2024, 03 28, 10:06:34
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: 2.2 upgrade (CyanogenMod)  (Megtekintve 407892 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető gross76

  • Hozzászólások: 218
  • Navigáció / Navigation: iGo My Way 8.4.2 - Google Navigáció
  • PDA: Samsung I9100 S2
  • PDA ROM: Omega 19.1 XWLS8 - Dorimanx 7.44
2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Dátum: 2010, 11 02, 19:35:35 »
Írnék egy pár szót a CyanogenModról, tapasztalatokról.

A CyanogenMod egy népszerű custom ROM és egész gyorsan fejlődik mostanában a Samdroid fórumain. A romot criminal fejleszti, a Leshak féle Froyora alapozva. Ugyancsak ő kezdett el foglalkozni az FM rádió drivereivel is, így jó eséllyel hamarosan ez is bekerül valamelyik későbbi romba.
A Cyanogenmod alpha7 telepítéséhez mindenképpen szükségünk lesz egy Leshak kernellel rootolt 2.1 alapú romra (ennek telepítsését kiveséztük már).

A frissítés menete:
You are not allowed to view links. Register or Login ezt felmásoljuk az SD kártyára, majd Recovery módban Apply any zip from sd menü alatt telepítjük. A Data & cache-t törölni kell - wipe - (ez a factory resettel egyenlő, tahát törli a telepített programjainkat!), de a későbbiek folyamán adatvesztés nélkül frissíthetünk az új verziókra. Aki használta az apps2sd-t, annak van egy kis esélye, hogy megmaradnak a programjai, de ajánlott az ext2 partíciót is formázni az SD kártyán, így ezek is elvesznek. Tehát mindenképpen készítsünk full backupot, frissítés előtt! Alapból az ADW Launcher van beépítve, ezt lecserélhetjük Launcher Prora, ha szeretnénk.

Amit érdemes tudni a ROMról:
Minden működik (szenzorok, bluetooth stb.), kivéve a divx lejátszást. A zene pattogásmentes, tiszta.
Ismert hibák:
- a kamera előnézete fekete-fehér, de a képek/videók színesek lesznek
- 10.1 flash nem működik, és az original Froyo app2sd sem (a samdroid féle apps2sd viszont igen)
- néha nullás IMEI számot mutat, ilyenkor ki kell venni a SIMet és az akkut pár percre (nekem ezt sosem produkálta 3 hét alatt)
- Airplane Modba váltáskor néha nem kapcsolja ki a GSM antennát, ilyenkor újra kell indítani (ez sem volt még nálam)
- az iránytű még nem működik tökéletesen
- hívásvárakoztatás nem működik
- a videók zöldcsíkosak (működik az autofocus!)
- A Mobile networks keresésnél hibajelzést ad

Angry Birds fix (működik, csak sajnos a 3d gallery elszáll tőle, cserébe lagmentes és szép lesz a játék): You are not allowed to view links. Register or Login
(AB telepítés előtt unmount sd card!)

A Samsung féle rfs fájlrendszer átkonvertálása ext2/ext4-be (gyorsabb lesz tőle a rendszer):
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
(Recoveryből apply any zip)

Egyéb gyorsítási trükkök: You are not allowed to view links. Register or Login
(nekem XDA speed tweaks for EXT van fent, meg vagyok vele elégedve)

Aki naprenden szeretne lenni, az töltse le a CM Updatert is marketből You are not allowed to view links. Register or Login

A menük nyelve sajnos angol lesz, nincs magyarítás, de a magyar kiválasztható a nyelveknél.
Néhány ajánlott beállítás a CyanogenMod settings alatt: Tweaks extras - témáknál Stock Blacket válasszuk, ha megszoktuk a Greendevdroid fekete statusbarját. Óra, akkutöltöttség jelző színe a Status bar menü alatt állítható. Bármilyen irányba elfordulnak az ezt támogató programok ezentúl a képernyőn. Sound menü alatt nagyon sok beállítási lehetőség! Használjuk a Quiet Hours (csendes órák) beállítást, az éjszakai automatikus halkításhoz. Használjuk a beépített News&Weather és a kibővített Control widgeteket. Phone settings menüje úgy néz ki, mint az eddigi xda phone a 2.1 kitchenből. Rezgés beállítható kapcsolat létrejöttekor/bontáskor, elhalkítás megfordítással, Blacklist a nemkívánatos telefonszámok elutasítására.

Egy próbát mindenképpen megér a ROM, én néhány hete kipróbáltam és azóta ez van fent!

