2024, 04 19, 20:21:18
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Firmware-ek, root, leírások  (Megtekintve 162214 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető expa

  • Hozzászólások: 312
  • Nem: Férfi
  • grafikus
  • PDA: Samsung P1000 Galaxy Tab 16GB
  • PDA ROM: P1000XXJPZ
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #675 Dátum: 2012, 06 14, 15:46:11 »
Tudom hogy szűz, leírtad :)
Csaináld a leírás szerint és jó lesz. Ott is leírja hogy szűz rendszerre hogyan kell feltolni az ICS-t. Sok sikert :)

You are not allowed to view links. Register or Login

Köszönöm, a fő gond ezzel, hogy még teljesen szűz a rendszer, gyári rom, nincs rootolve, azért gondoltam az Odinos megoldásra :)
Samsung Galaxy Tab P1000
Firm: 4.1.2 Jelly Bean
Kernel: 2.6.35.13-HumberOS
Build: cm10-20121107-HumberOS-p1
Alapsáv: P1000XXJPZ

Nem elérhető Asztalos

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Spica
  • PDA ROM: I570EXXJD2
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #676 Dátum: 2012, 06 14, 20:46:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tudom hogy szűz, leírtad :)
Csaináld a leírás szerint és jó lesz. Ott is leírja hogy szűz rendszerre hogyan kell feltolni az ICS-t. Sok sikert :)

mármint melyik link amit Te irtál előző hsz-be, vagy ami ezen forum oldalon az 1 hsz? Elnézést az értetlenségemért :)

Nem elérhető expa

  • Hozzászólások: 312
  • Nem: Férfi
  • grafikus
  • PDA: Samsung P1000 Galaxy Tab 16GB
  • PDA ROM: P1000XXJPZ
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #677 Dátum: 2012, 06 14, 22:10:03 »
A topik neve: Ice Cream Sandwich Alpha
Hivatkozás: You are not allowed to view links. Register or Login
Itt mycso kolléga kiválóan leírja a menetet, el sem lehet rontani.
Hajrá  ;)

You are not allowed to view links. Register or Login
mármint melyik link amit Te irtál előző hsz-be, vagy ami ezen forum oldalon az 1 hsz? Elnézést az értetlenségemért :)
Samsung Galaxy Tab P1000
Firm: 4.1.2 Jelly Bean
Kernel: 2.6.35.13-HumberOS
Build: cm10-20121107-HumberOS-p1
Alapsáv: P1000XXJPZ

Nem elérhető Asztalos

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Spica
  • PDA ROM: I570EXXJD2
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #678 Dátum: 2012, 06 17, 08:02:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A topik neve: Ice Cream Sandwich Alpha
Hivatkozás: You are not allowed to view links. Register or Login
Itt mycso kolléga kiválóan leírja a menetet, el sem lehet rontani.
Hajrá  ;)
Köszönöm segítséged, sikerült :-)

Nem elérhető cannabis576

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Férfi
  • PFC Megszállott
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Samsung Galaxy S2 4.1.2
  • PDA ROM: Siyah Kernel v4.1.5
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #679 Dátum: 2012, 06 25, 19:09:19 »
sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy feltettem a jq1-es romot a tabra, de nekem az ics kéne, csak bootloaderpatchel megnéztem a tabot és patchelni kell. most akkor patcheljem meg a bootloadert, vagy mit csináljak? :D
Bevinném az androidot az almásba :)

Nem elérhető vic007

  • Hozzászólások: 388
  • Nem: Férfi
  • PDA: Note II / SGS II / Nexus 7
  • PDA ROM: XXDMB2 - 4.1.2 / XXMS1 - 4.1.2 / JDQ39
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #680 Dátum: 2012, 06 25, 20:17:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy feltettem a jq1-es romot a tabra, de nekem az ics kéne, csak bootloaderpatchel megnéztem a tabot és patchelni kell. most akkor patcheljem meg a bootloadert, vagy mit csináljak? :D

Neeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!

DO NOT USE THIS ON THE GINGERBREAD RELEASES ! THE SAMSUNG GINGERBREAD RELEASES DO HAVE SIGNED BOOTLOADERS, BUT THEY ARE NOT LOCKED. In other words, you can still flash custom kernels and such, and the bootloader patch will only break things, not fix them.

