RSS – egy kicsit másképp

Szerző:

rssdroidNyilván a kedves olvasók közül többen kipróbálták már a Sancho által készített PFC android alkalmazást.
Ebben a cikkben azt szeretném bemutatni, hogy hogyan készítsünk magunknak hasonlót a kedvenc blogunkról -lényegében bárhonnan- származó RSS feedből.
Az alkalmazás elkészítése a http://feed.nu oldalon kezdődik, aztán ki tudja, hol ér véget! Wink
Regisztrálunk, aztán persze aktiváljuk az email alapján a regisztrációt, majd belépünk az oldalon az emailben kapott jelszóval, és kezdődhet a móka!

1. Bal oldalon a lista alján katt a feed.nu fülre, aztán az ablakban a settings-re.
Itt tudjuk megadni az rss feed linkjét, amit majd monitoroz az alkalmazásunk.
 
Tipp: több blogmotor automatikusan tördeli az rss-t, nem jelenik meg benne a teljes cikk. Amennyiben nem a saját blogunkról van szó, és ezt nem tudjuk beállítani, használhatunk segédeszközöket, mint pl. Feedsapi oldalát, ahol megadhatjuk, hogy az utolsó hány darab bejegyzés szövegét bontsa ki nekünk. Itt a Create Full Text RSS gombra kattintva meg is nyílik egy oldal, aminek a címét ha bemásoljuk a feed.nu settings/Feed URL ablakába, a későbbiekben a teljes szöveg meg fog jelenni az alkalmazásban.
 
feednu_settings

 

 

A settingsben állíthatjuk még a dátumformátumot, üdvözlőképernyőt, nyilatkozhatunk, hogy a marketen (a “szatyorban” by Over Laughing) akarjuk majd közzéteni, vagy a feed.nu oldalán, és egyéb nyalánkságok.

2. Az Android fülre kattintva tudjuk testre szabni az alkalmazásunk kinézetét, üzeneteit, menüpontjait egy interaktív telefon segítségével. Ha az egeret a módosítani kívánt ablakba visszük, azonnal látjuk, mit akarunk megváltoztatni. Először a leendő alkalmazásunk drawer-ben megjelenő nevét adhatjuk meg, illetve ikonját.

3. A next fülre kattintva egy üdvözlőképernyő fogad, amit testre lehet szabni egy rövid üzenettel.

4. A következő ablakban (next) megadhatjuk a blog (rss) fejlécét png formátumban, testre szabhatjuk a hátteret, valamint a menü gomb elemeit.

 

android1

 

5. Ezután következik (NEXT) a tulajdonképpeni feed-lista, amiben megadhatjuk a fejlécet, az olvasatlan/olvasott cikkek ikonját. Az ikonok szintén a png formátumot szeretik, és javaslom, hogy a jobb áttekinthetőség végett 50*50-es méretű ikont használjunk.

android2

 

6. Mi jön most? Igen, a NEXT gomb. Itt a cikkek megjelenését lehet formálni kicsit (túl sokat nem hagy nekünk mókolni)

7. És a végén már csak (NEXT) egy-két beállítás marad hátra.

8. Kész vagyunk, kattintsunk a Your Apps fülre az ablakban, és generálhatjuk is az alkalmazásunkat.

9. Nincs más hátra, töltsük le, aztán teszteljük és használjuk.

Kellemes időtöltést!{jcomments on}

Véleményed / kérdésed van? Ne habozz, oszd meg velünk egy komment formájában!

 

Vélemény, hozzászólás?