Nem elérhető api29

  • Hozzászólások: 280
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: ZTE Blade
  • PDA: ZTE blade
  • PDA ROM: 2.2 froyo
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #1 Dátum: 2010, 11 02, 20:25:28 »
Gratula topichoz!!!Szükség volt már rá!!!Vagyis inkább időszerű!!!
ZTE BLADE+IGO AMIGO?+SYGIC DRIVE 10+NDRIVE 10+COPILOT LIVE 8+NAVIGON SELECT 3.5+SYGIC AURA

Nem elérhető Kuresz

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: iPhone 2g 8GB
  • PDA ROM: 3.1.3 /4iOS mod BlackDoor project + mappák + iPhoneVM2
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #2 Dátum: 2010, 11 02, 20:27:18 »
Na ez a topic felkapott lesz! Ha a gsm-et egy kicsit javítgatják még (konkrétan az imeire gondolok) akkor felrakom véglegesnek. A játékokról csak jót hallok, bár elvileg még abban is de niska féle opengl van csak. De gondolom az összkép óriásit javult, még így is. Ha még felpakolja 1-2 ember és azt mondja, hogy nem dobálja a térerőt, megbízható, mint telefon, akkor viszont nem is várok, felpakolom.
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető gross76

  • Hozzászólások: 218
  • Navigáció / Navigation: iGo My Way 8.4.2 - Google Navigáció
  • PDA: Samsung I9100 S2
  • PDA ROM: Omega 19.1 XWLS8 - Dorimanx 7.44
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #3 Dátum: 2010, 11 02, 20:52:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na ez a topic felkapott lesz! Ha a gsm-et egy kicsit javítgatják még (konkrétan az imeire gondolok) akkor felrakom véglegesnek. A játékokról csak jót hallok, bár elvileg még abban is de niska féle opengl van csak. De gondolom az összkép óriásit javult, még így is. Ha még felpakolja 1-2 ember és azt mondja, hogy nem dobálja a térerőt, megbízható, mint telefon, akkor viszont nem is várok, felpakolom.
A térerőt nem dobálja, ilyennel nem találkoztam. Az Angry Birds fix felrakása után (ez a de_niska féle módosított driver) valóban javul a 3D teljesítmény, bár csak az AB-t és a Fruit Ninjat próbáltam.

Nem elérhető Kuresz

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: iPhone 2g 8GB
  • PDA ROM: 3.1.3 /4iOS mod BlackDoor project + mappák + iPhoneVM2
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #4 Dátum: 2010, 11 02, 21:03:29 »
Lefuttatnál egy linpack-et? Kíváncsi vagyok rá.
Plusz felraknád a Crush The Castle-t? Ha az is megy most fixen, akkor felrakom....
Na meg mégegy ráadás: az akksival mi a helyzet?
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Náhó

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 1028
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 7 Plüss
  • PDA ROM: iOS 11.3
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #5 Dátum: 2010, 11 02, 21:10:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A térerőt nem dobálja, ilyennel nem találkoztam. Az Angry Birds fix felrakása után (ez a de_niska féle módosított driver) valóban javul a 3D teljesítmény, bár csak az AB-t és a Fruit Ninjat próbáltam.
térerővel bajom nekem se volt. videónál a fókusz folyamatos, vagy csak az elején fókuszál?
még azt tenném hozzá, hogy a giroszkóp sem tökéletes.játszani például nem fogtok vale mert jelenleg 2 állásban működik (nem két irányban!) vagy dönt vagy nem.
jah, és én is gratulálok a témához!
Aláírás

Nem elérhető Kuresz

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: iPhone 2g 8GB
  • PDA ROM: 3.1.3 /4iOS mod BlackDoor project + mappák + iPhoneVM2
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #6 Dátum: 2010, 11 02, 21:13:15 »
Én a giroszkópot csak írásra használtam, mert úgy meg is tudom nyomni a gombokat. Nekem ennyire pont elég, arra meg tökéletesen elég jelenlegi formában :D
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Náhó

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 1028
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 7 Plüss
  • PDA ROM: iOS 11.3
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #7 Dátum: 2010, 11 02, 21:28:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én a giroszkópot csak írásra használtam, mert úgy meg is tudom nyomni a gombokat. Nekem ennyire pont elég, arra meg tökéletesen elég jelenlegi formában :D
igen, képernyő forgatásra jó. amúgy quadrant éertéknek meg 414 et mértem, ami igencsak jó,főleg hogy én nem használtam hozzá semmilyen turbót, csak az alap cyanogen 2.2 :D
Aláírás

Nem elérhető g.janosh

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 720
  • Nem: Férfi
  • Drs.
    • Twitter
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Galaxy S8| iPhone 6
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #8 Dátum: 2010, 11 02, 21:29:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Írnék egy pár szót a CyanogenModról, tapasztalatokról.
Királyság! Köszönjük  ;)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Kuresz

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: iPhone 2g 8GB
  • PDA ROM: 3.1.3 /4iOS mod BlackDoor project + mappák + iPhoneVM2
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #9 Dátum: 2010, 11 02, 21:30:21 »
Akkor az akksi meg a crush the castle marad kérdésnek és felrakom én is.
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető g.janosh

