Egyre erősebb hardverrel rendelkeznek okostelefonjaink, így felmerül az igény, miért is ne használhatnánk PC pótlékként azokat. Amikor nagy a család és kevés a PC, jól jöhet a plusz gép a háztartásban. A megoldás nem túl bonyolult, és tízezer alatt maradhat költségvetésünk, ami nem is olyan nagy ár egy mini PC-ért.
Igyekeztem olcsón megúszni ezt a projektet, így csak két perifériát vásároltam: egy Microsoft billentyűzetet (Sculpt Mobile Bluetooth HU, L2), és egy A4 Tech egeret (BT-630). Azért választottam a Microsoft billentyűzetét, mert ennek billentyűkiosztása a teljes magyar 101 gombos, vagyis minden ékezetes karakter a megfelelő helyen van. A kétkezes gépelést részesítem előnyben, mivel a vakon gépelés a leggyorsabb, és ehhez tökéletes billentyűzetre van szükség. A piacon lévő billentyűzeteken általában a magyar karaktereket logikai megfontolás nélkül szétszórják, így teljesen használhatatlanok számomra. A Microsoft billentyűzet nagyon vékony, kis fogyasztású és ergonómiája tökéletes. A kényelmes gépelést segítik a csuklónkkal megegyező szögben álló, íves gombsorai. Az egér semmi különlegeset nem tud felmutatni, legfeljebb annyit, hogy bluetooth-os, és viszonylag olcsó. Így néz ki összeállítva a mini PC-m: a Note 3 állványát magam készítettem, egy rádiós egér alkatrészéből, pénzt nem kellett adnom érte. Egyszerű konstrukció, mégis három telefon generációt kihúzott mellettem.
Egy rövidke videót is készítettem használat közben.
Aki kicsinyli a kijelző méretét, annak érdemes vennie egy MHL adaptert (HDMI out kábel) is, amellyel így csatlakozhat monitorra.
Abban az esetben, ha több pénzt szánunk a dologra, akkor beszerezhetünk egy speciális dokkolót is, amiben USB aljzat, és HDMI kimenet is van.
Saját igényeimhez állítottam össze a mini PC-t, netezésre, szövegszerkesztésre használom legfőképpen. A magyar nyelvű billentyűzet Ű betűjét leütve egy Í betű jelenik meg, ami a Samsung Touchwiz hibája, így a pontos gépeléshez kénytelen vagyok külső programot használni. Elég kellemetlen, hogy a Samsung nem tudta kijavítani ezt a hibát, amely már az IceCream óta létezik. A probléma megoldására legtökéletesebb az External Keyboard Helper szoftver használata, amely hibátlanul felismeri a magyar karaktereket. A Touchwiz másik hiányossága, hogy a beállításokat leszámítva, csak portré üzemmódban működik. Akit ez zavar, választhat olyan launchert, ami a fektetett képernyőt is használja. Bevallom, a mini PC kifejezés kissé túlzás az elkészült összeállításra, mivel az Androidra írt szoftverek közül kevés versenyezhet asztali változatával. De egy kis netezésre, játékra, egyszerűbb irodai munkára tökéletes megoldás lehet. Ezzel végére is értünk a finomhangolásnak, összeállt a hardver és a szoftver egy jó kis mini PC beindításához.
Sajna pont a lényeg nem jön át, a multitasking, böngészés, zoom ki zoom be etc…hogyan működnek.
RT @pdafanclub: Építsünk mini PC-t Samsung Galaxy Note 3-ból – http://t.co/dSyuZmhGNu http://t.co/SF76VxvX7V