A ConCorde, SmartPhone 6500-as készüléke került hozzánk tesztelésre, amely a phablet kategória szülöttje. Általános vizsgálatát már elvégeztük, amit itt olvashattok, ezért most tesztemben inkább a külsőségekkel foglalkozom. Nagyon kíváncsi voltam milyen minőséget tudtak beszorítani gyártói a viszonylag kedvező árba. Összehasonlítom a Samsung Note sorozatának néhány tagjával, mivel kijelző mérete már ebbe a csoportba sorolja.
A kínai gyártók feljavították termékeik hardverét, és a készülékházak összeszerelésének minőségét. Gyakran, a legnagyobb gyártók modelljeivel is versenybe szállhatnak, és azokhoz képest töredék áron juthatunk hozzájuk. Sajnos sok kínai gyártónak nincs európai kereskedelmi és szerviz részlege, így készülékeik meghibásodása esetén jótállási problémáink kezelése eléggé körülményessé válhat. Itt jönnek képbe azok a cégek (pl. ConCorde), amelyek saját elképzeléseik alapján, nagyobb mennyiségben rendelnek készüléket a kínai gyártóktól, majd rászitáztatják cégük logóját, kiépítik kereskedelmi- és szerviz hátterüket, s ennek tudatában, már nyugodtabban dönthetünk e márkák mellett.
Készülékház:
A Phablet kategória két ágra szakadt: az egy kézben alig kezelhetőre, és az irdatlan méretűre, amelyek inkább már a tabletekhez sorolhatóak. Az első csoport általában 5,3 az utóbbiak pedig a 6,3 hüvelykes kijelző mérettől indulnak. A ConCorde 6500 az óriás mérethez tartozik, ebben a mezőnyben indul a Samsung Galaxy Mega a Sony Xperia Z Ultra vagy éppen a Huawei Ascend Mate is, melyek fölözik a hat hüvelykes méretet. A konkurenciának ezen a pályán még van helye, de többet kell nyújtaniuk egy sikeres termék megalkotásához. Kezdjük az ismerkedést egy rövidke videóval, amelyben néhány hardveres paramétere is megjelenik a ConCorde termékének.
Külső megjelenés erősen emlékeztet a Samsung Galaxy sorozatára, amelyhez szerencsére jó minőségével is hasonlít. Forgassuk körbe az egér segítségével.
Mellé tettem a Note 3-at, amely eltörpül a 6500-as mellett, az egér segítségével együtt forgathatjuk a két phabletet.
Kézbe vettem mindkettőt, erről is készítettem egy illusztrációt. A képre kattintva érzékelhető mekkora is valójában a ConCorde 6500.
A méret-összehasonlító képen csak a Sony Xperia Z Ultra nagyobb nála, viszont annak vékonysága (6,5 mm) miatt jelentősen kisebb a térfogata.
A Note 3 és a Samsung Galaxy S Plus mellé került a 6500-as néhány fénykép erejéig.
Szegény Galaxy S Plus csöppnyi készülékházával játéktelefonnak tűnik a két phablet mellett. A ConCorde 6500 kávájának mérete 6,07 milliméter, mely eredménnyel eddigi tesztalanyaim listájának végére került. Mentségére legyen mondva, a Note 1-től csak tized milliméternyivel szélesebb kávája, ám annál jóval nagyobb készülékháznál produkálja a közel azonos méretet.
A következő táblázatomban a készülékház előlapjának, és kijelzőjének egymáshoz viszonyított százalékos arányát láthatjuk.
Meglepő módon a ConCorde 6500 lemosta vetélytársait a pályáról, az eddig élen tartózkodó Samsung Galaxy Note 3-at a második helyre szorította. Bizony ez a 75,67 százalék különösen jó teljesítménynek számít ebben a mezőnyben.
A készülékház minősége példás, próbáltam meggyötörni csavargatással, hajlítgatással, de nem adta meg magát, egyetlen recsegő hangot sem hallatott. Hátlapja polikarbonátból készült, aminek vastagságát is megmértem, 0,906 milliméter lett, míg a Note 3-é 0,718. A ConCorde alkotói érezték, egy ekkora készülékházhoz dukál a vastag hátsó borító is. Néhány gyengébb minőségű telefonnál tapasztaltam, hogy a hátlap bepattanó fülecskéi könnyen letörnek.
