2024, 04 20, 17:24:51
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: SGS2 vagy Iphone4?  (Megtekintve 112031 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #700 Dátum: 2012, 03 12, 20:42:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hogy legyen egy negatívum is, ami SGS2 ellen szól, ez pedig a töltés. És amire konkrétan gondolok, az az autó dokkolós töltés. Ma reggelre lemerült telefonom kb. 13%-ra. Mivel várt rám egy 3 órás kis autókázás betettem a dokkolóba. A három óra alatt (aktív navigáció mellett természetesen), nem hogy szinten tartotta volna, de még 3%-ot esett is a töltés szintje.  :'(  Tudom, hogy ezzel együtt kell élni a 700mAh töltés mellett, de számomra ez olyan elszomorító...

U.I.: gyári 2000-es ext. akku és gyári autós szett.


Van olyan készülék, ami ekkora kijelzőn való folyamatos navigáció közben USB-n töltődik?

No, ugye...  ;)

Amúgy, vannak erősebb autós USB töltők és maga az SGS2 is átállítható valahogy nagyobb töltőáramra, mert találkoztam vele. Már nem emlékszem, melyik progival, de hogy én nem állítanám át, az biztos...

Ilyenkor érdemes háttérbe rakni a navit és csak a hangutasítások alapján menni, gondolom, a három órás úton lett volna rá lehetőség.

Amúgy, nálam ez nem szokott előfordulni, kicsit igenis töltődik olyankor is. Melyik navi számolt neked annyit, hogy merült tőle? Nem követted az utat, amit kijelölt és folyton számolt?
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető szilardesz

  • Hozzászólások: 361
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: SGS 2, Iphone 5s
  • PDA ROM: SlimKat
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #701 Dátum: 2012, 03 12, 21:09:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Van olyan készülék, ami ekkora kijelzőn való folyamatos navigáció közben USB-n töltődik?

No, ugye...  ;)

Amúgy, vannak erősebb autós USB töltők és maga az SGS2 is átállítható valahogy nagyobb töltőáramra, mert találkoztam vele. Már nem emlékszem, melyik progival, de hogy én nem állítanám át, az biztos...

Ilyenkor érdemes háttérbe rakni a navit és csak a hangutasítások alapján menni, gondolom, a három órás úton lett volna rá lehetőség.

Amúgy, nálam ez nem szokott előfordulni, kicsit igenis töltődik olyankor is. Melyik navi számolt neked annyit, hogy merült tőle? Nem követted az utat, amit kijelölt és folyton számolt?

Nekem gyári nokia autós töltőm van, és azzal (a harom betűs) négy óra alatt töltött kb 30%-ot végig ment a navi.

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #702 Dátum: 2012, 03 12, 23:27:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem gyári nokia autós töltőm van, és azzal (a harom betűs) négy óra alatt töltött kb 30%-ot végig ment a navi.


Szerintem az normális.

Nézem: ma délelőtt a Waze fogyasztott kb. 415-447 mA-t.
Mikor haza jöttem, töltöttem és úgy ment a Waze, így a töltés 97-194 mA között volt, tehát töltődött navi közben.
Ki fogom próbálni még úgy, hogy futtatok még valamit közben.
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető nbee

  • Hozzászólások: 441
  • Navigáció / Navigation: 3 betűs
  • PDA: Samsung Galaxy S II (GT-9100) || Galaxy TAB 10.1 (P-7500)
  • PDA ROM: ROM: stock 4.1.2 || ROM:XWLA1
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #703 Dátum: 2012, 03 13, 07:33:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login

1. Van olyan készülék, ami ekkora kijelzőn való folyamatos navigáció közben USB-n töltődik?

2. Amúgy, nálam ez nem szokott előfordulni, kicsit igenis töltődik olyankor is. Melyik navi számolt neked annyit, hogy merült tőle? Nem követted az utat, amit kijelölt és folyton számolt?