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 720
  • Nem: Férfi
  • Drs.
    • Twitter
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Galaxy S8| iPhone 6
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #10 Dátum: 2010, 11 02, 21:46:18 »
Ha felraktátok, lenne egy kérdésem: mennyi a szabad memória (RAM)???? Már nagyon izzik a Spica, akarja a cyanogenmodot :) :taps: :D
Csek fél....  :oops:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető gross76

  • Hozzászólások: 218
  • Navigáció / Navigation: iGo My Way 8.4.2 - Google Navigáció
  • PDA: Samsung I9100 S2
  • PDA ROM: Omega 19.1 XWLS8 - Dorimanx 7.44
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #11 Dátum: 2010, 11 02, 22:12:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor az akksi meg a crush the castle marad kérdésnek és felrakom én is.
Akksi: nincs semmi lényeges változás a 2.1-hez képest, ugyanannyi időt bírja kb. Linpack: 8.6 és 9.15 között mértem. Crush the Castle: most próbálgatom, szerintem simábban megy mint az Angry Birds.
Bónusz: Angry Birds zenéje szimfonikus zenekarra :D You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Kuresz

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: iPhone 2g 8GB
  • PDA ROM: 3.1.3 /4iOS mod BlackDoor project + mappák + iPhoneVM2
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #12 Dátum: 2010, 11 02, 23:55:27 »
Na akkor feldobom.
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Náhó

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 1028
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 7 Plüss
  • PDA ROM: iOS 11.3
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #13 Dátum: 2010, 11 03, 07:24:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na akkor feldobom.
én felraktam a hétvégén, de le is szedtem, mert a memóriakártyámat nem ismerte fel, és azt hittem, hogy annak a bugja, pedig az ex2 miatt volt amit még az app2sd miatt particionáltam. ugyhogy hétvégén megint felteszem.
Aláírás

Nem elérhető mersich

  • Hozzászólások: 126
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO
  • PDA: Samsung Galaxy Spica
  • PDA ROM: CM-6.1.1-Spica-a8.2_update
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #14 Dátum: 2010, 11 03, 07:51:03 »
Képeket is mutat majd valaki?:D

Nem elérhető Kuresz

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: iPhone 2g 8GB
  • PDA ROM: 3.1.3 /4iOS mod BlackDoor project + mappák + iPhoneVM2
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #15 Dátum: 2010, 11 03, 08:54:51 »
Este feldobtam, de embertelen, hogy mennyit sz.ptam vele, mert 2.1 topicban nincs fent sehol a jh6-os rom és sehol sem találtam. De végre fent van. Sima jh6-ra raktam, semmi anzo vagy samdroid. Előtte (kb 10percet) volt fent egy anzo után, de akkor valami kínja volt, mert akadozott, meg elég sokszor álltak le a porgramok. Tehát  volt egy teljes ujrahúzás. Már a lite cyanogent raktam fel, amiben alapból benne van az opengl és a senzor fix. Felraktam pár játékot és leesett az állam. Ahol eddig fehérség, ott normális textúra! Ami eddig akadt, az most tökéletesen megy. Megcsináltam az ext-es gyorsítást is, így egyik menünél sem gondolkodik a telefon. Eddig volt olyan, hogy ha ki akartam rakni asztalra egy mappát és rámentem az alkalmazásokra, volt hogy 4-5-6 másodpercig is gondolkodott, most ez simán 1mp alá csökkent. Engem a kamera bug nem különösebben izgat, mert nem használom a kameráját, a divx sem különösebben, úgyhogy nálam ez már marad fent véglegesnek.
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Kuresz

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: iPhone 2g 8GB
  • PDA ROM: 3.1.3 /4iOS mod BlackDoor project + mappák + iPhoneVM2
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #16 Dátum: 2010, 11 03, 09:14:57 »
Este nem zártam le a billentyűzetet, most reggel nézem és nem is lehet. Ha megnyomom a lezáró billt, elalszik a fény, de bármire felébred és kioldja magát. Ez így nagyon nem jó. Valaki? Megoldás?
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető g.janosh

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 720
  • Nem: Férfi
  • Drs.
    • Twitter
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Galaxy S8| iPhone 6
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #17 Dátum: 2010, 11 03, 11:40:10 »
A linpack eredmények nagyon impozánsak; de a kamerától egy kissé tartok....
Tudna valaki feldobni néhány screenshotot?? Hálásak lennénk!  :ok:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Kuresz

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: iPhone 2g 8GB
  • PDA ROM: 3.1.3 /4iOS mod BlackDoor project + mappák + iPhoneVM2
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #18 Dátum: 2010, 11 03, 12:01:28 »
Na én lemondok róla szerintem, mert lite-al nem lehet lezárni a billentyűzetet, viszont simről fel lehet másolni a számokat, simával meg pont fordítva. Ez így nem megy, inkább várok még 1-2 hónapot a bétára.
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető gross76