GB alatt nem szabad.

mycso leírása alapján tedd fel az ICS-t

Nem elérhető Narayan

  • Hozzászólások: 233
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: 6.0.1
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #681 Dátum: 2012, 06 27, 13:39:13 »
Üdv! Az érdekelne, h jelenleg a 2.2-es T-mobile-os ROM-ot (Alapsáv: P1000XXJMA Build: FROYO.XWJML) szeretném GB-re cserélni. Gyári ROM érdekel, nem mókolt. Az első oldalon azt olvasom, h a fellelhető legfrissebr magyar ROM 2.3.3 és ezután lehetne 2.3.6-ot feltenni. Ellenben a samfirmware oldalon legfrissebb (2011 Május) MAGYAR XEH ROM 2.3.6 Az érdekelne, h ODIN-ra téve a Tab-ot, simán mehetne-e fel, vagy mindenképpen kellene egy 2.3.3 előbb? Illetve, ha ezt a jelenlegi 2.2-t szeretném ROOT-olni, menne-e superoneclilckroot-tal? Mert elvileg ez pont az a ROM, amihez nincs CF Root Kernel. Ha mégse lenne sikeres a Root, lesz vmi a Tabbal, vagy "mintha semmi sem történt volna" állapot lesz? :)

Közben letöltöttem a samfirmware-ről a fent írt 2.3.6 XEH ROM-ot, egy 1 fájlos .tar Ezzel csak annyi lenne, h betallózni a PDA részhez, és GO?
Nexus 5 6.0.1 stock
iPad Air 32GB iOS 10.1.1

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #682 Dátum: 2012, 06 27, 15:33:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv! Az érdekelne, h jelenleg a 2.2-es T-mobile-os ROM-ot (Alapsáv: P1000XXJMA Build: FROYO.XWJML) szeretném GB-re cserélni. Gyári ROM érdekel, nem mókolt. Az első oldalon azt olvasom, h a fellelhető legfrissebr magyar ROM 2.3.3 és ezután lehetne 2.3.6-ot feltenni. Ellenben a samfirmware oldalon legfrissebb (2011 Május) MAGYAR XEH ROM 2.3.6 Az érdekelne, h ODIN-ra téve a Tab-ot, simán mehetne-e fel, vagy mindenképpen kellene egy 2.3.3 előbb? Illetve, ha ezt a jelenlegi 2.2-t szeretném ROOT-olni, menne-e superoneclilckroot-tal? Mert elvileg ez pont az a ROM, amihez nincs CF Root Kernel. Ha mégse lenne sikeres a Root, lesz vmi a Tabbal, vagy "mintha semmi sem történt volna" állapot lesz? :)

Közben letöltöttem a samfirmware-ről a fent írt 2.3.6 XEH ROM-ot, egy 1 fájlos .tar Ezzel csak annyi lenne, h betallózni a PDA részhez, és GO?

Szia, a 2.2-es romok superoneclick-el rootolhatóak, ha rossz CF-root kernelt raknál rá, akkor nem indulna el a tab. (általában egy gyári rom felrakásával javítható).

Ami a sammobile oldalán van magyar rom, az nem 2.3.6, hanem 2.2.1-es, el van írva!!!
A JQ1, ami 2.3.3 és a JQ8, ami 2.3.6 (előbbi 2011 tavaszán, míg utóbbi 2011 telén jelent meg)

Ha valóban, egy stabil, jó, gyors, gyári romot szeretnél, akkor a 2.3.3-as JQ1-et javasolnám. Esetleg majd hozzá a CF-root kernel vagy akár egy Overcome kernel...
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető Narayan

  • Hozzászólások: 233
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: 6.0.1
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #683 Dátum: 2012, 06 27, 15:42:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia, a 2.2-es romok superoneclick-el rootolhatóak, ha rossz CF-root kernelt raknál rá, akkor nem indulna el a tab. (általában egy gyári rom felrakásával javítható).

Ami a sammobile oldalán van magyar rom, az nem 2.3.6, hanem 2.2.1-es, el van írva!!!
A JQ1, ami 2.3.3 és a JQ8, ami 2.3.6 (előbbi 2011 tavaszán, míg utóbbi 2011 telén jelent meg)

Ha valóban, egy stabil, jó, gyors, gyári romot szeretnél, akkor a 2.3.3-as JQ1-et javasolnám. Esetleg majd hozzá a CF-root kernel vagy akár egy Overcome kernel...


