2024, 09 22, 09:44:40

Szerző Téma: Általános Rom-olás, azaz minden ami nem gyári!  (Megtekintve 38480 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #125 Dátum: 2013, 03 23, 11:02:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia Limahl és Piec!

Köszi szépen a segítséget, de még nem volt időm kipróbálni, most Rom felrakással szenvedek. A Goa rom frissült, így megint minden német nyelvű lett, ezért gondoltam kipróbálom az általad ajánlott Chaos Knight Romot. Hát nagyon SZUPER!!!! Gyors, jó a Ramkezelése, és ami számomra a legfontosabb nagyon jó az akksi ideje is, Pl: bármelyik romnál fél óra internetezés 10%-ba kerül, ennél a romnál 40 perc 5%-ot merít csak és a deep sleep-je is nagyon jó. Szóval ezt szeretném használni, de nem nagyon sikerül:):)
2 óra alatt vagy 10-szer feltelepítettem, abból vagy 4-szer már a telepítésnél kifagyott, de ezt írták is az oldalán, nem gond. Elsőre Jkay-el raktam fel, hátha sikerül a deluxe settingset működésre bírni, mert a jkaytab locksreen beállítás nagyon tetszik, mert nem kell kinyitnom a telefont, hogy a ledet be tudjam kapcsolni, mert nagyon sokat használom. Deluxe-t nem sikerült telepítenem(persze nem legálisan:)) ezért gondoltam kipróbálom a chaos frameworkot, mert abban is van ha jól olvastam angolul, hogy a lockscreenre ki lehet rakni a torchot, ami benne van a romban. Ezért telepítettem fel még vagy 4-5 féleképpen a romot, de nem sikerült úgy telepítenem, hogy azt tudjam használni és bármelyik variációt próbáltam is, mindíg ott volt 3 gomb a képernyő alján a dock alatt.
Ezért egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy telepítsem fel, hogy a lockscreen a hagyományos legyen, vagy olyan, hogy a ledet be tudjam a lockscreenről kapcsolni, és ne legyen ott az a 3 gomb(menü,vissza és még 1 valami) a dock alatt.
Ha ezzel végzek, akkor nekiállok ennek az uccwidgetnek, de úgy érzem ahhoz is kell majd a segítséged:)

Előre is köszi a választ és segítséget, jó hétvégét.

.

telepitsd jkay al, jkaynál letölthetö ingyen egy verza ami 3 beállitást enged ingyen, ha vége,leszeded,majd újra enged 3 mat. egyszer belövöd,utána nem kell állitgatni deluxesetting ben,és minden ok,amugy nem tudom mit csinált vele mármint rommal az ipse,de fantasztikusan müxik nálam,mindent ver idáig,

Nem elérhető Ngar146

  • Hozzászólások: 150
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung galaxy s3
  • PDA ROM: I9300XXLH1
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #126 Dátum: 2013, 03 23, 11:36:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
telepitsd jkay al, jkaynál letölthetö ingyen egy verza ami 3 beállitást enged ingyen, ha vége,leszeded,majd újra enged 3 mat. egyszer belövöd,utána nem kell állitgatni deluxesetting ben,és minden ok,amugy nem tudom mit csinált vele mármint rommal az ipse,de fantasztikusan müxik nálam,mindent ver idáig,
Köszi, kipróbálom. Gondolom az xda-ról lehet letölteni?

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #127 Dátum: 2013, 03 23, 11:37:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi, kipróbálom. Gondolom az xda-ról lehet letölteni?

You are not allowed to view links. Register or Login

szilvasi

  • Vendég
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #128 Dátum: 2013, 03 23, 11:59:20 »
Sziasztok!
Fent van az MB5
Melyik kernelt ajánljátok?
Érdemes Jkay t felrakni?
Főzelékből mit ajánlotok?