1. van, HTC HD2, de ez itt nem a reklám helye...
2. Nem számolt újból, fix úton járok, és az is főút. Szintén 3 karakteres. Egyébként nem minden esetben fordul elő, de sokszor észreveszem, hogy csökken. Néha csak szinten marad, néha pedig tölt. A háttérben ilyenkor nem fut semmi.
régi időkre:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Bala

  • Hozzászólások: 1693
  • Nem: Férfi
  • PDA: SM-N960F DS 512GB
  • PDA ROM: N960FXXU2ARL2
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #704 Dátum: 2012, 03 13, 08:04:15 »
 :)
You are not allowed to view links. Register or Login!_2012-3-13

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #705 Dátum: 2012, 03 13, 09:02:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
1. van, HTC HD2, de ez itt nem a reklám helye...
2. Nem számolt újból, fix úton járok, és az is főút. Szintén 3 karakteres. Egyébként nem minden esetben fordul elő, de sokszor észreveszem, hogy csökken. Néha csak szinten marad, néha pedig tölt. A háttérben ilyenkor nem fut semmi.


Valami nálad nem stimmel pedig.
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető kleingy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2417
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: OnePlus 5, TabS 8.4
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #706 Dátum: 2012, 03 13, 10:01:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van olyan készülék, ami ekkora kijelzőn való folyamatos navigáció közben USB-n töltődik?
A HTC-k autós töltője 1 Ah-s, azzal töltődik az SGS. A gyárinak nevezett 700-assal épphogycsak szintet tart.  :ok:

Nem elérhető nbee

  • Hozzászólások: 441
  • Navigáció / Navigation: 3 betűs
  • PDA: Samsung Galaxy S II (GT-9100) || Galaxy TAB 10.1 (P-7500)
  • PDA ROM: ROM: stock 4.1.2 || ROM:XWLA1
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #707 Dátum: 2012, 03 13, 13:42:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A HTC-k autós töltője 1 Ah-s, azzal töltődik az SGS. A gyárinak nevezett 700-assal épphogycsak szintet tart.  :ok:

Nekem 2Ah-os (gyári) volt, azzal meg pláne semmi gond nem volt :) Féltem az elején, de hosszútávon az akku sem panaszkodott... Ezért mertem felhozni a témát
régi időkre:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #708 Dátum: 2012, 03 13, 13:49:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A HTC-k autós töltője 1 Ah-s, azzal töltődik az SGS. A gyárinak nevezett 700-assal épphogycsak szintet tart.  :ok:


Ennyi.

Ehhez persze az kell, hogy 700 mA-t fogyasszon a gép.
Namost, ma kipróbáltam: hárombetűs előtérben, Waze háttérben navigált, PlayerPro háttérben zenélt és a max fogyasztás 651 mA volt. Tehát, ha a 700 mA-s töltő mellett merül, akkor eléggé terhelni kell.

Azon felül, hiába dugod 1 A-es töltőre, nem fog felvenni többet a telefon.
Nekem is olyan, mégse vesz fel.
Ezt lehet mókolni, feljebb írtam, de csak annak javaslom, aki akarja ezt...
Én nem.
 ;)

Ilyen mértékű huzamos terhelés esetén javaslatom a tartalék akku(k) beszerzése, elég potom áron kapni, nekem van néhány, de nem használom régóta. Van egy bontatlanom is még.

Sajnos, evvel akkor együtt kell élni.
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető ATom...

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 1269
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO, de mostanában inkább Googlemaps
  • PDA: G900F + Note 10.1 2014
  • PDA ROM: G900FXXU01 (4.4.2) + N8000XXCMA2 (4.1.2)
  • Skype: -
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #709 Dátum: 2012, 03 14, 11:54:14 »
SGS2 naaaagy -:

Az olcsó borítás újabb bizonyítéka, hogy még nincs 1 éves a készülékem, de elkezdett leperegni a felső hangszóró festéke... én igen, nem hordom tokban, viszont max az öltönyöm zsebe tudja karcolni...én nem is értem, fizetnék 1500 forinttal többet érte, ha 10%-al jobb lenne a "csomagolása"
 >:(
Miért nincs tökéletes PDA???

