2024, 09 08, 04:28:54

Szerző Téma: Allwinner A10/A13 alapú tabletek (Ainol Novo, Teclast P76, LY-F1, stb./ConCorde)  (Megtekintve 202225 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
You are not allowed to view links. Register or Login
Gyereknek szeretnék egy androidos ALAPkészüléket.
7", 3G nem szükséges, fussanak rajta a játékok. Ha nem rootolt, lehessen rootolni, más romot felrakni rá. Legyen rajta reset gomb :)
Legolcsóbbak (40-60 font) közül ki-mit ajánl? Márka, típus, link, bármi.
   Szevasz!
Hogy azért "megszólaljon" valaki...
Nem ismerem az angliai (?) árakat, de átszámolva 40 fontért itthon semmilyet nem adnak (kínai webshopból talán, de azt terhelheti az ÁFA), 60-ért már akad itthon, de a játékra is alkalmas (megkötés nélkül) az árban nem az a kategória.. Kevés lehet a processzorteljesítmény, a szabad RAM és a képernyőmeghajtó.
Így tanácsot sem tudok adni, bár én játékban nem gondolkozom, de még akkor is jóval erősebb gépet választottam. Nagyon rövid idő alatt (fél év) erősen növekedtek a hardveres igények..
Azért nézegess Ebay-en és valami kompromisszumod csak lesz.
    Üdv: StMiklos

Nem elérhető Velence

  • Hozzászólások: 92
  • Gyűjtő
  • PDA: S3 a legújabb
  • PDA ROM: XXBLG8
Szia!

Azsiai webaruhazakat nezegetem, csak egy alapgephez is rengeteg szempontot figyelembe kell venni, ezert kerem a mar tablet tulajok, guruk segitseget.
A leheto legolcsobb legyen es lehessen vele rendesen jatszani (pl. temple run 2).

Koszonom.

Nem elérhető ati711

  • Hozzászólások: 129
  • PDA: SM-N9005 / 4.4.2 / N9005XXUENB1 / KOT49H.N9005XXUENB4
sziasztok!

Na látom vannak itt még nagyon tabletre vágyakozó személyek.

Egyet tudok mondani, ám még én is döntés előtt állok. Inkább gondoljam meg többször mint utána sokszor bánjam a döntésem.

Szóval Velence - 40-60 fontért nem nagyon adnak komoly játékokra alkalmas kütyüt. Bár az a játék amit említesz nem tudom hogy épp mit kér teljesítményben. Ajánlatos utána nézni előtte.
- Ha EU-n belülről rendelsz akkor nincs vám. Ha fontban gondolkodsz akkor UK-t mondanám.
- Ha tényleg csak ennyit szánsz rá akkor érdemes meglesni a used, használt termékeket. Lehet kifogsz valami jót és megbízható eladót. Ebay-en többen árulnak használtat is.



Miklós!
A Fire-nek az ára még elég magas, pedig tényleg kemény vas ahogy írják. Egyébként én is Angliában gondolkodom, vámok miatt, bár így kicsit magasabb az ár, de én mindenképp újban gondolkodom.
Pozitív amit írsz újfent, ha wifi megy 5m-ről akkor megy az közelebbről is és távolabbról is (nagy tér falak nélkül, vagy szobában de akkor 1-2m távolság van csak)
A döntés a  Crystal és az  Aurora II közül lesz szerintem. :)

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok!

Na látom vannak itt még nagyon tabletre vágyakozó személyek.

Egyet tudok mondani, ám még én is döntés előtt állok. Inkább gondoljam meg többször mint utána sokszor bánjam a döntésem.

Szóval Velence - 40-60 fontért nem nagyon adnak komoly játékokra alkalmas kütyüt. Bár az a játék amit említesz nem tudom hogy épp mit kér teljesítményben. Ajánlatos utána nézni előtte.
- Ha EU-n belülről rendelsz akkor nincs vám. Ha fontban gondolkodsz akkor UK-t mondanám.
- Ha tényleg csak ennyit szánsz rá akkor érdemes meglesni a used, használt termékeket. Lehet kifogsz valami jót és megbízható eladót. Ebay-en többen árulnak használtat is.