Szia! Oh... Csodálkoztam is kicsit, de jó, h megkérdeztem :) KIES driverek feltelepítve, USB Debugging driverek feltelepítve. Superoneclickroot-hoz ugye ki kell legyen pipálva a Debugging? Ha mégse sikerülne a root, visszaáll az egész "megsemtörtént" üzemmódba? :) Illetve az ok, h lesz ROOT, de le is tudom majd menteni a komplett ROM-ot, h ha nyűg lenne, és garizni kellene, mehessen vissza a T-hez, v a Samuhoz dumálás nélkül? Vagy egyszerűen, ha download módig el tudok jutni bármilyen garis esetben, egy frissítés közben "szakadjon meg a kapcsolat véletlen", és akkor ők úgyis a gyári T-s ROM-ot teszik vissza, és nem látják, h mibe szakad bele a frissítés?
Nexus 5 6.0.1 stock
iPad Air 32GB iOS 10.1.1

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #684 Dátum: 2012, 06 27, 16:02:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login


Szia! Oh... Csodálkoztam is kicsit, de jó, h megkérdeztem :) KIES driverek feltelepítve, USB Debugging driverek feltelepítve. Superoneclickroot-hoz ugye ki kell legyen pipálva a Debugging? Ha mégse sikerülne a root, visszaáll az egész "megsemtörtént" üzemmódba? :) Illetve az ok, h lesz ROOT, de le is tudom majd menteni a komplett ROM-ot, h ha nyűg lenne, és garizni kellene, mehessen vissza a T-hez, v a Samuhoz dumálás nélkül? Vagy egyszerűen, ha download módig el tudok jutni bármilyen garis esetben, egy frissítés közben "szakadjon meg a kapcsolat véletlen", és akkor ők úgyis a gyári T-s ROM-ot teszik vissza, és nem látják, h mibe szakad bele a frissítés?
Igen, ahogy írod, driverek és pipa a hibakereséshez.
Root után, még kell neked a CWM manager, vagy valami hasonló nevű app, azzal tudsz nandroid backup-ot készíteni. Ezt szélszerű úgy, hogy előtte visszaállítod gyári állapotba a tabod, hogy csak a szűz rom legyen rajta. Illetve az EFS mappát mentsd le mindenképp!!!
Hát-hát...elvileg ha félbeszakad a frissítés, akkor mindenképp egy új romot kell felhúzni, tehát nem valószínű, hogy megtudnák mondani, milyen rom is volt rajta előzőleg... (bár lehet van rá nekik valami diag progi, illetve a CSC változásából könnyen kiszűrhető...), tehát nem 100%-os ez sem, az adott szerviztől függ, hogy mennyire szőröznek vele.
A superoneclick-el, tudtommal nem lehet kinyírni (nekem eddig semmilyen készüléket nem sikerült vele megdögleszteni...).

A tuti egyébként az lenne, ha lenne kint ODIN-os formában gyári T-s rom, de sajnos nincs....
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető Narayan

  • Hozzászólások: 233
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: 6.0.1
Re: Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #685 Dátum: 2012, 06 27, 16:48:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, ahogy írod, driverek és pipa a hibakereséshez.
Root után, még kell neked a CWM manager, vagy valami hasonló nevű app, azzal tudsz nandroid backup-ot készíteni. Ezt szélszerű úgy, hogy előtte visszaállítod gyári állapotba a tabod, hogy csak a szűz rom legyen rajta. Illetve az EFS mappát mentsd le mindenképp!!!
Hát-hát...elvileg ha félbeszakad a frissítés, akkor mindenképp egy új romot kell felhúzni, tehát nem valószínű, hogy megtudnák mondani, milyen rom is volt rajta előzőleg... (bár lehet van rá nekik valami diag progi, illetve a CSC változásából könnyen kiszűrhető...), tehát nem 100%-os ez sem, az adott szerviztől függ, hogy mennyire szőröznek vele.
A superoneclick-el, tudtommal nem lehet kinyírni (nekem eddig semmilyen készüléket nem sikerült vele megdögleszteni...).

A tuti egyébként az lenne, ha lenne kint ODIN-os formában gyári T-s rom, de sajnos nincs....