Nem elérhető nbee

  • Hozzászólások: 441
  • Navigáció / Navigation: 3 betűs
  • PDA: Samsung Galaxy S II (GT-9100) || Galaxy TAB 10.1 (P-7500)
  • PDA ROM: ROM: stock 4.1.2 || ROM:XWLA1
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #710 Dátum: 2012, 03 14, 15:14:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
SGS2 naaaagy -:

Az olcsó borítás újabb bizonyítéka, hogy még nincs 1 éves a készülékem, de elkezdett leperegni a felső hangszóró festéke... én igen, nem hordom tokban, viszont max az öltönyöm zsebe tudja karcolni...én nem is értem, fizetnék 1500 forinttal többet érte, ha 10%-al jobb lenne a "csomagolása"
 >:(

Én mindig azt mondtam, hogy puding próbája az evés :) Csak idővel fog kiderülni, hogy valóban milyen rejtett hibák vannak a készülékben, ezt semmilyen teszt nem fogja kimutatni, csak a valós élet :) Egyébként az USAban egekig magasztalt BlackBerry 1,5 év után normál használat mellet, eredeti BBtokban ne tudd meg hogy néz ki! Mellette recseg is és ropog...
régi időkre:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #711 Dátum: 2012, 03 14, 16:01:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
SGS2 naaaagy -:

Az olcsó borítás újabb bizonyítéka, hogy még nincs 1 éves a készülékem, de elkezdett leperegni a felső hangszóró festéke... én igen, nem hordom tokban, viszont max az öltönyöm zsebe tudja karcolni...én nem is értem, fizetnék 1500 forinttal többet érte, ha 10%-al jobb lenne a "csomagolása"
 >:(


Nézd, biztos igazad van, de amíg ennél jóval komolyabb árú készüléknek, amit persze jóval minőségibbnek kiáltanak ki bőven van hasonló, sőt komolyabb hibája, addig én nem vagyok felháborodva.

Az is igaz, hogy nekünk se az SGS, se az SGS2 nem mutat hasonló problémákat.  :oops:

Tehát, itt az "olcsó húsnak híg a leve" korántsem igazolódik be.

- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető Uzzka

  • Hozzászólások: 103
  • Nem: Férfi
  • nagyon kezdő
  • PDA: SM-N950F
  • PDA ROM: N950FXXU3CRB9
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #712 Dátum: 2012, 03 14, 22:41:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
SGS2 naaaagy -:

Az olcsó borítás újabb bizonyítéka, hogy még nincs 1 éves a készülékem, de elkezdett leperegni a felső hangszóró festéke... én igen, nem hordom tokban, viszont max az öltönyöm zsebe tudja karcolni...én nem is értem, fizetnék 1500 forinttal többet érte, ha 10%-al jobb lenne a "csomagolása"
 >:(

Nekem 2 évig volt 3gs-em, annak meg úgy repedt a hátlapja a gomboknál és csatlakozásoknál mintha muszáj lett volna! :) Ettől függetlenül nagyon szerettem a szifonomat, és hiányzott nagyon mikor eladtam, de miután megjött az sgs2 és elkezdtem használni már eszembe se jutott a szifon, úgy elvarázsolt ez a telefon az androiddal felvértezve, hogy azt soha sem hittem volna el korábban, hogy van jobb az ios-nél és a iPhone-nál. PEDIG VAN!!!  :taps:

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #713 Dátum: 2012, 03 15, 18:31:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem 2 évig volt 3gs-em, annak meg úgy repedt a hátlapja a gomboknál és csatlakozásoknál mintha muszáj lett volna! :) Ettől függetlenül nagyon szerettem a szifonomat, és hiányzott nagyon mikor eladtam, de miután megjött az sgs2 és elkezdtem használni már eszembe se jutott a szifon, úgy elvarázsolt ez a telefon az androiddal felvértezve, hogy azt soha sem hittem volna el korábban, hogy van jobb az ios-nél és a iPhone-nál. PEDIG VAN!!!  :taps:


No, nagyon örülök, hogy így érzed!  :ok:
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető seck

  • Hozzászólások: 142
  • PDA: samsung galaxy S4
  • PDA ROM: I1905XXBMF4
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #714 Dátum: 2012, 04 02, 09:08:40 »
Öhöm Öhöm


You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #715 Dátum: 2012, 04 03, 09:21:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Öhöm Öhöm


You are not allowed to view links. Register or Login
Nem jelent semmit, egy (címében is) androidos oldalon nem lehet az iPhone-t kihozni elsőnek, ez logikus.

