt ám apróbb karc jelezte, hogy ez egy tesztkészülék.
Külső megjelenés:
Mivel nincs az előlapon gomb, így ezt szoftveresen oldotta meg a gyártó. Ez egy kicsit fura volt elsőre, de hamar meg lehetett szokni.
A készülék selfi kamerája 8 megapixelen a hátlapi viszont 13. Ezzel megjelenéskor az egyik legjobb volt a piacon, de még ma is megállja a helyét. A P9 megjelenésével a Huawei folytatja a sort, hisz a Leica-val karöltve fejlesztették a P9 kameráját. De kanyarodjunk vissza a P8 hoz. A készülék méretei: 144,9×72,1×6,4 mm. Tehát nem mondható egyáltalán vastagnak.
Talán egy kicsit hosszú vagy csak az én kezem volt túl kicsi. A készülékház fémből készült és igen elegáns hatás kelt.
Hardver:
A Huawei a maga útját járja. Saját fejlesztésű Kirin chipje igen jól teljesít. A 4 magos 2 GHZ-es Cortex A53-as 4 magos 1,5 GHz-es szintén Cortex A53-as mag segíti. Míg a grafikus megjelenítésért egy MALI-T624-as GPU felelős.
A valóságban ez azt jelenti, hogy a mai játékok egész jó sebességgel futnak, akadást nem tapasztaltam. A fent említett 13 megapixeles kamera mellett természetesen ledes villantót is találunk. A belső memória 16 GB, ami nagyon kevésnek tűnik a mindennapokban. Ha nincs mellette SD kártya, akkor gyorsan betelik, főleg ha videókat is rögzítünk vele. A készülékben egy 2680 mAh aksi van, ami sajnos nem kivehető, az optimalizálásának köszönhetően azonban egy napot bőven kibír.
Szoftver, mindennapos használat:
Elsőre egy kicsit bizonytalan voltam, hogy tetszeni fog-e a készülék, de a végén megszoktam. A szoftver, ami a készüléken fut az Emotion UI 2015-ös változata. Nincs ugyan app-drawer de helyette kapunk egy csomó ingyenes skint, ami sokak számára teszi vonzóvá a készüléket. No de nézzük, hogy a mindennapok során milyen előnyöket és hátrányokat tapasztaltam:
Előnyök:
- a kialakítás vékony, kecses és szemrevaló
- akkumulátoridő
- nagyon jól optimalizált software
- testreszabható „Home” képernyő
- kerekített „Unibody” ház
- remek kamera
- Aprólékosan beállítható fényképező és videó funkció
Hátrányok:
- Nem cserélhető akkumulátor
- kicsit nehéz felemelni az asztalról
- kicsit élesek a szélei, hosszabb telefonáláskor kényelmetlen
Időközben megérkezett a Huawei P9 is hozzánk. A tesztet már olvashatjátok a portálon, itt pedig néhány közös kép.
Összegzés:
Az elmúlt hónapok alatt jó barátságba kerültem a készülékkel. Az optimalizált szoftvernek hála az aksi is jól bírta és ez volt az egyik legfontosabb. Egyszer-kétszer volt, hogy estére már csak pár százalék maradt, de még így is elegendő volt. A kameráját is nagyon szerettem, hisz rengeteg beállítási lehetőség van alapból is.
Legutóbbi hozzászólások