2024, 04 19, 01:07:23

Szerző Téma: Galaxy S8 - általános beszélgetés  (Megtekintve 67460 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető lawyer92

  • Hozzászólások: 100
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G3
  • PDA ROM: Gyári nyalóka
Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #50 Dátum: 2017, 07 12, 19:10:20 »
Sziasztok ! 1hete vagyok s8 tulaj és nem bántam meg eddig rosszat nem tudok mondani róla. Valaki esetleg tesztelte már a víz állóságot? Hétvégén megyünk nyaralni és ha lehetne akkor vinnem vízbe is magammal :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről


Nem elérhető vassjana

  • Hozzászólások: 334
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #51 Dátum: 2017, 07 12, 20:00:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok ! 1hete vagyok s8 tulaj és nem bántam meg eddig rosszat nem tudok mondani róla. Valaki esetleg tesztelte már a víz állóságot? Hétvégén megyünk nyaralni és ha lehetne akkor vinnem vízbe is magammal :)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
Beázásra nincs garancia! Én a helyedbe meggondolnám.

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről


Nem elérhető makszigáz

  • Hozzászólások: 913
  • Nem: Férfi
  • PDA: SM-G975F S10+
  • PDA ROM: Gyári
Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #52 Dátum: 2017, 07 13, 19:29:11 »
Viheted vízbe minden gond nélkül.Én heti két napot vagyok a strandon 1órahosszát  alkalmanként mert  a lányom úszik.A kisebbik lány meg valem pancsizik.Egy fekete szilikon tok van közben rajta nehogy még is karcos legyen ha leteszem a csempére.Símán bírja.

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető lawyer92

  • Hozzászólások: 100
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G3
  • PDA ROM: Gyári nyalóka
Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #53 Dátum: 2017, 07 13, 23:04:55 »
Köszönöm válaszod! Utána néztem ennek az ip68-nak és elvileg ez a legmagasabb pontszámok amiket lehet kapni az ip szabványban.

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről


Nem elérhető szoszee

  • Hozzászólások: 441
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Samsung Galaxy S8 SM-G950F
  • PDA ROM: XXU1AQF7
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #54 Dátum: 2017, 07 19, 15:30:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv everybody, eztán én is itt rontom a levegőt. :)

Áruló  :shock: ;) :D :D :D
Már én is itt vagyok   :D
Akkor remélem lesznek finomságok, mint anno "gékettőn"  ;)
"Vagyok ami vagyok, mert kell egy ilyen is"

üdv.: Szoszee

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #55 Dátum: 2017, 07 19, 20:27:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Áruló  :shock: ;) :D :D :D
Már én is itt vagyok   :D
Akkor remélem lesznek finomságok, mint anno "gékettőn"  ;)
Csácsumi! :ok: Jaja, árulók lettünk, jó a vas. :)
Olyanok sajna már biztos nem, ma már a készülékek nagy többségénél az unlock = gari bukó. Itt is...  Ami alapvetően nem is baj. ;)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető szoszee

  • Hozzászólások: 441
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Samsung Galaxy S8 SM-G950F
  • PDA ROM: XXU1AQF7
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #56 Dátum: 2017, 07 20, 10:01:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csácsumi! :ok: Jaja, árulók lettünk, jó a vas. :)
Olyanok sajna már biztos nem, ma már a készülékek nagy többségénél az unlock = gari bukó. Itt is...  Ami alapvetően nem is baj. ;)

Igen, kellemes csalódást okozott nekem is. :ok:
Évek óta először érzem úgy, hogy nem is hiányolom és nem érzek késztetést, a "főzött" rom használatára. :shock:
Döbbenetes  :D
"Vagyok ami vagyok, mert kell egy ilyen is"

üdv.: Szoszee

Nem elérhető balahu

  • Hozzászólások: 401
  • PDA: Samsung S8
  • PDA ROM: ALAP
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #57 Dátum: 2017, 07 22, 08:25:28 »
No én is idejöttem az  OnePlus3 után. egyelőre nagyon klassz, bár pár dolog ott jobb volt.

