2024, 09 16, 21:53:10

Szerző Téma: Allwinner A10/A13 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb./ConCorde)  (Megtekintve 202704 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bagoly82

  • Hozzászólások: 5
  • PDA: Sony Ericsson Xperia X1
  • PDA ROM: 1.05.931.10
Köszönöm sikerült újraraknom,köszönöm szépen.
A ConCorde Tab 4.1.1 JB-je felment viszont vannak vele kis gond.
PL a YouTube player állandóan leáll.

You are not allowed to view links. Register or Login
Nálam: USB Device(VID_1f3a_PID_efe8)
Ha felkiáltójel van előtte akkor törlés.

Volt két olyan ROM a sok közül amit egyáltalán nem akart a livesuit-al menni, elképzelhető nálad is.

Nem elérhető attis76

  • Hozzászólások: 64
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Tab2 7" Samsung Galaxy S7 Edge
  • PDA ROM: 7.0
Sziasztok!
Szeretném az elején leszögezni, hogy kezdő vagyok a témában.
Nemrég vásároltam egy Navon Platinum 10-es tabit. Nem tudom, hogy mit sikerült elállítanom, de akárhányszor bekapcsolom mindig visszaáll a gyári beállítás. Az addig telepített alkalmazások eltünnek :shock:
Akármit csinálok (factory reset gyári beállítás vissza) csak nem akar megjavulni.
Mi lehet a hiba?
Előre is köszi.

Nem elérhető marcedli

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5841
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: waze
  • PDA: LG G3+SGS III+SGS+Concorde Tab ONE+iMito MX1
  • PDA ROM: melyiken mi...
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Szeretném az elején leszögezni, hogy kezdő vagyok a témában.
Nemrég vásároltam egy Navon Platinum 10-es tabit. Nem tudom, hogy mit sikerült elállítanom, de akárhányszor bekapcsolom mindig visszaáll a gyári beállítás. Az addig telepített alkalmazások eltünnek :shock:
Akármit csinálok (factory reset gyári beállítás vissza) csak nem akar megjavulni.
Mi lehet a hiba?
Előre is köszi.
passz, de nekem is csinált ilyet a concorde. A megoldás a rom újra rakása volt livesuittal, úgy, hogy nem formáztam az sd-t, amikor megkérdezte

Sent from SGS III GT-I9300
You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attis76

  • Hozzászólások: 64
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Tab2 7" Samsung Galaxy S7 Edge
  • PDA ROM: 7.0
You are not allowed to view links. Register or Login
passz, de nekem is csinált ilyet a concorde. A megoldás a rom újra rakása volt livesuittal, úgy, hogy nem formáztam az sd-t, amikor megkérdezte

Sent from SGS III GT-I9300


És vajon hol találom meg a romot? Honnan tudom letölteni, hogy újra rakhassam?

Nem elérhető Sutty

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Navon
  • PDA ROM: ics 4.0.3
Sziasztok!
Van egy Navon platinum explorer nevezetű tablettám. Sikerült kinyírni a wifit benne. Van egy kis története, de hosszú. A lényeg az, hogy nagyon gyenge volt a wifi jel, valamint az érintőpanel.  A fiamnak is vettem egyet az ebay-en. A13-at. Az övén tökéletes minden. Mind 2 tablet alapból root-olt. Először biztonsági mentést csináltam egy touch nevű fájlról a saját gépemen. A fiamét belemásoltam, és restart. Láss csodát, épp oly jó lett, mint az övé. Aztán gondoltam egyet, és csináltam bizt mentést a wifi fájljairól is, arra az esetre, ha valami nem jönne össze. (sh, wpa_cli, wpa_supplicant, wpa_supplicant.conf) Átmásolás megtörtén, restart, aztán nincs wifi. Annyi sem, mint volt. Gondoltam sebaj, ott a mentés. Visszatettem, és ugyan az. Nem javult meg a dolog. Vakaróztam rendesen.... :ima: Aztán próbálkoztam a rendszer visszaállítással, persze a beállításokban. Ledarált minden szoftvert. Most ott tartok, hogy semmit nem tudok rá telepíteni, mert egy fájlkezelő sincs rajta. Próbálkoztam mindennel. Livesuite, app installer, de semmi. Mind hibával megáll. A driver-ek jók. Próbáltam szűz gépen is, amibe még usb eszköz nem volt. Ugyan az a hiba. USB hiba keresés be, driver fel. Aztán flash módban ugyan ez. Bár jövőhét pénteken viszem szervizbe, de nem szívesen. Valaki tudna valami tanácsot adni? Annyit elértem már, hogy ha a navon logo megjelenésekor nyomok egy felhang gombot, indulás után bal alsó sarokba kiírja, hogy biztonsági üzemmód.  :ima: Ez a gps-es navon tablet. Sajnos a navon oldalán még csak meg sem említik. Az a gyanúm, hogy valamilyen hamisítvánnyal lehet dolgom.
Köszi, hogy elolvastátok ezt a kis regényt.  ;)
Üdv nektek, és Boldog Új Évet!
Ui:
Csak most vettem észre, hogy az APKinstaller screenshot-ot tud csinálni. Szóval passz....
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető cseregleig