Nincs igazán szükség erre a versenyzésre, az ember, a személyiség dönti el, mi a jobb neki.
A készülékek között nem igazán lehet dönteni.
Legalább annyi pro-t és kontrát lehet felhozni egyik mellett, mint a másiknál.
És hibája is kb. ugyanannyi van mindkettőnek...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető nbee

  • Hozzászólások: 441
  • Navigáció / Navigation: 3 betűs
  • PDA: Samsung Galaxy S II (GT-9100) || Galaxy TAB 10.1 (P-7500)
  • PDA ROM: ROM: stock 4.1.2 || ROM:XWLA1
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #716 Dátum: 2012, 04 03, 12:33:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem jelent semmit, egy (címében is) androidos oldalon nem lehet az iPhone-t kihozni elsőnek, ez logikus.

Nincs igazán szükség erre a versenyzésre, az ember, a személyiség dönti el, mi a jobb neki.
A készülékek között nem igazán lehet dönteni.
Legalább annyi pro-t és kontrát lehet felhozni egyik mellett, mint a másiknál.
És hibája is kb. ugyanannyi van mindkettőnek...

Én kezdek belefáradni ebbe az egészbe. Főleg ami Samut érinti. Miért nem lehet egy SW-t kiadni mindenkinek, mire jó ez, hogy minden nap kijön egy új verzió, de azt csak a köv. ország kapja meg. Az első meg éljen azon hiányosságokkal (még ha apró is, de bosszantóak!), amik benne vannak. Inkább adják ki októberben, de egységesen és az flottul működjön minden térségben. Ne feledjük, prémium termékről beszélünk. Elvárom, hogy az úgy is működjön. Legalább is abban, ami le van írva. Mert így ez vásárlói megtévesztés. Szerintem ebben magasan lekörözi Apple a Samusung-ot, amit fáj kimondani, de így igaz. Lehet hogy IOSnek vannak hiányosságai, de olyan még nem halottam, hogy naponta ROMolni keljen, hogy ezt vagy azt hátha már javították benne....
régi időkre:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #717 Dátum: 2012, 04 03, 14:51:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én kezdek belefáradni ebbe az egészbe. Főleg ami Samut érinti. Miért nem lehet egy SW-t kiadni mindenkinek, mire jó ez, hogy minden nap kijön egy új verzió, de azt csak a köv. ország kapja meg. Az első meg éljen azon hiányosságokkal (még ha apró is, de bosszantóak!), amik benne vannak. Inkább adják ki októberben, de egységesen és az flottul működjön minden térségben. Ne feledjük, prémium termékről beszélünk. Elvárom, hogy az úgy is működjön. Legalább is abban, ami le van írva. Mert így ez vásárlói megtévesztés. Szerintem ebben magasan lekörözi Apple a Samusung-ot, amit fáj kimondani, de így igaz. Lehet hogy IOSnek vannak hiányosságai, de olyan még nem halottam, hogy naponta ROMolni keljen, hogy ezt vagy azt hátha már javították benne....
Nézd, ne haragudj, hogy kritikát fogalmazok meg.
DE!
A készüléket kiadják egy bizonyos ROM-mal, ami jó, használható, stabil.
Aztán van egy internet nevű valami, ahol leírják külföldi emberek, hogy nekik már...meg főzött, és új és még újabb...és ma is még egy, még újabb...

Erre természetesen egy válasz van, a ROM-olás, ész nélkül.
Az eredmény pedig az hogy összevissza kerül fel minden a készülékre.
Az android óriási érdeme, hogy a naponta-kétnaponta ROM-olás ellenére is el tudja látni rendszerint az alapfeladatát, lehet telefonálni róla.
Merem állítani, hogy ha lenne lehetőség iOS-en is felrakni nem a közvetlenül annak az országnak szánt ROM-ot, ha iOS-re is lehetne könnyedén ROM-ot főzni, kernelt cserélgetni, CPU-t húzni, meg hasonlók, ugyanígy vagy rosszabbul viselné, mint az android.
És lehetne csalódni.
Egyszerűen nincs az a jó összerakott hardver, ami stabilan bírná ezt a fajta "használatot".

Hidd el nekem!
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető nbee

  • Hozzászólások: 441
  • Navigáció / Navigation: 3 betűs
  • PDA: Samsung Galaxy S II (GT-9100) || Galaxy TAB 10.1 (P-7500)
  • PDA ROM: ROM: stock 4.1.2 || ROM:XWLA1
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #718 Dátum: 2012, 04 03, 19:18:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nézd, ne haragudj, hogy kritikát fogalmazok meg.
DE!
A készüléket kiadják egy bizonyos ROM-mal, ami jó, használható, stabil.
Aztán van egy internet nevű valami, ahol leírják külföldi emberek, hogy nekik már...meg főzött, és új és még újabb...és ma is még egy, még újabb...