Nem elérhető vassjana

  • Hozzászólások: 334
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #58 Dátum: 2017, 07 22, 10:28:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
No én is idejöttem az  OnePlus3 után. egyelőre nagyon klassz, bár pár dolog ott jobb volt.
Pár különbséget írhatnál, kíváncsi lennék.

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről


Nem elérhető balahu

  • Hozzászólások: 401
  • PDA: Samsung S8
  • PDA ROM: ALAP
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #59 Dátum: 2017, 07 22, 19:46:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pár különbséget írhatnál, kíváncsi lennék.

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről
No hát első körben OP5-re akartam menni, de mikor megjelent, dacára a nagy igérgetéseknek, meg az egész OP5 arra volt főleg kihegyezve, hogy a kamera ilyen meg olyan lett/lesz, ez áll fókuszban, ezt fejlesztették legjobban, dxomark együttműködés stb stb.., nem lett az az igazi a tesztek szerint, főleg az automata nem igazi. Állítólag manuálisan, meg másik progival kitűnő, de én ilyenekkel nem akartam szórakozni, hogy nappal manuálisan ez meg az, sötétben meg az xy progival lőjek fotókat.. Így jutottam el a samuhoz, ami t mobilnál kezdőcsomaggal  függetlenül, listaáron semmi rabság 2 év garival netto annyi mint az OP5.
No szóval (kicsit hosszú rávezetés után :) ). Az OP3 (5) gyorsabb, fluidabb érzés, ha egy appot megnyitok, az 10 nap műlva is onnan folytatódik 6 (ill. 8 giga ram ugye). Szinte stock android, gar veszteség nélül nyitható, rootolható. Egy rakás rom, kernel van rá. Igaz ezekből már kinőttem, de kernelt azt cseréltem, amivel érezhetően gyorsabb lett, kevésbé merült. Ujjlenyomat olvasója sokkal jobb mint a samué (és itt nem az elhelyezéséről beszélek, mert elöl ugye sokkal praktikusabb/jobb -de a samura is rááll a kezem pár nap után. Gyorsabb, jobban érzékel, szinte alig kell rálehelni az ujjamat,samunál meg nyomni kell. DASH gyorstöltése is jobb , gyorsabban, melegedés nélkül tölti fel pikk pakk. Tényleg hihetetlenül jó dolog. SAmsungnál pl nem is értem ezt a gyorstöltés dolgot, pl 30% ról gyorstöltést bekapcsolva 1ó22 perc mondjuk, kikpcsolva meg 1ó13 perc....??? (gyári töltö/kábel)..Picit vicces.. Akksi kb ua. mindkettőnél (OP 5 mondjuk lényegesen jobb). De a samunak a kijelzője ezerszer jobb (OP3 kint napfényben szinte használhatatlan), fényképezője detto (OP3 főleg betérben, kevés fényben vérzik el, fókuszt se találja el soxor) , tud jó kis fícsöröket (de pl. az írisz az egy fasság, nálam fel se ismeri a szemem, de ha sikerül vele, akkor is meregetnem kell a szemem hogy azonosítson..hagyjuk is..), vízálló, vezeték nélkül tölthető.. Lehet rá normális üveget venni (gyáritm Nillkint), SAmura még nem :(. OP3 nál 2 év garancia, futár hozza viszi háztól házig, 1 -2 hét alatt megvan (pedig lengyeleknél javítják), nem veszélyes árak (pl kijelző csere 30 ezerből megvan).
No így hirtelen ennyi..