Na, a root megcsinálva. Vmi Bluetooth driverekre panaszkodott, kérdezte, h akarom-e force, nyomtam nem-et. Elkezdte ennek ellenére a root-ot, tether szerint van jog, Titanium is menti/visszaállítja a progit az elért eredményekkel. Efs feltöltve box-ra, az a biztos. :-) A 2.3.3 JQ1 root-olható ugyanígy? Ez elég 1xű :-)

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk 2
Nexus 5 6.0.1 stock
iPad Air 32GB iOS 10.1.1

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #686 Dátum: 2012, 06 27, 17:16:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na, a root megcsinálva. Vmi Bluetooth driverekre panaszkodott, kérdezte, h akarom-e force, nyomtam nem-et. Elkezdte ennek ellenére a root-ot, tether szerint van jog, Titanium is menti/visszaállítja a progit az elért eredményekkel. Efs feltöltve box-ra, az a biztos. :-) A 2.3.3 JQ1 root-olható ugyanígy? Ez elég 1xű :-)

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk 2
JQ1 esetében, a leírásban is szereplő CF-ROOT kernelt használd.
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető Narayan

  • Hozzászólások: 233
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: 6.0.1
Re: Re: Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #687 Dátum: 2012, 06 27, 18:23:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
JQ1 esetében, a leírásban is szereplő CF-ROOT kernelt használd.

Felfigyeltem vmire... Korábban volt fent egy program, ami fixen, 10 percenként net kapcsolatot akart létesíteni, 5x-i probálkozott, 15mp-s közzel. Itt is hasonló van, csak itt bekapcsoláskor írja ki, h "Network connection error, blabla" Erre van ötleted, h mitől lehet? Semmi új nincs a Tabon, a Tibit is azután tettem fel, h ezt észrevettem.

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk 2
Nexus 5 6.0.1 stock
iPad Air 32GB iOS 10.1.1

Nem elérhető cannabis576

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Férfi
  • PFC Megszállott
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Samsung Galaxy S2 4.1.2
  • PDA ROM: Siyah Kernel v4.1.5
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #688 Dátum: 2012, 06 29, 09:44:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Neeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!

DO NOT USE THIS ON THE GINGERBREAD RELEASES ! THE SAMSUNG GINGERBREAD RELEASES DO HAVE SIGNED BOOTLOADERS, BUT THEY ARE NOT LOCKED. In other words, you can still flash custom kernels and such, and the bootloader patch will only break things, not fix them.

GB alatt nem szabad.

mycso leírása alapján tedd fel az ICS-t

Köszönöm, nem patcheltem, még nem raktam rá az ICS-t, akkor mycso leírásával próbálkozzak? ha esetleg félresülne valami, akkor a download mód elérhető lesz? :D bocsi, de az ics felrakásában nem vagyok otthon.
Bevinném az androidot az almásba :)

Nem elérhető dozsaitamas

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung P1000
  • PDA ROM: Gyári
  • Skype: sensei12121985
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #689 Dátum: 2012, 10 30, 11:10:11 »
Hali mindenki!

Volna egy kérdésem! Lehet hülyeség szóval nem tudom most kezdtem nemrég foglalkozni androiddal. Tehát: van egy P1000 tabom és úgy gondoltam h majd én ÁLLAT megpróbálom rootolni a kütyüt. Na nem igazán sikerült! Az a probléma, hogy leszedtem a fórumban található filet ezt: CF-Root-TAB7_XX_OXA_JQ1-v3.3-CWM3RFS és odinnal ráraktam a tabra. Végig is ment be is kapcsol a tab rajta a 3 kis progi de nem csinálta meg a rootot mivel a root checker azt irja, hogy nincs rootolva. Az még annyira nem is lenne gond DE nem tud kapcsolódni a WIFI-vel. Megtalálja a hálózatot de csak azt írja, hogy IP cím kérése és nem megy tovább. Próbáltam 2 WIFI-t is de nem kapcsolódik. A kies sem minden esetben látja  a telefont csak annyit ír, hogy kapcsolódás és kész.