  • Hozzászólások: 8
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung
  • PDA ROM: i900buhh5/mihi1
Hello!

Érdeklődnék felfelé a hozzáértőknél: a következő lenne a kérdésem van egy android mid a13 típusú tabletem hogy lehet ezt rootolni? Mert ha jol tudom rootolni ahhoz kell hogy feljebb lehessen állitani processzort? Lenne még egy kérdésem hogy a memóriakártyára lehet telepíteni játékokat vagy valamit mert nekem még nem sikerült, és ha az alkalmazáskezelőben rá megyek arra hogy áthelyezés sd-kártyára akkor sem arra teszi hanem a belső memóriába. ???

Nem elérhető Andr3wJ

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: S4 mini (GT-I9195)
  • PDA ROM: CM10.2
  • Skype: andr3wj
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello!

Érdeklődnék felfelé a hozzáértőknél: a következő lenne a kérdésem van egy android mid a13 típusú tabletem hogy lehet ezt rootolni? Mert ha jol tudom rootolni ahhoz kell hogy feljebb lehessen állitani processzort? Lenne még egy kérdésem hogy a memóriakártyára lehet telepíteni játékokat vagy valamit mert nekem még nem sikerült, és ha az alkalmazáskezelőben rá megyek arra hogy áthelyezés sd-kártyára akkor sem arra teszi hanem a belső memóriába. ???

Alapból rootolva van, PLAY-ről letöltöd a SUPERUSER programot , ha meg akarod nézni hogy tényleg működik akkor meg a ROOTCHECKER programmal tudod ellenőrizni.
SD kártyás "probléma" engem is zavar kicsit.

Nem elérhető cseregleig

  • Hozzászólások: 8
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung
  • PDA ROM: i900buhh5/mihi1
Hello!

A superuser már letöltöttem mert valahol már olvastam. De semmi különlegeset nem taltam. Megprobálom a másik programot. Köszönöm.

Nem elérhető cseregleig

  • Hozzászólások: 8
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung
  • PDA ROM: i900buhh5/mihi1
Hello!

A roothchecker azt irja hogy rooted, akkor ha jol értem ez rootolt.
És hogy lehet feljebb állítani a processzort?

Nem elérhető szornyu

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Huawei G300
  • PDA ROM: Infusion,3.0.8 kernel
A super user nálam nem vált be. Helyette a You are not allowed to view links. Register or Login-t tudom ajánlani, az ki osztja a root jogokat. Proci huzásra a You are not allowed to view links. Register or Login próbáld. Bár nálam mindkét tab (DPS7) lefagyott, pedig csak az alsó értéket akartam feljebb vinni.
A memória gondra, he van kedved és merszed barkácsolni itt egy lehetséges megoldás:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető cseregleig

  • Hozzászólások: 8
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung
  • PDA ROM: i900buhh5/mihi1
A cpu felhuzást megoldottam a setcpu programmal egyébként 1200mhz fölött lefagy de 1200-on kiváloan müködik.
Az sd kártyás dolgot meg kiprobálom. Köszönöm!! :D

Nem elérhető cseregleig

  • Hozzászólások: 8
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung
  • PDA ROM: i900buhh5/mihi1
Hello!

Kiprobáltam a mobilarénás leírást!
Minden rendben volt végig aztán következett az újraindítás működik a gép továbra is csak nem tölt be. Az android feliratnál megáll és ugy csinál mint ha töltene de semmi! Ilyenkor mit lehet csinálni?