Nem elérhető balahu

  • Hozzászólások: 401
  • PDA: Samsung S8
  • PDA ROM: ALAP
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #60 Dátum: 2017, 07 22, 20:26:50 »
JA még annyi,a samu nyáron ablakban navigáció közben kb esélytelen tölteni , mert túlmelegszik és lekapcsol a töltés, az OP nál iylen nem volt (igaz a 2 képernyő, fényerő nem egy kategória). No meg a wifit is érdekesen kezeli a samu (vagy legalábbis csak az inteligens váltás..???) átkapcsol tel hálózatra, no ilyen az oneplusnál nem volt.

Nem elérhető hooker

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2301
  • Nem: Férfi
  • PDA: Caterpillar S41
  • PDA ROM: Gyári
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #61 Dátum: 2017, 07 22, 21:29:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
JA még annyi,a samu nyáron ablakban navigáció közben kb esélytelen tölteni , mert túlmelegszik és lekapcsol a töltés, az OP nál iylen nem volt (igaz a 2 képernyő, fényerő nem egy kategória). No meg a wifit is érdekesen kezeli a samu (vagy legalábbis csak az inteligens váltás..???) átkapcsol tel hálózatra, no ilyen az oneplusnál nem volt.
kicsit elbizonytalanodtam, hogy miért váltottál.

Tapatalkkal küldve, CAT S60 telómról.

A stressz akkor alakul ki, amikor az agy megtiltja, hogy valakit pofán vágj. Pedig megérdemelné.

Nem elérhető vassjana

  • Hozzászólások: 334
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #62 Dátum: 2017, 07 22, 21:31:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
JA még annyi,a samu nyáron ablakban navigáció közben kb esélytelen tölteni , mert túlmelegszik és lekapcsol a töltés, az OP nál iylen nem volt (igaz a 2 képernyő, fényerő nem egy kategória). No meg a wifit is érdekesen kezeli a samu (vagy legalábbis csak az inteligens váltás..???) átkapcsol tel hálózatra, no ilyen az oneplusnál nem volt.
Nagyon szépen köszönöm a leírást! Nekem ebből az jön le, hogy a kettőből lehetne egy szupert csinálni.  :D  A Samunál én se értem a 4 gb ot simán elment volna a 6 gb, főleg a dex miatt. Próbáltam már pár típust, de mindig a samu maradt a nyerő, nem azért mert hibátlan, hanem számomra szoftverezetségbe és hardverbe a leghasználhatóbb. Kihangsúlyozva, számomra. Még a huawei mate izgat kicsit, meg persze kíváncsi leszel a note 8 ra. Bár annak már elég gyenge lesz az aksija a kijelzőmérethez képest.

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről


Nem elérhető balahu

  • Hozzászólások: 401
  • PDA: Samsung S8
  • PDA ROM: ALAP
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #63 Dátum: 2017, 07 22, 22:10:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
kicsit elbizonytalanodtam, hogy miért váltottál.

Tapatalkkal küldve, CAT S60 telómról.
Főleg a kamera miatt , eccerűen nem tudtam a fiamról olyan képet csinálni, szobában, kevesebb fényben ami ne mosódott volna el, este detto gyenge volt, video hangfelvétele katasztófa. meg nyáron napsütésben nem lehett semmit se látni. Ezek voltak a fő okok. No meg 1 éve már megvolt :)

Nem elérhető balahu

  • Hozzászólások: 401
  • PDA: Samsung S8
  • PDA ROM: ALAP
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #64 Dátum: 2017, 07 22, 22:13:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nagyon szépen köszönöm a leírást! Nekem ebből az jön le, hogy a kettőből lehetne egy szupert csinálni.  :D  A Samunál én se értem a 4 gb ot simán elment volna a 6 gb, főleg a dex miatt. Próbáltam már pár típust, de mindig a samu maradt a nyerő, nem azért mert hibátlan, hanem számomra szoftverezetségbe és hardverbe a leghasználhatóbb. Kihangsúlyozva, számomra. Még a huawei mate izgat kicsit, meg persze kíváncsi leszel a note 8 ra. Bár annak már elég gyenge lesz az aksija a kijelzőmérethez képest.

