Valamikor januárban rábukkantam egy apró tréfára hangoutsban, aminek egyébként nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, de amit ma mutatott egy ismerősöm, attól eldobtam a kanalat.
A néhai Google Talk utódjaként befutott Hangouts-ot szinte mindenki ismeri, vagy a Google fiókjából, vagy az androidos telefonjáról. Véleményem szerint, amíg Google Talk néven futott, sokkal praktikusabb és hasznavehetőbb volt a rendszer.
A következőkben leírtak elméletben már a legelejétől fogva be lettek építve a Hangouts-ba, én mégsem tapasztaltam idén január előtt még soha. Kicsit rá is gugliztam és 3 perc alatt összegyűjtöttem az internet segítségével, hogy mi az amire még képes eme remekmű. Szerintem ez nem az első lépése a Google-nak az igénytelenség felé. Beszélgetni szeretnék egy chat alkalmazáson keresztül az emberekkel, nem pedig animációkat nézegetni. (Biztos kikapcsolható, de még nem idegesített fel eléggé hogy utánajárjak.)
Van ami itt is, ott is, de van ami csak böngészőben működik. Találtam róla még 2013-as bejegyzést is a neten, azonban egészen biztos, hogy ezek közül az “aktiváló” szavak közül többet is többször leírtam, és határozottan nem történt soha, semmi.
Ha beírod, hogy WOOT, akkor ez és még egy ehhez hasonló animáció fogadja mint két felet a beszélgetés ablakában.
Szintén mindketten látjátok, ha beírod, hogy LMAO.
Boldog születésnapot (ez minden nyelven megy).
XD és MUHAHAHA
ha beírod, hogy /ponies akkor egyszer egy darab póni szalad keresztül – ezt mindketten látjátok -, ha pedig azt, hogy /ponystream akkor tömegesen össze vissza és addig amíg még egyszer be nem írod – ezt csak te látod. Az viszont kedves gesztus, hogy kezdetekkor szépen a szélérő futnak be a pónik, és amikor kikapcsolom akkor is még aki a képen van kiszalad, nem csak eltűnik. Trollkodásnak tökéletesen megfelel, ha vágólapra helyezed (ctrl+c) a /ponies parancsot, és a ctrl+v illetve az enter gomb felváltott használatával csilliónyi pónit küldesz a túlpartra.
Kibányásztam, az animáció ezeket a pónikat tartalmazza. 😀 Biztos van aki névről ismeri őket. Az első a legjobb, ő a GoaPony.
A /pitchforks beírásakor egyszer elszaladnak a vasvillás tüntetűk, mindkét fél szeme előtt.
A /bikeshed beírására random színű lesz a háttér, de ez esetben mindkét félnél – de nem azonos színű. Visszacsinálni nem tudom hogy kell, de ha bezárom és újra megnyitom az adott ablakot, akkor eltűnik.
Azonban a /shydino hatására megjelenik egy picike citromsárga házikó és odasétál mögé egy zöld csillámf dínó. Nemértem. De legalább vidám dínó! 😀
Ha minden igaz működnie kéne a KONAMI CHEAT CODE -nak is, de nálam akárhogy próbáltam nem jött össze. Ha valaki rájön a trükkre, írja le. Íme egy kép, hogy hogyan is szól az a bizonyos kód:
És akkor van a klasszikus “/me szereti a sajtot” kategória, amit sok-sok éve meguntam IRC-n. A csillag, aláhúzás és kötőjelek közé zárt szöveg sajnos nem teszi vastaggá, dőltté vagy áthúzottá a szöveget mint régen. Pedig annak több értelme volt. Mindenesetre ha mást nem is, a cikk írásának idejére feldobta a napomat, és az a néhány perc ökörködés jót is tett az egészségemnek. Próbáljátok ki ti is, lehetőleg mindent egyszerre, hogy agybajt kapjon a túlvégen ülő ismerős.
Legutóbbi hozzászólások