2024, 04 26, 16:24:48

Szerző Téma: iPhone általános beszélgetés  (Megtekintve 136623 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető dexed

  • Hozzászólások: 1
  • PDA: Samsung omnia i900
  • PDA ROM: i900xxhhc/cjhhc
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #825 Dátum: 2010, 07 20, 15:20:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
3GS-ről beszélek, a 4-et nem próbáltam:
-JB után megoldódik a bt és a copy-paste gondok (többek között)
-a JB nagyon könnyű, sima ügy: egy program (spirit) a pc-n, rákatt és két mp alatt jb-ve van a szifon :) SŐŐŐT, az unlock is ugyanolyan könnyü és akkor már nem szolgáltató függő...
- JB után mindez megvan (multitsk, copy+paste, konvertálgatás nélküli videó lejátszás, USB mass storage, stb.)
- gps kb. mint a leo-é.
-nem dobálja a hálózatot
-szervizről nem tudok nyilatkozni
A GPS tényleg egy rakás sz..r! Nekem hivatalosan van letöltve és folyamatosan hülyeségeket ir. Nemtudja hogy merre van.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #826 Dátum: 2010, 07 24, 08:42:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
No így már értem.
A Photos alkalmazásban van limitálva a dolog, ha nem onnan akarja közvetlenül küldeni, hanem csak copyzza a képeket egy megnyitott mailbe, akkor nincs limit, bármennyit tud küldeni.
Most olvastam. Köszi szépen szólok neki.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #827 Dátum: 2010, 07 24, 08:43:47 »
Apróneten találtam, nem durva egy kicsit 3g-ért ennyit elkérni?

Apple iPhone 3G 16GB Új, kártyafüggetlen, Garancia levéllel, összes gyári tartozékával, üzletből! Adatait, telefonszámait régi készülékéről átmentjük, kérésére magyar nyelvet telepítünk rá. Ára.: 188.900.- Ft CONNEXTEL You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #828 Dátum: 2010, 07 24, 09:18:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Apróneten találtam, nem durva egy kicsit 3g-ért ennyit elkérni?

Apple iPhone 3G 16GB Új, kártyafüggetlen, Garancia levéllel, összes gyári tartozékával, üzletből! Adatait, telefonszámait régi készülékéről átmentjük, kérésére magyar nyelvet telepítünk rá. Ára.: 188.900.- Ft CONNEXTEL You are not allowed to view links. Register or Login

8.900 Ft-tal drágább, mint a T-Mobilnál, a bolondnak is megéri, vagy csak annak :D

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #829 Dátum: 2010, 07 24, 16:46:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
8.900 Ft-tal drágább, mint a T-Mobilnál, a bolondnak is megéri, vagy csak annak :D
jó ég  :shock:

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #830 Dátum: 2010, 07 24, 20:46:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
jó ég  :shock:

Uppsz, most nézem, hogy ez csak egy 3G????  :shock:  :shock:
Akkor tényleg idiótának kell lennie annak, aki ezt megveszi.  >:(

Nem elérhető animoo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 900
  • Nem: Nő
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #831 Dátum: 2010, 07 24, 23:27:58 »
Sziasztok!

Én is csatlakoztam a klubhoz egy fehér 32GB-os 3gs-sel, ami nagy szerencsémre régi ibootos, pedig kvázi újan (karcmentesen) vettem  :D
"There's always something wonderful in new..."  - és ezt most nem csak a PDA-cserélgetésre értettem :D

saját cucc: You are not allowed to view links. Register or Login | You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #832 Dátum: 2010, 07 25, 11:20:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Uppsz, most nézem, hogy ez csak egy 3G????  :shock:  :shock:
Akkor tényleg idiótának kell lennie annak, aki ezt megveszi.  >:(
azaz. Csak 3g

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #833 Dátum: 2010, 07 25, 15:53:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Én is csatlakoztam a klubhoz egy fehér 32GB-os 3gs-sel, ami nagy szerencsémre régi ibootos, pedig kvázi újan (karcmentesen) vettem  :D