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről
Igen. A kettőből egyet. :) Ha az S8 kamerája (+ fícsörjei) , meg egy kicsit jobb kijelző lenne , akkor OP5 lett volna.

Nem elérhető vassjana

  • Hozzászólások: 334
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #65 Dátum: 2017, 07 22, 22:39:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen. A kettőből egyet. :) Ha az S8 kamerája (+ fícsörjei) , meg egy kicsit jobb kijelző lenne , akkor OP5 lett volna.
A baj az hogy a samu megeszi a ramot, ez volt már régebben is. Sajnos ezért lassul is a teló. A kamerája nagyon jó, sokszor fényképezek a munkám miatt pincébe sötétbe, és mindig jók voltak a képek. És rengeteg alkalmazás a Samura van optimalizálva, én legalábbis úgy veszem észre. Rengeteg tok, tartozék. Ami fontos hogy nekem soha nem omlott össze a rendszere, bármennyi progi is volt rajta.
A lényeg hogy találd meg benne az örömödet!  ;)

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről


Nem elérhető hooker

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2301
  • Nem: Férfi
  • PDA: Caterpillar S41
  • PDA ROM: Gyári
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #66 Dátum: 2017, 07 23, 05:31:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Főleg a kamera miatt , eccerűen nem tudtam a fiamról olyan képet csinálni, szobában, kevesebb fényben ami ne mosódott volna el, este detto gyenge volt, video hangfelvétele katasztófa. meg nyáron napsütésben nem lehett semmit se látni. Ezek voltak a fő okok. No meg 1 éve már megvolt :)
Ez meg tudom érteni. Lehet ekézni a Samut, de fotó - videó kombóban nagyon tudnak valamit.

Tapatalkkal küldve, CAT S60 telómról.

A stressz akkor alakul ki, amikor az agy megtiltja, hogy valakit pofán vágj. Pedig megérdemelné.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #67 Dátum: 2017, 07 23, 15:54:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
No hát első körben OP5-re akartam menni, de mikor megjelent, dacára a nagy igérgetéseknek, meg az egész OP5 arra volt főleg kihegyezve, hogy a kamera ilyen meg olyan lett/lesz, ez áll fókuszban, ezt fejlesztették legjobban, dxomark együttműködés stb stb.., nem lett az az igazi a tesztek szerint, főleg az automata nem igazi. Állítólag manuálisan, meg másik progival kitűnő, de én ilyenekkel nem akartam szórakozni, hogy nappal manuálisan ez meg az, sötétben meg az xy progival lőjek fotókat..

Ezzel pont így voltam én is. Vártam a készülék megjelenését, a külalakja annyira nem érdekelt, de a belső nem hozta meg nekem a hiányosságok javítását.

You are not allowed to view links. Register or Login
No szóval (kicsit hosszú rávezetés után :) ). Az OP3 (5) gyorsabb, fluidabb érzés, ha egy appot megnyitok, az 10 nap műlva is onnan folytatódik 6 (ill. 8 giga ram ugye). Szinte stock android, gar veszteség nélül nyitható, rootolható. Egy rakás rom, kernel van rá. Igaz ezekből már kinőttem, de kernelt azt cseréltem, amivel érezhetően gyorsabb lett, kevésbé merült. Ujjlenyomat olvasója sokkal jobb mint a samué (és itt nem az elhelyezéséről beszélek, mert elöl ugye sokkal praktikusabb/jobb -de a samura is rááll a kezem pár nap után. Gyorsabb, jobban érzékel, szinte alig kell rálehelni az ujjamat,samunál meg nyomni kell.

Nekem az S8+ egy szilikon tokban van és emiatt azért kell kicsit nyomnom, mert az érzékelő kicsit így süllyesztve van. Az ujjlenyomat olvasót nagyjából teljesen le kell fednie az ujjnak. Más a pozíció, szokható, de így picivel jobban oda kell figyelni rá.