Ez volt (legalább is így emlékszem, mert nem írtam ki a kernel verziót de ilyen delles valami volt   :D )

Model Number GT-P1000
Firmware Version 2.3.6
Baseband version P1000XXJPZ
Kernel Version 2.6.35.7 root@DELL140#2
Build Number GINGERBREAD.XWJQ8

Ez lett:

Model Number GT-P1000
Firmware Version 2.3.6
Baseband version P1000XXJPZ
Kernel Version 2.6.35.7 se.infra@SEP-52#2
Build Number GINGERBREAD.XWJQ8

Tehát a root változott, de előzőleg sem akarta az olyan progikat engedni amihez root kellett volna.  Hát ennyi lenne a bajom! Előre is kösz az infót és a segítséget!

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #690 Dátum: 2012, 10 30, 17:45:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali mindenki!

Volna egy kérdésem! Lehet hülyeség szóval nem tudom most kezdtem nemrég foglalkozni androiddal. Tehát: van egy P1000 tabom és úgy gondoltam h majd én ÁLLAT megpróbálom rootolni a kütyüt. Na nem igazán sikerült! Az a probléma, hogy leszedtem a fórumban található filet ezt: CF-Root-TAB7_XX_OXA_JQ1-v3.3-CWM3RFS és odinnal ráraktam a tabra. Végig is ment be is kapcsol a tab rajta a 3 kis progi de nem csinálta meg a rootot mivel a root checker azt irja, hogy nincs rootolva. Az még annyira nem is lenne gond DE nem tud kapcsolódni a WIFI-vel. Megtalálja a hálózatot de csak azt írja, hogy IP cím kérése és nem megy tovább. Próbáltam 2 WIFI-t is de nem kapcsolódik. A kies sem minden esetben látja  a telefont csak annyit ír, hogy kapcsolódás és kész.

Ez volt (legalább is így emlékszem, mert nem írtam ki a kernel verziót de ilyen delles valami volt   :D )

Model Number GT-P1000
Firmware Version 2.3.6
Baseband version P1000XXJPZ
Kernel Version 2.6.35.7 root@DELL140#2
Build Number GINGERBREAD.XWJQ8

Ez lett:

Model Number GT-P1000
Firmware Version 2.3.6
Baseband version P1000XXJPZ
Kernel Version 2.6.35.7 se.infra@SEP-52#2
Build Number GINGERBREAD.XWJQ8

Tehát a root változott, de előzőleg sem akarta az olyan progikat engedni amihez root kellett volna.  Hát ennyi lenne a bajom! Előre is kösz az infót és a segítséget!

Szia, a JQ8-as romnál 2 probléma fordulhat elő, nálad mint látom mindkettő előjött:

1, a wifi bug --> csatlakozási probléma, szerencsére ez javítható: You are not allowed to view links. Register or Login CWM-ből
2, root probléma --> CF-root nem sikerül, ám erre is van megoldás: You are not allowed to view links. Register or Login és egy You are not allowed to view links. Register or Login

Aztán ha még így sem sikerülne, van előre rootolt gyári JQ8-as rom is You are not allowed to view links. Register or Login
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető dozsaitamas

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung P1000
  • PDA ROM: Gyári
  • Skype: sensei12121985
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #691 Dátum: 2012, 10 30, 20:21:56 »
Köszi az infót!
Szégyenlem de ha leírnád mit is kellene csinálni akkor azt nagyon megköszönném mivel én ehhez accem nagyon de nagyon ökör vagyok(ezek szerint)! Még egyszer kösz! :) Tudom ökör vagyok bocs....  :'(  :'(  :'(

Nem elérhető dozsaitamas

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung P1000
  • PDA ROM: Gyári
  • Skype: sensei12121985
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #692 Dátum: 2012, 10 31, 09:45:44 »
Na megvagyok! felraktam egy 2.3.3-at! Megy minden normálisan root is van meg wifi is. Amit linkeltél azt az előre rootolt romot ahhoz is kell a gt-p1000 mr PIT betallózni Odinba?? Ugyan úgy kell csinálni mint a másik romnál ugye? Itt amit találtam ennek alapján raktam fel :  You are not allowed to view links. Register or Login köszi még egyszer. Azért megpróbálom azt a 2.3.6 romot :)   :ok:

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #693 Dátum: 2012, 10 31, 19:19:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na megvagyok! felraktam egy 2.3.3-at! Megy minden normálisan root is van meg wifi is. Amit linkeltél azt az előre rootolt romot ahhoz is kell a gt-p1000 mr PIT betallózni Odinba?? Ugyan úgy kell csinálni mint a másik romnál ugye? Itt amit találtam ennek alapján raktam fel :  You are not allowed to view links. Register or Login köszi még egyszer. Azért megpróbálom azt a 2.3.6 romot :)   :ok:

Mintha az a csomag is tartalmazna egy pit fájlt, már nem emlékszem rá, régen volt már...egyébként ugyan úgy odinnal kell felrakni
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető bluefish

  • Hozzászólások: 95
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 4.2.1
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #694 Dátum: 2012, 11 29, 17:50:21 »
Sziasztok!
Olyan problémám van hogy a Galaxy TAB (P1000) nem indul :s
Hang le + bekapcs  és a hang fel +bekapcs. működik , alul a gombsor világit , hangja van logóval aztán a Samsung írás csak pulzál és ugy is marad pulzálva tovább nem megy !!! 
Segitsetek plizzz  :ima:   Előre is köszönöm !
Hang fel +bekapcsolásra be jön a Recovery és ez jön be:
You are not allowed to view links. Register or Login

Andi

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #695 Dátum: 2012, 11 29, 19:56:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Olyan problémám van hogy a Galaxy TAB (P1000) nem indul :s
Hang le + bekapcs  és a hang fel +bekapcs. működik , alul a gombsor világit , hangja van logóval aztán a Samsung írás csak pulzál és ugy is marad pulzálva tovább nem megy !!! 
Segitsetek plizzz  :ima:   Előre is köszönöm !
Hang fel +bekapcsolásra be jön a Recovery és ez jön be:
You are not allowed to view links. Register or Login

Andi

Legközelebb legyél kedves, és egy olyan témát válassz ki, ahová szerinted a problémád illene, és csak ott tedd fel a kérdésed!


Szia, egyébként.
Picit részletesebben leírhatnád, hogy mi is a szitu.

Milyen rom volt rajta?
Mitől jött ez a jelenség, milyen romot, hogyan akartál rárakni, vagy kernelt, vagy mit?
Mik vannak a tabon, amik fontosak, mert elvileg ezt a problémát recoveryben egy full wipe megoldhatja, vagy akár egy rom újrarakás odinnal.
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető bluefish

  • Hozzászólások: 95
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 4.2.1
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #696 Dátum: 2012, 11 29, 20:23:52 »
Szia Mycso.  Azért írtam ki mindenhova ,mert nem tudtam hova járnak többen ( szoke nö logika )
 
Nem tudom milyen rom volt vagy akartak rátenni ,kaptam mint "nesze te szőke használd vágódeszkának" de egyébként javítható.  Rokonomtol kaptam, ö nem ért hozzá és nekem adta .  Amugy Tmobilos a kicsike .

Semmi fontos nincs rajta ,és ezt is végig csináltam vagy 3x ,le van irva mikor kell repart , de az nincs hogy a másik kettöt kell e és mikor (auto reboot ,  F. Reset Time )

Azt sem bánám ha egy 2.2 rom lenne rajta , wifit, camerat használnám és film nézés lenne !

Létezik 3 fileos rom ehhez ?  Gondolom azt a legegyszerűbb felrakni =)

linkek és mit hova odinba segítene nekem azt hiszem . Nem fontos egyelőre h.rootolva legyen.  Galaxy S1  telomat azt már becsukott szemmel romolgatom .

 
ezt csináltam végig vagy 3x , de lehet rosszul =(

"    1. - Töltsd le ezeket:
P1000XXJQ1_P1000XXJQ1_P1000XXJPZ
gt-p1000 mr PIT
dbdata
Odin3 v1.7
(természetesen a rom tartalmazza a magyar nyelvet)

