A telefon nevéből is kiderül, hogy beépített stylus is jár mellé, ami nem forradalmi újdonság, ám praktikus használati értékkel bír. Az LG érdekes módon nem a felső kategóriát célozta meg ezzel a telefonnal, megelégedett a középkategória felső szegmensével.
Amikor megjelent a Samsung Note szériája, az LG is elkészítette saját phabletjét, az LG OptimusVu-t.
A telefon 4:3 arányú kijelzője nehezítette az egykezes használatot, és kapacitív tolla sem javított a felhasználói élményen. Két generáció készült belőle, sajnos eladási mutatóik gyengék voltak, így elmaradt a folyatás. Egy ideig nem is gyártottak „tollas” telefont, ám tavaly elérkezettnek látták az időt egy újabb próbálkozásra. Ez volt az LG G3 Stylusa melyet idén a G4 Stylus követett, mindkettővel a középkategóriát célozták meg. A Stylus-sorozat névválasztását elhibázottnak találom, a G4 megnevezés csalóka lehet azok számára, akik járatlanok a telefónia világában, azt gondolhatják, hogy egy felső kategóriás telefont vásároltak a pénzükért. Más gyártók is alkalmazzák ezt a marketingfogást, emlékezzünk csak vissza a Samsung S3 minire, amelynek paraméterei meg sem közelítették a Samsung Galaxy S3-ét.
Külcsín:
A G4 Stylus le sem tagadhatná, hogy az LG műhelyéből származik, erre utal kissé ívelt formája, és a hátlapján elhelyezkedő nyomógombjai is.A következő ábrán az egérrel megforgathatjuk a készüléket.(Az animáció lejátszásához néhány böngésző esetében Flash plugin szükségeltetik)
Kézbe vettem a Samsung Note 4-et és az LG G4 Stylus-t.
Az LG G4 Stylus külső méretei nagyobbak, mint a Samsung Note 4-é, így a phablet kategóriában a helye.
Készülékházának méreteit összehasonlíthatjuk néhány vetélytárssal a következő ábrán.
Az LG idén nem követi a kávaméret csökkentési trendet, így készülékei optikailag kevésbé látszanak kompaktnak. Előny is lehet ez a döntés, ha leejtjük telefonunkat, akkor a szélesebb káva kímélheti pénztárcánkat.
A G4 Stylus több mint négy milliméteres kávájával nem tudott az élvonalba kerülni.
A készülékház előlapjának, és kijelzőjének egymáshoz viszonyított százalékos arányából megtudhatjuk, mennyire tölti ki a kijelző a telefon előlapját.
A telefon követi a LG G sorozat jellegzetességeit, elöl és oldalt nincs rajta hardveres gomb, mindezek a hátlapra kerültek. A bekapcsoló gombot nehéz kitapintani, érdemes lett volna kicsit magasabbra építeni.
A lekerekített hátlap miatt a telefon kellemesen simul a tenyérbe, szerencsére el is lehet távolítani, így akkumulátort is tudunk cserélni.
Hab a tortán, hogy microSD kártyával bővíthetjük, amit közvetlenül a SIM kártya fölé építettek. Szükség is van rá, mivel 8GB belső memóriájából alig marad szabadon, ez a telefon Achilles sarka.
A hátlap anyaga érzékeny a karcokra, fényes felülete még ki is emeli azokat.
A következő képen a telefon felületéről készült mikroszkópos képek láthatók.
Az LG G4 Stylus érdekessége a beépített stylus, amelyet a telefon bal felső sarkából húzhatunk elő.
Az LG sajnos nem elektromágneses rezonanciával működő tollat csúsztatott a telefonba, ehelyett kapacitív cerka került bele. A telefon kijelzőjén a kapacitív teret érzékenyebbre hangolták, így a hagyományos kapacitív tollnál vékonyabb hegyet is képes kezelni.Viszont emiatt csak azokkal a telefonokkal dolgozik együtt, amelyeknek hasonló módon érzékeny a kapacitív érzékelése (Note 4-gyel jól működött).
A Samsung-féle S Pen jobb választás lett volna, vékony hegyű és nyomás érzékeny, így bonyolultabb grafikai művek is létrehozhatók vele. Készítettem egy rövidke videót a két toll összehasonlításáról.
Az LG G4 stylus egyszerű jegyzetek készítésére alkalmas, néhány skiccet is könnyen megrajzolhatunk vele. A tollat sajnos nem támogatták meg szoftverekkel, pedig illett volna, ha már a telefon nevében is utalnak e különleges funkcióra.
A kijelző:
Az LG G4 Stylus, HD (1280×720) felbontású IPS LCD kijelzőt kapott, amely az 5,7 hüvelykes mérethez még éppen megfelelő. A pixelek megkapták a szabványos RGB alpixel kiosztást, ami sajátossága az LCD megjelenítőknek.
A Google Play ikonját folyamatosan nagyítva láthatóvá válik az alpixel készlet.
A következő táblázatból kiderül, hol végzett a Pixel/inch ranglistán az LG Stylus.
Ekkora kijelzőnél a 245 ppi érték alacsonynak számít, így a lista utolsóelőtti helyére csúszott. Ennek ellenére a kijelző minősége vállalható ebben a kategóriában, még különböző betekintési szögekből is jól teljesít.
Az LG G4 Stylus háttérvilágítása kissé inhomogén, színei pedig valamivel melegebbek is lehetnének.
Összegzés:
Az LG G4 Stylus készülékháza masszív, recsegés-ropogás nem tapasztalható, felületi védelme viszont nem túl erős, hátlapja könnyen gyűjti a karcokat, kijelzőjén is találtam jó néhány sérülést. A megjelenítő minősége rendben van, bár egy Full HD panel sokat javított volna a telefon megítélésén. Nagyobb belső memóriával, Full HD kijelzővel, a toll mellé adott szoftverekkel megtámogatva jó vétel lehetne a telefon.
A tesztkészüléket az biztosította számunkra. Köszönjük.
Bónusz videó:
Legutóbbi hozzászólások