You are not allowed to view links. Register or Login
DASH gyorstöltése is jobb , gyorsabban, melegedés nélkül tölti fel pikk pakk. Tényleg hihetetlenül jó dolog. SAmsungnál pl nem is értem ezt a gyorstöltés dolgot, pl 30% ról gyorstöltést bekapcsolva 1ó22 perc mondjuk, kikpcsolva meg 1ó13 perc....??? (gyári töltö/kábel)..Picit vicces.. Akksi kb ua. mindkettőnél (OP 5 mondjuk lényegesen jobb).

Én egy kicsit óvatos vagyok ezzel a gyors töltéssel. Nálam ki is van kapcsolva vezetékes és vezeték nélküli módban. Szerintem hosszú távon jobb lesz így. Az OP3-at is sokszor így töltöttem, nem a gyári töltővel vagy másik asztali tartóban, amellyel nem működik a dash.

You are not allowed to view links. Register or Login
De a samunak a kijelzője ezerszer jobb (OP3 kint napfényben szinte használhatatlan), fényképezője detto (OP3 főleg betérben, kevés fényben vérzik el, fókuszt se találja el soxor) , tud jó kis fícsöröket (de pl. az írisz az egy fasság, nálam fel se ismeri a szemem, de ha sikerül vele, akkor is meregetnem kell a szemem hogy azonosítson..hagyjuk is..), vízálló, vezeték nélkül tölthető..

Az S8+-nak valóban lényegesen jobb a kijelzője, teljes napsütésben is kiválóan olvasható, látható minden rajta, a OP3-on meg elég nehéz volt ilyen esetben látni rajta mindent. Ugyanakkor sötétben is jobb a Samsung, mert pont akkora fényerőt állít mindig be, amekkora kell, ahol a OP3 fényereje nekem erős volt mindig, kézzel kellett lejjebb venni.
A fényképező rész valóban sokkal jobb, de... Néha a jpg-t szerintem kicsit túl mossa és nagyítva kissé olajfestményes automata módban. Még ismerkedek vele.
Az írisz meg kiválóan működik. Megfelelő távolságok között szemben tartva a készüléket megnyomom erősen a home-ot, majd húzok egyet a záron és már nyit is. Lehet, hogy újra kellene tanítanod vele a retinádat. Esetenként, példál erős napfényben nem működik jól az biztos, de nálam csak akkor nem volt jó, amikor a készülék nem pont szemben volt velem. Nem hittem ebben, de meglepően jól működik, csak meg kell tanulni helyesen használni.

You are not allowed to view links. Register or Login
Lehet rá normális üveget venni (gyáritm Nillkint), SAmura még nem :(. OP3 nál 2 év garancia, futár hozza viszi háztól házig, 1 -2 hét alatt megvan (pedig lengyeleknél javítják), nem veszélyes árak (pl kijelző csere 30 ezerből megvan).

Nem vettem rá semmilyen üveget. Jelenleg átlátszó szilikon tokban van, de nemsokára egy You are not allowed to view links. Register or Login lesz rajta és így van benne még egy felül tépőzáras, kutyanyelvvel kihúzható bőr(szerű) tokban. Na meg van rá biztosítás...