2. - Csomagoljuk ki mind a négy állományt és indítsuk el az ODIN-t
3. - Tallózzuk be a P1000XXJQ1_P1000XXJQ1_P1000XXJPZ_HOME.tar fájlt a PDA részbe a gt-p1000_mr.pit fájlt pedig a PIT részbe.
4. - Csatlakoztassuk a tabot download módba: hangerő gomb - és a bekapcsoló gomb együttes nyomásával (hangerő lefele+power gomb) ezután ezt kell látnunk: KÉP, ezután csatlakoztassuk a géphez tabunkat. Első alkalommal pár drivert feltelepít, majd az ODIN-ban kiírja, hogy melyik portra kapcsolódott: KÉP
Ha a KIES nincs telepítve, akkor szükség lehet az USB driverre
5. - Ezután az ODIN-ban még kipipáljuk a RE-Partition négyzetet, és Start! A frissítést ne szakítsuk meg, legyen feltöltve a tabunk!
6. - Ha végig ment a frissítés, ismét download módban csatlakoztassuk a tabot és a fentiekhez hasonlóan, az ODIN-ban a PDA részhez tallózzuk be a dbdata.tar fájlt, ekkor már csak ez az egy fájl legyen betallózva, majd Start, ekkor már NEM kell kijelölni a RE-Partition négyzetet.
7. -Az előző lépés után ismét download módban indítsuk el a tabot, ekkor automatikusan egy Recovery menübe fog lépni, ahol a következő műveleteket fogja elvégezni: Wipe cache, Wipe data / factory reset
MOD: A 7. lépés nálam úgy működött, hogy elindult a tab (nem tudtam a recovery menübe belépni) majd a tab beállításain belül csináltam egy gyári visszaállítást és itt újraindítás után automatikusan indult el a recovery menü és automatikusan elvégezte az imént említett műveleteket. "

Köszönöm a válaszod   :ima:



You are not allowed to view links. Register or Login

Legközelebb legyél kedves, és egy olyan témát válassz ki, ahová szerinted a problémád illene, és csak ott tedd fel a kérdésed!


Szia, egyébként.
Picit részletesebben leírhatnád, hogy mi is a szitu.

Milyen rom volt rajta?
Mitől jött ez a jelenség, milyen romot, hogyan akartál rárakni, vagy kernelt, vagy mit?
Mik vannak a tabon, amik fontosak, mert elvileg ezt a problémát recoveryben egy full wipe megoldhatja, vagy akár egy rom újrarakás odinnal.

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #697 Dátum: 2012, 11 29, 22:55:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia Mycso.  Azért írtam ki mindenhova ,mert nem tudtam hova járnak többen ( szoke nö logika )
 
Nem tudom milyen rom volt vagy akartak rátenni ,kaptam mint "nesze te szőke használd vágódeszkának" de egyébként javítható.  Rokonomtol kaptam, ö nem ért hozzá és nekem adta .  Amugy Tmobilos a kicsike .

Semmi fontos nincs rajta ,és ezt is végig csináltam vagy 3x ,le van irva mikor kell repart , de az nincs hogy a másik kettöt kell e és mikor (auto reboot ,  F. Reset Time )

Azt sem bánám ha egy 2.2 rom lenne rajta , wifit, camerat használnám és film nézés lenne !

Létezik 3 fileos rom ehhez ?  Gondolom azt a legegyszerűbb felrakni =)

linkek és mit hova odinba segítene nekem azt hiszem . Nem fontos egyelőre h.rootolva legyen.  Galaxy S1  telomat azt már becsukott szemmel romolgatom .

 
ezt csináltam végig vagy 3x , de lehet rosszul =(

"    1. - Töltsd le ezeket:
P1000XXJQ1_P1000XXJQ1_P1000XXJPZ
gt-p1000 mr PIT
dbdata
Odin3 v1.7
(természetesen a rom tartalmazza a magyar nyelvet)

2. - Csomagoljuk ki mind a négy állományt és indítsuk el az ODIN-t
3. - Tallózzuk be a P1000XXJQ1_P1000XXJQ1_P1000XXJPZ_HOME.tar fájlt a PDA részbe a gt-p1000_mr.pit fájlt pedig a PIT részbe.
4. - Csatlakoztassuk a tabot download módba: hangerő gomb - és a bekapcsoló gomb együttes nyomásával (hangerő lefele+power gomb) ezután ezt kell látnunk: KÉP, ezután csatlakoztassuk a géphez tabunkat. Első alkalommal pár drivert feltelepít, majd az ODIN-ban kiírja, hogy melyik portra kapcsolódott: KÉP
Ha a KIES nincs telepítve, akkor szükség lehet az USB driverre
5. - Ezután az ODIN-ban még kipipáljuk a RE-Partition négyzetet, és Start! A frissítést ne szakítsuk meg, legyen feltöltve a tabunk!
6. - Ha végig ment a frissítés, ismét download módban csatlakoztassuk a tabot és a fentiekhez hasonlóan, az ODIN-ban a PDA részhez tallózzuk be a dbdata.tar fájlt, ekkor már csak ez az egy fájl legyen betallózva, majd Start, ekkor már NEM kell kijelölni a RE-Partition négyzetet.
7. -Az előző lépés után ismét download módban indítsuk el a tabot, ekkor automatikusan egy Recovery menübe fog lépni, ahol a következő műveleteket fogja elvégezni: Wipe cache, Wipe data / factory reset
MOD: A 7. lépés nálam úgy működött, hogy elindult a tab (nem tudtam a recovery menübe belépni) majd a tab beállításain belül csináltam egy gyári visszaállítást és itt újraindítás után automatikusan indult el a recovery menü és automatikusan elvégezte az imént említett műveleteket. "