Erre természetesen egy válasz van, a ROM-olás, ész nélkül.
Az eredmény pedig az hogy összevissza kerül fel minden a készülékre.
Az android óriási érdeme, hogy a naponta-kétnaponta ROM-olás ellenére is el tudja látni rendszerint az alapfeladatát, lehet telefonálni róla.
Merem állítani, hogy ha lenne lehetőség iOS-en is felrakni nem a közvetlenül annak az országnak szánt ROM-ot, ha iOS-re is lehetne könnyedén ROM-ot főzni, kernelt cserélgetni, CPU-t húzni, meg hasonlók, ugyanígy vagy rosszabbul viselné, mint az android.
És lehetne csalódni.
Egyszerűen nincs az a jó összerakott hardver, ami stabilan bírná ezt a fajta "használatot".

Hidd el nekem!

Azt hiszem elbeszélünk egymás mellett:
Idézet
A készüléket kiadják egy bizonyos ROM-mal, ami jó, használható, stabil.

Én csak erről beszélek, nem a főzött ROM-okról. GB stabil volt valóban, de meg vannak a gyermeteg betegségei, pl. tömeges e-mail kijelölés és művelet, stb, hogy csak a alap funkciókról beszéljek.
Az ICS-ben ez már kezd kialakulni, de ott meg a mappa váltás lett túlbonyolítva. Arról nem is beszélek, hogy Exchange-el elégé kaotikusan kommunikál, hol szinkronizál, hol nem. Ami legérdekesebb, hogy van csúcs időszak, ahol push van be állítva, és van csúcsidőn kívüli, ahol 15 perc. A utóbbinál azonnal meg jön, míg ez előzőnél nem. Nem baj, együtt lehet vele élni, de nem kóser akkor sem. Nem romoltam szét a készüléket, rootolni is már csak akkor rootoltam, amikor megtapasztaltam a fentieket. Bár ezt is csak azért, mert egyes programok megkövetelik (pl. TiBi).
Másik fájdalmam, hogy állítólag beépített SNS fiókok van ICSben, hát baromira nem frissül magától, és ha beállítom, hogy csak az Exchange fiókom névjegyzékét kezelje, akkor valóban csak azok jelenjenek meg, és ne SIM-en lévők, stb.stb a listában. Régen választani lehet, hogy EXCH, vagy FB, vagy más fiók profilképét szeretném használni. Hát ez is eltűnt. Mindenhol a fantom képeket nézegethetem.

Az egésszel arra akartam kilyukadni, hogy azt látom, hogy naponta jönnek ki újabb, reményeim szerint módosított/javított ROM-ok (LPQ,PL2-4, stb.). Ezt hivatalos úton én miért nem kaphatom meg? Egy szó, mint száz, nem lenne ésszerű EGY hivatalos 4.0.3 verziót csinálni és azt kiküldeni minden S2-re, mint ami most zajlik? Én már csak használni szeretném a készüléket, nem akarok már ROMlni, hogy valami menjen rajta úgy ahogy akarom. És ez alatt tényleg csak az alap dolgokat várom el.

régi időkre:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #719 Dátum: 2012, 04 03, 21:31:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azt hiszem elbeszélünk egymás mellett:
Én csak erről beszélek, nem a főzött ROM-okról. GB stabil volt valóban, de meg vannak a gyermeteg betegségei, pl. tömeges e-mail kijelölés és művelet, stb, hogy csak a alap funkciókról beszéljek.
Az ICS-ben ez már kezd kialakulni, de ott meg a mappa váltás lett túlbonyolítva. Arról nem is beszélek, hogy Exchange-el elégé kaotikusan kommunikál, hol szinkronizál, hol nem. Ami legérdekesebb, hogy van csúcs időszak, ahol push van be állítva, és van csúcsidőn kívüli, ahol 15 perc. A utóbbinál azonnal meg jön, míg ez előzőnél nem. Nem baj, együtt lehet vele élni, de nem kóser akkor sem. Nem romoltam szét a készüléket, rootolni is már csak akkor rootoltam, amikor megtapasztaltam a fentieket. Bár ezt is csak azért, mert egyes programok megkövetelik (pl. TiBi).
Másik fájdalmam, hogy állítólag beépített SNS fiókok van ICSben, hát baromira nem frissül magától, és ha beállítom, hogy csak az Exchange fiókom névjegyzékét kezelje, akkor valóban csak azok jelenjenek meg, és ne SIM-en lévők, stb.stb a listában. Régen választani lehet, hogy EXCH, vagy FB, vagy más fiók profilképét szeretném használni. Hát ez is eltűnt. Mindenhol a fantom képeket nézegethetem.