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #129 Dátum: 2013, 03 23, 12:06:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Fent van az MB5
Melyik kernelt ajánljátok?
Érdemes Jkay t felrakni?
Főzelékből mit ajánlotok?
jkay-t mindenképp ajánlom,ha már csak a névjegyzék,telefon,megnyitására használod akkor is ha beállitod villám gyorsan nyillik,amúgy meg mindent lehet varriállni benne,tehát nálam jkay nélkül nem rom a rom,én speciel siyah kernelt használok amióta megvan a gs3 mam,nálam sose volt semmi gond vele,hangerö növelés,dualboot,nekem ezek kellenek.

szilvasi

  • Vendég
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #130 Dátum: 2013, 03 23, 12:15:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
jkay-t mindenképp ajánlom,ha már csak a névjegyzék,telefon,megnyitására használod akkor is ha beállitod villám gyorsan nyillik,amúgy meg mindent lehet varriállni benne,tehát nálam jkay nélkül nem rom a rom,én speciel siyah kernelt használok amióta megvan a gs3 mam,nálam sose volt semmi gond vele,hangerö növelés,dualboot,nekem ezek kellenek.
Rendben!akkor beszerzem ezeket!:)kőszönöm szépen!

szilvasi

  • Vendég
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #131 Dátum: 2013, 03 23, 12:37:08 »
Még annyit h ezt a Chaos night romot hol találom!?

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #132 Dátum: 2013, 03 23, 12:38:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még annyit h ezt a Chaos night romot hol találom!?

You are not allowed to view links. Register or Login

szilvasi

  • Vendég
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #133 Dátum: 2013, 03 23, 12:42:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
:taps:

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #134 Dátum: 2013, 03 23, 13:44:54 »
Aki használja legyen szíves nézze meg a swap-et. Terminál ablakban a free parancs mutatja meg. Ha a swap sor (utolsó) nem nulla, akkor használja. Kíváncsi lennék, hogy oldja meg a memória kezelést. Köszönöm.

Nem elérhető Piec

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 4013
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy s6 Edge gold 32gb
  • PDA ROM: 5.1.1
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #135 Dátum: 2013, 03 23, 16:00:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Aki használja legyen szíves nézze meg a swap-et. Terminál ablakban a free parancs mutatja meg. Ha a swap sor (utolsó) nem nulla, akkor használja. Kíváncsi lennék, hogy oldja meg a memória kezelést. Köszönöm.
Ha a chaos érdekel nálam a swap sor 0

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #136 Dátum: 2013, 03 23, 17:01:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha a chaos érdekel nálam a swap sor 0
Igen, köszi. Bíztam, hogy ezzel kezelte, de ezek szerint valami más.

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #137 Dátum: 2013, 03 23, 17:38:16 »
2. ROM-nak elindult valakinek?

Nem elérhető ivi10

  • Hozzászólások: 308
  • Nem: Férfi
  • PDA: LG G3 32 GB
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #138 Dátum: 2013, 03 24, 19:11:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
2. ROM-nak elindult valakinek?
A Chaos? Igen, én 4-szer telepítettem különböző okokból, de minden probléma nélkül felment, el is indult. 1-esnek VK van fenn, ha ez számít.

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #139 Dátum: 2013, 03 24, 19:23:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Chaos? Igen, én 4-szer telepítettem különböző okokból, de minden probléma nélkül felment, el is indult. 1-esnek VK van fenn, ha ez számít.
Nekem is így volt, de nem indult másodiknak. Elsőként simán megy.

Exchange szinkron nálam nem megy. Van-e akinek megy, és hogyan?

Nem elérhető Steve850

  • Hozzászólások: 293
  • Navigáció / Navigation: S5 G901F
  • PDA: Samsung S5
  • PDA ROM: [XXU1ANK5] SimpleGX ROM v1.1.1
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #140 Dátum: 2013, 03 29, 08:51:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem is így volt, de nem indult másodiknak. Elsőként simán megy.

Exchange szinkron nálam nem megy. Van-e akinek megy, és hogyan?

