Ismét egy Huawei telefon került a kezeim közé. A mostani kategória az előzővel szemben inkább a belépő alsó kategóriát célozza meg. Önmagában ez még nem okozna gondot, de minél olcsóbb egy telefon, annál gyengébbek a felhasznált alkatrészek. Lássuk jelen estben hol eset a csorba. Szeretnénk köszönetet mondani a hazai Honor képviseletnek, hogy rendelkezésünkre bocsátotta a készüléket egy teszt erejéig.
.
.
.
Külső
.
A csomagolásról nem írnék sokat, mert csak a készülék jutott el hozzám. Valószínű, hogy a szokványos tartozékok, mint töltő és USB kábel kivételével sok minden más nem találnánk a dobozban. A készülék fekete előlappal és fehér hátlappal érkezett. Sajnos a hátlap enyhe recsegéssel hálálta meg a „gyengéd érintéseimet”. :))
Az 5 colos masina fizikai kiterjedése 142,2*72,3*9,4 mm-re sikeredett, ezzel kellemes fogást biztosítva felhasználója számára. A 156 grammos súlytól se fog leszakadni a kezünk. Persze létezik ebben a méretben könnyebb telefon is, csak ott az ár már kicsit több. A kijelző fölött a szokásos hangszóró és kamera található a távolság érzékelő szomszédságában. Alá festették a kezelő gombokat. Igen, festve van, és nem világítanak. Hátulra került a 8 MP kamera a LED villanóval együtt. A hangszóró szintén itt található, amitől könnyen eltakarhatóvá válik. A készülék alja a mikrofon és Micro USB port kombóját foglalja magába. Jobb oldalra került a bekapcsoló gomb és a hangerő-szabályozás kettőse. Nekem elég kényelmetlen volt a használata, mert mindig összekevertem a bekapcsoló gombbal. A bal oldal teljesen üres, ide például tökéletesen elfért volna a hangerő-szabályozó gomb.
A tetején a 3,5 jack kimeneten kívül más nincs. A fedél alatti kialakítás tökéletes, cserélhető akkumulátor, két micro SIM kártya, és természetesen bővíthető micro SD kártyával is. A 2000 mAh-s akkumulátor derekasan állta a sarat, átlagos használattal 2-3 napot is eldöcögött.
Belső
.
Az 5 colos kijelző IPS technológiával készült és HD (1280*720) a felbontása. A színek élénkek és a betekintési szögei is elég jók. A szerkezetet a Mediatek MT6582-es processzora hajtja meg a Mali 400MP2 videóvezérlő társaságában. A 4 magos 1,3 GHz-es gép derekasan meghajtja a teljesen testreszabott Android felületet. 1 GB RAM-ból tehettek volna még egyet bele. A belső tárhely 16 GB-ra korlátozódik, de ha ez nem lenne elég, akkor egy 32 GB-os micro SD kártyával bővíthetjük.
Hálózat terén mai szemmel nézve az éppen kihagyhatatlan dolgokat kapjuk meg, mobil hálózaton maximum 21 Mbs-mal tölthetünk le. A WiFi támogatja a b/g/n szabványt.
Rendszer
.
A Honor Holly az Android 4.4.2-re épülő Emotion UI 2.3-at futtatja. A felülete erősen hasonlít az iPhone-ok ikon elrendezéséhez, ebből következik az is, hogy az App Drawer-t (Program listát) is mellőzték, így minden feltelepített program a kezdőképernyőre kerül ki. Szerencsére mappákba is lehet rendezni őket. A felület egyébként könnyen kezelhető és remekül reagál az utasításainkra.
A felső értesítősávot két részre osztották, a bal oldalán jelennek meg az értesítések, míg a jobb oldali fülön a gyorsgombokat találhatjuk. Kisé zavaró volt, hogy jobbra-balra kellett lépkedni közöttük, amikor meg szerettem volna nézni egy régebbi értesítést.
A gyorsgombokkal egyébként miden rendben volt, az alap dolgokon kívül találtam pár hasznosat is, mint a zseblámpa, a Suspend button (a képernyő bármely pontjára kitehető navigációs gombok), a képernyőmentés gomb vagy a 4G kapcsoló.
Számítógépre dugva a készüléknél kiválasztható, hogy az SD kártyát Mass Storage módban is felismerje. Ebben az esetben ugyan le kell mondjunk róla, hogy lássuk a gépen a telefon belső memóriáját és a készülék se látja a micro SD kártyát, viszont cserébe a PC-n úgy látszik, mint egy normál kártyaolvasó. Aki használt már MTP-s telefont az tudja, hogy ez miért jó. Lehetőségünk van arra is, hogy a szokásos MTP módot válasszuk. Nálam ez a rendszer megérdemel egy piros pontot.
Pozitívum, hogy a kezelő gombok elfértek a képernyő alatt is, ezáltal több területet hagyva a felhasználónak.
A Galéria sajnos alapból nem kezeli a Picasa fotóinkat, ami fájó pont lehet azoknak, akik használják ezt a szolgáltatást, az olyanoknak, mint én.
Apró figyelmesség, hogy az FM rádió nem maradt ki.
GPS terén a tesztelt navigációval gyorsan talált műholdat és az MTK-nak megfelelő pontossággal követte az útvonalat.
A készülékről szóló kijelzőn pontos leírást kapunk arról, hogy milyen processzor használ a masina, mennyi a memóriája és mekkora a felbontása. Apró dolgok ezek, de mégis hasznosak.
Teljesítménye a jól optimalizált kezelő felületnek egészen jó.
Persze azért az 1 GB memória erősen bekorlátozza a Multi Tasking képességét, de még így is elfogadható.
Videó és fényképező
.
A hátlapi kamera egy 8 Megapixeles egység. A minősége hagy némi kívánni valót.
Napos időben még elmennek a képek, bár tájkép esetén a festmény effekt ingyen van. :)) Sajnos nem lehet kikapcsolni se.
Becsületére legyen mondva, hogy készíthető 20 képkockáig sorozat felvétel teljes felbontásban durván 1 másodperces időközzel, ami nem rossz.
Videózás durvább minőségű, mint a fényképek. 3GP formátumban 1920*1088 pixeles felvételeket tudunk készíteni maximum 16 Mbit/sec-el. Sajnos a képe nagyon homályos, mintha jóval kisebb felbontásból készülne a felvétel, amit a szoftver alakít át.
Az előlapi kamera 2 megapixeles. Minőségre erősen mossa a részleteket, de egy videó hívás erejéig vagy egy Facebook-os selfie-hez még elegendő.
Végszó
.
Nos, volt már jobb telefon is a kezemben. Alapvetően egy belépő szintű 2014-es telefonnal van dolgunk. Normál felhasználás mellett nem sok gondunk lesz vele. Pozitívum, hogy kezel két SIM kártyát is. Szép a kijelzője és ideális felbontással dolgozik, így akár remek választás is lehet főleg fiataloknak, akik még csak most kezdenek ismerkedi az Android-os világgal. Független ára 40 ezer forint körül alakul, így az ár/érték aránya elég korrekt.
.
Értékelés:
Legutóbbi hozzászólások