Amit én még hozzátennék: a beszélgetés hangja, azaz a belső hangszóró is lényegesebben jobb minőségű, teltebb a hangja, így amíg a OP3-on legtöbbször teljes hangerő kellett, az S8+on általában 3/4-en van a hangerő. A mobil térerő viszont gyengébbnek tűnik (és szerintem nem csak tűnik) az ikon jelzése alapján, de majd megnézem egy app segítségével is az értékeket.
Korábban én is a vegytiszta androidot kedveltem inkább, amihez vadásztam a különböző dolgokat igényeim alapján, de most már pont az a jó az S8+-ban, hogy alapból benne vannak azok a dolgok, amik mindig is kellettek. Persze azért a 7-es droid is kellett hozzá például a minden appot futtatható két ablakos megoldásával. Végre ezt sem kell mókolni, hogy mindennel működjön.
A 4 helyett 6 GB ram nyugodtan mehetett volna bele szerintem is, de még így is jó. Van pár helyzet, amikor kicsit érezhető ez a hiányosság, de nekem még határon belül van.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #68 Dátum: 2017, 07 23, 18:25:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én egy kicsit óvatos vagyok ezzel a gyors töltéssel. Nálam ki is van kapcsolva vezetékes és vezeték nélküli módban. Szerintem hosszú távon jobb lesz így.

A mobil térerő viszont gyengébbnek tűnik (és szerintem nem csak tűnik) az ikon jelzése alapján, de majd megnézem egy app segítségével is az értékeket.
Korábban én is a vegytiszta androidot kedveltem inkább, amihez vadásztam a különböző dolgokat igényeim alapján, de most már pont az a jó az S8+-ban, hogy alapból benne vannak azok a dolgok, amik mindig is kellettek. Persze azért a 7-es droid is kellett hozzá például a minden appot futtatható két ablakos megoldásával. Végre ezt sem kell mókolni, hogy mindennel működjön.
A 4 helyett 6 GB ram nyugodtan mehetett volna bele szerintem is, de még így is jó. Van pár helyzet, amikor kicsit érezhető ez a hiányosság, de nekem még határon belül van.
Kapcsold ki/be a gyorstöltést, és hasonlítsd össze a két állapot várható feltöltés idejét. Nincs a kettő között olyan számottevő különbség, közel sem 1,5x vagy 2x akkora erővel pumpálja bele az ampert. Egy 1,5 órás intervallumhoz jó ha 15-20 percet hoz pluszba.
Ergo szerintem semmilyen kárt nem teszel vele, és az akku élettartamot se harmadolod le ha be van kapcsolva, egész egyszerűen egy hangyányival előbb tölt fel, slussz.

A térerő érdekes kérdés. Párszor én is azt hittem az ikon és a skála alapján hogy elérhetetlen vagyok, de nem. Tudtam hívni, és engem is elértek, a beszélgetések mindig jó minőségűek.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #69 Dátum: 2017, 07 23, 18:36:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kapcsold ki/be a gyorstöltést, és hasonlítsd össze a két állapot várható feltöltés idejét. Nincs a kettő között olyan számottevő különbség, közel sem 1,5x vagy 2x akkora erővel pumpálja bele az ampert. Egy 1,5 órás intervallumhoz jó ha 15-20 percet hoz pluszba.
Ergo szerintem semmilyen kárt nem teszel vele, és az akku élettartamot se harmadolod le ha be van kapcsolva, egész egyszerűen egy hangyányival előbb tölt fel, slussz.

A térerő érdekes kérdés. Párszor én is azt hittem az ikon és a skála alapján hogy elérhetetlen vagyok, de nem. Tudtam hívni, és engem is elértek, a beszélgetések mindig jó minőségűek.

Azt nem mondtam, illetve írtam, hogy kárt tenne a gyorstöltés, de például a vezeték nélküli töltésnél kevésbé melegszik és a töltő ventilátora is sem zúg. Na meg mivel tényleg nincs akkora nagy különbség köztük, így nem is lényeges, hogy be legyen kapcsolva és ráér töltődni este. Reggelig pár százalékot merül, ha még elalvás előtt teljesen feltöltődik és kikapcsolom az elosztót, illetve ha este később felébredek és akkor kapcsolom ki.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #70 Dátum: 2017, 07 23, 18:51:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kapcsold ki/be a gyorstöltést, és hasonlítsd össze a két állapot várható feltöltés idejét. Nincs a kettő között olyan számottevő különbség, közel sem 1,5x vagy 2x akkora erővel pumpálja bele az ampert. Egy 1,5 órás intervallumhoz jó ha 15-20 percet hoz pluszba.
Ergo szerintem semmilyen kárt nem teszel vele, és az akku élettartamot se harmadolod le ha be van kapcsolva, egész egyszerűen egy hangyányival előbb tölt fel, slussz.