Gratulálok! Csak reméltem, hogy nem 3G-ben gondolkoztál. Itt nem lesz lassulás, meg fagyás, mint az Androidon, és a kijelző is érzékenyebb. Nem kell hetente újra indítani, az alkalmazások rögtön betöltődnek, és az akku idő is jobb, mint pl. a Desirén.
Ez még a iOS3.1.3

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #834 Dátum: 2010, 07 25, 16:04:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gratulálok! Csak reméltem, hogy nem 3G-ben gondolkoztál. Itt nem lesz lassulás, meg fagyás, mint az Androidon, és a kijelző is érzékenyebb. Nem kell hetente újra indítani, az alkalmazások rögtön betöltődnek, és az akku idő is jobb, mint pl. a Desirén.
Ez még a iOS3.1.3
nalam nincs lassulas es fagyas. Sztem 3g-t szerettel volna mondani :D. A 3gs az utolso telefon+pda combo az apple-nel ugye? :taps:

eos30d

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #835 Dátum: 2010, 07 25, 21:23:05 »
sziasztok!
Érdeklődnék hogy nem tudna e nekem valaki segíteni hogy a t-nél meg lehetne e tudni valahogy hogy melyik boltjukba lehetne elfekvőbe még fekete 3GS 16 os...

Amúgy animoonak nexusa van. :)

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #836 Dátum: 2010, 07 25, 21:43:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok!
Érdeklődnék hogy nem tudna e nekem valaki segíteni hogy a t-nél meg lehetne e tudni valahogy hogy melyik boltjukba lehetne elfekvőbe még fekete 3GS 16 os...

Amúgy animoonak nexusa van. :)

1-2 hétem belül eladó lesz az enyém, ha nem előfizetéses kell. 3GS fekete gyárilag független 32GB-os.

Nem elérhető animoo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 900
  • Nem: Nő
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #837 Dátum: 2010, 07 25, 22:25:09 »
Azért meg kell védjem a Nexust! :D Nem akarok flamet generálni, csak elfogulatlan véleményt írok így pár nap tapasztalata alapján. Az aksi üzemidőben remélem, igazad van, most nem tudok mit mondani, mert egyfolytában nyomkodom  :D Én a Nexus aksijával nagyon elégedett vagyok, az én használatom mellett (mindenféle sync megy, 3g net, telefon, sms, bluetooth zene, villogó trackball) elmegy 24 órát. Ha az iPhone is kibír majd ennyit push notifications-szel együtt (sajna megszoktam az Androidon, hogy rögtön jön minden, ráadásul itt semmi nem jelez csak csipog, meg a lockscreenen látom, ha felélesztem :D), akkor elégedett leszek.
Először meg kell valljam, kicsit idegen volt az Android után. Persze a kijelzője érzékenységétől dobtam egy hátast, meg a szövegbeviteltől is, ezek tényleg az iPhone-ban a legjobbak. Az egész használata kifinomult érzést kelt, sima, gördülékeny. Nem akarok vitát kelteni, de ki kell mondanom, nincs kuka a népligeti metróban...... na jó, nem ezt... :D hanem hogy  ha letöltök háttereket és berakja a többi közé őket, ott mikor választani akarok,  akadozik az egész lista görgetése, kb. mint az LG Arenámban anno a galéria. :-X Máshol eddig minden röccenésmentes, ez biztos vmi extrém eset, nem dől össze tőle a világ.
Őszintén szólva pár óra alma-használat után a Nexuson tényleg darabosnak tűnik pl a képernyők közti lépkedés, vagy a böngészés (pedig amúgy nem láttam annak).
Ami még tetszik: hangos! Végre nem az alján  van a hangszóró, lehet hallani rendesen, ha cseng, meg zenét is lehet rajta hallgatni  :D Apropó, bt fülessel próbáltam (SE HBH DS980), hát igen, az ipod az ipod, nagyon klassz! Egy gondom van, nem kezeli a számléptetőt a fülesen, csak a hangerőt lehet állítani vele.
Első nap szerencsétlenkedtem az iTunes-szal, le is fagyasztottam, miután rá akarta syncelni a 11 giga zenémet a PDA-ra (tudom, én voltam nyomi, de nem tudtam még, hogy kell :D). Másnap rájöttem, mi a módja és szépen rátettem mindent, ami kellett. Az albumborítókeresője nem egy király, a 3 nevű Androidos zenelejátszó szinte minden albumomnak talált borítót, az iTunes nem remekelt annyira.
Örömömre szolgált, hogy tud syncelni a Google Címtárammal, a kontaktokat onnan nyertem ki, meg megcsináltam a Microsoft Exchanges syncet a gmailes fiókommal, és így minden naprakész.
Jailbreak-elt szerencsére. Már elmélyültem a Cydia rejtelmeiben kicsit. Van backgrounderem, amit a Messengerhez, a Safarihoz meg az Appstore-hoz használok, nem szeretem kivárni, amíg mindent betölt újra. Rátaláltam az SBSettingsre, ami szintén hasznos, témák is vannak hozzá, meg minden :taps:
A Winterboard menüpontot is átböngésztem, így saját hátterem van, meg nézegetem a témákat, most így néz ki (ja, hogy kell screenshotot csinálni? :D)
Na majd folyt köv, ha érdekel vkit, gondolom, nem sok újdonságot mondtam :)

Egyébként amit szerenék vele elérni, mert az Androidban nagyon szeretek az az, hogy borzasztóan interaktív! A Google szolgáltatások minden szegmenst lefednek szintem, amire az embernek szüksége van, és ezeket gyárilag el lehet érni bárminemű program feltelepítése nélkül. A fent említett notificationöket is szokni kell, mert az Androidban csak lehúzom a statusbart, és ott van minden, itt meg azért más.
Ja, és az appok elindulási sebességében nincs különbség a Nexus és a 3GS között.

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
"There's always something wonderful in new..."  - és ezt most nem csak a PDA-cserélgetésre értettem :D

saját cucc: You are not allowed to view links. Register or Login | You are not allowed to view links. Register or Login

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #838 Dátum: 2010, 07 26, 00:46:29 »
Húzd végig az ujjadat az órán. Ha megnézed azt a képet amit belinkeltem, láthatod, hogy ott már mappákba vannak rendezve az appok pedig nem iOS 4.x fut rajta. A többit később.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #839 Dátum: 2010, 07 26, 07:00:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Húzd végig az ujjadat az órán. Ha megnézed azt a képet amit belinkeltem, láthatod, hogy ott már mappákba vannak rendezve az appok pedig nem iOS 4.x fut rajta. A többit később.
Azaz, méghozzá keresztbe, végig a statusbaron :ok: (spbsettings), de nem lesz ugyan az, mint a nexuson, csak pár beállítás elérhető.
A 3g-m is tudta az almappákat: CategoriesSB-t kell leszedni a cydiából.

Javaslom még: intelliscreen, backgrounder, aptbackup, applinks, 3gunrestrictor, updatr
Sokkal jobban testre lehet szabni, mint az iOS4. Az iOS4 kvázi a JB közönségtől lopott mindent  ;)

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #840 Dátum: 2010, 07 26, 07:07:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért meg kell védjem a Nexust! :D
És ha eléred, hogy közel hasonlóan testre van szabva az ájfón nagy nehezen, akkor nézd meg mennyi szabad memória marad mindegyikben  ;).  Ne feledd, az ájfónban a háttérkép majdnem a legnagyobb szám. Nexusban észre sem veszed. Az ilyen apróságok beállításait is figyeld meg, hogy az ájfónban mennyire körülményes a nexushoz képest.

Nem elérhető animoo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 900
  • Nem: Nő
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #841 Dátum: 2010, 07 26, 08:36:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És ha eléred, hogy közel hasonlóan testre van szabva az ájfón nagy nehezen, akkor nézd meg mennyi szabad memória marad mindegyikben  ;).  Ne feledd, az ájfónban a háttérkép majdnem a legnagyobb szám. Nexusban észre sem veszed. Az ilyen apróságok beállításait is figyeld meg, hogy az ájfónban mennyire körülményes a nexushoz képest.

amiket a vegen felsoroltal azok micsodak (kiveve a mapparendezo meg a backgrounder, azokat ertettem :) ?
Meg lehet oldani vhogy h a Safari emlekezzen a felhasznalonevemre jelszavamra, hogy ne kelljen mindig beirni?
En a Nexuson se nezem h mennyi memoria van,meg csak taskkillerem sincs,igy sincs lassulas. Remelem IPhone-on sem kell vele foglalkozni, regebben olvastam foleg 3g temaban h ott is mindig a megabyte-okat sasoltak,mint a winmonal.
Teny h megszoktam valamit ami tok jo,es hat ez az iOS 3 ez eggyel regebbi dolog, mint az Android. Azert ugy latom nem elveszett ugy ez, a kezdeti izgalmak utan kezdem megszeretni az Almat is :)
"There's always something wonderful in new..."  - és ezt most nem csak a PDA-cserélgetésre értettem :D

saját cucc: You are not allowed to view links. Register or Login | You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #842 Dátum: 2010, 07 26, 08:44:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
amiket a vegen felsoroltal azok micsodak (kiveve a mapparendezo meg a backgrounder, azokat ertettem :) ?
Meg lehet oldani vhogy h a Safari emlekezzen a felhasznalonevemre jelszavamra, hogy ne kelljen mindig beirni?
En a Nexuson se nezem h mennyi memoria van,meg csak taskkillerem sincs,igy sincs lassulas. Remelem IPhone-on sem kell vele foglalkozni, regebben olvastam foleg 3g temaban h ott is mindig a megabyte-okat sasoltak,mint a winmonal.
Teny h megszoktam valamit ami tok jo,es hat ez az iOS 3 ez eggyel regebbi dolog, mint az Android. Azert ugy latom nem elveszett ugy ez, a kezdeti izgalmak utan kezdem megszeretni az Almat is :)
Jó a 3gs nagyon. Más világ, kicsit kell csak szokni  :ok:

intelliscreen: az egy lockscreen today. Én azért szerettem, mert bizonyos időközönként jelez, ha nem fogadott hívásod van, sms-nél, mailnél, stb...

aptbackup: cydiás alkalmazásokat backupolja

applinks: ami a var/mobile/AppLinks mappába létrehoz minden alkalmazáshoz egy symlink-et, az alkalmazás valódi nevével, így könnyen kereshetőek

3gunrestrictor: az itt kijelölt programok nem wifi-hez kötöttek többé. Magyarul, pl az appstore nem enged x méret felett mobilnettel letölteni. De ezzel a progival igen

updatr: Elérhető például a beyouriphone repoban. Az app indításkor kilistázza az összes telepített AppStore-os alkalmazásunkat a verziószámukkal együtt, a megvásároltakat és a törteket egyaránt. Majd az iTunes Store-ból az app egyedi ID-ja alapján lekérdezi az aktuálisan megvásárolható verzió verziószámát, és ez alapján listákba csoportosítja az appokat

Szerk: KÜLDÖK PÜ-T!!!

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #843 Dátum: 2010, 07 26, 09:03:39 »
Javasolt az ssh jelszót megváltoztatni:

How to Change the Root Password on Your iPhone (SSH) alpine to xyz…   

 These are instructions on how to change the root password on your jailbroken iPhone or iPod touch. This password is required when using SSH to connect to your device.

Step One
If you do not already have MobileTerminal installed please follow these instructions to install it.

Step Two
Press to launch MobileTerminal from your iPhone Springboard.
 

Step Three
Input su into the terminal window then press the return key.
 

Step Four
You will be asked to input the current root user password. Input alpine then press the return key.
 

Step Five
Once you have logged in as the root user input passwd into the terminal window then press the return key.
 

You will be prompted for new password. Input a password of your choice then press the return key.
 

You will be asked to retype the new password. Do this, then press the return key to finalize your change.
 



Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #844 Dátum: 2010, 07 26, 10:46:12 »
"A Winterboard menüpontot is átböngésztem, így saját hátterem van"

A Winterboard egy monstrum, rengeteg erőforrást eszik teljesen feleslegesen, szabadulj meg tőle.
Háttérképhez a BossPapert használd helyette, ez képes adott időnként cserélgetni a háttereket pofás áttűnésekkel is és alig fogyaszt valamit.

"Van backgrounderem, amit a Messengerhez, a Safarihoz meg az Appstore-hoz használok"

A Safarihoz nem érdemes, mert ha nem lépsz ki minden megnyitott weboldalból, akkor nem zárja be a rendszer, alapból fut a háttérben.

Taskmanagernek meg telepítsd a Kirikae-t.

Érdemes még telepíteni a SuperCharged-et, ezzel elérhető maximálisan 205 MB szabad memória, ami elég jótékony hatással van, főleg, ha több alkalmazást futtatsz egy időben.
Innen tudod letölteni: You are not allowed to view links. Register or Login
telepíteni meg vagy terminálból dpkg -i fájlnév.deb, vagy ha már telepítettél iFile-t akkor abban rákattintasz.
Érdemes mellé még felrakni a MemoryTap-ot és az Activatorban beállítani, hogy rázásra (shake) induljon. Így elég megrázni a készüléket és felszabadítja a lehető legtöbb memóriát.

Jó kis app még a Notifier, ami a fejlécbe kipakolja, ha leveled, sms-ed, MSN üzeneted, vagy naptár riasztásod volt, pluszban beállítható, hogy adott riasztás ismételjen meg adott ideig, adott időközönként (így nem kerüli el a figyelmedet egy nem fogadott hívás, vagy naptár figyelmeztetés).

Today-hez meg jó megoldás még a LockInfo, ami egy pluginokkal bővíthető Today alkalmazás, ami akár a Springboardon is tud működni.

Nálam pl. így néz ki: You are not allowed to view links. Register or Login

Ja, és screenshootot úgy tudsz csinálni, hogy megnyomod a home+power gombot röviden, villan egyet a kijelző és a screenshoot mentésre kerül a fotók közé.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #845 Dátum: 2010, 07 26, 10:55:07 »
"Meg lehet oldani vhogy h a Safari emlekezzen a felhasznalonevemre jelszavamra, hogy ne kelljen mindig beirni? "

Igen.

Beállítások/Safari/Automatikus kitöltés/Nevek és jelszavak

Nem elérhető animoo

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 900
  • Nem: Nő
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #846 Dátum: 2010, 07 26, 21:55:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"A Winterboard menüpontot is átböngésztem, így saját hátterem van"

A Winterboard egy monstrum, rengeteg erőforrást eszik teljesen feleslegesen, szabadulj meg tőle.




Az akkor nem gáz ha kitörlöm? Van másik témázgatós progi azon kívül?


Köszi egyébként, amiket írtál, kipróbálom őket!
iFile-om már van.
A plusz memóriát értem, de itt ennyire fontos a free up memory? A Nexusomon egyáltalán nem törődöm ezzel, mégis teljesen tökéletesen elvan. Eleinte én is vacakoltm vele meg néztem hogy mennyi szabad van. Természetesen a memóriabővítő tweak az már minden romban benne van, hogy a teljes kapacitást használhassuk, de ezen kívül nem használok task managert.

Egyébként szerintem bezárja a safarit is a backgrounder nélkül, csak megjegyzi hol tartott. Ha engedélyezem a backgroundert akkor sokkal gyorsabban megnyílik, és nem is tölti be újra az utoljára látogatott oldalt.

Ja, a bluetooth képességei nem javíthatók? A Sony Ericsson headsetemmel annyira nem haver, illetve magától párosodnak meg a play-jel elindítom és megállítom a lejátszót, és a hangerőt is szabályozni tudom, de nem tudok számot léptetni, és ami még viccesebb, hívást fogadni se sikerült vele...És itt nem láttam olyan gombot, mint pl. a Nexuson, hogy a hívás erejéig kilép BT-módból, és tudok beszélni rendesen a telefonon. Mondjuk lehet a Jabrával jobban haverkodik, majd megnézem, ez az SE ez kis undok, bár a Nexussal a legújabb romokkal már rendesen kompatibilis. Azért sajnálnám, mert egyébként az iPhone-nal szuperül szól.
"There's always something wonderful in new..."  - és ezt most nem csak a PDA-cserélgetésre értettem :D

saját cucc: You are not allowed to view links. Register or Login | You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mrmarkus

  • Hozzászólások: 2879
  • Nem: Férfi
  • Freedom of Information
    • Dobókocka
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Google Maps
  • PDA: HTC Desire r/w s-off
  • PDA ROM: Device: HTC Desire PVT4 .:.| S-OFF |.:. HBOOT: AlphaRev STOCK 6.93.1002 Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23 ROM: [WIP][JB]unoffical CyanogenMod10 [15. August]
  • Skype: mrmarkus7085
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #847 Dátum: 2010, 07 26, 22:16:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja, a bluetooth képességei nem javíthatók? A Sony Ericsson headsetemmel annyira nem haver, illetve magától párosodnak meg a play-jel elindítom és megállítom a lejátszót, és a hangerőt is szabályozni tudom, de nem tudok számot léptetni, és ami még viccesebb, hívást fogadni se sikerült vele...És itt nem láttam olyan gombot, mint pl. a Nexuson, hogy a hívás erejéig kilép BT-módból, és tudok beszélni rendesen a telefonon. Mondjuk lehet a Jabrával jobban haverkodik, majd megnézem, ez az SE ez kis undok, bár a Nexussal a legújabb romokkal már rendesen kompatibilis. Azért sajnálnám, mert egyébként az iPhone-nal szuperül szól.

Az iPhone-ok csak néhány BT tipussal képesek korrekt módon együttműködni!
Keress rá, mert ajánlások vannak a hibbátlanul szuperáló BT headset-ekre. Más fajtájúakkal is lehet próbálkozni, de az eredmény sajna, előre borítékolható...  ;)
Asus emachines E525 Widows 7
HTC Desire r/w s-off
Nokia 9300
Nokia E50

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #848 Dátum: 2010, 07 26, 22:17:39 »
"Az akkor nem gáz ha kitörlöm? Van másik témázgatós progi azon kívül?"

Nem gáz.
Háttérhez a BossPaper jó megoldás, dokk, ikonok, fejléc grafikáját meg érdemesebb kézzel lecserélgetni. (Az alkalmazások ikonjait az alkalmazás .app mappájában találod icon.png néven, a dokk és egyéb tartozékok cuccait meg a System/Library/Coreservices/Springboard.app nappában.)

"A plusz memóriát értem, de itt ennyire fontos a free up memory?"

A minél több szabad memória minden rendszerre jótékony hatással van.

"Természetesen a memóriabővítő tweak az már minden romban benne van, hogy a teljes kapacitást használhassuk"

Itt erre a Supercharged való.

"de ezen kívül nem használok task managert. "

A taskmanager itt elsősorban arra jó, hogy a futó alkalmazások között tudj gyorsan váltani, a programok kilövöldözésére egyébként bőven elegendő lenne az SBSettings Process menüje.

"Egyébként szerintem bezárja a safarit is a backgrounder nélkül, csak megjegyzi hol tartott."

Nem zárja be, hagyj benne egy nyitott oldalt és nézd meg SBSettingssel, vagy Kirikae-val, ott fog figyelni a task a háttérben.

"Ja, a bluetooth képességei nem javíthatók?"

Ebben sajnos nem tudok segíteni, nem használok BT headsetet.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #849 Dátum: 2010, 07 26, 22:22:22 »
A Safari helyett egyébként próbáld ki az Atomic Web browsert. Rengeteg plusz funkciója van, ami nagyon kényelmessé teszi a böngészést.