Nekem sem ment! Lecseréltem az MB5-ös ROM-ból vett SecExchange.apk, illetve SecEmail.apk appokra, amitől elindult, de bizonytalan volt nem volt megbízható! >:(
Legalábbis én ezt tapasztaltam! A beállításoknál is, a menükben bóklászva lehetett ..process... leáll üzenetet kapni, de ez is biztos csak nálam jelentkezik! ;)

Nem elérhető lgeza

  • Hozzászólások: 1278
  • PDA: Note3
  • PDA ROM: [ALEXNDR] ★ GPOI2 ★
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #141 Dátum: 2013, 03 29, 10:04:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem sem ment! Lecseréltem az MB5-ös ROM-ból vett SecExchange.apk, illetve SecEmail.apk appokra, amitől elindult, de bizonytalan volt nem volt megbízható! >:(
Legalábbis én ezt tapasztaltam! A beállításoknál is, a menükben bóklászva lehetett ..process... leáll üzenetet kapni, de ez is biztos csak nálam jelentkezik! ;)
Én is VK-MB5-ből kiszedett file-okat raktam bele. Első újraindítást követően ment is, örültem is, aztán 1 nap múlva valamiért újraindítottam, onnan ismét exchange leállt üzenetek folyamatosan. XDA-n is írja, hogy következő verzióban javítja, az lehet MC1 lesz talán. Addig nálam biztosan VK.

Nem elérhető Steve850

  • Hozzászólások: 293
  • Navigáció / Navigation: S5 G901F
  • PDA: Samsung S5
  • PDA ROM: [XXU1ANK5] SimpleGX ROM v1.1.1
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #142 Dátum: 2013, 03 29, 11:55:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én is VK-MB5-ből kiszedett file-okat raktam bele. Első újraindítást követően ment is, örültem is, aztán 1 nap múlva valamiért újraindítottam, onnan ismét exchange leállt üzenetek folyamatosan. XDA-n is írja, hogy következő verzióban javítja, az lehet MC1 lesz talán. Addig nálam biztosan VK.

Oké, biztos voltam benne, hogy más baj van, csak nem akartam, hogy kötözködésnek tűnjön, ami nem működik! ;)

Nem elérhető Ngar146

  • Hozzászólások: 150
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung galaxy s3
  • PDA ROM: I9300XXLH1
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #143 Dátum: 2013, 03 29, 17:22:35 »
Sziasztok!

Ezt a romot próbálta már valaki?: 
[ROM][4.2.2][AOKP/CM/PA] GT-I9300 Vanilla RootBox [12/03][v3.9][DEVELOPMENT THREAD]
LINK:You are not allowed to view links. Register or Login

Ha nem jutok dűlőre a Chaos Knight-al, akkor ezt szeretném kipróbálni, de furcsa egy kicsit, hogy letöltöttem a Romot és csak 170mb + a Gapps vagy 50mb még és nem tudom milyen kernelt használjak hozzá, mert a siyah az nem támogatja a 4.2.2-t

Előre is köszönöm a válaszokat.

Nem elérhető Piec

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 4013
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy s6 Edge gold 32gb
  • PDA ROM: 5.1.1
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #144 Dátum: 2013, 03 29, 22:31:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Ezt a romot próbálta már valaki?: 
[ROM][4.2.2][AOKP/CM/PA] GT-I9300 Vanilla RootBox [12/03][v3.9][DEVELOPMENT THREAD]
LINK:You are not allowed to view links. Register or Login

Ha nem jutok dűlőre a Chaos Knight-al, akkor ezt szeretném kipróbálni, de furcsa egy kicsit, hogy letöltöttem a Romot és csak 170mb + a Gapps vagy 50mb még és nem tudom milyen kernelt használjak hozzá, mert a siyah az nem támogatja a 4.2.2-t