A térerő érdekes kérdés. Párszor én is azt hittem az ikon és a skála alapján hogy elérhetetlen vagyok, de nem. Tudtam hívni, és engem is elértek, a beszélgetések mindig jó minőségűek.

Ja és a térerő... Egymás mellett volt a két készülék egy helyen, ahol - ahogy mondani szoktam - akkor van használható térerő, amikor éppen arra fújja a szél. Nos ott akkor abban a pillanatban a OP3-on 2 pálcikás LTE volt, az S8+-on meg gyenge 2G.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #71 Dátum: 2017, 07 23, 18:52:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azt nem mondtam, illetve írtam, hogy kárt tenne a gyorstöltés, de például a vezeték nélküli töltésnél kevésbé melegszik és a töltő ventilátora is sem zúg. Na meg mivel tényleg nincs akkora nagy különbség köztük, így nem is lényeges, hogy be legyen kapcsolva és ráér töltődni este. Reggelig pár százalékot merül, ha még elalvás előtt teljesen feltöltődik és kikapcsolom az elosztót, illetve ha este később felébredek és akkor kapcsolom ki.
Jaja, oké, nem is azért. Csak kábé tényleg tök mindegy hogy ki vagy be van kapcsolva, mindkét állásban elfogadható az idő. Óvatosnak meg ezért biztos nem kell lenni, feltehetően rágyúrtak a témára a legutóbbi fiaskó után.

You are not allowed to view links. Register or Login
Ja és a térerő... Egymás mellett volt a két készülék egy helyen, ahol - ahogy mondani szoktam - akkor van használható térerő, amikor éppen arra fújja a szél. Nos ott akkor abban a pillanatban a OP3-on 2 pálcikás LTE volt, az S8+-on meg gyenge 2G.
Elég blf..sz helyen van a munkahelyem, van ahol full LTE, van ahol 2G alig van volt. Mintha torony hatótáv szélen lennék, vagy a franc se tudja. Anno a G2, de még a G4 is küzdött ezerrel a gonddal, többször voltam nem elérhető.
Ez mára változott, ami talán a lefedettségnek tudható be. Sem a G5, sem most az S8 semmilyen gonddal nem küzd, egyedül ahogy mondtam, néhol gyengusznak látszik, pedig nem az.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #72 Dátum: 2017, 07 23, 19:02:45 »
Ja, és nem tudom ki melyik szolgáltatónál van, ezt se felejtsük el. Felteszem fejlesztés alatt van a dolog.

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető balahu

  • Hozzászólások: 401
  • PDA: Samsung S8
  • PDA ROM: ALAP
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #73 Dátum: 2017, 07 23, 20:18:54 »
Igen , erre mondtam én is hogy gyorstöltésnek hívni kicsit vicces számomra, mert tényleg kb 10 perc különbség van mondjuk kb 30% ról fullra töltés ideje között. (a sima töltés is szvsz gyors). OP töltését nem éri el, Az tényleg brutál.
Térerőt én is észrevette, , kebesebb nálam is ott a pálcika, ahol OP nél több volt. De lehet h csak placebo..

Nem elérhető Pufi9

  • Hozzászólások: 161
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S7 edge
  • PDA ROM: G935FOXX1APD2
Re: Galaxy S8 - általános beszélgetés
« Reply #74 Dátum: 2017, 07 23, 20:19:09 »
Hali
Nálam ha átállítom a mobilhálózatban 3G/2G (automatikus kapcsolódásról) LTE/3G/2G (automatikus kapcsolódásra)
egy idő után hívni nem tudok senkit és nem tudnak elérni. (Telekom)