Köszönöm a válaszod   :ima:

Még 1 kérdés, biztosan GT-P1000 európai változat a tab?

Valami olyan rom lett rátéve, ami nem rá való, ezért lett volna jó tudni, hogy mivel lett elcseszve.

Van 3+1 fájlos rom hozzá, azt így első körben meg lehet nézni, viszont most nem vagyok otthon, így holnapig abban nem tudok segíteni.

mod.: egyébként az odin hiba nélkül végez a rom felrakásával és utána a bootloader felrakásával is?
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető bluefish

  • Hozzászólások: 95
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 4.2.1
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #698 Dátum: 2012, 11 29, 23:11:20 »
Igen biztos hogy europai ,  Tmobilos .   


 Nem tudom,lehet hogy nem europai romot próbált rárakni és attól feküdt meg :S

igy ment:
download módba: P1000XXJQ1_P1000XXJQ1_P1000XXJPZ_HOME.tar fájlt a PDA részbe a gt-p1000_mr.pit fájlt pedig a PIT részbe. Repart al
Ezzel végzet , aztán ujra  download módba: dbdata ,repart nélkül ,  ezzel is végzet .
Ujra download mód , de a automatikus Recovery menü  már nem jött be !

Ujra meg csináltam , de a végén én probaltam a  Recovery menüben a leirtakat csinálni, de minden ugyan olyan maradt :s

 
Köszönöm a segítséged  :ima:


You are not allowed to view links. Register or Login
Még 1 kérdés, biztosan GT-P1000 európai változat a tab?

Valami olyan rom lett rátéve, ami nem rá való, ezért lett volna jó tudni, hogy mivel lett elcseszve.

Van 3+1 fájlos rom hozzá, azt így első körben meg lehet nézni, viszont most nem vagyok otthon, így holnapig abban nem tudok segíteni.

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Firmware-ek, root, leírások
« Reply #699 Dátum: 2012, 11 30, 08:24:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen biztos hogy europai ,  Tmobilos .   


 Nem tudom,lehet hogy nem europai romot próbált rárakni és attól feküdt meg :S

igy ment:
download módba: P1000XXJQ1_P1000XXJQ1_P1000XXJPZ_HOME.tar fájlt a PDA részbe a gt-p1000_mr.pit fájlt pedig a PIT részbe. Repart al
Ezzel végzet , aztán ujra  download módba: dbdata ,repart nélkül ,  ezzel is végzet .
Ujra download mód , de a automatikus Recovery menü  már nem jött be !

Ujra meg csináltam , de a végén én probaltam a  Recovery menüben a leirtakat csinálni, de minden ugyan olyan maradt :s

 
Köszönöm a segítséged  :ima:

No, most gyorsba, hogy hazaértem.

Töltsd le You are not allowed to view links. Register or Login a csomagot, majd csomagold ki.
3 fájlt találsz majd benne.

1, a dbdata.tar fájlt, told fel odinnal
2, ha végzett, akkor megint download mód és a romot ( GB_Stock_Safe_v5.tar )a PDA-részbe tallózd, majd tallózd a pit fájlt is ( gt-p1000_mr.pit ), repart legyen pipálva és go

Ja és odinból azt használd, mint ami az 1. hozzászólásban van: You are not allowed to view links. Register or Login

Ettől jónak kellene lennie, ha nem akkor majd még jövök délután.  :ok:
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro