Nem sok hírértékkel bír, hogy a (Twitterhez/Instagramhoz hasonló, csak éppen nem képeket vagy szöveget, hanem 6 mp-es videókat megosztó) közösségi hálózat nem akar kihagyni milliárdos célközönséget, tehát a cikk nem is a Vine-ról szól majd, hanem valami egészen más jelenségről a Vine kapcsán.
A rövid hír az, hogy a Vine érkezik hamarosan Androidra is, így nem csak az iPhone felhasználók élvezhetik ezt a vicces szolgáltatást, ahol 6 másodperces videókban örökíthetünk meg bármit. Maga a szolgáltatás ennyi, és nem több, de indulása óta rendkívül sikeres és közkedvelt mindenfelé.
Amit a Vine piaci megjelenése mutat, az ennél sokkal érdekesebb. Nézzük csak sorjában:
- 2012 júniusában megalapították a céget ezzel a remek ötlettel
- látott némi fantáziát a Twitter is a startupban, ezért 2012. októberben felvásárolta
- 2013 januárban el is indult a szolgáltatás, de csak és kizárólag iOS felhasználók részére
- tegnap megerősítették a “hírt”, hogy lesz androidos kliens is hamarosan
A korábbi években az volt a jellemző, hogy komoly és igényes fejlesztői gárda csoportosult az iOS játszóterén, ahol minden a felhasználói igényeknek megfelelően készült el igen magas minőségben. Az Apple elvárta a minőséget mindenek felett (na jó, azért a bevétel fontosabb…), ennek megfelelően a nagy cégek is arrafelé csoportosították az erőforrásokat, mondván, hogy az Android fragmentált, különben is kalózkodnak, nem éri meg, nincs rendes bevétel stb.
Most azonban mi történik? A potenciálisan több százmilliós piacot (akik valószínűleg aktívan fogják használni a Vine-t) nem ám ignorálják, hanem az Apple rendszerét használják béta tesztelésre. Mondhatnám úgy is, az iOS vezető platformból szépen átváltozott az Android kísérleti nyulává, de ez persze nincs így. Azonban mind a felhasználói szokások, mind a méretek lehetővé teszik, hogy valóban erre használják, méghozzá igen hatékonyan.
Adott egy igényes, épp elég nagy létszámú tesztközönség, akik rendkívül aktív felhasználók és szeretnek visszajelzéseket is küldeni. Itt szépen lehet néhány hónapig az alkalmazás megjelenését, funkcióit, motorját csiszolni, kijavítani a fellépő hibákat. Majd amikor elkészül a kiadásra alkalmasnak minősített mű, egyszerűen átportolják, megcsinálják a megfelelő optimalizálásokat a másik rendszerre, aztán hajrá.
Nem a Vine az első cég, aki ezt az utat választja, például a Waze is úgy járt el eddig, hogy az újabb funkciókat először iOS-ra adta ki, és amikor minden rendben működött, 2-3 hónap múlva megjelent androidon is, és biztosan nem is az utolsó, aki ezt a vonalat követi majd.
Konklúzió: ügyes a Google, sikerült szert tenni egy nagyon profi android tesztközönségre! 😀
Forrás: The Verge
RT @pdafanclub: Érkezik a Vine androidra, de mi ebben a hír? – http://t.co/cizaA9X09D http://t.co/tJyLKvMWgt