  • Hozzászólások: 218
  • Navigáció / Navigation: iGo My Way 8.4.2 - Google Navigáció
  • PDA: Samsung I9100 S2
  • PDA ROM: Omega 19.1 XWLS8 - Dorimanx 7.44
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #19 Dátum: 2010, 11 03, 12:05:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na én lemondok róla szerintem, mert lite-al nem lehet lezárni a billentyűzetet, viszont simről fel lehet másolni a számokat, simával meg pont fordítva. Ez így nem megy, inkább várok még 1-2 hónapot a bétára.
A LITE később jelent meg, azt nem próbáltam. Lockbot Pro appot próbáltad?

Nem elérhető Kuresz

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: iPhone 2g 8GB
  • PDA ROM: 3.1.3 /4iOS mod BlackDoor project + mappák + iPhoneVM2
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #20 Dátum: 2010, 11 03, 12:06:53 »
Próbáltam több screenlocker programot, de csak annyit csinál mindegyik, hogy lekapcsolja a világítást. Jó lesz ez, nagyon. Gyors, bitangul, jó benne a 3d, stb. Viszont még várni kell rá.
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető gross76

  • Hozzászólások: 218
  • Navigáció / Navigation: iGo My Way 8.4.2 - Google Navigáció
  • PDA: Samsung I9100 S2
  • PDA ROM: Omega 19.1 XWLS8 - Dorimanx 7.44
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #21 Dátum: 2010, 11 03, 12:13:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Próbáltam több screenlocker programot, de csak annyit csinál mindegyik, hogy lekapcsolja a világítást. Jó lesz ez, nagyon. Gyors, bitangul, jó benne a 3d, stb. Viszont még várni kell rá.
Nem tudom ez milyen hiba, én nem találkoztam vele. Próbálkozz meg a sima alpha7el, abban biztos nincs ilyen probléma.

Nem elérhető Kuresz

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: iPhone 2g 8GB
  • PDA ROM: 3.1.3 /4iOS mod BlackDoor project + mappák + iPhoneVM2
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #22 Dátum: 2010, 11 03, 13:25:43 »
Na akkor mégegyszer: sima alpha 7nél nem tudom átmásolni a sim számaimat telefonra. Lite-nál pedig nem tudom lezárni a képernyőt.
You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető gross76

  • Hozzászólások: 218
  • Navigáció / Navigation: iGo My Way 8.4.2 - Google Navigáció
  • PDA: Samsung I9100 S2
  • PDA ROM: Omega 19.1 XWLS8 - Dorimanx 7.44
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #23 Dátum: 2010, 11 03, 13:32:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na akkor mégegyszer: sima alpha 7nél nem tudom átmásolni a sim számaimat telefonra. Lite-nál pedig nem tudom lezárni a képernyőt.
Ez elég ritka probléma lehet, nem említik sehol. Mondjuk ma már mindenki a Google kontaktjaival szinkronizál automatikusan (ezért vettünk androidos telefont, nem?). Plusz újdonság, amit nem említettem, hogy a Contacts megkapta a Facebook integrációt, így automatikusan Facebook arcképpel, meg státusszal jelennek meg a kontaktjaink a telefonkönyvben!


Néhányan hiányolták a screenshotokat a postból, mutatok pár képet:


visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Launcher Proval, cyanogen háttérképpel, stock black témával

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
A Render FX-el bármiyen színűre varázsolhatjuk a képernyőt... Ez a Terminal.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
A menüben megjelenik a CyanogenMod settings, sok beállítási lehetőséggel.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Az új Youtube kliens.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Angry Birds Fix felrakása után, látszanak a hiányzó textúrák.  :taps:

Nem elérhető Náhó

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 1028
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 7 Plüss
  • PDA ROM: iOS 11.3
Re: 2.2 upgrade (CyanogenMod)
« Reply #24 Dátum: 2010, 11 03, 16:13:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez elég ritka probléma lehet, nem említik sehol. Mondjuk ma már mindenki a Google kontaktjaival szinkronizál automatikusan (ezért vettünk androidos telefont, nem?). Plusz újdonság, amit nem említettem, hogy a Contacts megkapta a Facebook integrációt, így automatikusan Facebook arcképpel, meg státusszal jelennek meg a kontaktjaink a telefonkönyvben!


youtube kliens neked működik is? mert nekem nem hozta be a videók képét.
valamint az autofocus az folyamatos-e a videófelvételnél? meg a felbontás változott-e? ezeket sajna nem tudtam kipróbálni, mert nem ismerte fel a  memkarim, és akkor még nem tudtam, hogy újra kell húzni  a karit is.... :(

MOD: Ne idézz be felesleges részeket...
Aláírás