Az egésszel arra akartam kilyukadni, hogy azt látom, hogy naponta jönnek ki újabb, reményeim szerint módosított/javított ROM-ok (LPQ,PL2-4, stb.). Ezt hivatalos úton én miért nem kaphatom meg? Egy szó, mint száz, nem lenne ésszerű EGY hivatalos 4.0.3 verziót csinálni és azt kiküldeni minden S2-re, mint ami most zajlik? Én már csak használni szeretném a készüléket, nem akarok már ROMlni, hogy valami menjen rajta úgy ahogy akarom. És ez alatt tényleg csak az alap dolgokat várom el.
Sosem használtam Exchange-t (ez már valószínűleg így is marad).
Így nem tudom, hogy mennyire simán működik iOS-en. Te biztosan jobban tudod.
Számomra teljesen elegendő a gmail, mivel erre olyan méretű leveleket is megkaphatok, amilyeneket (nem saját domain kivételével) másra egyikre sem. Tehát amúgy is G-mailt használnék.

"azt látom, hogy naponta jönnek ki újabb, reményeim szerint módosított/javított ROM-ok"

Reményeid szerint igen, a valóságban nem.

Az android azt nem tudja megoldani, hogy normális WLAN-kezelése legyen, ne szívja le 8 óra alatt a csurig töltött akksit. Nem képes arra (amire akár az annyit szidott, elmaradottnak tartott symbian, de az iOS is) hogy csak akkor (és csak addig) legyen WLAN kapcsolatban, míg valamely programnak szüksége van rá és tényleges adatfolyam van. Így állhat elő az a hihetetlen és felháborító helyzet, hogy bekapcsolt WLAN-nal a készenléti idő az 1/3-ára csökken. Ez akár a symbiannál, akár az iOS-nél ismeretlen és elképzelhetetlen.

Ameddig nem bocsát ki a google részletes changelistet (sőt, semmilyet), addig nem tudni, miket változtatott pontosan a ROM-okban.
Megjegyzem, symbianon (ha nem is a főkapun) mindig meg lehetett tudni, mik az újítások és nem csak a hangzatos újdonságokat, hanem a hibajavításokat is. Szépen tételesen.

Nem vagyok én sem megelégedve az androiddal, de pillanatnyilag nem tudok jobbat, ezért van androidom nekem is lassan 3 éve.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #720 Dátum: 2012, 04 05, 16:50:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sosem használtam Exchange-t (ez már valószínűleg így is marad).
Így nem tudom, hogy mennyire simán működik iOS-en. Te biztosan jobban tudod.
Számomra teljesen elegendő a gmail, mivel erre olyan méretű leveleket is megkaphatok, amilyeneket (nem saját domain kivételével) másra egyikre sem. Tehát amúgy is G-mailt használnék.

"azt látom, hogy naponta jönnek ki újabb, reményeim szerint módosított/javított ROM-ok"

Reményeid szerint igen, a valóságban nem.

Az android azt nem tudja megoldani, hogy normális WLAN-kezelése legyen, ne szívja le 8 óra alatt a csurig töltött akksit. Nem képes arra (amire akár az annyit szidott, elmaradottnak tartott symbian, de az iOS is) hogy csak akkor (és csak addig) legyen WLAN kapcsolatban, míg valamely programnak szüksége van rá és tényleges adatfolyam van. Így állhat elő az a hihetetlen és felháborító helyzet, hogy bekapcsolt WLAN-nal a készenléti idő az 1/3-ára csökken. Ez akár a symbiannál, akár az iOS-nél ismeretlen és elképzelhetetlen.