Nem elérhető hanyagboy

  • Hozzászólások: 21
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Tab 10.1
  • PDA: Galaxy S 2
  • PDA ROM: Slim-4.4.2 V7.0
BUÉK Mindekinek

Szeretém az Ampe A10 tabomat JellyBean-re up-olni tud valaki egy linket ahonnan tudnék tölteni hozzá Rom-ot.
Mert még néha  le-le áll.hátha igy jobb lenne.
Köszi

Nem elérhető cseregleig

  • Hozzászólások: 8
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung
  • PDA ROM: i900buhh5/mihi1
Hello!

Minden megoldódott rootolás cpu felhuzás és már a memóriakártyára is tudom telepíteni a játékokat programokat. :D :google2:

Nem elérhető ati711

  • Hozzászólások: 129
  • PDA: SM-N9005 / 4.4.2 / N9005XXUENB1 / KOT49H.N9005XXUENB4
Sziasztok! B.Ú.É.K mindenkinek!

Újra visszatértem pár hónap után és próbálok informálódni mint akkor is milyen tabletbe érdemes beruházni.

Az első hsz-ből sok minden kiderül, de egy két kérdésem lenne, mint tapasztalt userekhez, esetleg több tabetet tulajdonoshoz.

Néztem, hasonlítottam őket de például magam nem tudok ésszerű magyarázatot adni arra, hogyha van egy 7 inch-es és egy 10 inches tablet amelynek a felbontása AZONOS 1024x600 - akkor miért válasszam a nagyobbat?! Még ha az akksijuk is közel azonos ~4400-4800 MAH  - lehet a nagyobb hamarabb lemerül azonos használat mellett. Szóval?!
....
A köztes méretekkel 8 inch - 9 inch ...stb mik a tapasztalatok, lehetőségek, elvárások?

A másik a ram kérdése. Egy kettő típusnál látni még azt hogy DDR2. Mindenképpen a minimum a DDR3 és 1GB ugye?!

Még egy érdekesség amit láttam, bár az nem oszt nem szoroz a teljesítményen, csak megosztanám mégis mint építő és figyelni érdemes szempont.
★MASSIVE 16GB★  - ez tulajdonképpen egy 8 gb beépített tár - és egy 8 gb TF card tárhely, amit adott esetben adnak hozzá. (ez akkor akár 40gb is lehet ha 32gb sd kártyára cseréled) A marketing és a figyelmetlenség csábítása.


Előre is köszönök minden választ!

Nem elérhető sanyoka123

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 602
  • Navigáció / Navigation: iGO8.3.2, Navitel, Garmin
  • PDA: Samsung Omnia i900
  • PDA ROM: ROM:DXIF1/ Phdee Windows7 UI. i900 Omnia WM6.5.3. Build 23699.5.3.10
Sziasztok!
Van egy ViewSonic 7 tipusu tabletem. Szeretném a gyári  billentyűzetet Touch Pal-t lecserélni az Anysoft Keyboardra, viszont hiába jelölöm be a beállításoknál a nyelv és billentyűzet beállításnál, nem vált át. Tudtok valami megoldást?

Nem elérhető ati711

  • Hozzászólások: 129
  • PDA: SM-N9005 / 4.4.2 / N9005XXUENB1 / KOT49H.N9005XXUENB4
Kicsit kutakodtam, olvastam hogy milyen középkategóriás tabletek vannak és mik a specifikációik.

Elsőként az Aniol Novo termékeit elemezgettem, hasonlítottam össze. A gyártónak van saját honlapja és itt az adott topik elején is ajánlásra került ez a típus, viszont összehasonlító táblázatot sehol nem találtam eddig.

*Tárhelyet nem hasonlítottam, az általában 4-8-16GB + SD kártya bővítési lehetőség természetesen.
Az első típusok már eléggé elavultak, de nyomon követhető a bővülés, fejlesztés folyamata. Ám ebből a típusból a GPS még mindig hiányzik.


Így készítettem egyet, amit itt megosztok ezennel.
Valaki használja ezek közül a típusok közül valamelyiket? Tapasztalat, vélemény, stb..?

Nem elérhető ati711

  • Hozzászólások: 129
  • PDA: SM-N9005 / 4.4.2 / N9005XXUENB1 / KOT49H.N9005XXUENB4
  • Aniol Novo 7 Advanced II
CPU: AML8726-M3, 1.2 GHz  AllWinner Many Core A10, dual core; GPU: Mali-400
OS: Android 4.0.3
RAM: 512 MB (DDR2)
Screen: 7”, IPS, TFT, 1024x600px, Visible angle 150
Camera: 2,0 MP front
Battery: 3700 MAh,

  • Ainol Novo 7 Mars
CPU: AML8726-M3, 1.5 GHz  AllWinner Many Core A10, dual core; GPU: Mali-400
OS: Android 4.0
RAM: 1GB (DDR3)
Screen: 7”, IPS, TFT, 1024x600px, Visible angle 150
Camera: 0,3 MP front
Battery: 3700 MAh,

  • Ainol Novo 7 Elf II
CPU: AML8726-M6, 1.5 GHz  AllWinner Many Core A10, dual core; GPU: Mali-400
OS: Android 4.0
RAM: 1GB (DDR3)
Screen: 7”, IPS, TFT, 1024x600px, Visible angle 150
Camera: 2,0 MP front
Battery: 3700 MAh,

  • Ainol Novo 7 Legend
CPU: Box chip many core A13, dual core; GPU: Mali-400
OS: Android 4.0
RAM: 512 MB (DDR2)
Screen: 7”, IPS, LCD, 800x600px
Camera: 0,3 MP front
Battery: 3000 MAh,

  • Ainol Novo 7 Paladin
CPU: Ingenic JZ4770 Xburst, 1GHz; GPU: Mali-400
OS: Android 4.0
RAM: 512 MB (DDR2)
Screen: 7”, IPS, LCD, 800x480px, Visible angle 150
Camera: -
Battery: 3700 MAh,

  • Ainol Novo 7 Aurora II
CPU: AML8726-M3L, 1.2 GHz  AllWinner Many Core A10, dual core; GPU: Mali-400
OS: Android 4.0
RAM: 1GB (DDR3)
Screen: 7”, IPS, TFT, 1024x600px, visible angle 160
Camera: 2,0  MP front
Battery: 3700 MAh,

  • Ainol Novo 7 Tornado
CPU: AML8726-M3L, 1.0 GHz  ARM Cortex A9, dual core; GPU: Mali-400
OS: Android 4.0.3
RAM: 1GB (DDR3)
Screen: 7”, IPS, TFT, 800x480px
Camera: 0,3 MP front
Battery: 3700 MAh,

  • Ainol Novo 7 Crystal
CPU: AML8726-M6, 1.5GHz  ARM Cortex A9, dual core; GPU: Mali-400
OS: Android 4.1 (Jelly Bean)
RAM: 1GB (DDR3)
Screen: 7”, IPS, LCD, 1024x600px, visible angle 180
Camera: 2 MP front
Bt: 2.1
Battery: 3700 MAh,

  • Ainol Novo 10 Hero
CPU: AML8726-M6, 1.5GHz  ARM Cortex A9, dual core; GPU: Mali-400
OS: Android 4.1 (Jelly Bean)
RAM: 1GB (DDR3)
Screen: 10,1”, IPS, 1280x800px
Camera: 0,3 MP front, 2,0 MP back
Bt: 2.1
Battery: 8000 MAh,

  • Ainol Novo 7 Fire / Flame
CPU: Amlogic 8726-M6, 1.5GHz, Cortex-A9 dual core; GPU: Mali-400
OS: Android 4.0.4
RAM: 1GB (DDR3)
Screen: 7”, IPS, LCD, 1280x800px, visible angle 180
Camera: 2,0 MP front, 5,0 MP back + flashlight
Bt: 2.1
Battery: 5000 MAh, 3,7 V

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
You are not allowed to view links. Register or Login

  • Ainol Novo 7 Aurora II
CPU: AML8726-M3L, 1.2 GHz  AllWinner Many Core A10, dual core; GPU: Mali-400
OS: Android 4.0
RAM: 1GB (DDR3)
Screen: 7”, IPS, TFT, 1024x600px, visible angle 160
Camera: 2,0  MP front
Battery: 3700

  • Ainol Novo 7 Fire / Flame
CPU: Amlogic 8726-M6, 1.5GHz, Cortex-A9 dual core; GPU: Mali-400
OS: Android 4.0.4
RAM: 1GB (DDR3)
Screen: 7”, IPS, LCD, 1280x800px, visible angle 180
Camera: 2,0 MP front, 5,0 MP back + flashlight
Bt: 2.1
Battery: 5000 MAh, 3,7 V

Szevasz!
Nekem az AuroraII van, több mint bőséges támogatással...
Vagy 20 ROMot raktam fel (mert én nyughatatlan vagyok, keresem a mindig jobbat), sok nem jött be, talán kiforratlan volt (mert sok van!).
Amit kerestem, annak kernelből kellett kezelni a Bluetooth sticket, ezt többek között a CM10 tudja. Igen, van ami tudja, de volt hogy eltűnt a WiFi.. Na szóval ezért volt fenn sok.
Ami most van fenn, ragyogóan működik, lejátssza a DVD fájlokat, mennek a Youtube vídeók és megy a GPS is természetesen.
Akkuja jól bírja, a proc órajel le van korlátozva 1GHz-re, mert nincs alkalmazás, amihez ne lenne elég, így kevéssé melegszik, tovább bírja az akku...
Kijelzője gyönyörű, így most már tetszik úgy ahogy van.....
    Üdv: StMiklos

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! B.Ú.É.K mindenkinek!

Újra visszatértem pár hónap után és próbálok informálódni mint akkor is milyen tabletbe érdemes beruházni.

Az első hsz-ből sok minden kiderül, de egy két kérdésem lenne, mint tapasztalt userekhez, esetleg több tabetet tulajdonoshoz.

Néztem, hasonlítottam őket de például magam nem tudok ésszerű magyarázatot adni arra, hogyha van egy 7 inch-es és egy 10 inches tablet amelynek a felbontása AZONOS 1024x600 - akkor miért válasszam a nagyobbat?! Még ha az akksijuk is közel azonos ~4400-4800 MAH  - lehet a nagyobb hamarabb lemerül azonos használat mellett. Szóval?!
....
A köztes méretekkel 8 inch - 9 inch ...stb mik a tapasztalatok, lehetőségek, elvárások?

A másik a ram kérdése. Egy kettő típusnál látni még azt hogy DDR2. Mindenképpen a minimum a DDR3 és 1GB ugye?!

Még egy érdekesség amit láttam, bár az nem oszt nem szoroz a teljesítményen, csak megosztanám mégis mint építő és figyelni érdemes szempont.
★MASSIVE 16GB★  - ez tulajdonképpen egy 8 gb beépített tár - és egy 8 gb TF card tárhely, amit adott esetben adnak hozzá. (ez akkor akár 40gb is lehet ha 32gb sd kártyára cseréled) A marketing és a figyelmetlenség csábítása.


Előre is köszönök minden választ!
A nagyobb képméretet akkor válaszd, ha kicsi Neked a 7". Van akinek kicsi, nekem nem, ez még a hordozható kategória.
Ne feledd, a 10" kétszer akkora felület, mint a 7", és a képernyő eszi meg a legalább fogyasztás felét a 7"-nál.
Az 5000 alatti akku 10"-nál igen "mértéktartó", némi túlzással a sarokig lesz elég.
RAMból kell az 1GB-t és a DDR3.
A belső + SD tár azért nem ugyanaz, mert a belsőt gyorsabban tudja írni olvasni, de ez sokszor nem nem vehető észre, alkalmazása válogatja.
Mindenkinek mások a szempontjai, elvárása (pénze),
            üdv: StMiklos 

Nem elérhető ati711

  • Hozzászólások: 129
  • PDA: SM-N9005 / 4.4.2 / N9005XXUENB1 / KOT49H.N9005XXUENB4
Köszönöm szépen Miklós a válaszokat, ha egy kicsit késve is. Igaz még nem született döntés továbbra sem. De az általad írtak már kellő képen figyelemre méltó szempontok. Köszi
Sajnos még nem jutottam tovább a paraméterek feldolgozásán, de lehet ennek így kell lennie. Akkor Aniol-ban gondolkodunk :)

You are not allowed to view links. Register or Login
A nagyobb képméretet akkor válaszd, ha kicsi Neked a 7". Van akinek kicsi, nekem nem, ez még a hordozható kategória.
Ne feledd, a 10" kétszer akkora felület, mint a 7", és a képernyő eszi meg a legalább fogyasztás felét a 7"-nál.
Az 5000 alatti akku 10"-nál igen "mértéktartó", némi túlzással a sarokig lesz elég.
RAMból kell az 1GB-t és a DDR3.
A belső + SD tár azért nem ugyanaz, mert a belsőt gyorsabban tudja írni olvasni, de ez sokszor nem nem vehető észre, alkalmazása válogatja.
Mindenkinek mások a szempontjai, elvárása (pénze),
            üdv: StMiklos

Egy időben a két méretet (7" és 10") még soha nem fogtam, hogy összehasonlíthassam. De ha képpontban mondjuk a 10-es és a 7-es is ugyan azt tudja, akkor szerintem is csak áramforrás zabálásról van szó. Arról nem is beszélve hogy ha ugyan az a képpont van kiosztva nagyobb felületen akkor az közelebbről nézve nem valami szép (szemcsés, borsós..)
Aniolban én a  Hero-t találtam csak 10-esnek, igaz 8000-MAh-s akksival, de pénztálca terhelős kategória

Ramból leszükítettem a kört, mindenképpen az 1GB DDR3-as kell. Szóba jöhető kategória: Crystal, Aurora II. Pénztálca terhelős: Hero, Fire/Flame

You are not allowed to view links. Register or Login
Szevasz!
Nekem az AuroraII van, több mint bőséges támogatással...
Vagy 20 ROMot raktam fel (mert én nyughatatlan vagyok, keresem a mindig jobbat), sok nem jött be, talán kiforratlan volt (mert sok van!).
Amit kerestem, annak kernelből kellett kezelni a Bluetooth sticket, ezt többek között a CM10 tudja. Igen, van ami tudja, de volt hogy eltűnt a WiFi.. Na szóval ezért volt fenn sok.
Ami most van fenn, ragyogóan működik, lejátssza a DVD fájlokat, mennek a Youtube vídeók és megy a GPS is természetesen.
Akkuja jól bírja, a proc órajel le van korlátozva 1GHz-re, mert nincs alkalmazás, amihez ne lenne elég, így kevéssé melegszik, tovább bírja az akku...
Kijelzője gyönyörű, így most már tetszik úgy ahogy van.....
    Üdv: StMiklos

Ezt pozitívan veszem. Fontos, hogy legyen fejlesztői támogatás. Legyen háttér, és ne úgy legyen eltemetve a kütyü ahogy kidobták a gyárból.
(Anno az első okostel is úgy volt hogy nem volt vagy stabil wifi, vagy gps pozicionálás. Szerencsére rom frissítés mindent megoldott. )
Hasonló szempontokra, feladatokra használnám én is. Esetleg ha eljön az idő számíthatok a segítségedre melyik romot érdemes feltenni a 20+-ból ? :)

Tudom, hogy azt írod hogy most már tetszik, de ha elcserélnéd mire cserélnéd? (persze, hasonló ár és paraméter kategóriában) :)

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm szépen Miklós a válaszokat, ha egy kicsit késve is. Igaz még nem született döntés továbbra sem. De az általad írtak már kellő képen figyelemre méltó szempontok. Köszi

Hasonló szempontokra, feladatokra használnám én is. Esetleg ha eljön az idő számíthatok a segítségedre melyik romot érdemes feltenni a 20+-ból ? :)

Tudom, hogy azt írod hogy most már tetszik, de ha elcserélnéd mire cserélnéd? (persze, hasonló ár és paraméter kategóriában) :)
Szevasz!
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem cserélném el semmire, annyit küzdöttem vele (mindezt csupán megátalkodott jobb és más keresése kapcsán), hogy a szívemhez nőtt.
Azért variáltam, mert "hírét vettem", hogy az új főzőtt romok kernelből kezelik a Bluetoothos Sticket. És az nekem nagyon kellett. Mire? Van BT-s GPS vevőm, nyomja neki az adatokat és navigátornak is használhatom.
Van OBDII-es BT-s kódkiolvasóm az autó motormenedzseréhez, így azt  is tudja.
Ja, hogy navigátorom van 2,4-es, 3,5-ős (2db), és 4,3-as ezen kívül? Istenem, van még egy működő. Mert tudhatja és tudja is! Nem az "én" romom sajátossága, de rádugok bármilyen pendriveot és olvassa, játssza a rajta lévőt. Egy felém néző kamerája van, hát az csak karikatúra, mint az összes többié. Prémium kategóriában azért jobbak persze.
Aztán néztem, léteznek GPS vevővel is, de jóval drágábbak. És persze nem gondoltam komolyan, hogy arra is használni fogom. Bolond nagy ez autóba és hát tartója sincs. A 4,3-as mellett felesleges. (Meg tartaléknak megy a 3.5-ös android telefonomon is, ha valami pusztul. Azért egy navigátorral, térkép nélkül nem megyek külföldre).
Ha ezt választod, persze tudok adni információt is, nem probléma.
    Üdv: StMiklos

Nem elérhető ati711

  • Hozzászólások: 129
  • PDA: SM-N9005 / 4.4.2 / N9005XXUENB1 / KOT49H.N9005XXUENB4
Ismételten köszönöm a válaszod :)

Huh, jó sok mindenre rávetted akkor a kicsikét :)
Mondjuk nekem nagyon gps funkcióra nincs is szükségem, mert van 2-3 is. (max különböző programok egy időben történő futtatásával összehasonlító elemzést készíteni ... na de azért ennyire fanatikus nem akarok lenni. Ha vész van ott a telen egy garmin vagy igo egyébként meg van egy az ablakban csak erre.)

A lényeg, hogy netet kezelje, és ne akadozzon ha mondjuk nem túl erős a wifi jel, vagy sok hivatkozás, kép, videót kell betöltenie. Továbbá kezeljen egy két alkalmazást ha épp unalmat kell űzni. Entertainment kategória. :)

Ui: a mixshop honnan szállít? Azt tudom, hogy pandawill kína. Inkább ebay-es vagyok, meg lehet lesni honnan jön az áru,  vagy azon a területen keresel, bár volt ott is már más mint amit írtak...

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
You are not allowed to view links. Register or Login
Ismételten köszönöm a válaszod :)

Huh, jó sok mindenre rávetted akkor a kicsikét :)
Mondjuk nekem nagyon gps funkcióra nincs is szükségem, mert van 2-3 is. (max különböző programok egy időben történő futtatásával összehasonlító elemzést készíteni ... na de azért ennyire fanatikus nem akarok lenni. Ha vész van ott a telen egy garmin vagy igo egyébként meg van egy az ablakban csak erre.)

A lényeg, hogy netet kezelje, és ne akadozzon ha mondjuk nem túl erős a wifi jel, vagy sok hivatkozás, kép, videót kell betöltenie. Továbbá kezeljen egy két alkalmazást ha épp unalmat kell űzni. Entertainment kategória. :)

Ui: a mixshop honnan szállít? Azt tudom, hogy pandawill kína. Inkább ebay-es vagyok, meg lehet lesni honnan jön az áru,  vagy azon a területen keresel, bár volt ott is már más mint amit írtak...
  Szevasz!
Igazából nem tudom honnan szállít a Mixeshop, ezt csak hirtelen példának találtam. Kína lesz az is, mi lenne.
Én a Pandawilltől vettem, de ha valamiért szimpatikus lett az Ainol (támogatása óriási, főzőtt romokból is sok)
még megnézheted az AinolStore -t is.
A két mag és az 1GB DDR3 sok mindenre elég, én le is korlátoztam a proc sebességét 1GHz-re, nincs szükségem többre. Amúgy intelligensen lépteti az órajelet ha kell fel, ha nem annyira, akkor le 250-1300-ig.
Így kevésbé melegszik, tovább tart az akku.
Tud ez még cifrábbat is: műholdvevőim routeren lógnak, egymással is kommunikálnak, de WiFin keresztül küldi a tabletre az antennaállítás fontos minőségi adatait, más kérdés hogy távvezérelni is tudom őket...
A Wifi nálam jó, (5méter 2 fal simán megy, többet nem várok), vannak sokan akik más tabletnél panaszkodnak
kicsit szerencse kérdése, de van erre javítási lehetőség, kiegészítést kell a tabon belül tenni, egy fél gyufaskatulyányi öntapadó alu fólia ragasztása "csodát" tud tenni.
Van az Aurora2-nek testvére, a Fire, nagyon hasonlóak. Az IPS kijelző az csodás....
    Üdv: StMiklos

Nem elérhető Velence

  • Hozzászólások: 92
  • Gyűjtő
  • PDA: S3 a legújabb
  • PDA ROM: XXBLG8
Gyereknek szeretnék egy androidos ALAPkészüléket.
7", 3G nem szükséges, fussanak rajta a játékok. Ha nem rootolt, lehessen rootolni, más romot felrakni rá. Legyen rajta reset gomb :)
Legolcsóbbak (40-60 font) közül ki-mit ajánl? Márka, típus, link, bármi.