Előre is köszönöm a válaszokat.
akora mint egy cm... ha a cm romot használta alapul és ha csak áttémázta mondjuk akkor rossz nem lehet...:) én most jöttem vissza chaosrol cm 10.1 -re... számomra még mindig sok a sallang a samsung stock alapú romokban...:) ez meg ugye a letisztult google féle andorid:) szépen feltémázom egy jó launcherrel, ami meg kell a samsung romokbol kényelmi funkció xda ról meg playről lelehet varázsolni, és teljesen tutkó rom:)

ui.: Így beleolvasva nem csak áttémázva van nem lehet rossz ah minden működik is benne... lehet feltolom:)

szizso

  • Vendég
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #145 Dátum: 2013, 03 29, 22:48:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Ezt a romot próbálta már valaki?: 
[ROM][4.2.2][AOKP/CM/PA] GT-I9300 Vanilla RootBox [12/03][v3.9][DEVELOPMENT THREAD]
LINK:You are not allowed to view links. Register or Login

Ha nem jutok dűlőre a Chaos Knight-al, akkor ezt szeretném kipróbálni, de furcsa egy kicsit, hogy letöltöttem a Romot és csak 170mb + a Gapps vagy 50mb még és nem tudom milyen kernelt használjak hozzá, mert a siyah az nem támogatja a 4.2.2-t

Előre is köszönöm a válaszokat.
szerintem a legjobb aokp rom ami létezik, s2-őn használtam, mindíg ő /bajee/ rakta bele 1x a friss cuccokat
én úgy tudom, hogy ő a hivatalos aokp fejlesztő is, rengeteg extra van a rootbox settings-ben, és magában az aokp beállításokban is.
cm kernel benne van a romban szerintem, de van mostmár 1 módosított siyah ami támogatja a 4.2.2-őt.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Ngar146

  • Hozzászólások: 150
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung galaxy s3
  • PDA ROM: I9300XXLH1
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #146 Dátum: 2013, 03 29, 23:15:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Ezt a romot próbálta már valaki?: 
[ROM][4.2.2][AOKP/CM/PA] GT-I9300 Vanilla RootBox [12/03][v3.9][DEVELOPMENT THREAD]
LINK:You are not allowed to view links. Register or Login

Ha nem jutok dűlőre a Chaos Knight-al, akkor ezt szeretném kipróbálni, de furcsa egy kicsit, hogy letöltöttem a Romot és csak 170mb + a Gapps vagy 50mb még és nem tudom milyen kernelt használjak hozzá, mert a siyah az nem támogatja a 4.2.2-t

Előre is köszönöm a válaszokat.

Sziasztok!

Nem bírtam magammal, igy fel raktam. A Chaos knightre azt mondtam szuper és gyors, erre akkor nem is tudom mit mondjak. Hat soha többé nem fogok olyan romot felrakni ami nem AOKP. Nagyon gyors, szuper, bár még csak most ismerkedek vele, de ilyen gyors rommal még nem találkoztam. Na nyomkodom tovább:) majd holnap irok róla még.
Jó éjt.

Nem elérhető demeterf

  • Hozzászólások: 738
  • PFC Fan
    • Androidos YouTube csatornám
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #147 Dátum: 2013, 03 30, 07:00:32 »
Sziasztok!
Jó lehet ez a Vanillia, de én most mást használok ami hasonló ehhez. Egy darabig paranoidandroid volt a telón, de a 3.1-ben volt 1-2 hiba. Így ahogy keresgéltem rátaláltam a Pac-man romra( Paranoid + Aokp + Cyanogen = PACman) :
You are not allowed to view links. Register or Login
Ahogy olvastam a Vanillia is ilyesmi. Nyudodt szívvel ajánlom bárkinek, gyors, fagyással eddig nem találkoztam.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9300-ről

Androidos YouTube csatornám : You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Ngar146

  • Hozzászólások: 150
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung galaxy s3
  • PDA ROM: I9300XXLH1
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #148 Dátum: 2013, 03 30, 12:41:39 »
Sziasztok!

