Végre beszámolhatok az FPSece PS1 emulátor Androidra átültetett változatának elkészültéről.
Láthatóan egyre több Windows programokat fejlesztő cég értelmezi át termékét a kis robot keze alá.
Több alkalommal is írtam az FPSece Windows alá készített emulátoráról, amely a legjobban sikerült program ebben a műfajban.
Építsünk játékkonzolt a HTC HD2-be!
Építsünk játékkonzolt a HTC HD2-be II
Androidra is készült ilyen, pl. a PSX4droid, ami egészen jó, de sajnos grafikai minősége és játék kompatibilitási eredményei nem túl meggyőzőek.
Androidos PSOne emulátor HD2-re
Most megtörtént a csoda, az Fpsece fejlesztője Schtruck, és a nagy tehetségű programozó LDChen több hónapnyi megfeszített munka eredményeként kiadta Androidon is futó PS1-es emulátorát. Az Android Marketre is felkerült a program, 4 dollárért elérhető minden retró játékos számára.
Innen letölthető:
https://market.android.com/details?id=com.emulator.fpse&feature=search_result
Tulajdonságai:
– gyors
– nagyon sok játékkal kompatibilis
– hangemulálása jó
– grafikai minősége tökéletes
– valós idejű játékmentés, visszatöltés
– rezgéses visszajelzés
– játszhatunk a G-szenzorral, érintőképernyővel, hardveres gombokkal egyaránt
– ismeri az .img .iso .bin .cue .nrg and .Z disc image formátumokat
– használja a függőleges és fektetett képernyős üzemmódot is
Szükséges eszközök:
– Nem árt legalább 1GHz-es processzor a PDA meghajtásához
– Szereznünk kell a működéséhez egy eredeti Playstation BIOS fájlt, mivel ez nem tartozéka a programnak. A Google segít a problémán, beütjük az scph1001.bin szöveget a keresőbe, és már ki is dob egy rakás letöltési lehetőséget.
-A játékok jogtiszta beszerzési formája, a megvásárolt PS1-es játéklemezen lévő kedvencünk lehúzása .iso formátumban. Az elkészült fájlt felmásoljuk a PDA microSD kártyájára, és az emulátorból elindítjuk.
Beüzemelés:
– Feltelepítjük az emulátort a PDA-ra.
– Első induláskor megadjuk a BIOS elérési útvonalát.
– A Settings menüben beállítjuk a fontosabb paramétereket (terület, gyors boot, mentési útvonal stb.), majd ezeket el is menthetjük a Default config save opcióval.
– Végül a játék elérési útvonalát jelöljük ki.
A játékok multitouch üzemmódban működnek, így a Tekken játéknál akár többféle ütéskombinációt is megvalósíthatunk. A régi PDA-k nagy hátránya volt ennek hiánya, emiatt sok lehetőségtől elestek ezek tulajdonosai.
Ezek után már csak egy gondunk maradt, az időnk megfelelő beosztása, mert elég nehéz elszakadni ettől az új játéklehetőségtől. Egy rövid videót is összeeszkábáltam a program bemutatására:
Nagy öröm számomra, hogy ez a program androidos környezetben is megjelent. Remélhetőleg nem hanyagolják el fejlesztését, mivel jelenleg a legerősebb PS1 emulátor ezen az operációs rendszeren.
Az emulátor készítőjének honlapja: http://www.fpsece.net/index.html
PDA Fan Club
Legutóbbi hozzászólások