A bal oldali képen egy ép, a jobb oldalin pedig a törött fül látható, az ilyen fülecskék hamar „elfogynak”, és a hátlap elválik a telefontól. A ConCorde 6500 szerencsére nem ezt az igénytelen megoldást választotta, jobb minőségű, vízszintes bepattanó fülecskével látta el a hátlapot. A következő képen egymás mellé tettem a Note 3 és a Concorde 6500 hátlapját, a kinagyított képen látható mennyire hasonló megoldást alkalmaznak a biztonságos hátlap illeszkedés elősegítésére.
A szürke körökre kattintva, mikroszkópos bemutató segítségével további apró részleteket fedezhetünk fel.
Bekukkanthatunk a készülék belsejébe is, a képre kattintgatva a hardveres finomságok is felszínre kerülnek.
A készülékház összeszerelési minősége kifogástalan, illesztési hibát nem találtam, a felhasznált anyagok minősége jó, talán csak 244 grammos súlya a gyenge pontja, 200 körüli érték könnyebben kezelhetővé tenné.
A kijelző:
A Concorde 6500 megjelenítőjét kritika nem érheti, ez bizony egy IPS kijelző, amelynek minősége tökéletesen megfelel még a legigényesebb kijelző fanatikusoknak is. Alképpontjai teljes értékű RGB mintázatot követnek, vagyis minden képpont három alképpontból áll. A kijelző felbontására sem lehet panasz, mivel Full HD panelt kapott, ami ebben a méretben elég erős 342 pixel/inches képpont sűrűséget jelent. A nagy kijelző felület ellenére is bőven túlteljesíti az oly sokszor emlegetett retina display értéket. A következő táblázatban összevethetjük néhány készülékkel a ConCorde 6500-as felbontását, képernyő méretét, kijelző-technológiáját.
IPS kijelzőjének felépítése teljesen megegyezik a Nexus 5-ével, pontosan olyan a pixelek formája, és állásszöge. Kijelző-összehasonlítóval szeretném bemutatni a hasonlóságot, a képre kattintva egymás mellett láthatóak a nagyított pixelek.
Néhány konkurens gyártó kijelző-technológiáját is összehasonlíthatjuk a ConCorde 6500-éval, a kiválasztott készülékre kattintva, nagyítva tekinthetjük meg képpontjaik elrendezését.
A kijelző átmérője 6,44 hüvelyk, ha még öt tized millimétert növelnek rajta, hét hüvelykes tabot tartanánk kezünkben. Ez a „majdnem-tab”, vékony kávájával és kedvező kijelző-előlap arányával már bőven ki tud váltani egy kisebb tabot. Inkább a tablet kategóriában kellene indulnia, mivel ezen a pályán erős ellenfele lehet bármely gyártó termékének. Többször hivatkoztam kijelzőjének jó minőségére, így hát következzék néhány kép, amin IPS megjelenítőjét összevetem a Note 3 Full HD Super AMOLED-jével.
A ConCorde 6500 fényereje erős, színei szépek, talán feketéből több kellene, de ez a hiányosság inkább a kijelző technológiából fakad. Lapos szögből nézve egy kicsit veszít színtelítettségéből, rózsaszínes árnyalatot kap a piros, a Note 3 pedig narancssárgára színezi azt.
Összegzés:
A ConCorde 6500 kiválthat egy kisebb tabot, mivel az átlag tabletnél jelentősen erősebb paramétereket tud felmutatni. Itt van a remek Full HD IPS kijelző, a kisméretű készülékház vékony kávával, négymagos processzor, memóriájának bővíthetősége, a 32 GB-os belső memória, és a két SIM kártyás foglalat. Ritkán látni ebben a mérettartományban ilyen tulajdonságokat. Vetélytársai a nagytelefonos kategóriában, az alacsonyabb felbontással, a magas árral vagy nagyobb készülékházukkal bukják el a versenyt. Telefonnak nem igazán ajánlanám, fülünkhöz emelve könnyen köznevetség tárgyává válhatunk. Bár egy jó kis bluetooth headset segíthet e gondon. Nehéz ma eldönteni egy phabletről, hová is soroljuk, telefonnak esetleg túl nagy, viszont mini tabletnak még ideális lehet. A döntéshez pontosan meg kell határoznunk mire is szeretnénk használni a ConCorde 6500-at, s ha ez megvan, meghozhatjuk a megfelelő döntést.
Betyáros telefonkészülék! 😛
Concorde 6500 teszt (külcsín) – Magyar mega méret http://t.co/bTOyMbwW8j