Na éjszaka tesztelgettem ezt a Romot([ROM][4.2.2][AOKP/CM/PA] GT-I9300 Vanilla RootBox [12/03][v3.9.1][DEVELOPMENT THREAD]).
Hát hibával nem találkoztam, nem fagyott le egyszer sem és iszonyat gyors. A telefonkönyv megnyitása abban a pillanatban megtörténik amint rányomok, pedig nincs benne a memóriában, sőt újraindítás után is azonnal megnyílik. Egyetlen-egy pici hibát vettem észre, de ez inkább semmiség: Újraindítás után pár másodpercig(3-5) laggol egy picit a lapozgatás, de utána ismét nagyon gyors.
A beállítások menüt kb. 1 órán keresztül nyomkodtam mire mindet bejártam:) Az tetszik ebben a romban a legjobban, hogy szinte minden benne van amit eddig külön program letöltésével tudtam megoldani(Pl.: CPU SPY....) és rengeteg beállítási lehetőség van benne.
Az akkumulátor kezelése nagyon jó, 8 órát hagytam pihenni, pár %-ot merült csak de a deep sleep-re 97%-ot írt, ami szerintem egész jó.
A DPI-t a menüből lehet beállítani 213-240-320-ra. Benne van az xposed app, a programok dpi beállításaihoz.
Ami miatt ezt a romot választottam, az a lockscreen dolgok. Itt egy Videó a romról, és ez fogott meg, hogy widgeteket ki lehet rakni a lockscreenre és lehet lapozgatni:
You are not allowed to view links. Register or Login

A kernel kérdése is megoldódott, mert saját kernelt használ. Majd kipróbálom, hogy lehet e használni hozzá az stweak-ot, mert 1200mA-es töltőm van és ebben a progiban szoktam felhúzni a töltést 1200-ra.

Szóval szerintem ez egy nagyon jó rom, stabil gyors és eddig megbízható.

szizso

  • Vendég
Re: Kísérleti topic - Kísérleti romok topicja
« Reply #149 Dátum: 2013, 03 30, 13:02:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Na éjszaka tesztelgettem ezt a Romot([ROM][4.2.2][AOKP/CM/PA] GT-I9300 Vanilla RootBox [12/03][v3.9.1][DEVELOPMENT THREAD]).
Hát hibával nem találkoztam, nem fagyott le egyszer sem és iszonyat gyors. A telefonkönyv megnyitása abban a pillanatban megtörténik amint rányomok, pedig nincs benne a memóriában, sőt újraindítás után is azonnal megnyílik. Egyetlen-egy pici hibát vettem észre, de ez inkább semmiség: Újraindítás után pár másodpercig(3-5) laggol egy picit a lapozgatás, de utána ismét nagyon gyors.
A beállítások menüt kb. 1 órán keresztül nyomkodtam mire mindet bejártam:) Az tetszik ebben a romban a legjobban, hogy szinte minden benne van amit eddig külön program letöltésével tudtam megoldani(Pl.: CPU SPY....) és rengeteg beállítási lehetőség van benne.
Az akkumulátor kezelése nagyon jó, 8 órát hagytam pihenni, pár %-ot merült csak de a deep sleep-re 97%-ot írt, ami szerintem egész jó.
A DPI-t a menüből lehet beállítani 213-240-320-ra. Benne van az xposed app, a programok dpi beállításaihoz.
Ami miatt ezt a romot választottam, az a lockscreen dolgok. Itt egy Videó a romról, és ez fogott meg, hogy widgeteket ki lehet rakni a lockscreenre és lehet lapozgatni:
You are not allowed to view links. Register or Login

A kernel kérdése is megoldódott, mert saját kernelt használ. Majd kipróbálom, hogy lehet e használni hozzá az stweak-ot, mert 1200mA-es töltőm van és ebben a progiban szoktam felhúzni a töltést 1200-ra.

Szóval szerintem ez egy nagyon jó rom, stabil gyors és eddig megbízható.
fentebb linkeltem 1 kernelt ami siyah alapokon nyugszik, azzal biztos megy az stweaks.