Miklós!
A Fire-nek az ára még elég magas, pedig tényleg kemény vas ahogy írják. Egyébként én is Angliában gondolkodom, vámok miatt, bár így kicsit magasabb az ár, de én mindenképp újban gondolkodom.
Pozitív amit írsz újfent, ha wifi megy 5m-ről akkor megy az közelebbről is és távolabbról is (nagy tér falak nélkül, vagy szobában de akkor 1-2m távolság van csak)
A döntés a  Crystal és az  Aurora II közül lesz szerintem. :)
Szevasz!
Nekem Aurora2-őm van, a Fire-ben 2 kamera van, talán csak 8GB  a flash, de különben ugyanaz.
Bár kifutó típus lassan (nem tudom miért a "belseje" igencsak erős), de már Kínából is kb. 80 Font, de ott van azért kockázat az ÁFA és a garancia. Bár sok EU-s shop is úgy írja: áru helye_ távolkelet.
Kerestem a játékodra mi kéne "alá", de nem találtam rá infót, de ha már a -2 változatnál tartanak, nem hinném hogy az alapjátékok között van. Ezért is nem ajánlottam típust, meg azért mert nem játszom.
Ugyanakkor az is kivehető a hozzászólásokból, hogy valakinek valamivel baja van, az Istennek se megy, a másiknak nincs gondja vele ugyanazon készüléken.
Nyilván nem mindegy milyen ROM (de ezt nem egyeztetik), és talán az se mindegy mi van még rápakolva és még miféle ficsőr fut csak úgy. Erről aztán végképp nem esik szó, pedig valahol itt lehet a kutya elásva.
Fel kell készülni lélekben ezekre és bizony időt rászánni (a türelem még fontosabb) és nem a készüléket szidni, tippem szerint max. 20%-ban a készülék a ludas. Ha a hardvere hibátlan, akkor végképp nem..
   Üdv: StMiklos
 

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
" ha wifi megy 5m-ről akkor megy az közelebbről is és távolabbról is"
Az antennán, (WiFin) ha vállalod a szétszedést hatékonyan lehet javítani, hogy gyárilag miért nem teszik nem tudom, ha vállalod a szétszedést. Ugyan a Youtubot róla most nem találom, csak egy rajzot, aminek pontos a mérete.
Lényege: belül találod a  FUWIT cégjelű, panelből készült antennát, ezt kell kiegészíteni egy öntapadós alu.fólia felragasztásával, mérete nagyon fontos! (Sokat tapasztalt rádiósként mondhatom) You are not allowed to view links. Register or Login
Csodákat tesz a gyengén működővel! Lényege: az antennának kell az "ellensúly", ez általában a föld, de itt az nincs, azért kell kiegészíteni.
A szétszedés:
You are not allowed to view links. Register or Login
(Ő is javítja, de  másképp az antennát)

   Üdv:  StMiklos

Nem elérhető ati711

  • Hozzászólások: 129
  • PDA: SM-N9005 / 4.4.2 / N9005XXUENB1 / KOT49H.N9005XXUENB4
Ajj ha! Nem semmi.

Az az orosz csávó nagyon érti a dolgát, körbevezette alu huzallal ha jól látom.

Elég fura módon van össze pattintva. Vagyis a képernyőt kell kipattintani csak, a hát egyben van. Így nagyon jól el van választva a tok és a hardveri részek. (Csak azt nem értem, hogy akkor miért mondta valaki, hogy 'nyikorog' ha jobban megfogja a készüléket. Lehet ezt valami más eszköznél olvastam...)

De ha csak tényleg ennyi lenne a siker kulcsa akkor tényleg nem értem én sem miért felejtették ki pont ez. Mindegy a lényeg hogy meg kell és lehet ezt tenni ha arról van szó, ez az amit rom frissítéssel sem tudsz elérni gondolom.
Valami fekete színűt lesek én, bár ettől a kipattintástól tartok azért.

Köszi

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
You are not allowed to view links. Register or Login
Ajj ha! Nem semmi.

Az az orosz csávó nagyon érti a dolgát, körbevezette alu huzallal ha jól látom.

Elég fura módon van össze pattintva. Vagyis a képernyőt kell kipattintani csak, a hát egyben van. Így nagyon jól el van választva a tok és a hardveri részek. (Csak azt nem értem, hogy akkor miért mondta valaki, hogy 'nyikorog' ha jobban megfogja a készüléket. Lehet ezt valami más eszköznél olvastam...)

De ha csak tényleg ennyi lenne a siker kulcsa akkor tényleg nem értem én sem miért felejtették ki pont ez. Mindegy a lényeg hogy meg kell és lehet ezt tenni ha arról van szó, ez az amit rom frissítéssel sem tudsz elérni gondolom.
Valami fekete színűt lesek én, bár ettől a kipattintástól tartok azért.

Köszi
  Szevasz!
Érdekes, ha nem vagyok bejelentkezve, csak a videót mutatja, bejelentkezve adja fotót is. Nézd meg, ha nem láttad.
Tipp: szétszedéshez nagyon hasznos egy cuppanós mondjuk konyhai törülköző tartó. Ragyogóan használható másra is!
2-3 hetes tabletem bevittem a (hideg) autóban, erre középtájt megjelent egy körömnyi gyűrű alakú folt. Világos háttérnél jól látszott, amúgy csak észrevehető volt. Kis masszírozással eltűnt, de aztán "feléledt".
Nyomkodtam, de csak nagyobb lett, de aztán eredeti méretűre visszament.
Egy hét után az ötlet: ha nyomásra növekszik, akkor húzásra csökken, logikus nem? Na de hogy húzzam? Hát a cuppanóval! ki is "huzta" rögtön. Még talán 2* kellett jó egy hónapja beavatkozni.
Na de ha így állunk, akkor reklamáltam kínainál: hibás a cucc. Mondta jó, lássuk a fényképet. Két napomba telt, mire elő tudtam varázsolni, foto és elment.
Mondta jó, küldjem vissza ő meg pénzt vissza. Korrekt nem? Mondtam nem jó, mert visszaszállítás 16, fizetett vám 34 dollár, buktam 50-et. (Vámon nem volt.)
Mondtam nem jó, kérek egy kijelzőt. Azt persze nem adott, de mondta küldjem vissza, kijavítja. Mondtam nem jó, mert vissza 16, újra vám, akkor már 200 dollár felett vagyok. Mondta küld 3 képernyővédőt. Mondtam ne röhögtess. Kértem egy mikro USB-s keyboardot. Elsőre nem, némi ütésváltás után megígérte, küldi. Mindezt persze Emailben..    Várom..
   Szép az élet! Üdv: StMiklos

Nem elérhető ati711

  • Hozzászólások: 129
  • PDA: SM-N9005 / 4.4.2 / N9005XXUENB1 / KOT49H.N9005XXUENB4
Hali!

Megvan a fotó is, köszi  :shock:
Ott van az öntapadós alufólia. Nem is nagy, nem is zavar ott senkit és semmit :)
Amúgy az az akksi ugye amihez oda van ragasztva.

Kínaik nagyon otthon vannak. Visszaküldted volna neki eladta volna egy másik személynek lehet. Vagy van otthon raktáron neki egy tucat, amiből kiorvosolja a problémát. Aki benne van ott nagyban nyomja mert még nagyobb a konkurencia mint nálunk. Postázások náluk nagyon olcsó, pár fillérből átutazza a fél világot a csomag amit feladnak.

Lestem unboxing videót és láttam hogy nincs képernyő fólia. Amúgy azt is érdemes beszerezni nem?
Ja és hálózati töltőt sem láttam egyiknél sem. Mégis néhány eladásnál felsorolják azt is...

A billentyűzetes tok jó dolog lehet, lestem olyanokat is. Gépelésnél és megfelelő szögben tartáshoz is jó. Van velük egy stylus is :) Na de előbb tablet legyen :)  Nagyon hajlok a Crystal irányába. A proci teljesítmény visszafokozás mivel csinálod? Alkalmazással? Köszi a kitartó válaszokat.  Üdv!

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali!

Megvan a fotó is, köszi  :shock:
Ott van az öntapadós alufólia. Nem is nagy, nem is zavar ott senkit és semmit :)
Amúgy az az akksi ugye amihez oda van ragasztva.