Ameddig nem bocsát ki a google részletes changelistet (sőt, semmilyet), addig nem tudni, miket változtatott pontosan a ROM-okban.
Megjegyzem, symbianon (ha nem is a főkapun) mindig meg lehetett tudni, mik az újítások és nem csak a hangzatos újdonságokat, hanem a hibajavításokat is. Szépen tételesen.

Nem vagyok én sem megelégedve az androiddal, de pillanatnyilag nem tudok jobbat, ezért van androidom nekem is lassan 3 éve.


Majdnem mindenben egyetértek veled, kivéve a WiFi-t, nekem nem meríti olyannyira. Kb. 14-16 órát bír ki vele, kis GPS, kis BT mellett, Waterize Live Wallpaper-rel, néhány widget-tel.
A WiFi egész nap megy.

Ami fontos, van baj Android-dal és persze, annak, akinek elvárásai vannak, annak több.
De aki vesz egyet és root nélkül a gyári soft-tal tolja, annak azért sok baja nincs, ezt szögezzük le.
Ez esetben egy komoly rivális van a kezében a szifonhoz képest, nagyobb tudással, messze alacsonyabb áron és a sebességben is jól áll.

Ráadásul lassan az SGS2-nek is van presztizse, így villogásra is alkalmas már, persze csak erre születetteknek...


Azt meg nem értem, miért kellene egyszerre kiadni mindenkinek, nem lenne rossz persze, hogy mindenki egy időben és egy teljesen kiforrott rendszert kaphatna.

Részemről azt sem értem, miért kell mindenképpen a korai szakaszában lévő ICS-t erőltetni, kitűnően megvagyok pl. a KK5-ön. A GB nem kuka az ICS-hez képest, aminek bár van pár hasznos újítása, de nem az a lényege, hanem a két platform (PDA és a tablet) találkozása. Ezt meg nem mindenki tudja értékelni, én sem, mert nem érint.

Hogy korrekt legyek, megemlítem, hogy a market baromkodása már feldühít, nem kompatibilis, mert DPI-t váltok, megoldom, erre most meg olyanok vannak, amik meg se jelennek a PDA-n, PC-n nem kompatibilis, van olyan, amihez le kell választanom az SD-kártyát GB alatt  :shock:, meg ezek kombinációi.
Nagyon bosszant, ez tény, de még nem inogtam meg.  :taps:

- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #721 Dátum: 2012, 04 07, 17:51:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Majdnem mindenben egyetértek veled, kivéve a WiFi-t, nekem nem meríti olyannyira. Kb. 14-16 órát bír ki vele, kis GPS, kis BT mellett, Waterize Live Wallpaper-rel, néhány widget-tel.
A WiFi egész nap megy.
Van a Note mellett (még) egy P1000-es Tab-om is.
Nos kérem, az bármiféle kezelőszoftver, okosítás nélkül elmegy 4-5 napot folyamatosan bekapcsolt WiFi-vel. Nem tudom, hogyan csinálja, pedig ez is Samsung gyártmány.

Az miért???

Az SGS2/Note miért nem???
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #722 Dátum: 2012, 04 07, 19:00:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van a Note mellett (még) egy P1000-es Tab-om is.
Nos kérem, az bármiféle kezelőszoftver, okosítás nélkül elmegy 4-5 napot folyamatosan bekapcsolt WiFi-vel. Nem tudom, hogyan csinálja, pedig ez is Samsung gyártmány.

Az miért???

Az SGS2/Note miért nem???

Talán a komolyabb hardver és a kisebb akkumulátor miatt?

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #723 Dátum: 2012, 04 08, 01:33:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Talán a komolyabb hardver és a kisebb akkumulátor miatt?
Na de >4x annyi készenléti idő???
1 GHz-es 1magos vs. 1,2 GHz kétmagos.
1024x600-as, 7"-os kijelző vs. 480x800-as 4,3 "-os kijelző.
3000 vs 1650 mAh.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: SGS2 vagy Iphone4?
« Reply #724 Dátum: 2012, 04 08, 01:53:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na de >4x annyi készenléti idő???
1 GHz-es 1magos vs. 1,2 GHz kétmagos.
1024x600-as, 7"-os kijelző vs. 480x800-as 4,3 "-os kijelző.
3000 vs 1650 mAh.

A P1000-esben is van sim kártya?