Kínaik nagyon otthon vannak. Visszaküldted volna neki eladta volna egy másik személynek lehet. Vagy van otthon raktáron neki egy tucat, amiből kiorvosolja a problémát. Aki benne van ott nagyban nyomja mert még nagyobb a konkurencia mint nálunk. Postázások náluk nagyon olcsó, pár fillérből átutazza a fél világot a csomag amit feladnak.

Lestem unboxing videót és láttam hogy nincs képernyő fólia. Amúgy azt is érdemes beszerezni nem?
Ja és hálózati töltőt sem láttam egyiknél sem. Mégis néhány eladásnál felsorolják azt is...

A billentyűzetes tok jó dolog lehet, lestem olyanokat is. Gépelésnél és megfelelő szögben tartáshoz is jó. Van velük egy stylus is :) Na de előbb tablet legyen :)  Nagyon hajlok a Crystal irányába. A proci teljesítmény visszafokozás mivel csinálod? Alkalmazással? Köszi a kitartó válaszokat.  Üdv!
  Szevasz!
Igen, az akkuhoz ragasztották. (Halkan megjegyzem, az akkuhoz való kapacitása miatt, az egész akku ellensúllyá válik, persze csak részben, de besegít valószínűleg).
Igen, lehet venni kb. 5-6 Dollárért 5 db.-os készletet. 1-2-őt úgyis elrontasz, mire jól felrakod, ez már nem mobiltelefon.
A keyboard tok nagyon jó, kb. 13 Dollárért lehet rendelni. Véd is, meg praktikus is.
Le lehet tenni, megtámasztja.
A proci levételhez még a ROM feltétel előtt a build.prop-ban át kell írni az értékeket.
Telepítés után is lehet azt megkeresve, de akkor törölni kell mindenféle cash-t és akkor újraindulva/telepítve
már azt olvassa be.
Hálózati töltő mindig van, mondom én. WEzek USB-ről nem igazán tölthetők, többet fogyaszt, mint tölt.
Kikapcsolva azért feltölthető.
   Üdv: StMiklos

Nem elérhető ati711

  • Hozzászólások: 129
  • PDA: SM-N9005 / 4.4.2 / N9005XXUENB1 / KOT49H.N9005XXUENB4
Megtettem a lépéseket, megkérdeztem az eladót. Még várok 1-2 helyről választ aztán hajrá.
Megkérdeztem, hogy
- van-e OTG kábel - mert nem írta, hogy include in the box... válasz sajnos most nincs az (lehet azt már külön akarják eladni. :D)
- hálózati töltő milyen hálózathoz való (válasz UK, de adnak hozzá EU át alakító plug adapter-t)
- képernyő fóliát sem adnak csak külön, de egyik azt írta vissza hogy van rajta fólia (unboxing videon nem láttam..)

Proci lefokozás akkor az majd csak akkor dől el amikor kézben lesz a masina és romfrissítés történik.
Mert netezéshez tényleg nem biztos, hogy szükséges ekkora teljesítmény és ha energiát lehet takarítani vele az csak pozitívum használat során. :)

Ui: Reset gomb hol található? az kell Rom frissítéskor ugye?

Köszi! Üdv!

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
You are not allowed to view links. Register or Login
Megtettem a lépéseket, megkérdeztem az eladót. Még várok 1-2 helyről választ aztán hajrá.
Megkérdeztem, hogy
- van-e OTG kábel - mert nem írta, hogy include in the box... válasz sajnos most nincs az (lehet azt már külön akarják eladni. :D)
- hálózati töltő milyen hálózathoz való (válasz UK, de adnak hozzá EU át alakító plug adapter-t)
- képernyő fóliát sem adnak csak külön, de egyik azt írta vissza hogy van rajta fólia (unboxing videon nem láttam..)

Proci lefokozás akkor az majd csak akkor dől el amikor kézben lesz a masina és romfrissítés történik.
Mert netezéshez tényleg nem biztos, hogy szükséges ekkora teljesítmény és ha energiát lehet takarítani vele az csak pozitívum használat során. :)

Ui: Reset gomb hol található? az kell Rom frissítéskor ugye?

Köszi! Üdv!

  Szevasz!
Nem, reset gomb nem kell a frissítéshez, az enyémen nincs is, olykor elrejtik a MIC lyukba, aztán vagy a mikrofont böködöd vagy resetet.
Máshogy és többféleképpen lehet frissíteni, de nem működik mindegyik bármelyik tabletnél.
    Üdv: StMiklos

Nem elérhető ati711

  • Hozzászólások: 129
  • PDA: SM-N9005 / 4.4.2 / N9005XXUENB1 / KOT49H.N9005XXUENB4
You are not allowed to view links. Register or Login
  Szevasz!
Nem, reset gomb nem kell a frissítéshez, az enyémen nincs is, olykor elrejtik a MIC lyukba, aztán vagy a mikrofont böködöd vagy resetet.
Máshogy és többféleképpen lehet frissíteni, de nem működik mindegyik bármelyik tabletnél.
    Üdv: StMiklos

Már úton van a masina. :)

Na akkor ezt majd kidumáljuk. A lényeg, hogy nem kell böködni. Akkor adatkebellel összekötött módon hosszan nyomott gombra tippelek.

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
You are not allowed to view links. Register or Login
Már úton van a masina. :)

Na akkor ezt majd kidumáljuk. A lényeg, hogy nem kell böködni. Akkor adatkebellel összekötött módon hosszan nyomott gombra tippelek.
  Szevasz!
Nem tudom mi mellett döntöttél, Aurora2-n feltöltő progik az SD-re, ROM is ide vagy belsőre, gomb nyomkod, aztán megy fel.
  Várjad, sok sikert: StMiklos

Nem elérhető ati711

  • Hozzászólások: 129
  • PDA: SM-N9005 / 4.4.2 / N9005XXUENB1 / KOT49H.N9005XXUENB4
ááááááááááááá

Az Aniol Novo 7 Crystal mellett döntöttem végül, szerdán meg is rendeltem UK-ból.

MA meg is hozta a DHL futár. De sérült. A képernyő törött! A képernyő teljesen át van repedve kb 5-6 repedés. Képernyő kezelhetetlen, nem érzékel így már...

Most írtam complaint az eladónak, ááááááá

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
You are not allowed to view links. Register or Login
ááááááááááááá

Az Aniol Novo 7 Crystal mellett döntöttem végül, szerdán meg is rendeltem UK-ból.

MA meg is hozta a DHL futár. De sérült. A képernyő törött! A képernyő teljesen át van repedve kb 5-6 repedés. Képernyő kezelhetetlen, nem érzékel így már...

Most írtam complaint az eladónak, ááááááá
  Szevasz!
Hát ez szívás, azért nem értem hogy lehet nem rendesen csomagolni. Amúgy, ha kívül nem sérült a csomag, akkor belül baja nem lehet, mondom én. Furcsa...
Remélem gyorsan és gond nélkül intéződik. Sikert hozzá.
                      Üdv: Stmiklos

Én most egy 10"-os Toshiba tablettel szívok, átkozottul bele van gyógyítva a program. Most csak a Toshiba marketet látja..  Amúgy 2.2 van rajta. 2 éves vas, de dual coros a proci.
Hatalmas egy állat, komolyan nem tudom, hogy lehet ezt normálisan használni. Utcára, mobilnak nem való, otthonra meg van (lehet, nekem nincs) laptop.

Nem elérhető ati711

  • Hozzászólások: 129
  • PDA: SM-N9005 / 4.4.2 / N9005XXUENB1 / KOT49H.N9005XXUENB4
Hát a sérülést nem tudom én sem, hogy hol és hogyan szerezhette. Tény, hogy a toboz az nem valami strapabíró és a buborék boríték sem. Olyan mintha kapott volna egy jó nagy koppanást. Aztán a csomagolás visszanyerte eredeti formáját. A doboz sarka kicsit horpadt, de attól ez még nem keletkezhetne. A fólia fogja össze kb, hogy nem esik ki szilánkosan a képernyő.
Írtam pár levelet ebayen és emailen is képekkel. Eladó nem néz ki átverősnek visszajelzések alapján (több ezer visszajelzés, top rated seller, 99,4%)

Kíváncsi vagyok a válaszra, remélem elérhetőek lesznek hétvégére való tekintettel ...


Na a Toshiba már korán kiadta ez első komoly gépeket. Todod mit szokás mondani az autóknál is... az első séria mindig a tuti. Utána amikor szalagon, gyártósoron kezdnek valamit gyártani akkor...



Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát a sérülést nem tudom én sem, hogy hol és hogyan szerezhette. Tény, hogy a toboz az nem valami strapabíró és a buborék boríték sem. Olyan mintha kapott volna egy jó nagy koppanást. Aztán a csomagolás visszanyerte eredeti formáját. A doboz sarka kicsit horpadt, de attól ez még nem keletkezhetne. A fólia fogja össze kb, hogy nem esik ki szilánkosan a képernyő.
Írtam pár levelet ebayen és emailen is képekkel. Eladó nem néz ki átverősnek visszajelzések alapján (több ezer visszajelzés, top rated seller, 99,4%)

Kíváncsi vagyok a válaszra, remélem elérhetőek lesznek hétvégére való tekintettel ...


Na a Toshiba már korán kiadta ez első komoly gépeket. Todod mit szokás mondani az autóknál is... az első séria mindig a tuti. Utána amikor szalagon, gyártósoron kezdnek valamit gyártani akkor...
  Szevasz!
Angolok nem tudom dolgoznak-e, nem olyan népség.
A Toshibára elöző írásom óta találtam megoldást, persze 5 napi kotorászás is segített kitisztítani a tennivalókat.
Már tegnap meg előtte is küzdöttem a Java SDK meg társa telepítésével, mert csak azon keresztül DOS szerű "gyalogos" parancsokkal lehet feltenni a Recoveryt, onnan már könnyű, de már bejutottam "parancsoltam" (reboot..), most szedtem ROMokat, meg egyebeket, holnap veszek egy levegőt, nekiugrok.
Olyan infot is szedtem (ezért kell sokat, mindenhonnan olvasni), hogy a bejutás: power_ elenged_röccen_power gyorsan 3*_utána vol+. Ez rendben van, de ha 4* nyomok powert, brick ("elveszett")
lesz a TAB...
 Na, neked sok sikert, ha hétfőn, hát hétfőn, de legyen.
    Üdv: StMiklos

Nem elérhető b1317

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: Igo8
  • PDA: Htc Kaiser
  • PDA ROM: 1.56.405.5
Sziasztok!
Van egy Navon Platinum 10-es tablettem.Egyszer csak gondolt egyet és bekapcsolás után csak egy fehér üres képet lehet látni.Mi lehet a probléma?Otthon megoldható vagy szerviz?Segítséget előre is köszi.

Nem elérhető stmiklos

  • Hozzászólások: 49
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Hannspree HG01, ASUS, (ZTE Blade)
  • PDA: ZTE Blade, Tab: Ainol AuroraII, Eten X600, M800
  • PDA ROM: First Strike
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Van egy Navon Platinum 10-es tablettem.Egyszer csak gondolt egyet és bekapcsolás után csak egy fehér üres képet lehet látni.Mi lehet a probléma?Otthon megoldható vagy szerviz?Segítséget előre is köszi.
  Szevasz!
Pontos leírást hirtelen nem tudnék adni ehhez  a típushoz, de újra kéne rakni a ROMot, akár az eredetit, akár újabbat ha van. Ez az első lépés, ha garos akkor talán csak a második. (Nálam első lenne).
Neten biztos találsz ismeretanyagot. Mint tán olvastad, most egy Toshibával bírkózok, jó egy hét után (kb. 15 óra keresgélés) vélem tudni, mi a tennivaló, mindjárt neki is állok.
   Üdv: StMiklos

Nem elérhető b1317

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: Igo8
  • PDA: Htc Kaiser
  • PDA ROM: 1.56.405.5
You are not allowed to view links. Register or Login
  Szevasz!
Pontos leírást hirtelen nem tudnék adni ehhez  a típushoz, de újra kéne rakni a ROMot, akár az eredetit, akár újabbat ha van. Ez az első lépés, ha garos akkor talán csak a második. (Nálam első lenne).
Neten biztos találsz ismeretanyagot. Mint tán olvastad, most egy Toshibával bírkózok, jó egy hét után (kb. 15 óra keresgélés) vélem tudni, mi a tennivaló, mindjárt neki is állok.
   Üdv: StMiklos
Szia!
Az a baj hogy két hetes a gép tehát garis nem merek nagyon belenyukálni.
Mondjuk a garanciális veszprémi szervizről nem sok jot hallottam.

Nem elérhető b1317

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: Igo8
  • PDA: Htc Kaiser
  • PDA ROM: 1.56.405.5
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!
Az a baj hogy két hetes a gép tehát garis nem merek nagyon belenyukálni.
Mondjuk a garanciális veszprémi szervizről nem sok jot hallottam.
Megtaláltam a hozzá való romot /img fájl/.
Valaki letudná irni vagy megmondani hogy hol találok leírást a felrakáshoz,úgy hogy a tabon a fehér üres képernyön kivül mást nem tudok elő varázsolni.

Nem elérhető atak8

  • Hozzászólások: 123
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Műanyag 20cm átmérővel rendelkező fölgömb :)
  • PDA: Motorola Defy+ MB526
  • PDA ROM: Ami sikerül:)
Üdv mindenkinek!
Érdeklődnék,hogy véletlenül nem tud senki eredeti Mtech aTAB7t romot valahol?:)
Nekem sajnos nincs mentésem róla és azóta sok próbálgatás után sem találok olyat,amiben minden működik :)
Bocs,hogy ilyen csúnyán írok,de siettem!

Nem elérhető attis76

  • Hozzászólások: 64
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy Tab2 7" Samsung Galaxy S7 Edge
  • PDA ROM: 7.0
You are not allowed to view links. Register or Login
Megtaláltam a hozzá való romot /img fájl/.
Valaki letudná irni vagy megmondani hogy hol találok leírást a felrakáshoz,úgy hogy a tabon a fehér üres képernyön kivül mást nem tudok elő varázsolni.

Szia!
Megosztanád velem is, hogy hol találtad meg? Köszi.

Nem elérhető b1317

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: Igo8
  • PDA: Htc Kaiser
  • PDA ROM: 1.56.405.5
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!
Megosztanád velem is, hogy hol találtad meg? Köszi.
Parancsolj afórum
You are not allowed to view links. Register or Loginés a letöltési link You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Flinterzor

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: DPS Dreaz
  • PDA ROM: 3.2.1.0
Kínai tablet + "megbízható adatkapcsolat"?
« Reply #324 Dátum: 2013, 02 04, 18:14:24 »
Tisztelt Hölgyeim/Uraim,

van egy óóóóriási problémám - és sehogy se sikerül megoldanom - ebben
kérném T. szakértők segítségét.

Mindhatni, férfias kihívás, mert tele van a kérdéssel a net [na meg a
t¤k¤m :D] - You are not allowed to view links. Register or Login - de választ (müködö megoldást)
igazából nem találok sehol.

A probléma:
(és most csak azért rakom ide, mert "kínai" a tabletem.)

Adott egy kínai tablet: Freelander PD10 Excellent (SXZ-PDX0-01)
Sw: Android 4.0.3
Kernel verzió: 3.0.8-tcc
zxp@kf-mid#137

Fel szeretnék menni Wifin a Play áruházba (vagy a Google fiókba) -
erre kiírja, hogy "Nem lehet megbízható adatkapcsolatot létrehozni a
szerverrel". 
Bármit mahinálok, csak ez a válasz, immár 2 hete.
Wifi kapcsolódás megvan, böngészni tudom a netet, csak a Play
áruház/Google fiók nem megy.
 
Próbáltam új Google accountot is létrehozni - akkor is ugyanezt írta
ki. Próbáltam más wifin (ami itt elérhető, publikus) - azzal se ment.
   
A "vicc" az, hogy "kicsomagolás" (2012.12.19) után kb. 1 hónapig
minden ment, saját "szokásos"  Google accountommal fel tudtam
jelentkezni a Play áruházba, aztán egyszer csak "se szó se beszéd"
elkezdte ezt a hülyeséget csinálni.     
Már 2x reseteltem gyári állapotba - nem segített.

Van egy Motorola Defy I telefonom is, már 2 éve, amellyel a Play
áruház mindvégig a legnagyobb rendben működött/működik ugyanezen a
wifi hálózaton, ugyanezen Google accounttal.

Tud itt valaki valami épkézláb ötlettel szolgálni, hogy mi a francot
is csináljak vele, hogy be tudjak lépni a Play-be??

Danke sőn mindenkinek a jó tanácsért.

Flinter